Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Newcastle - 15. února 2021   21:00

Chelsea
31' Giroud  • 39' Werner
2:0
(2:0)
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Hudson-Odoi (78. R. James), Jorginho, Kovačić, M. Alonso – Mount (70. Kanté), Werner – T. Abraham (20. Giroud).
Mendy – Emerson, Giroud, Chilwell, R. James, Kanté, Pulisic, Zijach, K. Zouma.
Bankes – Davies, Mainwaring
Stamford Bridge, Londýn
Newcastle
Darlow – Krafth, Lascelles (C), Clark, Lewis – Willock (79. Carroll), Hayden, Shelvey – Almirón – Gayle (64. Joelinton), Saint-Maximin (72. Fraser).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Chelsea v dohrávce 24. kola anglické Premier League potvrdila roli favorita a Newcastle United na Stamford Bridge porazila výsledkem 2:0.

Základ k vítězství položili hráči The Blues už v úvodním dějství, v němž vstřelili oba góly. Nejprve se ve 31. minutě prosadil Olivier Giroud, který po stříleném centru Wernera poslal míč do odkryté brány a o osm minut později se prosadil sám Timo Werner, který ukončil sedmizápasové čekání na gól, jeho střelu vyrážel Darlow až za brankovou čárou.

Po zbytek střetnutí si Chelsea s přehledem hlídala dvoubrankový náskok. Soupeře pustila do jediné vážnější příležitosti, s hlavičkou Willocka si ovšem poradil Kepa, který dostal přednost před Mendym a koučovi se za důvěru odvděčil čistým kontem.

Svěřenci kouče Tuchela se díky vítězství posunuli na čtvrté místo před Liverpool a o skóre před West Ham. Newcastle zůstává sedmnáctý.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:13.
90+4'
90+3'
Poslední vteřiny utkání probíhají na obranné polovině domácích. Obranná řada si mezi sebou vyměňuje míč a hosté se už ani nesnaží presovat.
90+2'
Skvěle se do defenzivy stihl vrátit Antonio Rüdiger. Německý stoper nechal za zády Carrolla a po lajně odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
90+1'
Mateo Kovačić na dlouhou nohu zvládl udržet balón na hrací ploše. Vzápětí s obranným zákrokem přispěchal Shelvey, James se chystá vhazovat.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Jorginho si dal tělo před balón a počkal si na kontakt od Clarka. Ten přišel a Ital skončil na trávníku. Chelsea má výhodu volného přímého kopu.
88'
Hosté zahrávali rohový kop, po němž byl odpískán nedovolený zákrok Andymu Carrollovi. Útočník se zlobí, ale Azpilicuetu viditelně stáhl k zemi.
87'
Marcos Alonso se zapojil i do defenzivy, kde si nepočínal úplně jistě. Hlavou prodloužil balón za sebe, zaváhání napravil Kepa vyboxováním míče pryč z vápna.
86'
The Blues zkusili útok i z levé strany, Mateo Kovačić zapojil do hry Marcose Alonsa. Pro vysoký centr si bez větších problémů vyběhl Karl Darlow.
85'
Reece James se v plném sprintu snažil prohodit balón mezi nohama Lascellese. Stoper byl pozorný, protivníka do příležitosti nepustil.
84'
Po kontaktu s Clarkem zůstal ležet na trávníku Olivier Giroud. Francouzský forward utržil ránu loktem do obličeje, ale zápas pokračuje bez přerušení.
83'
Čistý štít chtěl Kepovi zrušit Miguel Almirón. Za obranu si naběhl na patičku Lascellese, avšak z voleje pálil levačkou vysoko nad.
82'
Timo Werner si při zpracování pomohl rukou, což arbitr Bankes moc dobře viděl. Míč se stěhuje na kopačky hráčů Newcastlu.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Bylo by velkým překvapením, pokud by Chelsea přišla o dvoubrankové vedení. Po celou dobu střetnutí je jasně lepším týmem.
80'
Reece James se mohl brzy po svém příchodu zapsat mezi střelce zápasu. Místo očekávaného centru vypálil na bližší tyč a Darlow měl velké štěstí, že za sebou ještě nechal levou nohu, kterou balón vykopl.
79'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Andy Carroll.
78'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Reece James.
