KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Dynamo Moskva - 5. září 2020   17:00

OMSK
OMSK
02:25' Šumakov (Čudinov, K. Semjonov) • 16:31' Boucher (Sekáč, Tolčinskij)
2:1
(2:1, 0:0, 0:0)
Dynamo Moskva
11:39' Brjukvin  (Šipov, Tarasov)
OMSK
Garipov (Bobkov) – Čudinov, Jemelin (C), Běreglazov, Kaski, Pokka, Šaripzjanov, Čisťakov – Knight, Boucher, Sekáč (A) – Činachov, Šumakov, K. Semjonov – Zernov, Tolčinskij, Chochlačov – Košelev, Stas (A), Kablukov – A. Potapov.
Beljajev, Odinš – Kučava, Šalagin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), J. Zajcev, Grigorjev, Volkov, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – Šipov, Tarasov, Brjukvin (A) – Alexejev, Kruglov, V. Kuljomin – Zajcev, Pankratov, Muranov.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jiří SEKÁČ (OMS) 0+1, 5 střel, čas na ledě 21:01

Michal ČAJKOVSKÝ (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:49
Ne, domácí obětavě ubránili těsné vedení a stejně, jako v prvním ligovém utkání, vyhrává o gól a připisuje si tak druhou výhru!
Dynamu patřila většina času zápasu, ale hosté dnes selhávali v koncovce. Nutno vyzvednout i dobrou defenzivní práci Avangardu.
59:18'
Puk na střídačce domácích, bude se vhazovat po pravici Garipova.
59:08'
Oddechový čas pro hosty.
59:05'
Ivan Bočarov (Dynamo M.) míří ven z branky, hosté to zkusí v šesti!
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Nepřesná rozehrávka Dynama znamená odpískání zakázaného uvolnění a hra se tak vrátí před Bočarova.
58:38'
Gólman Ivan Bočarov (Dynamo M.) zatím stále v brance.
58:20'
Avangard ve třetině Dynama, kde domácí šetří čas.
57:55'
Jsme v koncovce třetí třetiny a Dynamu se stále nedaří vyrovnat.
57:27'
Vladimir Brjukvin (Dynamo M.) se natahoval před brankou Avangardu po puku, který by již mohl zasunout za Garipova, ale na puk nedosáhl!
56:47'
Nepřesná rozehrávka Dynama, domácí získávají puk a vrací ho do třetiny hostů.
56:08'
Ilja Kablukov (Omsk) se nedostal k puku v útočném pásmu a domácí tak musí zařadit zpátečku.
55:38'
Hraje se ve středním pásmu, na Avangardu je již patrná snaha o dobrou defenzivu a rozbíjení akcí soupeře ve střední třetině.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny před námi, sledujeme snahu Dynama alespoň o vyrovnání.
54:31'
Je to pomalé.. pomalé přihrávky, bránící hráč Avangardu se při vlastním oslabení stíhali přesouvat, stejně tak i gólman Garipov.
54:17'
53:50'
Ale něco tomu v podání Dynama chybí...
53:28'
Dynamo v útočném pásmu, hosté mají ještě druhou polovinu přesilové hry k tomu, aby skórovali.
52:50'
Po zablokované střele ale hosté o útočné pásmo přišli.
52:25'
Dynamo vyhrává vhazování po levici Garipova a zůstává tak od začátku přesilovky v útočném pásmu.
52:17'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Potapov – 2 min., podrážení).
51:25'
Tak tato přesilová hra byla, z pohledu domácího Avangardu, nejhorší v dosavadním průběhu zápasu.
51:13'
50:40'
Avangardu se až nyní podařilo získat útočné pásmo.
49:55'
Další vyhozený kotouč v podání hostů, čas na střídání na obou stranách.
49:20'
Dynamo na úvod vlastního oslabení vyhazuje kotouč ven ze třetiny.
49:13'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
48:40'
Dynamo má i v téhle vzdálené lokalitě poměrně slušnou diváckou podporu a z hlediště se často ozývá skandování Dynamo!
47:58'
Avangard se po přečkaném oslabení dost dlouho držel ve třetině Dynama.
47:15'
Dynamo si připsalo další neúspěšnou přesilovou hru a hosté tak stále prohrávají o gól.
46:38'
Tak to byla statečný výkon bránící čtveřice Avangardu, která ubránila celé oslabení ve vlastní třetině!
46:30'
46:00'
Bránící čtveřice Avangardu je již hodně unavená.
45:35'
Juuso Hietanen (Dynamo M.) opět v akci, tentokrát si sjel od modré k brance, ale jeho střelu zablokoval bránící hráč.
44:57'
Juuso Hietanen (Dynamo M.) udržel útočné pásmo a domácí se tak formují do obranného vzorce.
44:38'
Po vyhraném vhazování odpalují domácí puk ze třetiny.
44:30'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., naražení zezadu).
43:35'
Alexandr Chochlačov (Omsk) mohl zvýšit náskok svého týmu, když se k němu odrazil puk, po zakončení Bouchera, ale nestihl zakončit.
42:50'
Nepřesnost v kombinaci Avangardu, puk tak získávají hosté.
42:08'
Po pravé straně zkouší hosté projít do třetiny Avangardu, ale přišli o puk.
41:38'
Daniil Tarasov (Dynamo M.) se dostal do zakončení, v dobré pozici ale trefuje jen klečícího Garipova.
40:56'
Souboj za brankou Avangardu končí vítězně pro domácí.
40:32'
Nahozený kotouč do pásma Dynama, v rohu je ale jako první hráč hostujícího mužstva, který rozehrává.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48.
Byť poslední minuta patřila domácím, těch předchozích devatenáct ve druhé třetiny patřily jednoznačně hostům. Dynamo mělo více ze hry, několikrát sevřelo svého soupeře v jeho třetině, ale gólově se hosté prosadit nedokázali.
Jediný gól této části vstřelili domácí, jenže byl dosažen v rozporu pravidly, takže záhy nebyl uznán. Do poslední třetiny tak půjdou domácí stále s nejtěsnějším náskokem.
40:00'
39:30'
Damir Šaripzjanov (Omsk) nahazuje puk na brankáře Bočarova, ten chytá a raději přerušuje hru.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, v níž stále čekáme na gól.
38:40'
Jiří Sekáč (Omsk) nahazuje kotouč za branku Dynama a odchází střídat, každopádně jeho spoluhráči ještě zabojovali a udržel útočné pásmo.
37:57'
Michal Čajkovský (Dynamo M.) si najel před branku, kam ale nedoputovala přihrávka z pravé strany.
37:15'
Oliwer Kaski (Omsk) nespěchá s rozehrávkou zpoza vlastní branky.
36:45'
Dynamo rozehrává, domácí mezitím rychle střídají a nakonec zastavují rozehrávku soupeře ve středním pásmu.
36:20'
Alexej Jemelin (Omsk) nahazuje kotouč na Bočarova, který puk sráží do rohu.
35:59'
Andrej Sergejev (Dynamo M.) pálí z voleje od modré, trefuje však pouze před sebou stojícího bránícího hráče Avangardu.
35:38'
Po pravé straně postupují hosté směrem k brance Avangardu, ale nakonec stejně končí u mantinelu.
35:00'
Poslední pětiminutovka druhé třetiny, Dynamo neustává ve své aktivitě.
34:15'
Juuso Hietanen (Dynamo M.) zvládl rozehrát pod tlakem a dokonce i založit útočnou akci.
33:29'
Tak je tu správné rozhodnutí – gól Šumakova neplatí, domácí tak stále vedou pouze o gól!
33:29'
Ale pozor, celou situaci ještě prověřují sudí na videu!
33:29'
Avangard právě vstřelil branku!
Oliwer Kaski (Omsk) dostal puk na modrou čáru, odkud vystřelil na branku. Do střely však zasáhl ještě nohou SERGEJ ŠUMAKOV, který tak změnil dráhu střely, na což již gólman Bočarov nedokázal zareagovat. Asistence: Oliwer Kaski.
32:55'
Hosté v útočném pásmu, Andrej Alexejev ale byl nakonec vytlačen do střední třetiny.
32:11'
Jenže domácí z toho vytěžili pouze nepřesnou střelu od modré, po níž se opět musí bleskově stáhnout do svého pásma.
31:50'
Corban Knight (Omsk) šel do souboje za brankou Dynama a udělal dobře, vybojoval puk pro svůj tým.
31:35'
Vadim Šipačov (Dynamo M.) se dvakrát dostal do zakončení před Garipovem, ale domácí gólman všechny pokusy soupeře zneškodnil.
31:15'
A znovu domácí jen odevzdávají puk soupeři, aby alespoň stihli vystřídat.
30:50'
Souboj za brankou Avangardu, puk vybojovali hosté, kteří tak zůstávají ve třetině soupeře.
30:18'
Po levé straně zavezl Michail Grigorjev (Dynamo M.) puk do útočného pásma, ale neměl podporu svých spoluhráčů.
30:00'
Jsme přesně v polovině zápasu, v němž domácí aktuálně pouze brání těsné vedení.
29:35'
Ale je vidět, že lepší pohyb mají přece jenom hosté, kteří jsou častěji na kotouči.
29:15'
Rychlá rozehrávka domácích, kteří se na chvíli dostali do útočného pásma.
28:20'
Hráči Avangardu odpalují puk na zakázané uvolnění a i nadále jsou pod tlakem soupeře.
27:38'
Přečíslení dva na jednoho v podání Dynama... ale jediný bránící hráč Avangardu dokázal zablokovat přihrávku.
27:15'
Michail Grigorjev (Dynamo M.) si sjel od modré až k brance, kde sice získal odražený puk ale už nemohl zakončit.
27:00'
Hra je nyní hodně kouskována, více ze hry mají hosté, dočkají se také vyrovnávacího gólu?
26:35'
Vladimir Brjukvin (Dynamo M.) dotírá na domácího gólmana poté, co mu Garipal lapil jeho střelu z levé strany.
26:08'
Dmitrij Jaškin (Dynamo M.) prověřil pozornost domácího gólmana, ten jeho golfovou střelu chytá a přerušuje hru.
25:31'
Vhazování ve středním pásmu, puk vybojovali domácí, kteří tak stále drží těsné vedení.
25:02'
Jegor Alanov (Dynamo M.) odzbrojil útočícího protihráče, velmi dobrá defenzivní práce.
24:30'
Vladimir Brjukvin (Dynamo M.) číhal u branky Avangardu, dostal ale přihrávku na brusle, takže ani nedokázal vystřelit.
24:15'
Rozehrávka Dynama, na levou stranu, hosté se dostali do útočného pásma.
23:27'
Vhazování po levici Garipova, puk získávají domácí, kteří ho ale dlouho neudrželi na svých holích... Michail Grigorjev (Dynamo M.) se dostal ke střele, Garipov musí znovu zasahovat.
23:07'
Souboj ve středním pásmu vítězný pro Dynamo, které se dostává do útoku.
22:06'
Ivan Bočarov (Dynamo M.) vyráží střelu Kablukova, velmi dobrý zákrok.
21:08'
Výborná akce Dynama tři na dva, ale v poslední chvíli sáhl do přihrávky před branku vracející se obránce Avangardu.
20:41'
Jiří Sekáč (Omsk) se na druhé straně dostal ke střele ze slotu, ale trefil jen dobře postaveného gólmana Dynama.
20:20'
Michal Čajkovský (Dynamo M.) hned v úvodu druhé dvacetiminutovky prověřil z mezikruží Garipova, který jeho střelu srazil do rohu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
První třetina končí výhrou domácích, kteří však nebyli lepší, než jejich dnešní soupeř. Nicméně dokázalo využít své přesilové hry, byť první gól padl těsně po jejím skončení. Přesilovky mají domácí zvládnuté na jedničku, skvělými přihrávkami si dokáží vypracovat šance, které i dvakrát proměnili. Naproti tomu Dynamo svou jedinou přesilovou hru využít nedokázalo a v dalším průběhu zápasu bude muset dotahovat manko.
20:00'
19:30'
Dynamo svou přesilovou hru nevyužilo a už to vypadá, že hosté půjdou do kabin s jednobrankovým mankem.
19:15'
18:20'
Tak možná nyní se Dynamo usadí v útočném pásmu... ne, Dmitrij Kagarlickij (Dynamo M.) prohrál souboj u mantinelu a bránící hráč Omsku puk odpálil ven ze třetiny.
17:55'
Hosté se středem dostávají do útočného pásma, ale následuje opět nepřesná zpětná přihrávka k modré, po níž puk zamířil ve ze třetiny.
17:35'
Dynamo v útočném pásmu, ale následuje nepřesná přihrávka na modrou.
17:15'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Košelev – 2 min., podrážení).
16:55'
Hosté si zahrají přesilovou hru, nyní hrají v šesti, bez brankáře.
16:31'
Domácí i tuto přesilovou hru sehráli výtečně, když se z pravé strany, po přihrávce Sekáče ze strany levé, trefuje REID BOUCHER, který již dokázal odkrytou část branky trefit, na rozdíl od svého spoluhráče před pár okamžiky. Asistence: Jiří Sekáč a Sergej Tolčinskij.
16:00'
Oba týmy střídají, domácí formují útočnou akci ve vlastní třetině.
15:45'
Dynamo dvakrát dokázalo dostat puk ven ze třetiny a získalo tak cenné vteřiny.
15:05'
Avangard drží útočné pásmo... Sergej Šumakov z levé strany mohl zamířit do odkryté branky, ale trefuje jen brankovou konstrukci!
14:52'
Daniil Tarasov (Dynamo M.) prohrál vhazování ve vlastní třetině, dobrá zpráva pro domácí.
14:49'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Muranov – 2 min., podrážení).
14:38'
Ilja Kablukov (Omsk) zatáhl po pravém mantinelu puk do útočného pásma, odkud ale již nestihl přihrát.
14:06'
Zablokovaná střela Grigorjeva, který to zkoušel z levé strany, od modré, domácí dostali puk ven ze třetiny.
13:48'
Hra opět přerušena, vhazování po levici Bočarova, puk vybojovali hosté.
13:18'
Ofsajd na útočné modré zastavil domácí, vhazování ve středním pásmu.
12:50'
Souboj za brankou Avangardu, vypadalo to, že tam jeden z hostujících hráčů mohl být lehce zahákován, ale sudí nepískal, takže se hraje dál.
12:20'
A Dynamo je viditelně při chuti, nyní se hosté opět drží v útočném pásmu.
11:39'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Daniil Tarasov přihrál zpoza branky do předbrankového prostoru, kde pálí v pokleku VLADIMIR BRJUKVIN, na jehož střelu z voleje domácí gólman ani nestihl zareagovat. Asistence: Ilja Šipov a Daniil Tarasov.
10:50'
První desetiminutovka nabídla výtečný hokej, padl již jeden gól, nicméně hra je vyrovnaná.
09:40'
Vhazování po pravici Garipova, úspěšnější jsou domácí, kteří tak mohou zaútočit.
08:58'
Souboj v útočném pásmu Avangardu, o puk se bojuje u levého mantinelu, následuje střela Činachova, kterou Bočarov vyráží do rohu.
08:20'
Vladimir Brjukvin (Dynamo M.) zavezl po levé straně puk do útočného pásma, ale hosté opět nezakončili.
07:40'
Trochu klidnější pasáž, po tom svižném úvodu zápasu, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.
06:45'
Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.
06:21'
Puk, po střele Ivana Muranova (Dynamo M.), končí v ochranné síti za domácí brankou, hra přerušena.
05:44'
Pohotovou střelu Šipačova, od pravého mantinelu, Emil Garipov (Omsk) vyrazil a domácí poté dostali puk ven ze třetiny.
05:20'
Po vyhraném vhazování se Dynamo znovu drží v útočném pásmu.
04:50'
Avangard se při tlaku Dynama dobře bránil a soupeř se v podstatě nedostal k nějaké střele.
04:30'
Dynamo nyní svírá svého soupeře!
03:55'
Juuso Hietanen (Dynamo M.) si sjel do pravého kruhu pro vhazování, kam přišla přihrávka zpoza domácí branky, ale střela mu příliš nesedla.
03:35'
Andrej Alexejev (Dynamo M.) vybojoval puk ve vlastní třetině a založil útočnou akci svého týmu.
02:55'
Dynamo v útočném pásmu, sledujeme souboj u pravého mantinelu, v němž jsou úspěšnější domácí.
02:25'
Dynamo sice ubránilo vlastní oslabení, ale z tlaku domácí přece jenom skórovali, když Bočarova z levé strany překonal svižnou střelou pod horní tyč SERGEJ ŠUMAKOV. Asistence: Maxim Čudinov a Kirill Semjonov.
02:21'
01:55'
Až za branku Garipova dostali puk hosté, získávají cenné vteřiny.
01:36'
Jiří Sekáč (Omsk) zakončuje krásnou akci z levé strany, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale Ivan Bočarov vyrazil.
01:15'
Avangard opět v útočném pásmu, Dynamo se ale zatím dobře brání.
00:55'
Oliwer Kaski (Omsk) vypálil od modré, ale gólman Ivan Bočarov jeho střelu chytá.
00:50'
Avangard v útočném pásmu, domácí se chystají ke střele.
00:21'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., hákování).
00:01'

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Čudinov, Jemelin, Běreglazov, Kaski, Pokka, Šaripzjanov, Chistjakov – Knight, Boucher, Sekáč – Činachov, Šumakov, K. Semjonov – Zernov, Tolčinskij, Chochlačov – Košelev, Stas, Kablukov – A. Potapov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov, J. Zajcev, Grigorjev, Volkov, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov – Šipov, Tarasov, Brjukvin – Alexejev, Kruglov, V. Kuljomin – Zajcev, Pankratov, Muranov.

Rozhodčí: Beljajev, Odinš – Kučava, Šalagin.
DYNAMO MOSKVA
Moskevské Dynamo se také v nedohraném ligovém ročníku 2019/2020 pohyboval v horních patrech tabulky, když v době přerušení ročníku mu patřila čtvrtá příčka, s dvoubodovou ztrátou na třetí Jokerit. V té době vládla Západní konferenci dvojice CSKA Moskva (1. místo, 94 bodů), SKA Petrohrad (2, 93 b.).
Pro Dynamo bude duel v Omsku prvním ostrým soutěžním zápasem v nové sezóně. Stejně, jako domácí Avangard, odehrálo Dynamo několik přípravných zápasů, konkrétně devět, ovšem s výrazně horší bilancí, než Avangard – tři výhry a šest proher...
AVANGARD OMSK
Avangard skvěle rozehrál minulou sezónu, v níž se dlouho pohyboval na čele pořadí Východní konference. Před březnovým přerušením soutěže a následným předčasným ukončením sezóny však začal klopýtat a prohrál z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát (čtyřikrát v řadě).
Do nového ročníku však Avangard vstoupil výhrou, když doma těsně porazil Novosibirsk 1:0 (jediným střelcem zápasu byl v 50. minutě Boucher). Že by také úvod nové sezóny mohl být parádní stejně, jako v té předchozí sezóně, dokazují i výsledky přípravných zápasů – sedm duelů, sedm výher, z toho šest v základní hrací době!
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části ruské KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá na svém stadionu DYNAMO MOSKVA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.