Závěrečná siréna ukončila trápení Mytišči. Domácí Petrohrad sedmi brankami navyšuje své vedení v sérii na 2:0 a má nakročeno do semifinále. To je pro dnešek vše, loučí se s Vámi Petr Dejnožka.
60:00
59:34
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak přece jen ještě jeden gól osvěžil domácí publikum. Druhý gól v zápase si připsal VIKTOR TICHONOV, když dorazil střelu svého spoluhráče Varnakova - 7:0! Asistence: Michail Varnakov.
57:48
Zápas se nám pomalu chýlí ke konci, Petrohrad kombinuje.
55:13
Jukka Jalonen na střídačce Petrohradu musí mít opravdovou radost. ANTON BURDASOV zakončil trestné střílení přesnou střelou mezi nohy Volkova a zvýšil již na rozdíl šesti branek - 6:0!
55:13
Burdasov uháněl sám na brankáře, byl faulován a je nařízeno trestné střílení!
52:54
Volkov se v bráně opravdu nenudí! Nyní se opět musel roztáhnout na brankové čáře, aby zlikvidoval střelu Panarina po přihrávka Afinogenova!
50:55
Zápas nám úspěšně vstoupil do poslední desetiminutovky, o prodloužení nemůže být debaty. Petrohrad tlačí, jeho kombinace byla však nyní přerušena dobrý obranným zákrokem Rukavišnikova.
49:11
Domácí fanoušci si zápas jednoznačně užívají, oproti včerejšímu dramatu je to dnes procházka růžovou zahradou.
47:56
Ojedinělou útočnou akci Atlantu táhl Michnov, jeho nečekaná přihrávka zpoza branky však Kasutina ani obranu Petrohradu nezaskočila.
47:00
A vzápětí to mohlo být již o šest branek, střelu Thoresena ale Volkov s obrovským štěstím udržel před brankovou čarou!
44:42
Čisté konto však Volkovovi příliš dlouho nevydrželo! Výsledek začíná pomalu zavánět debaklem, nyní k tomu přispěl také VIKTOR TICHONOV, který tečoval Dallmanovu ránu do tyče, od které se kotouč doklouzal do sítě - 5:0! Asistence: Kevin Dallman.
43:01
Čtvrtý inkasovaný gól vyhnal z brankoviště naštvaného Galimova, jeho místo zaujme poprvé v sérii Alexej Volkov!
43:01
Čtvrtá branka v síti Atlantu jde jednoznačně na Batyršinovu hruď! Obránce Mytišči totiž svoji přihrávkou trefil napadajícího ANTONA BURDASOVA, který tak mohl postupovat sám na Galimova. První střelu ještě hostující brankář vykryl, na dorážku již ale ani on nestačil - 4:0! Bez asistence: Fjodor Fjodorov a Ivan Něprjajev.
42:20
Třetí perioda je zatím hrána v relativním klidu, v závěru druhé jsme viděli několik tvrdých zákroků a náznaků šarvátek.
41:24
Začínáme zakázaným uvolněním Atlantu, vhazovat se bude po levé ruce Galimova.
40:01
Ve druhé periodě Petrohrad dokázal vyjádřit svoji převahu brankově a nic nebrání tomu, aby se mohl pomalu radovat z vedení 2:0 na zápasy. Mytyšči se za pět třetin prosadit nedokázalo a na úspěch tak může pomýšlet jen ztěžka. Poslední třetina startuje asi v 18:10.
40:00
39:23
Fjodorov má za sebou kvalitní střídání, nejprve se dostal do dobré příležitosti a následně připravil kvalitní šanci i pro Něprjajeva, ani on si ale na Galimova nepřišel.
38:33
Ale ne tak doslova. Fjodor Fjodorov si elegantně vybruslil z rohu kluziště až do šance, jeho střela však těsně minula pravou tyč branky Galimova!
37:41
Ani tato přesilová hra Petrohradu gólem neskončila, hosté si mohou na chvíli oddychnout.
36:59
Domácí mají silný tlak, Thoresenův pokus končí u Galimova v lapačce.
35:41
Nyní to je ale opět Mytišči, kdo se bude bránit. K časoměřičům totiž usedá Dmitrij Kosmačev (MYT) za úmyslné posunutí branky.
