Kanada - Finsko | ONLINE | 12.5.2018 20:15 | MS v hokeji 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 12. května 2018   20:15

Ukončeno
Kanada
Kanada
10:55' Pageau (Horvat)
1:5
(1:3, 0:0, 0:2)
Finsko
Finsko
08:50' Rantanen   • 13:48' Pesonen  (Nutivaara, Tolvanen) • 16:35' Rantanen  (Mikael Granlund, T. Teräväinen) • 45:17' Tolvanen   • 45:27' T. Teräväinen  (Aho, Kivistö)
Kanada
Sestavy:
McElhinney (17. Kuemper) – Ekblad, Vlasic, Edmundson, Parayko, Pulock, R. Murray, Nurse – Schwartz, Nugent-Hopkins, McDavid (C) – B. Schenn (A), Jo. Bailey, R. O'Reilly (A) – Pageau, Dubois, Horvat – Eberle, Barzal, Jost – Beauvillier.
Rozhodčí
Lemelin (Rakousko), Olenin (Rusko) – Goljak (Bělorusko), Šefčík (Slovensko)
Jyske Bank Boxen, Herning
9 313 diváků
Finsko
Sestavy:
Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Zápas sledovalo 9 313 diváků.
Střely na branku: 31 – 22
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni finský brankář Harri Säteri a útočník Kanady Ryan O'Reilly.
Je dobojováno. Pikantní duel mezi Kanadou a Finskem končí jasnou výhrou finského týmu, který zvítězil bezpečně o čtyři góly. Kanadská mašina tak byla zastavena a v dnešním duelu dokázala vsítit pouhý jeden gól. Naopak Finové hýřili aktivitou a tři body proti javorovým listům si rozhodně zaslouží.
Konec zápasu.
59:50'
Finové mají puk na svých holích a už jenom odpočítávají poslední vteřiny tohoto utkání. Je jasné, že výhru nad Kanadou jim už nikdo nevezme.
59:37'
Savinainen a Barzal jsou vyloučeni za hrubost a uvidíme další hr ve čtyřech hráčích na obou stranách. Už to ale na tomto utkání vůbec nic nezmění.
59:37'
Vyloučení v týmu Kanada (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hrubost).
59:15'
Finové jsou kompletní a už budou toto utkání pouze a jen dohrávat. Nikam se neženou a mají puk na svých holích.
58:54'
Finský celek se osvobozuje a posílá puk znovu až před branku Kuempera. Kanada tak musí zase zpátky a akci začít odzadu.
58:13'
Přichází tak osvobození Finů a kotouč letí až před Kuempera. Troufám si už v tuto chvíli napsat, že Finové kráčí k zisku tří bodů, Kanada naopak zůstala dnes za očekáváním a nezíská ani bod.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Kanada je v útočném pásmu, ale zatím se nedostala do zakončení před finskou brankou.
57:39'
Kanada je v plném počtu a začíná její přesilová hra.
57:15'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mikko Rantanen.
57:12'
Kanaďané získali kotouč a vyhazují ho až před branku Harriho Säteriho. Finové tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
56:39'
Granlund dostal přihrávku za branku Kanady, poté se dostal před ní, ale Kuemper si celou situaci pohlídal. Následně pak střílel ještě Aho, ale také ten nebyl úspěšný.
56:04'
Finové jsou kompletní a začíná jejich zkrácená klasická přesilová hra.
55:45'
Kanada je už ve čtyřech.
55:39'
Další vyloučení kanadského hráče. Edmundson nedovoleně bránil soupeře a také jde na trestnou lavici. Finové budou chviličku hrát čtyři na tři.
55:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění).
54:27'
Finové mají kotouč pod kontrolou a pomalu se přemisťují do útočného pásma. Nikam se ale příliš neženou, spíše se zaměřují na zadní vrátka a nepouštějí Kanadu do úniku.
54:04'
Síly na ledě se ale srovnají. Teräväinen dostává dvě minuty za hákování a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
54:04'
Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., hákování).
53:48'
První dvě minuty z vyloučení McDavida jsou pryč a pro Finy už pokračuje klasická početní výhoda.
53:09'
Bo Horvat zachytil rozehrávku Aha a Teräväinena a hned vyvezl puk znovu do středního pásma a poté ho poslal až před finskou klec.
