MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Německo - 7. dubna 2023   21:00

Ukončeno
Finsko
Finsko
13:18' Lindstedtová (Nieminenová, Hiirikoskiová) • 15:59' Vesaová (Sundelinová, Nylundová) • 28:39' Vainikkaová (Laitinenová, Hiirikoskiová)
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
Německo
Německo
Finsko
Sestavy:
Keisalaová (Kyrkkövá) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Savolainenová, Rantalaová, Karjalainenová, Parkkonenová, Lindstedtová – Vainikkaová, Tulusová (A), Yrjänenová – Liikalaová, Vanhanenová, Nieminenová (A) – Sundelinová, Nylundová, Vesaová – Antti-Roiková, Rakkolainenová, Havanaová – Montonenová.
Rozhodčí
Karklinaová, Tassoniová – Gottlibetová, Toddová
CAA Centre, Brampton
1532 diváků
Německo
Sestavy:
Mayová (Abstreiterová) – Strobelová, Gleissnerová (C), Harková, Jobst-Smithová, Strompfová, Botthofová, Schaffrathová – Weidenfelderová, Klugeová (A), Lu. Welckeová – Feldmeierová, Delarbreová, N. Eisenschmidová – Wagnerová, Karpfová (A), Haiderová – Voigtová, Bartschová, Christofová – Schieferová.
Přenos se aktualizuje automaticky

Nejlepší hráčky

Ronja Savolainenová (FIN) – Daria Gleissnerová (GER)
Za tento zápas si obě strany zaslouží pochvalu. Němky opět dokázaly vzdorovat velkému favoritovi, kterého tentokrát sice neporazily, nicméně prohra 3:0 pro ně není žádnou ostudou. Na druhé straně Finky působily velmi sebevědomě a od druhé třetiny se hokejem hlavně bavily. S přihlédnutím k velmi vyspělému hernímu projevu tu máme velkého adepta na medaili.
Konec zápasu.
58:58'
Petra Nieminenová se obtočila kolem branky a zamířila na bližší tyč, k té se ale Johanna Mayová důkladně přimáčkla.
58:17'
Typický úkaz třetí třetiny. Když se už se Němky dostanou do útočného pásma, okamžitě střílejí. Teď to ukázala Anni Montonenová, jejíž pokus ale neměl šanci na úspěch.
57:39'
Před Rosou Lindstedtovou se otevřela obrovská spousta prostoru ve slotu, finská obránkyně ale i přesto branku minula.
57:05'
Pohotové střela od modré čáry z hokejky Ronji Savolainenové patrně nesměřovala mezi tři tyče, přesto po ní Johanna Mayová sáhla a schovala ji do lapačky.
56:30'
Theresa Wagnerová v obranném pásmu zachytila jednu z finských přihrávek, nicméně neměla síly na nic víc než vyhození na zakázané uvolnění.
55:50'
Petra Nieminenová dostala zpoza branky nabito do slotu, kde ale před poloodkrytou brankou váhala tak dlouho, že se Mayová stihla přesunout!
55:13'
Střela od modré, kterou vyslala Ronja Savolainenová gólmance vypadla, žádná z hráček Suomi se ale z následné vřavy na brankovišti neprosadila.
54:20'
Viivi Vainikkaová se snažila na pravém kruhu zpracovat pas od modré čáry, který jí ale směřoval na brusle a připadl do německé moci.
53:09'
Svenja Voigtová zachytila špatnou finskou rozehru ještě ve středním pásmu, ale její slaboučká střela měla pramalou šanci na úspěch.
52:09'
Nelli Laitinenová si na pravém křídle pohrála s obránkyní a žabičkou poslala puk zpátky na modrou odkud střílela Jenni Hiirikoskiová, její pokus ale našel jen lapačku.
51:28'
Franziska Feldmeierová šla ihned po překonání modré čáry do střely, nicméně trefila hned první před ní stojící Finku.
50:54'
Viivi Vainikkaová využila špatné německé rozehrávky a na ose hřiště šla do střely. Mířila mezi betony, které ale Mayová stihla včas secvaknout.
