KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Petrohrad - 9. dubna 2019   18:30

Petrohrad

S konstatováním, že klub CSKA Moskva vyhrál rozhodující sedmý zápas semifinálové série nad SKA Petrohrad 3:1, celkově tak zvítězilo v sérii 4:3 a zahraje si o Gagarinův pohár, kde bude jeho soupeřem Avangard Omsk, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Využití: 0-0.
Během celé série platila výhoda domácího prostředí, ani jeden z týmů o něj při sedmi zápasech nepřišel a platilo tak otřepané klišé "můj dům, můj hrad." Nejblíže k výhře na kluzišti soupeře byl klub z Moskvy ve třetím utkání, které prohrál v Petrohradu až v prodloužení. Nicméně nemusí mu to vadit, CSKA prostě "stačilo" k postupu doma neprohrát.
Zápas končí. Po bezbrankové první třetině, která i tak byla hodně atraktivní, rozhodly dva momenty před polovinou zápasu – branka Lindena Veye dorážkou z 26. minuty a poté moře volného prostoru, který dostal nehlídaný Anton Slepyšev, zatímco Vey, který mu přihrál, byl obsazený až moc.

Petrohrad sice vzápětí snížil na 1:2, když Sergej Plotnikov vleže máchl po puku a ten dopravil obloučkem do odkryté klece, ale to bylo všechno. CSKA se totiž opět mohli spolehnout na výborného gólmana Ilju Sorokina, jenž znovu stáhl průměr inkasovaných branek na zápas, jenž má doposud na čísle 1,27. Domácí navíc zvládli závěr zápasu, kdy zkusili hosté hru bez gólmana, ale výraznější tlak si nevypracovali. Naopak 2,2 sekundy před koncem dopravil puk do prázdné klece Michail Grigorenko, nejproduktivnější hráč CSKA v play-off: 16 zápas, 16 bod (8+8).
59:57'
CSKA právě vstřelilo branku!
2,2 sekundy a je rozhodnuto. Hráčům hostí nevyšel risk při hře bez gólmana, až na střelu Davida Rundblada se nedokázali dostat pořádně do útočného pásma a MICHAIL GRIGORENKO trestá. Dojel odražený puk za útočnou modrou a bekhendem jej nahodil do volné klece. A jak to tak chodí, na jedné straně vidíme smutek, na druhé radost. Bez asistence.
59:23'
Nikita Rtiščev se také dostal do hry, pokud jsem dobře viděl. Puk ale z dobré pozice nedokázal posunout ven a nahození zřejmě Hersleyho končí mimo branku.
58:55'
Gavrikov se ke střele neodhodlal, domácí poté vyhazují alespoň do středního pásma.
58:41'
Nyní už se Moskvané brání. Nápřah Davida Rundblada skončil na Sorokinovi, který vyráží puk.
58:25'
Igor Šesťorkin při dalším nahození SKA míří z klece.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby, hráči SKA nakoukli do útočného pásma jen na pár vteřin.
57:45'
Hosté se nemohou dostat přes past pěti hráčů CSKA ve středním pásmu.
57:10'
Ale znovu na relativně krátkou dobu. Ve středním pásmu byl úspěšný Anton Slepyšev, najel přes modrou, chtěl zašlápnout puk a byť se mu to nepodařilo, zase sebral cenných dvacet sekund.
56:47'
Po vyhraném buly před Šesťorkinem domácí bez problémů kombinují, až po půlminutě jim hosté sebrali kotouč.
56:36'
A nyní to byla správná volba, jelikož nahození za branku Sorokina sebrali domácí a ihned šli dopředu.
56:09'
Necelé čtyři minuty chybí do konce základní hrací doby. Nejvyšší čas, aby hosté zkusili hru bez gólmana. Igor Šesťorkin ale zatím zůstává v kleci.
55:42'
Domácí naopak budou čím dál více vycházet z protiútoků, jako nyní tři na tři. Ve finále celé akce se k zakončení dostal mezi kruhy Šalunov, ale střelu odbyl.
55:24'
Ha se opět stěhuje k brance CSKA Moskva, jelikož se domácí dopustili zakázaného uvolnění. A to za hromového burácení haly s pokřikem "Céska, Céska". A také za přispění amplionů.
55:07'
Stále více se začíná ozývat publikum, které si vybralo vhodnou chvíli na podporu svých svěřenců.
