Pavel Francouz (CLJ) 0 % úspěšnost, 0 obdržených gólů (do utkání nezasáhl)
Využití: 1:0, V oslabení: 0 – 0
Vhazování: 19 – 30
Blokované střely: 13 – 17
Hity: 16 – 4
Opravdu, je to tak. V powerplay vyjma jedné pološance si hosté nevytvořili šanci a Ufa dnes položila svým výkonem základ k postupu dále. Nutno říci, že prvních 30 minut byl Salavat naprosto jasně lepší, kdyby to bylo právě po půlce zápasu 5:1, nikdo by se ničemu nedivil. Nakonec se Traktor dostal do hry, ale šest minut před koncem rozhodl v přesilovce přesnou ranou Anton Burdasov. Stal se tak jediným střelcem týmu, Julajev může již v neděli od 13:30 rozhodnout o postupu. Z mé strany je to vše, od onlajnu se s vámi loučí a krásný víkend vám přeje Tomáš Kalas.
59:38'
Teď ale vyhodili a pro Traktor to začíná být špatné.
59:18'
Hosté pokračují v powerplay. Domácí se opravdu jenom brání a stojí.
59:16'
Oddechový čas pro hosty.
59:09'
Juňkov byl nejblíže tomu, aby vyhodil, ale nepovedlo se. Videll nahazoval na branku, předtím, než mohl dorážet Borodkin, vše zajistil Scrivens zákrokem!
58:45'
Čeljabinsk drží domácí pod zámkem, Ufa se těžko brání.
58:07'
Domácí v plném počtu. Hosté pokračovali v přesilovce, nijak ale nebyla ohrožující.
57:40'
Hosté bez gólmana!
57:13'
K bráně se přibližoval Videll, tři obránci ho odstavili od cesty a Scrivens vše pojistil zákrokem.
56:54'
Kravcov napřáhl na levém kruhu, prostřelil prvního obránce, Scrivens toho nemohl moc vidět, přesto si ale domácí gólman připisuje zákrok.
56:27'
Domácí ale vyhazují poměrně záhy.
56:07'
Pro Ufu ale komplikace před koncem utkání. Obránce Loginov u mantinelu nasadil ukázkovou hrazdu Szczechurovi a je vyloučen za krosček.
55:34'
Hosté to tak budou mít poměrně těžké v této situaci, nevypadají, že by byli schopni dramatu. Ale zdání klame, tolikrát jsme se již o tom přesvědčili.
54:58'
Na čtveřici s černými helmami se snáší hněv tribun, reklamují hostující hru v šesti.
54:11'
Salavat je při chuti a chce přidat další gól do sbírky, není jim zatím vyhověno.
53:09'
Ufa právě vstřelila branku!
Osmnáct sekund před koncem přesilovky tu máme otevírací gól utkání! Vyhozený kotouč se dostal od brankáře Scrivense k Omarkovi zpět do útočného pásma, švédský tahoun týmu ho přihrál ANTONU BURDASOVI, který si ho potáhl blíže k brance a střelou pod břevno překonává Děmčenka! Asistence: Linus Omark, Ben Scrivens.
52:56'
Až teď hosté vyhazují a jedou střídat.
52:17'
Omark pálil pouze do bruslí prvního hráče. Domácí pokračují v náporu.
51:48'
Opět domácí obehrávají hosty v útočném pásmu, chybí tomu ale střely.
51:27'
Isajev vyvezl z brankoviště Kemppainena až mezi kruhy, samozřejmě ho objímal natolik, že jsou uděleny dvě minuty za držení.
50:59'
Domácí kontrují ve třech, následně v pěti. Akci táhl Makarov, vše ale degradoval nepřesnou přihrávkou. Salavat bude mít ale přesilovku.
50:31'
Po střele Panina z levého kruhu přerušuje Děmčenko hru. Bude se vhazovat po jeho levici.
50:00'
Pryč je první polovina třetí třetiny. Uvidíme taktéž dlouhé prodloužení, jako ve včerejším semifinále CSKA – Jokerit?
