KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jaroslavl - 15. března 2019   17:30

Petrohrad
Petrohrad
13:44' M. Malcev  • 26:54' N. Gusev (Dacjuk, Chafizullin) • 31:50' Byvalcev (N. Gusev, S. Plotnikov) • 32:29' Koskiranta (Jakupov, Barabanov) • 42:35' Dacjuk (S. Plotnikov, N. Gusev) • 54:31' V. Tichonov (M. Malcev, Chafizullin)
Jaroslavl
Salák (33. Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov, Afanasjev – Kozun, Loktionov (A), J. Averin (A) – Sannikov, J. Korotkov, Alexejev – Korškov, Kraskovskij, Denisenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov (C).

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:15
Alexander Salák (Jaroslavl) 4 inkasované góly
Utkání sledovalo 12 307 diváků.
Střely na branku: 31 – 22.
Po středeční těsné bitvě, kterou rozlouskl jediný gól, tentokrát hokejisté Petrohradu smetli Lokomotiv Jaroslav vysoko 6:1, když o šest přesných zásahů domácích se podělilo šest různých hráčů.

Postupně se prosadili Malcev, Gusev, Byvalcev, Koskiranta, Dacjuk a Tichonov, za hosty na 1:1 vyrovnával Kajumov, více už toho ale hokejisté Jaroslavli nezvládli.
59:26'
V závěru se bude ještě jednou vylučovat, David Rundblad je potrestán za podražení.
59:10'
Nahození Tokranova zachytil brankář Konovalov.
58:50'
Ještě jednou se bude vhazovat před hostujícím brankářem Konovalovem.
58:01'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a za současného stavu pochopitelně také zápasu.
57:50'
Sannikov individuálně pronikl po ose hřiště k petrohradské brance, po jeho přihrávce ale Kovalenka nepustil do zakončení Rundblad.
56:45'
Převážně se bojuje u mantinelu, oba týmy se už snaží jen dohrát zápas bez zranění.
56:00'
Do konce zápasu už zbývají jen čtyři minuty, Nakládal zavezl puk do útočného pásma, hosté se poté ale znovu nedostali ke střele.
55:10'
Nepovedený přechod hostů do útočného pásma, píská se ofsajd.
54:31'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí skórují pošesté! Malcev v útočném pásmu přenechal puk Chafizullinovi, jehož výbornou přihrávku napříč kluzištěm proměnil v šestou branku VIKTOR TICHONOV!
Asistence: Dinar Chafizullin, Michail Malcev.
54:15'
Už se hraje více než tři minuty bez přerušení.
53:05'
Gusev s Plotnikovem ujeli ve dvou proti jednomu, Gusev dlouho čekal s přihrávkou na svého spoluhráče, tomu pak puk odskočil od hokejky.
52:30'
Gusev vyškrábl puk od hokejky Kovalenka, následnou Plotnikovovu střelu vyráží brankář Konovalov.
51:50'
Do Osipovovy rány od modré se stačil položit Malcev.
50:45'
Barabanov se zmocnil puku ve středu hřiště, spoluhráči mu ale odjeli střídat a tak se vydal na individuální průnik, ten zakončil střelou do Konovalova.
50:25'
V souběžně hraném utkání v Moskvě už je dohraná třetí třetina, derby CSKA s Dynamem zatím nevidělo žádnou branku a bude se prodlužovat.
50:10'
Bělov udělal drobnou kličku před modrou a do ofsajdu vystavil Barabanova.
48:50'
Domácí ujeli ve dvou proti jednomu, po přihrávce Guseva Dacjuk ale netrefil branku, když se mu puk postavil na hranu.
48:30'
Tempo zápasu výrazně kleslo, utkání se víceméně pouze dohrává.
47:25'
Po další nepřesné přihrávce Afanasijeva se píská ofsajd, vhazovat se bude u domácí modré.
46:50'
Na Alexejevovu přihrávku u branky nedosáhl Kovalenko.
45:55'
Korškov přišel o puk na vlastní modré, Koskiranta ale jeho zaváhání nedokázal využít.
45:15'
Zaplněný Ledový palác si užívá průběhu zápasu, ochozy se valí mexická vlna.
44:35'
Nahození Čerepanova Jegor Averin tečoval až do ochranné sítě.
43:55'
Kutuzov s Jelesinem rozehrávají u vlastní branky, kde už jsou zase napadáni domácími forvardy.
42:35'
Petrohrad velmi rychle využívá další přesilovku! Plotnikov vyzval k zakončení PAVLA DACJUKA a ten přesnou střelou k tyči pokořil Konovalova!
