Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Tottenham - 20. září 2020   13:00

Southampton
32' Ings (Walker-Peters) • 90' Ings
2:5
(1:1)
Tottenham
45+2' Son Hung-min  (Kane) • 47' Son Hung-min  (Kane) • 65' Son Hung-min  (Kane) • 73' Son Hung-min  (Kane) • 82' Kane
Southampton
McCarthy – Walker-Peters, Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo, Ward-Prowse /C/, Romeu (55. Smallbone), Armstrong (69. Tella) – Adams (80. Long), Ings.
Forster – Vestergaard, Vokins, Obafemi
Coote – Lennard, Hopton
St. Mary's Stadium, Southampton
Tottenham
Lloris /C/ – Doherty, Dier, Sánchez, Davies – Winks, NDombèlé (46. Lo Celso), Højbjerg – Moura (61. Lamela), Kane (84. Bergwijn), Son.
Hart – Aurier, Alderweireld, Sissoko

Fenomenální představení dvojice Harry Kane – Son Hung-min v nastavení prvního a celém druhém poločase rozhodlo utkání v St.Mary´s Stadium ve prospěch hostů. Domácí byli přitom většinu zápasu aktivnější, vedli a měli navrch ve všech ukazatelích kromě toho nejpodstatnějšího – gólů. Kane vysunul Sona do čtyř brejků, které jeho jihokorejský spoluhráč využil na sto procent. Harry Kane se pak do sítě oblíbeného soupeře trefil i sám v závěru dorážkou Lamelovy střely do tyče. Domácí stihli už jen zkorigovat z penalty. Po dvou duelech s londýnskými kluby zůstávají bez bodu, naopak Tottenham napravil úvodní zaváhání i nepřesvědčivý výkon z Plovdivu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 16:18.
90+4'
90+4'
Z teprve druhého rohového kopu v zápase se již Londýňané neprosazují.
90+4'
Úplně sám byl na velkém vápně Lo Celso, ale jeho střelu stačil srazit na roh Bednarek.
90+3'
Žlutou kartu dostává Giovani Lo Celso (Tottenham Hotspur).
90+2'
Za nákopem do šestnáctky se hnal Long, jenže oběma rukama strčil do zad bránícího Diera a píská se proti Southamptonu.
90'
David Coote nastavuje čtyři minuty.
90'
Southampton právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu se nemýlil DANNY INGS. Lloris skákal po levé ruce a domácímu kanonýrovi stačilo trefit prostředek brány.
88'
Rozhodčí se však v přerušené hře běžel přesvědčit k obrazovce za postranní čarou a posoudil Dohertyho ruku jako úmyslnou. Penalta pro domácí!
87'
Djenepo se marně domáhá penalty za nastřelenou ruku z bezprostřední blízkosti.
86'
James Ward-Prowse nasměroval přímý kop přes zeď rovnou do Llorisovy náruče.
85'
Bergwijn se hned uvedl trochu zbytečným faulem, domácí mohou zkorigovat ze slibného místa 25 metrů od brány.
84'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Steven Bergwijn.
83'
Domácí se nehledě na hrozivé skóre vrhli vpřed a po trestném kopu Warda-Prowse hlavičkuje Long zblízka těsně vedle.
82'
Tottenham právě vstřelil branku!
Demolici Southamptonu dokonává HARRY KANE. Jestli si dnes někdo zasloužil gól, tak to byl on. Střelu střídajícího Lamely do tyče dorazil z malého vápna do prázdné brány. Je to desátý zásah největší hvězdy Tottenhamu do sítě Southamptonu v deseti zápasech!
81'
První roh Southamptonu po dlouhé době neohrozil bránu Londýňanlů.
80'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Shane Long.
79'
Žlutou kartu dostává Matt Doherty (Tottenham Hotspur).
77'
Tella nezachytil narážečku do běhu a hosté budou vhazovat.
76'
Pro Saints je výsledek nesmírně krutý, v součtu měli nejméně tolik šancí jako hosté, jenže podobný zabijácký střelec jim v útoku chybí...
73'
Neuvěřitelné představení famózního jihokorejského kanonýra pokračuje. Neméně podstatným hrdinou je Harry Kane, který mu nezištně naservíroval již čtvrtou gólovou přihrávku. Z jeho další skvostné pobídky od pravé lajny přes tři protihráče těží SON HUNG-MIN po zpracování na prsou trefu do sítě za bezmocným McCarthym, jehož zadáci opět nechali ve štychu.
72'
Son opět za obranou Southamptonu, tentokrát však v postavení mimo hru.
71'
Střídající Tella si připravil kousek před pokutovým obloukem střelu, která se mu stočila vedle pravé tyče. Lloris pohledem zkontroloval dráhu letu a viděl, že nebude muset zasahovat.
69'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Nathan Tella.
68'
Žlutou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC) za skluz proti Lo Celsovi na půlící čáře.
67'
Domácím po další obdržené brance trochu chybí šťáva a jen si bezradně přihrávají na vlastní půlce hřiště.
65'
Z hattricku se raduje SON HUNG-MIN, velmi podobným způsobem jako při gólu na 1:2 mu míč poslal za obranu dloubákem Harry Kane a Korejec opět sám proti brankáři nezaváhal.
64'
Na kolmou přihrávku, kterou ještě vyšperkoval patičkou Armstrong, si naběhl Che Adams a křížnou střelou po zemi těsně minul.
63'
Tottenham chtěl zklidnit hru, po zhruba minutové kombinaci uprostřed hřiště však nepřesná přihrávka míří na kopačky domácích fotbalistů.
61'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Érik Lamela.
60'
Doherty u postranní čáry šikovně vytloukl bloky o Djenepa.
58'
Llorisovi se teď nevyplatila bohorovná rozehrávka malé domů z prvního doteku kolem dotírajícího Adamse. Měl míč sebrat do rukou, místo toho ho odevzdal Djenepovi, který si oběhl šestnáctku a naservíroval jej neobsazenému Armstrongovi. Ten placírkou přes obránce přestřeluje o metr.
56'
Ings přiťukl míč šajtlí na malé vápno Armstrongovi, jenže sám se v okamžiku přihrávky nalézal v postavení mimo hru.
55'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází William Smallbone.
54'
Walker-Peters přihrál pod sebe Wardu-Prowseovi, jenže jeho nákop z jedničky hosté z vlastního území hned vyhlavičkovali.
52'
Alex McCarthy byl u nakopávaného míče dříve než sprintující Son.
49'
S rychlou odpovědí mohl přispěchat Ings, po pohledné kombinaci však vysoko přestřeluje.
47'
Podruhé udeřila jihokorejská zbraň. Na začátku akce byla nepřesná rozehrávka domácích, kterou zachytil na půlící čáře Winks a přes Kanea se k míči dostal SON HUNG-MIN. Zbavil se obou domácích stoperů a levačkou po zemi tváří v tvář prostřelil McCarthyho.
47'
Hugo Lloris pokryl na čáře Adamsovu přízemní střelu z 12 metrů a rychle rozehrává.
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Giovani Lo Celso.
46'
V prvním poločase se obě mužstva dočkala prvního ligového gólu. Po třech neuznaných brankách skóroval regulérně domácí Danny Ings, další dvě tři šance Southamptonu skončily na brankáři Llorisovi nebo jeho tyči. Tottenham 45 minut s výjimkou ofsajdových případů neohrozil bránu, ale v nastavení udeřil Son Hung-Min a do šaten se jde za nerozhodného stavu.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 3:1, střely mimo 1:0, rohy 2:1, ofsajdy 0:4, fauly 12:7.
45+3'
45+2'
Z těžkého úhlu vyrovnává po přihrávce Harryho Kanea gólem do šatny a vůbec prvním pro Tottenham v letošním ligovém ročníku SON HUNG-MIN.
45+1'
Žlutou kartu dostává Tanguy NDombèlé (Tottenham Hotspur) za šlapák na stojnou nohu Che Adamse.
45'
Rozhodčí Coote nastavuje poločas o tři minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).
42'
Kane si u postranní čáry zkoušel obhodit Walkera-Peterse, který mu však v pádu skluzem míč sebral. Také hvězda hostů musela do skluzu, aby dostala míč alespoň do autu.
41'
José Mourinho vypadá na lavičce hodně zadumaně a na svět se dívá zachmuřeným pohledem...
40'
Djenepo ťukl míč ideálně do běhu na volnou levou stranu Adamsovi, jeho střílený centr si na zemi pokryl Hugo Lloris.
39'
Žlutou kartu dostává Che Adams (Southampton FC) za řeči směrem k rozhodčímu.
37'
Bolestivý střet o kolíky s Bertrandem odnesl Lucas Moura a svíjí se na trávníku. Rozhodčí krátce přerušil hru, ale bude se pokračovat bez ošetření.
35'
Již čtvrtý ofsajd Spurs: do pasti se při kolmém pasu NDombèlého nachytal Kane.
34'
Proti nedávným spoluhráčům je Kyle Walker-Peters nabuzený a jeho únik musel Davies na půlící čáře znovu zastavovat nedovoleně.
32'
Na parádní oblouček z půlky hřiště ex-tottenhamského Walkera-Peterse za obranu si naběhl DANNY INGS, zpracoval si míč jemně vnější šajtlí a křížnou střelou překonává Llorise.
30'
Ingsova kolmice na Warda-Prowse nebyla ideálně načasovaná a odkopává se od brány Tottenhamu.
29'
Po zasekávačce před velkým vápnem nepropálil Djenepo skluzujícího Sáncheze.
28'
Třetí neuznaný gól dnešního zápasu. Centr Lucase Moury umístil pod břevno zcela volný Harry Kane, jenže už přihrávající hráč vybíhal z těsného ofsajdu.
26'
Další velká šance domácích z trestného kopu. Ten odhlavičkoval v obraně vypomáhající Kane pouze na kopačky Moussy Djenepa a ten otřel skákavou ránu nízko nad trávníkem o tyč!
25'
Ben Davies srazil k zemi unikajícího Walkera-Peterse.
24'
Kyle Walker-Peters u rohového praporku ubránil bývalé spoluhráče a Southamptonu se po chvilce daří vymanit z presu.
23'
Son Hung-min naznačuje centr, ale pak nechává míč doklouzat na rohový kop.
21'
Po rohu zahrál domácí Adams rukou.
20'
Obrovský závar před bránou Tottenhamu vyvolal Djenepo průnikem, při němž udržel míč ve hřišti a vyzval Adamse. Ten nepropálil obránce, po něm vychytal Warda-Prowse brankář hostů, míč se vrátil nalevo k Djenepovi a ten o Dohertyho zajistil alespoň rohový kop.
19'
Alex McCarthy vyrazil za svůj výběh a nakopávaný míč před Sonem odehrál stehnem do zámezí.
17'
Rozhodčí Coote po krátké konzultaci s kolegou u videa potvrzuje verdikt a od vlastního velkého vápna rozehrává londýnský klub.
15'
Tak ani domácí radost netrvala dlouho. Danny Ings obešel vybíhajícího Llorise a napnul síť, jenže pomezní správně postřehl jeho předchozí ruku.
13'
Vzrušení při nájezdu Son Hung-mina bylo zbytečné, jihokorejský útočník vybíhal z ofsajdu.
11'
Rohový kop Warda-Prowse hráči Tottenhamu ubránili a budou vhazovat.
10'
Po trestném kopu propadl míč z tlačenice k Che Adamsovi, který vypálil z 10 metrů pod břevno a Hugo Lloris fantastickým zákrokem jednou rukou zabránil jistému gólu.
9'
Højbjerg bodyčekoval Armstronga a nabídl trestný kop Southamptonu.
8'
Domácí se presinkem drží na útočné polovině, ale dvakrát z jejich tlaku vzešlo pouze autové vhazování pro soupeře.
5'
Žlutou kartu dostává Oriol Romeu (Southampton FC) za faul zezadu na Højbjerga.
4'
Jen krátce se hosté radovali z vedoucí branky. Doherty prodlužoval hlavou Sonův centr a hlavní sudí původně volej Harryho Kanea mezi nohy brankáře McCarthyho uznal, po krátkém rozhovoru s videorozhodčím však gól odvolává!
3'
Ings si na útočné polovině počínal nedovoleně proti Winksovi.
1'
Po pár vteřinách hry fauloval Doherty na levém křídle domácího Djenepa.
1'
Southampton nastoupil v červených dresech s bílou šerpou přes hruď a černých trenýrkách, fotbalisté Tottenhamu oblékli bílá trika a tmavomodré trenýrky.
1'

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo, Ward-Prowse, Romeu, Armstrong – Adams, Ings.
Náhradníci: Forster – Vestergaard, Vokins, Smallbone, Tella, Obafemi, Long.

Tottenham Hotspur: Lloris – Doherty, Dier, Sánchez, Davies – Winks, Ndombèlé, Højbjerg – Moura, Kane, Son.
Náhradníci: Hart – Aurier, Alderweireld, Lamela, Sissoko, Lo Celso, Bergwijn.

Rozhodčí: Coote – Lennard, Hopton.
Vzájemné zápasy
V posledních dvou ligových ročnících se vždy radovali z vítězství domácí celky. Naposledy na Nový rok vyhrál Southampton 1:0 brankou Ingse ze 17. minuty.
Těsně před koronavirovou přestávkou se obě mužstva utkala také v FA Cupu, po výsledcích 1:1 venku a 3:2 doma postoupil Tottenham.
Tottenham Hotspur
Svěřenci Josého Mourinha ve čtvrtek odvrátili velkou blamáž a vydřeli ve 2. předkole Evropské ligy postup 2:1 přes Lokomotiv Plovdiv.
Stejně jako domácí zahájili i „Spurs“ nový ročník Premier League prohrou 0:1 doma s Evertonem. Jejich série bez porážky předtím byla jen o zápas kratší než ta southamptonská.
Na jihu Anglie bude Tottenham spoléhat především na svou největší hvězdu Harryho Kanea, který se do sítě dnešního soupeře trefil devětkrát v posledních devíti zápasech.
Jedinou letní posilou byl Lo Celso, koupený z Betisu Sevilla za 32 miliónů euro. Hned po prvních dvou ostrých zápasech však Londýňané oznámili přestupovou bombu – z Realu Madrid přilákali zpět zatím na roční hostování velšskou hvězdu a druhdy nejdražšího hráče světa Garetha Balea, k němu jim ze San Bernabeu „přibalili “ještě na přestup levého obránce Reguilóna.
Southampton FC
„Saints“ nenašli přemožitele v posledních sedmi zápasech dohrávané jarní, či spíše letní části minulého ročníku. Do nové sezóny však vstoupili těsnou porážkou 0:1 na půdě Crystal Palace.
Southampton posílil v létě mladý ghanský stoper Salisu z Valladolidu a obránce Walker-Peters právě z kádru dnešního soupeře.
Kvůli zraněnému kotníku bude dnes Southamptonu chybět stěžejní opora Nathan Redmond. Naopak Armstrong by měl být po doléčení drobných šrámů na rozdíl od utkání s Crystal Palace již k dispozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.