Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Newcastle - 11. července 2020   13:30

Watford
52' Deeney  • 82' Deeney
2:1
(0:1)
Newcastle
23' Gayle  (F. Fernández)
Watford
Foster – Femenía, Kabasele, C. Dawson, Masina – Capoue, Hughes – Sarr, Doucouré, Welbeck (90+2. A. Gray) – Deeney (C) (85. Cleverley).
Craig Pawson – Stuart Burt, Dan Robathan
Vicarage Road, Watford
Newcastle
Dúbravka – Manquillo, Lascelles (C) (87. Lazaro), F. Fernández, Rose (79. Krafth) – Schär, Shelvey – Saint-Maximin, Almirón, Ritchie (72. Joelinton) – Gayle (78. bin Tálib).

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 23:15.
Watford poráží Newcastle 2:1 a vzdaluje se sestupovým vodám na rozdíl šesti bodů. Zápas se přitom pro domácí nevyvíjel dobře. V prvním poločase jim nefungovala kombinace, soupeř se navíc zásluhou Dwighta Gaylea dostal do vedení. Po přestávce převzali Hornets otěže a úspěšně otočili nepříznivé skóre. Hrdinou se stal kapitán Troy Deeney, který proměnil dva pokutové kopy a přiblížil tak Pearsonovu družinu záchraně.
90+5'
90+4'
Závěrečný nápor Newcastlu stále ne a ne přijít. Naopak, balon se pohybuje v bezprostřední blízkosti Martina Dúbravky. Dobrá práce v podání domácích hráčů.
90+3'
Saint-Maximin dostihl balon na hrací ploše, ale okolo dvojice ve složení Femenía – Kabasele se do střelecké pozice neprodral. Hosté už nemají moc času.
90+2'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Andre Gray.
90+2'
Abdoulaye Doucouré šel do souboje s Joelintonem až příliš aktivně a sám si ublížil. Na zem spadl z opravdu pořádné výšky, ale snad by měl být v pořádku.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavuje pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Will Hughes (Watford FC).
89'
Watford zatím závěr zápasu a bránění těsného náskoku zvládá na jedničku. Domácí se drží na soupeřově obranné polovině a získávají cenné vteřinky.
88'
Na centrovaný balon z prostoru levého křídla si seběhl Emil Krafth, jehož hlavička postrádala přesnost. Ben Foster už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.
87'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jamaal Lascelles, přichází Valentino Lazaro.
86'
Welbeck si chystal balon k dalšímu akrobatickému zakončení, na parádní trefu z minulého kola proti Norwichi ale kvůli pohotovému Lascellesovi nenavázal.
85'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Tom Cleverley.
84'
Žlutou kartu dostává Fabian Schär (Newcastle United).
84'
Fernández vyrobil další zbytečnou chybu a mohlo být rozhodnuto. Hughes přenechal balon Sarrovi, jehož prudkou ránu obětavě zablokoval Manquillo.
83'
Vzhledem k dosavadnímu průběhu druhého poločasu se jedná o zcela zaslouženou změnu ve skóre ve prospěch domácího týmu. Jaká bude reakce soupeře?
82'
Watford právě vstřelil branku!
Ano, domácí kapitán opět vzal odpovědnost na sebe a ani tentokráte se nezmýlil – Watford tedy otáčí skóre a vede 2:1. TROY DEENEY se znovu s ničím nepáral a další nekompromisní ranou doprostřed branky překonal Martina Dúbravku.
80'
No vida! Poté, co Manquillo jasně přidržel Sarra, bude Watford zahrávat už druhý pokutový kop v tomto utkání. Ujme se ho znovu kapitán Troy Deeney?
79'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Emil Krafth.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Nabíll bin Tálib.
78'
Za Sarrovou nabídku se snažil vyšplhat Danny Welbeck. Povedlo se, ale zakončení bývalého útočníka londýnského Arsenalu se nepotkalo se přesností.
77'
Žlutou kartu dostává Federico Fernández (Newcastle United).
76'
Joelinton zvedl hlavu a narýsoval fantastickou přihrávku pro Gaylea, který mohl uhánět sám na branku, ale zareagoval pozdě a nechal míč doputovat až k Fosterovi.
75'
Práce pro Dúbravku. Slovenský reprezentační gólman musel vyběhnout z malého vápna, aby zachytil Hughesův centr od rohového praporku, a počínal si bezproblémově.
74'
Po střetu s Rosem se v pokutovém území poroučel k zemi Will Hughes. Domácí se marně snaží získat další penaltu, tady se o faul určitě nejednalo.
73'
Ani další přímý kop Watfordu nepřinesl ohrožení Martina Dúbravky. Deeney si sice dobře a nepozorovaně naběhl, ale na vysoký centr nestačil dosáhnout.
72'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Joelinton.
71'
Exekuce přímého kopu se ujal Capoue. Jeho centr nevypadal vůbec špatně, ale ze všech zúčastněných v pokutovém území nejvýše vyskočil Lascelles.
70'
Ke střídání zatím stále nedošlo. Krátce po návratů hráčů na trávník fauloval Fabian Schär rychlíka Sarra, a Hornets tak budou zahrávat standardní situaci.
68'
I ve druhém poločase dává hlavní sudí pokyn ke krátké pauze, během níž se hráči občerství a vyslechnou si nové pokyny od svých trenérů. A dost možná se dočkáme i změn v sestavách.
67'
Allan Saint-Maximin se utrhl do dalšího úniku. Nakonec nestřílel, ale ještě hledal Gaylea, těsně před nímž si srazil míč do branky Dawson. Pomezní sudí ale správně signalizoval ofsajd.
66'
Na obou lavičkách začíná být živo a zdá se, že se brzy dočkáme prvních střídání. Něco změnit bude chtít především Steve Bruce, jehož svěřenci jsou pod tlakem.
65'
Foster musel rychle vyběhnout z pokutového území, aby dokázal odkopnout balon do bezpečí před nepříjemně dotírajícím Ritchiem. Aut pro hostující Magpies.
64'
Deeney na hranici vápna posunul balon k lépe postavenému Doucourému, který si jej přehodil na levačku a zamířil nad branku Martina Dúbravky.
63'
Žlutou kartu dostává Javier Manquillo (Newcastle United).
62'
Do pokutového území Newcastlu posléze přilétly hned tři nepříjemné centry. Velmi dobrou práci tentokráte odvedl před chvílí chybující Fernández, který výborně střežil Welbecka.
61'
Hornets jsou na koni. Sarrova krásná kolmice našla Deeneyho, po jehož sklepnutí pálil Welbeck. Balon byl několikrát tečován a nakonec skončil nad brankou.
60'
Rose si vyměnil balon s Ritchiem a poslal jej do pokutového území, kde se za ním ve vzduchu marně natahoval Dwight Gayle s Miguelem Almirónem.
59'
Tohle musí být gól! Federico Fernández vyrobil neuvěřitelnou minelu a namazal balon Deeneymu, jehož ránu pravačkou z dobré pozice zneškodnil Martin Dúbravka.
58'
Za Masinovým nákopem se hnali Lascelles a Deeney. Souboj dvou anglických tvrďáků a kapitánů dnešních soupeřů vyšel lépe pro prvního jmenovaného.
57'
Další nadějně vypadající akci Watfordu ve středovém kruhu raději přerušil Fabian Schär, který taktickým faulem přibrzdil rozběhnutého mladíka Sarra.
56'
Allan Saint-Maximin předvedl další nesmírně dynamické sólo. Přešel přes Masinu a opět cpal balon před branku, kde čekal jen bránící Craig Dawson.
55'
Watfordu narostla křídla. Sarr se prokličkoval středem pole, roztáhl hru na Welbecka, který se sice dostal do vápna, ale posunout míč k Deeneymu už nezvládl.
54'
Nejistý Kabasele se dopustil už několikáté chyby v tomto utkání. Potrestat se ji snažil Dwight Gayle, jehož přízemní ránu stačil zachytit pohotový Foster.
52'
Krátce po zahájení druhého poločasu máme srovnáno! Pokutový kop si vzal na starost TROY DEENEY, který tvrdou ranou doprostřed branky propálil Dúbravku. Domácí kapitán se prosazuje poprvé po obnovení anglické nejvyšší soutěže.
51'
Kiko Femenía si naběhl na Sarrovu parádní přihrávku, vyhnul se jednomu protihráči a došel si pro faul od Ritchieho. Verdikt sudího je jasný, penalta pro Watford!
50'
Saint-Maximin odzbrojil rozehrávajícího Deeneyho. Jeho centr prolétl vápnem, ale ten z kopačky Ritchieho už si našel cestu ke Gayelovi, který z první přestřelil.
49'
Ismaïla Sarr si zaběhl za obranu soupeře na Femeníovu nahrávku. S dotírajícím Rosem se nevypořádal moc dobře a odcentroval jen k Dúbravkovi.
48'
Ritchie zvedl hlavu a krásně přenesl hru až k Saint-Maximinovi. Hosté z této situace mohli vytěžit více, jenže francouzský fotbalista nezvládl zpracování.
47'
Manquillovo autové vhazování prolétlo kolem Masiny až ke Gayleovi. Ten s podobnou variantou příliš nepočítal a nechal se snadno odstavit Dawsonem.
