Neuvěřitelné se dnes odehrálo na ZS Luďka Čajky. Berani podruhé v řadě porazili Kometu Brno a ještě k tomu stejným výsledkem. Kometa nedokázala v této sérii skórovat už 120. minut. Veliký díl má na dnešní výhře Libor Kašík, který chytá na svoje první play-off v extralize doslova fantasticky a dovádí střelce Komety k zoufalství. Série se přesouvá za stavu 2:0 pro Zlín do Brna, kde se bude pokračovat v pondělí. Dnes je to všechno, přeji vám hezký zbytek pátečního večera, napočtenou.
60:00
59:23
Veselý je na ledě, Zlín hraje v plném počtu.
59:15
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:58
Čiliak se vrací do branky, buly ve středovém kruhu.
58:20
Pavel Kubiš (ZLN) 2+2 minuty hrubost.
58:20
Ryley Miller (KOM) 2+2 minuty hrubost.
58:20
Trenér Kýhos poslal na led obránce Ryleyho Millera, který šel do hry s cílem shodit rukavice. Kubiš se mu postavil, ale souboj s obráncem Komety prohrál. Útočník Zlína zamířil s krvavým zraněním do kabiny.
58:15
Neskutečné co dnes Kašík vychytá, to je snad neuvěřitelné. Brankáře Zlína nerozhodil ani otravný Káňa, který se snažil zlínskému brankáři znepříjemnit život na brankovišti. Bude se vhazovat po levé ruce zlínského brankáře.
57:44
Kašík v leže nemusel zasahovat a Köhler jen těsně minul opuštěnou klec.
57:23
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za sekání. Kometa bude hrát opět přesilovku šest proti čtyřem.
56:58
Kotvan je na ledě, Kometa hraje šest na pět.
56:26
Kometa se pokouší alespoň o jednu vstřelenou branku a zkusí to v šesti proti čtyřem. Marek Čiliak zůstává na střídačce.
56:26
Jakub Svoboda tečoval Žižkovo nahození pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Kašíka.
56:10
Vondráček je zpátky na ledě, Brno hraje přesilovou hru pět na čtyři.
55:30
Neuvěřitelné! Kašík vychytal i střílejícího Kováčika z mezikruží, který se nacházel v dobré střelecké pozici.
55:07
Brno se ocitlo v ofsajdu, buly ve středovém kruhu.
55:26
Kašík působí jako odolná zeď. Bleskové zakončení Ondřeje Dlapy od modré čáry skončilo v náručí zlínského brankáře.
54:52
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za podražení. Minutu a dvanáct vteřin se bude hrát 4na4 a poté začne početní výhoda pro Kometu.
54:38
Kotvanovu ostrou ránu dokázal Čiliak vytěsnit do bezpečí.
54:04
Lavička Komety Brno byla potrestána dvěma minutami za nesportovní chování. Trest odsedí útočník Tomáš Vondráček.
54:04
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští přesilovky v play-off umí a to jim zaručuje třetí trefu v dnešním utkání. Dnes podruhé se do střelecké listiny zapisuje ANTONÍN HONEJSEK. Zlínský šikula úspěšně tečoval Čajánkovu střelu mezi betony Čiliaka. Asistence: Petr Čajánek.
53:57
Tomáš Svoboda (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.
53:57
Kašík se vytasil s exkluzivním zákrokem lapačkou proti dělovce Tomáše Žižky. Ihned na to zbytečně skočil na zlínského brankáře útočník Tomáš Svoboda a rozhodčí ho okamžitě posílají na lavici hříšníků.
53:30
Kašík sice neudržel Žižkovu střelu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kus černé gumy dorazit do sítě. Kašík chytá na svoje první play-off s opravdovým klidem.
52:57
Kašíka nemohla rozhodit ani Dujsíkova střela, která našla místečko pouze v lapačce zlínského brankáře.
52:53
Matějíček vyhazuje kotouč vysokým obloučkem na zakázané uvolnění.
52:27
Zlínští s kotoučem na hokejkách s ledovým klidem kontrolují dvougólový náskok.
51:28
Kováčik při zpracovávaní kotouče chyboval a zlínští ujížděli tři na dva. Okálovi ale sebral kotouč na poslední chvíli pozorný Kempný.
50:50
Zdeněk Okál bekhendem jen o milimetry minul levý horní růžek Čiliakovy branky.
50:33
Kometa střílí a střílí, ale Kašík společně s defenzívou zatím odolávají.
50:00
Čermák snad nastřelil pravou tyčku zlínské klece.
49:10
Kometa je ve veliké křeči, hosté nedokáží už ani udržet kotouč v útočné třetině.
48:45
Další kombinace domácích byla vyšperkována až do poslední nahrávky. Zakončení Veselého už si ale obránce Komety dokázal pokrýt.
48:20
Dujsíkovu nadějnou střelu dobře srazil bránící Holík.
47:35
Hráči Komety jsou bezzubí, nemohou najít snadný recept na obranu domácích a brankáře Kašíka.
46:42
Berani vyhazují kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
46:26
Veselý vyhodil kotouč přímo na čepel Michala Kempného, který ale taháčkem trefil pouze zadní mantinel.
45:43
Veselý nemohl zachytit rozehrávku Řezníčka, protože mu Žižka nadzvedl čepel od ledu a píská se icing.
45:35
Kotouč po nahození Jakuba Svobody spadl na zadní síťku branky a hra je přerušena. Buly po pravé ruce Libora Kašíka.
45:29
Ondráček z dobré pozice těsně minul brněnskou branku.
44:41
Kometa musela přerušit tlak domácích a vyhodit kus černé gumy na zakázané uvolnění.
44:19
Köhler dorážel odražený kotouč z hranice brankoviště pouze do betonu brněnského brankáře. Berani tlačí a tlačí.
43:50
Marušák vyslal do jízdy kotouč Balaštíkovi, jehož svižnou střelu dokázal Marek Čiliak vyrazit.
43:10
Filip Čech přišel v souboji na Kašíkově brankovišti o přilbu a rozhodčí hru ponechali. Kašík si vzápětí musel brankoviště vyčistit odpálením přilby a hokejky zlínského útočníka.
42:38
Další obrovská šance domácích zůstala nevyužita. Kotouč po dorážce Zdeňka Okála poskakoval po brankovišti a nakonec odskákal mimo branku Brna.
42:10
Kometě bylo odpískáno zakázané uvolnění, buly před brankou Čiliaka.
41:27
Kometa se usadila před brankou domácích, kde Marušák dokonce upadl a Kašík musel opět pohotově zasahovat.
40:50
Kováčik zatáhl kotouč do útočného pásma a sám dělovkou ohrozil Kašíka. Zlínský gólman výborně levým betonem jeho bombu vyrazil.
40:25
Honejsek spálil hned z kraje poslední třetiny tutovou šanci. Veselý mu předložil puk z levého rohu na brankoviště, kde zlínský útočník odmítl překonat Čiliaka, když kotouč z otočky trefil pouze do jeho výstroje.
40:01
Čtyřicet minut druhého finále mezi Zlínem a Kometou je za námi. Kometa měla aktivní nástup do prostřední dvacetiminutovky, ale Kašíka se jim ani jednou překonat nepovedlo. Domácí byli od druhé poloviny druhé třetiny jasně lepším celkem a Čiliak se měl v brankovišti co ohánět. Největší šanci Zlína zazdil v přesilovce Kotvan, který tečoval kotouč těsně vedle opuštěné klece. Druhou trefu přidal v závěru třetiny v přesilovce Antonín Honejsek. Kometa to určitě ještě nezabalí a do poslední třetiny se máme na co těšit.
40:00
39:52
Ještě stihneme jedno vhazování před brankou Komety.
39:24
Přesilová hra Zlína je bleskově využita! Kotouč se po parádní souhře i s notnou dávkou štěstí odrazil před brankoviště na ANTONÍNA HONEJSKA, který z otočky překonává Čiliaka mezi jeho betony. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Čajánek.
39:10
Žižka zachytil rozehrávku domácích a posílá puk do bezpečných prostor.
38:58
Zlínu se v závěru druhé třetiny nabízí přesilová hra. Obránce Michal Kempný (KOM) si vykoledoval dvouminutový trest za hru vysokou holí.
38:45
Dělovku Zámorského vyrazil Čiliak držadlem hole.
38:27
Melenovský napálil kotouč o zadní mantinel a kus černé gumy se odrazil přímo před dojíždějícího Ondráčka. Jeho bekhendová dorážka skončila vyražena Čiliakovým betonem v bezpečí. Následně byl útočník Zlína natlačen do brankoviště a hra se přerušuje.
37:49
Marušák výborně vystihl v přečíslení dvou brněnských hráčů Káňovu rozehrávku a byl za to odměněn bouřlivým potleskem.
37:04
Kotouč se po střele Michala Kempného odrazil od ochranné sítě zpátky na ledovou plochu. Hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
36:34
Leškova svižná střela našla pouze výstroj připraveného Čiliaka.
36:29
Marušák s Okálem nedokázali vyhodit kotouč do bezpečí a Kometa toho málem využila.
35:26
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, bude se vhazovat u branky Zlína.
35:02
Němec má svůj trest za sebou, Kometa přečkala drtivý tlak Zlína v přesilovce a je zase kompletní.
34:38
Kometě se po zhruba minutě pod tlakem povedlo kotouč vyhodit do bezpečí.
34:24
Čajánkovu střelu zápěstím dokázal Čiliak vyrazit, tlak domácích se vztupňuje.
33:57
Čiliak na poslední chvíli hokejkou odpálil odražený puk po střele Řezníčka. Následně Zámorský poslal svoji dělovku pouze do zadního mantinelu.
33:33
Dorážka z hole Köhlera skončila těsně pod maskou Čiliaka. Další buly u branky Zlína.
33:19
Burian získal kotouč po dobré práci Vondráčka a obloučkem ho nahazuje před Kašíka.
32:56
Vojtěch Němec (KOM) 2 minuty za držení.
32:29
Zámorský si šikovně obešel Němce, který ho zastavil pouze za cenu faulu. V signalizované výhodě zazdil dnes druhou tutovku Oldrich Kotvan. Zlínskému obránci stačilo tečovat puk do odkryté branky. Slovenský bek ale nechápavě poslal kotouč mimo branku.
31:52
Zdeněk Okál se připomenul na ledě dvěma ostrými hity proti Pivkovi a Vondráčkovi. Následuje buly u branky PSG Zlín.
31:44
Libor Pivko nedokázal v dobré pozici dorazit puk do sítě a vzápětí ze druhého pokusu branku Zlína přestřelil.
31:33
Kašík neudržel kotouč ve své moci po střele Kempného a měl štěstí, že se k dorážce nedopracoval napadající Raška.
30:40
Mrázek převzal kotouč v útočném pásmu, ale ihned na to mu byl odpískán ofsajd. Hra se posouvá do středního pásma.
30:17
Berani teď dobře pokryli střední pásmo a Kometu do šance nepustili.
29:42
Kometa začíná kousat a Kašík musí být stále na pozoru. Nejprve byl v zakončení čistě odstaven od kotouče Němec, a vzápětí zlínský brankář lapil střelu Kuboše od modré čáry.
29:16
Zlínu bylo odpískáno zakázané uvolnění, další buly v oblasti zlínské branky.
29:08
Následuje buly po pravé ruce zlínského brankáře.
28:37
Kometa se usadila před Kašíkem, který ale nedopustil žádné zmatky a ostrý projektil z hokejky Dlapy schoval do hbité lapačky.
28:08
Kašík si poradil s nebezpečnou dorážkou Rašky, který dorážel kotouč po střele Kováčika.
27:29
Nebezpečný Balaštíkův průnik po levém křídle zlikvidoval Čiliak dobrým zákrokem ramenem.
27:04
Balaštík našel přesnou přihrávkou na opačném křídle Petra Lešku, jehož střela rozvnila pouze boční síťku.
26:35
Kašík vykopl nejdříve střelu Žižky a vzápětí si poradil i s nebezpečnou dorážkou Jana Káňi.
26:08
Na opačné straně kluziště úspěšně zasahuje proti jedné ze šancí Komety pozorný Libor Kašík.
25:58
Zámorský nečekal odražený kotouč a jeho výsledná skákavá střela ohrozila Čiliaka, který kotouč vyrazil vyrážečkou vysoko nad branku.
25:43
Zlínští si vynutili aktivním napadáním zakázané uvolnění. Následuje buly po pravé ruce Marka Čiliaka.
25:20
Berani zakládají z vlastního pásma nebezpečný protiútok.
24:55
Ondráček nedokázal zpracovat jednoduchou rozehrávku od Marušáka a píská se zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Libora Kašíka.
24:36
Ondráček se procpal ke střele, ale jeho výsledné zakončení bylo nepřesné.
24:19
Vhazuje se před brankou Komety.
23:38
Leškova střela za jízdy našla pouze dobře postaveného Čiliaka, který ukryl kotouč ve své výstroji.
22:49
Veselý pouze tečoval Matějíčkovu rozehrávku do útočného pásma a domácí posílají na led čerstvé síly.
22:25
Kašík si počkal na Raškovu rozehrávku a nahodil puk do středního pásma.
21:50
Jakub Svoboda se protlačil do zakončení, ale ve finální fázi branku netrefil.
21:26
Kubiš se po povedené otočce s kotoučem dostal k odraženému kotouči, ale Čiliak parádně vykopl jeho pokus pravým betonem.
20:55
Kováčik a Řezníček opustili trestnou lavici a hraje se pět na pět.
20:34
Oba týmy dohrávají ve čtyřech.
20:01
Dnešní první třetina nám nabídla atraktivní hokej, který v závěru první třetiny korunovalo mnoho osobních soubojů. Kometa těsně prohrává díky Veselého trefě z přesilové hry a hosté vycítili, že musejí něco změnit. Na ledě se tak začalo přitvrďovat a padají i tresty. Lepším celkem v úvodních dvaceti minutách byli domácí, kteří před brankou Čiliaka velice často vytvářeli pořádné horko. Uvidíme co nám nabídne druhá perioda, která začne v 19:13.
20:00
19:29
Svižná střela Petra Čajánka Čiliaka nepřekvapila. Brankář Komety pokus domácího útočníka vykopl betonem za svoji branku.
19:10
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Jozef Kováčik (KOM) – Dalibor Řezníček (ZLN) oba dvě minuty za hrubost, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
18:44
Kováčik neudržel emoce a už se na ledě pouštěl do Řezníčka, který šarvátku odmítal.
17:33
Následující minutka nám předvedla, jak je hokej tvrdý sport. Následoval jeden ostrý hit za druhým.
16:39
Na ledě to začíná jiskřit, hraje se ve slušném tempu a nechybí tomu ani ostré osobní souboje.
16:19
Kašík fantastický špičkou betonu vykopl bekhendovou střelu Pivka, ale kotouč se odrazil před osamoceného Vondráčka, kterému na poslední chvíli zblokoval jeho střelu vracející se Köhler.
15:44
Matějíček teď může děkovat Kašíkovi, který po jeho ztrátě kotouče vychytal střílejícího Hrušku.
15:25
Rozhodčí nakonec Kometě odpustili zakázané uvolnění a domácí musí s kotoučem do útoku.
15:14
Tato početní výhoda Zlína už končí první vstřelenou brankou v dnešním utkání. Přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou do protějšího růžku z voleje střílející ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Petr Čajánek, Antonín Honejsek.
14:51
Kometa se sotva ubránila a čeká ji další oslabení. Dorážejícího Balaštíka na brankovišti možná až zbytečně tvrdě atakoval Michal Kempný (KOM), který vyfasoval dvouminutový trest za hrubost.
14:40
Vondráček je zpátky na ledě, Brno hraje v pěti.
14:28
Kotvan měl na hokejce vedoucí branku Zlína. Zlínskému obránci ale kotouč před odkryto brankou přeskočil čepel.
14:17
Domácí předvádějí v přesilovce před brankou Brna slušné kousky. Čiliak ale zatím i s notnou dávkou štěstíčka tlaku domácích odolává.
13:40
Puk se po dělovc Zámorského odrazil před dorážejícího Řezníčka, který o milimetry nedosáhl na kotouč.
13:18
Řezníčkova střela byla sražena bránícím obráncem Komety mimo branku a na opačné straně Kašík vyrazil štiplavou střelu od Tomáše Svobody.
12:40
Tomáš Vondráček (KOM) 2 minuty za držení.
12:36
Zámorský si šikovně obelstil Vondráčka, který ho po své ztrátě kotouče ve vlastním pásmu musel zastavit za cenu faulu.
12:24
Kašík musel být v pozoru proti jedovaté střele brněnského Vondráčka.
11:50
Leška s Káňou jsou zpátky na ledě a hraje se zase v plném počtu.
10:49
Holík se bleskurychle obtočil kolem brněnské branky a rychlou střelou k tyči se snažil překvapit Čiliaka. Brankář Komety ale včas sklapl betony k sobě a kotouč udržel před sebou.
10:28
Domácí začínají tlačit na pilu a Kometa se ztěžka dostává do šancí. Čiliak si poradil nejprve s dorážkou Čajánka a vzápětí srazil do bezpečí střelu Kubiše.
9:48
Bude se hrát 4na4. Vyloučen je Jan Káňa (KOM) na 2 minuty za sekání a zlínský Petr Leška (ZLN) za hrubost.
9:23
Leška ukončil kombinaci Komety v útočném pásmu, když bekhendem kotouč nahodil do útočného pásma.
8:56
Rozehrávku Petra Kuboše nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat a píská se první zakázané uvolnění.
8:25
Kometa zpoza vlastní branky zakládá další protiútok.
7:48
Žižka nahodil puk o mantinelu na Jakuba Svobodu, který kus černé gumy nahazuje do středního pásma, aby hosté mohli vystřídat.
7:23
Veselý při kombinaci domácích nechal kotouč za sebou. Čajánek ho ale ještě vybojoval a Zlín se stále drží v útočné třetině.
6:53
Střela unikajícího Matějíčka z trestné lavice končí sražena v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Brna.
6:50
Matějíček je zpátky na ledě, Zlín hraje v plném počtu.
6:27
Zlínu se podařilo zachytit protiútok Komety a domácí se opět osvobozují.
6:18
Po zdlouhavé kombinaci Komety pálil z levého kruhu Leoš Čermák. Jeho pokus srazil pozorný Kašík do ochranné sítě.
5:38
Kometě se zatím první přesilovka taky moc nedaří.
5:19
Kotvan si udělal povedenou kličku ve vlastní třetině a zády k protihráčům vyhodil puk za branku Čiliaka.
5:00
Kometa se ocitla při přechodu ze středního do útočného pásma v ofsajdovém postavení. Buly ve středním pásmu.
4:59
Zámorský nahrál kotouč Čajánkovi, kterému se poprvé podařilo při hře ve čtyřech svůj celek osvobodit.
4:43
Na hráče Komety čeká také první početní výhoda. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty hákování.
4:10
Žižka je zpátky na ledě, Kometa první oslabení přečkala bez inkasované branky.
3:54
Jan Hruška odvedl dobrou práci v oslabení, když s kotoučem našetřil několik vteřinek a oslabení Komety se blíží ke konci.
3:30
Beranům se první početní výhoda vůbec nedaří.
3:16
Marek Čiliak si připisuje svůj první zákrok proti nebezpečné střele Petra Čajánka. Vhazuje se po levé ruce brněnského brankáře.
3:08
Brňané si v oslabení troufili na přečíslení, kdy zakončující Tomáš Svoboda pouze nastřelil boční síťku zlínské klece.
2:49
Jeden ze zlínských hráčů zahrál při zpracovávání kotouče holí příliš vysoko a poprvé se bude vhazovat u Kašíka.
2:28
Zámorského střelu z první zblokoval hostující Čermák, který při blokaci zároveň zlomil svoji hůl na dvě půlky. Hosty poté zachránil zlínský ofsajd.
2:08
Na lavici hříšníků už putuje obránce Tomáš Žižka (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.
2:00
Tlak Zlína končí prvním vyloučením hostů.
1:40
Okál se vřítil s kotoučem na čepeli do útočného pásma a domácí se usadili před brankou Čiliaka.
1:19
Hruška posunul za sebe puk na Jakuba Svobodu, který ale z první nastřelil bránícího Urbance.
0:39
Kempný neudržel kotouč na modré čáře a Brno se musí vracet s kotoučem zpátky do vlastního pásma.
0:22
Zámorský našel dobrým pasem rozjetého Petra Čajánka, ale jeho střela na Čiliaka už byla ofsajdová.
0:10
První vhazování dopadlo lépe pro Zlín. Zámorský zpoza vlastní branky zakládá první akci domácích.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Urbanec, Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Žižka, Dujsík, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Miller – Pivko, Čermák, Vondráček – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Raška – Novotný

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Barvíř, Blümel.
V obou sestavách najdeme oproti včerejšku pár změn. V domácí je to pouze změna jedna, když pravděpodobně zraněného obránce Horáka nahradí Patrik Urbanec. Kometa oproti včerejšku trochu přeházela útočné formace a třináctým útočníkem bude Štěpán Novotný. V sestavě chybí jméno útočníka Hynka Zohorny a do brankoviště se dnes postaví Marek Čiliak.
Hezký páteční podvečer ze Zlína. Dnešním dnem pokračuje finálové série mezi Zlínem a Kometou Brno. Ševci včera v prvním duelu porazili hosty zcela jasně výsledkem 3:0 a dnešní duel může být ještě zajímavější. Kometa bude chtít sérii srovnat a bude muset především zlepšit hru v defenzivní činnosti. Hokejisté Brna si vylámali všechny zuby na výborném Kašíkovi, který střelce Komety chvílemi dováděl k zoufalství. Svěřenci Vladímíra Kýhose budou muset před dnešním duelem změnit pár věcí, aby dokázali odčinit včerejší neúspěch. Uvidíme komu dají trenéři důvěru v brance, ani nástup Trvaje od úvodních minut k výhře nezavelel. Duel startuje v 18:20 a všichni jste zváni k jeho sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.