Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Brighton - 3. října 2020   16:00

Everton
17' Calvert-Lewin (G. Sigurdsson) • 45+2' Y. Mina (James Rodríguez) • 52' James Rodríguez (Iwobi) • 70' James Rodríguez (Doucouré)
4:2
(2:1)
Brighton
41' Maupay   • 90+2' Bissouma  (March)
Everton
Pickford – Coleman (C) (58. Delph), M. Keane, Y. Mina, Digne – Doucouré, Davies, G. Sigurdsson – James Rodríguez (78. Walcott), Calvert-Lewin, Richarlison (25. Iwobi).
Lössl – Gordon, Bernard, Walcott, Delph, Iwobi, Nkounkou.
Hooper – Eaton, Ledger
Goodison Park, Liverpool
Brighton
Ryan – White, Dunk (C), Webster – Lamptey (46. Veltman), Bissouma, Alzate (82. Groß), March – Trossard, Maupay – Connolly (66. Lallana).
Steele – Veltman, Mac Alister, Burn, Lallana, Bernardo, Groß.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Everton zůstává i po čtvrtém kole stoprocentní a slaví zisk dalších tří bodů, které posouvají celek z Liverpoolu do čela tabulky Premier League. Domácí byli i dneska velice efektivní na útočné polovině a dokázali vstřelit hned čtyři branky (Calvert-Lewin, Mina, 2x James Rodríguez).

