Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního dne. Večer pro vás z Paříže připravíme online přenos z utkání mezi Finskem a Slovinskem. Na počtenou!
Švýcaři se díky dnešnímu vítězství posunuli na druhé místo ve skupině, o které už dnes jistojistě nepřijdou. Naopak Bělorusové zůstávají bez bodového zisku poslední a budou nejspíš se Slovinskem bojovat o záchranu.
Nejlepší hráči utkání:

Leonardo Genoni – SUI (14 úspěšných zákroků)
Charles Linglet – BLR (0+0)
Švýcaři vstupovali do třetí třetiny s náskokem dvou branek a znovu se jim podařilo jednu přidat. Po osmi minutách využil Schäppi chyby Graborenka a přihrál Almondovi. Švýcarský útočník se trefil přesně do pravého horního růžku. Bělorusové následně nevyužili přesilovku a do konce utkání už se na pořádnou šanci nezmohli. Po čtyřech zápasech jsou bez bodu.
59:59
Voroboj ještě vyslal od červené čáry poslední propagační ránu. Genoni udržel kotouč a Švýcaři slaví výhru 3:0.
59:32
Suter posunul puk do středního pásma a švýcarští fanoušci oceňují výkon svých oblíbenců skandovaným potleskem.
58:48
Kogalev se po Drozdově akci natlačil před brankou k volnému puku, ale Genoniho nepřekonal. Švýcarský gólman hájí nulu.
58:16
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Almondovi se nepovedlo tečovat nahození od Rüfenachta, a tak Lalande v poklidu zasáhl.
57:53
Korobov dohrál Martiho na mantinel a S. Kosticyn přihrál mezi kruhy na Kovyršina. Jeho střelu skryl Genoni do lapačky.
56:58
Děmkov vybojoval puk pro Jevenka, jehož nahození od mantinelu na branku neprošlo. I tak zůstává Bělorusko v útočné třetině.
56:34
Nyní už se utkání skutečně jen dohrává a běloruské šance klesají na minimum. Genoni si vyjel pro puk a s přehledem rozehrál.
55:54
Bodenmannova přihrávka vyhnala Švýcary z útočného pásma, naopak zaútočit mohl A. Kosticyn. Objetí branky nekorunoval povedeným bekhendovým zakončením.
55:25
A. Kosticyn vybojoval u mantinelu puk pro Stase a přihrál mu na pravý kruh. Švýcarský brankář udržel Stasovu střelu.
54:43
Jako vítěz vyšel Šinkevič, a tak mohli Bělorusové zaútočit. Před Genonim se marně pokoušel proti trojici obránců prosadit Kogalev.
53:57
Kukan udržel modrou čáru a nahodil puk po mantinelu. Tam pokračuje hra soubojem dvou osmiček, Praplana a Šinkeviče.
53:27
Bělorusové působí hodně bezradně, za celý zápas nebyli schopni si vytvořit gólovou šanci. Šance na postup do čtvrtfinále jim nenávratně utíká.
Dnešní utkání sleduje 3 212 diváků.
52:36
Pavloviče při přechodu modré čáry jeden ze spoluhráčů předběhl, a tak už se střela do chráničů Genazziho nepočítala. Ofsajd, komerční pauza.
52:08
Herzog nedosáhl na Almondovu přihrávku, ale přebruslil běloruského obránce. Za brankou poté upadl a skolil i brankáře Lalanda.
51:20
Povedená souhra jinak dnes neviditelných bratrů Kosticynových skončila razantní střelou Andreje. Genoni byl připraven.
51:05
Běloruský ofsajd přerušil hru a Švýcaři dostřídávají. Vhazuje se ve středním pásmu, do konce zbývá necelých devět minut.
50:34
Švýcarsko je kompletní a naprosto bez problémů oslabení zvládlo. Haas střílel z pravé strany o kousek vedle.
49:56
Stefanovič pronikl do pásma a vystřelil, trefil ovšem pouze Furrera. Kotouč si pak našel Bodenmann a po mantinelu jej poslal do bezpečí.
49:30
Genoni vyřešil skrumáž před brankou a odražený puk vyhodili Švýcaři ze třetiny. Bělorusům přesilovka nevychází.
48:52
Děmkov zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, kde se jej snaží také udržet. Švýcaři se ale zatím bez potíží brání.
48:30
Bělorusko dostává šanci na odpověď. Andres Ambühl (SUI) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.
47:55
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Nádherná branka Švýcarů! Schäppi obral u mantinelu o kotouč Graborenka a posunul puk do jízdy CODYMU ALMONDOVI. Útočník Ženevy si nabruslil na kruh a vymetl pravou šibenici překrásnou střelou – 3:0! Asistence: Reto Schäppi.
47:14
Bodenmann si se svou kličkou na modré čáře nepřišel na Šinkeviče. Jenže ten poté nedokázal přihrát přesně.
46:53
Haasovi s Hollensteinem nevyšel přechod modré čáry a byl odpískán ofsajd. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
46:17
Malgin se prodral na levé křídlo a zkoušel obstřelit obránce Lisovce. Nepovedlo se, Bělorus srazil puk na mantinel.
45:23
Ambühl obkroužil branku a přihrával do slibné pozice Bodenmannovi. Jeho zakončení těsně minulo pravou tyčku.
44:53
Jevenko se uvolnil na levé straně, ale jeho střela postrádala přesnost. Naopak odrazem o mantinel posunula do protiútoku Schäppiho.
44:34
Lalande si dal pozor na napadající Švýcary a rozehrál na Graborenka. Po odrazu puku na střídačku se vhazuje v útočné třetině Švýcarska.
43:35
Suter si nabruslil na levé křídlo a po přihrávce křížem zakončoval z první. Střela se ozvala na zadním hrazení.
43:15
Puk se na dlouhé sekundy zasekl u mantinelu pod bruslemi Děmkova a Untersandera. Rozhodčí nepřerušoval a puk získali Švýcaři.
42:34
Furrer si v pohodě poradil s Děmkovem a o něco později posunul puk pryč ze třetiny. Dá se očekávat zvýšena aktivita Běloruska.
41:45
Šarangovič tečoval Karabanovu střelu od modré čáry mimo branku. Švýcarští obránci bojují o puk na zadním mantinelu.
41:18
Genoni ukázal Kukanovi, že rozehraje sám, a poslal puk do středního pásma. V tom útočném se ale Švýcaři neusadili.
40:47
Třetí část začíná poněkud vlažně a už dvakrát byla hra přerušena. Podruhé se tak stalo po zakázaném uvolnění Švýcarů.
40:24
Bělorusové ještě přečkali několik sekund v oslabení a už jsou kompletní. Praplanova střela z pravé strany minula branku.
40:01
Druhé dějství nabídlo ještě větší aktivitu švýcarského celku, který vede zaslouženě o dvě branky. Malginovu bombu na začátku prostřední periody schoval Lalande do lapačky, Po individuální akci Schäppiho těsně minul odkrytou branku dorážející Almond.