49:01'
Za hostující brankou svedli dva hráči jiných dresů oboustranně tvrdý souboj, nevylučovalo se. Na druhou stranu se řítili hostující hráči v přečíslení, finální přihrávka na Vidella byla však moc dlouhá.
48:28'
Po komerční pauze se rozehrála další část utkání, v této části se dostali domácí do útoku a nehodlají se ho vzdát.
47:48'
V pádu vyhazuje hostující Černikov kotouč z pásma a Ufa se musí opět do něj dostat. Pozorujeme poměrně zajímavé utkání.
46:52'
Hosté zakládají další útok, jenže kotouč ztratili a domácí Burdasov, který vedl puk podél levého mantinelu, byl tvrdě dohrán.
46:08'
Z ostrého úhlu zkoušel střílet Sajustov, nicméně to spíše střela nebyla než byla.
45:38'
Jenže přišla nevýrazná nahrávka a Šarov vyhazuje kotouč přes hřiště ke Scrivensovi.
45:07'
V útoku operuje finský šikula Kemppainen, rozdal dvě dobré přihrávky a Julajev je opět v tlaku.
44:41'
Domácí v plném počtu. Oslabení zakončili triumfálním výhozem přes celé hřiště.
44:00'
Útočné oslabená ze strany domácích pokračuje i nadále, Traktor se k ničemu vůbec nedostal.
43:00'
V oslabení to vypadalo na nadějný brejk domácích, vše ale skončilo zpětnou přihrávkou na Lisina. Přesto hrají domácí oslabení velice dobře.
42:41'
Teď bude pro domácí o něco hůře, ve středním pásmu dal Omark čichnout své hole Petrovovi a dostává dvě minuty.
42:12'
Kemppainen měl problémy s vyhozením kotouče ven, nakonec se mu to povedlo, nicméně jsou domácí spíše ti, kteří jsou pod tlakem.
41:54'
K první střele domácích se dostal i obránce Osipov, Děmčenko zasahuje.
41:25'
Scrivens si střelou Kručinina ze středního pásma nebyl vůbec jistý, nakonec raději nerozehrává puk dále a přerušuje hru.
41:17'
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
40:47'
Ke střele se z oblasti levého kruhu dostal Černikov, Scrivens ramenem vyrazil.
40:17'
Hosté vstoupili do třetiny aktivněji a najíždí do pásma již potřetí.
40:01'
Konec druhé třetiny, která nám stále gól nepřinesla, Ufa měla i nadále jasný tlak, ke konci třetiny se ale hra vyrovnala a Traktor lehce zahrozil. Zhruba za 16 minut se do Ufy vrátíme, na gól stále čekáme.
40:00'
39:27'
Lisin dostal kotouč před branku, zkoušel jednoduchou kličku na Děmčenka, ten si kotouč pohlídal.
39:00'
Do poslední minuty třetiny vstoupili hosté s několika chybami v rozehře a dali tak prostor pro Julajev, tlačit a tlačit.
38:31'
Vyhození domácí obrany si našel Majorov a z rohu dával před branku Korotkovovi, jeho střelu blokoval Isajev.
37:53'
Domácí se dostali sice do útoku, aby tam pobyli zhruba tři sekundy a pak se pro puk vraceli zpět.
36:40'
Jakuceňa zpoza brány překvapil Scrivense otočkou, následné dorážky si domácí obrana pohlídala, ale už se začínají hosté dostávat do šancí. Aby to zahazování z první a druhé třetiny Ufu nemrzelo...
36:08'
Černikov sice zleva vypálil, ale bylo to vcelku jedno. Rusko-lotyšská dvojice sudích signalizovala přihrávku rukou a hra se přesune do středního pásma.
35:34'
Vhazování v obranném pásmu Salavatu se bude opakovat, oba týmy byly vzájemně vyhozeny z buly.
35:34'
Čeljabinsk se dostal do hry a taktéž dokáže zatlačit na pilu. Několik střel nyní vyslali hosté na Scrivense, přerušeno je až po bombě Petrova.
35:26'
Omark svedl souboj s Bailenem na modré, Bailen ale kotouč odpravil z pásma rukou, což se domácím vůbec nelíbí.
34:51'
Zpoza brány dostal puk Omark, byl ale obsazen a střelu nemusel nijak Děmčenko krotit, neboť mířila vedle.
34:05'
Od modré pálil hostující Višněvskij, kterému se otevřel nový prostor na ledě, mířil vedle, Scrivens pouze jistil.
33:32'
Hosté najížděli do útoku, ale puk je neposeda a skončil na domácí střídačce.
33:25'
Icing hostí.
33:00'
Larsen nahazoval na branku, jeho střela skončila v klubku těl na pravém kruhu a hosté se částečně osvobodili. Při rychlé snaze návratu se domácí dopustili ofsajdu, vůbec to ale fanouškům nevadí, v hale panuje skvělá atmosféra.
32:12'
Majorov se obtáčel v útočném pásmu a zkoušel vystřelit kotouč, byl ale tísněn a ke střele se ruský útočník nedostal.
31:41'
Panin dostal kotouč mezi kruhy a snažil se procpat ještě blíže, nepovedlo se mu to, o puk přišel. Díky dobrému forčekingu ale Julavat na puku zůstal a Děmčenko si musel připsat další zákrok. Komerční pauza.
30:16'
Chybu v rozehrávce využil Juňkov a v minibrejku nahrál na Makarova, Děmčenko sbírá do lapačky.
30:04'
Gončarov založil útok a aktivní Lisin se dostává do útočného pásma, kam sice kotouč zavezl, ale nic nevymyslel.
29:44'
Bailen zkusil dlouhou přihrávkou vytáhnout dopředu Videila, jenže ten na to moc nepřistoupil a ke Scrivensovi se dostal puk, který zámořský brankář kryje a přerušuje hru.
29:00'
Snad poprvé ve třetině se domácí drží více v obranném pásmu.
28:12'
Hosté v plném počtu. Určitě si Čeljabinsk oddechl. Navíc na druhé straně zlobil Petrov a Scrivens měl dost práce.
27:49'
Burdasov po sérii přesných přihrávek na modré napřáhl a trefuje pouze břevno!
26:55'
Hostující gólman se s obtížemi zvedá a vypadá to, že nebude potřeba střídání, Pavel Francouz se tak může nadále obdivovat strastem dnešního utkání ze střídačky.
26:55'
Omark našel napravo Larsena, který pouští tvrdou střelu z pravého kruhu, kterou Děmčenko vyblokoval přímo na solar a hra je přerušena.
26:23'
Rychlá přesilovka v pohybu, hosté byli zatlačeni až na hranu brankoviště.
26:11'
Tohle už ale nepouští, Kravcov prostě musel faulovat Soloduchina, aby se domácí člen čtvrté formace nedostal ke střele. Kravcov jde tak ven za podražení.
25:48'
Pár tvrdších soubojů za hostující brankou, sudí hru pouští dále.
24:55'
Hosté prostě kotouč ven nevytáhnou. Další přihrávku na útočnou letku vpředu udržel Lisin, nicméně za chvíli puk ztratil a první střelu v třetině poslal na Scrivense Šarov.
23:44'
Kemppainen za brankou operoval velmi aktivně a nahrával před svatyni Děmčenka, kde ale nikdo nebyl. Těžko říci, co se děje v hlavách Traktoru, který je pod mohutným tlakem.
23:22'
Majorov se probíjel z rohu kluziště před branku, při střele zblízka byl lehce rozhozen a nedostal se k zakončení.
22:51'
Soloduchin nahrával zpět za sebe, jenže tam nikdo nebyl a domácí musí založit útok znovu.
22:08'
Panin byl u kotouče na levém mantinelu dříve a stále drží Salavat v útočném pásmu. Nakonec hosté vyvezli zásluhou Klimontova kotouč ven.
21:36'
Ufa drží stále puk na svých hokejkách a vůbec se nedaří Traktoru nijak zahrozit.
