Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Tottenham - 23. května 2021   17:00

Leicester
18' Vardy  • 52' Vardy
2:4
(1:1)
Tottenham
41' Kane   • 76' Schmeichel (vl.)  • 86' Bale  (Kane) • 90+6' Bale
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne, Fofana (21. N. Mendy), Söyüncü – Albrighton (80. Ayoze Pérez), Tielemans, Ndidi, Thomas – Maddison (62. R. Pereira) – Iheanacho, Vardy.
Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn
King Power Stadium, Leicester
8000 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Doherty, D. Sánchez, Alderweireld, Reguilón – Winks, P.-E. Höjbjerg – Bergwijn (68. Bale), Alli (68. Lucas Moura), Son Hung-min (90+4. Rodon) – Kane.
Hart – Rodon, Dier, Lamela, Bale, Lucas Moura, Scarlett, Vinícius, John.

Ode mě je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera a u anglické Premier League zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:8.
Je konec a tři body nakonec berou fotbalisté Spurs. Vstup do druhého opět vyšel lépe domácím, které podruhé poslal do vedení Vardy. Tottenham to ale nevzdal a v závěrečné dvacetiminutovce předvedl parádní obrat. Po vlastním gólu Schmeichela se ještě dvakrát trefil střídající Bale, a londýnský celek tak nakonec přeci jen uhájil pohárové příčky. Naopak Foxes budeou smutnit, jelikož účast v Lize mistrů jim opět o kousek unikla.
90+7'
90+6'
Tottenham právě vstřelil branku!
O osudu dnešního zápasu je definitivně rozhodnuto! Po nedorozumění v obraně Leicesteru se do úniku dostal GARETH BALE. Ten nejprve trefil tyč, ovšem balon se k němu poté vrátil a reprezentant Walesu už pak neměl problém zakončit do prázdné brány.
90+5'
Pereira to ještě zkoušel vzduchem na Vardyho, ale ten se k míči přes Rodona nedostal.
90+4'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Joe Rodon.
90+3'
Domácí to samozřejmě ještě zkouší, nicméně se zdá, že na obrat už nemají dostatek mentálních ani fyzických sil.
90+2'
A další ofsajd domácích, tentokráte se za defenzivní linií Spurs zapomněl Jamie Vardy.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Blízko k vyrovnávací brance měl Iheanacho, jenž ale nedostal míč za brankovou čáru. Případný gól by ale stejně neplatil, neboť Nigerijec byl přistižen v ofsajdu.
89'
To je velká rána pro Leicester, který pro účast v příštím ročníku Ligy mistrů potřebuje vyhrát.
87'
Domácí ještě reklamovali Kaneovu hru rukou, nicméně VAR rozhodl tak, že gól platí.
86'
Tottenham otáčí zápas! Spurs se po zisku balonu vydali do rychlého brejku, který přetavili v branku. Kane na sebe navázal několik obránců Leicesteru a poté poslal míč proti noze GARETHU BALEOVI, jenž pak zakončil do poloprázdné brány.
86'
U pokutového území Leicesteru šel k zemi Lucas Moura, ale standardka z toho nebude.
85'
Bale poslal pomalou přihrávku Winksovi a ten měl pak co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Iheanachem.
84'
Iheanacho napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, avšak jeho ráně chyběla přesnost.
83'
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Tottenham Hotspur).
83'
Kane hledal lehkým obloučkem sbíhajícího Lucase, před kterým ale stačil balon odvrátit Mendy.
82'
Lloris zaváhal při rozehrávce a málem daroval šanci Vardymu. Zkušený gólman ale nakonec celou situaci zvládl a poté poslal míč na volného Reguilóna.
81'
Sánchez podstoupil další těžký souboj s Vardym a tentokráte z něj vyšel jako vítěz.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Ayoze Pérez.
79'
Dobře to nyní udělal Thomas, jenž si pokryl balon před Dohertym a poté se jím nechal faulovat.
78'
A Tottenham ožil. Nyní do šestnáctky Foxes létal jeden centr za druhým, nicméně se všemi si modří poradili.
76'
Drama pokračuje! Son si vzal na starost i další rohový kop, který tentokráte zakroutil nebezpečně přímo do brány. KASPER SCHMEICHEL navíc špatně vyběhl a balon se od jeho ruky odrazil do brány.
76'
Těsně před pokutovým územím byl faulován Doherty a Spurs budou mít k dispozici volný přímý kop.
75'
Son dobře odcentroval a nebýt zásahu Söyüncü, tak Bale by zakončoval z malého vápna.
74'
Thomas se chtěl vydat dopředu, nicméně hosté mu rychle zavřeli lajnu, takže mladý bek domácích musel hrát dozadu.
73'
Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut a Leicester stále drží těsně vedení. Podaří se jim dotáhnout tento zápas do zdárného konce?
72'
Bale si ukopl balon daleko od nohy a poté už ho na hřišti nezastihl. Schmeichel bude odkopávat od své svatyně.
71'
Mendy po ztrátě balonu okamžitě přepnul do defenzivy a nakonec se mu ho podařilo získat zpět.
70'
Po zásahu Tielemanse ve středu hřiště reklamovali hosté hru rukou, nicméně hlavní sudí hru nepřerušil.
69'
Winks hned hledal čerstvého Balea, ale ten nedokázal v hlavičkovém souboji přetlačit Ndidiho.
68'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Gareth Bale.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Lucas Moura.
67'
Tottenham se stále nemůže vymanit ze sevření Foxes. Uvidíme, zda se hosté ještě dokáží zvednout.
66'
Roh opět rozehrál Tielemans, jenž ale ani v tomto případě nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
65'
Vardy udržel míč proti přesile a poté získal roh. Přesně tohle Leicesteru vyhovuje.
64'
Belgický záložník se poté ujal exekuce standardky a svým centrem hledal Ndidiho, který byl však pokryt Sánchezem.
63'
Zhruba třicet metrů od Llorisovy brány byl faulován Tielemans a Leicester bude mít volný přímý kop.
62'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Ricardo Pereira.
61'
Hosté opět přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a momentálně se hraje více na polovině Leicesteru.
60'
Na King Power Stadium dnes přišlo 8000 fanoušků, kteří vytváří naprosto fantastickou atmosféru.
59'
Leicester mohl jít do dvoubrankového vedení! Obrana Spurs dala spoustu prostoru Iheanachovi a ten se propracoval do velmi dobré šance. Zakončení mu ale příliš nesedlo a Lloris dokázal míč lapit.
58'
Žlutou kartu dostává Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur).
57'
Kane si posunul balon na levačku a tvrdě vypálil. Jeho pumelice však vylétla vysoko nad bránu, takže Schmeichel mohl zůstat v klidu.
56'
Míč se ve vápně několikrát nebezpečně poodrážel, nicméně nakonec ho z nebezpečného prostoru odkopl Ndidi.
55'
Nabídka Reguilóna z levé strany byla zblokována a také Spurs budou mít k dispozici rohový kop.
54'
Bergwijn se hned snažil protáhnout po křídle, ovšem na Thomase si nepřišel.
52'
Leicester právě vstřelil branku!
JAMIE VARDY znovu ukázal, že má nervy ze železa. Zkušený Angličan si dnes již podruhé postavil míč na penaltový puntík a pokutový kop opět suverénně proměnil.
51'
Vardy si zaběhl za obranu na pas Maddisona a ve vápně ho stáhl k zemi Sánchez. Bude z toho druhá penalta pro Leicester!
51'
Thomas si šikovně pokryl míč a poté vybojoval další rohový kop pro Leicester.
50'
Ten žádnou šanci nepřinesl, nicméně domácí i nadále zůstávají nastěhovaní na útočné polovině.
49'
Albrighton poslal do vápna nepříjemný centr a Alderweireld odvrátil míč jen na roh.
48'
Maddison chtěl vyslat do šance Vardyho, ovšem ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
47'
Ndidi vyslal krátce po rozehrávce dlouhý nákop na útočnou polovinu, kde se ale nikdo v modrém k míči nedostal.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
Je za námi velmi zajímavé úvodní dějství, po kterém platí nerozhodný stav. Leicester vstoupil do utkání velmi aktivně a v osmnácté minutě se díky Vardymu dostali do zaslouženého vedení. Tottenham však následně velmi výrazně přidal a zhruba od třicáté minuty svého soupeře tlačil. A nakonec se dočkal vyrovnání, po rohovém kopu se trefil Kane. Druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.
45+3'
45+2'
Kane se opět probíjel přes střed hřiště, ale jeho akce se s úspěchem nepotkala.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Po souboji s Mendym zůstal na trávníku Winks, ale hlavní sudí nechal hru plynout dál.
44'
Albrighton chtěl zrychlit hru přihrávkou na Vardyho, ovšem ten jeho záměr nepřečetl a míč pak zamířil do autu.
43'
Z velké dálky to zkoušel Youri Tielemans, nicméně jeho ránu zblokoval dobře postavený Höjbjerg.
41'
Spurs krátce před odchodem do kabin srovnávají na 1:1! Po rohovém kopu nastaly v šestnáctce Leicesteru velké zmatky a balon se nakonec se štěstím dostal k HARRYMU KANEOVI, jenž tvrdou ranou z voleje propálil Schmeichela.
40'
Sánchez hledal vzduchem Kanea, před kterým stačil zasáhnout Ndidi.
39'
Z následného rohového kopu nic nevzniklo, neboť balon pro sebe uzmul Kasper Schmeichel.
38'
Mohlo být srovnáno! Alli lehkým obloučkem našel Sona, jenž byl sám před bránou. Místo střely ale ještě hledal Kanea, což byla chyba, neboť vracející se Söyüncü stačil odehrát míč na roh.
37'
A francouzský gólman musel zasahovat i o chvilku později, kdy ve svých rukavicích ztlumil střelu Albrightona.
36'
Söyüncü se vydal na menší ofenzivní výlet a nakonec i odcentroval. Balon si ale v pokutovém území našel Lloris.
35'
Leicester se v posledních minutách lehce stáhl. Je jasné, že Rodgersovi svěřenci nechtějí do konce první půle inkasovat.
34'
Iheanacho se snažil přejít přes Reguilóna, jenže nakonec se do svých kliček sám zamotal a o míč přišel.
33'
Söyüncü si dal míč daleko od nohy při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Höjbjerga.
32'
Kane si zaběhl za obranu na pas Winkse a pak hledal ve vápně číhajícího Sona. Korejský křídelník ale čelil přesile a téměř neměl šanci se k balonu dostat.
31'
Do slibné palebné pozice se propracoval Bergwijn. Celé situaci ale předcházel ofsajd, takže defenziva Leicesteru mohla zůstat v klidu.
30'
Výborně to teď udělal Alli, který se zbavil dvou protihráčů a poté předal balon volnému Winksovi.
29'
Reguilón chyboval v rozehrávce a doslova daroval šanci Iheanachovi. Ten ale při snaze zakončit podklouzl a míč vylétl vysoko nad bránu.
28'
Tielemans dobře přenesl hru na Vardyho, ale tomu utekl míč do zámezí. Spurs budou vhazovat.
27'
Domácí se teď snaží uklidnit hru a nyní pouze v klidu kombinují na vlastní polovině.
26'
Sonova nabídka od rohového praporku mířila na přední tyč, kam si sbíhal Sánchez. Nejvýše byl ale nakonec Thomas, který svůj tým osvobodil.
25'
Kane se na hrotu útoku statečně pral s několikanásobnou přesilou, ovšem nakonec o balon přišel.
24'
Doherty si teď vůbec neporozuměl s Winksem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
23'
Kane si chtěl narazit míč s Allim, ovšem jeho zpětná přihrávka byla zblokována Ndidim.
22'
Nampalys Mendy bude po svém příchodu hrát ve středu zálohy s Tielemansem a na pozici stopera se místo zraněného Fofany zasune Ndidi.
21'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Nampalys Mendy.
21'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Fofana, kterého zřejmě trápí svalové problémy. Zdá se, že se bude muset střídat.
20'
Londýňané chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, nicméně jejich akci přerušil Thomas.
18'
Exekuce se ujal sám faulovaný JAMIE VARDY, který poslal balon do protipohybu Huga Llorise. Leicester se díky tomuto gólu o kousek přiblížil Lize mistrů.
17'
Tak pozor, nakonec z toho bude penalta! Anthony Taylor se sám šel podívat k monitoru a po chvilce ukázal na penaltový puntík!
16'
V pokutovém území se po souboji s Alderweireldem poroučel k zemi Vardy a domácí volali po odpískání pokutového kopu. Hlavní arbitr ale nechal hru plynout dál.
15'
Bergwijn si udělal prostor na křídle a poté odcentroval, ale jeho nabídka zamířila přímo do rukavic brankáře Schmeichela.
14'
Domácí teď aktivně napadali rozehrávku soupeře a Reguillón byl nakonec donucen k chybě. Jeho nahrávka skončila u nohy Ndidiho.
13'
Alli se dravě protáhl přes levou stranu, avšak těsně za polovinou hřiště mu vystavil stopku Castagne.
12'
Krátce po jeho rozehrávce však ve vápně fauloval Ndidi, jenž stáhl k zemi Winkse.
11'
Maddisonova pumelice zpoza šestnáctky byla zblokována jedním z obránců Tottenamu, takže následovat bude další roh.
10'
Tielemans rozehrál první rohový kop domácích a našel nikým nehlídaného Söyünca. Ten však nezakončil ideálně a balon zamířil přímo do Llorisovy náruče.
9'
Modří rychle zakombinovali a Vardy se málem dostal do velké šance, jenže pas Maddisona na poslední chvíli zastavil Sánchez.
8'
Foxes se nyní usadili na útočné polovině a momentálně sledujeme jejich kombinaci u šestnáctky hostujícího celku.
7'
Tielemans poslal do vápna velmi nepříjemný centr a Doherty měl co dělat, aby odhlavičkoval míč před dobíhajícím Iheanachem.
6'
Winks prostrkával balon na sbíhajícího Alliho, ovšem ten se k němu přes Fofanu nedostal.
5'
Tielemans chtěl po zisku míče rozjet rychlý brejk, ale hned první jeho přihrávka byla nepřesná. Hrát tak opět mohou Spurs.
4'
Son si posunul balon na pravačku a vypálil. Jeho pokus však zblokoval Castagne a Schmeichel si následně připsal snadný zákrok.
3'
Albrighton chtěl nastartovat Vardyho, nicméně jeho pas byl příliš prudký a pro míč si v pohodě došel brankář Lloris.
2'
První akci vedli hosté po pravém křídle. Doherty se snažil přejít přes Thomase, ovšem ten ho dokázal čistě odzbrojit.
1'
Anthony Taylor dal pokyn ke hře, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Tottenhamu, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil modrou sadu.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, Söyüncü – Albrighton, Tielemans, Ndidi, Thomas – Maddison – Iheanacho, Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Morgan, R. Pereira, Amartey, Fuchs, Choudhury, N. Mendy, Praet, Ayoze Pérez.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Doherty, D. Sánchez, Alderweireld, Reguilón – Winks, P.-E. Höjbjerg – Bergwijn, Alli, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Hart – Rodon, Dier, Lamela, Bale, Lucas Moura, Scarlett, Vinícius, John.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.
Poslední vzájemné utkání

