MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 12. května 2018   20:15

Ukončeno
Kanada
Kanada
10:55' Pageau (Horvat)
1:5
(1:3, 0:0, 0:2)
Finsko
Finsko
08:50' Rantanen   • 13:48' Pesonen  (Nutivaara, Tolvanen) • 16:35' Rantanen  (Mikael Granlund, T. Teräväinen) • 45:17' Tolvanen   • 45:27' T. Teräväinen  (Aho, Kivistö)

Sestava Kanada
McElhinney (17. Kuemper) – Ekblad, Vlasic, Edmundson, Parayko, Pulock, R. Murray, Nurse – Schwartz, Nugent-Hopkins, McDavid (C) – B. Schenn (A), Jo. Bailey, R. O'Reilly (A) – Pageau, Dubois, Horvat – Eberle, Barzal, Jost – Beauvillier.
Rozhodčí
Lemelin (Rakousko), Olenin (Rusko) – Goljak (Bělorusko), Šefčík (Slovensko)
Jyske Bank Boxen, Herning
9 313 diváků
Sestava Finsko
Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Zápas sledovalo 9 313 diváků.
Střely na branku: 31 – 22
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni finský brankář Harri Säteri a útočník Kanady Ryan O'Reilly.
Je dobojováno. Pikantní duel mezi Kanadou a Finskem končí jasnou výhrou finského týmu, který zvítězil bezpečně o čtyři góly. Kanadská mašina tak byla zastavena a v dnešním duelu dokázala vsítit pouhý jeden gól. Naopak Finové hýřili aktivitou a tři body proti javorovým listům si rozhodně zaslouží.
Konec zápasu.
59:50'
Finové mají puk na svých holích a už jenom odpočítávají poslední vteřiny tohoto utkání. Je jasné, že výhru nad Kanadou jim už nikdo nevezme.
59:37'
Savinainen a Barzal jsou vyloučeni za hrubost a uvidíme další hr ve čtyřech hráčích na obou stranách. Už to ale na tomto utkání vůbec nic nezmění.
59:37'
Vyloučení v týmu Kanada (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hrubost).
59:15'
Finové jsou kompletní a už budou toto utkání pouze a jen dohrávat. Nikam se neženou a mají puk na svých holích.
58:54'
Finský celek se osvobozuje a posílá puk znovu až před branku Kuempera. Kanada tak musí zase zpátky a akci začít odzadu.
58:13'
Přichází tak osvobození Finů a kotouč letí až před Kuempera. Troufám si už v tuto chvíli napsat, že Finové kráčí k zisku tří bodů, Kanada naopak zůstala dnes za očekáváním a nezíská ani bod.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Kanada je v útočném pásmu, ale zatím se nedostala do zakončení před finskou brankou.
57:39'
Kanada je v plném počtu a začíná její přesilová hra.
57:15'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mikko Rantanen.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
57:12'
Kanaďané získali kotouč a vyhazují ho až před branku Harriho Säteriho. Finové tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
56:39'
Granlund dostal přihrávku za branku Kanady, poté se dostal před ní, ale Kuemper si celou situaci pohlídal. Následně pak střílel ještě Aho, ale také ten nebyl úspěšný.
56:04'
Finové jsou kompletní a začíná jejich zkrácená klasická přesilová hra.
55:45'
Kanada je už ve čtyřech.
55:39'
Další vyloučení kanadského hráče. Edmundson nedovoleně bránil soupeře a také jde na trestnou lavici. Finové budou chviličku hrát čtyři na tři.
55:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění).
54:27'
Finové mají kotouč pod kontrolou a pomalu se přemisťují do útočného pásma. Nikam se ale příliš neženou, spíše se zaměřují na zadní vrátka a nepouštějí Kanadu do úniku.
54:04'
Síly na ledě se ale srovnají. Teräväinen dostává dvě minuty za hákování a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
54:04'
Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., hákování).
53:48'
První dvě minuty z vyloučení McDavida jsou pryč a pro Finy už pokračuje klasická početní výhoda.
53:09'
Bo Horvat zachytil rozehrávku Aha a Teräväinena a hned vyvezl puk znovu do středního pásma a poté ho poslal až před finskou klec.
52:40'
Poté se Kanaďané dostali ke kotouči a hned ho vyhodili do bezpečí. Pošetřili tak poprvé cenné vteřiny ze svého dlouhého oslabení.
52:12'
Finský celek se už nastěhoval do útočného pásma a operuje před brankou Kanady. Z levé strany to zkoušel Rantanen, ale nebyl úspěšný.
51:45'
Connor McDavid zasáhl holí do obličeje finského hráče a dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Využijí Finové dlouhotrvající početní výhodu?
51:45'
Vyloučení v týmu Kanada (Connor McDavid – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
51:25'
A další střela kanadského kapitána Connora McDavida, jenž ale střílel mimo finskou klec.
50:58'
Connor McDavid se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale po jeho střele se vyznamenal znovu Harri Säteri, ten kryje další kanadskou střelu.
50:40'
Po střele Baileyho zasahoval Säteri a hned na to přerušil hru. Po další komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.
49:56'
Jsme v polovině třetí třetiny a Finové stále vedou rozdílem čtyř branek. Zatím tak mají k výhře nad Kanadou hodně blízko a Kanada naopak hodně daleko k tomu, aby s utkáním něco udělala.
49:24'
Finové moc nezdržují hru před vlastním brankářem. Tam získali kotouč a hned s ním Rantanen zamířil před Kuemperovu branku, kde došlo k další střele. Kanaďané jsou tak stále pod menším tlakem.
49:00'
Kuemper musel zastavit hru, když ho málem střelou od mantinelu nachytal Teuvo Teräväinen. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
48:49'
Následuje komerční přestávka.
47:44'
Hráči Kanady jsou samozřejmě v šoku a nedokáží se dostat ke kloudné střele či pěkné kombinaci. Místo toho se zase uvolnil finský tým, který se žene před Kuemperovu branku.
46:59'
No s Kanadou to už nevypadá vůbec dobře. Dnes rozhodně není k vidění její lehkost ve hře a útočné výpady. Navrch tak mají Finové.
45:27'
Finsko právě vstřelilo branku!
A aby toho nebylo málo, Kanada prohrává v tuto chvíli už o čtyři góly. Sebastian Aho pěknou přihrávkou uvolnil TEUVA TERÄVÄINENA, jenž se z levého kruhu nemýlil a prostřelil Kuempera mezi jeho pravou rukou a tyčkou jeho branky – 1:5. Asistence: Sebastian Aho a Tommi Kivistö.
45:17'
Finsko právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba brankáře Kuempera znamená čtvrtou branku Finů. Ten se vedle své branky snažil odehrát puk do bezpečí a místo toho nabil na pravý kruh EELIMU TOLVANENOVI, který si poté sjel až před něho a svou střelou mu nedal šanci – 1:4. Bez asistence.
44:27'
Jormakka je na ledě a jeho tým je v plném počtu.
44:17'
Další nepřesná kombinace Kanady znamená ztrátu kotouče a ten letí až před Kuempera. Kanadská přesilovka tak je u konce a vypadá to, že ani tentokráte nebude využita.
43:19'
Finové pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení a vyhazují puk zase až před Kuemperovu branku.
43:00'
Schwartzovu střelu tečoval těsně před Säterim Jost, ale znovu to ke kontaktní brance nevedlo. Hned na to se Finové osvobozují a posílají puk až před kanadskou branku.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
42:27'
Další přesilovka pro Kanadu. Jormakka inkasuje dvě minuty za držení a bude si přát, aby na trestné lavici vydržel celé dvě minuty.
42:27'
Vyloučení v týmu Finsko (Pekka Jormakka – 2 min., držení).
41:04'
Ryan O'Reilly vyhrál souboj s Nutivaarou a kanadský výběr se tak udržel v útočném pásmu. Ovšem před Harrim Säterim se ke střele vůbec nedostali.
40:52'
A hned na to se dostali do útočného pásma, kde se o střelu pokusil Connor McDavid. Ovšem poté se k puku dostali Finové a hned zahrozili před Kuemperem, ten ale střelu Aha chytil.
40:01'
Kanaďané jsou už v plném počtu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 20 – 15
Také druhé dějství je za námi. V něm jsme změnu skóre nezaznamenali, a tak na ukazateli skóre svítí stav z první třetiny, tedy 1:3 pro Finy. Kanaďané byli nedisciplinovaní a nechali se několikrát zbytečně vyloučit, ovšem Finové tentokráte netrestali. Javorové listy tak i před třetí třetinou mají nelehký úkol, a sice dohnat dvoubrankové manko. Uvidíme, zda se jim to podaří nebo zda finský celek své vedení udrží až do konce. Třetí třetina začne přibližně ve 21:55.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:37'
Po pěkné kombinaci Finů pálil z mezikruží Sebastian Aho, vyražený kotouč ale poté kanadský tým vyhodil do bezpečí a pošetřil tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Kanaďané se dokázali osvobodit a poslali puk až před finskou branku. Suomi tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
38:01'
Další trest pro Kanaďany. Aaron Ekblad dohrál finského hráče, podrazil ho a i přes nesouhlas míří na trestnou lavici. Zbytečně tak znovu oslabuje svůj tým, který se bude bránit ve čtyřech.
38:01'
Vyloučení v týmu Kanada (Aaron Ekblad – 2 min., podražení).
37:46'
Jean-Gabriel Pageau nahodil kotouč do útočného pásma, nikoho ze svých spoluhráčů tam ale nenašel. Finové se tak dostali k puku a míří na opačnou stranu.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
37:10'
Sebastian Aho se řítil až před branku Kanady, jeho bekhendové zakončení ale zastavila obrana javorových listů.
36:44'
Nicméně javorové listy mají stále tlak před finskou klecí a snaží se o vstřelení kontaktní branky, která by je vrátila zpět do hry. Ovšem další jejich akce byla hodně nepřesná.
35:56'
Rantanen posunul puk na Granlunda, ale jejich souhra nevyšla. Hned na to se do útočného pásma přiřítili Kanaďané a nebezpečně tam střílel Connor McDavid. Ale Säteri byl znovu úspěšný.
35:11'
Vlasic dostal puk a vystřelil. Jenže rána Žraloka ze San Jose mířila pouze vysoko nad finskou branku.
34:35'
Finové jsou kompletní a znovu nedovolili Kanaďanům v jejich přesilové hře skórovat.
34:15'
Nyní to už vyšlo a kotouč letí přes celé kluziště až před branku kanadského národního týmu.
33:37'
Harri Säteri vyrazil střelu Connora McDavida a znovu tak podržel svůj tým. Kanaďané ale mají stále před jeho brankou tlak, ze kterého se finský tým nemůže vymanit.
33:05'
Finové hned vyhodili puk z vlastní obranné třetiny a Kanada tak musí zakládat akci z hloubi vlastního obranného pásma.
32:35'
A hned na to je vyloučen Manninen za vysokou hůl a Kanaďané tak mají k dispozici přesilovou hru. Dokáží ji využít?
32:35'
Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., vysoká hůl).
32:33'
Kanaďané měli ještě šanci před finskou brankou ve vlastním oslabení, ale Ryan Nugent-Hopkins nebyl úspěšný. Kanada je už v tuto chvíli v plném počtu.
32:11'
Tolvanen napálil puk z pravého kruhu a Kuemper měl plné ruce práce. Nakonec akci Finů zastavil a podržel tak svůj tým.
31:32'
Finové jsou zpět a už opět operují před Kuemperovou klecí, zatím se jim ale nedaří dostat se ke kloudné střele, která by znamenala šanci na další gól.
30:53'
Už je vše v pořádku a Finové začínají svou přesilovou hru. Aho střílel z pravé strany, ale skákavý kotouč zastavil obránce Ekblad, jenž okamžitě vyhazuje puk až před finskou branku.
30:33'
Ještě nás ale čeká další pauza. Na ledě se objevila díra a je třeba ji opravit. Už se o to pokoušejí všichni arbitři.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
30:33'
Na řadě je komerční pauza. A po ní čeká Finy další početní výhoda. Nedisciplinovanost Kanaďanů pokračuje a nyní dostává dvě minuty za sekání Anthony Beauvillier.
30:33'
Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., sekání).
29:50'
Finové se sami připravili o útočné pásmo a musejí se vracet zpět. Kotouč je ve středním pásmu a nakonec oba celky střídají.
29:04'
Javorové listy stále nemohou najít recept na Finy, kteří téměř v polovině utkání vedou stále o dvě branky. A zatím tento výsledek skvěle brání.