34:18
33:39
Thoresen našel Průchu, jehož střela končí na boční síti! Domácí fandové se již radovali, ale puk ji opravdu rozvlnil pouze zvenčí!
32:29
Nyní začíná zkrácená početní výhoda Petrohradu.
32:18
Tentokrát se dostali až na brankoviště, ale nedopadlo to příliš slavně. Alexej Petrov (MYT) to přehnal s důrazem a za hrubost dostává dvě minuty. Přesilová hra Atlantu je tak u konce, pokračovat se bude ve čtyřech.
31:46
Tato početní výhoda ale hostům vůbec nevychází, téměř se ještě nedostali přes útočnou modrou čáru.
30:29
Jenže příliš dlouho jim to nevydrželo, Alexej Semjonov (PET) je dalším vyloučeným z kádru Petrohradu. Domácí hráč se tentokrát provinil držením.
29:38
Atlant neodehrál přesilovou hru špatně, hostím se podařilo SKA dostat několikrát pod silný tlak, avšak scházela tomu střelba. Kasutin tak nemusel předvést žádný obtížný zákrok vyloučený Čudinov je zpět na ledě.
27:38
Hosté nyní budou mít příležitost na snížení stavu. Maxim Čudinov (PET) je totiž odkázán za katr za hrubost.
26:47
Trenér Mytišči si vybírá oddechový čas a velmi hlasitě nabádá své hráče k lepší defenzívě.
26:47
Domácí v těchto okamžicích rozhodují o své výhře! Galimov opět jen přihlížel vyhranému vhazování na hokejku Osipova, jehož střelu od modré Galimov vyrazil pouze před sebe kde pohotový MICHAIL VARNAKOV uklidil puk do sítě - 3:0! Asistence: Alexander Osipov a Viktor Tichonov.
26:13
Nabídnutou šanci v podobě přesilové hry vítěz základní části využívá a navyšuje svoje vedení! Mortensson po kombinaci s Průchou našel KEVINA DALLMANA, který přesnou střelou mezi nohy překonal Galimova - 2:0! Asistence: Tony Martensson a Petr Průcha.
24:46
Klimenko (MYT) zastavil unikajícího protihráče nedovoleně a půjde si odpočinout na trestnou lavici.
24:03
Ilja Kablukov vystřelil z hranice pravého kruhu a s velkým štěstím se ještě dostal k dorážce. Oba pokusy Kablukov zlikvidoval.
22:46
Atlant si nyní také užívá okamžiky před brankou soupeře, Gluchovova střela byla však sražena do rohu kluziště.
21:44
Atlant si v početní výhodě ani jednou nevystřelil, až s návratem Alexandrova poslal puk do lapačky Kasutina od modré čáry Višněvskij.
20:41
Mytišči ještě dohrává přesilovou hru, domácí ale zatím brání kvalitně.
20:01
Je za námi úvodní dějství druhého zápasu čtvrtfinálové série mezi Petrohradem a Atlantem Mytišči. Sledujeme velmi podobné utkání jako včera, domácí SKA je zatím aktivnější a na střely vede 8:5. Je zde ale jeden velký rozdíl, Petrohrad se již dokázal prosadit a je o krok blíže k zisku druhého bodu. Prostřední dvacetiminutovka odstartuje asi 17:20.
20:00
19:44
V závěru první třetiny jsme se ještě dočkali prvního vyloučení, Jurij Alexandrov (PET) si rukama přidržel protihráče a za tento přestupek již sedí na trestné lavici.
18:28
Domácí se dostávají do vedení, gól však musel v rychlosti posvětit videorozhodčí! Panarin nahazoval z levé strany kotouč na branku, trefil brusli MAXIMA AFINOGENOVA, od které se puk odrazil za záda bezmocného Galimova - 1:0! Asistence: Artjomin Paparin.
18:06
Kučerjaenko z levé strany prudkou střelou minul klec Galimova.
17:16
Thoresen zakombinoval s Průchou, finální přihrávka ale nepatřila mezi nejpřesnější.
15:23
Kosmančov předvedl tvrdý zákrok, vše ale bylo v rámci pravidel. Sudí jsou prozatím velmi benevolentní.
14:23
Tempo poněkud kleslo, četnost šancí domácího mužstva již také není taková.
13:33
Hosté se snaží delší dobu držet v útočné třetině, to se jim ale příliš nedaří. Nyní se tam však vrátí díky špatné rozehrávce Petrohradu, která znamená zakázané uvolnění.
