MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Slovinsko - 18. května 2023   15:20

Česko
Česko
38:19' Kubalík (Kempný, Tomášek) • 43:47' Kubalík (Tomášek, Smejkal) • 45:02' Červenka (Voženílek, Košťálek) • 51:12' Kempný (Sobotka, Kubalík) • 57:49' Kubalík (Zbořil) • 58:56' Flek (Kempný, Dvořák)
6:2
(0:2, 1:0, 5:0)
Slovinsko
Slovinsko
07:23' Verlič  (Urbas, Gregorc) • 11:49' Urbas  (Gregorc, Jeglič)
Česko
Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.
Arena Riga
3670 diváků
Slovinsko
Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc – Čimžar.

To je od nás směrem k zápasu českého národního týmu vše. Za pozornost děkují přímo z Riga Areny Tomáš Chalupa a David Jabůrek.
Povinné tři body se nerodily lehce, Češi je ale nakonec mají! První třetina skončila šokujícím vedením Slovinska 2:0. Od druhé třetiny Česko naštěstí začalo stupňovat svůj výkon a díky Kubalíkovi to bylo po čtyřiceti minutách alespoň 1:2. Ve třetí tercii už na ledě existovalo prakticky pouze jedno mužstvo a Česko pěti góly vývoj zápasu jasně otočilo. Dominik Kubalík navíc vysoké vítězství okořenil hattrickem. Další branky přidali Jakub Flek, Roman Červenka a Michal Kempný.
59:53'
V posledních sekundách ještě mohl navýšit český náskok Chlapík, v samostatném úniku ale selhal a trefil pouze Gračnarovy betony!
59:41'
Dnešní utkání sleduje 3670 diváků.
58:56'
Česko právě vstřelilo branku!
Wow, tak tohle byl těžko uvěřitelný gól! JAKUB FLEK měl kotouč na čepeli v rohu za slovinskou bránou, když se rozhodl jej z otočky poslat před Gračnara. Ten však na českého útočníka neviděl dobře a než zaregistroval, co se děje, už se mu hrací předmět odrážel od betonu do brány. Asistence: Michal Kempný, Tomáš Dvořák.
58:08'
Slovinci ještě zkoušejí zaútočit, Gračnar však již zůstává na svém místě, o výsledku je totiž rozhodnuto.
57:49'
HATTRICK! Závěrečný nápor se konat nebude. Češi ve vlastní třetině vybojovali kotouč, na pravém křídle měl spoustu času DOMINIK KUBALÍK a český útočník odkrytou klecí nepohrdl. Asistence: Jakub Zbořil.
57:30'
Gračnar míří na střídačku, Slovinci v šesti!
57:26'
Další nebezpečné zakončení ze slovinských hokejek. Tentokrát od modré hodně tvrdě pálil Miha Verlič.
56:40'
Zkušený útočník Slovinska Robert Sabolič po přechodu do pásma okamžitě pálil z mezikruží, Vejmelku naštěstí trefil do přilby! Tahle střela neměla vůbec špatné parametry.
56:16'
Špaček hledal při přečíslení tří na dva někoho na druhé straně, než se ale rozhodl pro nahrávku, byl už v příliš velkém úhlu, a puk tak zachytil brankář Gračnar.
55:38'
Slovinci jsou pozorní a při sebemenším českém zaváhání přeberou puk do svého držení. Jedné z mnoha takových chyb mohl využít Jan Urbas, jehož pokus tahem byl vyražen do ochranné sítě. Po dalším reklamním brejku se bude vhazovat po pravici Vejmelky.
55:16'
Tentokrát snažení našich reprezentantů zastavuje zakázané uvolnění.
54:31'
Češi mají kotouč na svých holích ve vlastní třetině a chystají se založit další útočnou akci.
53:54'
Filip Chlapík si neporadil vůbec dobře s kotoučem na modré čáře. Místo, aby jej poslal po mantinelu za bránu, kde se vyskytovali dva jeho spoluhráče, zkoušel bekhendovou přihrávku přes osu, do které pohotově šáhl jeden ze Slovinců a vystartoval vpřed.
53:45'
Martin Kaut zatáhl puk po pravé straně a před brankou hledal najíždějícího Voženílka. Český bijec se ovšem k puku přes bránícího hráče soupeře nedostal.
53:22'
Tečovaná přihrávka málem trefila novou škodovku vystavenou v rohu za mantinelem. Následuje reklamní přestávka.
53:00'
Slovincům se čas na zvrat už začíná rychle krátit. Vejmelkovu klec navíc nijak pravidelně neohrožují, ve třetí části hry zatím mají pouze dvě střely na branku.
52:33'
Další skrumáž v rohu českého pásma, kde se kotouč dost dlouho schovával pod skupinkou slovinských a českých hráčů.
Sudí se radili mezi sebou, zda a koho poslat na trestnou lavici. Obě strany však z této situace vyváznou bez vyloučení.
52:00'
Po dohrání u mantinelu za českou bránou se strhla pořádná mela. Ne ledě zůstal ležet Michal Jordán, jenž led opouští v předklonu v doprovodu klubové lékaře. Vypadá to, že ani dnes se tyto trable národnímu týmu nevyhnou.
51:12'
Odpor Slovinců byl nyní dost možná definitivně zlomen! Vladimír Sobotka z úrovně brankové čáry na zadní tyči našel nikým nehlídaného MICHALA KEMPNÉHO, který z první puk poslal za záda přesouvajícího se Gračnara! Asistence: Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík.
50:16'
Aleksandar Magovać nahodil puk do českého pásma a odjel střídat, ujali se ho však jeho spoluhráči a chvíli svého soka potrápili.
49:39'
Čimžar se pokoušel tečovat před českou bránou a Vejmelka se musel mít na pozoru. Následně Češi vyhodili na zakázané uvolnění.
49:30'
Slovinci zakládají útočnou akci a dostávají se do české třetiny.
48:25'
Simšič srazil k zemi Fleka, rozhodčí však nechali hru i přes nevoli českých fanoušků plynout dál. V posledních minutách se toho na ledě příliš neděje.
48:05'
Čtvrtou branku Česka a zároveň hattrick měl na holi hned dvakrát Dominik Kubalík! Nejlepší střelec naší reprezentace ale neuspěl ani se svou ranou bekhendem a ani s následnou dorážkou.
47:32'
Na obou stranách se kupí chyby, Slovinci jsou každopádně aktuálně dosti pasivním celkem.
46:51'
Další útočný výpad podnikl dnes velice aktivní David Tomášek. Ten vlétl do třetiny Slovinců po levé straně a hned pálil, Gračnar tentokrát střelu chytá.
46:48'
Dvořák zastavil hrozící slovinský útok na hraně hry vysokou holí. Dle sudích jej však trefil ještě pod úrovní horní tyče a Češi tak mohli hned zahrozit z protiútoku.
46:22'
Čeští fanoušci konečně ožili a zpívají Vysoký jalovec, snad otočení zápasu pořádně nabudí i české hráče a ještě navýší svůj náskok. Slovinci totiž rozhodně nic nevzdávají.
46:20'
Uvidíme, zda ještě Slovinci najdou síly na zvrat. Budeme doufat, že nikoliv.
45:38'
Kubalík tvrdě zasáhl jednoho ze Slovinců do obličeje, faul se ale nepíská.
45:02'
Česká republika jde do vedení! Daniel Voženílek od mantinelu kotouč poslal před branku, kde puk zblízka přímo pod víko tečoval nechytatelně ROMAN ČERVENKA! Asistence: Daniel Voženílek, Jan Košťálek.
44:45'
Češi pokračují v náporu a okamžitě se tlačí za třetí brankou.
44:10'
Slovinci si z vyrovnání nic nedělají a pokračují v tvrdé aktivní hře.
43:47'
Je srovnáno! Češi se opět prosazují v početní výhodě a také autorem druhé branky je DOMINIK KUBALÍK! Útočník Detroitu se znovu prosazuje ranou z první, vlastně také z téměř identického prostoru. Asistence: David Tomášek, Jiří Smejkal.
43:27'
Chyba po vyhraném buly a do samostatného úniku se málem dostal Žiga Pance. Ten byl sice naštěstí rychle dostihnut, Slovincům ale ušetřil nemálo vteřin.
43:19'
Jedinečná šance ke srovnání. Blaž Gregorc v mezikruží zahákoval jednoho z českých hráčů a vysloužil si dvě minuty.
43:07'
Další formaci nyní tvoří Kubalík, Sobotka a Červenka. Ti vybojovali pro národní tým přesilovou hru.
42:58'
Slovinci se od náporu Česka osvobozují jen za cenu odpálení kotouče na zakázané uvolnění.
42:22'
S Tomáškem je nyní na ledě Špaček a Smejkal, tedy hráči ze tří různých formací. Kari Jalonen tak už zcela zamíchal sestavami.
42:08'
Dobrou obrannou práci odvedl na vlastní modré Žiga Pance, kterému se holí podařilo srazit českou střelu mimo hrací plochu. Vhazování po Gračnarově levici.
41:41'
Ondřej Beránek zkoušel najet do pásma a zakončit, měl před sebou však ještě jednoho Slovince, skrz nějž vystřelit na bránu nedokázal.
41:15'
Černochova teč střely Dvořáka od modré už byla o poznání nebezpečnější, ale taktéž se mezi tři tyče nevešla.
41:05'
Košťálek vypálil jen do betonů slovinského gólmana, Češi však mají hned v první minutě velký tlak.
40:30'
První ránu poslední části hry vyslal kapitán Roman Červenka, kterému puk přiklepl Dominik Kubalík. Gračnar zasahovat nemusel.
40:01'
Celky se vrací na ledovou plochu, za pár okamžiků odstartuje třetí dějství. Uvidíme, jestli bude zároveň posledním. Český tým potřebuje dohnat jednogólové manko a proti dnes bravurně hrajícím Slovinců jej čeká ještě hodně těžká šichta.
Druhá část hry přinesla z pohledu českého týmu o něco příjemnější podívanou, k ideálu má však především výsledek stále hodně daleko. Slovinci i ve druhé dvacetiminutovce hrozili z nepříjemných brejků a při jednom takovém měl na holi třetí branku Jan Drozg. Ta ale naštěstí nepřišla a do zápasu se národní tým vrátil minutu před druhou sirénou. Přesilovou hru zužitkoval ranou z pravého kruhu Dominik Kubalík.
Další třetina začne přibližně v 17:04.
Střely v zápase po 2. třetině: 24:17
Střely za 2. třetinu: 13:7
40:00'
39:30'
K životu vstřelená branka probudila také přítomné fanoušky Česka.
39:08'
Jakub Flek možná sám neví jak, ale skrze pár nahodilých odrazů a propadnutí kotouče třeba mezi nohami jednoho ze Slovinců se dostal až do slušné šance, když střílel ze středu útočného pásma. Těsně však netrefil bránu soupeře.
38:19'
1:2! Český tým v přesilovce dostal puk rychle z rohu kluziště přes modrou až na pravý kruh k DOMINIKU KUBALÍKOVI, na jehož bleskovou přízemní ránu nestačil Gračnar zareagovat. Asistence: Michal Kempný, David Tomášek.
37:55'
Rána Košťálka vyražena až do ochranné sítě, po skvělém slovinském bloku se vhazuje po levé ruce Gračnara.
37:46'
Češi kombinují, ale je to bez zakončení.
37:02'
Košťálek to vzal na sebe, když projel od vlastní brány celým hřištěm až před slovinskou bránu a z úhlu se pokoušel o zakončení. Gračnar byl namáčknutý u tyčky.
36:50'
Žiga Pavlin kotouč okamžitě po buly odpaluje až k Vejmelkovi.
36:43'
Vyloučení v týmu Slovinsko:
Aleksandar Magovać – 2 min., vysoká hůl.
36:43'
Prolomit nulu na českém kontě mohl David Tomášek. Ten se natlačil před branku a bekhendem neúspěšně zakončil. Češi nicméně budou po faulu v rohu hrát přesilovku.
35:55'
Boj v rohu slovinského území o hrací předmět vyhráli svěřenci Matjaze Kopitara a raději jej rychle vyhodili, aby mohli konečně vystřídat.
35:25'
Češi se teď nedokážou dostat do útočné třetiny, naopak se sami dokonce musí bránit.
34:45'
Beránek se snažil vymotat z objetí soupeře za slovinskou bránou a když byl docela držen, dokázal přeci jen ujet. Dál už ovšem nic nevymyslel, celá akce tak stejně záhy skončila.
34:17'
Dnes do čtvrté pozice přeřazený Martin Kaut byl znovu u puku. Tentokrát se snažil Gračnara překvapit ranou z úhlu, hůl do střely mu ale vložil na poslední chvíli jeden z bránících hráčů a kotouč tak skončil až v ochranné síti.
33:53'
Kaut chtěl najet sám středem s pukem do pásma, při míchání jej ale nechal nešikovně za sebou, a celá akce se tak výrazně zpomalila.
33:42'
Hraje se znovu před Vejmelkou, po zákroku při střele Ajoše Crnoviče se bude v české třetině vhazovat.
33:10'
Žiga Jeglič nevěděl co s pukem po přejezdu modré, a tak jej tahem lehce nahodil na Vejmelku. Ten jej raději podržel, čeká nás tedy vhazování v českém obranném pásmu.
33:00'
Nebezpečný brejk Slovinska mohl skončit třetí brankou! Žiga Pance ujížděl s kotoučem po pravé straně a přes bránícího Čecha puk dostal před branku. Mám pocit, že se jednalo o Jana Drozga, kdo bekhendem pohotově zakončoval, Česko ale už poněkolikáté podržel Vejmelka!
32:37'
První česká lajna drží Slovince pořádně pod tlakem. Jenže zatímco kombinace a držení puku zvládá skvěle, k zakončení se ne a ne dostat.
32:17'
Kempný nahrál na modré Kundrátkovi, jenž se rozhodl vypálit z první na slovinskou bránu. Gračnar ale neměl nejmenší problém jeho pokus lapit, výhled měl naprosto nekrytý.
32:12'
Po zakázaném uvolnění Slovinska se hra po delší době stěhuje před Gračnara.
31:52'
Kundrátek je zpátky na ledě, Česko hraje v plném počtu.
31:30'
Slovinci hráli chvíli v šesti, sudí jim však vystavili pouze varování.
30:55'
Český tým přežil obrovský závar! Kotouč poté vyplaval mezi kruhy, kde se do hracího předmětu opřel jeden ze Slovinců. Naštěstí klubko těl neprostřelil a Češi následně dokázali vyhodit.
30:25'
Slovinci mají přesilovku postavenou výborně a kombinují s jediným hráčem na modré čáře. Tahle taktika jim rozhodně nese ovoce, neboť českou bránu ostřelují ze všech stran.
30:20'
Příkladná bojovnost Jiřího Smejkala. Urostlý forvard zablokoval bruslí ránu od modré a dalších dvacet sekund se téměř nemohl hýbat. Naštěstí se ke kotouči dostal Karel Vejmelka, který hru přerušil.
29:45'
Nakonec z toho jsou pro Kundrátka dvě minuty za hrubost.
29:45'
Česko jde znovu ven. Úplně nesmyslný faul bez kotouče předvedl Kundrátek a rozhodčí ještě budou u videa řešit, zda neudělí vyšší trest.
28:20'
Češi hrají v plném počtu, nadále se ovšem brání.
27:43'
Pořádně tvrdá rána vyšla z hole Jana Urbase! Arénou to jen zahučelo, jeho projektil minou českou bránu o centimetry.
27:22'
Česká čtveřice úplně propadla na pravé straně a mohla za to být potrestána! Křižnou přihrávku na levý kruh totiž dostal Miha Verlič, který mohl přidat svou druhou branku v utkání. Vejmelka ale výborně povyjel a ránu zneškodnil.
27:03'
Ronald Knot znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Slovinci tak musí bruslit zpět až ke své bráně.
26:50'
Vynikající práci odvedl Ondřej Beránek, který svým nepříjemným napadáním ušetřil Česku půl minuty.
26:19'
Problém pro Česko. Filip Chlapík zasáhl protihráče vysokou holí, což pozornosti rozhodčích neuniklo. Naštěstí to bude pouze za dvě minuty.
26:04'
Sobotka najel do pásma po pravé straně, u brankové čáry se prudce otočil a nahrál na modrou čáru přes osu Kundrátkovi, jenž pálil z první. Jedna z prvních opravdu slušných českých šancí v zápase, bekovi národního týmu ale střela bohužel nesedla úplně tak, jak by si přál.
25:40'
V posledních dvou minutách se Slovinci přeci jen zvedli a několikrát se bez většího úspěchu dostali do české třetiny.
24:57'
Po delší době zaútočili také Slovinci, jejich střelecký pokus byl sice zblokovaný českým obránce, ale nakonec se odrazil jen těsně kolem Vejmelkovi brány.
24:29'
Favorit utkání pokračuje v náporu a Slovinci se v tuto chvíli pouze brání. Nyní se osvobozují jen za cenu icingu, na střídačku to navíc mají hodně daleko.
24:00'
Špaček zkazil přihrávku na Košťálka na útočné modré a Slovinci mohli vyrazit do bezpečí. Vpřed se příliš nehrnou.
23:14'
Český tým na začátku druhé třetiny lehce přitvrdil ve své hře, výrazné zlepšení však rozhodně nesledujeme. Teď navíc reprezentace posílá puk na zakázané uvolnění.
23:03'
Nástup Česka do druhé třetiny vypadá o poznání lépe. Rána Kempného neměla špatné parametry, Špaček ale nedokázal včas zaclonit a Gračnar si tak připsal další úspěšný zákrok.
22:45'
Zakázané uvolnění reprezentantů Slovinska.
22:33'
Po střele Chlapíka se snažil nepříjemně dorážet Voženílek, slovinský gólman ale kotouč z výstroje nepustil. Následná drobná potyčka se obejde bez vyloučení.
22:18'
Zakončení Davida Tomáška bylo zblokováno a kotouč skončil vysoko nad brankou v ochranné síti. Vhazování po Gračnarově levici.
22:05'
Flek přihrál hned vedle sebe Tomáškovi, který měl čepel správně natočenou na okamžité zakončení. Čeští útočníci však tuhle akci prováděli v bezprostřední blízkosti slovinské brány, navíc pod silným tlakem beků soupeře, takže i tahle akce byla odsouzena k neúspěchu.
21:46'
Opuštěný kotouč ve střední třetině si našel Jakub Flek. Tomu se podařilo rozkmitat své rychlé nohy natolik, že se dostal před slovinského obránce a zakončoval bekhendem. Gračnar si ale střelu pohlídal a utěsnil všechny případné skulinky.
21:36'
Košťálek vybruslil hlouběji do útočného pásma a snažil se přihrát přes osu na druhou stranu kluziště, v cestě puku však stáli hned čtyři Slovinci, a tak pas svého adresáta pochopitelně nenalezl.
20:45'
Na druhé straně zahrozil ranou z vrcholu pravého kruhu Magovać, Vejmelkovu klec ovšem o kousek minul.
20:20'
Češi se ihned vydali do útoku a chvíli v útočném pásmu pobyli, stejně jako v první třetině však chybělo zakončení.
20:01'
Oba celky se vrací na ledovou plochu, start druhé dvacetiminutovky je na spadnutí.
Takový průběh první třetiny asi čekal málokdo! Češi nevstoupili do utkání s outsiderem vůbec dobře a vlastně by se dalo říci, že po zásluze prohrávají o dvě branky. Slovinsko se nebojí hrát, v útočné třetině je agresivní a po zásluze za to bylo odměněno. Do vedení jej poslal v čase 7:23 Miha Verlič, o čtyři minuty později přidal druhou branku z přesilovky Jan Urbas. Češi sice místy soupeře zatlačili, příliš nebezpeční ale nebyli. Doufejme, že se v dalším průběhu dočkáme značného zlepšení.
Další třetina začne přibližně v 16:08.
Střely na branku po 1. třetině: 11:10
20:00'
19:50'
V samotném závěru se Slovinci mohli prosadit potřetí! Další šok mohl Česku připravit Nik Simšič, který dostal přihrávku přímo před branku. Útočník soupeře ale naštěstí nedokázal seřídit mířidla a vůbec nezakončil.
19:45'
Jiří Černoch dával nešikovně zadovku v útočném pásmu, která však byla velmi slabá. Slovinci se tak ujali puku a vyrazili ještě rychle vpřed, zatímco český útočník ke všemu ztratil rovnováhu a spadl na mantinel.
19:20'
Ohrožení mohla přinést střela Jordána od modré, poskakující kotouč však do bezpečí fotbalovým způsobem dostal jeden z bránících Slovinců.
19:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
18:50'
Žiga Pance umotal Košťálka, jemuž kotouč dokonce prohodil mezi nohama, a z úhlu se dostal před českou bránu. Pokusil se překvapit Vejmelku bekhendovým zakončením k tyči, ten měl však všechny mezírky spolehlivě ucpané.
18:30'
Kombinace Čechů byla znovu bez střelby, pak navíc na útočné modré o kotouč přišel Martin Kaut a červenobílí tak museli útočnou třetinu vyklidit.
17:36'
Kundrátek bekhendem vzduchem nahodil do útočného pásma, jenže povedený tento přechod vůbec nebyl a touš si hned převzali Slovinci.
17:13'
Prolomit střelecké trápení se Česku nedaří ani po rychlé akci z levé strany. Prudkou střelu Gračnar ukryl ve výstroji.
16:12'
Tvrdá rána Bina Mašiče prošla přes dva české hráče a už už směřovala do brány! Naštěstí ji svým tělem zastavil Jiří Smejkal.
15:45'
Prolomit trápení českého týmu mohl ranou z velké blízkosti Kubalík, ten ovšem minul a rychle se jelo na druhou stranu. Tam měl velké problémy s tečovanou ranou od modré Vejmelka, nakonec si ale krkolomným zákrokem poradil.
15:30'
Snad poprvé za celý zápas se trochu ozývají čeští fanoušci. I oni jsou však evidentně zaskočeni českou hrou a aktuálním stavem.
14:50'
Bez přípravy vypálil Tomáš Dvořák, zadák Pardubic ale střílel ze záklonu a navíc trefil prvního bránícího hráče.
14:07'
Laxnost české obrany! Až k Mihu Verličovi doskákal ledabyle nahozený kotouč a Slovinec, jenž se rázem s pukem ocitl sám u české brány, se pokusil rychle vymotat před Vejmelku a přidat třetí slovinskou trefu. Naštěstí pro národní tým byl však rychle pod tlakem a nedokázal si puk zpracovat tak, jak by si nejspíš představoval.
14:00'
Tečovaný puk mířící z české třetiny skončil někde mezi střídačkami, vhazuje se před Vejmelkou.
13:44'
Daniel Voženílek sice zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam ovšem Češi o hrací předmět vzápětí přišli.
13:15'
Český tým se nemůže dostat k pořádnému zakončení. Nad soupeřem sice má herní převahu a kombinuje v jeho pásmu, Gračnar však stále příliš práce neměl.
12:05'
Češi jsou evidentně zaskočeni nebojácnou hrou Slovinců. Teď vyhození na icing a buly před Vejmelkou.
11:49'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Druhá pohroma pro Česko! Dvořák příliš dlouho za katrem nepobyl. Na modré totiž dostal nabito JAN URBAS, který tvrdou ranou bez přípravy našel mezírku mezi Vejmelkovými betony – 0:2! Asistence: Blaž Gregorc, Žiga Jeglič.
11:24'
Češi zahajují oslabení vyhraným buly, Smejkal ihned vyhazuje kotouč přes celé kluziště.
11:18'
Dvořák sekl do soupeře, čímž zlomil svou hůl a rozhodčí jej vylučuje na dvě minuty.
10:50'
Naháněnou po rozích vlastního obranného pásma nakonec Slovinci zvládli a puk se jim podařilo dostat do bezpečí.
10:13'
Češi teď zamknuli Slovince v útočném pásmu, první formace si soupeřem zatím ví docela rady. Střelba však stále chybí.
09:36'
Zakázaného uvolnění od Slovinců, první česká formace jde na buly v útočném pásmu.
09:14'
Slovinci se oslabeného národního týmu rozhodně nezalekli a hrají velmi aktivně! Tvrdou střelu od modré teď vyslal Žiga Pavlin a Vejmelka se musel hodně naklánět, aby na ni vůbec viděl a dokázal reagovat.
08:58'
Po přihrávce Tomáška se zcela sám před Gračnarem zjevil Tomáš Dvořák, český bek ale nedotáhl svou kličku do úspěšného konce a vyrovnání tak nepřichází!
07:38'
Nečekaný začátek zápasu se Češi ihned snažili napravit! Ve velké šanci se ocitl Beránek s Černochem, kteří v přečíslení dva na jednoho ani z dorážky nedokázali překonat Gračnara.
07:23'
Šok pro Česko! Po zakázaném uvolnění rychle kotouč na branku nahodil Jan Urbas. Puk ještě tečoval před Vejmelkou MIHA VERLIČ a po ještě jednom odrazu od českého zadáka se outsider ujímá vedení. Asistence: Jan Urbas, Blaž Gregorc.
07:13'
Kubalík si nerozuměl s Němečkem, když nepřečetl jeho snahu o přihrávku a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak nyní bude po levici Vejmelky.
06:30'
Slovinsko vyrazilo kupředu. Ojedinělý výpad svěřenců Matjaže Kopitara zakončil z velkého úhlu nepřesnou ranou Sabolič.
06:18'
Národní tým se na chvíli opět usadil před slovinskou bránou, jenže jeden z útočníků se v rohu zamotal a po souboji mohou svěřenci Matjaze Kopitara vyvést kotouč mimo území ohrožení.
05:10'
Znovu Kubalík! Kmenový hráč Detroitu tentokrát při přečíslení dostal přesnou nahrávku od Tomáška, ale ani tentokrát mezi tři tyče nedokázal zamířit!
04:58'
Košťálek byl u puku rychleji než Jeglič a nedovolil mu přihrávku do českého předbrankového prostoru. Češi po zisku rozjíždí rychlou útočnou akci.
04:30'
Ihned po vhazování v útočné třetině z úhlu nebezpečně vypálil Kubalík, těsně ovšem minul.
04:12'
Češi se znovu zabydlují v útočném pásmu, tahem zakončoval z velmi dobré pozice Jiří Černoch, jehož střela mířila jen těsně nad bránu.
03:53'
Slovinsko si připisuji první střelu na českou svatyni. Postaral se o ni ranou od modré Štebih, Vejmelka ale zakročil a kotouč podržel. Následné vhazování zvládlo lépe Česko, které už opět hledá cestu kupředu.
03:32'
Knot pálil z první po nahrávce zpoza brány velmi nebezpečně na vzdálenější tyč, Gračnar však pokryl tento pokus rychle přesunutým betonem.
03:15'
Jakub Zbořil byl Slovinci zastaven na útočné modré a Češi budou muset nový útok založit až od Vejmelky.
02:40'
Slovinci jsou již v plném počtu, národní tým bránu soupeře v této přesilovce příliš neohrozil.
02:30'
Otevřít skóre se pokusil z pravého kruhu ranou bez přípravy Dominik Kubalík. Projektil našeho snajpra ale Gračnar dobře viděl a kotouč ukryl ve své výstroji.
01:45'
První česká přesilovková formace vystřídala, nyní kombinuje Kubalík s Kempným a Tomáškem.
01:30'
Kombinace českého týmu sice vypadala zajímavě, jenže ji chybělo to nejdůležitější – střelba. Slovinci pak jednu z přihrávek vypíchli a kotouč uklidili do bezpečí.
00:48'
Košťálek pálil po nahrávce od Červenky jen do Gračnara, Češi však pokračují ve hře.
00:40'
Český tým má šanci jít do brzkého vedení. Na vlastní modré totiž protihráče osekal Crnovič, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
00:18'
Kubalíkova nepřesná přihrávka na Červenku vede ke slovinskému přechodu do útočného pásma.
00:10'
Úvodní vhazování zápasu zvládli lépe Slovinci, kteří již zakládají první útočnou akci.
00:01'
Příjemné čtvrteční odpoledne z rižské hokejové arény. Český i slovinský tým jsou již na ledové ploše, od úvodní buly dalšího zápasu české reprezentace na mistrovství světa nás dělí poslední okamžiky. Stadion je dnes zaplněn jen velmi řídce, mírnou převahu však zřejmě mají fanoušci výběru Kariho Jalonena.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík.
Trenér: Kari Jalonen.

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc.
Trenér: Matjaž Kopitar.

Rozhodčí: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.
Slovinsko

Slovinci na svou první výhru z turnaje čekají. Mohl by jim pomoct k prvnímu vítězství aspoň fakt, že národní tým trápí marodka. První zápas se jim nevydařil, ale obecný začátek v Rize nebyl tak špatný a výběr Kanady potrápili. Ve druhém zápase se postavili proti Norsku a utrpěli krutou porážku. Norům stačila pouhá branka a fotbalovým výsledkem urvali tři body. Ač jsou Slovinci na turnaji outsiderem, prezentují se sympatickým hokejem, který umí dělat potíže.

Výsledky Slovinska na MS:

Švýcarsko – Slovinsko: 7:0
Slovinsko – Kanada: 2:5
Slovinsko – Norsko: 0:1

Sestava z posledního zápasu: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Pavlin (A), Magovać, Čepon, Crnovič, Mašič, Štebih – Urbas (C), Jeglič, Verlič – Sabolič, Tičar (A), Kuralt – Drozg, Simšič, Ograjenšek – Pance, Čimžar, Tomaževič – Zajc
Česko

Českému výběru se povedl vstup do turnaje. V samotném úvodu vyhrál federální derby se Slovenskem a Kazachstánu nadělil pět branek. Třetí zápas odehráli proti hráčům z Lotyšska. Hráči se lvem na hrudi sice otevřeli skóre zápasu, ale poté se museli na skóre dotahovat. To se jim podařilo dvakrát a rozhodnout muselo prodloužení, které se nepovedlo. Český tým prohrál 3:4 po prodloužení a Lotyši urvali první historickou výhru nad Českem.

Výsledky Česka na MS:

Slovensko – Česko: 2:3
Česko – Kazachstán: 5:1
Česko – Lotyšsko: 3:4pp

Sestava z posledního zápasu: Hrubec (Vejmelka) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Sedlák, Kubalík – Smejkal, Špaček, Kaut – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Voženílek, Černoch, Beránek
Krásný den přejeme všem fanouškům z Rigy. Mistrovství světa je v plném proudu a národní tým odehraje svůj čtvrtý zápas. Jejich dnešním soupeřem bude Slovinsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.