46'
První poločas nabídl poměrně divokou, neurovnanou podívanou. Oba týmy se často dopouští nedovolených zákroků, čímž fotbal trochu trpí. Nutno ale poznamenat, že Newcastle vede zaslouženě. Hosté byli po většinu dosavadního průběhu utkání aktivnější, do vedení je poslal Dwight Gayle. Naopak svěřenci Nigela Pearsona musí směrem do druhé půle zapracovat téměř na všem, zatím se jim opravdu nedaří.
45+4'
45+3'
Přímý kop po Lascellesově faulu si Newcastle pohlídal. Dawson se provinil útočným faulem a navíc se dostal do menší strkanice právě s kapitánem hostujícího mužstva.
45+2'
Žlutou kartu dostává Jamaal Lascelles (Newcastle United).
45+1'
Domácí fotbalisté jsou trochu frustrovaní směrem k hlavnímu sudímu Pawsonovi. Jeho odpískání Hughesova faulu na Schära situaci příliš nepomůže.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Danny Rose trochu zaváhal v rozehrávce. Svou chybu napravil, když si před dotírajícím Sarrem pokryl balon tělem a zkušeně si došel pro nedovolený zákrok.
43'
Watford si následně musel dát pozor na sprintujícího Almiróna, který se vydal sám vstříc domácí obraně, ale proti přesile se na nic zajímavého nezmohl.
42'
Další standardní situaci pro domácí vybojoval Femenía. Capoueův centr vyvolal před Dúbravkou pořádný zmatek, všechny pokusy o střelu obrana Newcastlu zablokovala.
41'
Na druhé straně se na kraji vápna zjevil Sarr. Možná mohl postupovat sám, místo toho ale zvolil centr pro Deeneyho, který neměl potřebné parametry.
40'
Saint-Maximin využil další nepřesnosti v kombinaci Watfordu a vyslal vpřed Almiróna, proti němuž si počínal, tentokráte bezchybně, Christian Kabasele.
39'
Hughesova zajímavá nabídka sice našla Craiga Dawsona, jenže ten hlavičkoval ze značného záklonu a zamířil vedle branky Martina Dúbravky.
38'
Schär je odveden za postranní čáru, ale v dnešním utkání by měl být schopen pokračovat. Mezitím Deeney získal pro domácí tým standardní situaci.
37'
V hlavičkovém souboji se velice nepříjemně srazili Fabian Schär s Adamem Masinou. Dobře to nevypadá především z hostujícím hráčem, ke kterému spěchají zdravotníci.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát zhruba deset minut. Pohne se skóre ještě před přestávkou, nebo půjdou hráči do šaten za stavu 0:1 pro hosty?
35'
Už to mohlo být o dva góly. Gayle, ač pod tlakem, sklepl balon do běhu pro Saint-Maximina, který ukázal záda svým pronásledovatelům, ale trefil pouze nataženou nohu brankáře Fostera.
34'
Manquillovu nabídku na hranici pokutového území přečetl Dawson. Jeho dlouhý nákop měl být pasem pro rozběhnutého Deeneyho, ale balon dolétl do autu.
33'
Momentální bezmoc domácí ofenzivy pouze podtrhl Ismaïla Sarr, který se nádherně zbavil svého strážce, ale ve snaze o přenesení hry k Femeníovi pouze odevzdal balon Schärovi.
32'
Magpies v posledních minutách kontrolují utkání. Domácí nedostávají tolik prostoru k útočení a navíc zbytečně faulují, stejně jako nyní Capoue proti Almirónovi.
31'
Ritchie neuspěl, o chvíli později to po chybě v rozehrávce soupeře skončil Shelvey, jehož nadějná nabídka bez povšimnutí hráčů proskákala šestnáctkou.
30'
Matt Ritchie tentokráte od praporku zakroutil balon na kraj malého vápna, kde si nejistý zákrok připsal Ben Foster. Uvidíme tedy další roh Bruceových svěřenců.
29'
Saint-Maximin to po Shelveyho přenesení opět zkusil svým typickým způsobem. Přes Masinu s Capouem nepřešel, získal však pro hosty další roh.
28'
Chvíli nato vybojoval Deeney balon od Shelveyho. Posunul jej k Hughesovi, jehož načechraný centr se stal snadnou kořistí pro pozorného Martina Dúbravku.
27'
Hughes se pokoušel prosadit mezi dvěma protivníky, ale příliš úspěšný nebyl. Vybojoval pouze aut, které hostující obrana s mírnými obtížemi přestála.
26'
Krátce po domácí rozehrávce předvedl další zaváhání Kabasele, kterého zachránilo jen Gayleovo špatné zpracování. Belgický stoper ale zatím nehraje dobré utkání.
25'
Jednalo se o hraniční situaci, systém VAR ji ještě kontroloval kvůli možnému ofsajdu. Vše je ale v pořádku, po krátké přestávce na občerstvení budeme pokračovat.
23'
Newcastle právě vstřelil branku!
Fotbalisté Newcastlu v posledních okamžicích tahali za kratší konec provazu, ale nařízený roh rozehráli skvěle a ujímají se vedení! Federico Fernández na přední tyči prodloužil centrovaný balon až k připravenému DWIGHTU GAYLEOVI, který už měl snadnou práci.
23'
Na Ritchieho centr si nabíhal Saint-Maximin. Masina o něm velice dobře věděl, a proto vsadil na jistotu a raději odhlavičkoval balon na další roh pro Newcastle.
22'
Další akci Watfordu přerušil ofsajd, ve kterém se v momentu přihrávky pohyboval Danny Welbeck. Obránci Newcastlu se snaží hru trochu uklidnit.
21'
Následný přímý kop Hornets k ničemu nevedl. Centrovaný balon sice dolétl k Deeneymu, ale ten si ještě předtím pomohl faulem proti Federicu Fernándezovi.
20'
V zápase je zatím k vidění hodně tvrdých zákroků, rozhodně se nehraje v rukavičkách. Další z nich vytáhl před střídačkami Rose proti Kiku Femeníovi.
19'
Capoue zvedl svou pravou nohu v souboji se Shelveym hodně vysoko a může být rád, že sudí Pawson situaci vyřešil pouze domluvou a ne kartou.
18'
V posledních okamžicích se hra vyrovnala. Domácí už nepůsobí tak opařeně jako v úvodních minutách a naopak jsou to oni, kdo daleko více útočí.
17'
Situací se ještě zabývala branková technologie. Balon ale čáru nepřekročil, Martinu Dúbravkovi hodně pomohl pozorný Lascelles, který jej odkopl do bezpečí.
16'
Zajímavá možnost domácího celku! Femenía zprava odcentroval přesně do míst, kde se pohyboval Welbeck, jehož povedený pokus skončil na tyči Dúbravkovy branky.
15'
Watford se snažil o postupnou kombinaci. Situaci zkomplikovalo Doucourého zpracování a později také nepřesná Deeneyho přihrávka na Sarra.
14'
Ani tentokráte se Christian Kabasele nepředvedl v úplně pozitivním světle. Zdál se trochu překvapen, když k němu dolétl Roseův nákop a poněkud zmateně jej odhlavičkoval do autu.
12'
Poprvé v utkání se na obranné polovině soupeře usadili i domácí. Sarr posunul míč k Doucourému, jehož centr z otočky před Deeneym odvrátil Fernández.
11'
Po něm se narodila první velká šance zápasu. Balon byl po centru prodloužen na zadní tyč, kde si jej našel Almirón, ale na Fostera si z bezprostřední blízkosti nepřišel.
10'
Míč do šestnáctky poslal Shelvey. Kabasele při pokrývání vzdušného prostoru zazmatkoval a místo uklidnění situace daroval soupeři rohový kop.
9'
Souboj Gaylea s Masinou posoudil Craig Pawson jako čistý, o chvíli později ale už musel odpískat Deeneyho jasné podražení běžícího Rose. Další přímý kop pro hosty.
8'
Newcastle je v úvodu zápasu jasně aktivnější, naopak domácí působí ospale. Teď měli Hornets i trochu štěstí, protože Roseovi u postranní lajny podjel míč pod kopačkou.
7'
Jenže chvíli poté byl zatím všudypřítomný Saint-Maximin faulován. Jonjo Shelvey poslal balon na Schära, který hlavičkoval nad branku a navíc z ofsajdu.
6'
Straky se ještě chvíli udržely na útočné polovině. Jejich snaha skončila soubojem mezi Welbeckem a Saint-Maximinem, z něhož domácí hráč vytěžil autové vhazování.
5'
Lascellesův nákop opět směřoval k rychlonohému Saint-Maximinovi, který se k dalšímu centru nedostal jen díky rychlému přístupu a důrazu Adama Masiny.
4'
Náznak šance v podání Bruceovy družiny. Saint-Maximim odcentroval a Dawson na letící balon nedosáhl, stejně jako na malém vápna číhající Almirón.
3'
Francouzský rychlík je v pořádku, zásah zdravotníků nebyl potřeba. Watford vlétl do utkání hodně nabuzeně, tentokráte Sarr nedovoleně atakoval Dannyho Rose.
2'
Hned v úvodu se hra musela na chvíli přerušit. Tradičně důrazný Troy Deeney v osobním souboji dohrál Saint-Maximina, který zůstává ležet na trávníku.
1'
Craig Pawson dal pokyn k zahájení tohoto utkání, můžeme začít! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují ve žluto-černých dresech, naopak svěřenci trenéra Bruce budou hrát v oranžovém.
1'

Watford FC: Foster – Femenía, Kabasele, C. Dawson, Masina – Capoue, Hughes – Sarr, Doucouré, Welbeck – Deeney (C).
Náhradníci: Gomes – Mariappa, Cleverley, N. Chalobah, Cathcart, Pedro, A. Gray, Pussetto, Pereyra.

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Lascelles (C), F. Fernández, Rose – Schär, Shelvey – Saint-Maximin, Almirón, Ritchie – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Krafth, Yedlin, M. Longstaff, Lazaro, Atsu, bin Tálib, Joelinton, Muto.

Rozhodčí: Craig Pawson – Stuart Burt, Dan Robathan.
Poslední vzájemné utkání

31. 8. 2019 – Newcastle United – Watford FC 1:1

Branky: 41. Schär (Hayden) – 2. Hughes

Newcastle United: Dúbravka – Krafth (78. Manquillo), Schär (85. Fernández), Lascelles (C), Dummett, Willems – Almirón, Hayden, Longstaff, Atsu (82. Muto) – Joelinton

Watford FC: Foster – Dawson, Kabasele, Cathcart (C) – Janmaat, Cleverley, Doucouré (71. Chalobah), Femenía – Hughes (71. Success), Gray (82. Deulofeu), Pereyra
Newcastle United

Naopak Straky mají po dlouhé fotbalové přestávce solidní formu, z pěti utkání vytěžili osm bodů. Připsali si jasná vítězství nad Sheffieldem (3:0) a Bournemouthem (4:1) a remizovali s Aston Villou a s West Hamem. Ve středu se Newcastle stal obětí ofenzivního řadění Manchesteru City a z Etihad Stadium si odvezl pětibrankový příděl. V tabulce nalezneme svěřence trenéra Bruce na třinácté příčce. Na proniknutí do elitní desítky už to asi nebude, ale Magpies se zároveň nemohou už příliš propadnout. Po návratu Premier League patří fotbalisté Newcastle mezi nejzábavnější týmy, vždyť v jejich zápasech padlo v průměru 3,8 branek. Dnes se ale Straky možná budou muset opět obejít bez Saint-Maximina s Almirónem, otazníky visí i nad startem Haydena a Lascellese.
Watford FC

Pokud proti Newcastlu uspějí, fotbalisté Watfordu se výrazně znovu o kousek přiblíží záchraně. Čtyři kola před koncem sezony se drží na sedmnáctém místě a na sestupové vody mají momentálně tříbodový náskok. Koronavirová pauze svěřencům trenéra Pearsona neprospěla, jedna remíza a tři porážky hovoří za vše. V úterý ale Hornets zvládli velice důležité utkání proti Watfordu, když se oklepali z brzké inkasované branky a i zásluhou parádních nůžek Dannyho Welbecka zvítězili 2:1. Watford v tomto ročníku udržel na domácí půdě sedm čistých kont, lépe jsou na tom pouze Manchester City a Burnley. Proti Magpies navíc na Vicarage Road ještě v Premier League neprohráli. Podaří se jim tuto šňůru natáhnout?
Hezké sobotní odpoledne všem příznivcům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League se pomalu chýlí ke konci, dnes je na programu hned pět zápasů pětatřicátého kola. Společně se v tomto online přenosu budeme věnovat souboji mezi Watfordem a Newcastlem. Začínáme ve 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.