Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Liverpool - 20. září 2020   17:30

0:2
(0:0)
Liverpool
50' Mané  (Firmino) • 54' Mané
Chelsea
Arrizabalaga – R. James, Christensen, K. Zouma, M. Alonso – Kovačić (79. T. Abraham), Jorginho (79. Barkley), Kanté – Havertz (46. Tomori), Werner, Mount.
Caballero – T. Abraham, Azpilicueta, Barkley, Giroud, Hudson-Odoi, Tomori.
Tierney – Cook, Hatzidakis
Stamford Bridge, Londýn
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, V. van Dijk, Robertson – Keïta (64. Milner), J. Henderson (46. Th. Alcântara), Wijnaldum – M. Salah, Firmino (86. Minamino), Mané.
Adrián – Th. Alcântara, Jones, Milner, Minamino, Origi, Tsimikas.

Druhý poločas byl diametrálně odlišný, než ten první. Chelsea v deseti dvakrát inkasovala do prvních deseti minut. Hlavně druhý gól byla velká minela brankáře Kepy, který poslal míč přímo na kopačku Maného. Chelsea mohla snížit z penalty, kterou zavinil Thiago Alcantara, ovšem Jorginhův pokus vychytal Alisson. Liverpool si vytvořil dalších několik velkých šancí, i Chelsea měla dobré přiležitosti. Ale skóre se již nezměnilo.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 2:7.
Rohy: 1:11.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 10:6.
90+3'
90+2'
Salah se v šestnáctce dostal k míči a okamžitě vypálil, ale Kepa si připisuje úspěšný zákrok. Velmi dobrý zákrok.
90+1'
Ještě dva rohové kopy odehrál Liverpool, ale opět se potvrdilo, že dnes tato herní činnost hostům úplně nejde.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minutky.
89'
Tentokrát nedokázal dobře odcentrovat Andy Robertson. Jeho centr mířil opět na hlavy obrany hráčů Chelsea.
88'
Alexander-Arnolds to nyní zkusil opět centrem, ale ani teď nedokázal v hloučku hráčů najít své spoluhráče. Chlesea okamžitě odvrátila míč.
87'
Alex-Arnold se opět postavil k rohovému kopu. Tentokrát ho ale poprvé rozehrál nakrátko. Liverpool po chvíli získal další rohový kop.
86'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.
84'
Tammy Abraham selhal v obrovké šanci! Jeho samostatný únik na gólmana nebyl proměněn, protože mladík vypálil přímo doprostřed brány.
82'
Thiago tentokrát nedokázal skórovat ve velké šanci. Dobrá střela z hranice vápna se proletěla malý kus od levé tyčky branky Kepy.
81'
Trent Alexander-Arnolds poslal do vápna velmi zajímavý centr, který ale nakonec stihla odvrátit domácí obrana.
79'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Tammy Abraham.
79'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ross Barkley.
78'
Alexander-Arnold se prodral ve vápně k centru, míč zpracoval, ale vypálili ho hodně nad branku. Jurgenovi Kloppovi se to moc nelíbilo.
77'
Tomori nyní zajel do protihráče opravdu velmi nehezky. Sudí okamžitě píská a je až s údivem, že neuděluje kartu žluté bravičky.
76'
Reece James zarál rohový kop domácích, ovšem míč centrem zatočil přímo na hlavy hostujících hráčů.
75'
Jorginho se postavil k penaltě. Rozběhl se, ale poslal míč ne úplně přesvědčivě. Alisson vystihl směr a nataženou rukou nakonec míč vychytal!
73'
Ještě se bude ověřovat, zda se před nejednalo o ofsajd. V tom případě by penalta byla odvolaná.
72'
Thiago Alcantara fauloval Wernera v pokutovém území a zavinil tak proti svému týmu penaltu.
71'
Krásná kombinace Liverpoolu, který totálně rozebral obranu Chelsea. Tohle by byla akce jako z pohádky, kdyby byla zakončena gólem.
70'
Liverpool už tolik netlačí, stále ale docela lehce proniká soupeřovou obranou. Moc se ale netlačí ani do zakončení.
68'
Po delší době měla velkou šanci i Chelsea. Mason Mount dostal přihrávku na hranici pokutového území, odvážil se a vypálil. Míč jen těsně přeletěl břevno!
66'
Wijnaldum se parádně uvolnil a najednou se objevil sám před Kepou. Kepa ale chtěl napravit svoje zaváhání u druhé branky a parádní šanci parádním zákrokem zneškodnil.
65'
Alcantarův dlouhý centr dopadl do pokutového území, avšak až skoro na jeho konec. Nenabyl tak svého účelu a míč se přesunul na kopačky Chelsea.