50:37'
Nenápadnou střelu Mayová patrně neviděla a pustila ji před sebe, dotírající Viivi Vainikkaová pak z bezprostřední blízkosti nedokázala dotlačit kotouč do branky!
50:06'
Finky si s ledovým klidem přihrávají v útočném pásmu a bez nervů směřují za pohodlným ziskem tří bodů.
49:01'
Marie Delarbreová vyslala od modré čáry střelu, kterou těsně před brankou tečovala jedna z jejích spoluhráček. Jejím přičiněním ale puk nezamířil mezi tři tyče.
48:24'
Petra Nieminenová dostala puk do jízdy na levý kruh, nedokázala ale zamířit za přesouvající se Mayovou.
48:11'
Po rutinním zákroku německé brankářky následuje krátká úprava ledu.
47:20'
Po dlouhé době zahrozily i Němky. Anne Bartschová ne levém křídle nic nevymýšlela a zkusila to na zadní tyč, přes lapačku Keisalaové se ale nedostala.
46:54'
Finský tlak pokračuje, další střelu přidala Sini Karjalainenová, která si od modré čáry popojela na levý kruh, nicméně ani ona branku netrefila.
46:18'
Ronja Savolainenová si na pravém kruhu pokryla kotouč tělem a natlačila se osu, odkud těsně minula levou tyč.
45:38'
Jenniina Nylundová na hraně brankoviště stopla střelu od modré a pokusila se jí dorazit do brány, puk ale netrefila ideálně.
44:53'
Nelli Laitinenová si na pravém kruhu dlouhou zpracovávala ne úplně přesnou krosovku a nakonec jen napálila blokující protihráčku.
44:09'
Rosa Lindstedtová z pravého kruhu vystřelila podél nohou jedné z blokujících Němek, avšak Johanna Mayová v brance její záměr přečetla.
43:55'
Dobrou práci na obranné modré čáře odvedla Laura Klugeová, díky níž se Němky vymanily z dlouhého finského zámku.
43:29'
Noora Tulusová na levém kruhu přetavila křižný pas ve střelu z první, která ale mířila nad a jen rozezvučela zadní mantinel.
42:54'
Noora Tulusová se zpoza branky snažila dostat do předbrankového prostoru, v tom jí ale zamezila německá brankářka, když jí hokejkou vypíchla puk.
42:17'
První práci měl v této třetině i Anni Keisalaová, nicméně bekhendové zakončení Karpfové z ostrého úhlu ji z míry nevyvedlo.
42:05'
Krista Parkkonenová patrně čekala, že její nahození od modré někdo tečuje. To se ale nestalo a Johanna Mayová mohla touš v klidu schovat do náruče.
41:45'
Ronja Savolainenová dostala nabito do druhé vlny a z osy hřiště trefila horní tyč!
40:58'
Sanni Rantalaová vyslala pumelici z levého mantinelu, která po cestě hned několikrát změnila směr, mezi tři tyče ale nezapadla.
40:11'
Úvodní buly patřilo Finkám, nicméně za nahozením z hole Kiiry Yrjänenové se žádná z nich nevydala dostatečně rychle.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina mnoho zajímavého nepřinesla. Finky stále mají jasnou převahu a své soupeřky pouštějí do šancí jen sporadicky. Svůj náskok navíc dokázaly ještě navýšit na současných 3:0, když se ve 29. minutě po krásné individuální akci trefila Viivi Vainikkaová.
Další třetina začne přibližně v 22:41.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Sanni Vanhanenová se na pravém kruhu položila do skákavého puku, který jí ale přeskočil čepel a střela nebyla kvalitní.
39:14'
Velmi pěkně to udělala Kiira Yrjänenová, jež sama zavezla puk do útočného pásma a z pravého křídla prudce strhla směr na osu hřiště. Z mezikruží ale zamířila přímo do náruče gólmanky.
38:09'
Anna-Kaisa Antti-Roiková dostala dlouhou přihrávku na levé křídlo a z ostrého úhlu zkusila vystřelit. Johanna Mayová ale zůstala pozorná a pokus zneškodnila.