Brighton i dnes ale herně vůbec nepropadl a nutno ocenit jeho snahu hrát až do samotného závěru utkání.
90+4'
90+3'
Brighton zahrával ještě jeden rohový kop, ale ani tentokrát k ohrožení branky Pickforda nedošlo. Zápas je u konce.
90+2'
Brighton právě vstřelil branku!
Pasivita Evertonu je nakonec potrestána. Ze střední vzdálenosti se do míče opřel YVES BISSOUMA a zamířil ze svého pohledu k levé tyčce.
90+1'
Nad rámec zápasu budou nastaveny tři minuty.
90'
Skvělý Mina zachránil Everton od inkasované branky. Maupay se již ve vápně chystal k technické střele, kolumbijský stoper mu však zakončení na poslední chvíli zneškodnil.
89'
Náznak dalšího protiútoku ze strany Evertonu žádné ohrožení pro Ryana nepřinesl. Hosté to tentokrát ustáli.
88'
Rohové kopy dneska hostům vůbec nevychází. Everton ve vzduchu naprosto úřaduje.
86'
A znovu Trossard! Ten si naběhl na hranici vápna, dostal míč a prudce vystřelil. Nebýt teče Miny, tak by to byl pravděpodobně i gól. Takhle je z toho pouze rohový kop.
85'
Everton hraje již hodně pasivně a zápas dohrává v tréninkovém tempu.
84'
Trossard je v posledních minutách často u míče a usilovně se snaží svému týmu pomoci ke vstřelení druhé branky. Ale i tento centr z levé strany byl zablokován.
82'
Rohový kop rozehráli hosté nakrátko a využít se toho pokusil Trossard, který si to namířil přímo na branku. Jeho prudká přihrávka ale na malé vápno neprošla.
82'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Steven Alzate, přichází Pascal Groß.
81'
Lallana se pokusil najít prostor pro přihrávku do vápna, ale marně. Míč byl sražen na rohový kop.
79'
Fotbalisté Evertonu si závěr zápasu užívají. Hrají velmi jednoduše a nic si zbytečně nekomplikují.
78'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Theo Walcott.
78'
Pěkná narážečka a nepřesná střela Trossarda z hranice pokutového území.
77'
Výborně se do vlastního vápna vrátil Iwobi, který pomohl svým spoluhráčům a zachytil centrovaný míč na zadní tyč.
75'
Ohrožení branky Pickforda po rohovém kopu nepřišlo. Everton v poklidu brání a nechává hosty s míčem na kopačkách.
74'
Webster si na levé straně vápna dokázal udělat prostor a zajímavě vystřelil. Jeho rána byla na poslední chvíli sražena na rohový kop.
72'
Brighton se po inkasovaném gólu znovu přesunul na útočnou polovinu. Sympatické od hostujícího celku, který se i nadále snaží.
70'
Everton právě vstřelil branku!
Jenomže přišel rychlý protiútoku a o osudu zápasu je definitivně rozhodnuto. Doucouré našel ve vápně na pravé straně JAMESE RODRÍGUEZE a ten znovu zakončil s velkým přehledem. Druhý gól pro kolumbijskou hvězdu.
70'
Brightonu se nadále daří držet míč na útočné polovině, přímé ohrožení branky ale nepřichází. Dobrá fáze od hostujícího celku.
68'
Další nejisté počínání Pickforda. Ten centr z pravé strany vyboxoval pouze před sebe, kde byl znovu Maupay. Tentokrát mu však zakončení překazil Davies.
66'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Adam Lallana.
65'
Everton si v poklidu přihrává kolem půlící čáry a to je přesně to, co se domácím hodí. Čas pomalu utíká.
64'
Zápas má nyní hluché místo. Hraje se především na středu hřiště v kombinaci.
62'
Brighton očividně ještě zbraně nesložil a usilovně se snaží tento zápas zdramatizovat. Domácí si vše pečlivě hlídají.
61'
Z následného rohového kopu již nebezpečí pro branku Evertonu nepřišlo. U míče ale nadále zůstávají hosté.
60'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Dunk, Pickford dokázal míč se štěstím vytlačit nad branku. Srazil se u toho však s Minou, oba jsou otřeseni.
59'
Webster z levého křídla poslal do vápna prudký centr, který si málem do vlastní branky srazil Sigurdsson.
58'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Fabian Delph.
57'
Coleman si na trávníku vyžádal lékařskou péči a vypadá to, že Everton bude muset střídat kvůli zranění.
56'
Webster se vydal hodně vysoko a u pokutového území Evertonu se dopustil faulu. Hra je přerušena.
55'
Sigurdsson od rohového praporku poslal do vápna zajímavý míč, ve vzduchu si ho však našel jeden z obránců a poslal jej do bezpečí.
54'
Brightonu se začíná hra pomalu bortit jak domeček z karet. Domácí jsou znovu natlačeni na útočné polovině.
52'
Domácí trestají chybu Brightonu a dostávají se do dvoubrankového vedení. Iwobi dostal míč do běhu, dostal se do vápna a přihrávkou pod sebe oslovil JAMESE RODRÍGUEZE, který již věděl, jakým způsobem pošle míč do branky.
51'
Keane si na půlící čáře pomohl v Connollym za hranicí povolených pravidel a je odpískán faul. Tady se klidně mohlo i žlutit.
50'
Prudká přihrávka do vápna na Calverta-Lewina se minula účinkem. Útočník Evertonu si nedokázal míč optimálně zpracovat.
49'
Hosté to však dokázali a během krátké chvíle přišly do vápna dva centry. Ani jeden branku Pickforda neohrozil.
48'
Brighton je v úvodu druhého poločasu pod tlakem a těžko se z něj vymaňuje.
47'
Rychlý protiútok a solidní přečíslení Everton nevyužil. Doucouré našel na pravé straně Jamese, který si navedl míč do středu a vypálil. Jeho ránu jeden z beků zablokoval.
46'
Domácí začali dlouhým nákopem na útočnou polovinu a dokázali se udržet u míče.
46'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Jöel Veltman.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl, ale i tak přinesl tři vstřelené branky. V 17. minutě se prosadil střelecký fantom této sezóny Calvert-Lewin. Brighton se z této branky ale oklepal, zvedl svůj výkon a ve 41. minutě zásluhou Maupaye vyrovnal. Když už se zdálo, že se za nerozhodného výkonu půjde do šaten, tak se k hlavičce dostal Mina a vrátil Everton do vedení.

