Československá stopa

Pavel Francouz (CLJ) – 24 zásahů, 92,3% úspěšnost
Jiří Novotný (CLJ) – 0 + 0, 22:15 na ledě
V prodloužení jsme viděli několik zajímavých akcí a také jednu přesilovou hru, kterou měli k dispozici hosté. Z přesilové hry se sice ještě neprosadili, leč nakonec se ze zisku třetí výhry v sérii mohou radovat díky přesnému zásahu Martina St. Pierra. Série se tedy přesouvá zpět do Kazachstánu při vedení tamního celku 3:2 na zápasy a Barys má jedinečnou příležitost dotáhnout souboj s Traktorem do úspěšného konce. Pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
70:41
Astana právě vstřelila branku!
Hosté strhávají vedení v sérii na svou stranu po přesném zakončení MARTINA ST. PIERRA, který přesnou ranou vymetl šibenici branky Pavla Francouze. Bez asistence.
70:20
Vladimir Markelov se snažil procpat k zakončení, ale to se mu nakonec nepovedlo.
69:29
Shinniminovu střelu zablokoval obránce Traktoru, takže Francouz vůbec nemusel zasahovat.
68:57
Vyloučený hokejista je již zpátky na ledě a přesilová hra v podání Barysu mnoho zajímavého nenabídla.
68:32
Nakonec se ke střele přeci jen dostal Brendan Shinnimin, ale branku se mu vstřelit nepodařilo.
68:00
Nemohoucnost hráčů Barysu v přesilové hře pokračuje i nadále a obrana Traktoru mnoho práce nemá.
67:30
Hostům se zatím hrubě nedaří úvod přesilové hry a nemohou se usadit s pukem v útočném pásmu.
66:57
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Kručinin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
66:35
Po střele Nigela Dawese musel zasahovat Pavel Francouz, který máchl lapačkou a střelu od levého mantinelu chytil.
66:20
Domácím bylo signalizováno postavení mimo hru, takže museli vyklidit útočné pásmo.
65:35
Hosté se momentálně pouze brání a nic směrem dopředu vymyslet nedovedou.
64:41
Maxim Jakuceňa na modré čáře nezpracoval kotouč, takže nemohl vjet do útočného pásma.
63:56
Cam Barker je dalším hráčem, který vyhodil kotouč až k brance soupeře, ale zakázané uvolnění se tentokrát nepíská.
62:53
Martin St. Pierre se dostal ke střele, jenže nepodařilo se mu ránu dostatečně stlačit k zemi.
62:11
Jeden z hráčů Barysu se dostal k puku a vyhodil ho přes všechny čáry, takže se píská zakázané uvolnění.
61:40
Hostům se rozehrávka příliš nepovedla, takže se do držení puku dostávají opět domácí bruslaři.
60:35
Do náznaku první šance se dostali domácí, ale nedokázali procpat kotouč za záda Henrika Karlssona.
60:01
Máme za sebou třetí část hry, ve které bohužel žádná branka nepadla, takže to znamená jediné – uvidíme prodloužení. Bylo viditelné, že se nikdo nechtěl dopustit rozhodující chyby a podobný přístup se dá asi očekávat i v prodloužení. Ve třetí části hry měli nejprve o něco více ze hry domácí, avšak v samém závěru třetiny přeci jen začali vystrkovat růžky i hosté.
60:00
59:50
Ještě jednou porušení pravidel v podání Čeljabinsku – postavení mimo hru. Zápas zřejmě dojde do prodloužení.
59:14
Do útoku se v závěrečné minutě vydali i domácí, leč zastavuje je hvizd sudího kvůli postavení mimo hru.
58:30
V závěrečných minutách jsou jednoznačně aktivnější hosté, avšak nejsou dostatečně přesní.
57:55
Corey Trivino nezvládl vybruslit zpoza branky, aby se dostal do ohrožení Francouzovy branky.
56:40
Roman Savčenko nedokázal od modré čáry propálit hradbu těl, takže puk z jeho hole až k Francouzovi nedoletěl.
55:58
Jako blesk z čistého nebe se v šanci objevil Nigel Dawes, jenže svou ránu z mezikruží namířil pouze do výstroje Pavla Francouze.
55:24
Tentokrát měl kotouč letět na Kirilla Kolcova, nicméně opět nebyla přihrávka namířena správně.
54:29
Přihrávka na Alexeje Kručinina do mezikruží nebyla dostatečně přesná a domácí hráč puk zpracovat nemohl.
53:30
Další akce hostujícího celku začíná za brankou, kterou hájí Henrik Karlsson.
52:10
Hra se přesunula na druhou stranu, nicméně hráči Barysu kotouč v rohu kluziště nevybojovali.
51:17
Do šance se dostal Kirill Kolcov, jenže Szczechura byl na brankovišti příliš aktivní, takže se hra přerušuje a vhazuje se ve středním pásmu.
50:10
Dmitrij Pestunov hledal spoluhráče, jenže nepodařilo se mu udržet kotouč v útočném pásmu, takže domácí začínají nový útok za vlastní brankou.
49:00
Nesmírně vyrovnané utkání pokračuje v relativně poklidném tempu bez větších šancí.
47:45
Obhození soupeře v podání jednoho z domácích hokejistů se nepodařilo, protože hráč Barysu si protivníka odstavil tělem.
46:30
Hra plyne znovu poměrně poklidně a žádné vážnější příležitosti k vidění nejsou. Opatrnost je základní motto pro oba celky.
45:09
Nic moc zajímavého hráči Barysu v početní výhodě nevymysleli a vyloučený Tridčikov už se vrací na ledovou plochu.
44:30
Přesilová hra se hostům zatím příliš nevede a Traktor se v pohodě brání.
43:54
Cam Barker od modré čáry nedokázal zaměřit prostor branky, takže jeho rána rozezvučela pouze zadní mantinel.
43:09
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Tridčikov – 2 min., podražení).
42:01
I nadále jsou aktivnějším týmem domácí, leč obrana Barysu zatím působí poměrně jistým dojmem a to samé platí o Karlssonovi.
41:05
Znovu v akci švédský gólman, kterého neprostřelil ani Alexandr Šarov. Ten nejprve napřáhl od modré čáry a Karlsson vyrazil betonem, aby se následně ještě Šarov dostal do jedné šance, ale gólman sklapl betony a puk za záda nepustil.
40:15
Do třetí části hry vstoupili aktivněji domácí, ale Karlsson i s trochou štěstí dokázal dostat kotouč mimo prostor branky.
40:01
Máme za sebou i druhou třetinu, ve které jsme opět mohli vidět jedinou branku. V přesilové hře se o vyrovnání nepříznivého stavu postaral přesnou ranou od modré čáry Arťom Borodkin. Utkání nenabízí příliš krásných hokejových akcí a ze hry obou celků je cítit, o jak moc důležité utkání jde. Uvidíme, jestli se rozhodne ve třetí třetině, nebo budeme muset do prodloužení. Třetí třetina začne přibližně v 16:43.
40:00
39:42
Závěr třetiny se momentálně spíše jen dohrává a o vítězi utkání tedy není ani zdaleka jasno.
38:48
Konstantin Klimontov nahodil kotouč na branku a Karlsson puk ztlumil. Následně čekal, jestli bude moci rozehrát, ale po přiblížení soupeře raději přerušuje.
37:50
Vladimir Markelov v útočném pásmu kotouč udržet proti přesile nedokázal.
37:00
Druhá třetina po vstřelené brance plyne poměrně poklidným tempem a žádné vážné šance nesledujeme.
35:59
Cam Barker pokryl soupeřova útočníka u mantinelu, takže mohli hosté vyvézt kotouč.
35:00
V útočné aktivitě se střídají oba celky a je znovu vidět snaha hlavně neinkasovat.
33:50
Shinnimin sice našel najíždějícího St. Pierra, ale ten nedokázal zakončit za Francouzova záda.
32:55
Nakonec se do útoku vydali hosté, avšak střela končí pouze na zadním mantinelu.
31:45
Naopak domácí se snaží využít současného rozpoložení sil a znovu útočí na Karlssonovu branku.
30:55
Hosté vypadají zaskočeně, ale za inkasovanou branku si mohou sami vlastní nedisciplinovaností.