64'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází James Milner.
63'
Timo Werner se snažil projít přes jednoho z hráčů a uniknout obraně, jenže opět mu nevyšla klička a hráč míč ztratil.
62'
Trent Alex-Arnolds zkusil opakovaný rohový kop z druhé strany. Tentokrát ale zasáhl Kepa Arrizabalaga, který míč chytil ze vzduchu.
61'
Robertson si vzal na starost další dnešní rohový kop. Ani tentokrát se mu ale moc nepovedl a neohrozil branku soupeře. Obrana soupeře vyhlavičkovala míč pryč.
60'
Salah si udělal místo ve vápně, přihrávku zachytil, odhodlal se a vypálil. Před ním ale bylo dokonce několik hráčů domácích, které prostřelit nedokázal.
59'
Keita se osamostatnil. Následně chtěl vyslat Sadia Maného do samostatného úniku, ale dlouhou přihrávku, kterou směřoval Manému do běhu až příliš moc přetáhl.
58'
Kante se nyní konečně ocitl ve předu hřiště, dostal přihrávku, ale míč si posunul hodně daleko od nohy a už ho nedokázal zachytit.
57'
Chelsea je hodně opařená dvěmi rychlými brankami soupeře a tak se moc nehýbe, neřítí dopředu a zůstává statická.
55'
Thiago Alcantara nyní nehrál vůbec čistě a sudí si toho okmažitě všiml. Nové akvizici Liverpoolu jde rychle domluvit, kartu zatím neudělí.
54'
Liverpool právě vstřelil branku!
Obrovská minela brankáře Kepy! Ten chtěl hodit míč Jorginhovi, ale nepohlídal si blízko stojícího SADIA MANÉHO, který vstřelil do prázdné branky vskutku jednoduchý gól.
53'
Další míč letěl do vápna Blues. Poslal ho tam Andrew Robertson, ale s míčem si poradil Keba Arrizabalaga. Ten centr chytil ze vzduchu.
52'
Nebezpečný centr do šestnáctky nnyí poslal Roberto Firminho, ale obrana Chelsea si s ním nakonec celkem v pohodě poradila.
50'
Máme zde první branku. Firminho parádním centem našel ve vápně SADIA MANÉHO a ten paráně usměrnil hlavičkou míč do branky. Asistence: Roberto Firmino.
49'
Reece James nyní velmi tvrdě podrazil svého soupeře. Mané padl k zemi a sudí nařizuje volný přímý kop z hranice vápna.
48'
Robertson rozehrál rohový kop, který si Liverpool vysloužil svým útočným snažením, ale míč poslal přímo na hlavu Kourta Zoumy.
47'
Mané chtěl pozemním centem poslat rychle míč do vápna, ovšem opět narazil na dnes velmi dobře hrající obranu Chelsea.
46'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Thiago Alcântara.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Fikayo Tomori.
46'
První poločas nám skončil za bezbrankového stavu 0:0. Chelsea ze začátku vypadala aktivněji a více se snažila, ovšem postupem času převzal otěže zápasu Liverpool, který několikrát vypálil, ale netrefil se. Na konci poločasu jsme viděli červenou kartu pro Christensena, který se pověsil na záda Manému. Karta byla oprávněná. Uvidíme, co to udělá do druhého poločasu.
45+3'
45+2'
Nastavovala se původně jen jedna minutka, ovšem pravděpodobně se to ještě trochu protáhne. Alexander-Arnold poslal ránu z přímého volného kopu těsně vedle branky.
45+1'
Červenou kartu dostává Andreas Christensen (Chelsea FC).
45'
Celá situace se ale ještě zkoumá na obrazovce. Videoasistent rozhodčí doporučil červenou kartu, ale hlavní sudí si to chce ještě ověřit sám.
44'
Tak tohle vypadalo velmi zajímavě! Sadio Mané se sám řítil na brankáře, na záda mu dýchal Christensen, který se něj zavěsil. Paul Tierney zatím vytahuje žlutou kartu.
42'
Chelsea se snaží dobývat se do pokutového území, ale nedaří se jí to.
41'
Volný přímý kop si vzal na starosti Kai Havertz. Vůbec mu to ale nevyšlo. Míč nespadl ani do vápna, ale do zámezí.
40'
Henderson jemně narazil do Tima Wernera, ale sudí okamžitě pískal faul, i když tady tomu Timo dost pomohl. Chelsea získává volný přímý kop z dobré vzdálennosti.
39'
Jorginho a Kovačić nyní hezky kombinovali kolem půlící čáry na levé straně. Nakonec ale z hezkých kombinací nic nevytěžili. Nepřiběhli jim na pomoc ostatní hráčei a toto duo míč ztratilo.
37'
Timo Werner spálil ohromnou šanci. Kai Havertz s ním vyběhl za obranu a šli v podstatě sami na brankáře. Havertz mu míč poslal, ale Werner nedokázal zakončit do prázdné branky.