54:35'
Jevgenij Ketov s dávkou štěstí dostal kotouč ven z obranného pásma, ale v útočném se SKA dlouho neudržel. I tak mají hosté puk na holích – za svojí klecí.
54:20'
Linden Vey hraje dnes výborně, vždyť má také prsty v obou gólech CSKA. Nyní tento kanadský forvard, který nasbíral v play-off již osm plusových bodů, projel na pravý kruh a vší silou se opřel do kotouče. Jeho tvrdou střelu zápěstím lapil Igor Šesťorkin.
53:58'
Ivan Tělegin byl za brankou poslán na zem, ale řekl bych, že teď už bude duo sudích pískat jen opravdové "vraždy".
53:29'
Bělov jen nahodil puk po prknech do útočného pásma, kde si jej sbírá Konstantin Okulov a vyváží touš ven.
52:33'
Obrana CSKA byla po celou základní část pevná jako skála a to samé se dá říct o play-off, kde má Ilja Sorokin fantastický průměr 1,27 obdržených branek na zápas. I to nyní hostům při honbě za vyrovnáním nepřidá.
52:17'
Domácí se po vyhraném buly nikam nehnali a jen posunuli puk na druhou stranu kluziště.
51:57'
Karpovovu střelu z předbrankového prostoru po výborné přihrávce Byvalceva zastavuje Ilja Sorokin a tohle může být důležitý zákrok celého sedmého utkání. Maxim Karpov totiž mohl se situací naložit lépe!
51:36'
Další šance hostů, tentokrát úspěšný zákrok Sorokina. Vidíme reklamu na hokej, bez přerušení se hraje již tři a tři čtvrtě minuty!
50:56'
Jenže přišla hodně velká nepřesnost domácích a Pavel Dacjuk, najíždějící si mezi kruhy, také dostal kotouč. Ovšem nyní si asi drbe vlasy, že nevystřelil dříve. Jeho pokus byl zblokovaný.
50:29'
Na chvilku se podařilo hostům dostat puk ven z pásma až na druhou stranu. Za brankou si jej ale dojel Kaprizov a vyváží jej ven.
49:23'
A pokud jsem nyní dobře viděl, tak Slepyšev z kruhů po Veyově přihrávce rozezvučel brankovou konstrukci. CSKA zvyšuje obrátky!
48:53'
Jeden z domácích plejerů se řítil sám na branku, na poslední chvíli jej ale dojel obránce a trošku mu znemožnil zakončení, proto také Šesťorkin vyrazil kotouč.
48:29'
Výsledkem 2:1 už skončily dva zápasy, první a poté třetí, byť třetí až v prodloužení. Že by série začala výsledkem 2:1 a stejným skóre také skončila? Hosté mají jedenáct a půl minuty na vyrovnání.
48:00'
Koskirantovo napadání slavilo úspěch, jelikož se domácí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
47:15'
Nikita Gusev to udělal výborně. Naznačil, že kolem mantinelu přejde po levé straně blíže k brance, ale zasekl puk a po kličce vystřelil z levého kruhu. Nepříjemná střela pro Sorokina, navíc si nemohl být jistý, zda puk nebude tečován. Nebyl a vyráží.
46:18'
Zdá se, že poprvé také zahrozili hosté a už by bylo na čase, pokud chtějí s výsledkem něco udělat. Ilja Kablukov obkroužil branku a zkusil kotouč zasunout k levé tyči, ale ten mu sjel z hole a i tak byl u tyčky připraven Sorokinův beton.
45:01'
Kalinin se také dostal do útoku. Na první gól ve vyřazovacích bojích stále čeká, ale nyní se prosmýkl kolem soupeře a vystřelil přes obránce, ale těsně nad branku.
44:30'
Sergej Andronov dostal na útočné modré pořádný hit od Sergeje Plotnikova ve znamení – tudy cesta nevede, chlapče.
43:47'
Hosté jsou v pěti.
43:35'
Lehký hvizd nese se arénou. Další úspěšné vyhození Petrohradu, tahle přesilovka se totiž domácím vůbec nedaří.
43:13'
Stejně jako nyní, kdy poslal puk přes všechny čáry Jevgenij Ketov.
42:43'
Máme tu další vyhození SKA. Jako by se domácí už trošku více soustředili na zadní vrátka a hostům se tak osvobozuje lépe.
42:15'
Slepyšev dokázal dostat puk mezi kruhy na Grigorenka, ke kterému ale včas přistoupili obránci.
42:06'
Přichází úspěšné vyhození hostí.
41:47'
Ačkoliv se Sergej Plotnikov nyní hodně diví, jeho hákování Ivana Tělegina je naprosto jednoznačné. A hlavně zbytečné. Tělegin sice byl na pravém kruhu, ale bez možnosti ohrozit branku, čelem k mantinelu.
41:14'
Okulov se sápal na útočné modré po puku, ale blíže k němu měl obránce Bělov a lehce ho nahodil na Sorokina. Ten ho stejně lehce sklepl na spoluhráče.
41:00'
Začíná třetí třetina, která může být pro jeden z týmů poslední třetinou v této sezoně. Aktivnější jsou zatím domácí.
Vyloučení: 1-2
Druhá třetina také stála za to a hlavně již přinesla branky. Nejprve se v šestadvacáté minutě prosadil Linden Vey, který u pravé tyče úspěšně číhal na odraženou střelu Slepyševa a pohodlně kotouč doklepl do sítě. O necelé dvě minuty vedli domácí o dvě branky. Hned trio hostů se totiž sjelo k Veyovi, aby z kruhů nestřílel, ale ten se štěstím prostrčil puk doprava na Antona Slepyševa. Křídlo první lajny také se štěstím překonalo Šesťorkina. Jenže hosté rozhodně nesložili zbraně. V čase 30:18 totiž Sergej Plotnikov sice nedokázal tečovat puk do sítě, ovšem v naprosto nehokejové pozici vleže plácl do puku a ten vzduchem zapadl přes dva hráče do sítě. Sorokin nemohl zasáhnout, jelikož po teči vyjel z branky a zákrok dojíždějícího hráče hostí už nebyl úspěšný – 2:1.
40:00'
39:34'
A to dokonce tak, že Naumenkov ve středním pásmu protečoval kotouč na Michaila Grigorenka, který si přes obránce udělal prostor a z pravého kruhu vystřelil. Šesťorkin byl pozorný a předvedl dobrý zákrok ramenem, takže Grigorenkovi zůstává šestnáctý bod v šestnáctém utkání play-off zapovězen.
39:24'
Domácí mají kotouč za brankou a i přes nepříliš dobrou rozehrávku se dostali dopředu.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny, která rozhodně byla zajímavá!
38:49'
Saša Barabanov se mezi kruhy dostal do klinče hned tří protihráčů a o puk zákonitě přišel.
38:09'
To je přesně to, co Petrohradu možná trošku chybí. Nail Jakupov přejel modrou a ihned přes obránce vystřelil, čímž donutil Sorokina k těžkému zákroku. Střílet ze všech možných pozic, to je možná cesta k vyrovnání. Však třeba Plotnikov dal zatím jedinou branku SKA vleže v nehokejové poloze.
37:40'
Po chvíli se musí mít na pozoru také Ilja Sorokin, ale hosté se k ohrožení jeho branky nedostali, byť chvilku v útočném pásmu kombinovali.
37:11'
Znovu jistý Igor Šesťorkin. Nyní neměl vůbec dobrý výhled, takže byl rád, že do střely jednoho z domácích plejerů od modré nedal nikdo hůl a kotouč skončil přímo v jeho výstroji.
36:19'
Maxim Šalunov se už u pravé tyče natahoval po kotouči s cílem zasunout jej mezi beton a brankovou konstrukci. Jenže na místě byl Patrik Hersley, který jej o kotouč čistým zákrokem obral.
36:09'
Po vyhraném buly pálil rychle Kirill Kaprizov, který dostal na pravý kruh odraženou střelu. Přiklekl si, opřel se do puku, ale Šesťorkin byl na místě.
35:14'
Do konce druhé části, ve které padly tři branky během pěti minut, chybí právě necelých pět minut. Nyní následuje komerční přestávka.
35:06'
Nestěrova rána od modré prošla přes hráče až k Šesťornikovi, který se vyznamenal dobrým zákrokem.
34:36'
Napodruhé už to vyšlo, jenže střela Antona Bělova od modré byla zblokovaná. Dobrou defenzívní práci odvedl Alexandr Popov.
33:53'
Samozřejmě i hosty vstřelená branka povzbudila. Postupný útok jim ale nevyšel a Rundblad se zastavil ve středním pásmu.
32:27'
Hosté nyní nezahráli přesně a puk se po zakázaném uvolnění stěhuje před jejich branku.
31:36'
Nyní zkoušel tečovat puk opět Sergej Plotnikov, který je při chuti. Kotouč usměrňoval mezi tři tyče, ale puk nakonec projel vedle levé tyče.
30:18'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tenhle zápas rozhodně není hotový! SERGEJ PLOTNIKOV číhal před brankou na střelu Zuba od modré a puk se k němu také dostal. Dorážkou sice neuspěl, avšak vylákal Sorokina úplně ven z branky. Forvardovi hostí nevadilo ani to, že jej Marčenko poslal na zem, protože i tak dosáhl branky. Jak? Plotnikov již v leže plácl do puku a ten přes obránce Marčenka a útočníka Tělegina prolétl vzduchem až do branky, kde se jej ještě snažil zachytit vracející se hráč domácích. Neúspěšně. Asistence: Arťom Zub.
29:50'
A aby bylo vidět, jak mají nyní hosté nad soupeřem navrch, zbořil Linden Vey za brankou hostí obránce Patrika Hersleyho.
29:19'
Pořádnou ránu vyslal na Šesťorkina Konstantin Okulov. Jeho pumelice z pravého kruhu řádně zaštípala, šla přesně na hruď gólmana hostí.
28:58'
Hosté se nyní snad podruhé výrazněji dostali do útočného pásma, kde Karpov zkoušel střelu z kruhů, která ale byla zblokována. A dopředu už znovu míří domácí ekipa.
28:22'
A domácí celek je rázem při chuti. S jídlem, tedy se vstřelenými góly, samozřejmě roste chuť!
27:54'
Šajbu, šajbu! Volání domácích fans bylo vyslyšeno a domácí vedou o dvě branky. Linden Vey se mezi kruhy ještě ke střele nedostal, protože se k němu sjeli hned tři hráči soupeře. Jenže ti poté zákonitě nemohli reagovat na nastalou situaci, kdy centr první lajny posunul puk trošku doprava na ANTONA SLEPYŠEVA, který napřáhl a i s notnou dávkou štěstí překonal Šesťorkina. Hosté inkasují podruhé během necelých tří minut. Asistence: Linden Vey.
27:40'
Situaci dva na jednoho nevykombinoval Michail Grigorenko tentokrát zcela dobře, ale CSKA zůstává u puku.
26:53'
Pravdou také je, že v součinnosti s dílčím stavem může hrát roli i to, že hosté měli v play-off o dva zápasy více než tým z Moskvy. Tak uvidíme, jak se s tím Petrohrad popere.
26:32'
Hosté samozřejmě hrají v plné sestavě a mají více jak půl zápasu na to, aby v semifinále odvrátili konec sezony.
25:17'
Co jsem to říkal o tom, že LINDEN VEY zatím není v play-off tolik produktivní? Asi jsem ho na drahnou dálku do Ruska trošku naštval, samozřejmě v nadsázce. Kanadský forvard se zkušenostmi z NHL totiž číhal u pravé tyčky, kam také šel Šesťorkinem vyražený puk střely Slepyševa a domácí forvard svým třetím gólem v play-off otevírá skóre. Asistence: Anton Slepyšev, Michail Grigorenko.
24:30'
Málem jsme se první branky dočkali, ale na straně aktuálně oslabeného týmu. Maxim Karpov zachytil na pravé straně útočné modré rozehrávku soupeře a jel sám na branku. Zkusil blafák do bekhendu, ale Sorokin svůj tým zachránil zákrokem betonem.
23:55'
Příliš mnoho hráčů na ledě. Toť trest pro hosty, kteří si nepohlídali střídání při přechodu do útoku. Dočkáme se první branky? Trest odsedí Nikita Gusev.
23:35'
Michail Grigorenko byl blízko toho, aby zapsal osmý gól v play-off, když tečoval střelu Romanova od modré, ale Šesťorkin měl svůj levý beton připravený.
23:20'
Domácí opět napadají rozehrávku soupeře u jeho branky. Tantokrát kroužil kolem branky Linden Vey, kterému se zatím v play-off bodově příliš nedaří. O to více však bojuje.
22:21'
Sergej Kalinin svojí střelou nepřekvapil Šesťorkina, který pohodlně kryje. Horší to měl před několika desítkami vteřin, když Michail Grigorenko vypálil z pravého kruhu a puk vypadlo gólmanovi SKA Petrohrad z nastavené lapačky.
20:59'
Také hosté ubránili své oslabení a pokračuje se v pěti na obou za bezbrankového stavu.
20:39'
Tentokrát se střela od modré v podání domácích odrazila přesně na hůl Bělova, který puk pohodlně vyhazuje přes všechny čáry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:21.
V první třetině byl lepší domácí tým, i když to tak dle střeleckého vyjádření nevypadá. Hráči CSKA se častěji dostávali před branku soupeře a měli i více větších šancí, jenže hosté buď svojí chybu rychle odčinili a zblokovali puk nebo se vyznamenal Šesťorkin. Když už byl gólman hostí překonán, dostali domácí puk za jeho záda až těsně po konci první třetiny – 0:0.
20:00'
A také dokázali dostrkat z bezprostředního prostoru puk do branky, jenže gól nemůže být uznán, protože padl až těsně po siréně oznamující konec první třetiny. Střílená přihrávka Kaprizova na spoluhráče z pravé strany totiž propadla nad pravým betonem Šesťorkina do klece zhruba o sekundu a půl déle, než by bylo pro domácí třeba.
19:20'
Zámek před brankou Petrohradu se uzavírá, domácí mají obrovský tlak.
18:59'
Jenže což je to platné, když Zubarevova chyba vyústila v tlak Moskvanů, kteří si kvůli ukázkovému podrážení zahrají přesilovou hru. Za hosty totiž Okulova fauloval Maxim Karpov.
18:36'
Chyba Andreje Zubareva, který posouval puk dozadu na spoluhráče za brankou, ale našel jen připraveného hráče soupeře. Šalunov už viděl mezi kruhy volného Popova, ale Zubarev výtečným blokem svojí chybu rychle napravil.
17:47'
Pavel Dacjuk je velezkušený plejer a i když jej nyní napadal Sergej Kalinin a ve finále na něm mezi kruhy visel jak ozdoba na vánočním stromku, dokázal velký Pavel možná i bez mrknutí oka rozehrát touš na spoluhráče.
17:09'
Rychlá rota dozněla a hosté se rychle přesunuli z vlastního pásma na druhou stranu. Posledním, kdo se dotkl kotouče a zkoušel vystřelit, byl Jevgenij Ketov, který na svou branku v letošním play-off zatím čeká a přes dobrý blok domácích se jí nedočká ani pro tento okamžik.
16:42'
Arénou CSKA zní v komerční pauze známá znělka z kreslených pořadů o Chipu a Daleovi. Kdo by tyto dva neznal, tak jen připomenu, že fungovali a bavili pod názvem Rychlá rota.
16:04'
Světlakov periferně viděl, že mezi kruhy je volný Kaprizov, ale přes pozornou obranu hostí na něj puk nedostal. I nadále jsou ale domácí u kotouče a zkouší provést jinou, lepší, kombinaci.
15:28'
Okulov byl také v tlaku, z pravého kruhu servíroval puk naslepo před branku pro Popova, kterému před brankou chyběl zhruba metr.
14:28'
Hezká a rychlá kombinace CSKA. Domácí se bryskně dostali po levé straně do útočného pásma, kde Grigorenko našel mezi kruhy Lindena Veye, jenž pálil těsně nad horní tyčku. Mohlo se tak poprvé měnit skóre, tady by totiž asi lapačka Šesťorkina máchla zbytečně. Ale Vey musí příště lépe mířit.
13:45'
Anton Bělov si výborně ve svém pásmu pohlídal odražený puk, což se ale nedá tak úplně říct o Malcevovi, který s problémy dává puk do středního pásma pro domácí.
13:22'
Greg Scott v bruslařském souboji byl o něco rychlejší než Arťom Zub, který ho následně povalil na hrazení. Ještě před tím je ale pískáno zakázané uvolnění domácího celku, takže veškerá snaha Scotta byla zbytečná.
13:05'
Barabanov za brankou prohrál souboj o puk, neúspěšný nebyl ani Koskiranta. Hra tak jde rychle před branku hostí.
12:01'
Šalunov se nyní jal odčinit svůj trest a dobře se dostal do útočného pásma, kde za pomocí spoluhráčů bojoval o puk. A jako poslední si ještě trošku prodloužil střídání, když dalším napadáním nenechal soupeře zpoza branky rychle rozehrát. Zubarev musel čekat, než útočník domácích zmizí z dohledu.
