Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno! Hosté se ve třetí části vzepřeli a ještě dokázali vyrovnat, načež duel doputoval až do samostatných nájezdů. V nich rozhodla čtvrtá série, kdy se podruhé prosadil Jan Kovář. Hostující jeden zásah zařídil Patrik Lušňák. Česko tak zdolalo Slovensko 3:2 po samostatných nájezdech. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
Hnedle po skončení jsou vyhlášení nejlepší hráči. Za Slovensko je vyhlášen Milan Bartovič, z české strany dostává ocenění Jan Kolář.
Konec zápasu.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Autorem vítězné branky je JAN KOVÁŘ.
Patrik Lušňák (SVK) si již v kritické situace neporadil a touš mezi tři tyče neposlal – 2:1.
Jan Kovář (CZE) tentokráte vypálil, ale podruhé uspěl – 2:1.
Jan Kovář (CZE) musel dát a provedl to bravurně. Počkal si a následně trefil skulinu mezi Hudáčkovými betony – 1:1.
Patrik Lušňák (SVK) si počkal na správný moment zamířil přesně – 0:1.
Tomáš Filippi (CZE) bekhendový blafák neprovedl správně – 0:0.
Milan Bartovič (SVK) ale se svým švihem neuspěl – 0:0.
Vladimír Svačina (CZE) ale Hudáčka taktéž nevymíchal – 0:0.
Ján Sýkora (SVK) zkusil trefit prostor nad pravým Kovářovým betonem, což se mu ale nepodařilo – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze neurčilo, a tak rozhodnou samostatné nájezdy. Kdo ovládne tuto dovednostní disciplínu?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:19
Pohl přenechal do jízdy Radilovi, který ale svým švihem zamířil pouze do plexiskla za slovenskou brankou. Následný Krejčíkův pokus končí v ochranné síti.
63:32
U české branky se do sebe pustili Jakub Nakládal (CZE) a Ladislav Nagy (SVK). Oba "kohouti" ale byli ihned přerušeni, přesto však dostávají dvě minuty za hrubost. Hrát se bude klasicky ve čtyřech.
62:42
Slovensko je v plném počtu, těžký moment hosté přečkali bez úhony.
61:58
Pláněk hned dvakrát prověřil z voleje Hudáčka. Nejprve zamířil o kousek nad, následně do hrudi slovenského brankáře. Češi zůstávají v útočném pásmu.
61:23
Slovensko se ale brání velmi dobře, domácí hokejisté se doposud neusadili v útočné třetině.
60:42
Češi si zahrají přesilovou hru. Za držení míří na trestnou lavici Christian Jaros (SVK). Jak hosté tento kritický moment zvládnou?
60:11
Jan Kovář se protáhl do útočného pásma, kde chtěl vypálit přes slovenského zadáka. Puk mu ale utekl pouze k Hudáčkovi, který touš přikryl a přerušil hru.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí periodě došlo k vyrovnání, za hosty se prosadil podruhé Milan Bartovič. Následovat tak bude prodloužení, případně samostatné nájezdy. Jaké bude mít toto drama rozuzlení? Sledujte náš on-line přenos!
60:00
Třetí třetina skončila.
59:22
Zakázané uvolnění vrací hru zpět před Jakuba Kováře, buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
58:41
Slovensko je na koni, další slibnou šanci měl Rastislav Dej. Z poměrně velkého úhlu ale tentokráte neuspěl.
57:57
Milan Bartovič měl na holi hattrick! Po Kovářově zásahu se puk odrazil přesně ke slovenskému forvardovi, který ale minul naprosto odkrytou branku.
57:18
Závěr utkání je opatrný, hraje se převážně ve středním pásmu, kde ani jednomu z mužstev nehrozí.
56:38
Tomáš Zohorna předvedl několik velmi dobrých momentů, z nichž ale nakonec žádné větší nebezpečí nebylo. Hrát tak mohou opět hosté.
55:18
Slovensko zatím srdnatě odolává, za malou chvíli bude navíc v plném počtu.
54:10
Čáslavova dělovka od modré prosvištěla kolem hostující branky. Nutno však říci, že byla tečována. Následně se Slovensko osvobodilo.
53:57
Další strkanice před slovenskou svatyní, avšak Hudáček je zatím neoblomný a velice pozorný.
53:36
Po nikterak ostrém dorážení před Hudáčkem se do sebe pustili Smoleňák s Jurčinou, leč ani tento souboj v nic výraznějšího nepřerostl.