V šestatřicáté minutě už se Švýcaři prosadili. Hollensteinovu přihrávku zužitkoval střelou pod břevno Ambühl. Suter mohl vzápětí náskok ještě navýšit, ale bekhendové zakončení samostatného úniku mu nevyšlo. Pokud chtějí Bělorusové utkání zdramatizovat, musejí výrazně přidat.
Střely na branku: 20 – 9
Vyhraná vhazování: 25/41 – 16/41
Trestné minuty: 4 – 10
Další třetina začne přibližně v 17:53.
40:00
39:54
Jevenko naremploval na mantinel Rüfenachta, ale jednalo se o čistý zákrok. Ve druhé části se už nic podstatného nestane.
39:21
Brunner neuspěl se svým pokusem ani napodruhé a odjíždí střídat. To už běží poslední minuta druhé třetiny.
38:40
Lalande vytěsnil tvrdou ránu Brunnera od modré čáry a Bělorusko následně vyhodilo. Švýcarům vypomůže s rozehrávkou Genoni.
38:17
Hollenstein efektně přenechal puk za sebou Praplanovi, jenž by byl býval zakončoval z velmi výhodné pozice, kdyby ho nefauloval Pavel Vorobej (BLR). Bělorus je vyloučen na dvě minuty za podražení.
37:49
Vorobejovu střelu si Genoni pohlídal, puk mu nevypadl, a tak nemohli Bělorusové dorážet. O něco později zastavil jejich akci ofsajd.
37:06
Lalande mohl inkasovat potřetí! Po krásné přihrávce křížem jel na něj z levé strany Suter, ale bekhendové zakončení mezi tři tyče nevměstnal.
36:56
Švýcaři zaslouženě přidali druhou branku, protože prakticky po celý průběh druhé třetiny drží Bělorusy na míle od brány Genoniho.
35:29
Švýcaři zvyšují náskok a vedou před koncem druhé třetiny o dvě branky! Bělorusové ustáli střelu z pravé strany, ale poté přihrál Hollenstein mezi kruhy ANDRESI AMBÜHLOVI, který se z první trefil pod břevno. Lalande na puk lapačkou nedosáhl – 2:0! Asistence: Denis Hollenstein, Romain Loeffel.
34:36
Lalande se vydal hodně odvážně na zadní mantinel do souboje s Hollensteinem. Všechno pro něj dobře dopadlo, puk se odrazil k Bělorusům.
34:23
Svěřenci trenéra Lewise jsou teď dlouhodobě zamčení v obranném pásmu. Oddechnout mohou během komerční pauzy, puk zmizel z kluziště.
33:24
Linglet se protáhl okolo Genazziho a bekhendem na dlouhou ruku zakončoval. Na brankáře Genoniho ale nevyzrál.
32:52
Suter objel branku a přihrával do velmi dobré pozice najíždějícímu Malginovi. Před ním odklidil kotouč na poslední chvíli Kovyršin.
32:14
Bělorusům se ale nepovedlo vystřídat a Švýcaři je dostávají pod tlak. Bodenmann srazil u mantinelu Kovyršina a odjel vystřídat.
31:42
Brunnerova střela skončila v Lalandově výstroji. Po vhazování před běloruskou brankou získal puk pro své spoluhráče Kovyršin.
31:12
Švýcarští fanoušci se zlobili, že rozhodčí neposoudil střet Lisovce s Haasem jako nedovolený zákrok. Bělorusové poté dostali puk pod kontrolu.
30:35
Švýcaři byli velmi blízko vstřelení druhé branky! Po akci Schäppiho dorážel Almond a jen těsně minul levou tyčku branky zmateného Lalanda.
30:07
Přihrávka od Almonda prošla až na modrou čáru na Loeffela, s jehož střelou si Lalande poradil celkem bez potíží.