12:38
Mytišči se opět dopustilo icingu.
11:24
Další pokus mířící mezi tři tyče lotyšské klece, měl ho na svědomí Burdasov. Galimov včera až na jeden propuštěný puk předváděl nadlidský výkon, dneska ve svém představení pokračuje.
10:01
Mytišči je stále pod tlakem a osvobozuje se pouze za cenu vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
09:13
Maxim Čudinov se dostal k puku jako slepý k houslím a byl sám zaskočen z tak dobré pozice, že téměř nezakončil. Jeho lehká střela byla pro Galimova doslova lahůdkou.
07:44
Michnov po pohledné individuální akci prošel až ke střele, jeho pokus ale Kasutin dokázal uklidnit na své hrudi.
06:33
Nebezpečnou příležitost nyní táhl Kučerjavenko, který našel volného Panarina, jenž z dobré pozice opět nechal vyniknout Galimova! Pokud to půjde takto i dále, je jen otázkou času, kdy uvidíme první gól v síti Atlantu!
05:49
Patrik Thoresen donutil Galimova k dalšímu zákroku, hostující gólman ale jeho pokus v poklidu uklidil do lapačky.
04:14
Útočnou akci lotyšského celku zastavil ofsajd.
03:21
Samostatnou akci táhl Ševčenko, jeho následná střela byla o hokejku obránce odražena až do ochranné sítě. Atlant díky tomu vybojoval vhazování v útočné třetině.
03:11
Úvodní minuty se hrají ve svižném tempu, obě mužstva spíše nahazují a snaží se dojíždět kotouče. SKA však vypadá výrazněji a živěji.
02:35
Něprjajev se protáhl po pravé straně až do šance, Galimov měl svoji vyrážečku na místě.
01:54
Petrohrad udělal chybu v přechodu přes střední pásmo, jeho útok je ukončen postavením mimo hru.
01:11
Mytišči se také osmělilo k prvnímu útoku, Osipov si však nahození pohlídal a zabránil jakémukoliv ohrožení Kasutinovy klece.
00:23
Velmi ostrý začátek zvolila první formace Petrohradu, Průcha posunul kotouč na střed na najíždějícího Patrika Thoresena, který měl dobrou možnost! Galimov ale dokázal navázat na svůj výkon z minulého utkání a kotouč za svá záda nepustil.
00:01

SKA Petrohrad: Kasutin (Ježov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Pěrvyšin, Semjonov, Čudinov, Běrďjukov - Martensson, Průcha, Thoresen - Tichonov, Varnakov, Ramstedt - Panarin, Kučerjavenko, Afinogenov - Něprjajev, Fjodorov, Burdasov

Atlant Mytišči: Galimov (Volkov) - Batyršin, Rukavišnikov, Višněvskij, Ozolinš, Kosmačov, Petrov, Dyblenko, Šmeljov - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Engkvist, Majorov, Ševčenko - Michnov, Klimenko, Točickij - Ignatuškin, Kadejkin, Jašin

Rozhodčí: Bělov, Kadyrov - Gorděnko, Tomilov.
Atlant si účast ve vyřazovacích bojích zajistil až v posledním zápase, a proti vítězi základní části, kterého po většinu sezóny trénoval český kouč Miloš Říha, mohl jen překvapit. V úvodním klání se mu to však málem podařilo, když zejména ve třetím dějství měl několik velmi nadějných příležitostí rozhodnout zápas. Prosadit se mu však nepodařilo, a tak v nápravu věří právě dnes.
Včerejší duel byl ve znamení mnoha neproměněných šancí Petrohradu, za který hraje i český útočník Petr Průcha. Domácí měli téměř po celý zápas značnou převahu, tu se jim ale podařilo v gólový moment přetavit až ve čtvrté minutě prodloužení. To přesilovou hru využil po Průchově asistenci Patrik Thoresen a rozhodl tím o výhře SKA.
Dnešním dnem pokračují čtvrtfinálové zápasy play-off Kontinentální hokejové ligy! Odveta je na programu také v zápase mezi Petrohradem a Atlantem Mytišči. Domácí se včera ujali vedení 1:0 na zápasy a dnešním duelem se chtějí opět přiblížit k postupu do semifinále, opět to ale nebudou mít vůbec jednoduché.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.