53:22
Bude se znovu vylučovat, a to na slovenské straně. Dominik Graňák (SVK) srazil k mantinelu Martina Růžičku, a tak dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
52:24
Oba celky si vyměnily několik nepřesných přihrávek, nyní již české mužstvo opět operuje v útočném pásmu. Zatím ale spíše v rozích.
51:19
Slovensko právě vstřelilo branku!
Je opět vyrovnáno. Bližňák našel zpoza branky dobře postaveného MILANA BARTOVIČE, který neotálel a bleskově překonal Jakuba Kováře. Jedná se tak o druhý přesný zásah slovenského forvarda. Asistence: Mario Bližňák.
50:52
Rychlý protiútok Čechů zastavuje útočná modrá čára, jejíž přejezd znamená postavení mimo hru a buly v neutrální zóně.
Na Horáckém zimním stadionu sleduje utkání 3742 diváků!
50:20
Nenápadnou akci Slovenska maří Jakub Kovář, který přikrývá kotouč pod svou lapačku. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
49:46
Utkání plyne v poměrně velkém tempu, avšak příliš strhujících akcí k vidění není. Doufejme, že v závěrečné desetiminutovce nastane zlepšení.
48:58
Smoleňákovo nahození od modré čáry zblokoval hostující zadák, který tak může rozvinou slovenskou protiofenzivu.
48:22
Momentálně mají kotouč na svých holích čeští hokejisté, Slovensko se zatím ke slovu příliš nedostává. K vidění je ale celá řada osobních soubojů.
47:30
Radoslav Tybor se nechtěně srazil s Kolářem, po čemž byla přerušena hra. Slovenská útočník poté zamířil k ošetření na střídačku. Bude však nejspíše v pořádku.
47:16
Ani česká reprezentace nakonec početní výhodu nezužitkovala. Po nepřesné akci Slovenska následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat před Kovářem.
46:27
Vojtěch Mozík vypálil nebezpečně přes obránce Slovenska, s čímž si Hudáček taktéž poradil. Po dalším zákroku přerušil hru.
45:46
Ve vlastním oslabení uháněli do přečíslení dvou na jednoho Haščák s Lušňákem. Z této akce ale nic nebylo, neboť se domácí stačili vrátit.
45:03
Sotva skončil trest českého borce, následuje vyloučení hostí. Ján Sýkora (SVK) obdržel menší trest za podražení. Jak si povedou domácí?
44:18
Čerešňák chtěl vrátit na ideálně postaveného Nagyho, ovšem puk mu sklouzl po čepeli, a tak z nadějně vypadající pozice nebylo nic. Češi navíc vyhodili přes všechny čáry.
43:38
Tomáš Marcinko v mezikruží velice chytře tečoval nahození z pravé strany pásma, ovšem kotouč nakonec zhruba o půl metru minul levou tyč.
43:02
Další přesilová hra pro Slovensko. Potrestaným je tentokráte Ondřej Roman (CZE), který se provinil podražením.
42:42
To ale nemuselo platit, neboť dostal velmi dobře nabito Radek Smoleňák. Český kapitán však z voleje trefil pouze Júlia Hudáčka, který udržel puk ve své rukavici.
42:27
Před dotírajícím Dejem Kovář raději ponechal kotouč ve své moci a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce., Taktéž třetí dějství začíná poměrně opatrně.
41:35
Čeští hokejisté jsou v plném počtu, přesilová hra hostí nebyla příliš nebezpečná.
41:02
Jurčina na modré napřáhl a velmi tvrdou ranou prověřil Kováře. Český brankář ale dělovku dobře viděl, proto mohl optimálně zasáhnout a přerušit hru.
40:53
Slovenské šance ale nyní maří postavení mimo hru, po němž se bude vhazovat ve středním pásmu, blíže české svatyni.
40:21
Zaťovič vlétl do útočného pásma, kde ale nakonec neměl komu přihrát. Proto jej o touš slovenští hokejisté obrali a následně se také vydali kupředu.
40:01
Začala třetí třetina.
Je za námi druhá třetina, která byla zpočátku velmi vyrovnaná. Postupně ale začal přejímat iniciativu domácí celek, který poslal do vedení Martin Pláněk. Navzdory několika dalším šancím již ale branka nepadla, a tak si Češi nesou do závěrečné části těsný náskok. Dotáhnou souboj do vítězného konce? Sledujte i nadále náš on-line přenos!
40:00
Druhá třetina skončila.
39:35
Za vysokou hůl usedá na trestnou lavici Michal Kempný (CZE). Slovensko tak bude mít k dispozici další přesilovou hru. Jak s ní naloží?
39:18
Před Hudáčkovou svatyní nastal opět značný závar, ovšem nikdo z českých hokejistů nedokázal dopravit puk za brankovou čáru. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího mága.
38:49
Češi pokračují v aktivním napadání, závěr dějství patří jednoznačně domácím.
37:08
Další slušná možnost českého národního týmu, z mezikruží se do puku opřel Filippi. Hudáček ale dalším výborným zásahem přerušuje hru.
36:48
Vladimír Svačina svedl neúspěšný sprinterský souboj s Júliem Hudáčkem, načež se snažil zakončit zpoza úrovně brankové čáry. To se mu ale nepodařilo.
35:51
Češi mají momentálně více ze hry, a to především v pohybu. Uvidíme, zda se z nastalé situace hosté dokáží oklepat a vrátit se k původnímu výkonu.
35:09
Jan Kovář objel branku a poslal přihrávku do brankoviště. Tam se ale volného kusu gumové pryže nikdo z českých hokejistů neujal.
34:36
Česko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou poprvé v utkání do vedení. Ihned po vhazování docestoval puk na modrou čáru, odkud jej MARTIN PLÁNĚK poslal přesně k levé tyči. Asistence: Lukáš Radil, Tomáš Zohorna.
34:33
Martin Pláněk ukončil ostrou ranou poměrně velký tlak české reprezentace. Hudáček byl ale při svém zásahu bezchybný. Následuje komerční přestávka.
33:18
Hosté v plném počtu. Ani další česká přesilová hra nebyla zužitkována, Ladislav Nagy již naskočil na ledovou plochu.
32:49
Jan Kovář zkusil své štěstí z poměrně velkého úhlu, načež trefil boční konstrukci branky. Češi ale nadále setrvali v útočném pásmu.
31:50
Slovensko ale zatím drží kotouč v dostatečné vzdálenosti od vlastní svatyně, s oslabením nemá nejmenší potíže.
31:18
Bude se trestat na slovenské straně. Ladislav Nagy (SVK) nešťastně vyhodil puk přes plexisklo, což automaticky znamená dvouminutový trest.
30:18
Marcel Haščák zkusil své štěstí z pravé strany, kde ale jeho rámu zablokoval Bohumil Jank. Následuje přerušení hry a buly před Kovářem.
29:46
Původní verdikt potvrdil i sudí od videa, a tak se bude pokračovat za nerozhodného stavu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:46
Jiří Novotný sice dostal puk za brankovou čáru, ovšem tento zásah nemůže být uznán, neboť zkušený český útočník zasáhl touš rukou. Takto zněl úvodní verdikt. Následuje ještě porada s videorozhodčím.
29:22
Pohl dostal ideálně nabito do mezikruží, kde mu ale rána příliš nesedla. Hudáček tak neměl s touto přízemní ranou příliš potíží.
28:49
Na druhé straně si dobrou možnost vytvořili také Češi. Svačina velice dobře viděl najíždějícího Jakuba Krejčíka, kterému také poslal kotouč. Mladý bek ale po chvilce otálení nechal vyniknout Hudáčkovu rukavici. Následuje komerční přestávka.
27:35
Radoslav Tybor se již v plném počtu hráčů na ledě dostal do solidní možnosti, kdy měl na pozici levého kruhu spoustu času a prostoru k zakončení. Jakub Kovář ale jeho střelu zápěstím vytěsnil pomocí své vyrážečky.
27:19
Další průnik Slovenska maří postavení mimo hru, což znamená buly na stejném místo jako před malou chvílí. Ani nyní mužstva nepředvádí nikterak oslnivou podívanou.
26:58
Nakonec jsou hosté vykázáni, neboť pobývali příliš dlouho ve vyznačeném brankovišti. Vhazovat se bude v neutrální zóně, což vyhovuje českému celku.
26:27
Stále totožná situace, Slovensko marně buší do konsolidované defenzivy českého týmu. Jakub Kovář zatím ve svém brankovišti příliš práce neměl.
25:41
Barankovu ostrou ránu domácí brankář vytěsnil, poté se ekipa v bílém osvobodila vyhozením přes všechny čáry. Ani tuto přesilovou hru si zatím slovenští borci za rámeček dát nemohou.
25:23
A opět se bude trestat, za podražení míří na trestnou lavici Vojtěch Mozík (CZE). Jak Slovensko naloží s touto přesilovou hrou.
24:31
Dnes poměrně aktivní Michael Vandas přebruslil českého zadáka a zkusil své štěstí bekhendem. Skulinu mezi Kovářovými betony ale nenašel.