52:40'
Poté se Kanaďané dostali ke kotouči a hned ho vyhodili do bezpečí. Pošetřili tak poprvé cenné vteřiny ze svého dlouhého oslabení.
52:12'
Finský celek se už nastěhoval do útočného pásma a operuje před brankou Kanady. Z levé strany to zkoušel Rantanen, ale nebyl úspěšný.
51:45'
Connor McDavid zasáhl holí do obličeje finského hráče a dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Využijí Finové dlouhotrvající početní výhodu?
51:45'
Vyloučení v týmu Kanada (Connor McDavid – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
51:25'
A další střela kanadského kapitána Connora McDavida, jenž ale střílel mimo finskou klec.
50:58'
Connor McDavid se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale po jeho střele se vyznamenal znovu Harri Säteri, ten kryje další kanadskou střelu.
50:40'
Po střele Baileyho zasahoval Säteri a hned na to přerušil hru. Po další komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.
49:56'
Jsme v polovině třetí třetiny a Finové stále vedou rozdílem čtyř branek. Zatím tak mají k výhře nad Kanadou hodně blízko a Kanada naopak hodně daleko k tomu, aby s utkáním něco udělala.
49:24'
Finové moc nezdržují hru před vlastním brankářem. Tam získali kotouč a hned s ním Rantanen zamířil před Kuemperovu branku, kde došlo k další střele. Kanaďané jsou tak stále pod menším tlakem.
49:00'
Kuemper musel zastavit hru, když ho málem střelou od mantinelu nachytal Teuvo Teräväinen. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
48:49'
Následuje komerční přestávka.
47:44'
Hráči Kanady jsou samozřejmě v šoku a nedokáží se dostat ke kloudné střele či pěkné kombinaci. Místo toho se zase uvolnil finský tým, který se žene před Kuemperovu branku.
46:59'
No s Kanadou to už nevypadá vůbec dobře. Dnes rozhodně není k vidění její lehkost ve hře a útočné výpady. Navrch tak mají Finové.
45:27'
Finsko právě vstřelilo branku!
A aby toho nebylo málo, Kanada prohrává v tuto chvíli už o čtyři góly. Sebastian Aho pěknou přihrávkou uvolnil TEUVA TERÄVÄINENA, jenž se z levého kruhu nemýlil a prostřelil Kuempera mezi jeho pravou rukou a tyčkou jeho branky – 1:5. Asistence: Sebastian Aho a Tommi Kivistö.
45:17'
Finsko právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba brankáře Kuempera znamená čtvrtou branku Finů. Ten se vedle své branky snažil odehrát puk do bezpečí a místo toho nabil na pravý kruh EELIMU TOLVANENOVI, který si poté sjel až před něho a svou střelou mu nedal šanci – 1:4. Bez asistence.
44:27'
Jormakka je na ledě a jeho tým je v plném počtu.
44:17'
Další nepřesná kombinace Kanady znamená ztrátu kotouče a ten letí až před Kuempera. Kanadská přesilovka tak je u konce a vypadá to, že ani tentokráte nebude využita.
43:19'
Finové pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení a vyhazují puk zase až před Kuemperovu branku.
43:00'
Schwartzovu střelu tečoval těsně před Säterim Jost, ale znovu to ke kontaktní brance nevedlo. Hned na to se Finové osvobozují a posílají puk až před kanadskou branku.
42:27'
Další přesilovka pro Kanadu. Jormakka inkasuje dvě minuty za držení a bude si přát, aby na trestné lavici vydržel celé dvě minuty.
42:27'
Vyloučení v týmu Finsko (Pekka Jormakka – 2 min., držení).
41:04'
Ryan O'Reilly vyhrál souboj s Nutivaarou a kanadský výběr se tak udržel v útočném pásmu. Ovšem před Harrim Säterim se ke střele vůbec nedostali.
40:52'
A hned na to se dostali do útočného pásma, kde se o střelu pokusil Connor McDavid. Ovšem poté se k puku dostali Finové a hned zahrozili před Kuemperem, ten ale střelu Aha chytil.
