KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Riga - 24. listopadu 2019   15:00

Riga
18:44' Ashton  (Bartulis, McMillan) • 28:09' Balinskis  (Protapovič, Setdikov) • 61:21' Ashton
Soči
Kulakov, Morozov – Ivanov, Strelcov
Bolšoj dvorec sporta, Soči
10 565 diváků
Riga

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 10 565 diváků.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 30

Dinamo Riga: 21.
Je konec, Dinamo Riga vrací soupeři porážku z nedávné doby, kdy doma Soči podlehlo 1:2. Pro Soči je to druhá domácí porážka v řadě, pro Dinamo je to naopak ukončení třízápasové série porážek.
61:21'
Riga právě vstřelila branku!
CARTER ASHTON se dostal z pravé strany před branku soupeře a pod betony poslal puk za brankovou čáru. Vypadalo to ale, že puk za brankovou čáru dotlačil ještě Lauris Darzinš, nicméně gól je připsán Ashtonovi. Bez asistence.
60:45'
Oba týmy střídají, u puku jsou hosté, Kristaps Sotnieks zavezl puk do útočného pásma.
60:01'
Šedesát minut hry nerozhodlo, bude následovat pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:27'
Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:15'
Bruslí se ze strany na stranu, bez střel na jedné či druhé straně, vypadá to na prodloužení...
57:10'
Puk míří do třetiny Soči, tam ale hrají pouze domácí.
56:27'
Rozhodčí vykazují hru do středního pásma, kde se bude vhazovat u třetiny Dinama Rigy.
55:38'
Puk za brankou Soči, domácí prostřídali, stejně tak i hosté.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny, sledujeme poměrně zajímavý hokej, útoky se nyní valí z jedné strany na druhou, dočkáme se gólu?
54:19'
Vhazování po levici Makarova, puk míří ze třetiny Dinama.
54:05'
Po delší době také Dinamo Riga v útočném pásmu.
53:30'
Andrej Makarov (Riga) raději ukryl puk před dotírajícím Andrejem Altybarmakjanem (Soči).
52:43'
Andrej Makarov (Riga) chytá střelu z levé strany a přerušuje hru.
52:05'
Puk za brankou Soči, domácí rozehrávají a rychle se snaží dostat do útočného pásma.
51:25'
Denis Mosaljov (Soči) se dostal do zakončení, ale Makarov jeho střelu bravurně vyráží.
50:40'
Gints Meija (Riga) zavezl puk do útočného pásma, pak ale nebyl schopen přihrát.
50:00'
Posledních deset minut třetí třetiny, dočkáme se ještě nějakého gólu?
49:25'
Z pravé strany se Stěpan Starkov (Soči) dostává před branku Dinama, ale Makarov jeho pokus vyráží.
48:40'
Hosté kouskují hru, což samozřejmě nesvědčí domácímu týmu, který se snaží o vstřelení vedoucí branky.
47:47'
Puk znovu míří ze třetiny Dinama, Soči formuje další útok ve své třetině.
46:27'
Dinamo celkem v klidu dostává puk ze třetiny.
45:05'
Soči se stále nedaří ve třetině Dinama něco vymyslet, domácí se nemohou dostat ani do šance, natož skórovat.
44:15'
Puk za brankou Dinama, hosté jsou pod tlakem při vlastní rozehrávce.
43:04'
Souboj v rohu, ve třetině Dinama, Soči má sice mírnou převahu, ale zatím stále pouze platonickou.
42:10'
Soči i tentokrát zůstává v útočném pásmu, po předchozí nevyužité přesilové hře.
41:50'
41:27'
Po vyhraném vhazování ve třetině Dinama zůstávají domácí v útočném pásmu.
40:56'
Puk míří k brance Soči, domácí formují další útočnou akci.
40:05'
Samozřejmě domácí mají, při vyloučení Marshalla v závěru druhé třetině, v úvodu poslední dvacetiminutovky výhodu přesilové hry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
Také druhá třetiny končí remízou 1:1, takže do poslední dvacetiminutovky půjdeme za nerozhodného stavu 2:2. Dinamo zatím předvádí na ledě Soči velmi sympatický výkon, hosté se snaží a jsou domácím více, než vyrovnaným soupeřem.
40:00'
39:50'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 2 min., podrážení).
39:35'
Soči v útočném pásmu, hosté se vrhají do střel.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, stav stále nerozhodný.
38:22'
37:32'
Soči po pravé straně zkouší získat útočné pásmo, což se ale domácím nedaří.
36:50'
Další přesilová hra Soči, dokáží domácí v závěru druhé třetiny strhnout vedení na svou stranu?
36:22'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).
35:16'
Posledních pět minut druhé třetiny, Soči má tlak a domácí usilují o vedoucí branku.
34:30'
Soči ale zůstává v útočném pásmu, i po skončení přesilové hry.
33:50'
Hraje se v plném počtu.
33:35'
Přesilová hra domácích se pomalu chýlí ke svému konci.
33:20'
Vhazování po levici Makarova, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.
31:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Robert Mamčics – 2 min., hrubost).
30:46'
Soči rozehrává, domácí jsou nyní pod tlakem, byť ne tak velkým.
30:13'
Sean Collins (Soči) padá za brankou Soči, ale není to faul, domácí dostávají puk ze třetiny.
30:00'
Jsme přesně v polovině utkání a stav je opět nerozhodný tak, jako na samém začátku a možná i tak, jak tomu bude na konci normální doby... ale to nepředbíhejme.
29:11'
28:27'