Ve druhém poločase nás jistě čeká ještě velká bitva o body z tohoto klání.
45+3'
45+2'
Kolumbijská spolupráce zafungovala a Evertonu se půjde do šatny rozhodně veseleji. James Rodríguez poslal na malé vápno pěkný centr přímo na hlavu YERRYHO MINY, který bez sebemenších potíží uklidil míč do sítě.
45+1'
Vypadá to, že poslední šanci v první půlce budou mít domácí. Těsně u vápna byl na pravé straně faulován Coleman a čeká nás zajímavá situace.
45+1'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45'
Bissouma skvělým centrem hledal ve vápně Trossarda, před kterým na poslední chvíli odhlavičkoval míč do bezpečí Keane.
44'
Dunk se pokusil o přímé ohrožení branky, ale tento záměr mu rozhodně nevyšel. Míč proletěl vysoko nad brankou.
43'
Brighton se usadil na útočné polovině a navíc bude zahrávat přímý kop.
41'
V Goodison Parku máme vyrovnáno. Po centru Lampteyho se dostal k zakončení Trossard, který nevystřelil vůbec dobře a čekalo se, že Pickford jeho střelu ukryje do rukavic. Brankář Evertonu si vybral slabší chvilku, míč vyrazil pouze na NEALA MAUPAYE a ten dorazil míč do branky.
40'
Digne dokázal obejít na levé strany Whitea a odcentrovat, ale ani on nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Tento poločas příliš fotbalové kvality nepřináší.
38'
Brighton stále marně hledá nějakou díru v obraně Evertonu. Změnit se to pokusil March, jehož míč z levé strany do vápna letěl ke Connollymu. Útočník hostí byl ale v ofsajdu.
36'
James Rodríguez dostal u pravé lajny míč ke svým kopačkám a okamžitě se pokoušel o centr do vápna. Tento záměr mu vyšel, adresáta ale najít nedokázal. Ryan si došel pro míč.
34'
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, který dokázal zcela čistě zastavit Keane. Ten si v souboji vyšlápl na Lampteyho, který je i dnes hodně aktivní směrem dopředu.
33'
Everton nyní svého soupeře zatlačil a rodí se spousta zajímavých situací. Doucouré se pokoušel prostrčit míč do vápna na Calverta-Lewina, což mu také i vyšlo. Útočník Evertonu byl však dobře hlídán a do zakončení se nedostal.
32'
Tentokrát si Sigurdsson počínal lépe. Před vápnem podržel míč a uvolnil Jamese Rodrígueze, který střelou z první poslal míč vysoko nad branku.
31'
Sigurdsson si zajímavě nabíhal před pokutové území, kam také dostal přihrávku. Islandský fotbalista si míč ale nezpracoval příliš šikovně a rychle o něj přišel.
30'
Everton hraje od vstřelení vedoucí branky na jistotu a příliš neriskuje. Přihrávky chodí do volných prostorů.
29'
Lamptey se pokoušel na pravé straně doběhnout dlouhý míč, ale ani tento rychlonohý mladík neměl nárok. Nepodařená přihrávka ze záložní řady.
28'
Útočné snažení Evertonu nepřineslo vůbec nic. Digne se nakonec dopustil i faulu.
27'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Otázkou je, jak moc bude Richarlison svému týmu chybět.
25'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Alex Iwobi.
25'
Richarlison si to ze hřiště namířil rovnou do šatny. Vypadá to, že se bude střídat.
24'
Brazilský fotbalista je na hrací ploše ošetřován. Uvidíme, jak to s ním bude vážné.
23'
Lamptey při napadání tvrdě zajel do Richarlisona a ten zůstává v bolestech ležet na trávníku.
22'
Brighton pokračoval v útočném snažení, ale ani z dalšího centru do vápna se gól neupekl. Domácí budou rozehrávat od vlastní branky.
21'
Lamptey z pravé strany poslal před branku zajímavý centr, nikdo z jeho spoluhráčů se k hlavičce však nedostal.
19'
Hosté dokázali přečkat těžké chvilky a dostávají se k míči. Cílem by mělo být uklidnit hru a pomalu se vrátit zpátky do zápasu.
18'
Brighton je inkasovaným gólem hodně rozhozený. Everton je znovu na útočné polovině a má chuť navýšit své vedení.
17'
Domácí se dostávají v tomto zápase do vedení. DOMINIC CALVERT-LEWIN si dokázal najít cestu na centr z levé strany a hlavou uklidil míč do sítě. Tento anglický útočník se nachází ve skvělé formě.
16'
Digne si naběhl do soupeřova vápna a sklepl míč k nohám Sigurdssona, jenž se střelou neuspěl. Uvidíme ale rohový kop.
14'
Tempo zápasu není vzhledem k podmínkám příliš vysoké. Hraje se převážně ve stoje kolem středové lajny.
13'
March se na levé straně dostal až k pokutovému území, přízemním centrem ale míč do vápna neprocpal.
12'
Bissouma byl na středu hřiště hodně důrazný a dopustil se faulu. Rozhodčí tentokrát ale pro žlutou kartu nesáhl.
10'
Zatím tomu ze strany domácích chybí na útočné polovině myšlenka. Brighton hraje s velmi dobrou organizací v zadních řadách.
9'
Davies se pustil u lajny do souboje s Marchem a dokázal pro svůj tým vybojovat autové vhazování. Everton se nyní přesunul na útočnou polovinu.
8'
Silný déšť zatím hráčům průběh utkání velice komplikuje. V takových podmínkách se nehraje snadno. K vidění je hodně nepřeností na obou stranách.
6'
Brighton se snaží uklidnit hru a drží míč na vlastní polovině. Everton však velmi aktivně napadá rozehrávku.
5'
Richarlison se pokoušel vybojovat míč, se kterým po pravé straně pronikal Lamptey. Dopustil se u toho však faulu.
4'
První žlutá karta je na světě. Za taktický faul na útočné polovině ji obdržel Alzate.
4'
Poprvé v zápase se do útoku dostal i Brighton. Centr z levé strany propadl do vápna, tam vše uklidnil jeden z obránců.
3'
Domácí dokázali po rohovém kopu dopravit míč do branky, nicméně ještě před zakončením byl pískán útočný faul.
3'
Everton zůstal na útočné polovině a po rychlé kombinaci z toho vznikla střelecká příležitost pro Colemana, který z pravé střely prověřil Ryana. Ten vyrazil míč na rohový kop.
2'
Přišla však chyba v rozehrávce a první zajímavou příležitost si připsali domácí. Zpoza vápna se ke střele dostal Calvert-Lewin, jeho pokus byl ale zablokován.
1'
Hosté začínají zápas kombinací na vlastní polovině a připravují se k postupu do útočné fáze.
1'
Zápas v deštivém Liverpoolu byl právě zahájen. Rozehrávky se ujali fotbalisté Brightonu.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Doucouré, Davies, G. Sigurdsson – James Rodríguez, Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Lössl – Gordon, Bernard, Walcott, Delph, Iwobi, Nkounkou.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – White, Dunk (C), Webster – Lamptey, Bissouma, Alzate, March – Trossard, Maupay – Connolly.
Náhradníci: Steele – Veltman, Mac Alister, Burn, Lallana, Bernardo, Groß.

Rozhodčí: Hooper – Eaton, Ledger.

Hlavním rozhodčím bude v tomto zápase Simon Hooper. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Derek Eaton a Scott Ledger. Čtvrtým rozhodčím bude Jonathan Moss.
Brighton & Hove Albion FC

Brighton dokázal ze tří zápasů vytěžit do tabulky tři body, nicméně už má za sebou duel s Chelsea a i s Manchesterem United, se kterým prohrál velmi smolně a po kvalitním výkonu. Se stejným soupeřem následně vypadl i z Carabao Cupu.

Dokáží se fotbalisté Brightonu z těchto dvou výsledků oklepat?
Everton FC

Tři zápasy, tři vítězství. Everton před sezónou skvěle posílil v záložní řadě a zatím potvrzuje, že by mohlo v této sezóně v klidu bojovat o pozice zaručující účast v evropských pohárech.

Domácím se dařilo i v Carabao Cupu, kde se po středečním vítězství 4:1 nad West Hamem dostali do dalšího kola. Skvělou formu si i nadále drží útočník Dominic Calvert-Lewin, který dává gól za gólem.
Přeji krásné odpoledne u sledování textového přenosu z anglické Premier League! Zatím neporažený Everton přivítá v Goodison Parku fotbalisty Brightonu, kteří se v úvodu prezentují sympatickými výkony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.