77'
Rozhodčí přerušuje hru, neboť na trávníku zůstal ležet stoper Jamaal Lascelles. Defenzivní pilíř se drží za pravé koleno.
76'
Pravý křídelní bek Callum Hudson-Odoi piluje pravou lajnu tak, jak je jeho zvykem. Thomas Tuchel se nebál anglického mladíka vyzkoušet na netradičním postu a odvážná volba se mu zatím vyplácí, Hudson-Odoi předvádí výborné výkony.
75'
Kepa dnes chytá ve velké pohodě! Proti hlavičce Joe Willocka si udělal úkrok na levou stranu a až pak skočil k tyči, aby levou rukou vyboxoval balón do bezpečí!
74'
Střelec druhého gólu Timo Werner si chtěl vymodlit pokutový kop po kontaktu s Lascellesem. Střet byl čistý, stoper zahrál tělem.
73'
Callum Hudson-Odoi nabral velkou rychlost a centroval v posledním možném okamžiku, v době, kdy byl míč na postranní čáře. Střílený centr proletěl pokutovým územím bez doteku jakéhokoliv fotbalisty.
72'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Ryan Fraser.
71'
Po centru Alonsa z levé strany vystřihl nůžky Olivier Giroud. Míč trefil, avšak pokus postrádal na razanci. Darlow měl snadnou práci.
70'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází N'Golo Kanté.
69'
Po kontaktu mezi Andreasem Christensenem a Joelintonem oba fotbalisté narazil do reklamního banneru. Oba však pád kontrolovali, nepřivodili si žádné zranění.
68'
Pod tlakem musel hrát Jorginho. Ital hrál naslepo k pravé lajně, kde ovšem Callum Hudson-Odoi nebyl, kulatý nesmysl se dokutálel do autu.
67'
Mount povedeným centrem našel Oliviera Girouda, ten ale neodhadl ideálně svůj výskok a míč zasáhl až při dopadu. Pokus byl slabý, navíc letěl vedle levé tyče.
66'
Callum Hudson-Odoi zkoušel střílet přes obránce. Jamaal Lascelles ale míč až k Darlowovi dojít nenechal, prezentoval se úspěšným blokem.
65'
Allan Saint-Maximin si všiml vyběhnuvšího Kepu a zkusil ho přelobovat z poloviny hřiště. Španělský strážce svatyně včas zacouval a odvážně si ještě zpracoval míč na prsa.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Joelinton.
63'
Přes Rüdigera a Alonsa se k míči probojoval Mateo Kovačić. Měl hodně volného prostoru i času, hru přenesl doprava na Hudsona-Odoie.
62'
Arbitr Bankes odpískal útočný faul Masonu Mountovi. Domácí záložník si počínal nedovoleným způsobem v souboji s Almirónem.
61'
Chelsea pokračuje v aktivním pojetí hry i po uplynutí hodiny z utkání. Wernerův centr mířil na Jorginha, který pas zpracovával za postranní čárou.
60'
Callum Hudson-Odoi už mohl střílet, ale nakonec volil nahrávku pod sebe na Kovačiće. Střela z prvního doteku prosvištěla nad břevnem.
59'
Newcastle po dlouhé době zahrával rohový kop. Jmenovitě Jonjo Shelvey, jenž centroval na přední tyč, kde byl s pohotovou hlavičkou připraven Werner.
58'
Přes Almiróna a Shelveyho letěl balón za defenzivní linii na Gaylea. Dobře zareagoval Marcos Alonso, jenž míč přizvedl do autu.
57'
Tradiční exekutor Mason Mount zvolil centr přímo na brankáře. Darlow raději neriskoval a kulatý nesmysl vyboxoval mimo nebezpečí.
56'
Z pravé strany se na kraj pokutového území probojoval Callum Hudson-Odoi. pas po zemi Darlow konečky prstů vyrazil do autu za cenu rohového kopu.
55'
Za nepovedeným nákopem Kepy se vydal Olivier Giroud, ale ještě blíže míči měl Ciaran Clark. Před protihráčem zakopl balón do zámezí.
54'
Allan Saint-Maximin se po lajně prodral kolem Azpilicuety a stříleným centrem našel Joea Willocka. Anglický mladík ostrý balón sklepl mimo bránu.