37:03'
Krista Parkkonenová dlouho míchala na modré, kde si hledala místo pro střelu, její nepovedený padáček ale branku přeletěl.
36:09'
Německo v plném počtu.
36:07'
Tentokrát šla střela bez přípravy z kruhu levého. Postarala se o ni Noora Tulusová, nicméně trefila jen před ní stojící protihráčku.
35:10'
Až nyní dostala na pravý kruh křižným pasem nabito Julia Liikalaová, její střelu z první ale Johanna Mayová zlikvidovala bleskurychlým přesunem.
34:46'
Finky zatím v této přesilovce neopustily útočné pásmo, nicméně zakončit se jim ještě nepodařilo.
34:09'
Vyloučení v týmu Německo:
Ronja Harková – 2 min., vražení na hrazení.
33:48'
Kiira Yrjänenová dostal při jízdě vzad prudkou přihrávku do slotu, kterou ale v záklonu nedokázala zpracovat a celá finská pětice tak musí vyklidit útočnou třetinu.
33:12'
Rychlý útok Suomi zakončila Noora Tulusová jejíž pumelice ale směřovala přímo do náruče připravené brankářky, před kterou se po úpravě ledu bude vhazovat.
32:29'
Anni Keisalaová pomohla svým spoluhráčkám, když duchaplně vyjela z branky a odpálila dlouhou německou rozehrávku do bezpečí.
31:44'
Sanni Rantalaová se na modré čáře snažila žabičkou rozdat puk do strany, avšak narazila na jednu z německých čepelí, jejímž přičiněním přišly Finky o útočné pásmo.
30:09'
Nelli Laitinenová vyslal od modré čáry schovanou střelu, na kterou Mayová vůbec neviděla, nakonec ji ale trefila.
28:39'
Finsko právě vstřelilo branku! Tak to byla nádherná individuální akce v podání VIIVI VAINIKKAOVÉ. Finská útočnice dostala prudkou přihrávku na útočnou modrou a po objetí branky se díky skvělému krytí puku dostala na pravý kruh, odkud našla místečko u bližší tyče. Asistence: Nelli Laitinenová, Jenni Hiirikoskiová.
27:37'
Nelli Laitinenová nabrala puk u pravého mantinelu a při cestě na osu hřiště hledala cestu pro střelu, tu ale nakonec vyslala hned do první blokující Němky.
26:50'
Ihned po buly v útočném pásmu střílela od modré čáry Rosa Lindstedtová, nicméně rána jí vůbec nesedla a letěla po ledě mimo.
26:13'
Celina Haiderová vyslala z pravého mantinelu střílený pas do brankoviště, který se snažila usměrnit Theresa Wagnerová, ta jen těsně minula levou tyč.
25:32'
Odražený puk zachytila na pravém mantinelu Katarina Jobst-Smithová, která jej obratem poslal směr brána, mezi tři tyče se ale netrefila.
24:25'
Ronja Savolainenová se jako obránkyně ocitla velmi blízko brance a dokonce i zakončila, její střela z ostrého úhlu ale měla pramalou šanci na úspěch.
23:24'
Anne Bartschová se v rychlém protiútoku nikterak nerozpakovala a místo na levé straně přetavila ve střelu zápěstím, s tou ale Anni Keisalaová neměla žádný problém.
22:46'
Jenni Hiirikoskiová si stáhla puk na modré čáře a pokusila se vystřelit podél nohou blokující protihráčky, což se jí ale nepodařilo.
22:00'
Až trestuhodně mnoho prostoru dostala na levém kruhu Petra Nieminenová, nicméně německá gólmanka jí dobře zmenšila střelecký úhel.
21:27'
Z dlouhé tlačenice za německou bránou vytáhly puk Němky, které ihned obloučkem vyhodily.
20:47'
Nepřesnosti v německé rozehrávce teď způsobily icing, hra se tak přesouvá před brankářku Mayovou.
20:10'
Němky vyhrály úvodní buly, nicméně ihned poté si Sonja Weidenfelderová ukousla příliš velké sousto, když se za modrou čárou snažila protáhnout mezi dvěma protihráčkami.