Pokračuje přesilová hra Dinama, tentokrát již pět na čtyři.
28:09'
Riga dvojnásobnou přesilovou hru využívá, když Nalimova prostřelil z levé strany UVIS BALINSKIS. Asistence: Alexandr Protapovič a Nikita Setdikov.
27:50'
Riga vyhrává vhazování před Nalimovem a hosté se tak udrží v útočném pásmu.
27:30'
Dlouhá přesilová hra Rigy pěti proti třem, využijí toho hosté k vyrovnání?
27:11'
Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., držení).
26:53'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., sekání).
26:42'
Vhazování po pravici Nalimova, puk získávají domácí, kteří jsou ale znovu pod tlakem.
25:50'
Stěpan Starkov (Soči) z posledních sil ještě napadá rozehrávajícího Marshalla a hned poté odchází na střídačku.
25:10'
Hostům se ale nedá upřít snaha, Dinamo se tlačí do zakončení, Soči se ale dobře brání.
24:27'
Alexandr Protapovič (Riga) se snaží získat puk v útočném pásmu, což se mu ale nedaří.
23:44'
Puk míří ze třetiny Soči, Dinamo však získává ve středním pásmu puk.
22:55'
Soči právě vstřelilo branku!
ANDREJ ALTYBARMAKJAN se prosadil individuálně, když si to od levého mantinelu namířil před branku, kde si potáhl gólmana Makarova a poslal, již v pádu, puk za jeho záda. Bez asistence.
21:45'
Dinamo se snažilo vybojovat puk v útočném pásmu, což se ale nedaří.
21:03'
Vhazování po pravici Makarova, puk získávají hosté.
20:39'
20:23'
Dinamo má v úvodu druhé třetiny výhodu přesilové hry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55.
První třetina končí nerozhodným výsledkem, kdy více ze hry sice měli domácí, kteří se také dokázali gólově prosadit v 17. minutě zásluhou trochu kuriózního gólu Lugina, nicméně pak šli domácí do tří a toho dokázala Riga využít. Vyrovnávací gól vstřelil, po pěkné kombinaci, Ashton.
20:00'
19:04'
Puk míří ze třetiny Soči, domácí jsou ve čtyřech.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:44'
Pěkná souhra hostů, kteří bleskově využívají přesilovou hru pěti proti třem, když se na hranici brankoviště dokázal prosadit CARTER ASHTON. Asistence: Oskars Bartulis a Brandon McMillan.
18:39'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Nalimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Pavel Makarenko.
18:20'
Znovu domácí odpalují puk ven ze třetiny.
17:58'
Alexej Petrov (Soči) ale nabral puk na hůl a poslal ho ze třetiny.
17:41'
Dinamo v útočném pásmu, hosté mají příležitost vyrovnat.
17:26'
Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Altybarmakjan – 2 min., podrážení).
17:20'
Ilja Nazarevič (Soči) získal puk ve vlastní třetině a rozehrává na pravou stranu.
16:52'
Gól ještě posuzovali sudí na videu a nakonec je uznán, takže domácí jdou do vedení.
16:52'
Domácí využívají přesilovou hru, když se na hranici brankoviště prosazuje DMITRIJ LUGIN, kterému se puk po holi svezl nahoru a odrazem od helmy skončil v brance. Asistence: Nikita Točickij a Sergej Šmeljov.
16:28'
16:07'
Poměr sil na ledě je tak vyrovnán, Soči bude mít po návratu Vorobjova výhodu přesilové hry.
15:53'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikita Setdikov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
15:32'
Lauris Darzinš (Riga) pokazil přihrávku a kvůli tomu hosté přichází o útočné pásmo.
15:10'
To se také hostům v tuto chvíli vrací, Dinamo v útočném pásmu.
14:46'
Domácí dostávají puk ze třetiny, Dinamo se ale snaží rychle vrátit zpět.
14:28'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., podrážení).
13:10'
Souboj v rohu, ve třetině Soči, puk získávají domácí, kteří ho dostávají ze třetiny.
12:02'
Po reklamní přestávce se vhazuje ve středním pásmu, u třetiny Dinama, puk získávají domácí.
11:49'
Soči ve vlastní třetině, následuje rozehrávka na pravou stranu, nepřesná.
10:25'
Hosté v útočném pásmu, zatím je to ale bez střeleckého pokusu a u toho také zůstane, Dinamu je totiž odpískán ofsajd.
09:41'
Dinamo dostává puk do útočného pásma.
08:44'
Nikita Točickij (Soči) netrefuje branku Dinama z mezikruží, puk míří za branku.
08:19'
Špatná rozehrávka domácích, je odpískáno zakázané uvolnění.
07:25'
Vhazování po levici Nalimova, puk získávají domácí.
06:38'
Souboj v rohu, ve třetině Dinama, úspěšnější hosté, kteří se dostávají do středního pásma.
05:48'
Soči posouvá puk do středního pásma.
04:55'
Dinamo od úvodního hvizdu pod viditelným tlakem, který ale zatím Soči nedokázalo zúročit gólově.
04:10'
Dmitrij Archipov (Soči) netrefuje z pravé strany branku Dinama, hosté mohou zaútočit.
03:10'
Vhazování po pravici Makarova, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ze třetiny.
02:15'
Soči má zatím převahu, domácí se častěji dostávají do útočného pásma.
01:47'
Puk míří ze třetiny Soči, domácí zkouší zaútočit po pravé straně.
00:48'
Domácí se po pravé straně dostávají do útočného pásma, ale vystřelit nedokázali.
00:20'
Puk míří do třetiny Dinama, hosté rozehrávají.
00:01'

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Nazarevič, Gordějev – Collins, R. Rosén, Strömwall – Lugin, Točickij, Šmeljov – Starkov, Makarenko, Altybarmakjan – Archipov, Tomilin, Mosaljov.

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Sotnieks, Bartulis, Ališauskas, Zile, Balinskis, Marshall, Mamčics – Darzinš, M. Redlihs, McMillan – Protapovič, Setdikov, Meija – Ashton, Slepec, Berzinš – Trastašenkovs, Marenis, Gillies – Batna.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Ivanov, Strelcov.
DINAMO RIGA
Dinamo je aktuálně nejhorším týmem ruské KHL, byť to není nijak výrazné, má lotyšský zástupce v této soutěži nejméně bodů (23) a trčí tak na dně Západní konference. Už to vypadalo, že by se Riga mohla nadechnout k lepším zítřkům, když dokázala ve třech domácích zápasech za sebou bodovat, dokonce i dvakrát vyhrát. Nicméně v posledních třech zápasech (dvakrát doma) však Dinamo neuspělo a prohrálo nejprve se Soči 1:2, poté s moskevským Dynamem 3:4 a naposledy i 1:4 na ledě Viťazu.
HK SOČI
Soči se aktuálně nachází mimo příčky, zajišťující play off. Tyto se začínají tomuto mužstvu vzdalovat, z devátého místa již ztrácí Soči šest bodů na osmou Lokomotivu Jaroslavl! Nicméně po nepovedeném startu do ligového ročníku 2019/2020 se Soči v posledních zápasech zvedá, když od 25. října, v následujících devíti ligových duelech, připsalo HK hned šest výher, což je bilance parádní! Naposledy ale Soči doma podlehlo právě již zmiňovanému Lokomotivu Jaroslavl 2:5...
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém ledě DINAMO RIGA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.