53'
Odkop domácího gólmana prodlužoval Jorginho na Tima Wernera. Německý útočník vyzval na souboj jeden na jednoho Lascellese, úspěšnější byl stoper.
52'
Mason Mount se vydal presovat Jamal Lewis, který protihráče nastřelil z bezprostřední blízkosti do obličeje. Hra pokračuje autovým vhazováním Newcastlu.
51'
Minisouboj mezi Mountem a Shelveym dopadl vítězně pro druhého jmenovaného. Hostující záložník odstavil soka čistým způsobem, tělem.
50'
Hostující středopolař střílel přes zeď, s čímž Kepa počítal. Byl u své pravé tyčky včas a robinsonádou nepřipustil změnu skóre.
49'
Straky mají k dispozici standardní situaci, nedovoleným zákrokem se těsně za hranicí velkého vápna provinil Jorginho. Balón si staví Shelvey.
48'
V úvodu druhé půle premiérový zákrok pro Kepu Arrizabalagu. Dalekonosný projektil Isaaca Haydena bez problémů schoval v rukavicích.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení zraněného Abrahama, na jehož místě hraje Giroud.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Chelsea po prvním poločase vede nad Newcastlem 2:0 a toto vedení je zasloužené. Svěřenci kouče Tuchela jsou od úvodních minut aktivnějším týmem a bylo jen otázkou času, kdy prolomí defenzivu soupeře. Vedoucí branku vstřelil ve 31. minutě zraněného Abrahama střídající Olivier Giroud, k němuž gólman Darlow odrazil střílený centr Wernera, Francouz posléze uklidil míč do prázdné brány. Druhý gól vstřelil smolař posledních týdnů Timo Werner, jenž přerušil dlouho sérii bez vstřeleného gólu, když se k němu balón odrazil od těla zmateného Lascellese, gólman střelu útočníka vyrážel až za brankovou čárou.
45+3'
45+3'
Čas prvního poločasu se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Chelsea se už nikam netlačí. úvodní dějství chtějí dohrát hlavně s nulou vzadu.
45+2'
Roh se domácím nevyvedl podle představ, ale hráči v modrém u míče zůstali. Na levém křídle obdržel míč Mason Mount, jehož křižná přízemní rána se mezi tyče nevešla.
45+1'
Marcos Alonso vybojoval pro The Blues šestý rohový kop. Zleva centroval do Kraftha, jenž v krkolomné pozici nedokázal odvrátit alespoň za cenu autu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Domácí si zahrávali s ohněm. César Azpilicueta si narazil s Kepou, vzápětí nahrávka znovu putovala na španělského brankáře. Ten pod tlakem zakopl míč mimo hrací plochu.
43'
Timo Werner zastavil kličkujícího Jonja Shelveyho jen za cenu faulu. Autor druhého gólu neměl pocit, že by fauloval, ale arbitr Bankes je neoblomný.
42'
Mezi střelce utkání se chtěl zapsat Mason Mount. Technický obstřel byl nadějný, ale balón se ve finále vykroutil těsně vedle levé části brankové konstrukce.
41'
Tlak Chelsea neutichá. Kovačić dlouhým pasem oslovil Calluma Hudson-Odoie, jenž centroval do šestnáctky. Girouda přehlavičkoval Clark.
39'
Chelsea právě vstřelila branku!
TIMO WERNER se dočkal, střelecká smůla prolomena! Lascelles nepočítal s propadnuvším centrem a balón posunul právě k nohám německého útočníka, jenž z těžké pozice poslal míč na bránu, Darlow ho vytahoval až za brankovou čárou.
38'
Neúnavný César Azpilicueta z pozice stopera podpořil ofenzivní složku týmu. V plném sprintu uvolnil Mounta a naběhl si do šestnáctky. Centr ovšem zblokoval Lascelles do zámezí, Chelsea má k dispozici roh.
37'
Dánský stoper Andreas Christensen měl po špatném zpracování velké štěstí, že Jorginho na jeho zaváhání rychle zareagoval a předběhl Shelveyho. Následně uvolnil vpravo běžícího Rüdigera.
36'
Callum Hudson-Odoi chtěl přenést hru na Alonsa, avšak tento úmysl mu vůbec nevyšel. Kulatý nesmysl poslal daleko za paty spoluhráče, vhazovat budou hosté.