28:29'
Kanaďané jsou už v plném počtu.
28:10'
A další možnost Kanaďanů v oslabení, střelu Connora McDavida musel zastavit Harri Säteri a raději pak přerušil hru.
27:17'
Finové už svírají Kanaďany v jejich obranném pásmu a ke střele z levého kruhu se dostal Teuvo Teräväinen, jenž ale napálil jen pravý beton Kuemperovy branky.
26:35'
Jaden Schwartz to zkusil ve vlastním oslabení po střele z levého kruhu, ta ale končí na obraně Finů. Ti poté otáčejí hru před kanadskou branku.
26:29'
A nyní je tu přesilovka pro Finsko. Tyson Jost dostává dvě minuty za podražení a také on putuje na trestnou lavici. Přesilovka Finů začne po krátké komerční pauze.
26:29'
Vyloučení v týmu Kanada (Tyson Jost – 2 min., podražení).
25:17'
Finové jsou v plném počtu.
24:10'
Obrovská šance Kanady. Connor McDavid už střílel na zcela odkrytou finskou klece, ale do dráhy puku vložil svoji hůl jeden z Finů a zabránil tak jasnému gólu Kanady!
23:59'
Po vhazování před Säterim se k puku dostali Finové a okamžitě ho vyhazují až před Kuemperovu klec.
23:17'
Kanaďané mají šanci dostat se Finům na dostřel jediné branky. Manninen dostal dvě minuty za hákování a sedí už na lavici hanby.
23:17'
Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., hákování).
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
22:28'
Z vrcholu levého kruhu vyslal přízemní střelu jeden z Kanaďanů a Säteri nastavil svoji hůl a kotouč tak dostal do své moci.
21:40'
Ale také jim se akce nepovedla, jak by chtěli a Kanaďané už míří do další akce na opačné straně. Poté před Säterim střílel Bailey, jenže to bylo zase nepřesné.
20:59'
Jean-Gabriel Pageau dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, jeho přízemní střelu ale vyrazila finská obrana do bezpečí. Finové se tak pokusí o svou útočnou akci.
20:10'
Kanaďané se dostali hned do útočného pásma, po jejich střele ale skončil puk jen vedle finské klece.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 12 – 10
První třetina tohoto pikantního duelu je za námi. A bylo rozhodně na co koukat. Skóre otevřel v deváté minutě Mikko Rantanen, jehož střelu z úhlu si do branky srazil Ekblad. Poté ale Kanaďané hned srovnali, prosadil se Jean-Gabriel Pageau. Poté se ale nechali Kanaďané dvakrát vyloučit a Finové dvakrát trestali. Nejprve Janne Pesonen strhl znovu vedení na stranu Finů a po něm pak další početní výhodu využil Mikko Rantanen, pro kterého to byla druhá dnešní trefa. Kanaďané tak budou muset dohánět už dvoubrankové manko. Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Oba celky jsou už v plném počtu.
19:45'
Akce střídala akci a v té poslední se ocitli Finové, jenže před kanadskou brankou úspěšní nebyli. To jim ovšem zatím nemusí vadit. Do kabin půjdou se slibným dvoubrankovým náskokem.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Kanaďané se dostali do šance před Säterim, ale střela Barzala z pravé strany se mezi tři tyče nevešla.
17:58'
Mezi Antillou a Nursem došlo k menší potyčce a oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
17:58'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Kanada (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min., hrubost).
17:15'
Na druhé straně ujel Connor McDavid a z levé strany se dostal do bekhendové střely, ale na pozorného Hariiho Säteriho si nepřišel. Ten proti jeho střele vytáhl přesný zákrok.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
16:55'
Kanaďané neudrželi puk v útočném pásmu a Finové šli do přečíslení. Ovšem také se jim akce nepovedla.
16:35'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Curtis McElhinney, přichází Darcy Kuemper.
16:35'
Finsko právě vstřelilo branku!
Další kanadský trest je potrestán. MIKKO RANTANEN se kousek u levé tyče snažil vystřelit, napoprvé mu to ale nevyšlo a puk minul. Jenže si ho sebral hned zase zpátky a poté ho už umístil za McElhinneyhova záda – 1:3 a vyhnal ho tak z brankoviště. Asistence: Mikael Granlund a Teuvo Teräväinen.
15:41'
Hráči Kanady se hned po vhazování v obranném pásmu dostali ke kotouči a vyhodili ho poprvé až před finskou branku.
15:39'
Další vyloučení Kanaďanů. Beauvillier podrazil soupeře a už míří na trestnou lavici. Nabízí tak Finům další přesilovou hru a ti mají šanci odskočit na dvoubrankový rozdíl.
15:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., podražení).
14:48'
Také počínání Finů nebylo úspěšné a hra se opět otočila před branku Harriho Säteriho, jenž si pohlídal střelu Ekblada od modré čáry.
14:16'
Kanada tak musí opět dohánět a už je nastěhována zpět v útočném pásmu. Ovšem jejich akce měla pouze a jen jepičí život a do útoku se už znovu žene evropský celek.
13:48'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové si berou svůj jednobrankový náskok zase zpátky díky tomu, že využili svou přesilovou hru. JANNE PESONEN se dobře postavil před branku a poté lehkou tečí umístil kotouč za záda kanadského brankáře po střele Nutivaary od modré čáry – 1:2. Asistence: Markus Nutivaara a Eeli Tolvanen.
12:51'
Po další finské kombinaci se k puku dostali Kanaďané a bez čekání ho vyhazují do bezpečí.
12:19'
Aho nahodil puk před branku, kde ho tečoval Teräväinen, ale s jeho projektilem si poradila kanadská obrana. Nicméně Finové jsou stále v útočném pásmu.
11:58'
Další přesilová hra pro Finy. Bailey dostává dvě minuty za nedovolené bránění a po reklamní přestávce tak začne přesila Finů.
11:58'
Vyloučení v týmu Kanada (Josh Bailey – 2 min., nedovolené bránění).
10:55'
Kanada právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno, Kanada je tak zpátky ve hře. JEAN-GABRIEL PAGEAU chvíli čekal na vrcholu levého kruhu a poté kotouč napálil směrem k finské brance a ten doplachtil až za záda Harriho Säteriho – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Bo Horvat.
10:13'
Tak to je pro javorové listy nepříjemná situace. Hned po inkasované brance se do šance dostal Connor McDavid, ale kapitán Kanady svou střelu poslal mimo tři tyče.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
08:50'
Finsko právě vstřelilo branku!
A hned je z toho úvodní branka zápasu. Po chybě obrany Kanady získal kotouč MIKKO RANTANEN a poté ho z rohu kluziště prakticky z nulového úhlu poslal před branku Kanady, kde si ho holí do branky srazil nešťastně Aaron Ekblad – 0:1. Bez asistence.
07:49'
Jean-Gabriel Pageau nahodil puk z levého kruhu, ale našel jen hokejku Sebastiana Aha a ten posílá kotouč dopředu.
07:39'
A tam sebral soupeři puk Teuvo Teräväinen a nebezpečně si počínal u levé tyčky z pohledu brankáře Kanady. Ten ale kousek volného prostoru utěsnil svým levým betonem.
07:02'
Nahození Kanaďanů do třetiny Finů se nepovedlo a hráči ve světlých dresech tak otáčejí hru na opačnou stranu.
06:45'
Další útočný výpad Finů do kanadského území skončil velmi rychle a Connor McDavid, kapitán javorových listů, už zakládá další kanadskou akci na druhé straně.
06:32'
A další nebezpečná situace před McElhinneym. Mikael Granlund na tečoval těsně před ním střelu Pokky a i tentokráte podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.
06:26'
Kanaďané jsou v plném počtu. Také oni své první oslabení zvládli bez úhony.
05:18'
Markus Nutivaara pálil od modré čáry a poté před McElhinneym vznikla skrumáž. V té se ale lépe zorientovali Kanaďané a dokázali puk udržet někde pod tělem kanadského brankáře.
05:15'
Až nyní získal puk kanadský bek a vyhazuje ho až před finskou klec.
04:28'
Mikael Granlund dostal puk na pravou stranu kanadské branky, nadvakrát ovšem kanadského gólmana nepřekonal. Kanaďané se ale nemohli dostat k puku a nemohli ho tak vyhodit. Finové útočí znovu.
04:26'
Přesilovka také pro Finy. Edmundson inkasuje dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici. Jeho tým se tak bude muset bránit ve čtyřech.