29:46
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru díky tvrdé ráně ARŤOMA BORODKINA od modré čáry, která Karlssonovi pronikla mezi betony až do branky. Asistence: Kirill Kolcov, Maxim Jakuceňa.
29:19
Paul Szczechura dostal přihrávku, kterou nemohl dostihnout, načež se hosté osvobozují.
28:47
Henrik Karlsson vyrazil střelu od pravého mantinelu, ale domácí zůstávají v držení kotouče.
28:28
Vyloučení v týmu Barys Astana (Martin St. Pierre – 2 min., vysoká hůl).
27:50
Domácí se snaží o vymyšlení nějaké další zajímavé akce, avšak obrana Barysu je hodně pozorná.
26:40
Ani další přesilová hra nebyla využita a Barys už po návratu Shinnimina hraje v plné sestavě.
26:20
Hostům se podařilo opět vyhodit kotouč přes všechny čáry.
25:52
Tlak na Karlssonovu branku byl teď poměrně velký, ale švédský brankář svou svatyni uhájil.
25:10
Přihrávka před branku v podání domácích nebyla přesná, takže k puku se dostali hosté a odeslali ho pryč z obranné zóny.
24:40
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., podražení).
24:02
Martin St. Pierre našel najetého Brendana Shinnimina, jenže toho soupeř připravil o možnost střelby.
23:15
Peňkovskij zavezl kotouč do útočného pásma a zakončil, nicméně puk za záda připraveného Karlssona nedostal.
22:39
Vyloučený Semjonov se vrací na ledovou plochu, takže i druhé oslabení hosté ustáli.
22:00
Přeci jen se domácí dokázali usadit v útočném pásmu, jenže zatím jejich snaze chybí střelba.
21:20
Hostům se podařilo dostat kotouč pryč z obranného pásma a zatím soupeře nepouští k tlaku.
20:39
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., vysoká hůl).
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme příliš vzrušivých okamžiků sledovat nemohli, nicméně jedné branky jsme se přeci dočkali. O úvodní gól se postaral Konstantin Puškarjov a stanovil vedení Barysu po první třetině. Sledujeme zatím poměrně opatrné utkání, přičemž z hráčů čiší důraz na důležitost utkání. Traktor však musí trochu otevřít hru, aby se mu podařilo minimálně vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně v 15:56.
20:00
19:37
Alexandr Tridčikov se otáčel jako holub na báni, takže nedokázal zpracovat přihrávku adresovanou mu před branku.
19:12
Ani střelecký pokus Vladimira Děnisova od modré čáry se neujal.
18:49
Karlsson však nakonec přeci jen musel zasahovat, ale ránu Alexeje Petrova dokázal vytěsnit.
18:25
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, nicméně domácím se zatím do žádné příležitosti dostat nedaří.
17:33
Nakonec ho přeci jen vybojovali hosté a dostali se až ke střele Kučina, kterou však zastavuje Pavel Francouz.
17:10
Probíhá boj o každý centimetr prostoru za domácí brankou. Kotouč zatím nemá k dispozici ani jeden z týmů.
16:05
Dlouhá přihrávka Čeljabinsku nikoho najíždějícího do útočného pásma nenašla, takže se puku ujímají hosté.
15:03
Vyloučený hráč už se vrátil na led, takže ani první přesilová hra v podání Traktoru neslaví úspěch.
14:45
Ivan Kučin odvedl velmi cennou práci v oslabení, když kotouč zavezl až k soupeřově brance.
14:32
Po střele od modré čáry a zákroku Karlssona vznikla před brankou menší mela a Klimontov skončil zavalen Savčenkem.
13:40
Hosté se zatím brání poměrně dobře a podařilo se jim vyhodit kotouč přes všechny čáry.
13:03
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., krosček).
12:40
Domácí se pokoušeli o rychlou odpověď, ale z bezprostřední blízkosti kotouč za záda švédského gólmana neprotlačili.
12:19
Na konci povedené kombinace Barysu stál KONSTANTIN PUŠKARJOV, jemuž adresoval Nigel Dawes velmi povedenou přihrávku před poloodkrytou branku. Asistence: Nigel Dawes, Dustin Boyd.
11:54
Po nahození Vladimira Markelova skončil kotouč v lapačce Pavla Francouze a hra se znovu přerušuje.
11:00
Brendan Shinnimin nabral rychlost ve střední zóně, jenže pak v útočném pásmu ztratil kotouč ze své moci.
10:08
Pavel Francouz skončil na ledové ploše poté, co došlo ke kontaktu mezi Nikitou Ivanovem a Paulem Szczechurou na brankovišti.
08:54
Shinnimin našel spoluhráče, jenže jeho střela nemířila dostatečně přesně a po odrazu se puk dostává k Francouzovi, který přerušuje a nechává vhazovat po své pravici.
08:00
Hra je zatím poměrně vyrovnaná a na hráčích je znát, že nechtějí udělat první chybu.
06:51
Hosté se opět dostali až k brance soupeře, jenže tam ztratili kotouč.
06:09
Vyloučený hokejista naskakuje na ledovou plochu, takže se hostům první přesilovou hru zužitkovat nepodařilo.
05:46
Pavel Francouz zakročil proti střele z pravého kruhu, o kterou se postaral Kevin Dallman. Puk končí v lapačce českého gólmana.
05:15
Další nepřesnost ve hře hostujícího Barysu znamená ztrátu útočného pásma.
04:40
Jegoru Šalapovovi utekl kotouč v pozici pro zakončení a domácí se následně osvobozují.
04:09
03:38
Pavel Francouz kryje zakončení z pravé strany a vzhledem k přítomnosti soupeře přikrývá kotouč.
02:46
Kirill Kolcov vracel kotouč od zadního mantinelu před branku, ale trefil jen Karlssona, který raději přerušuje hru.
02:12
Cam Barker startoval akci Barysu, jenže jeho spoluhráč nedokázal udržet puk příliš dlouhou dobu.
01:20
Arťom Peňkovskij dostal pas na pravou stranu, jenže tam ho dokázala ubránit pozorná obrana Barysu.
00:42
Zakročit musel na druhé straně i Henrik Karlsson, k němuž dorazil puk po zblokované střele Jiřího Novotného.
00:10
Hned v úvodu utkání se ke střele z levé strany propracoval Nigel Dawes, ale Pavel Francouz vyráží.
00:01
Před startem utkání samozřejmě musí zaznít hymny Kazachstánu a Ruské federace.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Děnisov, Kolcov, Borodkin, Šinin (C), A. Petrov, Žuldikov, Mamajev, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Peňkovskij (A), Pestunov (A), Šarov – Roy, Novotný, Tridčikov – Kravcov, J. Petrov, Černikov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Šalapov, Barker, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes (C) – R. Starčenko (A), St. Pierre, Shinnimin – Markelov, Trivino, Paňukov – N. Ivanov, Kučin, Chudjakov – Gurkov.

Rozhodčí: Odins, Gebei – Tomilov, Gordenko.

Jiří Novotný (CLJ) – 4 zápasy, 0 + 0
Pavel Francouz (CLJ) – 4 zápasy, 92,3% úspěšnost
Barys Astana

Celek z Kazachstánu si v úvodním domácím utkání se svým soupeřem poradil a porazil ho 3:1. Druhé domácí utkání se však nevyvíjelo podle představ a Traktor se dostal do vedení 1:0, které ale domácí smazali. Více branek v základní hrací době nepadlo, takže se šlo do prodloužení, kde hosté dokázali skórovat v šesté minutě, takže srovnali stav série na 2:2,
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk zahajoval celou sérii na vlastním ledě, nicméně hned v úvodním utkání si připsal porážku 2:5, což hodně zamíchalo kartami. Následující zápas již Traktor zvládl a soupeře porazil drtivě 5:1. Posléze se série přesunula do Kazachstánu, kde Traktor přivítal natěšený Barys, jemuž se tedy podařilo utrhnout jedno vítězství na ledě soupeře.
Série play-off Kontinentální hokejové ligy mezi celky Traktor Čeljabinsk a Barys Astana dospěla do pátého utkání, které se odehraje na ledě Traktoru. Stav série je zatím vyrovnaný 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.