MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Rakousko - 12. května 2019   12:15

Rusko
Rusko
12:15' Dadonov (N. Gusev, Kučerov) • 34:23' Kučerov (N. Gusev) • 34:59' Tělegin (Kovalčuk) • 40:15' Dadonov (Sergačjov, Malkin) • 44:06' Kovalčuk (Orlov, Kuzněcov)
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)
Rakousko
Rakousko
Rusko
Öhlund (SWE), Schukies (GER) – Leermakers (NED), Vanoosten (CAN)
Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava
9033 diváků
Rakousko

Dámy a pánové, z naší strany je to dnes vše. Bratislavský program pokračuje utkáním Itálie – Švédsko od 16:15, toto utkání vám textově přiblíží dvojice Lukáš Foff a Lukáš Mihal. Užívejte zbytku nedělního dne a někdy příště se budeme u hokeje těšit zase napočtenou!

Rakousko: Lukas Haudum
Rusko poráží Rakousko poměrem 5:0 a zůstává na turnaji neporaženo!

První zápas bratislavského programu mezi Ruskem a Rakousem nám před chvílí napsal svůj konec. Rusko se hledalo zejména v první třetině a gól ve 13. minutě z hole Jevgenije Dadonova byl vysvobozením. Zápas se definitivně zlomil během 36 sekund druhé třetiny, kdy se prosadil nejprve Nikita Kučerov, svůj první zásah na turnaji pak připsal i Ivan Tělegin po teči střely Kovalčuka. Třetí třetina byla již praktická exhibice. Během prvních 15 sekund předvedli Rusové rozbor rakouské obrany do detailu, zakončoval přesně Jevgenij Dadonov. V čase 44:06 se nakonec dočkal i ruský kapitán Ilja Kovalčuk a ve zbytku zápasu se již nic více neudálo.
59:36'
Závěr třetiny dokončuje Rusko v útoku a tlačí, chce stanovit výsledek 6:0. Nicméně se to asi už nepovede.
58:53'
Dvakrát tečovaná střela Pallestranga od modré už zvedala rakouské diváky ze sedaček, puk se ale prošoural těsně vedle pravé tyče!
58:12'
Chybu v rakouské rozehrávce mohl potrestat Anisimov, zblízka rakouského gólmana nedokázal prostřelit. Rakušané nicméně bojují až do konce a chtějí vsítit čestný gól.
57:25'
Nikita Gusev si v útoku vyměnil puk s Michailem Sergačjovem a vystřelil z příklepu. Jeho prudká střela ale postrádala na tolik potřebné přenosti a letěla pouze do plexiskla za rakouskou brankou.
57:20'
Ganahl střílel na branku a doufal, že puk bude tečovat Thomas Raffl. Vypadalo to zprvu nadějně, nakonec z toho nic nevzešlo. To samé platí i o dění na druhé straně, sborná vjela do ofsajdu.
56:45'
Schneider z nulového úhlu vybruslil před Georgijeva, zakončení mu ale bylo znemožněno a Rusové pádí na druhou stranu.
56:08'
Ovečkin z první pustil puk na branku, minul ale pravou tyč. Z odrazu od mantinelu těžil Kaprizov, na Starkbauma si ale nepřišel.
Dnešní utkání sleduje 9033 diváků.
55:04'
Vysoká přihrávka na Kaprizova byla zastavena dvojicí rakouských obránců, kteří uklízí hru před Georgijeva. U něj to vypadá zatím na čisté konto. Ale stačí si vzpomenout, jaký byl závěr ruského utkání s Norskem.
54:49'
Po odpískání kotouče v ochranné síti se do sebe lehce pustili Zadorov s Thomasem Rafflem. Včas je od sebe odtrhli čároví sudí. Za zvuku klasického valčíku se uklízí naposledy led a za chvilku začne posledních pět minut zápasu.
53:30'
Rakousko v plném počtu a Komarek okamžitě startoval napadat rozehrávku soupeře. Zadorov si ale kotouč pokryl a rozehrál dopředu.
52:50'
Rakousko vyhazuje přes všechny čáry poté, když Orlov promáchl při přihrávce zpoza branky.
51:53'
Deštníková kombinace přinesla střelu Ovečkina, který se zatím trápí a hledá. Tentokrát pálil opět vedle a začíná být z toho mírně frustrován.
51:45'
Konstantin Komarek si u mantinelu až moc okatě přidržel svého ruského protějška, rozhodčím to neuteklo a ihned mu udělili dvouminutový trest za držení.
51:34'
Sergačjov napřáhl okamžitě po přenesení hry na levý kruh. Jenže pálil vedle. Rusům to vadit nemusí, protože se bude opět na rakouské straně vylučovat.
50:56'
Závar před brankou Starkbauma vyřešil sám rakouský gólman dvojtým zákrokem, když nejprve vyrazil před sebe, následně skokem schoval puk pod sebe. Máme zhruba 30 sekund přestávky, do té doby, než se uklidí led.
50:09'
Hlavní sudí Öhlund hodil ukázková záda v prostoru hostující střídačky a vysloužil si smích ze solidně zaplněných tribun arény.
49:07'
Barabanov dostal do jízdy nahrávku a chtěl střílet, jaké to bylo pro něj ale překvapení, když puk zůstal viset za ním a hokejka byla v letu. Lépe se však nevedlo ani rakouskému nároďáku, ten hrál v ofsajdu.
48:47'
Tohle byla moc dlouhá přihrávka na Zwergera, který sice bruslil, ale marně. Je tu rakouský icing a hra se přesunuje zpět před Starkbauma.
47:40'
Martin Schumnig za brankou rozjel další akci Rakouska. Ta ale rychle skončila ještě ve vlastním pásmu a ke střele se dostal Nikita Kučerov, Starkbaum byl připraven.
46:53'
Rakušané v útoku nic nevymysleli a museli se pakovat. Na druhé straně byla průniková přihrávka z obranného pásma na Kovalčuka, pro kterého to však bylo dlouhé.
45:51'
Minela Hofera dala základ tomu, aby se Ovečkin po levém křídle vrhnul do útočného pásma a vystřelil. Samo o sobě to nebylo nebezpečné, po odrazu o mantinel se ale touš rychle vrátil před branku a Starkbaum měl co dělat.
45:12'
Ovečkin byl vyzván Kuzněcovem po pasu před branku, zblízka ale „Ovie“ přestřelil.
45:05'
Nikita Kučerov se pokusil překvapit rakouského gólmana Bernharda Starkbauma střelou z ostrého úhlu k pravé tyčce. Kotouč letěl přesně do míst, kde už měl brankář v bílém přichystanou lapačku.
44:06'
Rusko právě vstřelilo branku!
Signalizovaná výhoda a Rusko dává svému soupeři pořádné ruské kapky! Rusové hry 6 na 5 využili dokonale, když zavezli do útočného pásma a zpoza branky se dostal puk mezi kruhy na zcela volného Orlova. Místo očekávané střely ale elitní obránce přihrál pro ILJU KOVALČUKA, který umístil kotouč za záda Starkbauma – 5:0! Asistence: Dmitrij Orlov, Jevgenij Kuzněcov.
43:01'
Opět se hraje před rakouskou brankou. Malkin dostal mnoho prostoru na modré a posunul puk na Dadonova u branky. Ten se ale nedokázal propracovat do zakončení.
42:31'
Sám na sebe to vzal Rauchenwald, jehož střelu z uctivé vzdálenosti raději Georgijev skryl v náručí a vyžádal si tím přerušení hry.
41:58'
Rakousko zakládá útok zpoza své branky, přes vysoký presink Rusů se jim ale dobře nedostává.
40:15'