35'
Straky pracují v obraně celkem dobře. Teď si defenzivní řada na jedničku poradila s Giroudem, stoperská dvojice Clark, Lascelles útočníka do šance nepustila.
34'
Druhý gól visel na vlásku! Kovačić po narážečce s Giroudem nahrál za obranu Wernerovi. Německý forward si nechal balón skočit, načež vypálil těsně nad.
33'
Fotbalisté Newcastlu budou muset překopat svou taktiku. Do této doby se soustředili spíše na obranu, ale teď prohrávají a musí začít hrát i dopředu.
31'
Poté, co se Werner vrátil do hry, tak vymyslel úvodní gól! Jeho střílený centr z levé strany vyrazil Darlow k nohám volného OLIVIERA GIROUDA, francouzský útočník silnější levačkou bez problémů trefil odkrytou bránu.
30'
Protiútok táhl pravou stranou Timo Werner. Byl ale sám proti třem a podle očekávání balón na kopačkách neudržel, čistým způsobem ho odstavil Clark.
29'
Standardky v podobě roh nepatří mezi silné stránky Newcastlu. Ohrožení vlastní svatyně odmítl Antonio Rüdiger, který se vyšplhal ze všech nejvýše.
28'
Velmi šikovně si u pravé lajny počínal Miguel Almirón. Po několika přešlapovačkách nastřelil clonícího Alonsa a získal rohový kop.
27'
Tlak The Blues roste každou minutou víc a víc. Straky jsou pod velkým tlakem, ale je zřejmé, že dnes přijeli co nejdéle bránit bezbrankový výsledek.
26'
Timo Werner byl blízko přerušení své dlouhé série bez vstřeleného gólu! Do vápna obdržel nahrávku hlavou od Alonsa, ve skluzu ale mířil o kousek vedle pravé tyčky.
25'
Anglický mladík Callum Hudson-Odoi si nevěřil na střelu. Místo zakončení ještě na středu nahrál Kovačićovi, ten z kroku vypálil pouze do bránícího soka.
24'
Španělský kapitán Chelsea César Azpilicueta hodil tělo před Haydena a získal kulatý nesmysl pro sebe. Pod tlakem si vypomohl s Kepou.
23'
Zajímavou příležitost si vytvořil Allan Saint-Maximin. Z levé strany se s míčem naběhl do šestnáctky, avšak při snaze o technický obstřel trefil do nohy Christensena.
22'
Mason Mount hledal kolmicí středem hřiště za obranou Tima Wernera. Německý forward však neměl rychlost, Jonjo Shelvey jej udržel na zádech.
21'
První doteky s balónem Giroudovi nevyšly. Zpětným pasem místo Alonsa našel Almiróna. Překvapený Paraguayec si ale neporadil se zpracováním.
20'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Olivier Giroud.
19'
Ne, dále to nepůjde. Tammy Abraham krátce po návratu na trávník zůstal sedět v blízkosti středového kruhu a jeho gest je jasné, bude se muset střídat. Za postranní čárou se do dresu vysvlékl Olivier Giroud.
18'
Hosté se probojovali na útočnou polovinu, kde zkoušeli kombinačně přelstít soka. Avšak vysoký presink je zahnal zpět na obrannou polovinu.
17'
Abraham je na nohou a po znovuobnovení hry se okamžitě zapojil do hry. Podle pohybu se zdá, že bude schopen pokračovat v utkání bez zranění.
16'
Třiadvacetiletý útočník leží na trávníku a nyní už do akce musí lékaři domácího mužstva. Podle prvních záběrů to vypadá na problém s pravým kotníkem.
15'
Tammy Abraham vyzrál na ofsajdovou past a obdržel ideální pas od Matea Kovačiće. Po střetu s Lascellesem se anglický mladík dožadoval odpískání pokutového kopu. Marně.
14'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Allan Saint-Maximin. Andreas Christensen si výborně pokryl balón a útočník jej nedovoleně poslal k zemi.
13'
Nákop italského středopolaře Jorginha trefil Abrahama do stojné pravé nohy. Anglický útočník zůstává sedět na trávníku, držíc se za postižené místo.
12'
Tammy Abraham prodloužil míč za sebe do země nikoho. K míči měl nejblíže Jamaal Lascelles, který na zádech udržel presujícího Wernera.
