KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Vitaz - 22. února 2020   15:30

Vitaz
26:45' A. Sjomin  (Byvalcev, Jevsejenkov)
Čerepovec
Šugajev (Podjapolskij) – Kinrade, A. Kulda, Chochlov, Makejev, Kudako, M. Chabarov, Provolněv, N. Chlystov – Čižikov, Monachov (A), Jakimov (A) – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin (C) – Kodola, A. Alexejev, Petunin – Trubačjov, Liška, J. Morozov.
Vitaz
I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen (A), Golovkov, Jevsejenkov (A), Katičev – Makejev, A. Sjomin (C), Mojsejev – Jormakka, Jo. Nättinen, Byvalcev – Q. Howden, P. Černov, Grebenščikov – Laričev, Petrakov, Kulagin – Gončarov.

Československá stopa v utkání

Adam Liška (ČER) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:26
Jakub Jeřábek (VIŤ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:06
Čerepovec byl úspěšnější! V samostatných nájezdech se prosadil za tento tým Kudako a Petunin, zatímco za Viťaz skóroval pouze Grebeščikov. Domácí si tedy mohou užít bonusový bod navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR PETUNIN.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nám tedy nerozhodlo a na řadu půjdou nájezdy. Zde už to bude loterie. Nájezdy začnou asi za pět minutek.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
V pásmu Viťaze se poprvé za prodloužení dlouho zdržuje soupeř. Prodloužení už je ale u konce.
63:55'
Sjomibova střela z blízkosti překvapila Šugajeva, ale následně puk vypadl mimo.
63:30'
Kinrade skvěle vypíchl puk soupeři a vyhnal Viťaz z pásma.
63:00'
Domácí tým se osvobodil, ale jen na chviličku. Pokračuje přesilovka hostů.
62:50'
Dvě střely vyslali hosté, ale obě mířily mimo.
62:30'
Viťaz kombinuje v pásmu. A stále se přibližuje k brance.
62:14'
Nyní to vypadalo dost nadějně, jeden z hostů uklidil kotouč těsně vedle tyčky!
62:09'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Hráčská lavice (odpyká Vladislav Kodola) – 2 min., příliš mnoho hráčů).
62:04'
Bude se vylučovat, i když se domácí fanoušci a hráči hodně zlobí.
61:27'
Domácí mohli do brejku, ale příšerný pas byl vystihnutý a Viťaz ujel do brejku.
60:56'
Hosté drželi kotouč v útočném pásmu, ale rozhodli se vrátit a vystřídat.
60:50'
Byvalcev si skvěle najížděl s pukem před Šugajeva, ale jeho bekhendový pokus nebyl úspěšný.
60:01'
Třetina nám skončila vyrovnaně a za stavu 1:1 se bude logicky prodlužovat. Získaný bod už Viťaz staví do skvělé pozice, protože už si jím skoro zajistila play-off. Prodloužení už bude pokračovat za pár minutek.
60:00'
59:49'
Hra se dohrává ve středním pásmu, ale nikdo už nenapadá, ani se nežene dopředu. Čeká se jednoduše na prodloužení.
59:09'
Jeden z hostujících hráčů minul puk přímo před brankou Severstalu.
58:28'
Puk po souboji skončil na střídačce Severstalu Čerepovec. Bude se vhazovat před modrou čarou.
58:09'
57:50'
Domácí opět vyhazují a tohle oslabení brání opravdu skvěle.
57:23'
Dobrou šanci měl Byvalcev, ke kterému se od gólmana odrazil kotouč, ale hráč moc dlouho čekal se střelou.
56:50'
Makejev vodí soupeře po útočném pásmu při vlastním oslabení a šetří svému týmu opravdu hodně času.
56:09'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., hákování).
54:57'
V rohu herní plochy na straně Čerepovce se utvořil hlouček hráčů, kteří tam dolovali kotouč. Viťaz nakonec zvítězil.
54:42'
nyní nám hru přeruší komerční přestávka.
53:45'
Jeřábek dostal velmi tvrdý hit, když byl při pádu přišpendlen hlavou k mantinelu. Český hráč se naštěstí po chvíli sám zvedá.
53:08'
Dvě střely, respektive nahození hostů skončily na hokejce bránícího Pyvlenkova.
52:42'
Toto nahození bylo až příliš dlouhé. Po icingu se kotouč do hry vhodí před Ježovem.
52:07'
Viťaz po dlouhé době v útočném pásmu. Tým ale zatím nenachází pozice ke střelbě.
51:39'
Puku se zmocnil Moisejev a vypálil zpoza bránícího hráče. branku však netrefil.
51:09'
Domácí vyhráli buly v útočné třetině a nyní kombinují naskrz celou útočnou třetinou.
50:59'
Nyní Provolněv ztratil hůl sám od sebe a zamířil na střídačku.
50:40'
Čerepovec začíná utahovat šrouby a hýří útočnou aktivitou.
49:48'
Další vyražená hokejka z ruky domácího hráče. Opět bez povšimnutí sudího.
49:08'
Čerepovec nahodil kotouč za branku, kde ho hokejisté opět vybojovali a vznikla z toho zajímavá akce, po které puk skončil na Ježově betonu.
48:20'
Domácí se hodně zlobí na rozhodčího, protože podle jejich názoru opět neodpískal faul. Zákrok jednoho z hráče Viťaze opravdu vypadal, jako nedovolený.
47:10'
47:02'
Kapusti rozjel skvělou akci ve vlastním oslabení! Do pásma najeli tři hráči, ale byli obsazení, tak si Kapusti stáhl kotouč a následně zkusil zakončit.
46:50'
Hosté se po domácím osvobození dostali opět do pásma, ale zatím nevystřelili.
46:10'
Katičev dostal skvělý pas od Jevsejenkova a okamžitě tvrdě pálil. Šugajev ránu vyráží.
45:50'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Hráčská lavice (odpyká Jurij Trubačjov) – 2 min., příliš mnoho hráčů).
45:47'
Jakimovovi byla vyseknuta na hranici svého obranného pásma hůl z ruky, ale sudí si toho vůbec nevšimli.
45:10'
Sjomin ihned po buly najel skvěle na křídlo a zkusil propálit Šugajeva. To se mu ale nepovedlo.
45:08'
Přesně pět minut a osm sekund se hrálo bez přerušení. To už je dnes podruhé v zápase. Neviděli jsme ale žádnou zajímavou akci.
42:10'
Všichni hosté odjeli střídat a Čerepovec toho chtěl využít. Přihrál puk na modrou, ale tam už stihli dojet střídající hokejisté.
41:50'
Viťaz opět mimo pásmo. Tentokrát jeden z hráčů uklouzl a propustil puk.
41:18'
Vypadalo to na hezký tlak hostů v útočné třetině, ale nakonec se o pásmo připravili hloupou chybou.
40:40'
Čerepovec se vydal do útočného pásma, ale hráči s pukem puk z hokejky před Ježovem sklouzl.
40:01'
Druhá třetina byla rozhodně mnohem vyrovnanější. Stěžejním momentem byl určitě gól Sjomina z 27. minuty. Tato branka nakopla Viťaz a tým byl gólem opravdu nabuzen. Několik následujících minut byl lepší, ale za pak se hra opět vyrovnala. Oba mančafty měly pak několik šancí, ale další gól jsme už neviděli.
40:00'
39:35'
Hosté se snaží vykombinovat ještě něco v útočném pásmu, ale moc se jim už nedaří. I když zde kotouč stále drží.
39:09'
Ofsajd zastavil Viťaz v postupném útoku. Následné buly vyhrává soupeř.
38:44'
Zajímavá kombinace Severstalu byla zakončena střelou Kinrada od modré, která se dostala až ke gólmanovi a ten musel zasáhnout vyrážečkou.
37:52'
Šugajev vyrazil ránu a myslel, že bude muset čelit dorážce, ale hráč, který se hnal ke kotouči, zakopl.
37:33'
Morozov nabídl z otočky od mantinelu puk přímo na hůl Liškovi, který ho ale těsně před gólmanem neusměrnil do klece.
36:31'
Domácí opravdu zmatkují v obranném pásmu. Nyní několikrát namazali soupeři, ale ten netrefil opakovaně branku.
36:07'
Po delší chvíli se nyní musel za pukem natáhnout Šugajev. Nakonec ho pokryl, protože se k němu blížili protihráči.
35:38'
Čerepovec se nyní nemůže dostat s pásma, i když má kotouč na holích. Zdá se, že hráči soupeře jsou všude.
34:50'
Buly, které se hrálo po ofsajdu, vyhráli hosté. Ti ale vyhazují puk na zakázané uvolnění.
34:38'
Petunin měl spoluhráč na modré čáře a mohl mu poslat přes hřiště křižný pas. Místo toho ale raději vystartoval kolem mantinelu. Zastavil ho ofsajd.
Pprobíhá komerční pauza.
33:38'
Čerepovec se dostává do tlaku a pálí opakovaně na klec hostů. Ale ta zatím v této třetině zůstává neprůstřelná.
33:14'
Další skvělý Ježovův zákrok proti blízké střele od tyčky.
32:36'
Hosté skvěle získali kotouč při útoku soupeře a okamžitě otáčí hru.
31:50'
31:48'
Nyní už to vypadalo hodně nadějně! Střela Chochlova z křídla trefila Ježova do ramena. Puk se odrazil na druhou stranu, ale k dorážce se nikdo nedostal.
31:10'
Vůbec to nevypadá, jako by hosté hráli v oslabení. Ba naopak. Skvěle a pohodově brání a stále vyhazují kotouče.
30:36'
Čerepovec se nyní dokonce musel osvobozovat, a udělal to zakázaným způsobem. Vhazuje se tedy před Šugajevem.
30:28'
Moskevská oblast se podruhé výborně osvobodila a kotouč zavezla až za čáru útočného pásma u branky Šugajeva.
30:18'
nyní zase přechod Čerepovce do pásma zdrží ofsajd.
30:03'
Viťaz hodně rychle vyhazuje a navíc puk ještě zdržuje v útočném pásmu.
29:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., hákování).
29:15'
Makejev si vůbec nepohlídal pravidlo o ofsajdu. V pásmu byl už tak tři metry za čarou, když přes čáru projel puk.
28:37'
Ve velké šanci byl Petunin, který si získal kotouč a v šanci jeden na jednoho se uvolnil, ale jeho střelu Ježov pokryl.
28:10'
Viťaz začíná být aktivnější jak soupeř. Gól tým jednoznačně nabudil.
27:37'
Kodola skočil rybičku a zachytil kotouč v útočném pásmu, ale následně ho stejěn ztratil, než se zvedl.
26:45'
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak tomu se říká okamžitě využitá přesilovka! Ihned po buly byl puk poslán na modrou pro Byvalceva, který pak přesunul na ALEXANDRA SJOMINA a ten parádní ránou prostřelil od modré úplně vše. Asistence: Alexej Byvalcev a Alexandr Jevsejenkov.
26:35'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., držení).
26:30'
Viťaz nyní skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně byl hostující tým zastaven faulem kapitána Čerepovce Trubačjova.
25:30'
Hostům se rýsovala skvělá šance, když byl Howden na levé straně absolutně nehlídán, ale nedostal od spoluhráčů pas.
25:11'
Kudako byl nyní v obrovské šanci, když mu spoluhráč zpoza branky poslal kotouč přímo do mezikruží, odkud Kudako pálil. Ale Ježov byl zase fantastický.
24:23'
Pylenkov už chtěl vyjet do útoku, ale nakonec se obrátil a zamířil zpět za svou branku.
23:54'
Howden skvěle v pásmu vybojoval kotouč, ale následně nahrával příšerně a hosté kotouč ztratili.
23:25'
První formace vedoucího celku rozehrála útok od své branky, ale na Ježova nakonec nevypálila.
22:56'
Puk nakonec vydolovali domácí, ale odjel jim mimo útočné pásmo.
22:24'
Za brankou Viťaze vznikla skrumáž hráčů. Osm dospělých chlapů se tam tlačí jak někde na skluzavce.
21:40'
Ježov musel řešit únik do šance dva na jednoho, ale zakončující hráč byl moc sobecký, střelu vzal na sebe a zákrok byl nakonec jen lahůdkou pro brankáře.
21:19'
Domácí zastavil při vstupu do útočného pásma ofsajd. Buly sice vyhráli, ale sami se s pukem stáhli ke své brance.
20:40'
Nyní naopak útočí Severstal, ale spíš je to jen takové posouvání kotouče ze strany na stranu.
20:01'
Úvodní buly této třetiny vyhrála Moskevská Oblast a ihned se hnala do zakončení. Šugajev měl práci hned na začátku.
20:01'
V první třetině byl Čerepovec jasně lepší. Dokazují to také střely na branku, které jsou nyní v poměru 14:4 pro domácí. Ježov předvedl několik fantastických zákroků a tak jediným kotoučem, které pustil za svá záda, byl kotouč po střele a úniku Kodoly ve čtvrté minutě. Uvidíme, jak se ke zbývající části zápasu postaví hosté, kterým se zatím moc nevede.
20:00'
19:34'
Poslední domácí obránce chyboval a nevšiml si kotouče, a tak mohl Makejev uniknout sám. Ale neměl dostatečnou rychlost a před brankářem mu jeden z domácích hráčů vypíchl kotouč.
19:19'
Nattinen lehce otestoval pozornost Šugajeva, který zdaleka nemá tolik práce, jako jeho protějšek. Tuto ránu však v pohodě vychytal.
18:58'
Hostům nevyšla předávka na modrou a naopak do předu sprintoval Kapustin. ten ale v pásmu nezakončil.
18:10'
Viťaz je po dlouhé době v útočném pásmu, ale nic si zde nevypracovala. Hostům zatím první třetina vůbec nevychází.
17:50'
Domácí potřebovali vystřídat a tak nechali hosty s pukem za brankou. Ti vyčkávají zase na své spoluhráče.
17:07'
Viděli jsme další tvrdý hit na hráče Čerepovce. Na hity to je nyní 4:2.
16:50'
Provolněv získal kotouč v mezikruží a krásnou technickou ránou mířil na branku, kde ale Ježov zasáhl svým ramenem a následně kotouč skryl.
15:59'
Nyní se již hostům povedlo vyhodit do středního pásma a alespoň částečně vystřídat po velmi špatném pasu jednoho z domácích hokejistů.
15:31'
Domácí nyní svého soupeře svírají v pásmu už dlouhý čas. Viťazská pětka by potřebovala vystřídat.
14:30'
Jakovlev dostal skvělou nabídku zpoza branky přímo před ní! Tam se ale opět skvělým pohotovým zákrokem blýskl Ježov.
14:07'
Severstal kombinuje v pásmu, ale zatím nenašel dobrou střeleckou pozici.
Právě probíhá druhá komerční přestávka této třetiny.
13:44'
Ježov si připsal další výtečný zákrok a jeho pohotovost zabránila jeho týmu další inkasované brance.
13:20'
Čerepovec si tvořil zajímavou akci, ale hráči Moskevské oblasti se tentokrát blýskli skvělou obranou.
12:43'
Opravdu dlouho se hrálo bez přerušení. Až nyní, po pěti minutách a deseti sekundách hru přerušil zákrok gólmana Ježova, který si kotouč ponechal.
12:27'
Jormakka zkoušel kombinovat po zisku kotouče v útočném pásmu, ale jeho poslední přihrávka byla opravdu katastrofální a hosté museli okamžitě pásmo opustit.
11:32'
Chabarov si vyžádal k modré kotouč, nabruslil kousek kupředu a pálil technickou ránou, kterou tečoval před Ježovem jeho spoluhráče, ale puk narazil brankáři do betonu.
10:51'
Čerepovec si vybojoval za svou brankou kotouč, ale za chvíli ho opět nabídl soupeři, který neváhá se střelbou.
10:20'
Čižikov si najel s pukem do prostoru a vypálil. Pozorný Ježov jeho ránu vyrazil a nikdo z domácích se už nedostal k dorážce.
09:43'
Hosté nyní po Howdenově zazmatkování s kotoučem nakonec museli opustit útočné pásmo.
09:07'
Liška chtěl posunout kotouč do mezikruží na spoluhráče, ale udělal to otřesně a Viťaz míří kupředu.
08:30'
Hosté kombinovali za brankou, odkud pak přihrávali před ní, jenže tam puk získali pozorní obránci Severstalu.
07:48'
Jormakka skvěle tečoval kotouč, ale usměrnil ho těsně vedle odkryté Šugajevovy klece.
Máme zde první komerční přestávku dnešního mače.
07:33'
Laričev dostal přihrávku na vršek kruhu, kde měl opravdu hodně místa, takže si střelu dobře připravil a mířil mezi betony Šugajeva. Ten nakonec kotouč zastavil.
07:05'
Domácí odjeli střídat a Jeřábek začne akci s pukem od svojí branky.
06:38'
Jakimov se protáhl kolem soupeře a následně zmátl kličkou i dalšího obránce, ale v úhlu už nedokázal zakončit.
05:58'
Nahození Katičeva od modré bylo dost ledabylé a puk byl odevzdán soupeři.
05:03'
Nyní se už hosté dokázali dostat do útočné třetiny, dokonce vyslali ránu, ale s tou si jednoduše poradil Šugajev a puk ukryl.
04:32'
Moskevský oblast vybojovala střední pásmo a snažila se protlačit do útoku, ale to se nestalo díky dobrému forčekingu domácího celku.
04:00'
Čerepovec právě vstřelil branku!
VLADISLAV KODOLA ujel velkou vzdálenost kolem mantinelu, ale nikdo jej nedokázal zastavit, a tak si Kodola udělal najel až kdo kruhu, odkud také vypálil a střelou pod gólmanem puk dostal do branky. Asistence: Ilja Chochlov a Alexandr Petunin.
03:28'
Makejev vypálil od modré, ale jeho rána byla zastavena pozorným Ježovem, který proti puku nastavil beton.
03:02'
Moskevská oblast vyhodila kotouč, ale Čerepovec si ho rychle získal zpět a už je znovu v útočné třetině.
02:56'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., podrážení).
02:28'
Šugajev si musel připsat první zákrok, protože jeden z hostů vyhodil kotouč ze své třetiny velkou rychlostí až k němu.
01:47'
Vypadalo to na zakázané uvolnění, ale puk za brankou Šugajeva se nakonec nepíská, protože jeden z domácích ho mohl stihnout dojet.
01:19'
První střela domácího Severstalu šla mimo branku a hosté se ubránili vyhozením do středního pásma.
00:49'
Po skrumáží hráčů u mantinelu v pravém rohu kluziště hosté vydolovali kotouč a jeli dopředu. Jejich akce ale brzo skončila.
00:20'
Viťaz vyhrál úvodní buly a zatím je na puku. Do útočného pásma se tým ale zatím nepodíval.
00:01'

Severstal Čerepovec: Šugajev (Podjapolskij) – Kinrade, A. Kulda, Chochlov, Makejev, Kudako, M. Chabarov, Provolněv, N. Chlystov – Čižikov, Monachov, Jakimov – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – Kodola, A. Alexejev, Petunin – Trubačjov, Liška, J. Morozov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen, Golovkov, Jevsejenkov, Katičev – Makejev, A. Sjomin, Mojsejev – Jormakka, Jo. Nättinen, Byvalcev – Q. Howden, P. Černov, Grebenščikov – Laričev, Petrakov, Kulagin – Gončarov..

Jakub Jeřábek (SEV)
Adam Liška (VIŤ)
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Čechov je naopak playoff velmi blízko. Už mu stačí získat pouze 2 body ze tří zápasů, pokud by Soči všechno vyhrálo. Hodně pravděpodobně už bude stačit tento počet, tedy 62 bodů. Viťaz ale může soupeřit s Nižnij Novgorodem o lepší výchozí pozici, Novgorod totiž nastřádal 61 bodů a je osmý, tedy na poslední postupové pozici. Moskevská oblast má také záporné skóre 129:156. V posledních zápasech se jí ale silně nedaří, z pěti zápasů prohrála 4.

Forma: P(pp) – P – P(sn) – V(pp) – P

Poslední zápasy:
Soči – Viťaz 3:2pp
Jaroslavl – Viťaz 5:1
Viťaz – Chabarovsk 3:4sn
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovec už přišel o šanci dostat se do playoff. Tým má 54 bodů, zatímco poslední postupové místo drží Nižnij Novgorod s 61 body. Čerepovci se v posledních dvou zápasech dařilo, ale v předchozích třech vyhrál jen jednou. Tým má velmi zápornou bilanci vstřelených a inkasovaných branek. Vstřelil jich 121 ale dostal 184. Týmu už zbývá odehrát pouze dvě utkání.

Forma: V(sn) – V – P – V – P

Čerepovec – Dyn. Moskva 3:2sn
Čeljabinsk – Čerepovec 2:4
Novosibirsk – Čerepovec 3:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.