40:01'
Kanaďané jsou už v plném počtu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 20 – 15
Také druhé dějství je za námi. V něm jsme změnu skóre nezaznamenali, a tak na ukazateli skóre svítí stav z první třetiny, tedy 1:3 pro Finy. Kanaďané byli nedisciplinovaní a nechali se několikrát zbytečně vyloučit, ovšem Finové tentokráte netrestali. Javorové listy tak i před třetí třetinou mají nelehký úkol, a sice dohnat dvoubrankové manko. Uvidíme, zda se jim to podaří nebo zda finský celek své vedení udrží až do konce. Třetí třetina začne přibližně ve 21:55.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Po pěkné kombinaci Finů pálil z mezikruží Sebastian Aho, vyražený kotouč ale poté kanadský tým vyhodil do bezpečí a pošetřil tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Kanaďané se dokázali osvobodit a poslali puk až před finskou branku. Suomi tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
38:01'
Další trest pro Kanaďany. Aaron Ekblad dohrál finského hráče, podrazil ho a i přes nesouhlas míří na trestnou lavici. Zbytečně tak znovu oslabuje svůj tým, který se bude bránit ve čtyřech.
38:01'
Vyloučení v týmu Kanada (Aaron Ekblad – 2 min., podražení).
37:46'
Jean-Gabriel Pageau nahodil kotouč do útočného pásma, nikoho ze svých spoluhráčů tam ale nenašel. Finové se tak dostali k puku a míří na opačnou stranu.
37:10'
Sebastian Aho se řítil až před branku Kanady, jeho bekhendové zakončení ale zastavila obrana javorových listů.
36:44'
Nicméně javorové listy mají stále tlak před finskou klecí a snaží se o vstřelení kontaktní branky, která by je vrátila zpět do hry. Ovšem další jejich akce byla hodně nepřesná.
35:56'
Rantanen posunul puk na Granlunda, ale jejich souhra nevyšla. Hned na to se do útočného pásma přiřítili Kanaďané a nebezpečně tam střílel Connor McDavid. Ale Säteri byl znovu úspěšný.
35:11'
Vlasic dostal puk a vystřelil. Jenže rána Žraloka ze San Jose mířila pouze vysoko nad finskou branku.
34:35'
Finové jsou kompletní a znovu nedovolili Kanaďanům v jejich přesilové hře skórovat.
34:15'
Nyní to už vyšlo a kotouč letí přes celé kluziště až před branku kanadského národního týmu.
33:37'
Harri Säteri vyrazil střelu Connora McDavida a znovu tak podržel svůj tým. Kanaďané ale mají stále před jeho brankou tlak, ze kterého se finský tým nemůže vymanit.
33:05'
Finové hned vyhodili puk z vlastní obranné třetiny a Kanada tak musí zakládat akci z hloubi vlastního obranného pásma.
32:35'
A hned na to je vyloučen Manninen za vysokou hůl a Kanaďané tak mají k dispozici přesilovou hru. Dokáží ji využít?
32:35'
Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., vysoká hůl).
32:33'
Kanaďané měli ještě šanci před finskou brankou ve vlastním oslabení, ale Ryan Nugent-Hopkins nebyl úspěšný. Kanada je už v tuto chvíli v plném počtu.
32:11'
Tolvanen napálil puk z pravého kruhu a Kuemper měl plné ruce práce. Nakonec akci Finů zastavil a podržel tak svůj tým.
31:32'
Finové jsou zpět a už opět operují před Kuemperovou klecí, zatím se jim ale nedaří dostat se ke kloudné střele, která by znamenala šanci na další gól.
30:53'
Už je vše v pořádku a Finové začínají svou přesilovou hru. Aho střílel z pravé strany, ale skákavý kotouč zastavil obránce Ekblad, jenž okamžitě vyhazuje puk až před finskou branku.
30:33'
Ještě nás ale čeká další pauza. Na ledě se objevila díra a je třeba ji opravit. Už se o to pokoušejí všichni arbitři.
30:33'
Na řadě je komerční pauza. A po ní čeká Finy další početní výhoda. Nedisciplinovanost Kanaďanů pokračuje a nyní dostává dvě minuty za sekání Anthony Beauvillier.
30:33'
Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., sekání).
29:50'
Finové se sami připravili o útočné pásmo a musejí se vracet zpět. Kotouč je ve středním pásmu a nakonec oba celky střídají.
29:04'
Javorové listy stále nemohou najít recept na Finy, kteří téměř v polovině utkání vedou stále o dvě branky. A zatím tento výsledek skvěle brání.
28:29'
Kanaďané jsou už v plném počtu.
28:10'
A další možnost Kanaďanů v oslabení, střelu Connora McDavida musel zastavit Harri Säteri a raději pak přerušil hru.
27:17'
Finové už svírají Kanaďany v jejich obranném pásmu a ke střele z levého kruhu se dostal Teuvo Teräväinen, jenž ale napálil jen pravý beton Kuemperovy branky.
26:35'
Jaden Schwartz to zkusil ve vlastním oslabení po střele z levého kruhu, ta ale končí na obraně Finů. Ti poté otáčejí hru před kanadskou branku.
26:29'
A nyní je tu přesilovka pro Finsko. Tyson Jost dostává dvě minuty za podražení a také on putuje na trestnou lavici. Přesilovka Finů začne po krátké komerční pauze.
26:29'
Vyloučení v týmu Kanada (Tyson Jost – 2 min., podražení).
25:17'
Finové jsou v plném počtu.
24:10'
Obrovská šance Kanady. Connor McDavid už střílel na zcela odkrytou finskou klece, ale do dráhy puku vložil svoji hůl jeden z Finů a zabránil tak jasnému gólu Kanady!
23:59'
Po vhazování před Säterim se k puku dostali Finové a okamžitě ho vyhazují až před Kuemperovu klec.
23:17'
Kanaďané mají šanci dostat se Finům na dostřel jediné branky. Manninen dostal dvě minuty za hákování a sedí už na lavici hanby.
23:17'
Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., hákování).
22:28'
Z vrcholu levého kruhu vyslal přízemní střelu jeden z Kanaďanů a Säteri nastavil svoji hůl a kotouč tak dostal do své moci.
21:40'
Ale také jim se akce nepovedla, jak by chtěli a Kanaďané už míří do další akce na opačné straně. Poté před Säterim střílel Bailey, jenže to bylo zase nepřesné.
20:59'
Jean-Gabriel Pageau dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, jeho přízemní střelu ale vyrazila finská obrana do bezpečí. Finové se tak pokusí o svou útočnou akci.
20:10'
Kanaďané se dostali hned do útočného pásma, po jejich střele ale skončil puk jen vedle finské klece.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 12 – 10
První třetina tohoto pikantního duelu je za námi. A bylo rozhodně na co koukat. Skóre otevřel v deváté minutě Mikko Rantanen, jehož střelu z úhlu si do branky srazil Ekblad. Poté ale Kanaďané hned srovnali, prosadil se Jean-Gabriel Pageau. Poté se ale nechali Kanaďané dvakrát vyloučit a Finové dvakrát trestali. Nejprve Janne Pesonen strhl znovu vedení na stranu Finů a po něm pak další početní výhodu využil Mikko Rantanen, pro kterého to byla druhá dnešní trefa. Kanaďané tak budou muset dohánět už dvoubrankové manko. Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Oba celky jsou už v plném počtu.
19:45'
Akce střídala akci a v té poslední se ocitli Finové, jenže před kanadskou brankou úspěšní nebyli. To jim ovšem zatím nemusí vadit. Do kabin půjdou se slibným dvoubrankovým náskokem.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Kanaďané se dostali do šance před Säterim, ale střela Barzala z pravé strany se mezi tři tyče nevešla.
17:58'
Mezi Antillou a Nursem došlo k menší potyčce a oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
17:58'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Kanada (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min., hrubost).
17:15'
Na druhé straně ujel Connor McDavid a z levé strany se dostal do bekhendové střely, ale na pozorného Hariiho Säteriho si nepřišel. Ten proti jeho střele vytáhl přesný zákrok.
16:55'
Kanaďané neudrželi puk v útočném pásmu a Finové šli do přečíslení. Ovšem také se jim akce nepovedla.
16:35'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Curtis McElhinney, přichází Darcy Kuemper.
16:35'
Finsko právě vstřelilo branku!
Další kanadský trest je potrestán. MIKKO RANTANEN se kousek u levé tyče snažil vystřelit, napoprvé mu to ale nevyšlo a puk minul. Jenže si ho sebral hned zase zpátky a poté ho už umístil za McElhinneyhova záda – 1:3 a vyhnal ho tak z brankoviště. Asistence: Mikael Granlund a Teuvo Teräväinen.