11'
Fotbalisté v modrých dresech se bleskově přesunuli na útočnou polovinu. Oblouček Tima Wernera se stal kořistí pozorného Darlowa.
10'
Kepa Arrizabalaga se v úvodu rozhodně nenudí. Zákrok zatím na kontě nemá, ale spoluhráči jej častují zpětnými nahrávkami.
9'
Po obranném zákroku hostujícího stopera kopala Chelsea třetí rohový kop v krátkém časovém sledu. Mount našel Abrahama, jenž trefil míč nečistým způsobem, Darlow mohl zůstat klidným.
8'
Domácí opět kopali roh, znovu z levé strany. Tentokráte přišel klasický centr na penaltu, Azpilicuetovu hlavičku vytěsnil nad bránu včas vyskočivší Ciaran Clark.
7'
Sledovali jsme nacvičený signál, kdy Mason Mount přetáhl centr na zadní tyč, kde byl Alonso. Jeho hlavička do ohně ale trefila čelo bránícího hráče.
6'
Timo Werner se probojoval do šestnáctky, ale byl zády k bráně, vystřelit nemohl. Nahrál doleva Alonsovi, po jehož stříleném centru hrál Lascelles. Bude se kopat roh.
5'
Miguel Almirón byl v pokutovém území ještě dříve, než brankář rozehrál odkop. Hlavní rozhodčí Bankes proto nechal Kepu rozehrávat znovu.
4'
Kapitán The Blues César Azpilicueta zapojil do hry Kepu, jenž dostal překvapivě přednost před Mendym. Španělský gólman rozehrál k pravé lajně na Hudsona-Odoie.
3'
Chelsea brzo vystřelila bránu. K levé tyči mířil Marcos Alonso, avšak jeho zakončení postrádalo na razanci, Darlow byl na zemi včas.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Také hosté vsadili na klasiku, pro ligové střetnutí oblékli černo-bílé dresy.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Hudson-Odoi, Jorginho, Kovačić, M. Alonso – Mount, Werner – T. Abraham.
Náhradníci: Mendy – Emerson, Giroud, Chilwell, R. James, Kanté, Pulisic, Zijach, K. Zouma.

Newcastle United: Darlow – Krafth, Lascelles (C), Clark, Lewis – Willock, Hayden, Shelvey – Almirón – Gayle, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Carroll, P. Dummett, Fraser, Joelinton, M. Longstaff, S. Longstaff, Jacob Murphy, Ritchie.

Rozhodčí: Bankes – Davies, Mainwaring.
Newcastle United

Newcastle bude mít ještě hodně starostí s udržením se v nejvyšší soutěži. Aktuálně se nachází na sedmnácté, čili poslední nesestupové pozici. Náskok na osmnáctý Fulham má poměrně velký desetibodový, ale mužstvo z Londýna má o jeden odehraný zápas méně. Straky v posledních třech ligových zápasech vybojovali velmi slušných šest bodů za vítězství 2:0 v Evertonu a 3:2 proti Southamptonu. Mezi těmito utkáními přišla porážka 1:2 od Crystal Palace. Gólovou produktivity týmu vede s deseti zásahy Callum Wilson.
Chelsea FC

Nový náboj v podobě výměny trenéra u Chelsea zatím funguje. The Blues od příchodu Thomase Tuchela v pěti zápasech ještě neprohráli a inkasovali jediný gól. Jednou ale ztratili, doma proti Wolves totiž také nedokázal vsítit branku. Burnley ale už porazili 2:0, v městském derby zvítězili 1:0 na půdě Tottenhamu a poslední ligové utkání zvládli rovněž vítězně 2:1 nad Sheffieldem United. V týdnu The Blues v FA Cupu potvrdili roli favorita a druholigové Barnsley vyřadili těsným výsledkem 1:0. Chelsea je momentálně na pátém místě, ale soupeře před sebou má na dohled. Na poslední, čtvrté příčce zajišťující postup do Ligy mistrů je aktuálně Liverpool, na ten ztrácí jediný bod. Nejlepším střelcem týmu je mladičký útočník Tammy Abraham, jemuž se letos podařilo rozvlnit síť soupeře už jedenáctkrát.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer! Vítám vás při sledování 24. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Chelsea a Newcastlem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.