Rychlá rozborka rakouské obrany, která staticky přihlížela povedené akci sborné! Od modré posunul Malkin doleva pro Sergačjova, který si vyjel až na levý kruh. Odtud přišla přihrávka na zcela volného JEVGENIJE DADONOVA před brankou. Pak už to bylo jenom úspěšné doklepnutí puku do prázdné – 4:0! Asistence: Michail Sergačjov, Jevgenij Malkin.
40:01'
Rusové si dvěma góly během prostřední dvacetiminutovky dali do třetí třetiny pohodlný polštářek a zřejmě již o jejich výhře nikdo nepochybuje. Přitom čekali polovinu třetiny na jedinou střelu na branku a Rakousko mělo opět šance za stavu 0:1 z jejich pohledu. Jenže je neproměnilo a v časovém rozmezí 34:23 – 34:59 si sborná utrhla mnohem větší náskok. Nejprve Gusev našel mezi kruhy zcela volného Nikitu Kučerova, následně střílené nahození Kovalčuka do branky usměrnil Ivan Tělegin. Třetí třetina začne za 10 minut, zůstaňte s námi!
40:00'
39:59'
V poslední sekundě to mohlo být 4:0! Rakouská obrana trestuhodně propadla při střídání a Gusev posunul na levé křídlo pro Anisimova, na kterého zívala prázdná branka. Z ostrého úhlu ji ale ruská #15 minula!
39:35'
Ganahl udržel u trestné lavice puk a protečoval ho co nejdále od rakouské branky.
39:05'
Poslední minuta druhé třetiny, Starkbaum zasáhl proti celkově 27. střele Ruska lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.
38:50'
Závar před rakouskou brankou! Rusové tak dlouho profesorsky kombinovali až se nakonec do střely z nevýhodné pozice dostal Jevgenij Dadonov. Nedokázal ideálně trefit puk, který pouze proletěl vedle branky Rakouska.
37:51'
Manuel Ganahl na pravém křídle zahrozil nebezpečnou střelou na bližší tyč, kterou Georgijev zcela kontroloval. Rakouským fanouškům se však vůbec nelíbí posouzení dvou soubojů, kde se vždy na zemi ocitl jejich hráč. Hra ale pokračuje bez trestu dále.
36:44'
Na branku Rakušanů se valila další ruská útočná akce. Mělo ji na svědomí duo Gusev – Anisimov, druhý jmenovaný přes obránce střílel, Starkbaum ale bez problémů pokryl.
35:56'
Hned je to vše jinak. Rusko si může v klidu hrát svoji hru a držet soupeře na distanc. Rakušany mohou teď dvojnásob mrzet veškeré ty neproměněné šance z průběhu zápasu.
34:59'
Vypadá to, že mají Rakušané po zápase. Sborná slepenými góly odskakuje na tříbrankový rozdíl, který si už zřejmě ubrání. Kovalčuk v souboji u mantinelu vybojoval kotouč a nahodil ho na branku. Teč IVANA TĚLEGINA přizvedla hrací předmět do vinglu a Starkbaum byl v tomto případě bez šance. Pro tohoto Rusa se jedná o první zásah na turnaji – 3:0! Asistence: Kirill Kaprizov.
34:23'
A máme tu druhý gól Ruska! Nikita Gusev našel v prostoru mezikruží úplně volného NIKITU KUČEROVA! Ruský ostrostřelec tentokrát nezaváhal a parádní střelou k levé tyči prostřelil rakouského gólmana! Pro Guseva je tohle už druhá asistence v dnešním utkání – 2:0! Asistence: Nikita Gusev.
33:49'
Ganahl zůstal u své střídačky viset v útočném pásmu, čehož si nevšimli jeho spoluhráči a dopustili se tak nešikovného ofsajdu. Po dalším power breaku se bude vhazovat.
32:30'
Ovečkin se nemůže dočkat gólu, tentokrát měl možnost propálit přesunujícího se Starkbauma, což se mu nepovedlo.