15:41'
Hráči Kanady se hned po vhazování v obranném pásmu dostali ke kotouči a vyhodili ho poprvé až před finskou branku.
15:39'
Další vyloučení Kanaďanů. Beauvillier podrazil soupeře a už míří na trestnou lavici. Nabízí tak Finům další přesilovou hru a ti mají šanci odskočit na dvoubrankový rozdíl.
15:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., podražení).
14:48'
Také počínání Finů nebylo úspěšné a hra se opět otočila před branku Harriho Säteriho, jenž si pohlídal střelu Ekblada od modré čáry.
14:16'
Kanada tak musí opět dohánět a už je nastěhována zpět v útočném pásmu. Ovšem jejich akce měla pouze a jen jepičí život a do útoku se už znovu žene evropský celek.
13:48'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové si berou svůj jednobrankový náskok zase zpátky díky tomu, že využili svou přesilovou hru. JANNE PESONEN se dobře postavil před branku a poté lehkou tečí umístil kotouč za záda kanadského brankáře po střele Nutivaary od modré čáry – 1:2. Asistence: Markus Nutivaara a Eeli Tolvanen.
12:51'
Po další finské kombinaci se k puku dostali Kanaďané a bez čekání ho vyhazují do bezpečí.
12:19'
Aho nahodil puk před branku, kde ho tečoval Teräväinen, ale s jeho projektilem si poradila kanadská obrana. Nicméně Finové jsou stále v útočném pásmu.
11:58'
Další přesilová hra pro Finy. Bailey dostává dvě minuty za nedovolené bránění a po reklamní přestávce tak začne přesila Finů.
11:58'
Vyloučení v týmu Kanada (Josh Bailey – 2 min., nedovolené bránění).
10:55'
Kanada právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno, Kanada je tak zpátky ve hře. JEAN-GABRIEL PAGEAU chvíli čekal na vrcholu levého kruhu a poté kotouč napálil směrem k finské brance a ten doplachtil až za záda Harriho Säteriho – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Bo Horvat.
10:13'
Tak to je pro javorové listy nepříjemná situace. Hned po inkasované brance se do šance dostal Connor McDavid, ale kapitán Kanady svou střelu poslal mimo tři tyče.
08:50'
Finsko právě vstřelilo branku!
A hned je z toho úvodní branka zápasu. Po chybě obrany Kanady získal kotouč MIKKO RANTANEN a poté ho z rohu kluziště prakticky z nulového úhlu poslal před branku Kanady, kde si ho holí do branky srazil nešťastně Aaron Ekblad – 0:1. Bez asistence.
07:49'
Jean-Gabriel Pageau nahodil puk z levého kruhu, ale našel jen hokejku Sebastiana Aha a ten posílá kotouč dopředu.
07:39'
A tam sebral soupeři puk Teuvo Teräväinen a nebezpečně si počínal u levé tyčky z pohledu brankáře Kanady. Ten ale kousek volného prostoru utěsnil svým levým betonem.
07:02'
Nahození Kanaďanů do třetiny Finů se nepovedlo a hráči ve světlých dresech tak otáčejí hru na opačnou stranu.
06:45'
Další útočný výpad Finů do kanadského území skončil velmi rychle a Connor McDavid, kapitán javorových listů, už zakládá další kanadskou akci na druhé straně.
06:32'
A další nebezpečná situace před McElhinneym. Mikael Granlund na tečoval těsně před ním střelu Pokky a i tentokráte podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.
06:26'
Kanaďané jsou v plném počtu. Také oni své první oslabení zvládli bez úhony.
05:18'
Markus Nutivaara pálil od modré čáry a poté před McElhinneym vznikla skrumáž. V té se ale lépe zorientovali Kanaďané a dokázali puk udržet někde pod tělem kanadského brankáře.
05:15'
Až nyní získal puk kanadský bek a vyhazuje ho až před finskou klec.
04:28'
Mikael Granlund dostal puk na pravou stranu kanadské branky, nadvakrát ovšem kanadského gólmana nepřekonal. Kanaďané se ale nemohli dostat k puku a nemohli ho tak vyhodit. Finové útočí znovu.
04:26'
Přesilovka také pro Finy. Edmundson inkasuje dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici. Jeho tým se tak bude muset bránit ve čtyřech.