23:50
Domácí v plném počtu. Hokejisté v modrých dresech si žádnou vážnější příležitost nedokázali vytvořit.
23:17
Lušňák pálil jen velmi nepřesně, hosté se budou muset pro kotouč opět vrátit, nyní až do vlastního pásma. Ani Slovensku se zatím přesilová hra příliš nevede.
22:24
Ránu Libora Hudáčka Kovář se štěstím vytěsnil, načež se čeští hokejisté osvobodili vyhozením do středního pásma.
21:50
Síly se vyrovnají, poté začne přesilová hra Slovenska. Jakub Krejčík (CZE) dostává menší trest za nedovolené bránění.
20:51
Zaťovič posílal puk na teč, ovšem nikdo jej nezasáhl. Proto se mohl hostující celek opět osvobodit vyhozením přes všechny čáry.
20:25
Nakládal posílal přihrávku Kolářovi, ovšem tomu puk přeskočil a zamířil na střídačku. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, blíže slovenské svatyni.
20:01
Začala druhá třetina.
Oba celky jsou již na hrací ploše, klání bude za malou chvíli opět zahájeno.
Je za námi první perioda, která přinesla spíše bruslivý hokej, kterému pohlednější kombinace chyběly. Vedení se nakonec ujali hosté, za které se prosadil Milan Bartovič. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno, od modré propálil Hudáčka Jan Kolář. Více se již skóre neměnilo, a tak se do kabin odchází za nerozhodného stavu. Češi navíc odstartují druhou část s prakticky kompletní přesilovou hrou. Jak se bude klání nadále vyvíjet? Sledujte náš on-line přenos!
20:00
První třetina skončila.
19:57
Domácí velmi dlouho Slovensko svírali v jeho obranné třetině. Z celé situace vyplynul faul, jehož se dopustil Dominik Graňák (SVK). Kapitán hostí byl potrestán za hákování.
18:59
Kempného rána byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po levé ruce Júlia Hudáčka. Do konce prvního dějství již mnoho nezbývá.
18:36
Slovensko se po delší době opět dostalo do útočného pásma, kde ale spíše honilo touš po rozích. Česká defenziva byla tentokráte bezchybná.
17:57
Smoleňák dostal dobrý pas do jízdy, avšak poté ještě zbytečně vracel za sebe, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl. Nakonec se volného puku chopil Čáslava.
17:30
Smoleňák se po odpískání dostal do křížku se Sersenem, ovšem potyčka nebyla nikterak dramatická. Následuje další komerční přestávka.
16:53
Spolupráce mohla být opět navázána, Jan Kovář hledal nalevo najíždějícího Jana Koláře, který ale navzdory snaze prudkou přihrávku nedokázal zachytit.
16:24
Po několika soubojích ve středním pásmu se hra opět uklidnila. Hrát budou Češi, kteří kombinují ve vlastním pásmu.
15:38
Oba celky odjíždí na střídačku, na ledovou plochu přichází čerstvá ekipa. První perioda se pomalu, ale jisté chýlí do svého finiše.
14:42
Domácí jsou po vstřelené brance poměrně aktivní, s čím mají hosté potíže. Do větší šance se ale borci v bílém nedostávají.
14:06
Česko právě vstřelilo branku!
Utkání nabírá velmi rychlý spád. Poměrně dlouhou dobu byla signalizována výhoda českého celku. Domácí se však neunáhlili a následně vyrovnali. Po Kovářově pasu zamířil mezi Hudáčkovy betony od modré čáry JAN KOLÁŘ. Asistence: Jiří Novotný.
12:40
Slovensko právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec svoji přesilovou hru přece jenom využívají. Kotouč se dostal do mezikruží, kde MILAN BARTOVIČ ani malou chvíli neváhal a poslal jej mezi chrániče českého brankáře. Asistence: Christian Jaros.
11:31
Jurčinova dělová rána od modré čáry Kovářovi vypadla z moci, ovšem k dorážce se nikdo z hostí nedostal. Následně se Češi za potlesku ochozů osvobodili.
11:17
Tresty však budou pokračovat. Za držení usedá na lavici hanby Jakub Krejčík (CZE). Slovensko tak má solidní možnost.
10:51
Ano hokejisté v modrých dresech se ale do žádné příležitosti nedostali, proto stále čekáme na branku, která by duel více rozhýbala.
09:58
Slovensko je v plném počtu, začíná jeho zkrácená přesilová hra.
09:27
Slovensko má zatím kotouč ve své moci, ale doposud se neprobilo přes pevně střeženou modrou čáru. K žádným větším možnostem tak nedochází.
