Já se s vámi loučím a u dalšího online přenosu se těším na počtenou!
Slováci dnes pomýšleli určitě výš a většinu zápasu svého soupeře přehrávali. Rakušané ale nakonec díky Thomasi Vankovi rozhodli v nájezdech a slaví velmi cenné dva body.
Nejlepší hráči utkání:
Tomáš Surový (SVK) a Bernhard Starkbaum (AUT).
Rakousko právě vstřelilo branku!
A Rakušané nakonec vítězí nad Slovenskem 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující gól zaznamenala největší hvězda rakouského výběru THOMAS VANEK.
Miroslav Šatan nedal a Rakousko vítězí!
A Šatan musí dát!
Největší hvězda Rakušanů Thomas Vanek dává gól přesnou střelou do horního růžku – 0:1.
Tomáš Záborský také nepřekonal Starkbauma – 0:0.
Michael Raffl pak krásně vymíchal Staňu, ale netrefil prázdnou branku! 0:0.
Rakouský gólman slovenskou 55 vychytal lapačkou – 0:0.
Do branky se staví Starkbaum a proti němu jako první pojede Mário Bližňák.
Kapitáni Koch a Šatan se sjeli k rozhodčím a řeší, kdo začne dovednostní soutěže.
Hned na úvod prodloužení nedokázali Rakušané využít velmi výhodnou přesilovou hru 4 na 3. Zbytek nastavené pětiminutky byl vyrovnaný. Po 65 minutách je to 1:1, a tak o vítězi musí rozhodnout samostatné nájezdy, které co nevidět začnou.
64:02
Vůjtkovi hoši sice drží kotouč, ale pouze ve středním pásmu.
63:25
Puk má v moci Florian Iberer.
62:43
Záborský motá soupeře u Starkbaumovy branky.
62:02
Schuller se nechal obrat o puk v útočné třetině.
61:06
Slovensko hraje v plném počtu.
61:02
Koch v dobré střelecké příležitosti, ale nedal!
60:09
Rakušané se přenesli do nastaveného času přesilovou hru za vyloučení slovenského kapitána Šatana.
60:01
Ve třetí třetině na ledě kralovali slovenští hokejisté, ale pěknou řádku svých šancí nedokázali využít. V závěru utkání se ještě nechal vyloučit Šatan a Rakušané mohli rozhodnout, to se jim ale nepovedlo, a tak jdeme do prodloužení. To začíná za maličkou chviličku.
60:00
59:06
A rakouský kouč si bere time-out.
59:06
Vyloučen Šatan! Veliká šance pro Rakousko.
59:01
Oba fanouškovské tábory v dobré náladě. Minuta do konce!
58:01
Rozbíhají se poslední dvě minuty třetí části. Utkání stále ve vyrovnaném stavu – 1:1.
57:49
Kotouč za rakouskou svatyní.
57:45
Vhazování přesně uprostřed hřiště.
56:05
Baumgartner z mezikruží neprostřelil Staňu.
54:57
Závar před Staňou neskončil gólem.
54:00
Šest minut před konečným hvizdem stále stav vyrovnaný a pomalu se blížíme prodloužení, ale času je stále dost.
53:31
Miklík při pokusu o střelu upadl.
52:48
Lakos vyhodil přes všechny čáry až na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Starkbaumem.
52:00
Andrej Sekera rozjíždí další útočnou akci Slovenska.
50:50
Jenže Slovác ji využít nedokázali a hraje se pět na pět.
50:09
Sersen na ledě a Slováci hrají zkrácenou přesilovku.
49:28
Welser v útočném pásmu nic nevymyslel a následně přišel o kotouč.
48:50
Ale bude se hrát čtyři na čtyři. Vyloučen Hundertpfund.
48:09
Sersen vzápětí usedá na trestnou za hákování.
48:08
Mohla přijít veliká šance pro Rakousko! Jenomže Koch nezpracoval kotouč, který letěl příliš rychle a nemohl tak jet sám na Staňu.
47:36
Šatan opět zaváží kotouč až za Starkbauma.
46:30
Rakušané hrají v plném počtu.
46:23
Zadák Jurčina s kotoučem za brankou a přemýšlí, komu by přihrál.
45:16
Chytře to teď udělal Koch, jenž vjel s kotoučem do středního pásma a pak se s ním zase vrátil zpátky, aby o chvilku později vyhodil.
44:42
Ale Slovenští se hned ze začátku početní výhody sami připravují o pásmo.
44:38
A ze slovenského tlaku také plyne vyloučení a přesilovka pro Vůjtkův výběr. Na tresztnou lavici usedá David Schuller.
43:52
Kukumbergova řada stále drží Rakousko u jejich branky. Nakonec pálil Záborský, kotouč končil v lapačce připraveného Starkbauma.
42:27
A Slovensko stále drží útočnou třetinu. Kopecký nahazoval a před brankou operoval Radivojevič, ale kotouč skončil mimo branku.
41:53
Ve třetí periodě mají kotouč na svých hokejkách hlavně Slováci.
40:48
Mihálikův výjezd před rakouského gólmana se pak pokoušel dorážet do branky Kukumberg, ale gól z toho není.
40:36
Kus černé pryže v rohu za Starkbaumem, kde se o něj usilovně bojuje.
40:01
Třetí část utkání za chvilku začne.
Druhá část utkání byla o hodně kvalitnější než ta první a bylo v ní vidění o mnoho více šancí. Jediný úspěšný střelec byl nakonec Unterluggauer, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Do třetí části jdou tak oba celky za stavu 1:1. Uvidíme, co nám přinese závěrečná třetina, popř. prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Třetí třetina začne v cca 16:58.
40:00
39:54
Ještě Olvecký šest sekund před koncem svým výpadem nepřekonal Starkbauma.
39:30
Unterluggauerova střela, ta ale trefila jen spoluhráče Herburgera přímo do obličeje, který se pak jen těžko sbíral z ledu.
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Baumgartnerstejně jako předtím Sekera sám před gólmanem nemířil na branku a přestřelil ji.
37:30
Sekera střílel nikým neobtěžován z mezikruží, ale ve výborné příležitosti netrefil ani branku.
36:58
Rakousko jelo 3 na 2, ale Vanek to špatně vyřešil a přišel o kotouč.
36:42
Slováci obléhali rakouskou branku, a tak Rakušané vyhazují na zakázané uvolnění.
35:58
Následně kapitán slovenského výběru Šatan a jeho pokus ze střední vzdálenosti.
35:22
Šatan nabíjel na modrou Sekerovi, jenž netrefil rakouskou branku.
34:52
Vydarený bojuje o kotouč v souboji s Pockem.
33:54
Slováci se snaží odpovědět.
33:18
Rakušané srovnávají stav utkání. Přesnou střelou od modré čáry se prezentoval GERHARD UNTERLUGGAUER. Asistence: Gregor Baumgartner a Daniel Oberkofler.
33:08
Buly v obranném pásmu Slovenska.
32:47
Hundertpfund nahazoval na Staňu, přes skrumáž těl se ale kotouč v polovině dráhy letu zastavil.
32:13
Haščák pálil i hned po buly, Starkbaum vyrazil do rohu.
31:24
Jurčina střelou mezi nohy od modré neuspěl.
30:05
Haščák se po Bartekově přistrčení dostal ke střeleckému pokusu.
28:02
Miklík operoval za brankou soupeře, ale žádnou šanci připravit nedokázal.
27:14
Radivojevič se na levém kruhu dostal k nebezpečné střele, ale Starkbauma neprostřelil.
26:54
Koch přišel v útočném pásmu o kotouč.
26:09
V těchto chvílích se hraje hodně v obranném pásmu Slováků.
25:40
Welser prověřil Staňu pokusem z mezikruží.
24:54
Záborský směřoval kotouč před branku. Nikdo ze Slováků se k němu ale nedostal.
23:56
Bližňák nahrával před bránu, kde byl úplně volný někdo ze Slováků, ale kotouč k němu neprošel.
23:07
Bartekova dobrá střela ze za modré končí v náruči rakouského gólmana.
22:28
Vhazování před Starkbaumem.
20:01
První dvacetiminutovka je za námi. První velká šance přišla až v deváté minutě, ale Haščák ji nevyřešil dobře, nicméně o čtyřicet sekund později Starkbauma prostřelil Tomáš Surový. Rakušané mohli srovnat zejména na konci sedmnácté minuty, Herburger se ale prosadit nedokázal. Slováci tak mají k dobru jednogólový náskok.
20:00
19:44
Miklík střílel z levého kruhu, nicméně trefil jen nápoj, který měl Starkbaum položený na brance.
19:01
Startuje poslední minuta první třetiny.
18:38
Bližňák vyjel před Starkbauma a pokoušel se ho prostřelit bekhendem. Neúspěšně.
17:52
Puk mají v těchto chvílích na hokejkách hlavně slovenští hokejisté.
16:50
Herburger ve veliké gólové šanci, jež ale nedokázal využít.
16:28
Henterpfundova bekhendová rána neprošla Staňovi mezi betony.
16:01
Sersenův pokus vyráží Starkbaum ramenem.
15:25
Mezeiova tvrdá rána minula rakouskou svatyni.
14:48
Sekera po Schumnigově nahození hned vrací kotouč do středního pásma.
14:15
Radivojevičova rána z levého kruhu zblokována.
13:43
Slováci v pěti.
13:13
Lakos střílí do hrudi brankáře Stani.
12:40
Pockovu jedovku od modré slovenský brankář vyrazil.
12:02
S Vankovou střelou měl Staňa menší problémy, nakonec ale vše zvládl.
11:43
Tomáš Kopecký vyloučen a po nevyužité přesilovce se budou svěřenci Vladimíra Vůjtka bránit v oslabení.
09:37
Vyloučení na rakouské straně a Slováci si zahrají první přesilovou hru.
09:05
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovenští hokejisté se mohou radovat z vedoucího gólu. Nejprve střílel Sersen, ale kotouč se od rakouského beka odrazil k TOMÁŠI SUROVÉMU, jenž z otočky propálil Starkbauma. Michal Sersen.
08:25
Slováci jeli dva na jednoho, ale Haščák ani nevystřelil a ani přesně nenahrál.
08:08
Florian Iberer také zkouší štěstí, ale Staňa s touto střelou neměl větší problémy.
07:48
Pock nahazoval na slovenského gólmana a poté ještě závar před Staňou.
07:18
Meziovi nesedla střela od modré.
06:52
Slováci v plném počtu.
06:36
Surový opět odpaluje kotouč až ke Starkbaumovi.
05:10
Olvecký teď nahazoval na rakouskou bránu a vhazování opět v obranném pásmu Rakouska.
05:47
A Záborský následně i střílí a bude se vhazovat před Starkbaumem.
05:34
Záborský vyhazuje.
04:52
Marcel Haščák je vyloučen a Rakušany čeká první přesilová hra.
04:05
Matthias Iberer prověřil Staňu, jenž byl ale bezchybný a překonat se nenechal.
04:03
Vhazuje se po Staňově levici.
02:53
Mezei střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokován rakouskými hráči.
02:03
Lakos nastřelil kotouč do útočného pásma, ale sebral si ho jenom Haščák.
01:28
Jurčina chtěl střílet od modré, ale ani netrefil kotouč.
01:15
Záborský objel rakouskou klec a střílel.
00:26
Lakos sbírá kotouč za svoji brankou a rozjíždí útok.
00:01
Hymny jsou za námi a utkání za pár malých okamžiků začne!
...A následně i ta slovenská.
Vyslechneme si národní hymny obou týmů. Nejprve rakouská..

Slovensko: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera – Sersen, Mihálik – Vydarený, Jurčina – Švarný – Surový, Kopecký (A), Radivojevič (A) – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan (C), Hudáček, Olvecký – Daňo, Bartek, Bližňák – Haščák Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Pock, Lakos – Unterluggauer, Iberer F., – Schumnig, Lukas – Altmann – Latusa, Koch (C), Vanek (A) – Oberkofler, Peintner, Baumgartner – Raffl, Hundertpfund, Herburger – Welser (A), Iberer M., Kristler – Schuller Trenér: Manny Viveiros

Rozhodčí: Breuggeman (GER), Fraňo (CZE) – Dedioulia (BLR), Kilian (NOR).
8. Lotyšsko 3
Rakousko začalo turnaj prohrou se Spojenými státy 3:5 a ani v dalším klání nedokázala parta okolo Thomase Vanka uspět, když prohrála 1:3 s Francií. Poté ale Rakušané zvládli klíčový zápas skupiny s Lotyši, které porazili 6:3. Ve čtvrtém utkání pak tito hokejisté opět prohráli, tentokrát s německým týmem, 0:2. Rakousko tak s jedinou výhrou a třemi prohrami drží sedmou příčku před Lotyšskem pouze díky lépe zvládnutému vzájemnému zápasu.
Slovensko., vedené českým koučem Vladimírem Vůjtkem, zatím drží čtvrtou, tedy poslední postupovou pozici. Naši sousedé vstoupili do šampionátu vcelku pohodovou výhrou 6:2 nad Francií. Hned další den ale proti slovenským hokejistům stáli domácí Finové, kterým loňští vicemistři podlehli 0:2. Ve třetím zápase zazářil Tomáš Záborský, jenž nejprve proti Německu ve 46. minutě vyrovnával na 2:2, aby o sedm minut později dokonce mohl rozhodnout o výhře svého týmu. No a ve čtvrtém měření sil svěřenci trenéra Vůjtka završili den plný nečekaných událostí prohrou 3:5 s Lotyšskem. Slováci tak mají bilanci dvou výher a stejný počet proher.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! V prvním pátečním utkání na sebe narazí týmy ze skupiny B, a to čtvrté Slovensko a sedmé Rakousko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.