20:58'
Zleva na branku najížděl domácí Lisin, místo střely volil nahrávku, což nebylo dobré řešení.
20:06'
Kotouč na holích drží domácí, kteří vyhráli úvodní buly utkání.
20:01'
Ufa byla v první části hry jednoznačně lepším týmem, když vyslala na Děmčenkovu bránu hned šestnáct střel (oproti šesti v podání Čeljabinsku), hostující gólman ale zatím drží čisté konto. Uvidíme, zda se skóre pohne ve druhé třetině, která začne zhruba v 15:49.
20:00'
19:52'
Děmčenko musel přesto ještě v závěru dvacetiminutovky vytáhnout parádní zákrok po vracečce zpoza brány.
19:34'
Čeljabinsk má v závěru dějství kotouč na svých holích a nikam nespěchá.
19:00'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:30'
Děmčenko je ostřelován ze všech pozic a úhlů, domácím ale schází více přesnosti. Hala bouří a cítí, že Ufa má šanci udeřit krátce před odchodem do šaten.
16:42'
Makarov opustil trestnou lavici a Ufa okamžitě sevřela Čeljabinsk v obranném pásmu.
16:32'
Ufa se ubránila další hostující kombinaci a dokonce vyrazila v oslabení do nadějného přečíslení dva na jednoho. To ale na poslední chvíli zhatil vracející se obránce.
15:15'
Domácí hráči vyhazují kotouč a mohou vystřídat.
14:42'
Nepříjemnost pro Ufu. Igor Makarov zasáhl holí obličej protihráče a je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
14:15'
Traktor se na chvíli usadil v domácím pásmu, Ufa se ale vzorově ubránila.
12:05'
Čeljabinsk se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
11:58'
Hra se rychle přestěhovala zpět k protější brance a Děmčenko musel být opět v plné permanenci. Nejprve vyrazil střelu Burdasova, jenž pálil z úhlu, o chvíli později si mezi kruhy sjel Panin, ale ani on skulinku mezi tělem hostujícího strážce a brankovou konstrukcí nenašel.
11:18'
Teď ale hosté vybojovali vhazování před domácí brankou, po kterém musel Scrivens však scvaknout betony.
11:04'
Obrázek hry je nadále stejný. Na ledě je prakticky jen jeden tým, tedy co se útočení týče. Traktor se zatím jen brání.
10:01'
Kemppainen nabral rychlost a zaměstnal Děmčenka střelou z levého kruhu, hostující brankář vyráží kotouč ramenem do ochranné sítě.
08:35'
Další dobrá možnost Ufy! Mezi obránci se do zakončení prodral Korotkov, v poslední fázi ale upadl. Rozhodčí zatím nevylučuje.
07:36'
Hra je přerušena, následuje komerční přestávky. Tu ocení zejména hosté z Čeljabinsku, kteří se stále brání náporu hráčů v zelených dresech.
05:12'
7:1! Takový je aktuálně stav na střely. Domácí drží Čeljabinsk pod tlakem. Dobrou možnost měl zejména Lisin, Děmčenko ale jeho samostatný únik vychytal.
02:33'
Ufa je od začátku utkání o poznání aktivnějším celkem. Dvěma střelami prověřil Děmčenka Omark, hostující brankář byl ale pozorný.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, Gončarov, Panin, M. Osipov, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Lisin, Juňkov, I. Makarov – Tkačov, Sajustov, Burdasov – Soloduchin, Korotkov, M. Majorov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Šinin, Bailen, A. Petrov, I. Višněvskij, Klimontov, Borodkin, Isajev – Videll, Szczechura, Gynge – Černikov, J. Petrov, Peňkovskij – Jakuceňa, Rybakov, Šolochov – Kručinin, Šarov, Kravcov..
Hezký den. Čtvrtfinálová série mezi Ufou a Čeljabinskem je po čtyřech zápasech vyrovnaná, dnes si tak jeden z týmů vypracuje pomyslný mečbol. Favorita však lze hledat jen stěží, kromě posledního utkání skončila úvodní tři vítězstvím o gól či až v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.