20:01'
Začala druhá třetina.
Němkám se v prvním duelu podařilo zaskočit favorizované Tre Kronor, nicméně dnes proti nim stojí ještě o něco větší kalibr. Sebevědomě hrající Finky nastartoval přesilovkový gól Lindstedtové ze 14. minuty, na který ani ne za tři minuty navázala Emilia Vesaová. Hráčky Suomi tak po dvaceti minutách vedou 2:0.
Další třetina začne přibližně v 21:56.
20:00'
První třetina skončila.
19:03'
Sanni Rantalaová vyslala z pravého mantinelu střílený pas na zadní, do kterého ale žádná z jejích spoluhráček nestihla vložit hokejku.
18:23'
Skvěle hrající Petra Nieminenová přenechala puk na pravém kruhu pro Laitinenovou, která ale bez přípravy neprostřelila německý blok.
17:32'
Viivi Vainikkaová rozkmitala své rychlé nohy a po objetí celého útočného pásma se dostala do střelecké pozice na pravém kruhu, její pobídku na teč ale nikdo nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
15:59'
Finsko právě vstřelilo branku! Finky zatím hrají skvěle a se vším všudy potvrzují roli favorita. Jenniina Nylundová se individuálně protáhla až před branku, ale zakončila jen do betonu. Puk pak s přispěním Sundenlinové vypadl na hůl EMILIE VESAOVÉ, která jej pohotově doklepla do branky. Asistence: Sofianna Sundelinová, Jenniina Nylundová.
15:18'
Střelu Liikalové Mayová jen vykopla a měla velké štěstí, že se k dorážce žádná z finských hráček nedostala.
14:36'
Sanni Vanhanenová si z levé strany natáhla puk do mezikruží, odkud ale na dlouhou hokejku zakončit nedokázala.
13:18'
Finsko právě vstřelilo branku! Hokejová paráda, 1:0 pro Finsko! Němky sice ihned po startu oslabení vyhodily, ale pak se puku ujala Petra Nieminenová, která se uvolnila až na pravý kruh, odkud žabičkou přes hokejku prostrčila kotouč na ROSU LINDSTEDTOVOU a ta už jen doklepla za překonanou brankářku. Asistence: Petra Nieminenová, Jenni Hiirikoskiová.
12:58'
Vyloučení v týmu Německo:
Daria Gleissnerová – 2 min., vysoká hůl.
12:45'
Další projektil od modré čáry má na svědomí Kiira Yrjänenová, nicméně ani ona nepropálila dobře postavený blok.
12:29'
Franziska Feldmeierová se snažila nahodit do útočného pásma, puk ale po finské teči skončil mezi střídačkami, vhazuje se na útočné modré z pohledu Suomi.
11:49'
Sini Karjalainenová dostala nabito na modrou čáru a od levého mantinelu se rozhodla okamžitě střílet, nedokázala ale prostřelit změť těl před bránou.
11:36'
Dlouhý finský zámek přerušila svým zákrokem až gólmanka Johanna Mayová, před níž se po krátké úpravě ledu bude vhazovat.
11:10'
Petra Nieminenová už má v nohách opravdu dlouhé střídání, teď se snažila ve slotu trefit skákavý puk, což se jí sice podařilo, mezi tři tyče jej ale nenapasovala.
10:16'
Petra Nieminenová z pravé strany prudce strhla směr na osu a vypálila, její střela jen o pár centimetrů minula zadní tyč.
10:01'
Anne Bartschová ze středního pásma hledala spoluhráčku na modré čáře, která ale puk netrefila a hra se tak vinou icingu vrací před německou klec.
08:58'
Finsko v plném počtu.
08:26'
Ihned po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud se o střelu snažila Laura Klugeová, nicméně vytrčená hůl jedné z protihráček jí ve vyslání kvalitního projektilu zabránila.
08:11'
Franziska Feldmeierová u pravého mantinelu neudržela touš před modrou čárou a celá německá pětice se tak musí znovu pakovat do středního pásma.