04:26'
Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., hákování).
03:50'
Parayko se natlačil do brankoviště, kde raději puk podržel Harri Säteri a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
03:21'
Bo Horvat se dostal ke střele mezi kruhy, jenže ta neměla takovou razanci a po zisku kotouče uháněli před kanadskou branku Aho s Teräväinenem, ale jejich souhra ovoce nepřinesla.
02:52'
Nutivaara je na ledě, Finové jsou v plném počtu a své oslabení tak zvládli na jedničku.
02:16'
Finové hrají své oslabení zatím velmi dobře a kousek před modrou čárou vypíchli kotouč, který znovu letí až před McElhinneyho.
01:43'
Jenže znovu se jim to nepovedlo, finský tým se dostal k puku, který okamžitě vyhazuje až před kanadskou branku. Hráči v červených dresech tak musí zakládat další akci odzadu.
01:23'
Zámořský celek už se nastěhoval zpět do útočného pásma, kde se pokusí o další akci před Säterim.
01:11'
Parayko pálil od modré čáry, kotouč na levé straně se dostal ke Connoru McDavidovi, ale jeho střela pak skončila na finském brankáři. Následně pak se Finové osvobozují.
00:52'
Je tu první vyloučení. Nutivaara vyhodil puk do hlediště a je z toho dvouminutový trest za zdržování hry. Kanaďané si tak jako první zahrají přesilovou hru.
00:52'
Vyloučení v týmu Finsko (Markus Nutivaara – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:52'
Ti ale v útočné třetině moc nepobyli a je tu další útok finského celku.
00:06'
Finové se hned dostali do útoku a Rantanen hned vyslal střelu z pravé strany, ale ta byla nepřesná. Hru na druhou stranu tak otáčejí Kanaďané.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Ekblad, Vlasic, Edmundson, Parayko, Pulock, R. Murray, Nurse – Schwartz, Nugent-Hopkins, McDavid (C) – B. Schenn (A), Jo. Bailey, R. O'Reilly (A) – Pageau, Dubois, Horvat – Eberle, Barzal, Jost – Beauvillier.

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Rozhodčí: Lemelin (Rakousko), Olenin (Rusko) – Goljak (Bělorusko), Šefčík (Slovensko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Finsko

Finové jsou v závěsu za Kanadou na třetí pozici s devíti body, ztrácí tedy na velmi silný zámořský celek pouhý jeden bod a dnes by si na javorových listech rádi připsali další bodový zisk. Finové od začátku šampionátu gólově přidělovali. Zejména Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen dělají soupeřům vrásky na čele a patří mezi vůbec nejproduktivnější hráče turnaje. Nejprve výsledky 8:1 smetli Jižní Koreu a Lotyšsko. 7:0 pak porazili Nory. Poslední duel proti domácímu Dánsku jim ale nevyšel, kdy padli těsně 2:3. A dnes by si rádi ztracené body zase vrátili. Rozhodně nás čeká velmi zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Finska

1. Sebastian Aho 12 bodů (5+7)
2. Teuvo Teräväinen 11 bodů (4+7)
3. Mikael Granlund 6 bodů (2+4)
Kanada

Kanadští hokejisté jsou v tabulce ve skupině B na druhém místě s deseti body za prvními Spojenými státy americkými. A právě s USA okusili dosud jedinou porážku, která se zrodila hned v prvním utkání na MS. Američané tehdy porazili svého zámořského protivníka 5:4 po samostatných nájezdech. Ovšem od té doby Kanada neztratila ani bod. Výsledkem 10:0 vyprášila Jižní Koreu, 7:1 Dány a 5:0 pak Norsko. Právě v utkání s norskou reprezentací se hattrickem blýskl kapitán Kanady a její největší hvězda – Connor McDavid. Dnes ale kanadský výběr nečeká tak jednoduché střetnutí, jako v posledních třech zápasech. Narazí totiž na rozjetou finskou mašinu, která prahne po dalších bodech.

Nejproduktivnější hráči Kanady

1. Connor McDavid 10 bodů (4+6)
2. Mathew Barzal 6 bodů (0+6))
3. Pierre-Luc Dubois 5 bodů (2+3)
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji nás čeká pikantní souboj mezi Kanadou a Finskem. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud