Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Chelsea - 26. prosince 2020   18:30

Arsenal
35' A. Lacazette  • 44' Xhaka  • 56' Saka (Smith-Rowe)
3:1
(2:0)
Chelsea
85' T. Abraham  (Hudson-Odoi)
Arsenal
Leno – Bellerín (C), Holding, Marí, Tierney – Smith-Rowe (65. Willock), Alnaní, Xhaka, Saka – A. Lacazette (90+2. Mustafi), Martinelli (71. Pépé).
Oliver – Burt, Bennett
Emirates Stadium, Londýn
Chelsea
Mendy – R. James, K. Zouma, Silva (C), Chilwell – Kanté (74. Havertz), Kovačić (46. Jorginho), Mount – Pulisic, T. Abraham, Werner (46. Hudson-Odoi).

Fotbalisté Arsenalu přerušili sérii neúspěchu, když po sedmi kolech s pouhými dvěma získanými body nečekaně poráží Chelsea v derby 3:1 a posouvá se na čtrnácté místo ligové tabulky. Chelsea po třetí venkovní prohře v řadě ztrácí kontakt s čelem, je šestá a v rámci tohoto kola ji ještě mohou předstihnout Tottenham a Manchester City.

Hodinu jsme sledovali zápas, v němž domácí proměnili téměř vše, do čeho kopli a vedli díky proměněné penaltě a dvěma parádním trefám 3:0. Chelsea se probudila až v samém závěru zápasu, kdy nejdříve snížil Abraham, a pak mohl Jorginho zdramatizovat zápas z penalty, tu však neproměnil a Arsenal už v klidu dovedl duel do vítězného konce.
90+6'
90+6'
Chelsea ještě disponovala dvěma rohy, Bernda Lena už ale hosté neohrozili.
90+5'
Christian Pulisic si zasekl míč kolem Granita Xhaky, pak střílel přímo doprostřed branky, kde s jistotou zasáhl Bernd Leno.
90+4'
Chelsea se ještě pokouší o závěrečný nápor, i kvůli neproměněné penaltě ale ztrácí dvě branky.
90+3'
Nastavený čas už se přesunul do své druhé poloviny.
90+2'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Shkodran Mustafi.
90+1'
Jorginho v úvodu pětiminutového nastavení z penalty nepřekonal Bernda Lena!
90'
Pablo Marí v pokutovém území fauloval Masona Mounta a Chelsea ještě vykřesává naději!
90'
Penalta pro Chelsea!
89'
Kvalitní Mountův centr našel Thiaga Silvu, ten v obrovské šanci míjí domácí branku!
89'
Rohový kop měli brzy i hosté, ti nedokázali ohrozit Lena, už ale mají zase míč ve svém držení.
88'
Po nakrátko rozehraném rohu Saka hledal přetaženým centrem Holdinga, ten se neprotlačil do zakončení.
87'
Arsenal krátce po rozehrání vybojoval rohový kop a bude se zase moci nastěhovat před branku soupeře.
85'
Chelsea právě vstřelila branku!
Postavení TAMMYHO ABRAHAMA bylo velmi těsně v souladu s pravidly a hostující trefa tak je uznána!
85'
Chelsea poprvé docílila míč do sítě, když centr Hudsona-Odoie doklepl zblízka Tammy Abraham, rozhodčí však viděli jeho ofsajd, který ale ještě bude prověřen u videa.
84'
Obrovský nápor Arsenalu! Po rohu se do odraženého míče pořádně opřel Alnaní a málem přelomil břevno, z dorážky pak Holdinga vychytal Mendy!
83'
Mendy hrubě chyboval při rozehrávce, když přímo přihrál míč Lacazettovi, pak ale své zaváhání napravil, když tygřím skokem Lacazettovu střelu vyrazil na roh!
83'
Žlutou kartu dostává Kieran Tierney (Arsenal FC).

Tierney je potrestán za zdržování při autovém vhazování.
82'
Pulisic se uvolnil na levém křídle, pak však velmi nepřesně odcentroval.
81'
Pablo Marí se vrátil zpět na hřiště a zdá se, že bude schopen zápase dohrát.
80'
Na trávníku už se pokračuje ve hře, Hudson-Odoi po výpadu na pravém křídle nacentroval na Abrahama, ten v záklonu míří příliš vysoko.
80'
K lavičce Arsenalu z rozcvičovacího prostoru zamířil Mustafi, zřejmě německý obránce by měl nahradit Marího, pokud nebude schopen v zápase pokračovat.
79'
Pablo Marí už je na nohou, ovšem evidentně má svalové zranění a jen velmi pomalu míří do zámezí k pokračování ošetření.
78'
Hůře je na tom Pablo Marí, jenž musí být ošetřen.
77'
Potíže pro domácí, zdravotní trable mají Kieran Tierney i Pablo Marí a trenér Arteta už má k dispozici jen jedno střídání.
75'
Po šestém rohu Chelsea se do vzduchu zavěsil Thiago Silva, brazilský kapitán hostů ale mířil nad břevno.
74'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Kai Havertz.
73'
Thiago Silva si v osobním souboji s Lacazettem pomohl nedovoleně a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou Chelsea.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Nicolas Pépé.
69'
Domácí trenér Arteta připravuje druhé střídání, do hry se chystá Nicolas Pépé.
68'
Na střelecké pokusy je stav nerozhodný 11:11, na bránu je to ale 5:0 pro Arsenal.
67'
Alexandre Lacazette si hledal střelecký prostor u pokutového území Chelsea, jeho ránu Thiago Silva srazil jen k Willockovi, ten z ostrého úhlu zakončoval nepřesně.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Joe Willock.
64'
Už to mohlo být o čtyři branky! Arsenal podnikl rychlý přechod do útoku, Gabriel Martinelli se ocitl osamocen v pokutovém území a jeho prudkou ránu bravurním zákrokem kryje Edouard Mendy!
63'
Nepříliš přesný centr Hudsona-Odoie Buakyo Saka sklepl k brankáři Lenovi, mladý fotbalista Arsenalu si velmi dobře plní defenzivní povinnosti.
61'
Na Chilwellův centr nedosáhl naskakující Callum Hudson-Odoi. Chelsea se snaží o nápor, stále si ale nevypracovala pořádnou šanci.
60'
Po Tierneyho centru Lacazette posunul míč k Martinellimu, jenž střílel akrobaticky přes hlavu k tyči, Edouard Mendy tam ale byl včas a připisuje si první dnešní zákrok.
60'
Po Chilwellově centru si odražený míč zpracoval Mount, pak jej nakopl výrazně mimo branku Arsenalu.
59'
Bellerín si pomohl rukama v souboji s Pulisicem, následovat bude standardní situace pro Chelsea.
58'
Rohový kop Chelsea, Mountův centr se neujal, pak ještě centroval James, do zakončení se ale neprotlačil Kurt Zouma.
56'
Arsenal právě vstřelil branku!
I třetí střela domácích na branku končí v síti! BUKAYO SAKA u rohu pokutového území převzal přihrávku od Smitha-Rowe a úžasnou trefu nasměroval do vzdálenějšího horního rohu branky přihlížejícího Edouarda Mendyho!
55'
Mountův centr si pohlídal Bernd Leno. Stále platí, že Chelsea ještě ani jednou nevystřelila na branku. Domácí ji trefili dvakrát a v obou případech to byla vstřelená trefa.
54'
Abraham v osobním souboji předběhl Marího, pak už ale neudržel míč na hrací ploše a v hostujících hráčích je vidět frustrace.
53'
Smith-Rowe odehrál míč za postranní čáru, neboť před pokutovým územím Arsenalu po jednom ze soubojů zůstal ležet Gabriel Martinelli.
51'
Pulisic si v pokutovém území s trochou štěstí vyměnil míč s Mountem, pak svoji střelu z otočky neprocedil přes bránící soky.
49'
Neúspěšná souhra domácích na levé straně hřiště, Smith-Rowe nemohl převzít přihrávku, protože byl v ofsajdu.
48'
Mount od praporku rozehrál nakrátko s Hudsonem-Odoiem, tomu ale vůbec nevyšel centr, který doletěl daleko za branku Arsenalu.
47'
Centr Hudsona-Odoie Hector Bellerín uklízí za branku, následovat bude rohový kop.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Jorginho.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Callum Hudson-Odoi.
46'
Hostující trenér Lampard bude o přestávce dvakrát střídat, do hry se chystají Jorginho a Callum Hudson-Odoi.
Arsenal po prvním poločase nečekaně vede nad Chelsea 2:0 a zatím se úspěšně snaží přerušit sérii neúspěchů. Po vyrovnané půlhodině hry, avšak bez jakékoliv střely na branku, se domácí dostali do vedení po penaltě Lacazetta, které předcházel zákrok Jamese na Tierneyho.

V samém závěru prvního poločasu pak vedení Kanonýrů zdvojnásobil parádní ránou z volného kopu Granit Xhaka.

Chelsea v prvním poločase nepředvedla takřka nic a bude muset pořádně zabrat, pokud chce zabránit třetí venkovní prohře v řadě.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Oliver k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
GRANIT XHAKA se vykoupil z nadávek vlastních fanoušků na internetu po zkratu ze zápasu proti Burnley a parádní ránou k bližší tyči překonává Edouarda Mendyho! Skvělá rána domácího středopolaře.
44'
Domácí se pokusili zaskočit soupeře rychlou rozehrávkou, to jim ale nepovolil Michael Oliver a nechal volný kop opakovat.
43'
Bukayo Saka byl faulován na útočné polovině, následovat bude nebezpečná standardní situace pro Kanonýry.
43'
Arsenal drží míč ve středu hřiště, domácí mají v těchto momentech územní převahu a častěji mají balón na svých kopačkách.
42'
Timo Werner s trochou štěstí potáhl míč k pokutovému území, pak mu ale vůbec nevyšlo střelecké zakončení, míč se dokutálel vedle domácí branky.
40'
Série nepřesností ve středu hřiště, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Bellerín.
38'
Chelsea rozehrává volný kop ve středu hřiště, hosté se ale zatím trápí při zakládání útočných akcí.
36'
K Martinelliho centru se nedostal Lacazette, míč se pak odrazil k Bellerínovu, ten neprostřelil bránící hosty.
35'
ALEXANDRE LACAZETTE kopl penaltu prudce do pravé strany, Mendy skočil na tu opačnou a neměl šanci zasáhnout!
34'
Míč si vzal do náruče Alexandre Lacazette, zatím se ale ještě čeká na potvrzení od videa.
33'
Kieran Tierney zleva vnikl do pokutového území, kde byl sražen Jamesem a rozhodčí Oliver okamžitě píská penaltu pro Arsenal!
33'
Penalta pro Arsenal!
33'
Znovu domácí od praporku rozehráli nakrátko, pak centroval Tierney, Pablo Marí ale na míč nedosáhl.
32'
Arsenal sehrál rychlou kombinaci na levé straně, Tierneyho přihrávka je sražena na čtvrtý roh Gunners.
31'
Na Emirates Stadium pořádně prší, počasí zatím fotbalu moc nepřeje.
30'
Po rohu se odraženého míče zmocnil Reece James, od rohu pokutového území ale střílel vysoko nad branku.
29'
Abrahamova střela byla sražena na roh, hostující hlavičkáři míří před Lena.
29'
O vyrovnanosti dosavadního průběhu zápasu vypovídají i statistiky, na střely je to 3:3, žádná z těch šesti ale nemířila na bránu.
28'
Smith-Rowe si na levé straně vyměnil míč se Sakou, pak byl při jeho centru pokryt Alexandre Lacazette.
26'
Třetí roh domácím vůbec nevyšel, Chelsea se snadno ubránila.
25'
Arsenal se dostal do přečíslení, Bellerín potáhl míč do pokutového území a přihrával naprosto osamocenému Smithi-Rowemu, ten ale na míč nedosáhl!
24'
Při Lacazettově centru Chilwell nepustil k míči Saku, odraženého míče se ale zase ujali Kanonýři.
23'
Hector Bellerín se neprosadil na pravém křídle, k centru jej nepustil Ben Chilwell a bude se kopat od hostující branky.
22'
Mason Mount pak zahrával také druhý roh Chelsea, Kurt Zouma v záklonu hlavičkuje vysoko nad branku Arsenalu.
20'
První roh Chelsea se neujal, k přetaženému centru Mounta se nedostal Reece James.
20'
Timo Werner se nadechl k individuální akci po levé straně hřiště, v pokutovém území mu ale výborným zákrokem zamezil v zakončení Rob Holding.
19'
Série autových vhazování domácích u levé postranní čáry, Tierney se neustále posouvá s míčem dopředu.
17'
Tammy Abraham byl faulován ve středu hřiště, útočník Chelsea se následně drží za zápěstí.
16'
Tierneyho vysoký centr odvrátil Thiago Silva, Pablo Marí pak nevybíravým zákrokem sestřelil rozběhnutého Kovačiće a rozhodčí Oliver okamžitě tahá z kapsy žlutou kartu.
15'
Chilwellův centr domácí nedůsledně odvrátili jen k Wernerovi, tomu se nepovedlo připravit si střeleckou pozici.
14'
Tierney se pokusil po levém křídle vysunout Martinelliho, ten se neprobil přes Kurta Zoumu, francouzský obránce Chelsea zároveň odblokoval Martinelliho a pohlídal míč dokutálet se za branku.
13'
Nakonec střílel Mason Mount a jeho rána prosvištěla těsně vedla domácí branky, míč dokonce tečoval vnější část Lenovy branky!
13'
U míče je připravena trojice Mount, James a Chilwell.
12'
Christian Pulisic potáhl míč k pokutovému území, před ním byl nedovoleně sražen Xhakou na trávník a následovat bude nebezpečný volný kop pro Chelsea.
11'
Chelsea se rozestavila na útočné polovině, Blues hledají cestu do domácí defenzivy.
9'
Po souhře s Pulisicem se Werner pokusil patičkou připravit palebný prostor pro Abrahama, toho domácí stačili ubránit.
8'
Emile Smith-Rowe byl ve středu hřiště faulován Kantém, domácí už rychle rozehráli volný kop.
7'
První útočná snaha Chelsea končí nezdarem, přetažený centr Reeceho Jamese Timo Werner neměl šanci zkrotit na hrací ploše.
6'
Saka rozehrál nakrátko, míč se k němu posléze vrátil a Sakův následný centr Lacazette prodloužil do Mendyho rukavic.
5'
Xhakův nepovedený centr James odrazil do zámezí, následovat bude druhý roh Arsenalu.
4'
Domácí v úvodu hýří aktivitou, Gabriel Martinelli potáhl míč po levém křídle, pak však nepřesně přihrával a balónu se zmocní modří.
3'
Arsenal měl výhodu prvního rohového kopu, domácím se ale nepovedlo ohrozit Mendyho.
1'
Ve 32. sekundě měl Arsenal první příležitost! Bellerín se uvolnil na pravém křídle, jeho centr Thiago Silva jen prodloužil ke Gabrielu Martinellimu, Brazilcova rána se ale nevešla do prostoru mezi třemi tyčemi.
1'
Rozehráno! Ve vzájemných derby nehrozí žádný barevný konflikt, Arsenal tak hraje v tradičních červeno-bílých dresech, hosté celí v modrém.
1'
V hostující sestavě se nakonec přeci jen objevují James i Chilwell. Arsenalu chybí Gabriel, jenž byl v kontaktu s pozitivně testovanou osobou, dobře se necítí ani David Luiz s Willianem, kteří byli sice negativně testovaní, přesto je Mikel Arteta nemůže využít.
Fotbalisté už nastupují na hrací plochu Emirates Stadium, utkání bude brzy zahájeno.

Arsenal FC: Leno – Holding, Marí, Tierney – Bellerín (C), Alnaní, Xhaka, Saka – Smith-Rowe, A. Lacazette, Martinelli.
Náhradníci: Rúnarsson – Aubameyang, D. Ceballos, Maitland-Niles, Mustafi, Nketiah, Pépé, Soares, Willock.

Chelsea FC: Mendy – R. James, K. Zouma, Silva (C), Chilwell – Kanté, Kovačić, Mount – Pulisic, T. Abraham, Werner.
Náhradníci: Arrizabalaga – Azpilicueta, Gilmour, Jorginho, Giroud, Havertz, Hudson-Odoi, Emerson, Rüdiger..
Chelsea FC

Ani na Stamford Bridge není vše ideální, přesto je tam nálada podstatně lepší než u londýnských rivalů na Emirates Stadium. Chelsea měla sezónu dobře rozehranou, bojovala i o post ligového lídra, pak ale v polovině prosince nezvládla dva venkovní zápasy během čtyř dnů, prohrála s Evertonem i Wolves a klesla za elitní čtyřku, rozestupy však zůstávají minimální a na vítěznou vlnu se Chelsea vrátila výhrou 3:0 nad West Hamem.

V tabulce venkovních zápasů je Chelsea zatím na osmém místě, když ze sedmi zápasů na hřištích soupeřů přivezla 11 bodů za bilanci 3-2-2, o prohrách v posledních dvou venkovních zápasech už ale byla řeč.

Trenér Lampard řeší problém s krajními beky, neboť Bena Chilwella trápí kotník, Reeceho Jamese koleno a účast obou je ohrožena nejen v dnešním zápase, ale také v pondělním měření sil s Aston Villou.
Arsenal FC

Arsenal zažívá až tristní vstup do této sezóny, jde od neúspěchu k neúspěchu a v Premier League už prohrál nadpoloviční počet zápasů, konkrétně osm z dosavadních čtrnácti. V prvních sedmi kolech to ještě na nějaký propadák nevypadalo, Arsenal uhrál solidních dvanáct bodů, v dalších sedmi zápasech už ale získal jen pouhé dva body.

Aktuálně tak Arsenal je až patnáctý a má výrazně blíže k sestupu než k pohárům. Od sestupového pásma jej dělí pouhé čtyři body, naopak na pátou Chelsea jich už ztrácí jedenáct. Na domácím stadiónu Gunners vyhráli oba úvodní zápasy, dalších pět ale odehráli s katastrofální bilancí 0-1-4.

Nejistý je start klíčového hráče ofenzivy Pierra-Emericka Aubameyanga, jenž vynechal poslední dva zápasy kvůli zranění lýtka. Chyběl při prohrách na Evertonu 1:2 a ve čtvrtfinále ligového poháru s Manchesterem City 1:4. Mimo hru je Thomas Partey, naopak po třízápasovém trestu za červenou kartu je k dispozici Granit Xhaka. Trenéra Arteta by mohl počítat i s Gabrielem Martinellim, jenž kvůli zranění nedohrál pohárový duel s Manchesterem City.
Hezký podvečer při sledování přenosu atraktivního utkání svátečního programu anglické Premier League, v londýnském derby Arsenal přivítá Chelsea.

Arsenalu se na svého městského rivala v posledních letech moc nedaří, během posledních čtyř let vyhrál jediný vzájemný ligový zápas (v lednu 2019 doma 2:0). Během loňské sezóny se oba ligové duely odehrály v průběhu tří týdnů na přelomu roku, nejdříve Arsenal v domácím prostředí ztratil vedení v závěru, kdy Chelsea během posledních deseti minut otočila z 0:1 na 2:1, dramatické utkání na Stamford Bridge pak skončilo 2:2.

Přesto se Arsenal dočkal významné výhry nad Chelsea, když v dosud posledním měření sil 1. srpna vyhrál ve finále FA Cupu 2:1 a oplatil modrým prohru ze vzájemného finále Evropské ligy o rok dříve.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.