Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Fulham - 5. prosince 2020   16:00

Manchester City
5' Sterling (De Bruyne) • 26' De Bruyne
2:0
(2:0)
Steffen – Foden, García, Laporte, Fernandinho, B. Silva, F. Torres.
Moss – Perry, Robathan
Etihad Stadium, Manchester
Fulham
Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, A. Robinson – Anguissa, Reed (68. Lemina) – Decordova-Reid (71. Kamara), Loftus-Cheek (83. Cairney), Lookman – Cavaleiro.
Rodák – Bryan, Cairney, Kamara, A. Mitrović, Lemina, Ream.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 0.
Cityzens neinkasovali ve čtvrtém soutěžním zápase v řadě a v tabulce Premier League rázem poskočili na čtvrté místo, z něhož ztrácí na vedoucí Tottenham tři body. To Fulham na úspěch z Leicesteru nenavázal a zůstává jen těsně nad sestupovým pásmem.
Byl to pohodový podvečer pro tým z Manchesteru, který s velkým přispěním Sterlingova gólu z páté minuty dovedl zápas s Fulhamem do vítězného konce. Hosté byli od první do poslední minuty bezzubí, takže konečný výsledek 0:2 pro ně vyznívá ještě relativně dobře. Druhý a zároveň poslední gól dal v 26. z penalty Kevin De Bruyne. Právě tento Belgičan měl dvě největší šance City ve druhé půli. Jednou ale trefil břevno a v 58. minutě si pro změnu vylámal zuby na Aréolovi.
90+2'
90+2'
Ademola Lookman ještě vybídl k centru Robinsona, jenomže míč přistál až u tribuny za brankou Edersona. Nic víc se dnes už nestane.
90+1'
Ani rozhodcovský tým dnes moc práce neměl. Svůj pobyt na Etihad Stadium si protáhne jen o dvě minuty.
90'
Od vyčerpaného Anguissy se balon odrazil zpět k domácím, kteří rozjíždí další kolotoč přihrávek. Utkání se už delší dobu jenom dohrává.
89'
Robinson se na útočném výletě podíval až na samotný hrot útoku. Průniková přihrávka od Cairneyho jej ale nenašla.
88'
Raheem Sterling zařadil zpátečku a De Bruyne s Mendym dokonce přestěhovali balon až na obrannou polovinu.
87'
Zápas pomalu končí a Pep Guardiola stále nevyužil ani jednoho náhradníka. Manchester za pár dní přitom čeká další duel Ligy mistrů.
86'
Po takřka nekonečném bagu na polovině hřiště šel míč na Jesuse, který skončil ihned na zemi, ale faul to podle rozhodčího Mosse nebyl.
85'
Na základě Cancelova přestupku kopal Fulham ojedinělou standardní situaci. Míč do pohybu uvedl Cairney, ale Ederson se o čisté konto bát rozhodně nemusel.
84'
Na první dotek s míčem Cairney v dobrém vzpomínat nebude. Z jedničky dal Robinsonovi naprosto nechytatelnou přihrávku k levé lajně.
83'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Tom Cairney.
81'
Je před námi posledních deset minut. Manchester má vše pod kontrolou a nyní uspává soupeře kombinací na pětačtyřiceti metrech od Aréolova pracoviště.
80'
Lemina na půlce obešel Mendyho. Domácí obrana byla nezvykle rozhozená, ale ukvapená střela z třiadvaceti metrů od Cavaleira letěla vedle brány.
79'
Na dvougólovém náskoku City se nic nemění ani v devětasedmdesáté minutě. Sterling nechytil přihrávku z pravého křídla, kterou vyrobil Mahríz.
78'
Gabriel Jesus vbíhal do mezery v hostující obraně, ovšem Mahrízova přihrávka přes trojčlenný blok neprošla.
77'
Na druhé straně rozehrál standardní situaci De Bruyne. Letící centr byl určen pro Diase, ovšem z jedničky balon do prostoru branky neusměrnil.
76'
První střela na domácí bránu! Cavaleiro to zkoušel z rohu velkého vápna, ale moc velkou šanci na úspěch neměl.
75'
Benjamin Mendy pod tlakem odrazil míč o Kamaru a zařídil si sám pro sebe autové vhazování z obranné poloviny.
74'
Loftus-Cheek to trochu překombinoval, když měl šanci sám vystřelit. O Lookmana už se domácí obrana postarala.
73'
Hostující útočník Aleksandar Mitrović zůstává zachumlaný v zimní bundě na tribuně. Vzhledem k vývoji zápasu je to poměrně zajímavý úkaz.
72'
Adarabioyo v rychlostním souboji doběhl Jesuse a nenechal ho zakončovat ze zhoršujícího se úhlu. Není to úplně nejlepší den pro tohoto brazilského útočníka.
71'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Aboubakar Kamara.
70'
Útočná tykadla vystrčil i Rúben Dias, ke kterému doletěl Rodrim prodloužený roh De Bruyneho. Portugalský stoper branku každopádně netrefil.
69'
Cityzens kombinují u vlastního vápna a aspoň trochu využívají Edersona, jenž dosud nečelil jediné střele mezi tři tyče.
68'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Mario Lemina.
67'
Tosin Adarabioyo si odnesl ze souboje s De Bruynem zranění v dolní polovině těla. Probíhá ošetřování, které asi bude předcházet střídání.
67'
Ademola Lookman zleva pronikl do pokutového území, ale místo domácí obrany jej zastavil zvednutý praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.
66'
Cottagers si při bránění rohu nevšímali De Bruyneho, který číhal na hranici velkého vápna. Po pasu od rohového praporku však vypálil z jedničky nepřesně.
65'
Ilkay Gündoğan využil služeb úplně volného Cancela. Tomu se dnes centrování moc nedaří, nyní mu zkazil plány Adarabioyo.
64'
Bobby Decordova-Reid na okamžik nechal míč za sebou a než se k němu vrátil, tak měl kolem sebe snad šestici soupeřů.
63'
De Bruyne se na křídle zastavil přesně ve chvíli, kdy mu Cancelo dával přihrávku do běhu. Domácí kapitán tak učinil kvůli hrozbě ofsajdu.
62'
Po delší době je k vidění postupné dobývání hostující obrany. Je to dáno i tím, že Fulham po změně stran přece jenom zvýšil aktivitu.
61'
Ederson rozhýbal ztuhlé kosti a na poslední chvíli zabránil hrozícímu rohovému kopu. Odkop do autu odnesl jeden z ruchových mikrofonů.
60'
De Bruyneho zrychlení hry nemělo šanci na úspěch, protože v pokutovém území neměl v ten okamžik ani jednoho spoluhráče.
59'
Sterling dostal pod velký tlak Andersena, který u Aréoly raději zakopl míč do autu. Mendy rychle vhazoval a tuto disciplínu si ještě minimálně jednou zopakuje.
58'
Po obranné hlavičce Stonese si vzal míč Mahríz a z půlky vyslal do brejku De Bruyneho. Belgická hvězda v souboji s gólmanem Aréolou ale neuspěla.
57'
Scott Parker stále vyčkává s prvním střídáním. Na lavičce přitom má útočníka Mitroviće nebo Maria Leminu.
56'
Ilkay Gündoğan vyrušil Reeda a zpomalil tím postup Fulhamu, který ztroskotal na nákopu do Edersonových dlaní.
55'
Bobby Decordova-Reid měl za zády dotírajícího Mendyho, který si ve finále pomohl nedovoleně. Andersen přechává rozehrávku Aréolovi.
54'
Fulham vytáhl napadání až na útočnou třetinu hřiště. Do souboje ale nikdo nešel a domácí se nemuseli uchýlit k žádnému odkopu nazdařbůh.
53'
Andersen učebnicově vytlačil ze hřiště Sterlinga. Na programu bude odkop od brány sedmadvacetiletého Francouze Aréoly.
52'
Většinu rohu rozehrávají domácí na krátko. Po několika přihrávkách centroval až Cancelo, ale pánové ve žlutých dresech si věděli rady.
51'
Cancelo si na pravém křídle vyměnil přihrávky s Mahrízem, ale přízemním centrem dostal míč pouze na nohu bránícího fotbalisty.
50'
Aina centroval na pohlídaného Lookmana. City šli ve čtyřech do protiútoku. Jesus vracel míč pod sebe a De Bruyne orazítkoval horní tyč Aréolovy brány!
49'
Andersen zakřižoval Jesuse, kterého hledal Gündoğan. Brazilský útočník vzápětí fauloval a neodpustil si několik nespokojených gest.
48'
De Bruyne rozhodně nešetří silami a neustále chodí plnit i defenzivní povinnosti. Na obranné polovině jej nyní fauloval Loftus-Cheek.
47'
Ola Aina nesklepl míč směrem před Edersonovu branku. Jinak to ale byl poměrně sympatický nástup do druhé půle od svěřenců Scotta Parkera.
46'
Fauly: 1 – 4
Fulham to favorizovanému soupeři ve skončené první půli nijak nezkomplikoval. Domácí od první minuty dominují a do šaten odchází s dvougólovým náskokem. První trefu zaznamenal v páté minutě velmi aktivní Sterling, jenž vzápětí vybojoval penaltu pro De Bruyneho. Další šance City neproměnili, ale dá se čekat, že jich po změně stran budou mít ještě dostatek.
45+1'
45+1'
Sterlingův tečovaný pokus přistál na střeše hostující brány. Přímo z rohu domácí nic nevymysleli a to se nestalo ani po neúspěšné spolupráci mezi Mahrízem a Sterlingem.
45'
Gabriel Jesus se v končící první půli do hry moc nedostal. Teď to ale nebyla jeho vina, Rodri nakopl míč do náruče Aréoly.
44'
De Bruyne zrychlil přechod pasem na Sterlinga. Ten mu chtěl míč vrátit, ale proti byl kamerunský středopolař André Anguissa.
43'
Ademola Lookman se do pokutového území posunul, jenže se okamžitě dostal do obklíčení několika světle modrých dresů. Hrát bude Ederson.
42'
Anguissa už poněkolikáté zachytil balon u půlící čáry, ale domácí se opět stáhli do bloku tak rychle, že zavřeli všechny cesty před Edersona.
40'
Cancelův centr se neujal. Loftus-Cheek si nevěřil na rychlý brejk v otevřeném středu hřiště a ve finále posunul míč jen k vracejícímu se De Bruynemu.
39'
Rijád Mahríz postřehl náběh Sterlinga, ale jeden z obránců očekávaný pas do běhu vystihl.
38'
Opět je to od domácích spíše pasivní kombinace ve středu hřiště. Míč cirkuluje mezi Mendym, Diasem a Stonesem.
37'
Raheem Sterling měl v hlavě vysunutí Jesuse, ale ten neměl sebemenší šanci na přihrávku za obranu dosáhnout.
36'
Hosté vysunuli napadání, když viděli nezájem Cityzens o postup vpřed. Po laciné ztrátě balonu tak bude vhazovat Ola Aina.
35'
Adarabioyo vypíchl míč Mahrízovi. Chvíli to vypadalo na možnost rychlého protiútoku, jenže parta ve světle modrém ukázala skvělý návrat. Z půlky vhazuje Robinson.
34'
Defenziva Fulhamu si ve vlastním vápně snadno poradila. Kvůli faulu Anguissy na De Bruyneho si Aréola a spol. oddechnout ale nemohou.
33'
Narážečka mezi Jesusem a Mahrízem končí rohovým kopem. Za koncovou čáru uklidil míč dánský stoper Joachim Andersen.
32'
Pěkný oblouček Mahríze na Sterlinga, který vypálil z voleje. Vybral si ale místo, které zrovna Aréola kontroloval.
31'
Držení míče: 76 % – 24 %.
30'
Velká chyba v komunikaci mezi Stonesem a Edersonem. Anglický obránce dával malou domů, aniž by věděl o postavení brankáře. Míč naštěstí neletěl mezi tyče, takže se kope roh.
29'
Robinson nepustil k nákopu Mahríze, který si gestem ukázal, že by chtěl podobné míče dostávat spíše na prsa.
28'
Anguissa si nerozuměl se spoluhráčem, takže z ojedinělého tlaku Fulhamu resultuje pouze rozehrávka Edersona.
27'
Krátce po rozehrávce se poprvé trochu rozhýbal i Ederson, který musel skočit pod nohy jednoho z útočících hráčů Cottagers.
26'
Manchester City právě vstřelil branku!
Vypadá to na pohodový podvečer pro svěřence Pepa Guardioly! KEVIN DE BRUYNE poslal Aréolu na opačnou stranu a s velkou rezervou trefil ze svého pohledu pravou část branky.
25'
Cancelo moc dobře věděl o velké mezeře v obraně, do které vběhl Sterling. Toho ve vápně fauloval Andersen a je z toho pokutový kop!
25'
Anguissa dostal těžkou přihrávku. Míč odrazil jen k Rodrimu, který jej záhy vrátil nepřesným projektilem z dálky.
24'
Rozehrání do kombinace přineslo centr Mendyho, který ale neprošel do předbrankového prostoru.
23'
Vysoké napadání po ztrátě míče přineslo kýžené ovoce. Velká územní převaha City pokračovala faulem Reeda na De Bruyneho.
22'
Ještě jednou Mahríz, kterého za cenu rohového kopu ubránil Adarabioyo. Alžírská hvězda centrovala na přední tyč, což se neukázalo být jako dobré řešení.
21'
Rijád Mahríz si pomohl s Rodrim, ale pak ani nadvakrát neprostrčil balon skrz pozorného Robinsona.
21'
Zezadu postrčený De Bruyne faulován nebyl, nicméně Fulham si po zisku míče nezvládl dát ani dvě přesné přihrávky.
20'
Alphnose Aréola ve vzduchu vyrazil příchozí centr z pravého křídla. Cityzens pak byli vytlačeni až do míst u půlící čáry.
19'
Takřka všechny akce chodí přes domácí pravou stranu, kterou podporuje Cancelo. Mendy se na druhém kraji do hry prakticky nedostává.
18'
Zdvojení Sterlinga hostům moc nepomohlo, odražený míč opět sebrali jejich protivníci. Aina byl vzápětí trefen do horní končetiny.
16'
De Bruyne roztáhl hru na Cancela, kterého to zatím hodně táhne do ofenzivy. Gündoğan však po jeho pasu hostující branku přestřelil.
15'
Narážečka mezi Robinsonem a Lookmanem neproběhla podle představ hostujícího trenéra, jenž nyní sleduje poklidnou rozehrávku City.
14'
Přes Mendyho a Mahríze se k balonu dostal De Bruyne a Aréola se musel pořádně natáhnout k levé tyči, aby tuto střelu z úhlu na přední tyč vyrazil.
13'
Rodri si nedělal těžkou hlavu s napadáním Lookmana. Domácí plynule přešli do útočného pásma, kde Cancelův přízemní pas odklidil na rohový kop Andersen.
12'
Rodri ve volném středu hřiště předal míč Cancelovi, který to po rychlé zasekávačce zkoušel z dálky, ale Aréolovu branku minul o mnoho metrů.
11'
Ivan Cavaleiro nezkrotil přihrávku, která byla pro jeho potřeby až moc razantní. Na programu bude autové vhazování Joãa Cancela.
10'
Obklíčený De Bruyne viděl osamoceného Jesuse, jenže přihrávka z prvního doteku k třiadvacetiletému útočníkovi neprošla.
9'
Hosté se natlačili dovnitř malého vápna, jenomže po centru Harrisona Reeda hlavičkovat na branku nedokázali.
8'
André Anguissa získal míč ve středu pole a pak jej předal Lookmanovi, z jehož tečované střely resultuje rohový kop.
7'
Nic lepšího si příznivci Manchesteru City nemohli přát. Hostující defenziva doplatilo na to, že v úvodu zápasu vůbec nefunguje.
5'
Druhá šance favoritů už končí brzkým vedoucím gólem! Kevin De Bruyne krátkou přihrávkou po ose dostal za obranu RAHEEMA STERLINGA a ten precizně provedenou střelou na zadní tyč nedal Aréolovi sebemenší šanci.
4'
Rijád Mahríz dostal do první šance Sterlinga, jehož střelu Aréola vyrazil. Dorážka prvně jmenovaného už byla zablokovaná.
3'
Ivan Cavaleiro se zjevil na levém křídle, jenomže v konfrontaci s krajanem Cancelem neukořistil ani rohový kop.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují ve světle modrých, zatímco hosté v kompletně žlutých dresech.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Rúben Dias, B. Mendy – Rodri, Gündoğan – Mahríz, De Bruyne (C), Sterling – Jesus.
Náhradníci: Steffen – Foden, García, Laporte, Fernandinho, B. Silva, F. Torres.

Fulham FC: Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, A. Robinson – Anguissa, Reed – Decordova-Reid, Loftus-Cheek, Lookman – Cavaleiro.
Náhradníci: Rodák – Bryan, Cairney, Kamara, A. Mitrović, Lemina, Ream.

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.
Vzájemné zápasy

City nad kvalitativně slabším soupeřem vyhráli všech devět posledních vzájemných duelů. K tomu poslednímu došlo letos v lednu v šestnáctifinále FA Cupu. Manchester hrál od šesté minuty přesilovku a jednoznačně zvítězil 4:0. Fulham naposledy bodoval v roce 2011 Při remíze 2:2. Poslední výhra Londýňanů se datuje k dubnu 2009, kdy za ně skórovali Dickson Etuhu a Clint Dempsey.
Fulham FC

Hosté se po rychlém návratu mezi anglickou elitou opět potýkají se sestupovými starostmi. V předchozích deseti kolech zaznamenali bilanci dvou výher, jedné remízy a sedmi porážek, což stačí na sedmnácté místo s náskokem jediného bodu na zónu sestupu. Cottagers v nedávné minulosti utrpěli dvě těsné prohry o jeden gól s West Hamem a Evertonem. V předchozím kole ale výsledkem 2:1 překvapili na hřišti Leicesteru, kde v první půli slavili přesné zásahy Lookman a ze značky pokutového kopu také Cavaleiro. Interní tabulku střelců však vede třígólový záložník Bobby Reid. Co se marodky týče, tak se v Manchesteru nepředstaví nizozemci Tete s Kongolem a stejně tak indisponovaný Joshua Onomah.

Výkony domácího velkoklubu jsou v dosavadním průběhu Premier League velkým zklamáním. Z devíti odehraných zápasů vyhrál Manchester jen čtyři, a tak může mluvit o štěstí, že z jedenáctého místa ztrácí na první Tottenham „jen“ šest bodů. K tomu je nutno počítat i s jedním zápasem k dobru. Z těžkého dvojboje proti Liverpoolu a Spurs získali svěřenci Pepa Guardioly jediný bod za remízu s obhájci titulu. S Londýňany prohráli 0:2, což ale záhy napravili drtivou výhrou 5:0 nad Burnley. Největší podíl na patnácti vstřelených gólech má s čtyřmi trefami do černého Rijád Mahríz. Je to dáno i zraněním Agüera, který doléčuje pochroumané koleno.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Manchesterem City a Fulhamem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.