Nejlepší hráči zápasu:

Marek Pinc (MST) – Jakub Soukup (UNL)
Ústí na domácím ledě vítězí 4:1. Sledovali jsme poměrně vyrovnaný hokej, ale domácí Slovan proměňoval své šance. Ačkoli Most nehrál vůbec špatně, dnes body nezískal. Ústečtí si tak připisují body do tabulky a dotahují se na špici WSM ligy.
59:31
Domácí hrají v plném počtu.
59:11
Utkání už se v klidu pouze dohrává.
58:38
Most zakládá v přesilovce útok od vlastní branky.
58:09
V oslabení pálil Vrdlovec nad branku.
57:31
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Roman Navarra – 2 min., vysoká hůl).
54:50
Loskot najížděl před gólmana, ale tečoval puk nad branku.
54:00
Nyní naopak hrozil Most, po tvrdé střele ještě z úhlu dorážel Divíšek, ale znovu byl Soukup na místě včas.
52:59
Marek Pinc nyní zavzpomínal na své mladé časy v Litvínově a vychytal zblízka krásně do lapačky Gengela, který sám pálil zblízka.
50:56
O výsledku už je asi rozhodnuto, oba celky už hrají bez starostí a na obou stranách hřiště sledujeme zajímavé akce.
49:44
Po delší době zasahoval také Pinc. Bude se vhazovat.
48:57
Most se snaží s výsledkem ještě něco udělat a tlačí se často do koncovky. Hosté dnes ale neproměňují své šance.
47:17
Hostující Martin Havelka dobře střílel zblízka, ale znovu jej vychytal Soukup.
45:35
Domácí zadák Přindiš vyslal Tomáše Divíška do brejku, ten svůj nájezd nakonec neproměnil. Asi největší dnešní mostecká šance.
44:36
Kubinčák přejel modrou čáru a vystřelil na Soukupa, ten kotouč zkrotil. Bude se vhazovat v ústeckém obranném pásmu.
44:06
Střelu z mezikruží Pinc pokryl, bude se vhazovat před mosteckou brankou.
43:15
Most zakládá útok od vlastní branky.
41:09
Zdeněk Doležal završil hattrick a bude nejspíš hvězdou utkání.
41:08
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Merta našel skvělou přihrávkou za obranu ZDEŇKA DOLEŽALA, který zkušeně vymíchal Pince a poslal kotouč do branky. Asistence: David Merta.
40:01
Ústí ve druhé třetině přidalo jednu branku. Trefil se podruhé Zdeněk Doležal. Jinak jsme sledovali vyrovnanou hru a rozhodně je osud utkání ještě otevřen.
40:00
39:55
Strejček trefil do nohy Gengela, ten se jen ztěžka vrací zpět na nohy a už kulhá na střídačku.
39:27
Ze druhé vlny pálil hostující Slavíček a následně ještě střílel Vojtěch Kubinčák. Soukup je dnes hráčem zápasu a drží ústecký tým.
39:08
Nyní se bude vhazovat před Pincem.
38:25
Most má nyní více ze hry, Soukup je v permanenci.
37:21
Jan Novák dobře pálil od modré, Soukup musel znovu zasahovat.
36:19
Šimeček střílel z velkého úhlu, ale málem překvapil Soukupa v brance.
35:50
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vojtěch Komárek – 2 min., podražení).
35:01
Ústí se dopustilo icingu, hra se vrací před Soukupa.
33:48
Hra se vyrovnala, na další šance už delší dobu čekáme.
31:49
Pinc si připsal další zákrok a raději přerušuje hru.
30:56
Domácí Zdeněk Doležal usiloval o hattrick, pěkně se prosmýkl mezi obránci a dobře střílel na Pince.
30:04
Nyní byl pod tlakem domácí gólman Soukup, Most se nyní tlačil do branky a snažil se o snížení skóre.
Dnešní utkání sleduje 766 diváků.
29:09
Hráči bojují o puk v rohu hřiště. Na ledě pokračuje spíše boj, než kvalitní hokej.
27:33
Bernad vyhazuje přes všechny čáry hráči mohou vystřídat.
26:58
Most má nyní přesilovku.
26:39
Jedovatou střelu Strejčka vyrazil Soukup.
26:03
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:24
Nyní domácí dostali puk do branky počtvrté, ale sudí neuznali gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
23:55
Střelu od modré Pinc vyrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude v mosteckém obranném pásmu.
23:46
Vyloučení v týmu HC Most (Vojtěch Kubinčák – 2 min., hákování).
23:19
Ústí mělo v přesilovce nápor, ale nakonec pálil Vrdlovec z mezikruží. Pinc v klidu chytá.
22:02
Vyloučení v týmu HC Most (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).
20:57
Ústí přidává třetí gól. Poulíček se natlačil do branky, ale nezakončil. Dorážkou se pak prosadil ZDENĚK DOLEŽAL. Asistence: Patrik Poulíček.
20:31
Fantastický zákrok nyní předvedl Marek Pinc! Daniel Vrdlovec dostal skvělý pas na levou stranu a tvrdě pálil z první. Pinc ale předvedl ukázkový semafor.
20:01
První třetinu ovládl domácí Slovan v poměru 2:1. Skóre otevřel v 6. minutě domácí Doležal. V 11. minutě Most vyrovnal zásluhou Kubinčáka. Pak byli hosté z Mostu lepším týmem, ale paradoxně před přestávkou inkasovali z trestného střílení.
20:00
18:42
Domácí Roman Navarra se tlačil do koncovky, ale Pince nenachytal.
18:10
Slovan kombinuje s pukem ve středním pásmu a uklidňuje hru.
17:00
Mezitím odešli ústečtí vlajkonoši ze stadionu, takže Most se čtyřmi fanoušky v sektoru má nyní převahu ve svém sektoru.
16:33
PATRIK POULÍČEK zkušeně provedl trestné střílení a kličkou do forhendu překonal Pince.
16:33
Domácí Patrik Poulíček se procpal do koncovky a byl faulován, sudí nařizuje trestné střílení.
15:36
Vyloučení v týmu HC Most (David Šesták – 2 min., nedovolené bránění).
15:36
Domácí Vrdlovec nyní inkasoval bodyček od Šestáka, ačkoli to byl čistý zákrok, sudí vylučuje mosteckého hráče.
14:56
Vojtěch Kubinčák nebezpečně pálil z mezikruží. Díky Soukupovi je ještě skóre vyrovnané, protože hosté z Mostu jsou nyní lepším týmem.
14:28
Most se znovu tlačil před branku na dorážku, protože od modré pak pálil velezkušený Jan Novák. Soukup znovu musel zasahovat.
13:30
Mostecký David Šesták tvrdě pálil od modré. Soukup se musel znovu činit. Od vyrovnávací branky je Most lepším týmem.
13:03
Další icing domácích, znovu se bude vhazovat před Soukupem.
12:27
Slovan se dopustil icingu, hra se vrací před Soukupa.
12:15
Most je nyní při chuti, Jan Alinč potáhl puk po pravém mantinelu a pak bekhendem vyzkoušel pozornost Soukupa.
10:47
Most právě vstřelil branku!
Most vyrovnává. VOJTĚCH KUBINČÁK to vzal na sebe individuálně, zajel do mezikruží a přes obránce našel místo pod vyrážečkou Soukupa. Asistence: Ondřej Havlíček.
10:37
Nyní byl v rohu kluziště tvrdě atakován domácí Gengel, sudí ale nepíská.
09:12
Most si za celou přesilovku nic nevypracoval, ale na samém konci početní výhody pálil u tyčky Tomáš Divíšek a ještě dvakrát dorážel. Nyní se musel Soukup v brance Ústí otáčet a podržet domácí.
07:54
Domácí Kloz nyní šetří čas v útočném pásmu. Mostu se v přesilovce nedaří.
07:10
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Kasík – 2 min., podražení).
06:39
Slovan je nadále v tempu a tlačí se do útoku. Na další šance ale čekáme.
05:19
Z levého kruhu výborně vystřelil ZDENĚK DOLEŽAL a nachytal Marka Pince u tyčky. Asistence: Martin Vágner.
04:30
Domácí fanoušci dnes protestují proti vedení klubu, slyšet jsou proto dnes čtyři fanoušci Mostu ve svém sektoru, kteří se nyní mohou cítit na ústeckém stadionu jako doma.
03:22
Poprvé zahrozil i Most, nyní musel zasahovat Soukup.
02:48
Fanoušci dnes nefandí, kotel je uzavřen a diváci v sektoru vlajkonošů pouze sedí.
01:41
Nyní zpoza branky vyjel Zdeněk Doležal a tlačil se do branky. Pinc znovu podržel Most.
00:47
Hned v první minutě se dobře vyjel z mezikruží Loskot a velmi ostře pálil. Pinc byl ale na místě včas.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Hes, Přindiš, Brož, Macek – Loskot, Vrdlovec, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Moučka – Gengel, Melka, Merta – Navarra, Komárek.

HC Most: Pinc (Spěšný) – Strejček, J. Novák, Šesták, Hora, J. Havelka, Cvrk, Bednárik, Rulík – Rod, Alinč, Smolka – M. Havelka, J. Doležal, Divíšek – Mical, Slavíček, Kubinčák – Havlíček, J. Šimeček.
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Slovan o víkendu porazil Třebíč 4:1 a poskočil na 6. místo tabulky se ziskem rovných 20 bodů. Ústečtí tak splňují předsezónní očekávání a mohou být se svými výkony vesměs spokojeni. S Mostem se Ústí setkalo již v prvním ligovém kole. Tehdy Slovan vyhrál v Mostě 4:3 po nájezdech, ve kterých se blýskl třemi proměněnými nájezdy obránce David Bernad.

HC MOST

Mostečtí nevstoupili do nové sezóny vůbec dobře, na úvod si totiž připsali čtyři prohry v řadě. Poté začali střídat výhry s prohrami. Po vítězství nad Benátkami 2:1, přišly dvě prohry. V osmém kole si vyšlápli na pražskou Slavii na jejím ledě, kde ji dokázali porazit 1:4. Po prohře s Jihlavou, přišla výhra s Třebíčí a opět porážka, tentokrát od Litoměřic. Nyní má zatím Most na kontě dvě vítězství v řadě. Zajímavostí je, že z pěti vyhraných utkání se hned třikrát radoval na hřišti soupeře. Aktuálně mu tak se šestnácti body patří až dvanáctá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.