11:34'
Nutno říct, že přesilová hra utlumila tlak CSKA. Za to určitě spoluhráči svému parťákovi z útoku Šalunovovi nepoděkují.
10:34'
Hned po buly se zpět na plac vrací vyloučený Šalunov.
10:33'
Koskiranta nejprve mezi kruhy minul sražený puk. Poté si Sorokin vyjel ven z branky, aby se vrhl po odraženém kotouči. To se také stalo a Koskiranta ani Barabanov se k dorážce nedostali, byť zejména druhý jmenovaný nepříjemně vrtal pod gólmanem svojí holí.
09:57'
Nestěrov možná nyní situaci trošku podcenil, když chtěl puk vyhodit, ale nevšiml si napadajícího Koskiranty, který touš získal a hosté se konečně mohou zformovat.
09:36'
Nahození hostí nemělo šanci na úspěch, kotouč je znovu za Šesťorkinovou klecí.
09:17'
A nyní musí pětice v bílomodrém začínat až od Šesťorkina. Puk vyváží ven David Rundblad.
09:03'
Zatím ne, protože domácí vyhazují kotouč do středního pásma.
08:39'
Procentuální úspěšnost využití přesilovek v podání hostí je 27,4% – v play-off. Zlepší Petrohrad toto číslo?
08:34'
Hodně zbytečné vyloučení. Maxim Šalunov již po odehrání puku napasoval soupeře na mantinel a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
07:43'
Ačkoliv měli hosté puk v útočném pásmu, nedokázali dát spoluhráči Gavrikovovi na modrou dobrou přihrávku a ten tak přišel o puk. A znovu nechybělo moc, aby vznikl rychlý kontr Moskvanů.
07:09'
Domácí jsou lepším týmem. Kirill Kaprizov si počkal na modré na přihrávku a následně se tvrdou ránou opřel do kotouče, který svírá gólman Petrohradu. Následuje komerční přestávka.
06:55'
Ivan Tělegin střílel z pravého kruhu, kotouč se odrazil od hokejky hostí zpět mezi kruhy, ale tam ho nikdo z domácích nenasměřoval na branku.
06:46'
Zakázané uvolnění hostí dává hru zpět před Šesťorkina.
06:07'
Když to chvilku vypadalo, že by se hosté také mohli udržet v útočném pásmu, přišla nepřesná přihrávka na modrou a málem z toho byl nebezpečný kontr CSKA.
05:04'
Zase Gregg Scott! Tentokrát dával z levého kruhu střílenou přihrávku na Sergeje Andronova, který byl možná trošku krosčekován, proto se k zakončení nedostal a Šesťorkin měl jednoduchou úlohu, jak puk schovat.
04:14'
Sorokin měl zase plné ruce práce. Po výborném hitu Grega Scotta zůstali domácí u puku a od modré šla nebezpečná střela těsně nad ledem k levé tyči, kterou gólman Petrohradu kryl.
03:01'
A znovu se nepodařilo Petrohradským vytěsnit kotouč alespoň do bezpečí středního pásma. Až napotřetí to vyšlo, ale ještě s notnou dávkou štěstí.
02:24'
Blažijevskij vyvezl puk zpoza branky do středního pásma a poté jeho spoluhráči ještě přes útočnou modrou. Už se zdálo, že SKA puk také dostane ven, ale dobrou práci odvedl Sergej Andronov.
01:49'
Čtvrtá formace SKA se poprvé dostala před klec soupeře, nicméně Sorokin zasahovat nemusel.
01:25'
Domácí jsou stále v tlaku, nyní se už probíjeli mezi kruhy, kde vystavil stopku dobrým blokem Patrik Hersley. Vzápětí ale hosté zahráli vysokou holí, hra je přerušena a bude buly po pravici gólmana.
00:15'
Po vyhraném buly napřáhl Nikita Nestěrov, ale svůj třetí gól v play-off nepřidal, gólman Šesťorkin byl pozorný.
00:10'
Jako první se puku ujímají domácí a ihned zavezli kotouč do útočného pásma.
00:01'
Stadionem zní hymna Ruské federace.
Oba dva týmy si zatím v semifinále drží výhodu domácího prostředí. Pokud tak bude i nadále, jde dál CSKA. V opačném případě a prolomení prvního zápasu na hřišti soupeře se bude radovat SKA.
Sestava hostí doznala oproti poslednímu zápasu jen jedné změny, když nehraje obránce Chafizulin, kterého nahradil Zemčonok. CSKA naopak do branky vrátila Sorokina místo Johanssona, obranné páry jsou stejné, ale útoky hrají v pozměněném složení.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Nestěrov, Blažijevskij, M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Naumenkov, A. Romanov – Slepyšev, Vey, Grigorenko – Kalinin, Andronov, Scott – Al. Popov, Šalunov, Okulov – Kaprizov, Světlakov, Tělegin – Rtiščev.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov, Hersley, A. Bělov, Zub, Zubarev, Zemčonok – Koskiranta, Barabanov, N. Gusev – V. Tichonov, Dacjuk, S. Plotnikov – Jakupov, Byvalcev, Karpov – M. Malcev, Kablukov, Ketov – Žuk.
Československá stopa v utkání

Československou stopu v tomto duelu nezaznamenáme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
6. zápas série – 3:3 na zápasy

V šestém duelu této hodně zajímavé série vedl Petrohrad na domácím ledě už 2:0. Moskvané však dokázali své manko vymazat a začínalo se znovu od začátku. V šestačtyřicáté minutě, tedy ve třetí části hry strhl vedení na petrohradskou stranu Nikita Gusev a jelikož se už do konce zápasu skóre nezměnilo, zařídil tak SKA sedmý a zároveň rozhodující duel celé série. Dnes se tak dozvíme, který z armádních týmů postoupí do finále KHL a bude hrát o Gagarinův pohár.
5. zápas série – 3:2 na zápasy

V pátém duelu s Petrohradem využili potřetí domácí prostředí hráči CSKA, kteří soupeři nedovolili ani gól a sami tři vstřelili. Po výhře 3:0 si tak vypracovali mečbol, který se pokusí proměnit už v neděli na petrohradském ledě. Hráči SKA naopak budou odvracet hrozbu konce sezóny.
4. zápas série – 2:2 na zápasy

Druhý zápas na ledě Petrohradu se vyvíjel podobně jako ten první. Hosté se také v první části hry dostali do vedení zásluhou Naumenkova. Avšak Prochorkin ve druhém dějství srovnal. Ve třetí třetině pak přišly slepené branky Petrohradu, které od sebe dělila necelá minuta. Nejprve strhl vedení na domácí stranu Gusev a po něm se hned trefil Plotnikov. Vedení 3:1 si už Petrohradští pohlídali a srovnali tak sérii na 2:2. V semifinále se tak udrželi a nyní budou bojovat stejně jako dnes domácí CSKA o mečbol.
3. zápas série – 2:1 na zápasy

První dějství bylo na petrohradském ledě hodně opatrné a vypadalo to, že skončí bez jediného vstřeleného gólu. Opak však byl pravdou. Pouhou vteřinu před vypršením první části hry poslal CSKA do vedení Karnauchov a s domácími to nevypadalo dobře. Ve druhé třetině to na sebe vzal Barabanov a dokázal srovnat. Nakonec utkání došlo do prodloužení, a to v jeho třinácté minutě rozhodl Prochorkin, díky němuž tak SKA snížilo stav série na 1:2 z pohledu domácího Petrohradu.
2. zápas série – 2:0 na zápasy

Druhé utkání už lépe začali hráči CSKA a ve druhé třetině vedli už 2:0. Nikita Gusev však na konci prostřední části hry snížil na rozdíl jediné branky a Petrohrad tak měl stále šanci se zápasem něco udělat. Pak ale přišla padesátá minuta a Těleginův gól, který znamenal další bod v sérii, protože se nakonec už hosté neprosadili a měli před cestou do Petrohradu co dohánět.
1. zápas série – 1:0 na zápasy

Moskevské CSKA díky lepšímu postavení v základní části mělo výhodu prvních dvou utkání na vlastním ledě. Od patnácté minuty však vedli hráči Petrohradu 1:0, Moskvané stihli v osmnácté minutě srovnat. Ve druhé třetině dal rozdílový gól Grigorenko a poslal tak moskevský celek do vedení. No a to si domácí udrželi až do konce duelu, takže se v sérii ujali vedení domácí hráči.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Semifinále KHL je v plném proudu a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat sedmý, rozhodující duel semifinálové série mezi týmy CSKA Moskva a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.