29:44
Stefanovič nedosáhl na dlouhou přihrávku od Vorobeje a píská se zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Lalanda.
29:16
Nyní už jsou v pěti obě mužstva. Druhá část plyne bez gólových šancí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:45
Pavlovič přihrál na modrou čáru Korobovovi, který si ale střelecký pokus rozmyslel. Za chvíli už budou Bělorusové kompletní.
28:15
Hra ve čtyřech zatím, zdá se, více svědčí Bělorusům. Teď drží kotouč na holi a dumají nad přechodem do útočného pásma.
27:35
S. Kosticyn přihrál po přechodu modré čáry doleva na bratra Andreje a Genoni měl co dělat, aby udržel jeho tvrdou střelu před brankovou čárou.
27:06
Přesilovka okamžitě končí. Reto Schäppi (SUI) hned po buly fauloval Graborenka a odsedí si dvě minuty za hákování.
27:01
Charles Linglet (BLR) je nakonec za vystřelení puku mimo hrací plochu (zdržování hry) vyloučen na dvě minuty. Švýcaři si tak znovu zahrají přesilovku.
27:01
Chenkel zablokoval Praplanovu střelu z levého křídla a odklonil ji mimo branku. Po dalším přerušení je tu komerční přestávka.
26:25
Bělorusové stále čekají na první větší příležitost. Sice je Švýcaři nepřehrávají, ale rozhodně je ani nepouštějí před Genoniho.
25:48
Korobovova přihrávka neprošla před Genoniho branku, ale na druhé straně výrazněji neuspěli ani Švýcaři.
25:15
S. Kosticyn si nabruslil do dobré pozice, ale při pokusu o střelu mu puk sjel z hole. Do kombinace se zapojuje jeho bratr Andrej.
24:54
Podporu fanoušků mají rozhodně silnější Švýcaři, Bělorusů je v hale rozhodně méně. Přechod Švýcarů zastavil ofsajd.
23:48
Marti nahodil puk po mantinelu a ukončil poměrně dlouhé střídání. Stas se proti přesile Švýcarů v útočné třetině neprosadil.
23:08
Martiho střela od modré čáry minula běloruskou branku, ale i tak Švýcaři pokračují v náporu. S pukem manévruje Rüfenacht.
22:37
Bělorusové teď v obranném pásmu naprosto propadli a Malgin si vybruslil mezi kruhy. Střelu floridského útočníka čapl Lalande do lapačky.
22:13
Znovu se puk octl tam, kde nepatří. Ambühl nechtěně protečoval kotouč na švýcarskou střídačku, ale nezasáhl žádného z trenérů.
21:45
Ze souboje Malgina s Kulakovem se kotouč odrazil mimo hrací plochu. Na vhazování ve středním pásmu jdou Šarangovič a Ambühl.
20:58
Praplan se po levé straně neprobil až do zakončení, na druhé straně zase trochu dezorientovaný Linglet odevzdal puk Švýcarům.
20:19
Střelu S. Kosticyna zablokoval Furrer a puk se odrazil do ochranné sítě. Vhazuje se před Genonim.
20:01
Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Švýcarskem a Běloruskem, přičemž celek z východní Evropy může žehrat na svou nedisciplinovanost. Ve čtvrté minutě měl první dobrou šanci Hollenstein, ale hráči v bílých dresech se s trochou štěstí ubránili. Poté přestáli švýcarskou přesilovku, načež se ani oni sami v početní výhodě neprosadili.