Nakonec ale sudí stejně odpískal ofsajd, ale až po nějaké chvíli.
36'
Robertoson si zpracoval dlouhý centr, který na něj mířil do vápna. Tam měl hodně prostoru, ovšem nedokázal toho využít. Jeho technická volej mířila hodně mimo.
35'
Salah poslal přihrávku do běhu do vápna, ale další dva hráči Liverpoolu si nerozumněli a ani jeden z nich pro míč nevyběhl. Následně ale hosté opět míč získali.
34'
Robertson vyslal centr z rohového kopu, ale moc se mu nepovedl. Obrana Chelsea míč bez problémů získala a odhlavičkovala ho do bezpečí.
32'
Nyní už se to domácím podařilo. Timo Werner si zpracoval dobrý míč, který na něj mířil z výšky. Následně vyběhl dopředu a zpoza hráče vystřelil. Jeho míč proletěl velmi těsně kolem pravé tyčky.
31'
Reece James vhodil dlouhý aut na půlku hřiště. Chelsea se ale nedaří projít dopředu. Minimálně ne středem pole.
30'
Fabinho ztratil míč, který okamžitě přebral Mount. Mladík vyběhl dopředu a chtěl provést kličku, ovšem vylámal si zuby na osvědčené kvalitě – Virgilu van Dijkovi.
29'
The Reds se ale nedaří projít za obranu Chelsea a moc se jim nedaří se ani dostávat k vápnu. Chelsea je zatím nebezpečnější.
28'
James poslal míč na Mounta, který ho ale ztratil. Liverpool začal s kolotočem krátkách a hlavně velmi rychlých přihrávek ve středu hřiště.
27'
Chelsea trochu zpomalila hru a nyní si pokopává míč mezi obránci ve své defenzivní linii. Liverpool se moc nesnaží napadat.
26'
Velmi dobře vypadal dlouhý centr z obrany na Kaie Havertze, který mohl utíkat sám na Alissona, jenže ho skvěle doběhl hvězdný Alexander-Arnolds.
24'
Salah zkoušel z pravé strany centrovat pozemi do vápna mezi několika hráči. Troufalý nápad mu podle očekávání nevyšel, ale Liverpool se dostal k míči za vápnem.
23'
Kovačić vyslal Mounta, který naběhl za obranu a běžel sám, ovšem Alisson Becker byl u míče dřív a dokázal ho zneškodnit.
22'
Hráči Blues posunuli míč ze středu hřiště do obrany, jelikož nemohli najít centu skrze hřiště. Následně Kepa nakopl míč dopředu, ale tam ho nikdo z domácích nezískal.
20'
Na druhé straně si do zajímavé šance naběhl Werner. Byl však sám proti dvěma obráncům, a tak zkusil zaseknout míč. Při tom trochu zakopl a ztratil ho.
19'
Salah sprintoval po pravé straně, kličkou se dostal až do vápna, ale následně byl obrán. Skvělá defenzivní práce obrany Blues.
18'
Nakonec to tedy Chelsea zkusila znovu až úplně odzadu. Moc daleko se ale nedostala. V prostředku hřiště narazila na tvrdý pressing soupeře.
17'
Chelsea sehrála velmi zajímavou a pohlednou kombinaci, ovšem na jejím konci se zasekl Kanté a nevěděl jak dál. Nakonec nakopl do obrany.
16'
Dlouhý nákop Salaha jen minul branku a odskákal do zámezí. Kepa míč vykopl, ale Liverpool si ho opět rychle získal a jde dopředu.
15'
Trent Alexander-Arnolds se prezentoval velmi hezkkým centem z volného přímého kopu, který ale nakonec přece jen odebrala obrana Chelsea.
14'
Firmino dostal pas a utíkal až k čáře. Za brankářem Kepou vrátil míč před svatyni kde byl jeho spoluhráče, ale před něj se na poslední chvíli nacpal Christensen a míč vykopl.
13'
Sadio Mané se opět snažil uvolnit svého spoluhráče do vápna dlouhou přihrávkou. Ani na třetí pokus mu to ale nevyšlo, což ho hodně frustruje. Jde to na něm vidět.
11'
Salah se prezentoval parádní přihrávkou, kterou ale nevyužil Georginio Wijnaldum. Ten sice míč zachytil, ale jeho střela byla opravdu strašná.
10'
Další Maného pokus o přihrávku do vápna zase nevyšel. Tentokrát zasáhl Kourt Zouma, který míč pohotově odklidil.
9'
Robertson se nyní postavil k exekuci rohového kopu. Míč nacentroval skoro na hranu malého vápna, ovšem obrana si s ním poradila.
8'
Andrew Robertson centroval do velkého vápna, ale obrana míč okamžitě vyhlavičkovala pryč. Zatím nevidíme žádné velké šance.
7'
Mané zkusil poslat zadovku v šestnáctce, ale obrana Chelsea byla tentokrát velmi dobře postavená a míč nemohl projít k jeho spoluhráči.
6'
Chelsea vybojovala míč, ale okamžitě po zisku ho poslala do autu. Liverpool vhazuje blízko vápna, ale nevypadá to na dlouhé vhození.
5'
Dlouhý centr na křídlo měl směřovat na Mounta. Místo toho si na něj ale naskočil Henderson a poslal ho do pryč.
4'
Trent-Alexander Arnold poslal velmi dlouhý centr a do vápna, ale brankář kepa nemusel těžce zasahovat. Míč mu skončil v náručí.
3'
Alonso si naběhl až k vápnu, následně poslal míč na Wernera, ale toho od míče odstavil jeden z hostujících obránců velmi jistě.
2'
Úvodní výkop si na starosti vzal Liverpool, který dnes nastupuje v klasických červených dresech. Chelsea má zase tradiční modrou kombinaci.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – R. James, Christensen, K. Zouma, M. Alonso – Kovačić, Jorginho, Kanté – Havertz, Werner, Mount.
Náhradníci: Caballero – T. Abraham, Azpilicueta, Barkley, Giroud, Hudson-Odoi, Tomori.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, V. van Dijk, Robertson – Keïta, J. Henderson, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Th. Alcântara, Jones, Milner, Minamino, Origi, Tsimikas..
LIVERPOOL FC

Liverpool s takřka dokonalým týmem moc neposiloval, jelikož ho nikde bota nepálí. Přes léto odešli z větších jmen Adam Llalana a Dejan Lovren do Brigtonu, respektive Zenitu. To však nebyl pro Liverpool už žádné vělké ztráty. I tak přišly ale dvě velmi zajímavé jména, a to Diego Jota, křídelník z Wolves a již hvězdný Thiago Alcantara, který už neprodloužil smlouvu v Bayernu. Liverpool taktéž vyhrál svůj úvodní zápas a to proti nováčkovi z Leeds. Pořádně se ale zapotil a rozhodl v podstatě gól z penalty. Zápas skončil 4:3.

Liverpool má marodku podstatně menší. Chybět bude pouze Oxlade-Chamberlain, který má poraněné koleno. Otazník ještě visí nad Shaqirim, který má poraněný sval.
CHELSEA FC

Chelsea před touto sezónou hodně posílila. Jelikož měla minulý rok zákaz přestupů do klubu ale prodala Edena Hazarda do Realu Madrid, mohla is nakoupit několik skvělých jmen za obdržené peníze tento rok. Do klubu přišel hvězdný útočník Timo Werner, dále třeb Kai Havertz nebo Hakim Ziech a několik dalších jmen. První zápas severolondýnský tým vyhrál, když porazil Brighton na jeho hřišti 1:3.

Chelsea se ale bude muset obejít bez Gilmoura, van Ginkela a právě Hakima Ziyecha. Všichni tři hráči mají poraněné kolena. Otazník pak visí nad Thiagem Silvou (vyčerpání), Christianem Pulisićem (poranění stehna) a Benem Chilwellem (poranění nohy).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.