Asistence: Sergej Plotnikov, Nikita Gusev.
42:24'
Tichonova u mantinelu přidržel Afanasijev a hostující obránce znovu oslabí svůj tým.
42:03'
Až nyní je Jaroslavli pískán ofsajd, vhazovat se bude u domácí modré.
41:40'
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu, avšak neustále bez přerušení ve třetím dějství.
40:30'
Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivně, v první příležitosti se ale neprosadili.
40:01'
Střely na branku: 21 – 18.
Druhou třetinu zcela ovládl Petrohrad, vyhrál ji 3:0 a právě o tři branky vede před třetím dějstvím. Domácí se dostali podruhé do vedení díky Gusevovi a poté jim pomohl faul Kozuna, jenž dostal pět minut a do konce zápasu, čehož domácí využili k dalším dvěma trefám.

Třetí třetina začne přibližně v 19:28.
40:00'
39:46'
Po dalším zakázaném uvolnění se bude ještě jednou vhazovat před Hellbergem.
39:25'
V poslední minutě druhé třetiny Jaroslavl hraje v útočném pásmu, spíše ale jen u mantinelu.
38:53'
Gavrikov nerozvážně přihrával těsně před červenou a protože jeho pas se doklouzal až za branku Jaroslavli, píská se zakázané uvolnění.
38:35'
Zubovu střelu tečoval Plotnikov, Konovalov dokázal puk udržet ve své moci.
38:15'
Hosté chybovali při rozehrávce na vlastní modré, Gusev pak ale nepřesně hledal Dacjuka.
37:10'
Jakupov se pokusil využít zprvu nedůrazného bránění Kutuzova, ten ale pak dokázal zblokovat Jakupovovu střelu golfákem.
36:40'
Kovalenko zavezl puk do útočného pásma, u mantinelu ale puk získali domácí.
35:32'
Jaroslavl pokračuje v plném počtu.
35:20'
Další šanci měl Tokranov, z levé strany ale nepřekonal Konovalova.
35:00'
Poslední půlminuta z pětiminutové přesilovky Petrohradu, během niž domácí už dvakrát skórovali.
34:30'
Po tvrdé střele Chafizullina se puk dostal za záda Konovalova, jeden z hostujících zadáků ale dokázal puk mířící do branky odrazit mimo svatyni!
34:05'
Rundbladovu střelu kryje do své lapačky Ilja Konovalov.
33:15'
Stále pokračuje dlouhá přesilovka Petrohradu, v další příležitosti se neprosadil Plotnikov, hosty teď může vysvobodit reklamní přestávka.
32:29'
Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Ilja Konovalov.
32:29'
Branka platí! Souboj Barabanova se Salákem rozhodčí nepovažovali za nedovolený a trefa JARNA KOSKIRANTY je regulérní!
Asistence: Alexandr Barabanov, Nail Jakupov.
32:29'
Domácí vstřelili čtvrtou branku, když Barabanov zblízka neprostřelil Saláka, dorážející Koskiranta už ale rozvlnil síť. Hosté ale využívají challenge a dožadují se odpískání nedovoleného bránění Barabanova na brankáře Saláka.
31:50'
Gusevovu přihrávku zpoza branky proměnil ve třetí branku Petrohradu ALEXEJ BYVALCEV!
Asistence: Nikita Gusev, Sergej Plotnikov.
31:20'
Petrohrad hraje dlouhou přesilovku a už je usazen v útočném pásmu.
30:32'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).
30:32'
Brandon Kozun kolenem fauloval Rukavišnikova, dostává trest na pět minut a do konce zápasu, navíc se kanadský útočník Jaroslavli sám poranil a kulhá z ledu.
30:20'
Další rychlý výpad Lokomotivu, Rafikovova bekhendová střela ale míjí domácí branku.
29:58'
Chafizullinovo nahození dokázal Salák udržet před dotírajícím Děrgačovem.
29:10'
Nahození Kutuzova před Hellbergem nedokázal trefit Kovalenko, Jaroslavl teď zatlačila svého soupeře.
28:40'
Hosté dostali mnoho prostoru v útočném pásmu, Osipov ale přihrával Alexejevovi na brusle.
28:10'
Loktionov střílel pouze do klubka těl před Hellbergem, vhazovat se bude po Švédově levici.
27:25'
Jakupovovu střelu Čerepanov tečoval do hlavy Koskiranty, velmi nepříjemný úder pro finského útočníka.
26:54'
Domácí se prosazují bleskově po vyhraném vhazování Pavla Dacjuka! Chafizullinova střela byla sražena k naprosto osamocenému NIKITOVU GUSEVOVI, jenž snadno doklepl puk do prázdné branky za bezmocného Saláka!
Asistence: Dinar Chafizullin, Pavel Dacjuk.
26:20'
Petrohrad už pokračuje v plném počtu, domácí přežili takřka čtyřminutové oslabení, v němž částečně hráli i ve třech.
25:25'
Rafikovovu střelu Hellberg vyrazil před sebe, Korškov se ale nedokázal zorientovat a domácí zadáci mu puk ustřelili od hokejky.
24:57'
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude před Salákem, nadále ale pokračuje přesilovka Jaroslavli.
24:48'
Apalkovovu střelu kryje brankář Hellberg.
24:40'
Domácím se po vyhraném buly podařilo vyhodit a krátké oslabení ve třech dokázali přežít bez úhony, Koskiranta už se vrací zpět do boje.
24:22'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:22'
Ilja Kablukov vyhodil puk do hlediště a Petrohrad bude pokračovat ve třech!
24:10'
Až po devadesáti sekundách si hosté vypracovali nějaký nápor, Bělov ale mezi kruhy neuspěl.
23:15'
Útočný výpad domácích v oslabení vedl Arťom Zub, vystřelit se mu sice nepodařilo, ušetřil však velké množství sekund.
22:40'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., podrážení).
22:40'
Koskiranta u mantinelu podrazil Loktionova a Jaroslavl si podruhé zahraje přesilovku, tu první hosté dokázali využít.
21:50'
Další příležitost Lokomotivu měl Ivanov, ovšem tak dlouho si rovnal puk na hokejku, až ani nevystřelil.
21:15'
Obrovskou šanci promarnili také hosté! Korškov objel útočné pásmo a připravil střeleckou pozici pro Alexejeva, jeho ránu Hellberg likviduje!
21:05'
Hosté se usadili v útočném pásmu, nahození Kraskovského Hellberg vyrazil do ochranné sítě.
20:19'
Rozhodčí po dlouhé prodlevě potvrzují, že o branku se nejednalo a Alexander Salák udržel puk před brankovou čárou.
20:19'
Nadále trvá rozhovor jednoho z rozhodčích s kolegou u videa, jednalo se o velmi těsnou, ale především nepřehlednou situaci.
20:19'
Rozhodčí ještě řeší situaci s videorozhodčím, Salák ale podle všeho skutečně udržel puk ještě před brankovou čárou, navíc pod Salákem nebyl moc vidět.
20:19'
Ohromná příležitost Petrohradu! Po souhře s Dacjukem Plotnikov nejdříve nedokázal vystřelit, Salák ale byl vyjetý z branky a Plotnikov mohl jednoduše zasunout puk zpoza branky, to se mu ale nepodařilo a posunul jej jen k českému brankáři! Ten pak dokázal udržet puk před brankovou čárou!
20:01'
Střely na branku: 9 – 10
Po první třetině hraje Petrohrad s Jaroslavlí 1:1, když na vedoucí branku Malceva dokázal brzy odpovědět Artur Kajumov. Domácí pak měli převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat a do dalšího průběhu zápasu je vše otevřeno.
20:00'
19:25'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2+2 min, hrubost).
19:25'
Boxerská vložka v podání Jakupova s Jelesinem, vítězem tohoto souboje se stal hostující hokejista.
18:35'
Averin zavezl puk do útočné třetiny, tam se hosté nedokázali prosadit.
17:15'
Další šanci měl Plotnikov, Petrohrad zůstává usazen v útočné třetině.
16:35'
Domácí se pokusili zase rychle vrátit do vedení, Gavrikov ale zblízka nedokázal překonat Saláka.
15:59'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku a poprvé v této sérii skórují! ARTUR KAJUMOV si zpoza branky najel před Hellberga a snad natřikrát dokázal puk protlačit za švédského brankáře!
Asistence: Grigorij Denisenko.
15:25'
Hosté se usadili v útočném pásmu a nebezpečně dotírají na brankáře Hellberga.
14:56'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (David Rundblad – 2 min., podrážení).
13:44'
MICHAIL MALCEV se ve středním pásu ujal volného puku, od levého mantinelu najel před Alexandra Saláka a českého brankáře dokázal překonat!
Bez asistence.
13:20'
Hosté zahrozili před Hellbergem, Kovalenkovi se ale nepodařilo překonat švédského brankáře.
13:06'
Averinova teč vletěla přímo do obličeje Chafizullina, ten se těžce zvedal z ledu a už míří na střídačku k ošetření.
12:30'
Korotkova ve vlastním pásmu obral o puk Jakupov, výborně ale před Salákem ještě zasáhl Jelesin a nepustil domácího útočníka ke střeleckému zakončení.
11:58'
Hosté se provinili ofsajdem, přerušení nadále vidíme jen minimum a hra má spád.
10:45'
Petrohrad podnikl rychlý útočný výpad, Rukavišnikovovu střelu z levé strany Salák vyráží.
09:50'
Tentokrát už se Gusev dostal do zakončení, trefil ale jen bránícího Korotkova.
09:24'
Gusev zakombinoval s Dacjukem u vrcholu kruhů, vystřelit se domácím nepodařilo.
08:30'
Jakupovovu střelu bekhendem Salák vyráží k mantinelu.
08:10'
Po Kozunově přihrávce Rafikova nepustil do zakončení bránící Gavrikov.
07:20'
Lokomotivu už se podařilo přesunout hru do útočného pásma.
06:43'
Hosté se ubránili jen pomocí zakázaného uvolnění, střídat tak může jen Petrohrad a vhazovat se bude před brankou Lokomotivu.
06:30'
Hosté už jsou v plném počtu, zůstávají ale pod tlakem.
06:05'
Jakupov se z pravé strany natlačil před Saláka, českého brankáře zblízka nepřekonal.
05:45'
Nahození Tokranova od modré Salák pokryl.
05:10'
Petrohrad už se usadil v útočném pásmu, domácí kombinují s pukem na svých hokejkách.
04:30'
Hosté vyhráli buly a hned vyhazují za petrohradskou branku.
04:26'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Kutuzov – 2 min., podrážení).
03:50'
Kutuzova podrazil Dacjuka v útočné třetině, půjde na trestnou lavici, Petrohrad je ale v držení puku a dostává výhodu.
02:59'
Až po třech minutách se vůbec poprvé přerušuje po zakázaném uvolnění hostujícího týmu.
02:35'
Po Averinově přihrávce napřahoval Jelesin, jeho střela je sražena do rohu.
02:15'
Nahození Čerepanova od modré čáry brankář Hellberg vyráží.
01:40'
Nadále se hraje bez přerušení, Lokomotiv je v úvodu zápasu kvalitnějším týmem.
00:58'
Kutuzovova rána proletěla vedle domácí branky.
00:25'
Rozehráno! Hosté zakládají útočnou snahu zpoza vlastní branky, u puku poprvé český obránce Jakub Nakládal.
00:01'
V Petrohradu panuje fantastická atmosféra, druhou polovinu hymny dozpívalo výhradně obecenstvo.
Ledovým palácem v Petrohradu už zní ruská hymna, utkání bude brzy zahájeno.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Rundblad, Gavrikov (A), Chafizullin, A. Bělov, Tokranov, Zub, Rukavišnikov – S. Plotnikov (A), Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Děrgačov – Karpov, Koskiranta, Jakupov – Kablukov, M. Malcev, V. Tichonov – Ivan Morozov.

Lokomotiv Jaroslavl: Salák (Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov, Afanasjev – Kozun, Loktionov (A), J. Averin (A) – Sannikov, J. Korotkov, Alexejev – Korškov, Kraskovskij, Denisenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Apalkov (C)..
Český brankář Alexandr Salák zatím odchytal za Jaroslavl v play-off tři zápasy s úspěšností 95,8%, obránce Jakub Nakládal nastoupil šestkrát a bilance1+3 ho řadí na třetí místo v kanadském bodování klubu, které vede jeho kolega Staffan Kronwall (3+3).
Nejproduktivnějším hráčem domácích je NIkita Gusev se shodnou bilancí 3+3.
V osmifinále odehrál jak v základní části Západní konference druhý Petrohrad, tak třetí Jaroslavl šest zápasů. SKA porazil moskevský Spartak 4:2, když už v sérii po dvou domácích porážkách prohrával 0:2. Lokomotiv si stejným poměrem poradil podle očekávání se Soči.
Druhý zápas čtvrtfinálové série KHL přichází za stavu 1:0 pro favorizovaný Petrohrad. Stejným poměrem skončil úvodní duel série, který prodloužil střeleckou nemohoucnost Lokomotivu Jaroslavl. Ten v základní části nedokázal skórovat do petrohradské sítě ani jedinou v normální hrací době, pouze jednou uspěl po bezbrankovém výsledku v prodloužení. Zbylé duely prohrál 0:2, 0:4 a opět 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.