Tímto se s Vámi loučím, přeji Vám dobrou noc.
Nejlepšími hráči jsou dnes zvoleni oba brankáři. Na finské straně Antti Raanta a na slovenské Rastislav Staňa.
Skončilo velmi vyrovnané utkání, ve kterém je šťastnějším týmem Finsko, které předvedlo dnes velmi kvalitní výkon, který byl podpořený výborným výkonem Raanta, který při svém debutu dokázal udržet čisté konto. Slovensko se ale za dnešní výkon stydět nemusí, jelikož odehrálo velmi dobrý zápas, ale pouze nedokázalo vstřelit branku. Finsko tedy porazilo Slovensko 2:0.
60:00
59:54
Poslední šanci zápasu měl Stümpel, který z pravého kruhu trefil připravenou lapačku Raanta.
59:38
Pihlström nedokázal z pravého kruhu trefit prázdnou branku.
59:25
Staňa je na střídačce! Slovensko to zkouší v šesti.
59:00
Finové stále drží kotouč daleko od své branky.
58:23
Finové posílají puk do pásma Slovenska a odjíždějí střídat.
57:52
Bojuje se v rohu finského pásma.
57:34
Kukumberg se při zakládání útoku sám dostal do postavení mimo hru.
56:54
Finové se dostali do útočného pásma, kde drží puk okolo mantinelů a ukrajují zbývající čas.
56:00
Další velkou šanci Slovenska nedokázal proměnit Radivojevič, když trefil jen bránícího hráče.
55:24
Z pravého kruhu vystřelil Bartek, ale Raanta jeho střelu dokázal zastavit, i když mu na první pokus z lapačky vypadla.
54:47
Útok Slovenska je ukončen kvůli postavení mimo hru.
54:33
Z mezikruží vystřelil Sersen, ale jen vedle branky.
54:00
Na druhé straně se okolo Staňovi branky obtočil Hagman, ale zakončit se mu již nepodařilo.
53:20
Slovensko se drží v útočném pásmu, ale hraje pouze okolo mantinelů. Finsko velmi dobře zahušťuje prostor před brankou.
52:27
Raanta předvedl velmi dobrý zákrok lapačkou, kterým zamezil brance z hole Ölveckého, který měl před sebou volný prostor.
52:20
Střela Barteka z mezikruží skončila na chráničích bránícího hráče.
51:42
Slovensku se v posledních chvílích nedaří přechod přes střední pásmo.
50:45
Kukumberg přihrál puk na Miklíka, který pohotově vystřelil, ale pouze do bránícího hráče před sebou.
50:13
Hudáček je zpátky na ledě. Slovensko hraje v plném počtu.
49:59
Kopecký vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se před Raanta, kterého nedokázal překonat.
49:21
Aaltonen z pravého kruhu trefil tyčku!
48:42
Velká šance Finska nekončí brankou díky dobrému obrannému zákroku Vydareného, který odpálil kotouč před úplně volným Aaltonenem.
48:13
Finsko bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty vyloučen za sekání Hudáček.
48:00
Finsko hraje v posledních střídáních velmi opatrně a kotouče pouze nahazuje do útočného pásma.
47:26
Slovensko se stále pokouší překonat obranu Finů, ale zatím je to velmi těžké.
46:06
Od modré čáry vystřelil nebezpečně Jurčina, jehož střela proletěla těsně nad brankou.
45:45
Finové hrají velmi dobře takticky a nepouští Slovensko do zakončení.
45:00
Na útočný výlet se vydal Sekera, který jej zakončil střelou do boční sítě.
44:29
Z mezikruží se dostal ke střele Pesonen, ale Staňa jeho střelu se štěstím vyrazil.
43:23
Finsko je po vstřelené brance ve velkém tlaku.
42:09
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko jde do dvoubrankového vedení, když z pravého kruhu vystřelil Pesonen a trefil Staňu, který puk vyrazil pouze přes sebe, kde se puku po mnoha odrazech zmocnil PETRI KONTIOLA a pohotově jej uklidil do branky. Bez asistence.
42:00
Finsko se ubránilo a hraje v plném počtu.
41:36
Puk je znova za brankou Slovenska.
41:10
Stümpel přihrál Šatanovi, který z první branku přestřelil.
40:40
Přesilová hra se zatím Slovensku vůbec nedaří, když se nedokáže dostat do útočného pásma.
40:10
Slovensko se hned z kraje třetí třetiny snaží dostat do útočného pásma.
40:01
Skončila druhá třetina, ve které jsme branku neviděli, když všechny šance zůstali nevyužité, když Raanta se Staňou drží své týmy dobrými zákroky. Do třetí třetiny se tedy bude vstupovat za stavu 1:0 pro Finsko. Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.
Po konci druhé třetiny se strhla za slovenskou brankou menší potyčka, do které se zapojilo hned několik hráčů z obou týmů.
40:00
40:00
Za hrubost jsou na 2 minuty z finské strany vyloučeni Jalasvaara s Pihlströmem a na slovenské straně je vyloučen Mihalík.
39:29
Velkou možnost na vyrovnání měl Bartek, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
38:30
Skvělou individuální akci předvedl Miklík, který projel celé střední pásma a dostal se ke střele přes obránce, kterou zlikvidoval Raanta.
37:52
Aaltonen našel u levého mantinelu Kontiolu, který pohotově vystřelil a trefil připraveného Staňu. Před brankou byl na dorážku ještě připravený Pesonen, ale Staňa kotouč udržel.
37:01
Puk se po teči slovenského hráče dostal do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:10
Haataja se ocitl sám před Staňou, ale velmi zazmatkoval a poslal puk do ochranné sítě.
35:48
Slovensko hraje v plném počtu.
35:40
O několik střel se postaral Salminen, ale ani jedna cestu do branky nenašla.
35:12
Vydarený předvedl další výborný obranný zákrok a znova posílá puk do středního pásma.
34:42
Vydařenou střelu Hietanena zablokoval Vydarený, který posléze vyhodil kotouč do středního pásma.
34:20
Tentokrát od modré čáry vystřelil Mäntylä a jeho střela skončila pod Staňou.
34:00
Laakso od modré čáry branku přestřelil.
33:48
Finsko bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Záborský.
32:50
Na druhé straně se dostal před Staňu Kontiola, ale i slovenský brankář podržel svůj tým.
31:59
Velká šance Slovenska brankou díky výbornému zákroku Raanta nekončí, když finský brankář vyrazil střelu Surovýho pouze před sebe, kde byl volný Ölvecký a pohotově vystřelil. V tom se ale blýskla lapačka finského brankáře, která dokázala tuto dorážku zastavit.
31:24
Na druhé straně nastřelil puk do útočného pásma Jalasvaara, ale tam se k puku nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
30:53
Kukumberg vyslal do útočného pásma Záborského, který se v souboji jeden na jednoho prosadit nedokázal.
30:00
Přesně v polovině zápasu mohlo jít Finsko do dvoubrankového vedení, když Aaltonen nasměroval po přihrávce puk mezi tři tyče, ale ten se do branky nedostal, když výborně zasáhl Staňa, který puk dokázal vyrazit vedle branky.
29:06
Do zakončení bekhendem se natlačil Koskiranta, který svým pokusem Staňu nepřekonal.
28:18
Daloga zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil jej na Raanta, který puk chytil a rychle rozehrál.
27:52
Další zakázané uvolnění na straně Slovenska, když Surový nepřesně přihrával.
27:31
Po zakázaném uvolnění Slovenska se bude vhazovat před Staňou.
27:02
Do útočného pásma Slovenska se dostal Miklík, ale finská obrana jej drží přimáčklého u mantinelu.
26:22
V útočném pásmu vybojoval kotouč Haataja, ale ke střele se nedostal, když mu puk v dobré pozici přeskočil hůl.
25:16
Savinainena obral o puk ve středním pásmu Hudáček a ten se dostal až k zakončení, když střelou přes obránce nedokázal překonat Raanta.
24:45
Finsko v posledních střídáních tvoří hru a je aktivnějším týmem.
24:08
Korpikoski se uvolnil na levém kruhu a přihrával před branku, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
23:17
Z levého kruhu vystřelil Ölvecký, ale jeho pokus dokázal Raanta vyrazit do rohu.
22:40
Záborský přihrával z levého kruhu před branku, kde si puk do vlastní branky málem srazil jeden z obránců.
22:00
Z pravé strany zkoušel štěstí Savinainen, ale jeho pokus branku netrefil.
21:12
Stümpel v souboji jeden na jednoho neuspěl a Raanta odehrál odražený kotouč pryč od své branky.
20:45
Přes těla obránců vystřelil na finskou branku Radivojevič a donutil Raanta k zákroku lapačkou.
20:12
Druhá třetina začala nepřesnou rozehrávkou Sekery.
20:01
Skončila nám první třetina, ve které se dostali do vedení hokejisté Finska, když se podařilo ve 12. minutě překonat Staňu Aaltonenovi a poslal tak Finy do vedení 1:0. Nutno ale říct, že v první části bylo mírně lepším týmem Slovensko, které hrálo tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázalo využít.
20:00
19:49
Z velkého úhlu se snažil Staňu překvapit Pihlström, ale puk proletěl brankovištěm mimo branku.
18:58
Kopecký je zpátky na ledě. Hraje se v pěti na obou stranách.
18:36
Finové se nadále drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim propracovat k zakončení.
18:00
Od modré čáry vystřelil Lepistö a jeho střela ještě s mírnou tečí proletěla těsně vedle pravé tyče.
17:23
Kontiola hledal svým křižným pasem Pesonena, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.
17:06
Začíná finská přesilová hra.
16:58
Bude se vylučovat také na slovenské straně, když je na 2 minuty za nedovolené bránění vyloučen Kopecký. Bude se hrát krátkou chvíli čtyři na čtyři.
16:13
Po rychlé kombinaci v útočném pásmu se dostal ke střele od modré čáry Mezei, ale jeho pokus skončil na betonu pozorného finského brankáře.
15:36
Slovenský celek se stále nedokáže usadit v útočném pásmu.
15:06
Další vyloučení na finské straně. Na 2 minuty za sekání je vyloučen Aaltonen.
14:21
Mohlo to být o dvě branky, když se k odraženému kotouči dostával Hagman, který ale nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.
13:45
Slovensko se snaží odpovědět na inkasovanou branku, ale Raanta je stále velmi pozorný.
12:12
Hartwall Arena bouří a žene finský celek vpřed.
11:28
Po nenápadné akci se dostává Finsko do vedení, když JUHAMATTI AALTONEN dokázal před Staňou tečovat nahození Kontioly a slovenský brankář už na tuto změnu směru nedokázal zareagovat. Asistence: Petri Kontiola, Sami Lepistö.
10:36
Třetí útočná formace Finů se dostala do útočného pásma, ale nikoliv k ohrožení branky.
9:55
Na pravém křídle nabral dobrou rychlost Bližňák, který se dostal až na pravý kruh, odkud střelou přes obránce branku přestřelil.
8:52
Miklík dojel s pukem k modré čáře a nahodil jej do útočného pásma, kde puk vybojovala finská obrana.
8:32
Slovensko zahajuje útok od své branky.
7:59
Ani druhá přesilová hra Slovenska branku nepřinesla. Finsko hraje opět v pěti.
7:46
Slovensko se nadále drží v útočném pásmu, ale finská obrana velmi dobře vykrývá prostor.
7:35
Slovensko mohlo jít do vedení, když Kopecký našel u levé tyče volného Radivojeviče, který střelou z první nedokázal trefit odkrytou branku.
7:10
Od modré čáry vystřelil Sekera, ale jeho střela skončila pouze na zadním mantinelu.
6:29
K dobré střele z pravého kruhu se dostal Miklík, ale finského brankáře prostřelit nedokázal.
5:59
Další vyloučení na straně Finska. Na 2 minuty za sekání je vyloučen Hytönen.
5:43
Na druhé straně nahodil kotouč na Staňu Jalasvaara a donutil slovenského brankáře k zákroku betonem.
4:23
Laakso chyboval v rozehrávce a dostal do šance opět Bližňáka, který ani tentokrát síť nerozvlnil.
3:58
Radivojevič našel z poza branky před brankou volného Bližňáka a ten ve velké šanci nedokázal prostřelit Raanta.
3:06
Finsko své první oslabení v zápase ubránilo.
2:32
Před brankou dostal více prostoru Záborský, ale ten se nedokázal dostat do zakončení.
1:52
Za modrou čárou napřáhl ke střele Vydarený a donutil Raantaa k prvnímu zákroku v utkání.
1:30
Šatanova přihrávka v útočném pásmu byla zablokována a Finové vyhodili puk až za branku Slovenska.
1:06
Slovensko bude hrát přesilovou hru, když se hákováním provinil Korpikoski a dostává trest na 2 minuty.
0:42
Kontiola se snažil protlačit puk před branku, ale slovenská obrana jeho pas zablokovala.
0:16
Finové vyhráli úvodní vhazování a hned se natlačili před Staňu.
00:01
Oba týmy se už řadí na modré čáře. Budou se hrát státní hymny.

Finsko: Raanta (Ortio) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Viitaluoma – Savinainen, Koskiranta, Pihlström – Hagman, Hytönen, Haataja.

Slovensko: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihalík – Bližňák, Kopecký, Radivojevič – Stümpel, Šatan, Hudáček – Kukumberg, Miklík, Záborský – Bartek, Surový, Ölvecký.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Arm (SUI), Morrison (USA).
Slovensko

Slovensko letos obhajuje loňské stříbro, kde se slovenští hokejisté senzačně dostali až do finále, kde nestačili na Rusko. I letos by se Slovensko chtělo dostat velmi daleko, když ve svém týmu má zkušené hráče, jakými jsou veteráni Jozef Stümpel – Miroslav Šatan.

Slovensko svůj úvodní zápas též odehrálo včera, když se utkalo s Francií. V tomto utkání slovenští hokejisté nepřipustili žádné překvapení a po velmi zodpovědném výkonu zvítězili vysoko 6:2, když nejlepším hráčem zápasu byl na straně Slovenska vyhlášen Tomáš Záborský, který jednu branku vstřelil a jednu připravil.
Finsko

Finové patří jako každý rok k favoritům na celkové vítězství, ale letos to budou mít velmi těžké, jelikož jejich sestavu posílil jen jediný hráč z NHL, jímž je Lauri Korpikoski. Kostru týmu tedy tvoří hokejisté z KHL a domácí soutěže.

Finové včera odehráli úvodní zápas helsinské skupiny proti Švýcarsku a zápas muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byl úspěšnější finský celek, který tak porazil Švýcary 4:3. Nejlepším hráčem finského týmu byl zvolený Petri Kontiola, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál a táhl tak ofenzívu svého týmu.
Přeji Vám krásný večer a vítám Vás u sledování našeho přenosu z druhého dne Mistrovství světa v ledním hokeji, kde nás v Helsinkách čeká zápas mezi Finskem a Slovenskem. Hartwall Arena se znova těší na vysokou návštěvu, kterou obstarají zejména finští fanoušci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.