04:26'
Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., hákování).
03:50'
Parayko se natlačil do brankoviště, kde raději puk podržel Harri Säteri a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
03:21'
Bo Horvat se dostal ke střele mezi kruhy, jenže ta neměla takovou razanci a po zisku kotouče uháněli před kanadskou branku Aho s Teräväinenem, ale jejich souhra ovoce nepřinesla.
02:52'
Nutivaara je na ledě, Finové jsou v plném počtu a své oslabení tak zvládli na jedničku.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
02:16'
Finové hrají své oslabení zatím velmi dobře a kousek před modrou čárou vypíchli kotouč, který znovu letí až před McElhinneyho.
01:43'
Jenže znovu se jim to nepovedlo, finský tým se dostal k puku, který okamžitě vyhazuje až před kanadskou branku. Hráči v červených dresech tak musí zakládat další akci odzadu.
01:23'
Zámořský celek už se nastěhoval zpět do útočného pásma, kde se pokusí o další akci před Säterim.
01:11'
Parayko pálil od modré čáry, kotouč na levé straně se dostal ke Connoru McDavidovi, ale jeho střela pak skončila na finském brankáři. Následně pak se Finové osvobozují.
00:52'
Je tu první vyloučení. Nutivaara vyhodil puk do hlediště a je z toho dvouminutový trest za zdržování hry. Kanaďané si tak jako první zahrají přesilovou hru.
00:52'
Vyloučení v týmu Finsko (Markus Nutivaara – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:52'
Ti ale v útočné třetině moc nepobyli a je tu další útok finského celku.
00:06'
Finové se hned dostali do útoku a Rantanen hned vyslal střelu z pravé strany, ale ta byla nepřesná. Hru na druhou stranu tak otáčejí Kanaďané.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Ekblad, Vlasic, Edmundson, Parayko, Pulock, R. Murray, Nurse – Schwartz, Nugent-Hopkins, McDavid (C) – B. Schenn (A), Jo. Bailey, R. O'Reilly (A) – Pageau, Dubois, Horvat – Eberle, Barzal, Jost – Beauvillier.

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Rozhodčí: Lemelin (Rakousko), Olenin (Rusko) – Goljak (Bělorusko), Šefčík (Slovensko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Finsko

Finové jsou v závěsu za Kanadou na třetí pozici s devíti body, ztrácí tedy na velmi silný zámořský celek pouhý jeden bod a dnes by si na javorových listech rádi připsali další bodový zisk. Finové od začátku šampionátu gólově přidělovali. Zejména Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen dělají soupeřům vrásky na čele a patří mezi vůbec nejproduktivnější hráče turnaje. Nejprve výsledky 8:1 smetli Jižní Koreu a Lotyšsko. 7:0 pak porazili Nory. Poslední duel proti domácímu Dánsku jim ale nevyšel, kdy padli těsně 2:3. A dnes by si rádi ztracené body zase vrátili. Rozhodně nás čeká velmi zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Finska

1. Sebastian Aho 12 bodů (5+7)
2. Teuvo Teräväinen 11 bodů (4+7)
3. Mikael Granlund 6 bodů (2+4)
Kanada

Kanadští hokejisté jsou v tabulce ve skupině B na druhém místě s deseti body za prvními Spojenými státy americkými. A právě s USA okusili dosud jedinou porážku, která se zrodila hned v prvním utkání na MS. Američané tehdy porazili svého zámořského protivníka 5:4 po samostatných nájezdech. Ovšem od té doby Kanada neztratila ani bod. Výsledkem 10:0 vyprášila Jižní Koreu, 7:1 Dány a 5:0 pak Norsko. Právě v utkání s norskou reprezentací se hattrickem blýskl kapitán Kanady a její největší hvězda – Connor McDavid. Dnes ale kanadský výběr nečeká tak jednoduché střetnutí, jako v posledních třech zápasech. Narazí totiž na rozjetou finskou mašinu, která prahne po dalších bodech.

Nejproduktivnější hráči Kanady

1. Connor McDavid 10 bodů (4+6)
2. Mathew Barzal 6 bodů (0+6))
3. Pierre-Luc Dubois 5 bodů (2+3)
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji nás čeká pikantní souboj mezi Kanadou a Finskem. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.Klasická verze
Mobilní verze