V sedmnácté minutě se na trestné lavici sešli dva Bělorusové. Švýcaři sice přesilovku pět na tři nevyužili, ale v klasické výhodě jednoho muže už udeřili a zaznamenali první branku. Untersanderovu střelu doklepl za čáru z bezprostřední blízkosti Schäppi. Utkání je v zásadě vyrovnané, mírnou převahu mají díky přesilovkám Švýcaři.
Střely na branku: 12 – 5
Vyhraná vhazování: 10/16 – 6/16
Trestné minuty: 2 – 6
Další třetina začne přibližně v 17:03.
20:00
19:46
Untersander natlačil Pavloviče na hrazení, ale udělal to v souladu s pravidly. Švýcaři se ještě ženou do poslední útočné akce.
19:23
Genoni si poradil s lehkým nahozením od Stefanoviče. Bělorusové se ale v poslední minutě první části usazují v útočném pásmu.
18:47
Linglet se po levé straně proháčkoval až do útočného pásma, ale pak byla jeho střela sražena na zadní mantinel.
18:20
Loeffelův pokus od modré čáry srazila švýcarská obrana do ochranné sítě. Na vhazování po levici Lalanda se staví Almond a Stas.
17:54
Přesilovku pět na čtyři už hokejisté ze země helvétského kříže využívají a jdou do vedení! Lalande vyrazil Untersanderovu střelu jen před sebe a RETO SCHÄPPI doklepl puk zblízka do prázdné branky – 1:0! Asistence: Ramon Untersander, Joel Genazzi.
17:24
Z klasické přesilovky zbývá Švýcarům ještě necelá minuta, ale nedaří se jim dostat do útočného pásma.
16:43
Ambühl stál na konci švýcarské kombinace, ale nastřelil Pavloviče pouze do chráničů. Bělorusové vyhodili a jsou ve čtyřech.
16:12
Necelou půlminutu budou hrát Švýcaři ve dvojnásobné početní výhodě. Roman Graborenko (BLR) obdržel menší trest za podražení.
15:45
Před Lalandem bylo po nahození od Furrera nebezpečno, ale běloruský brankář si všechny odrazy pohlídal. Poradil i s dorážkou Malgina.
15:11
Hollensteinova střela byla zablokována a Bělorusové vyhodili z pásma. Kotouč znovu zaváží do útočné třetiny individuálním způsobem Malgin.
14:39
Danila Karaban (BLR) sice nepustil Brunnera do zakončení, jenže si pomohl nedovoleným způsobem. Dvě minuty za hákování.
14:09
Nyní už jsou Švýcaři v plném počtu a Rüfenacht zaměstnal Lalanda. To Loeffelova střela už na branku neprošla.
13:27
Zatím to ze strany svěřenců trenéra Lewise není nijak povedená přesilovka. Furrer obral o kotouč Kogaleva, ale nevyhodil.
12:53
Sražená střela A. Kosticyna se odrazila od zadního mantinelu k S. Kosticynovi, kterému ale pokus o dorážku vůbec nesedl. Švýcaři vyhodili.
12:18
Korobov neudržel v těžké pozici modrou čáru a puk se dostal k A. Kosticynovi. Ten přihrává zpět dozadu na Korobova, jenž rozjede útočnou akci.
12:00
Simon Bodenmann (SUI) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Po skončení druhé komerční pauzy si svou první přesilovku zahrají Bělorusové.
11:47
Ambühl nastartoval na levém křídle Bodenmanna, jehož střílenou přihrávku odklidil z prostoru před brankou obránce Jevenko.
10:46
Untersander zablokoval střelu Stase, který se nedostal ani k dorážce. Zatím se hraje docela útočný hokej na obě strany.
10:06
Schäppi sebral Bělorusům kotouč po buly před Lalandem a přihrával Rüfenachtovi. Ten si ale nezpracoval tak, aby mohl střílet.
09:44
Diaz přihrál dvakrát na levé křídlo Brunnerovi, jehož ránu poprvé zastavil Lalande a podruhé mířila vedle branky.
09:09
Kovyršin ukradl puk Haasovi, kterému nevyšlo zpracování, a vyvezl jej až do útočného pásma. Bělorusové mohou vystřídat.
08:18
Furrer jen tak nahodil puk od modré čáry před branku, kde strážil Hollenstein. Lalande nic moc neviděl, i tak ale dokázal puk vyrazit.
08:03
Furrer nabil ke střele Hollensteinovi, jehož pokus vyrazil Lalande betonem. O dorážku se ještě pokoušel Praplan, ale týmu z alpské země bylo odpískáno postavení v brankovišti.
07:47
Dokonce si Švýcaři vykoledovali první faul. Dmitri Korobov (BLR) je potrestán dvěma minutami za krosček, přesilovka začne po komerční přestávce.
07:24
Brunner obešel Korobova, ale z úhlu nemířil přesně. Švýcaři si však našli odražený kotouč a pokračují v útočném pásmu.
06:47
Stefanovič objel branku a přihrával do nebezpečné pozice S. Kosticynovi. Někdejší útočník Montréalu ale netrefil puk dobře.
06:12
Kogalev vytáhl puk z mezikruží až před branku a ještě přihrával doleva na Drozda. Genoni utěsnil prostor u první tyč a vyrazil puk.
05:23
Bělorusové se na chvilku usadili v útočném pásmu, ale nemělo to delšího trvání. Genoni vytěsnil pokus Děmkova zprava.
04:56
Ambühl vybojoval puk pro Furrera, jenž tentokrát nemířil od modré čáry přesně. Švýcaři ale každopádně začali aktivněji.
04:16
Furrer o něco později ještě prozkoušel pozornost naturalizovaného běloruského brankáře. Lalande úspěšně zakročil.
03:54
Hollenstein střílel z úhlu a jeden z běloruských obránců měl co dělat, aby si nesrazil puk do vlastní branky. Lalande byl totiž hodně daleko z klece.
03:24
Chenkelovo nahození sebral za branku Genoniho Loeffel a odehrál kotouč po mantinelu do středního pásma.
02:44
V Paříži mají problémy s časomírou, a proto nyní měří čas na stopkách. Mezitím se do útočné třetiny dere po levém křídle Stefanovič.
02:16
Malgin nabil v útočném pásmu na pravou stranu ke střele Diazovi. Lalande ránu švýcarského kapitána chytil a udržel ve výstroji.
01:56
Po zakázaném uvolnění hráčů v bílých dresech se bude vhazovat po pravici Lalanda. Ještě předtím se ale bude vracet čas.
01:34
Bělorusové se dostali do útočného pásma, ale střelu na branku nevyprodukovali. Genozzi posunul puk po mantinelu.
00:57
Švýcaři nahodili puk na běloruskou branku, jenže tam se k němu dostal Kevin Lalande a vyslal přihrávkou svůj celek do útoku.
00:01
Na led nastupují švýcarští hokejisté v červených dresech, doprovázejí je Bělorusové v bílém.
Do začátku zápasu zbývá méně než patnáct minut, ale naprostá většina sedaček v pařížské aréně zůstává prázdná.
Bělorusům se do sestavy vrací Andrej Kosticyn, jenž po hitu od Šimka nehrál proti Kanadě. Zahraje si s bratrem Sergejem a se Stefanovičem v prvním útoku. Sedmička obránců zůstává ve stejném složení, chytat ale bude Kevin Lalande, který proti Kanadě na soupisce úplně chyběl.

Jeho náhradníkem je Karnauchov, Trus naproti tomu vypadl ze sestavy. S Kulakovem a Kovyršinem si ve druhém útoku tentokrát zahraje Pavlovič, ke Stasovi a Lingletovi se přidává Děmkov. Čtvrtá útočná formace zůstala pospolu, pozici třináctého útočník zastane Drozd.
Švýcaři nastupují proti Bělorusko se stejnou dvojicí brankářů a stejnou obranou jako včera proti Francii. Elitní formaci dnes nově vytvoří Rüfenacht, Schäppi a Almond, druhá a třetí útočná řada zůstávají v totožném složení. Čtvrtou lajnu tvoří Herzog, Malgin a Richard, třináctým útočníkem je Suter.

Švýcarsko: Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein, Haas – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Herzog, Malgin, Richard – Suter. Trenér: Patrick Fischer.

Bělorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stefanovič, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Kulakov, Pavlovič (A), Kovyršin – Děmkov, Stas (C), Linglet – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Drozd. Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Anssi Salonen (FIN) – Hannu Sormunen (FIN), Libor Suchánek (CZE).

BĚLORUSKO

Bělorusové za sebou oproti svému dnešnímu soupeři nemají moc povedený začátek turnaje. V prvním utkání sice dokázali potrápit favorizované Finy, když dokázali za stavu 0:2 vyrovnat na 2:2. Na body to ale nakonec nestačilo, protože hráči Suomi blamáž v závěrečných minutách odvrátili.

V duelech s Českem a s Kanadou už ale byli Východoevropané jasně horší a podle toho vypadaly i výsledky. S českým výběrem Bělorusové prohráli 1:6 a o převaze Čechů svědčil i poměr střel na branku 7:45. A proti Kanadě nedokázali svěřenci trenéra Lewise vstřelit ani gól. Nakonec prohráli 0:6 a stále tak čekají na první body na letošním mistrovství.

Sestava z posledního utkání:

M. Karnauchov (Trus) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stas (C), Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, S. Kosticyn, Kovyršin – Drozd, Děmkov, A. Volkov – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Stefanovič. Trenér: Dave Lewis.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté ze země helvétského kříže mají zatím na kontě po dvou odehraných zápasech pět bodů. Na úvod turnaje ztratili v zápase se Slovinskem čtyřbrankové vedení z první třetiny, ale nakonec v penaltové loterii vyválčili bonusový bod. Ve druhém utkání už ovšem ukázali Švýcaři svou sílu. Stejně jako se Slovinci se i proti Norům dostali do vedení, ale na rozdíl od prvního duelu už ho dokázali udržet a připsali si tři body za výhru 3:0.

V duelu s pořadatelskou Francií měli ovšem Švýcaři opět problémy. Francouzi šli v první třetině do vedení. Ve druhé části sice dvěma rychlými góly otočil vývoj utkání Praplan, ale domácí vyrovnali. Hokejisté ze země helvétského kříže v poslední dvacetiminutovce znovu vedli, jenže Kohouti poslali zápas do prodloužení a následných samostatných nájezdů, v nichž vybojovali bod navíc. Švýcaři tak budou s Bělorusy napravovat první porážku na MS.

Genoni (Hiller) – Diaz (C), Furrer (A), Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Ambühl (A), Bodenmann, Brunner – Praplan, Hollenstein, Haas – Suter, Malgin, Richard – Schäppi, Herzog, Almond – Rüfenacht. Trenér: Patrick Fischer.
Vítejte u sledování dalšího utkání z Mistrovství světa v ledním hokeji 2017! V pařížské AccorHotels Areně na sebe narazí týmy Švýcarska a Běloruska. Švýcaři mají na svém kontě po dvou odehraných zápasech pět bodů, když se protrápili zápasem se Slovinskem, ale potom přesvědčivě porazili Nory. V duelu s Francií se však znovu trápili a nakonec s ní prohráli po samostatných nájezdech. Bělorusové oproti tomu neprožívají povedený vstup do turnaje. Všechny tři svoje dosavadní zápasy prohráli, i když Finsko, Česko a Kanada nejsou nijak lehcí soupeři. Východoevropané tak budou chtít vybojovat první body na šampionátu. Zápas mezi Švýcarskem a Běloruskem začíná ve středečních 16:15. Zůstaňte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.