20.12. 2020 – Tottenham Hotspur – Leicester City FC 0:2

Branky: 45+4. Vardy (pen.), 59. Alderweireld (vla.)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier (64. Winks), Alderweireld, Dier, Reguilón – P.-E. Höjbjerg, Moussa Sissoko – Lo Celso (49. Lucas Moura), Ndombèlé (46. Bale), Son Heung-min – Kane.

Leicester City FC: Schmeichel (C) – Castagne (60. Amartey), Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi – Albrighton, Tielemans, Maddison, H. Barnes (84. Praet) – Vardy (88. Iheanacho).
Tottenham Hotspur

Londýnský celek vstoupil do tohoto ročníku parádně a zdálo se, že Tottenham bude mít na to, aby zaútočil na titul. Postupem času však šla jeho forma dolů, což nakonec vyústilo v odvolání portugalského stratéga Josého Mourinha. Před závěrečným kolem se Spurs nachází na sedmém místě, které by jim zajistilo účast v nové Konferenční lize. Vstupenku do této soutěže ale ještě nemají jistou, jelikož na sedmou pozici si stále brousí zuby Everton a také Arsenal. Už nyní je nicméně téměř jasné, že z klubu v létě odejde klíčový forvard Harry Kane. Kapitán anglické reprezentace totiž není v klubu spokojen a před pár týdny už požádal vedení o přestup.
Leicester City

Leicester se i letos prezentoval velmi dobrými výkony a od začátku se pohyboval v horních patrech tabulky. Závěr sezony mu ale opět příliš nevyšel a je možné, že kvůli tomu podruhé za sebou přijde o Ligu mistrů. Momentálně mu patří páté místo, přičemž na třetí Chelsea ztrácí jen jeden bod a čtvrtý Liverpool je před ním jen díky lepšímu skóre. Účast v milionářské soutěži si Foxes mohli zajistit v týdnu, kdy zajížděli na Stamford Bridge. Svěřenci kouče Rodgerse ale toto klíčové utkání nezvládli, a nyní tak musí doufat v zaváhání jednoho ze svých konkurentů.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Přestože dnes je na programu závěrečné kolo Premier League, tak stále je o co hrát. Velmi zajímavé utkání se odehraje na King Power Stadium, kde si to o účast v evropských pohárech rozdá Leicester s Tottenhamem. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.