Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Arsenal - 25. června 2020   19:00

0:2
(0:1)
Arsenal
20' Nketiah   • 87' Willock
Southampton
A. McCarthy – Valery (46. Walker-Peters), J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Redmond, Ward-Prowse (C), P.-E. Höjbjerg (90+1. Vestergaard), Armstrong – Ings (90+1. Romeu), Obafemi (46. S. Long).
Scott – Long, Eaton, VAR Mason
St. Mary's Stadium, Southampton
Arsenal
E. Martínez – Bellerín, Holding, Mustafi, Tierney (70. Kolašinac) – D. Ceballos (80. Maitland-Niles), Xhaka – Pépé (64. Willock), Saka – Nketiah (80. A. Lacazette), Aubameyang (C).

Hostující celek vyslal v zápase pět střel na branku, prosadit se dokázal dvakrát. Edward Nketiah za výrazné pomoci brankáře vstřelil vedoucí branku v zápase. Ve druhém poločase se z dorážky trefil Joe Willock, který navýšil vedení Arsenalu. Southampton se prosadit nedokázal. Emiliano Martínez vychytal čisté konto.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:14.
90+6'
90+6'
V poklidném tempu se zápas dohrává.
90+6'
Dostáváme se do poslední nastavené minuty.
90+5'
Aktivně hrající Arsenal vybojoval další rohový kop. Nakrátko rozehráno. Ale hosté se už do zakončení příliš netlačí. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) byl volný před brankou, ale na vysoký centr nedosáhl.
90+4'
Mnoho šancí momentálně k vidění, hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.
90+2'
Alex McCarthy (Southampton) musel zasahovat, s Pierre-Emerick Aubameyang pálil z dobré pozice, ale trefil jen střed branky, kde byl připravený brankář.
90+2'
Nakrátko rozehráli hostující fotbalisté rohový kop. Centr se následně snesl před branku, ale obrana si poradila.
90+1'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Oriol Romeu.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Jannik Vestergaard.
90+1'
Rohový kop vybojoval hostující celek, nastavovat se bude šest minut.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, Arsenal vede o dvě branky, má namířeno k výhře.
87'
Arsenal právě vstřelil branku!
Hostující celek navyšuje své vedení, první ránu domácí brankář vyrazil, na dorážku už rozhodně neměl nárok. Druhou branku svého celku v zápase dává JOE WILLOCK.
85'
Červenou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC). Domácí hráč zmařil soupeři zjevnou šanci soupeře, za to vidí červenou.
85'
Alexandre Lacazette (Arsenal) pálil z přímého kopu, jeho ránu kryje brankář, na dorážku už nedosáhl.
84'
Jack Stephens (Southampton) vhazoval na své polovině, rychle se jeho spoluhráči dostali na útočnou část hrací plochy.
83'
Příliš dlouhá přihrávka na nabíhajícího domácího hráče. Emiliano Martínez bude vykopávat od své branky, zasahovat při předchozí situaci vůbec nemusel.
81'
Ryan Bertrand (Southampton) hledal zajímavou přihrávkou před brankou spoluhráče, hostující obrana akci soupeře dokázala pozastavit.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není. Arsenal stále drží těsné vedení.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Alexandre Lacazette.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Ainsley Maitland-Niles.
78'
Emiliano Martínez (Arsenal) má na svém kontě zákrok po dlouhé době. Domácí Shane Long se dostal do střelecké pozice. Z hranice vápna trefil brankáře, kterému míč vypadl. K dorážce se Danny Ings nedostal, neboť Emiliano Martínez (Arsenal) zasáhl.
76'
Domácí fotbalisté sice mají územní převahu, ale nemohou se propracovat do střeleckých pozic.
75'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, souboje o míč probíhají zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nyní nikam nežene.
73'
Nathan Redmond (Southampton) se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus nebyl vůbec špatný. Emiliano Martínez (Arsenal) se za míčem natahoval, nakonec zasahovat nemusel. Rána končí vedle.
71'
Arsenal vybojoval vhazování na útočné polovině, ale na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Sead Kolašinac.
68'
Stuart Armstrong (Southampton) to vzal na sebe. Dostal se do střelecké pozice. Jeho rána bez výraznější přípravy končí nad brankou.
67'
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop. Centr se rychle snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit celkem bez problémů. Dostala míč do bezpečí.
65'
Southampton kombinuje na útočné polovině, do další zajímavé pozice se pokoušel dostat Nathan Redmond, ale k zakončení se neprobojoval.
64'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Joe Willock.
63'
Další zajímavá akce domácích. Southampton se snaží zakončovat z každé pozice. Danny Ings to byl, kdo pálil nad.
62'
Rohový kop vybojoval nyní domácí celek. James Ward-Prowse (Southampton) centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.
60'
Půlhodina hry je zbývá do konce zápasu, hostující celek stále vede o jednu branku, ale musí se bránit tlaku soupeře.
59'
Obrázek hry je nyní velmi podobný. Tempo hry diktují domácí fotbalisté, kteří se však nemohou propracovat do výraznější šance.
58'
Domácí fotbalisté hrají aktivně, nastěhovali se před branku soupeře, ale zatím se jim zakončit nepodařilo.
56'
Stuart Armstrong (Southampton) se dostal do zakončení, ale jeho rána z otočky kryje brankář hostujícího celku. Snadná práce pro brankáře.
55'
Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
54'
Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) zakončoval z dobré pozice, Jan Bednarek (Southampton) míč zblokoval a ten mířil do branky. Alex McCarthy se snažil, ale u tyče by včas nebyl. Nakonec míč končí vedle. Rohový kop.
54'
Emiliano Martínez (Arsenal) má míč pod kontrolou, domácí centrovali před branku, ale neúspěšně.
51'
James Ward-Prowse (Southampton) se dostal do střelecké pozice. Po rychlé akci spoluhráčů pálil od přípravy, ale jeho rána končí nad.
51'
Ryan Bertrand (Southampton) vybojoval autové vhazování na své obranné polovině, hrát tak mohou domácí.
50'
Emiliano Martínez (Arsenal) vykopává od své branky, domácí fotbalisté svůj rohový kop ve výraznější šanci přetavit nedokázali.
49'
Kyle Walker-Peters (Southampton) hledal spoluhráče před brankou, obrana Arsenalu výborně zblokovala na rohový kop.
49'
Kyle Walker-Peters vhazuje na útočné polovině, ale neměl komu, a tak vrací hru směrem k půlící čáře.
48'
Žlutou kartu dostává Bukayo Saka (Arsenal FC).
47'
Southampton rozehrává od své branky, Alex McCarthy situaci zvládl a rychle vykopl.
46'
Dvě změny udělal domácí celek v sestavě pro druhý poločas. Utkání tedy pokračuje dál.
46'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Shane Long.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Kyle Walker-Peters.
46'
Edward Nketiah se stal prvním střelcem tohoto zápasu. Ke skórování mu výrazně pomohl domácí brankář, který velmi mizerně rozehrál, a tak měl hostující fotbalista čas zakončovat do prázdné branky. Southampton si výraznější šanci nevypracoval, a tak vede Arsenal na půdě soupeře o gól.
45+3'
45+3'
Domácí mají míč pod kontrolou na polovině hrací plochy, konec poločasu se rychle blíží.
45+3'
Faulu se dopustil hostující celek, a tak mohou domácí rozehrávat na polovině hrací plochy. Yan Valery (Southampton) to zkoušel individuálně, jeho spoluhráči následně vybojovali vhazování.
45+2'
Domácí brankář bude vykopávat od své branky a nutno poznamenat, že s výkopem nikam nespěchá.
45+1'
Edward Nketiah (Arsenal) nedává svou druhou branku v tomto zápase, protože jeho rána pravou nohou končí mimo.
45+1'
Tři minuty se budou nastavovat k prvnímu poločasu.
45'
První poločas se dostal do své poslední minuty, Emiliano Martínez rozehrál od své branky dlouhým výkopem. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější závěr první části tohoto zápasu.
43'
Emiliano Martínez (Arsenal) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se chtěli rychle dostat do útoku, ale finální přihrávka byla nepřesná, takže míč získal brankář soupeře.
43'
Jan Bednarek (Southampton) rozehrává na své polovině, rychlým centrem se domácí chtěli dostat před branku, ale hostující obrana byla pozorná.
42'
První rohový kop pro domácí, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Arsenal rychle převedl hru na útočnou polovinu. Nicolas Pépé (Arsenal) centroval před branku a Alex McCarthy snadno získal míč.
41'
Ryan Bertrand (Southampton) se pokoušel prodrat do střelecké pozice, ale výborně zapracoval obránce Héctor Bellerín (Arsenal), který míč čistě odehrál na rohový kop.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Southampton rozehrával na útočné polovině, Jack Stephens centroval před branku, ale obrana si s míčem poradila. Následně dál hrají domácí, Jan Bednarek.
39'
Hra se vrátila na polovinu hrací plochy, fotbalisté ve žlutém se snaží něco vymyslet a překonat obranu soupeře. Granit Xhaka (Arsenal) vybojoval další vhazování.
38'
Granit Xhaka (Arsenal) hraje dnes hodně aktivně, znovu motal hlavu obraně soupeře. Individuálně se ale do střelecké pozice nepropracoval. Obrana jeho pokus zastavila, ale i tak jsou na míči hosté.
37'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, míč mají hostující fotbalisté, kteří sice diktují tempo hry, ale do další zajímavé šance se zatím dostat nemohou.
34'
Héctor Bellerín (Arsenal) si sice pomohl nedovoleně, ale míč získali domácí. Ti se dostali do rychle protiakce, kterou museli hráči Arsenalu řešit nedovoleným zákrokem.
32'
Do další zajímavé šance se hostující fotbalisté nedostali, protože u míče byl první domácí brankář. Alex McCarthy situaci vyřešil dobře a rychle vykopl.
31'
Během posledních deseti minut se nejčastěji hraje na polovině hrací plochy. Právě zde se míč držel více než 70 procent času. Sledujeme souboje o míč na půlce.
30'
Půlhodina hry je pryč, Arsenal na branku vystřelil dvakrát a jedna ze střel skončila v brance. Díky tomu vedou hosté.
29'
Nicolas Pépé (Arsenal) přenechal autové vhazování na polovině hrací plochy spoluhráči. Héctor Bellerín uvedl míč do hry. Následně pokračovali v akci hráči Arsenalu.
28'
Ryan Bertrand (Southampton) to nemyslel vůbec špatně, vybojoval míč před brankou, balon posílal na druhou tyč, kam si nabíhal Stuart Armstrong. Ten se k míči nedostal. Chyběl mu krok.
27'
Shkodran Mustafi (Arsenal) rozehrává od své branky, následně si Granit Xhaka nabíhal do středu hrací plochy, ale hosté rozehrávají po straně. O míč přišli, a tak mohou hrát domácí. Nathan Redmond (Southampton) individuálně proti obraně neuspěl.
25'
Pětadvacet minut hry je pryč, hosté nyní hrají aktivněji a díky důrazu Edwarda Nketiaha vede Arsenal.
23'
Michael Obafemi vybojoval míč na obranné polovině, a tak mohli jeho spoluhráči rychle přenést směr hry. Stuart Armstrong vedl zajímavou akci, kterou zakončoval jeho spoluhráč ránou do středu branky. Jeho ránu kryje brankář.
22'
Domácí fotbalisté jsou po inkasované brance poněkud otřesení, nedaří se jim ani přihrávky na krátké vzdálenosti, a tak převahu na hrací ploše mají dál fotbalisté Arsenalu.
20'
Obrovská hrubice domácího brankáře znamená vedení Arsenalu. Alex McCarthy (Southampton) špatně rozehrál míč po pasu od spoluhráče. Míč získal EDWARD NKETIAH, který mířil na prázdnou branku, do které z bezprostřední blízkosti dokázal míč dokopnout. Druhá branka v sezóně pro Nketiaha, a nutno poznamenat, že tentokrát velmi snadná.
19'
Nyní se po delší době dostali na útočnou polovinu fotbalisté domácího celku, ale nedaří se jim něco vymyslet a výrazněji zaměstnat obranu Arsenalu.
19'
Dani Ceballos (Arsenal) bude tedy znovu rozehrávat, centr se tentokrát snesl před branku, ale jeden z obránců vyskočil nejvýše a dokázal míč odhlavičkovat do bezpečí.
18'
Hosté, nyní aktivněji hrající, vybojovali rohový kop. Dani Ceballos (Arsenal) rozehrával na krátko. Následně právě on centroval před branku, Danny Ings jeho pas zblokoval na další roh.
17'
Granit Xhaka a Pierre-Emerick Aubameyang se propracovali po straně do zajímavé pozice, odkud se už dala ohrozit branka, ale k zakončení nedošlo.
15'
Jeden z hostujících hráčů je ošetřovaný na hrací ploše, hra je tedy přerušena.
14'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy.
12'
Stuart Armstrong (Southampton) zakončoval bleskovou akci domácích. Jeho rána končí vedle branky, a tak bude vykopávat brankář Arsenalu.
12'
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (Arsenal FC). Hostující hráč hodně důrazně vlétl do souboje s domácím Dannym Ingsem. Za své počínání vidí kartu.
10'
Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) měl obrovskou šanci hostů. Dostal dlouhý míč za obranu. Jeho rána sice přelobovala brankáře, ale míč se od břevna odrazil mimo branku. Dobrá příležitost.
10'
Domácí fotbalisté byli v úvodu zápasu aktivnější, poslední minuty se poněkud zatáhli, čehož dokázali hosté využít. Míč za brankovou čáru dostali, ale gól pro ofsajd neplatil.
8'
Hostující celek po rychlé akci po straně dostal míč do branky. Edward Nketiah byl však nachytaný v postavení mimo hru, a tak tato branka rozhodně platit nemůže.
7'
Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) se jako první hostující hráč dostal do zakončení. Jeho rána z osy mířila do středu branky, kde byl připravený gólman.
6'
Alex McCarthy se zapojil do rozehrávky svého celku dlouhým výkopem, ale jeho kolegové nedokázali nic vymyslet.
5'
Obrázek hry je stále stejný. Domácí fotbalisté jsou nastěhovaní před brankou soupeře a marně se pokouší dostat se do střelecké pozice.
4'
Granit Xhaka (Arsenal) se dostal před svou brankou do problémů, ale dokázal si poradit a dostal míč k půlící čáře. Tam jej vybojovali domácí, kteří pokračují v aktivní hře.
3'
Ten se rozhodl pro dlouhý výkop, ale Kieran Tierney (Arsenal) z jeho rozehrávky těžit nemohl, neboť na míč nedosáhl.
2'
Další zajímavá příležitost domácích. Centr z levé strany tentokrát před brankou nikoho nenalezl. Míč má hostující brankář.
1'
Emiliano Martínez (Arsenal) musel zasahovat jako první. Domácí se dostali do šance. Danny Ings (Southampton) zakončoval z levé strany pravačkou, ale brankář byl připravený.
1'
Domácí hrají v červeném, hosté ve žlutém. Zápas začal.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Valery, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Redmond, Ward-Prowse (C), P.-E. Höjbjerg, Armstrong – Ings, Obafemi.
Náhradníci: Gunn – Vestergaard, Walker-Peters, Romeu, Smallbone, S. Long, Adams, Tella, Vokins.

Arsenal FC: E. Martínez – Bellerín, Holding, Mustafi, Tierney – D. Ceballos, Xhaka – Pépé, Saka – Nketiah, Aubameyang (C).
Náhradníci: Macey – Papastathopoulos, Kolašinac, Özil, Maitland-Niles, Willock, A. Lacazette, Nelson, Smith.

Rozhodčí: Scott – Long, Eaton, VAR Mason.
Poslední vzájemný zápas se odehrál 23. listopadu, kdy se hrálo v Londýně. Ings poslal hosty do vedení, ještě v prvním poločase vyrovnal Lacazette. Ward-Prowse dvacet minut před koncem poslal Southampton do vedení. Vyrovnat se podařilo domácíma až v šesté minutě nastavení, kdy se trefil Lacazette.
Domácí se budou muset obejít bez Djenepa, který dostal červenou kartu a má stopku. Hosté z různých důvodů nebudou moci využít Chamberse, Lena, Luize, Martinellio, Marío, Soarese, Sokratise, Torreiru a Xhaku.
V posledních dvou zápasech je Southampton střelecky aktivnější, vstřelil tři branky, Arsenal se v posledních dvou zápasech trefil jen dvakrát.
Southampton FC má bilanci 11-4-15 a získal 37 bodů. V tabulce je na čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Aston Villou 2:0 a Norwichem 3:0. Nestačil na Burnley 1:2, West Ham 1:3 a Newcastle 0:1.
Arsenal FC má bilanci 9-13-8 a pohybuje se v polovině tabulky. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři v řadě. Poradil si s Newcastlem 4:0, Evertonem 3:2 a West Hamem 1:0. Poslední dva zápasy však Arsenal nezvládl, nestačil na Manchester City 0:3 a na Brighton 1:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky anglické Premier League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Southampton FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.