Šlo se tak na druhou stranu a Alexander Rauchenwald se protlačil mezi dvěma obránci před branku. Už si chystal puk na zakončení, jenže upadl v souboji s ruským obráncem a oba posunuli klec ze svého postavení. Trestní střílení to nebude, čímž si sudí popudili rakouský kotel a stadionem zní mohutný pískot.
31:59'
Současně s koncem trestu pro Kučerova mohl být Alexandr Ovečkin ruskou modlou pro momenty následující, teč usměrnil pouze do rakouského gólmana, který nadvakrát vykryl.
31:26'
Zajcev už startoval do brejkové situace, nezvládl si ale zpracovat přesně puk a celý náznak zase velice rychle skončil.
31:00'
Thomas Raffl se podle rozhodčích dopustil sekání. Teď tak na dvě minuty oslabí svůj tým, který bude na chvilku hrát ve třech. Pro Thomase Raffla je tohle už druhé vyloučení v dnešním utkání.
30:40'
Dominique Heinrich při zakládání útoku upadl, čímž zbavil své spoluhráče lacině kotouče. A mohl za to přijít krutý trest! Před Starkbaumem se totiž zjevil sám po sklepnutí Chafizullina Arťom Anisimov, rakouský gólman mu ale výborně zmenšil úhel a šanci vykryl!
30:12'
Raphael Herburger si efektivně objel dva ruské hráče a Rakousko drží hru daleko od své branky. Když už toto pravidlo sborná záhy zlomila, tak byl Kuzněcov mužem v ofsajdu. Další power break.
29:58'
Nikita Kučerov zastavil rakouské přečíslení 3 na 1 jedině za cenu dvouminutového vyloučení, dopustil se hákování. Teď se tak bude takřka minutu hráz na obou stranách bez jednoho hráče, pak bude následovat minutová rakouská přesilovka.
29:38'
V oslabení pláchli Rakušané v podobě brejku 2 na 1, který zakončil Alexander Rauchenwald. Mířil na levý vingl, spojnici tyčí však minul poměrně o hodně.
29:09'
Signalizovaná výhoda trvala poměrně dlouho a Markus Schlacher bude rád, když stráví na trestné dvě plné minuty. Je vyloučen za nedovolené bránění a Rusové mají druhou přesilovku.
28:12'
Orlov sklepl ze vzduchu na Ovečkina, ruský hokejový velikán zamířil do prvního bránícího hráče Rakouska. Slovenští sousedé ale nedokázali vyhodit a budou hrát v oslabení.
27:38'
Grigorenko z levého kruhu ťuknul lehce mezi kruhy na Malkina, jehož střela byla opět vedle. Střelecká muška Rusy v tomto ohledu trápí, za osm minut třetiny si totiž nepřipsali jedinou střelu na branku!
27:21'
Nadějný brejk od rakouských hráčů v podobě třech hráčů proti dvěma ruským. Nepřesné přenesení hry na pravé křídlo celou akci ukončilo. I kdyby byla nahrávka přesná, byl by pískán ofsajd. Máme tu první power break třetiny.
26:41'
Zadorov vjel do útoku bez nějakého většího střehu a udělal tam drobný nepořádek, vše nakonec Rakušané vyřešili ke své spokojenosti.
25:41'
Andronov zpoza branky našel pěknou přihrávkou Chafizullina, ruský obránce se zkušenostmi z KHL z mezikruží minul branku o dobrý metr.
24:30'
Malkin byl na hraně ofsajdu, který se nakonec nepískal, neboť ruská hvězda odjela raději střídat. Spoluhráči ale pásmo udrželi a Orlov pustil kotouč z první mezi kruhy, Starkbaum jenom koukal, kam jde puk. Naštěstí pro něj šel vedle.
23:39'
Dadonov zavezl puk do útočného pásma i s holí jednoho rakouského obránce. Právě díky tomu získali Rakušané kotouč a přenáší hru dopředu.
23:09'
Michael Raffl bez hole fotbalově posunul puk na spoluhráče a odjel na střídačku. Paradoxně to ale nenačasoval dobře, protože Rusko mělo kontr 4 na 3, ten však skončil v ochranné síti.
22:54'
Rakousko vstoupilo do druhé třetiny s odhodláním a tlačí Rusy do defenzivy. Tentokrát to byl drobný závar před brankou, který ukončuje hlavní sudí hvizdem a nařízeno je vhazování po pravici Georgijeva.
21:56'
Přihrávka z rohu od Schumniga našla před brankou zcela volného Obrista, z nadějné pozice ale rakouský útočník napálil pouze střed branky a betony Georgijeva!
21:03'
Orlov se dostal ke kotouči letícímu napříč pásmem a nápřáhem snad až z Vídně poslal puk na branku. Bylo to však na úkor přesnosti a puk letěl tak o dva, tři metry vedle rakouské kasy.
20:32'
Dadonovovi ujel v útočném pásmu o kousek kotouč, jenže mu to vůbec vadit nemusí, neboť Rakousko vyhodilo na zakázané uvolnění.
20:11'
Druhá třetina byla zahájena ofsajdovám postavením Rusů, kteří si budou muset na svoji další šanci v útočném pásmu počkat.
20:01'
První třetina je minulostí. Rakouský hokejový trpaslík se zatím poměrně úspěšně brání ruské sborné. Jediný ruský gól dal Dadonov po přihrávce od Guseva.

Už ve 4. minutě Nikita Zadorov orazítkoval levou tyč rakouské branky. O minutu později zahrozili i mnohem slabší Rakušané. Clements Unterweger z příklepu prostřelil hlouček hráčů, a díky šťastné teči trefil břevno branky. Nechybělo moc a první branku utkání bychom viděli už v 9. minutě, po střele Kaprizova totiž puk vypadl Strakbaumovi přesně na brankovou lajnu, musel za něj tak zakročit jeden z pohotových obránců.

Rusové se prosadili až ve 13. minutě gólem z přesilovky, pohlednou kombinaci zakončil pohlednou střelou pod víko branky z prostoru mezikruží Jevgenij Dadonov. Rakušané si na závěr třetiny vytvořili ještě dvě nadějné šance, ani jednu ale nedokázali zužitkovat ve vyrovnávací gól.
20:00'
19:56'
Malkin ze středního pásma pouze prohodil kotouč na hostující branku a tím ukončil prvních dvacet minut.
19:19'
Ale to se nyní zcela obrátilo. teď to je sborná, která se svým tlakem chce přidat druhý gól a svému soupeři odskočit.
19:00'
Poslední minutu první třetiny otevírají Rakušané v útočném pásmu a tlačí se do šance.
18:49'
Zřejmě největší šance Rakouska v celém utkání! Herburger sledoval poctivě hru za ruskou brankou a v nejméně čekaný moment přišla nahrávka pro Schneidera. Jeho střela zblízka ale skončila na Georgijevovi, který teď uchránil Rusy od inkasování!
18:25'
Čistý průstřel obrany předvedl Dinar Chafizullin z úhlu. Starkbaum měl dopravní terminologií dobré rozhledové poměry a ukryl touš ve své lapačce.
17:41'
Strong obral na obranné modré o puk Orlova a vydal se po levém křídle na únik. Pomalu byl však dobruslován a z levého kruhu musel střílet, Georgijev si ale tento pokus pohlídal.
16:36'
Zpod Kovalčuka dostal kotouč Ganahl a posunul jej před branku. Zde si najížděl Thomas Raffl na střelu, v poslední chvíli mu hůl zablokoval Andronov. Rusové okamžitě kontrovali brejkem, který zakončili pouze do Starkbauma.
16:20'
Starkbaum se poctivě pomazlil s kotoučem, který zachytil u levé tyče. Začíná nám další powerbreak.
15:29'
Dadonov ustál souboj a z rohu kluziště vracel před branku na dobře postaveného Grigorenka. Ten byl zády k brance a než se otočil, tak bylo prakticky po všem.
14:57'
Gusev vystřelil zpoza obránce na levém křídle, avšak vedle.
14:08'
Patrick Obrist najel do útočného pásma z pravého křídla a stahovačkou na osu hřiště bleskově střílel, Georgijeva nepřekvapil. Spíše překvapil čárového sudího, který přehlédl drobný ofsajd.
13:00'
Tohle může Rakušany jedině mrzet! Thomas Raffl jel společně s Konstantinem Komarekem do přečíslení 2 na 1. Už to vypadalo, že Raffl svému spoluhráči nabídne libovou střelu do prázdné branky, nakonec ale obětavým zákrokem přihrávku mířící okolo ruské branky zastavil jeden z ruských obránců.
12:15'
Přesilovka pro Rusko? Téměř jistý gól! Potvrzuje se to i nyní, blesková kombinace znamená vedení pro favorita. Kučerov zprava nahrál křížem na Guseva, který mohl střílet. Místo toho ale ruský útočník vrátil mezi kruhy na JEVGENIJE DADONOVA, jehož střela z první se třepetala v rakouské síti – 1:0! Asistence: Nikita Gusev, Nikita Kučerov.
11:34'
Starkbaum výtečně zasáhl proti střele Kučerova z pravého kruhu po rychlém přenesení hry. Díky jeho zákroku mohou Rakušané vyhodit.
11:26'
Thomas Raffl za hákování jednoho z ruských hráčů dostává dvouminutový trest. Rakušany teď čeká krušná dvouminutovka.
10:32'
Schlacher bekhendem objel branku a z otočky bleskově pálil na Georgijeva, touš proletěl napříč brankovištěm. Rakušané vrátili ještě jednou puk na modrou, odkud přišla střela Pallestranga mimo.
09:50'
Dadonov krosovou přihrávkou našel pouze Schneidera, který zavelel do protiútoku. Dále než do středního pásma se ale Rakousko nedostalo.
09:04'
Zadorov měl nabito na střelu z mezikruží, trefil prvního blokujícího obránce na brusle a Rakousko se osvobozuje.
08:32'
Lukas Haudum se pokusil přihrávkou podél mantinelu poslat jednoho ze svých spoluhráčů do volného prostoru na levém křídle. Jeho nepřesná přihrávka ale doputovala až za ruskou branku, hra tak bude díky zakázanému uvolnění pokračovat před rakouskou brankou.
08:23'
Kaprizov se dostal k pěkné střele z hranice levého kruhu na protější tyč. Starkbaum vytěsnil ramenem, puk ale propadl blíže k brankové čáře. Jenom díky rychlosti rakouských obránců tu máme stav 0:0!
07:29'
Ovečkin se kousek za modrou nedostal na puk a upadl, čehož využili Rakušani na osvobození se. Obrist pak v útočném pásmu zlobil ruské obránce, ti si ale poradili.
07:14'
Čistý výhoz na zakázané uvolnění vrací hru před rakouskou branku. Rusové posílají do hry novou pětku.
06:16'
Starkbazm rozehrál podél mantinelu na Komareka, který zavezl za branku a okamžitě vracel puk do předbrankového prostoru. Zkusil střílet na teč pro Ganahla, ten ale těsně před Georgijevem minul.
05:36'
Další výpad rakouského týmu, Heinrich rychle bruslil za pukem, ale nedobruslil. Rusové vyhazují bez nutnosti pískat icing.
05:12'
Posouvání puku po šíři ledové plochy skončilo u Nikity Guseva, který slabou střelou neudělal rakouskému gólmanovi žádný problém. Ale přesto vybojoval pro Rusko vhazování.
04:45'
Tak tohle mohlo Rusy hodně mrzet! Po obrovské hrubce v obranně sborné se k puku dostal Steven Strong, ten si s kotoučem zajel za ruskou branku a poslal přihrávku pod sebe na úplně volného Clementse Unterwegere! Alexandar Georgijev musel vytasit velmi dobrý zákrok vyrážečkou, aby nebezpečnou střelu pod víko branky vyrazil mimo tři tyče.
04:19'
Thomas Raffl ohrozil ruského gólmana vypíchnutím kotouče v obranném pásmu a využitím oslabené ruské obrany. Dostal se ke střele z levého kruhu, kterou ale Georgijev betonem vyrazil.
04:08'
Další zákrok Starkbauma, tentokrát proti střele Grigorenka z levého kruhu.
03:31'
Barabanov zpětnou přihrávkou kotouč na lépe postaveného spoluhráče neprotlačil, sama ruská #94 tak volila střelbu, zásah Starkbauma ukončuje celý nápor sborné.
03:27'
Tak tohle byla zatím největší šance dnešního utkání! Nikita Zadorov se do toho po přihrávce na modrou lajnu opřel příklepem a trefil levou tyčku rakouské branky!
02:54'
Kovalčuk ztratil u rakouské střídačky kotouč, Rusové si ale bleskově vybojovali puk zpět a opět operují před Starkbaumem.
01:53'
Rusové se dostali do útočného písma na delší dobu a měli dvě dobré šance. V první minul Kučerov z předbrankového prostoru klec, v té druhé napálil Gavrikov z první pouze boční síť.
01:23'
Gavrikov skokem nezvládl udržet kotouč na ruských holích, nicméně alespoň vykázal svého soupeře z útočného pásma.
01:20'
Jevgenij Kuzněcov svou krosovou přihrávkou před střední pásmo nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Puk tak skončil až za rakouskou brankou, což znamená jediné a to zakázané uvolnění. Rozehrávat se bude po pravici ruského gólmana.
00:47'
Ovečkin obral o kotouč nebohého Schlachera a sjel si před branku, jeho následná přihrávka na kolegu v útoku ale neměla úspěch a Rakousko otáčí hru.
00:21'
Alexander Pallestrang ale dobrým napadáním způsobil, že sborná musela na chvilku z útoku vyjet. To ale Rusům vůbec nevadilo, puk si vybojovali zpět a Michail Sergačjov vypálil od modré, Starkbaum má první zákrok.
00:01'
První buly šlo pro ruský tým, který se okamžitě natlačil do útočného pásma a nedává šanci rakouské pětce vyjet.
00:01'
Přímo vedle rakouského kotle se nachází naše komentátorské stanoviště. Rachot je tu pěkný, to se nedá upřít. Nicméně momentálně to jsou Rusové, kteří sklízí ovace při nástupu na hrací plochu.
-12:30'
Po ledě krouží rolby a probíhá představování sestav na multimediální kostce. Každou chvíli začne multimediální show před zápasem, která je zde na vysoké úrovni.
-42:00'

Rusko: Georgijev (Vasilevskij) – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk – Tělegin.

Rakousko: Starkbaum (Kickert) – Pallestrang, Heinrich, Unterweger, Schumnig, Wolf, Schlacher, Strong – Schneider, Herburger, M. Raffl – T. Raffl, Komarek, Ganahl – Zwerger, Hundertpfund, Hofer – Obrist, Rauchenwald, Haudum.

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Schukies (GER) – Leermakers (NED), Vanoosten (CAN).
-44:00'
Dobré nedělní poledne z Bratislavy! Třičtvrtě hodiny před utkáním už jsou venku sestavy a ty doznaly v obou týmech nepatrných změn. Na obou stranách to budou jiní gólmani, kteří budou hájit branku svého týmu. Na ruské straně si odbude premiéru Alexandar Georgijev, na té hostující pak bude stát poprvé v brance na tomto MS Bernhard Starkbaum. Rakousko se musí obejít bez Patricka Petera, který včera dostal trest do konce utkání a byl suspendován na jeden zápas, Rusům naopak přicestoval obránce Nikita Zadorov z Colorada.
RUSKÁ NOMINACE

Brankáři:
Andrej Vasiljevskij, Alexander Georgijev, Ilja Sorokin.

Obránci:
Dmitrij Orlov, Nikita Zajcev, Vladislav Gavrikov, Nikita Nestěrov, Michail Sergačev, Bogdan Kiselevič, Dinar Chafizullin, Artěm Zub, Artěm Blažijevskij, Alexander Jelesin.

Útočníci:
Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov, Jevgenij Malkin, Nikita Kučerov, Nikita Gusev, Ilja Kovalčuk, Jevgenij Dadonov, Artěm Anisimov, Sergej Plotnikov, Kiril Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergej Andronov, Ivan Tělegin, Alexander Barabanov.
RUSKO
4. místo, 3 body, skóre 5:2, bilance 1-0-0-0

Rusové vstupovali do turnaje jako superfavorit a první zápas s Norskem se jim vydařil nadmíru. Herně nebyli sice o tolik lepší a sami Norové měli v první třetině několik nebezpečných šancí, avšak silnou stránkou sborné se ukázaly přesilovky. Tu první využili Rusové za 11 sekund díky Jevgeniji Dadonovi. Navýšení jejich náskoku přišlo v polovině 15. minuty, tvrdou střelou se zapsal do listiny střelců Arťom Anisimov.

Norové i nadále hráli velice sympaticky a pokoušeli se prosadit, místo toho ale přišlo vyloučení Nörsteböa a přesilovkový trest v podobě gólu Nikity Kučerova. V čase 29:47 se podruhé prosadil Jevgenij Dadonov a Seveřanům přestal fungovat dech. Pátým zásahem se prosadil hned zkraje třetiny Nikita Gusev, čímž se uzavřela střelecká listina na straně Ruska.

Bohorovnost Rusů totiž ztrestali Norové dvěma góly na konci třetiny a ve finále znělo na sociálních sítích po utkání jediné: Rusové svým výkonem vůbec nenadchli. Otázkou tedy je, co diváci od nedělního poledne uvidí za výkon. Zda to bude vyhlášená „ruská mašina“, nebo to bude tahanice.
RAKOUSKÁ NOMINACE

Brankáři:
Lukas Herzog, David Kickert

Obránci:
Martin Schumnig, Clemens Unterweger, Dominique Heinrich, Alexander Pallestrang, Markus Schlacher

Útočníci:
Thomas Raffl, Alexander Rauchenwald, Fabio Hofer, Dominic Zwerger, Thomas Hundertpfund, Peter Schneider, Manuel Ganahl, Konstantin Komarek, Lukas Haudum, Michael Raffl.
RAKOUSKO
5. místo, 0 bodů, skóre 2:5, bilance 0-0-0-1

Rakousko zahajovalo šampionát zápasem s Lotyšskem, které patří k těm týmům, se kterými je potřeba počítat. Paradoxně to bylo pětiminutové vyloučení rakouského obránce Petera, které měnilo skóre z pozice rakouské strany, v oslabení potrestal chybu v rozehrávce Lotyšska Michael Raffl. Lotyši ale přesilovku stejně využili, 42 sekund po inkasovaném gólu zajistil srovnání Rudolfs Balcers.

To bylo ze zápasu na dlouhou dobu hodně. Lotyši měli sice herně navrch a Meija dokonce v 37. minutě střelou z bekhendu orazítkoval břevno rakouské branky, ale nebyli schopni se gólově prosadit. Jejich převaha se naplno projevila až během třetí třetiny. Raketový vstup značil dva góly v prvních pěti minutách a vedení 3:1, nejprve zapsal zásah Lauris Darzinš, sekundoval mu Rodrigo Abols. Suverénní vstup země z Pobaltí do třetiny korunoval v čase 47:16 gólem po samostatné akci Gints Meija.

Západní sousedé pořádající země to ale nezabalili a snížili díky Raphaelovi Herbuergovi. Za 16 sekund ale překlopil zápas na lotyšskou stranu Ronalds Keninš a bylo hotovo.

Jenže ani ve druhém utkání to nebudou mít Rakušané lehčí. O tom, že se nečeká nic jiného než výhra Ruska, značí i to, že některé sázkové kanceláře na výhru Rusů nevypisovali ani kurz. Budou se ale moci opřít o fanouškovskou podporu, která nebyla vůbec špatná.
Dobré odpoledne z Bratislavy! Mistrovství světa napíše v neděli svůj třetí den a opět budeme u toho. Tentokrát celý trojzápasový maraton odpálí souboj hvězdného Ruska a Rakouska, které se bude moci opřít o velkou podporu fanoušků. U Tehelného pole začínáme ve 12:15, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.