08:51
Poměr sil na ledové ploše se vyrovná. Jiří Novotný (CZE) se provinil nedovoleným bráněním. Kterému z mužstev půjde lépe hra ve čtyřech?
08:35
Jakub Nakládal si sjel do pozice pravého kruhu, odkud ostře vypálil. Hudáček ale s vypětím všech sil touš vytěsnil. Další pokus končí v ochranné sítě, vhazovat se bude po levici slovenského mága.
07:58
Bude se poprvé vylučovat. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Michael Vandas (SVK). Na ledě poté mírně vzplály emoce, avšak více se trestat nebude.
07:23
Slovensko velmi dobře bruslí, čímž domácím přidělává značné starosti. Česko se ale z této pozice vymanilo, avšak následně se provinilo icingem.
06:48
Mozík byl ostře zasažen ranou od modré čáry, ale nakonec se zvedá a po svých odjíždí na střídačku. Zdá se, že bude v pořádku. Klání bude pokračovat po komerční přestávce.
06:10
Čeští hokejisté sevřeli svého soupeře v defenzivě, leč ani z tohoto mírného tlaku žádné vážnější nebezpečí nevyvstalo. Slovensko se velice obratně osvobodilo.
05:29
Jan Kovář dobře viděl najíždějícího Zaťoviče, kterému také poslal pas. Rovněž tato akce ale končí postavením mimo hru.
04:48
Sloboda nahazoval od modré čáry puk na branku, kam se však kus gumové pryže přes hradbu těl nedostal. Neúspěchem skončil také český protiútok.
03:58
Hned dvakrát nyní skončil touš mimo hrací plochu. Příliš pohledného hokeje zatím tento duel nepřináší, jedná se spíše o bruslivý souboj.
03:24
Novotného průnik do útočné zóny končí nevalně, neboť Radek Smoleňák přejel modrou čáru příliš rychle. Po postavení mimo hru je hra přenesena do středního pásma.
02:41
Hokejisté obou celků si o sobě dávají vědět občasnými tvrdými střety u mantinelů. Vše se ale zatím obchází bez zranění či nedovolených zákroků.
02:04
Michael Vandas byl chycen v ofsajdové pasti, vhazovat se bude v neutrální zóně.
01:37
Bližňák se chtěl prosmýknout podél pravého hrazení, v čemž mu však zabránila pozorná česká defenziva. Hrát tak mohou borci v bílém.
01:11
Momentálně mají kotouč na svých holích hokejisté Slovenska, kteří se snaží přejít přes střední pásmo. Zatím se jim to ale příliš nevede.
00:08
Hned po několika sekundách se do obrovské šance dostal Martin Zaťovič. Hbitý forvard ale přízemním bekhendem Hudáčka nepřekonal. Neujala se ani Růžičkova dorážka.
00:01
Utkání právě začalo.
Na kolbiště již naskočila obě mužstva, která se nyní zdraví na modrých čarách. Na řadě jsou státní hymny obou zemí.
Oba celky již mají za sebou rozbruslení. Ledová plocha se momentálně upravuje, načež bude derby za malou chvíli zahájeno.
Úvodní sestavy:

Česko: Jakub Kovář (Machovský) – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava "A", Mozík, Kempný, Pláněk, Jank – Růžička, Jan Kovář, Zaťovič – Birner, Novotný "A", Smoleňák "C" – Pohl, Roman, Svačina – Radil, Filippi, T. Zohorna – Simon

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Graňák "C", Čerešňák, Sersen, Jurčina, Baranka, Sloboda, Kozák, Jaros – Nagy "A", Lušňák, L. Hudáček – Tybor, Viedenský, Sýkora – Bartovič "A", Bližňák, Haščák – Dej, Šťastný, Vandas – Marcinko

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Bláha, Jelínek.
Předchozí příprava

Úvodní část Euro Hockey Challenge nasměrovala české hokejisty do Norska, kde se utkali s místní reprezentací. První souboj měli jasně pod kontrolou, když po brankách Svačiny, Koláře, Mozíka a Zaťoviče zvítězili 4:0. Ve druhém střetnutí padl pouze jeden přesný zásah, o který se zasadil Dominik Simon – 1:0. Za zmínku stojí výborný výkon dvou čistých kont vychytavšího Jakuba Kováře.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Reprezentace Česka má před sebou další test před nadcházejícím domácím šampionátem. V rámci Euro Hockey Challenge přivítá na jihlavském Horáckém zimním stadionu ekipu ze sousedního Slovenska. Které z mužstev si povede v úvodních vzájemném lépe? Buly je naplánováno na 17:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud