Mbereko (43.–54. Homer) – Behrens (A), Schmidt, Hreschuk (A), Gallagher, Hutson, Chesley, Murchison, Straky – Janicke, Savage (C), Gilmartin – Duke, Hughes, Pastujov – McGroarty, Cooley, Howard – St. Louis, Stramel, Devine.
Comerica Center (Frisco)
1 740 diváků
Česko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
V dovednostní soutěži vybojovala bonusový bod navíc domácí Amerika. Z deseti exekutorů uspěl jediný, a sice ve druhé sérii Lane Hutson. V páté sérii musel proměnit Matyáš Šapovaliv, forhendovou střelou však na Mbereka nevyzrál.

Svěřenci kouče Museho zásluhou získaných dvou bodů poskočili na druhou příčku skupiny B, lepší je pouze Rusko o skóre. Češi zůstávají čtvrtí, pro posun tabulkou vzhůru budou muset zdolat dosud neporažené Rusy.
Dnešnímu utkání přihlíželo 1 740 diváků.
Nejlepší hráči utkání: Sasha Pastujov – David Jiříček
Střely na bránu: 31 – 33
V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
Autorem vítězné branky je LANE HUTSON.
Matyáš Šapovaliv musel dát. Nestalo se a Amerika tak vítězí. Sedmnáctiletý český útočník si stáhl puk do forhendu, čímž ale Mbereka nerozhodil, strážce svatyně předvedl úspěšný zákrok vyrážečkou.
Definitivní rozhodnutí měl na holi Sasha Pastujov. Autor vyrovnávací trefy však neuspěl, Češi tak ještě mohou živit naději na vítězství.
Jako čtvrtý jel z českých hokejistů David Skuhrovec. Forhendová střela na vyrážečku nebyla šťastným řešením, gólman zakročil i v tomto případě.
Logan Cooley střílel bez přehnaných kliček. Oliver Šatný dobře zareagoval, vyrážečkou odpálil kotouč do bezpečí.
Bohužel, i třetí český exekutor zapisuje do statistiky nájezdů křížek. Jakub Brabenec udělal kličku do forhendu, kterou Kaidan Mbereko přečetl.
Ryan St. Louis mohl přiblížit domácí celek vítězství, leč nestalo se. Zvolil pomalý způsob nájezdu, aby ve finále vůbec nezakončil, kotouč mu ujel.
Ani druhý český exekutor Gabriel Szturc nebyl úspěšný. Zkusil kličku do bekhendu a pokus mezi betony, s tímto řešením ale brankář počítal.
Americký trenér zvolil opět obránce, jmenovitě Laneho Hutsona. Ten si vedl o poznání lépe než spoluhráč Schmidt, Šatnému poslal puk mezi betony!
Za Čechy otevřel dovednostní soutěž Jakub Altrichter. Gólmana vymíchal dokonale, jenže při snaze vystřelit mu kotouč sjel z čepele hole.
Jako první se rozjel americký obránce Roman Schmidt. Nevymýšlel nic složitého, forhendovou střelou trefil lapačku Šatného.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Protiútok Isaaca Howarda dvojice českých obránců pohlídala, za brankou operuje s kotoučem Matěj Pinkas. Zápas směřuje do samostatných nájezdů.
64:17'
Bonusový bod byl blízko! Lukáš Pajer střílel z pravého kruhu. Kaidan Mbereko na střelu soka nedosáhl, zachránila ho levá část brankové konstrukce!
63:51'
Slibný útok USA zastavil hvizd čárového rozhodčího. Tomu se nelíbil přechod přes útočné pásmo, domácím týmu odpískal postavení mimo hru.
63:28'
Forčekující Jakub Brabenec zatlačil Ethana Strakyho až do obranné třetiny. Odtud měl zadák dost prostoru pro rozehrávku, do hry zapojil Chesleyho.
62:28'
Ačkoli už je na ledě i potrestaný David Jiříček, tak tlak Američanů pokračuje. Nahození Hughese od modré čáry nebezpečně tečoval těsně vedle pravé tyčky Pastujov.
61:57'
Hokejisté v bílých dresech přestáli i další nebezpečnou akci. Jiří Ticháček se položil do zakončení Justina Janickeho, které udržel někde pod tělem.
61:16'
Lane Hutson chtěl k asistenci přidat i vstřelený gól. Pokus zápěstím nebyl vůbec marný, ale Oliver Šatný jej vyrážečkou odpálil za bránu.
60:39'
První nebezpečí Češi přestáli bez úhony. Z levého kruhu pálil v pokleku Liam Gilmartin, avšak pouze do připraveného Olivera Šatného.
60:10'
Americká přesilovka má podobu čtyř proti třem. Jak je totiž zvykem, tak prodloužení se hraje systémem tři na tři. Domácí tak mají na ledě více volného prostoru.
60:01'
Američané ve třetí třetině vyrovnali zásluhou Sashi Pastujova, a protože další góly do konce základní hrací doby už nepadli, tak na řadu přijde prodloužení. Do něj vstoupí Češi v oslabení, v závěru třetí třetiny totiž inkasoval dvě minuty za krosček Jiříček.
Střely na bránu po 3. třetině: 27 – 33
60:00'
59:48'
Zkrat Davida Jiříčka znamená trest na dvě minuty, které si, doufejme, přenese i do prodloužení. Před brankou zezadu zbytečně sestřelil Pastujova.
59:34'
Rozhodnout o vítězství Česka mohl Jakub Altrichter. V rychlostním souboji se ho však Justin Janicke udržel, při následné otočce pak vystřelil pouze do jeho levé brusle.
59:15'
Česká defenziva nechala v levém kruhu úplně volného Isaaca Howarda. Měla obrovské štěstí, že přihrávka Devineho letěla na brusle spoluhráče.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:33'
A další přerušení hry. Tentokráte z důvodu postavení mimo hru českého národního týmu, Jakub Šedivý totiž vyjel s toušem za modrou čáru.
58:14'
Zakázané uvolnění vrací hru zpět před amerického gólmana. Ty Gallagher chtěl vyslat do úniku Cooleyho, ten však nadlouhou nahrávku nedosáhl.
57:53'
Petrova družina dlouho kombinovala, zodpovědnost na sebe nakonec vzal Jakub Kos. Příklepem na pozorného Kaidana Mbereka nevyzrál.
57:10'
Rozehrávku Gallaghera zpoza brány zastavil Jiří Ticháček, bohužel až za modrou čárou. Musel tedy počkat, až spoluhráči vyklidí pásmo, až poté do něj puk poslal.
56:29'
Přesilová hra Česka je minulostí. Tlak ještě pár vteřin pokračoval, Ryan St. Louis jej alespoň na pár vteřin utlumil vyhozením na zakázané uvolnění.
56:05'
Američané zaútočili i při vlastním oslabení. Rutger McGroarty řešil přečíslení nahrávkou na Savageho, k němu touš nepustil úspěšně blokující Pinkas.
55:31'
Obránce David Jiříček operoval netradičně za brankou. Přihrávku na Brabence srazil Schmidt, vyhození Hreschuka po mantinelu následně bylo úspěšné.
55:04'
Netrvalo dlouho a Češi byli zpět v útočné třetině. Lukáš Pajer pasem napříč pásmem oslovil Martina Ryšavého, který zasáhl přesunujícího se Homera do masky.
54:30'
Úvod početní převahy hokejistům v bílých dresech nevyšel podle představ. Jakub Brabenec nezvládl buly, aby vzápětí odpálil puk do bezpečí Ryan Chesley.
54:08'
Velká příležitost pro český tým, jenž má k dispozici třetí přesilovou hru v utkání. Ty Murchison nesouhlasí s verdiktem rozhodčích, přesto mu nakonec nezbylo nic jiného, než usednout na trestnou lavici.
53:47'
Američan Sasha Pastujov na rozdíl od protihráče mířil mezi tři tyče. Dostal výbornou nahrávku mezi kruhy, ve snaze o poslání puku do levé šibenice narazil na brankářovo rameno.
53:44'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Gibson Homer, přichází Kaidan Mbereko.
53:11'
Jakub Brabenec ujel Behrensovi a z otočky střílel z pravého kruhu. Rána zápěstím na zadní tyč proletěla o pár čísel vedle pravé části brankové konstrukce.
52:46'
Češi brání srdnatě, touží po dobu, jemuž jsou hodně blízko. Stanislav Svozil předvedl ukázkovou hru do defenzivy, když v pravý čas vypíchl touš z pod hole Gilmartinovi.
52:17'
Jaroslav Chmelař přečetl, kudy bude Jack Devine hrát. Jeho vysoké nahození rukavicí odhodil na střídačku domácího mužstva.
51:46'
Zničehonic mohli udeřit Češi. Skryté nahození v podání Davida Jiříčka pořádně vystrašilo Gibsona Homera, černá guma skončila v boční síti.
51:25'
Dvojice Lukáš Pajer, Jakub Brabenec měla jasný cíl, a sice zašlápnout puk v rohu kluziště. Tato snaha nevyšla, ale netřeba smutnit, neboť druhý jmenovaný poslal kotouč do střední třetiny.
50:23'
Více volného prostoru využil ke střele od modré čáry Roman Schmidt. Oliver Šatný na zakončení obránce dobře viděl a kotouč bez problémů udržel ve výstroji.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Česká osmnáctka ztratila vedení, avšak i bod by byl proti domácímu favoritovi velkým úspěchem.
49:43'
Na hraně pravidel si počínal Ryan Chesley, který poslal k zemi Jakuba Brabence. O porážení lze polemizovat, muži v pruhovaném nechali hru pokračovat.
49:03'
Postavení mimo hru, provinili se Češi. Jiří Ticháček viděl Martina Ryšavého, jenže nahrávku poslal příliš pozdě, forvard převzal puk až za modrou.
48:34'
Ve třetí třetině dochází k častému přerušování hry. Kouskování by mělo vyhovovat spíše Čechům, to totiž narušuje americké snahy o souvislý tlak.
48:09'
Petr Moravec měl před sebou jediného obránce. Na kličku si ovšem asistent u prvního gólu střetnutí netroufl, zadovku zastavil Murchison.
47:42'
Za bránu ujel před forčekujícím Rutgerem McGroartym zadák Jaroslav Chmelař. Počkal na prostřídání řad, aby přenechal puk Szturcovi a sám si odjel odpočinout.
47:12'
Marcel Marcel neuspěl s obhozením puku po mantinelu. Dobrý úmysl zastavil Roman Schmidt, snahu o rychlý protiútok zhatil Šedivý.
46:53'
Přechod hráčů USA do útočného pásma nebyl v pořádku. S pukem jedoucí Sasha Pastujov přejel modrou až jako druhý, rychlejší byl Jack Hughes.
46:32'
Gólman Oliver Šatný povyjel z brány, aby zabránil úniku Jacka Devinea. Uspěl, o kotouče byl o poznání dříve než americký útočník.
45:49'
Na druhé straně střílel, rovněž od modré čáry David Špaček. Zamířil mezi tři tyče, ovšem příliš slabě, Gibson Homer měl se zákrokem snadnou práci.
45:03'
Hokejisté v černých dresech znovu obsadili útočné pásmo. Ethan Straky nabil na modrou Tyovi Murchisonovi, dělovka proletěla vysoko nad.
44:36'
David Skuhrovec si nevěřil na průnik skrze tři protihráče. Krátce po přejeté středové čáry vyhodil touš za bránu USA a odjel vystřídat.
44:15'
Rozhodčí před vhazováním uklidňoval Stramela se Šapovalivem. Oba hokejisté si na druhý pokus dali pozor, na buly uspěl český forvard.
43:49'
Matěj Pinkas nezvládl zpracování, proto musel opustit útočnou třetinu, spolu s ostatními spoluhráči. Do hry posléze zapojil Šimona Slavíčka.
43:00'
Tentokráte střílel od modré čáry Martin Ryšavý. Gibson Homer měl o situaci dobrý přehled, hrací předmět bez větších problémů zachytil v lapačce.
42:47'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Kaidan Mbereko, přichází Gibson Homer.
42:47'
Chyběly centimetry k tomu, aby Češi znovu vedli! David Jiříček obdržel nahrávku ihned po vhazování, načež příklepem vypálil do horní tyče!
42:35'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané vytěžili z tlaku v úvodu třetího dějství vyrovnávací gól! Hutson nahrál do pravého kruhu SASHOVI PASTUJOVOVI a ten pokusem k levé tyči vyzrál na Šatného. Asistence: Lane Hutson.
41:42'
Velkou rychlost nabral Jack Hughes. Centr z vrcholku pravého kruhu volil zakončení bekhendem po břevno, Šatný včas vytrčil pravé rameno.
41:16'
Čeští junioři pustili soupeře do přečíslení. Sasha Pastujov nevyřešil slibnou šanci vůbec dobře, nahrávku poslal pod tělo padajícího Ticháčka.
40:47'
Byl to právě Savage, kdo stál na konci kombinační akce Američanů. Rána z pravého kruhu mu ovšem vůbec nevyšla, trefil jenom blokujícího Jiříčka.
40:10'
Třetí třetina utkání mezi USA a Českem má za sebou první vteřiny. Vhazování opanoval Red Savage, útočné snahy domácích tak mohou začít od prvních sekund.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:51.
Svěřenci kouče Petra drží parádní výsledek nad Američany i po druhé třetině. Prostřední dějství gól nepřineslo, čeští junioři tak nadále disponují jednobrankovým náskokem. Oliver Šatný musel řešit několik nepříjemných situací, tu nejtěžší ve 25. minutě. Ale poradil si, kapitána Reda Savageho vychytal lapačkou. Česká juniorka je blízko cennému vítězství, doufejme, že se nebude opakovat nepovedený závěr z duelu proti Finsku.
Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 27
40:00'
39:52'
Američané v závěru druhé části navštívili útočné pásmo, ale ani v tomto případě nenašel recept na zatím skvěle chytajícího Šatného. Projektil vypálený z hokejky Schmidta skončil v jeho lapačce.
39:26'
Tvrdý hit inkasoval v útočném pásmu Šimon Marha. Sean Behrens si s ním nebral žádné servítky, při snaze o kličku protihráče nekompromisně poslal k ledu.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Hokejisté v černých dresech předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci stál Lane Hutson. Dlouho kvedlal s pukem, načež vypálil zápěstím z mezikruží. Šatnému puk vypadl z výstroje, do bezpečí ho následně poslal Ticháček.
38:23'
Liam Gilmartin pěknou kličkou po mantinelu obelstil Ryšavého, ale kotouč si dal poměrně dost před sebe. Místo zakončení skončil za bránou, ovšem udržel útočnou třetinu pro USA.
37:48'
Aktivní Češi přinutili gólmana Kaidana Mbereka přerušit hru. Bylo viditelné, že americký gólman chtěl rozehrát, jenže nebylo mu to umožněno.
37:05'
Jakub Šedivý hrál pod velkým tlakem, hrací předmět bohužel nezvládl udržet v útočném pásmu. Stanislav Svozil musel zacouvat až do obranné třetiny.
36:44'
Před inkasováním tvrdého hitu dokázal Matěj Pinkas posunout kotouč k holi Slavíčka. Tvrdý projektil z první jen těsně minul prostor u pravé tyče.
36:03'
Pěknou individuální akci završil Marcel Marcel natlačením před bránu a bekhendovým pokusem k pravé tyči. Natažený beton Mbereka nedokázal přehodit.
35:41'
Logan Cooley vyhodil přes všechny čáry, a protože už Charlie Stramel byl v tu dobu na ledě, museli rozhodčí odpískat zakázané uvolnění.
35:13'
Česká útočná dvojice v útočném pásmu zvládla bitvu o kotouč za bránou. Gabriel Szturc rozehrál na modrou k Ticháčkovi, střílenou nahrávku zblokoval Schmidt do ochranné sítě.
34:58'
Další střely zatím americká defenziva nepovolila. Sean Behrens přesunul hru do středního pásma, tentýž hráč vzápětí zhatil průnik Ryšavého po pravém mantinelu.
34:07'
Jakub Brabenec při zpětné kličce podklouzl, avšak nemusel smutnil, volný puk totiž přebral Jakub Kos. V levém kruhu uvolnil Davida Jiříčka, jehož ránu ukryl Mbereko ve výstroji.
33:29'
Čeští hokejisté jsou za zvýšenou aktivitu odměněni druhou přesilovou hrou. U mantinelu Charlie Stramel podrazil Kose, což pozornosti rozhodčích neušlo.
33:16'
Po hitu Marhy měl dobou příležitost k navýšení vedení Jakub Brabenec. Střela po ledě mu ovšem vůbec nevyšla, kotouč sotva letěl.
32:27'
V akci znovu Gallagher, jenž zastavil puk před modrou čárou. Následoval další jeho projektil, tentokráte po ledě. V pádu jej obětavým zákrokem zblokoval Jaroslav Chmelař.
32:09'
Ještě ze středního pásma vypálil prudký projektil ze zápěstí Ty Gallagher. Oliver Šatný mohl zůstat ledově klidným, puk proletěl vysoko nad bránou.
31:42'
Brejk Jakuba Kose nebyl úspěšný. Křídelník druhé formace zkusil hození puku doprava a objetí soka Hreschuka z druhé strany. Bek si ale situaci pohlídal.
31:15'
Všemi dostupnými prostředky bojoval Gabriel Szturc o poslání hry do středního pásma. A uspěl, za obrannou modrou odkopl černou gumu pravou bruslí.
30:30'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Čeští junioři nadále drží senzační výsledek, vítězství nad Spojenými státy by bylo příjemnou kompenzací na zpackaný závěr duelu proti Finsku.
30:18'
Hrozbu zakázaného uvolnění odvrátil Jack Hughes, který v rychlostním souboji porazil Stanislava Svozila, ten ovšem soupeře obral ukázkovým vypíchnutím kotouče za brankou.
29:52'
David Jiříček si dovolil odvážné kličky na modré čáře. Nakonec nabil Davidu Moravcovi, jehož dělový projektil prosvištěl těsně nad horní tyčkou.
29:06'
Rychlý protiútok českého výběru zastavilo podklouznutí Davida Špačka. Místo úniku tak muži v pruhovaném odpískali akorát zakázané uvolnění.
28:35'
Liam Gilmartin musel rychle jednat pod tlakem Pinkase. Naslepo poslal kotouč mezi kruhy, v tomto prostoru ho získal do své moci Jakub Šedivý.
28:17'
Brána Šatného vypadla ze svého postavení. Dostal ji z něj právě gólman, který příliš prudce narazil do pravé tyčky, šroub držící svatyni povolil.
27:49'
Ani z tohoto tlaku USA nic nebylo. David Moravec vystál kličkujícího Janickeho, snahu prodrat se mezi kruhy vystihl a protihráče čistým způsobem zpacifikoval.
27:10'
Oslabení českého mužstva je minulostí. Jakub Altrichter naskočil zpět na ledovou plochu a okamžitě se zapojil do plnění defenzivních povinností.
26:56'
I druhé oslabení Češi zvládají skvěle. Matyáš Šapovaliv vyhrál vhazování na Davida Jiříčka, plzeňský zadák osvobodil spoluhráče.
26:28'
S pokusem od levého mantinelu neměl Oliver Šatný žádné problémy. V lapačce následně hrací předmět podržel až do přerušení hry rozhodčím.
25:40'
Nahození Stramela způsobili v předbrankovém prostoru velké zmatky. Volný kotouč nakonec našel Jiří Ticháček, bez rozmyslu jej odpálil do bezpečí.
25:02'
Výhoda je minulostí, na trestnou lavici odjel Jakub Altrichter za hru vysokou holí. Českou juniorku nyní čekají další, doufejme že kompletní dvě minuty v oslabení.
24:48'
Američané mají ponechanou výhodu, v útočném pásmu nyní krouží v šesti bruslařích. Gól měl na holi Red Savage, avšak proti střele kapitána z pravého kruhu se fantasticky přesunul Šatný, zakročil lapačkou!
24:02'
Rozehrávku si zkusil také domácí strážce svatyně Kaidan Mbereko. Zachoval chladnou hlavu a středem nahrál Liamu Gilmartinovi.
23:38'
Po vyhraném vhazování zkusil najet za obranu David Skuhrovec. Dostal dlouhou přihrávku, jenže nezvládl zpracování, čehož využil k zisku puku pozorný Hreschuk.
23:11'
Zakázané uvolnění vrátí hru do obranného pásma české juniorky. Šimon Slavíček zabojoval, ale u vyhození Špačky byl jako první Ty Gallagher.
22:30'
Proti střílejícímu Jiřímu Ticháčkovi zaklekl Ryan Chesley. Defenzivní hokejista schytal pukem ránu do chráněných míst, touš srazil do rohu kluziště.
22:08'
Oliver Šatný zatím působí velmi klidným dojmem. Ukázal skvělé reflexy při nahrávce St. Louise napříč pásmem Stramelovi, k levé tyči doklouzal včas.
21:48'
Za brankou USA operoval s kotoučem na holi Jakub Brabenec. Spoluhráči jej nechali na holičkách, odjeli střídat. S8m proti třem neměl český útočník šanci uspět.
21:19'
Defenzivní povinnosti si Jiří Ticháček splnil na jedničku. Vložil tělo před Jacka Devinea, po mantinelu uvolnil dalšího českého beka Svozila.
20:28'
Tak se stalo. Ethan Straky vyslal po pravém mantinelu Sashu Pastujova, jenž se natlačil před bánu a forhendem trefil Šatného pravý beton.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Na buly uspěl Jack Hughes a jsou to tak Američané, kteří mohou podniknout první útok prostřední části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:02.
Čeští junioři mají po první třetině utkání s Amerikou nakročeno k velkému úspěchu, neboť vedou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jediný gól úvodní dvacetiminutovky padl v 16. minutě, kdy se po nahrávce Petra Moravce trefil Martin Ryšavý. Je zřejmé, že domácí soupeře podcenili, za což byli po zásluze potrestáni, na nápravu však mají ještě čtyřicet minut.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 18
20:00'
19:48'
Vypadá to, že první třetinu česká reprezentační osmnáctka ukončí s čistým kontem. Matěj Pinkas totiž aktivní hrou donutil k zaváhání Stramela, aby následně vyhodil až za bránu soupeře.
19:14'
Američané spustili přesilovkový kolotoč a hned několikrát byli blízko kýženému srovnání! Šatný si poradil se střelou Janickeho, načež kotouč obdržel do levého kruhu Sasha Pastujov, ten pro změnu neprostřelil dvoučlenný obranný blok.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:07'
České defenzivní řady musí zbystřit, čeká je totiž první oslabení. Na lavici hanby odjel beze slova střelec doposud jediného gólu Martin Ryšavý z důvodu krosčeku.
18:01'
Čitelný pas Behrense po mantinelu přečetl David Jiříček. Zadák, hájící na klubové scéně barvy Plzně, po mantinelu poslal hru do střední třetiny.
17:52'
Za vyrovnáním se hnal Rutger McGroarty. Natlačil tělo před Svozila, ale z bezprostřední blízkosti na Šatného recept nenašel, gólman zasáhl lapačkou.
17:19'
Hráči v bílých dresech pokračují v aktivním pojetí hry. Navýšit skóre chtěl Jakub Brabenec, od levého mantinelu rozvlnil pouze boční síť.
16:46'
Samostatnou akci Sashi Pastujova narušil Liam Gilmartin. V útočném pásmu byl totiž dříve než s pukem jedoucí spoluhráč. Postavení mimo hru.
16:30'
Jak hokejisté USA odpoví? S podobným průběhem zcela jistě nepočítali a po většinu úvodní dvacetiminutovky je zjevné, že soka podcenili.
15:57'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je fantazie, Češi se v závěru první třetiny ujímají nad obrovským favoritem vedení! Mezi kruhy obdržel Od Petra Moravce ideální přihrávku do hokejky MARTIN RYŠAVÝ, jenž prostřelil Mbereka střelou do pravé šibenice! Asistence: Petr Moravec a Jakub Altrichter.
15:36'
David Jiříček po Slavíčkem vyhraném vhazováním poslal černou gumu pryč z obranného pásma. Do defenzivy musel zabojovat Bekhrens, před Brabencem poslal puk parťákovi z obrany Chesleymu.
15:09'
Přerušení hry způsobil český gólman Oliver Šatný. Chytře povyjel proti střílejícímu Janickemu, střelu z pravého kruhu udržel ve výstroji.
14:48'
Jack Devine zkusil štěstí individuálně. Obrannou dvojici chtěl zmátnout piruetou a po nahození za bránu si chtěl sám puk dojet, ale Moravec nabral větší rychlost.
14:27'
Do akce znovu musel Kaidan Mbereko. Připsal si zákrok z kategorie snazších, střela Jiřího Ticháčka od modré čáry letěla hodně dlouho.
13:41'
Petrova družina je překvapivě aktivnějším týmem. Je zřejmé, že soupeř s tak aktivní hrou outsidera nepočítal, jeho dosavadním výkonem je zaskočený.
13:22'
Češi ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Jakub Brabenec vyslal skákavou žabičku na Jakuba Kose, ten ve slibné pozici promáchl.
12:48'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou brankář Oliver Šatný. Počkal si na pohyb forčekujícího Hughese, načež rozehrál na druhou stranu na Špačka.
12:18'
A další zákrok amerického gólmana! Za přihrávku za obranu si najel Šimon Slavíček, ani on bohužel recept na gólmana nenašel. Trefil jej do pravého betonu.
11:51'
Za svůj zákrok si vysloužil ovace Kaidan Mbereko. Sedmnáctiletý gólman prokázal bleskové reflexy, střelu Marhy zastavil v přesunul vyrážečkou.
11:24'
Další útok domácích zastavil hvizd muže v pruhovaném. Sean Behrens zastavil vysoký oblouček Ticháčka rukou, a protože jako další hrál Gilmartin, odpískal rozhodčí přihrávkou rukavicí.
10:49'
Až před bránu ovšem hokejisté v černých dresech nedojeli. Skvělou práci odvedl David Moravec, jenž přečetl úmysl Cooleyho a zastavil jeho nahrávku napříč pásmem.
10:10'
Američané si s vyšším forčekinkem soupeře nedělali příliš starostí. Rutger McGroarty si pomohl nahrávkou o mantinel, ve střední třetině převzal kotouč Gallagher.
09:36'
Za brankou Mbereka došlo ke kontaktu mezi Justinem Janickem a Martinem Ryšavým. Český zástupce kapitána se opřel o bránu, kterou dostal z původního postavení.
09:02'
Na útočné modré čáře ztratil stabilitu David Jiříček, ale měl štěstí, soupeř jeho zaškobrtnutí nepotrestal. Dlouhou nahrávku Devinea zastavil nataženou hokejkou Špaček.
08:23'
Situaci dva na dva táhl Jack Hughes. Daleko nedojel, protože centrovi druhé formace vystavil strom do cesty Stanislav Svozil. Ukázkový čistý bodyček.
08:05'
Domácí už hrají v plném počtu. Ryan Chesley strávil na trestné lavici kompletní dvě minuty, ale rozhodně ne klidné, Češi si vytvořili pár slibných příležitostí.
07:45'
Pěknou kombinační akci završil pokusem z vrcholku pravého kruhu Martin Ryšavý. Viděl volné místečko u bližší tyčky, Mbereko v poslední chvíli zareagoval lapačkou.
07:20'
Ve druhé polovině premiérové početní převahy přišla první střela mezi tři tyče. Od modré vypálil nebezpečný projektil David Jiříček, Mbereko zakročil pravým ramenem.
06:25'
Ve snaze získat co nejrychleji zpět útočnou třetinu došlo k přerušení hry čárovým rozhodčím. Petr Moravec neudržel nohu na modré čáře, Marcela vystavil do ofsajdu.
06:00'
Úvod přesilovky Čechům nevyšel. Jakub Brabenec prohrál na buly, načež domácí mužstvo osvobodil dlouhým výstřelem Liam Gilmartin.
05:44'
První přesilovou hru utkání si zahrají čeští hokejisté. V obranném pásmu hrál proti pravidlům Ryan Chesley, zámořský bek je vyloučen za podrážení.
05:01'
Martin Ryšavý mohl zkusit protiútok, avšak zachoval se zbrkle a zbytečně brzy odpálil kotouč na útočnou polovinu. Hraje pět Amerika.
04:37'
Kličkovanou Sashi Pastujova utnul Jiří Ticháček. Počítal s kličkou po své pravé ruce, sokovi vypíchl hrací předmět ukázkově čistým způsobem.
04:18'
Oblouček ze středního pásma se stal snadnou kořistí Šatného. Český brankář povyjel na hranu brankoviště, Dukeovi nedovolil střílet.
03:54'
Američané s důrazem nešetří. Tentokráte si Jack Devine počkal na Marcela. Útočník ovšem se střetem počítal, včas se dokázal zapřít.
03:21'
Ty Murchison si počkal na Jakuba Kose, jehož tvrdým hitem poslal na mantinel. Diváci tento hit oslavili hlasitým potleskem.
02:48'
V permanenci musel být i na druhé straně chytající Oliver Šatný. Střelu Ethana Straky z velkého úhlu si pohlídal, zavřel mezeru u bližší tyče.
02:08'
Přechod Petrových svěřenců přes útočnou modrou čáru byl v pořádku. Po pohledné kombinaci střílel David Špaček, Mbereko zakročil pravým betonem.
01:39'
Forčekující Liam Gilmartin dostal Matěje Pinkase pod velký tlak. Obránce si zbytečně nekomplikoval situaci, vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
01:18'
Kaidan Mbereko se ještě prvního zákroku na turnaji nedočkal. Byl připraven, ale střelecký pokus Slavíčka zblokoval Murchison, obranný blok neprostřelil ani Pajer.
00:39'
Ale Češi určitě nejsou bez šance, už proti Finsku ukázali, že jejich kvalita rozhodně není malá. Hráči v bílých dresech obsadili útočné pásmo.
00:10'
Zápas mezi Spojenými státy a Českem právě začal! Favorit je jasný. Je jim domácím tým, jehož bodový ztráta by byla velkým překvapením.
00:01'

USA: Mbereko (Homer) – Behrens (A), Schmidt, Hreschuk (A), Gallagher, Hutson, Chesley, Murchison, Straky – Janicke, Savage (C), Gilmartin – Duke, Hughes, Pastujov – McGroarty, Cooley, Howard – St. Louis, Stramel, Devine.

Česko: Šatný (Suchánek) – D. Moravec, Jiříček, Pinkas, Svozil (A), Šedivý (C), Ticháček, Špaček – Marcel, G. Szturc, Chmelař – Marha, Brabenec, Kos – Ryšavý (A), Altrichter, P. Moravec – Slavíček, Šapovaliv, Pajer – Skuhrovec.

Rozhodčí: Holm, Judakov – Briganti, Zunde.
Česko

Čeští junioři jsou velmi blízko postupu do čtvrtfinále. Důležitou bitvu s Německem zvládli, nováčka mezi elitou zdolali 3:1. Blízko vítězství byli svěřenci kouče Petra i ve druhém střetnutí proti Finsku, nad nímž ještě osm minut před koncem vedlo o dva góly, jenže zásluhou tří přesilovkových úderů v závěru slavila úspěch reprezentace Suomi, jež brala výhru 6:5. Češi každopádně ukázali, že jsou schopni konkurovat nejlepším, Američanům určitě nedají nic zadarmo.
USA

Šampionát konaný na domácí půdě budou chtít hráči USA zcela jistě přetavit v zisk zlatých medailí. Z předloňského mistrovství světa obhajují bronzové medaile, ve Švédsku v souboji o cenný kov porazili zámořského rivala, Kanadu. Juniorka USA v letošní sezóně byla součástí soutěže USHL, což je nejvyšší juniorská hokejová liga schválená USA Hockey. V té se jí ale nedařilo, v šestičlenné skupině obsadila pátou příčku. Ani zahájení šampionátu se Museho družině nepovedlo, v divoké přestřelce padla s Ruskem 6:7 po prodloužení. Náladu si spravila v druhém utkání, Německo porazila 5:3.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování mistrovství světa hráčů do 18 let, u zápasu mezi USA a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.