07:19'
Teď jim ale kombinace nevyšla a Finky se vyhozením přes všechny čáry osvobozují.
07:00'
Němky jsou velmi silné na buly, díky čemuž znovu začínají početní převahu na puku.
06:58'
Vyloučení v týmu Finsko:
Sofianna Sundelinová – 2 min., nedovolené bránění.
06:48'
Emilia Vesaová si na pravém mantinelu dobře zpracovala přesný pas do jízdy a dostala se až do těsné blízkosti branky, z dobré pozice ale zamířila vysoko nad.
05:49'
Theresa Wagnerová dostala trochu prostoru na levé straně a z velké dálky vyzkoušela pozornost Anni Keisalaové, která schovala puk ve výstroji.
05:24'
Většina hry se zatím odehrává v útočném pásmu Finska, odkud však Němky dosud vždy dokázaly úspěšně vyhodit.
04:25'
Laura Klugeová rozjela rychlý protiútok a z pravého mantinelu si šikovně najela mezi dvě protihráčky, těsně před brankou ale ztratila rovnováhu a zakončení nedotáhla.
03:20'
Finsko v plném počtu.
03:10'
Finky se i v oslabení udržely v útočném pásmu a Rosa Lindstedtová se dokonce od modré čáry odhodlala vystřelit, narazila ale jen na beton gólmanky Mayové.
02:50'
Nyní už se Finkám podařilo vymanit z obranného pásma a vyvezením puku ušetřit pár sekund z oslabení.
01:58'
Katarina Jobst-Smithová dostala křižný pas na levý kruh, kde se do puku bez přípravy opřela. Gólu zabránil jen neskutečný přesun brankářky Keisalaové!
01:31'
Němky začaly přesilovku vyhraným buly a usadily se v útočném pásmu, kde zatím hledají přihrávku na střelu.
01:20'
Vyloučení v týmu Finsko:
Sanni Rantalaová – 2 min., hákování.
00:44'
Kiira Yrjänenová se po levé straně prodrala do útočného pásma a nahodila puk. Finský pobyt před brankou Mayové ale přerušila Ronja Harková, která vyhodila do středního pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Finsko: Keisalaová (Kyrkkövá) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Savolainenová, Rantalaová, Karjalainenová, Parkkonenová, Lindstedtová – Vainikkaová, Tulusová (A), Yrjänenová – Liikalaová, Vanhanenová, Nieminenová (A) – Sundelinová, Nylundová, Vesaová – Antti-Roiková, Rakkolainenová, Havanaová – Montonenová.
Trenér: Juuso Toivola

Německo: Mayová (Abstreiterová) – Strobelová, Gleissnerová (C), Harková, Jobst-Smithová, Strompfová, Botthofová, Schaffrathová – Weidenfelderová, Klugeová (A), Lu. Welckeová – Feldmeierová, Delarbreová, N. Eisenschmidová – Wagnerová, Karpfová (A), Haiderová – Voigtová, Bartschová, Christofová – Schieferová.
Trenér: Thomas Schandler

Rozhodčí: Karklinaová, Tassoniová – Gottlibetová, Toddová.
Finky se postaraly zatím o nejjednoznačnější výsledek turnaje. V otevíracím zápase Mistrovství světa v Bramptonu narazily na Francii, se kterou neměly nejmenší slitování. Do zápasu nastoupily jako svěží vítr ze Skandinávie a už po první třetině vedly 6:0. Další dvě třetiny tak mohly dohrát takřka na půl plynu, přesto Francouzky rozdrtily 14:1.

Německo má za sebou vstup do turnaje jako z říše snů. V prvním utkání druhého dne se postavilo favorizovaným Švédkám, se kterými už po deseti sekundách hry prohrávalo. Disciplinovaně hrající Němky ale dokázaly průběh utkání otočit a připsaly si tři body s nádechem senzace za vysokou výhru 6:2.
Vítáme vás u online přenosu z utkání Mistrovství světa žen v kanadském Bramptonu, v rámci skupiny B se mezi sebou utkají týmy Finska a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Play off
Články odjinud