Nejlepší hráči utkání: Petr Húževka (VIT) a Petr Nedvěd (LIB).
Body zůstávají pod Ještědem, domácí Tygři přestříleli Vítkovice poměrem 5:2. Prolomili tak svou střeleckou impotenci.
60:00
59:55
Nedvěd ztratil puk na modré a to je konec utkání.
59:50
Ještě vyloučení na straně hostů, Michal Barinka (VIT) jde za katr za hákování.
59:33
Utkání se už pouze dohrává.
58:16
Vyloučení: Z Vítkovic jde na trestnou Tomáš Kudělka (VIT) 2+2 minuty za hrubost a ještě 2 minuty za hrubost a navíc desetiminutový osobní trest. Jakub Valský (LIB) vyfasoval 2+2 minuty za hrubost a deset minut osobní trest.
58:16
Kudělka s Valským si dali pěstní souboj, ve kterém zvítězil domácí útočník.
58:16
Valský chtěl došťouchat puk u tyče, ale vzniká potyčka u klece Vítkovic.
56:39
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté ještě neztrácejí naději a přibližují se na tři branky. RUDOLF HUNA se vydal na sólo a vystřihl si hokejovou parádičku. Protáhnul se kolem pravého mantinelu a z blízkosti zavěsil do horního růžku branky. Asistence: Vladimír Svačina.
55:50
Filippi obkroužil klec, ale z druhé strany pak napálil pouze prvního hráče v cestě.
54:27
Na druhé straně zkusil pozornost Melicherčíka Kolouch, ale nemířil přesně a gólman Liberce je bez práce.
53:40
Bartek se dostal do úniku, ale jeho střelu vytěsnil Málek. Druhý pokus slovenského útočníka pak poodskočil nad branku.
52:48
Húževka si sklepl puk před sebe, ale do pásma se nedostal, nedohodl se se svým splouhráčem.
51:20
Gól neplatí, byl dosažen rukou. Valský se tak na listinu střelců nezapíše.
51:20
Tipsport arénou obíhá mexická vlna, rozhodčí stále studuje video.
51:20
Prohlíží se video, Tygři si mohou připsat šestý zásah.
50:38
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec využívá už čvrtou přesilovku a dává pátý gól! Výtisk nechal puk Hunkesovi, který oslovil PETRA NEDVĚDA, jenž z pravé strany prostřelil vše před sebou až za záda Málka. Asistence: Jiří Hunkes, Jan Výtisk.
49:47
V brankovišti hledal Čakajík Voráčka, ten se proti svému bývalému týmu prosadit nedokázal.
49:23
Vítkovice jdou do čtyř, vyloučen je Michael Vandas (VIT) za vražení na hrazení.
48:42
Strapáč oslovil Koloucha, ten ale neměl po ruce své spoluhráče a v pásmu se neprosadil.
48:11
Výtisk je zpět na ledě, Liberec hraje v plném počtu.
47:58
Liberec se vydal útočit v oslabení, Filippi si vedl puk, ale Bulíř byl moc aktivní při přechodu do pásma, je z toho ofsajd.
47:42
Střela Húževky z levého kruhu neměla gólové parametry.
47:33
Domácí už jsou ve čtyřech.
47:15
Pokus Stehlíka narazil na barikádu před brankou a odráží se mimo pásmo.
46:49
Hosté kombinovali v pásmu, k puku se pak na modré dostal Sloboda a dělovkou chtěl propálit Melicherčíka. Ten semknul betony a drží tříbrankový náskok svého týmu.
46:11
Další šance pro Vítkovice v přesilovce pět na tři. Jan Výtisk (LIB) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
45:33
Petr Nedvěd (LIB) jde na trestnou za hákování.
45:33
Na druhé straně zkouší operovat Strapáč, svou střelu však moc zvednul a puk míří hodně do výšky.
44:57
Spolupráce Zachy a Valského gólem nekončí, druhý jmenovaný na těžkou přihrávku nedosáhl a nestihl tak zakončovat.
44:23
Z nulového úhlu pálil Burger, Melicherčík však prostor u tyče dobře utěsnil.
43:45
Pospíšilovi nesedla střela od modré.
43:37
Dnešní utkání sleduje 4 067 diváků.
43:04
Bartek poslal puk na brankoviště, kam si dojížděl Bulík, ale kotouč už nestihl.
41:27
Ze stejné pozice jako Derner zkoušel střílet Filippi, tentokrát gólman Vítkovic nezaváhal.
40:56
Třetí využitá přesilovka domácích! Nedvěd vyslal do útoku LUKÁŠE DERNERA, který si popojel po levé straně hřiště a nekompromisní střelou propálil Málka. Asistence: Petr Nedvěd, Martin Bartek.
40:45
Burger vyhazuje přes celé hřiště.
40:22
Liberečtí hrají přesilovku a jsou v pásmu.
40:01
V počátku periody Vítkovice vyrovnaly zásluhou Koloucha, ale Tygři si náskok vzali zpátky po gólech Filippiho a Čakajíka. Do třetí třetiny tak mají domácí dobrý náskok a navíc budou začínat přesilovkou. Poslední část začne v 17:15.
40:00
39:53
Výtiskovi střela od modré nesedla.
39:34
Do oslabení nyní půjdou Vítkovice, vyloučen je Milan Hruška (VIT) za hákování a navíc vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
39:34
Domácí jsou v plném počtu.
39:19
Do úniku v oslabení se vydal Vampola, mířil mezi betony, ale Málek všechny mezery utěsnil.
39:00
Od modré se zkoušel prosadit Sloboda, ale puk byl zblokován.
38:39
Liberečtí hráči šetří čas v útočném pásmu.
37:34
Vítkovice mají šanci dát kontaktní gól, Radim Šimek (LIB) si do statistik připíše dvě minuty za sekání.
37:20
Dvoubrankový náskok už mají Tygři. MARTIN ČAKAJÍK dostal puk na modrou čáru a prostřelil vše před sebou. Liberec tak využíváá druhou přesilovou hru. Asistence: Tomáš Pospíšil, Tomáš Filippi.
37:12
Od modré vyslal dělovku Derner, puk Málkovi vypadl z rukavice a šel centimetry od branky.
37:01
Pospíšilova střela byla zblokována až do ochranné sítě.
36:44
Bartek kombinoval s Nedvědem, ale rozhodčí hru přerušuje kvůli postaveníí Bulíře v brankovišti.
35:53
Přesilovka pro Tygry, vyloučen je Ondřej Roman (VIT) za držení protihráče.
35:36
Skákavá střela Šimka od modré potrápila Málka, puk nakonec letí za branku.
34:52
Víšek obkroužil branku a chtěl pálit z otočky, ovšem narazil na blok hostů.
34:30
Do brankoviště nahodil Vampola, Urban se ale k dorážce nedostal a Málek raději puk skrývá pod lapačkou.
33:50
Liberečtí jsou v plném počtu, prodloužené oslabení zvládli ubránit.
33:19
Filippi s Bulířem pošetřili cenné sekundy v útočném pásmu.
32:44
Tygři jsou ve čtyřech.
32:08
Střela Huny z osy hřiště byla sražena Víškem.
31:49
Tygři jdou do třech! Martin Čakajík (LIB) si přisedne k Urbanovi za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.
31:19
Svačina ujížděl tváří tvář Melicherčíkovi, ten vytáhl neskutečný zákrok lapačkou proti střele z pravého kruhu.
30:44
Tomáš Urban (LIB) prověřil Bailova ústa hokejkou a jde na trestnou za vysokou hůl.
29:58
Vítkovice jsou v plném počtu.
29:34
Zpoza branky Bulíř přihrál Pospíšilovi, který v dobré pozici trefil gólmana.
28:56
Bartek poslal puk před branku, kde chtěli dorážet Bulík s Výtiskem, ani jeden se ke kotouči nedostal.
28:18
Střela Výtiska z kruhu v brance neskončila.
27:58
Tentokrát se vylučuje na straně Vítkovic, na trestnou míří Lukáš Kovář (VIT) za podražení.
27:29
Liberec je v plném počtu, přesilovku ustál bez inkasování.
27:10
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
26:20
Kapitán hostů Burger z osy hřiště zkoušel prostřelit Melicherčíka, ten vytáhl zákrok lapačkou.
25:29
Pavel Zacha (LIB) jde za katr. Provinil se držením protihráče.
24:40
Liberečtí jsou zpět ve vedení díky využité přesilové hře! Nedvěd vybojoval u hrazení kotouč a našel TOMÁŠE FILIPPIHO v levém kruhu. Ten se nemýlil a poslal Tygry podruhé do vedení. Asistence: Petr Nedvěd.
24:26
Vítkovice vystihly střelu Tygrů a vyhazují přes všechny čáry.
24:05
Čakajíkovo nahození od modré pouze projelo kolem klece hostů.
23:06
Domácí mají šanci na zvýšení, Jiří Burger (VIT) odsedí dvě minuty za hákování.
22:38
Nedvěd nabídnul kotouč Urbanovi, který tečoval těsně mimo branku.
21:32
Vítkovice v úvodu třetiny srovnáavjí stav. Tygři zaváhali ve středním pásmu, Bail vybojoval puk, poslal ho na Hlinku, který našel na ose hřiště PETRA KOLOUCHA a ten přesně zamířil pod břevno. Asistence: Michal Hlinka, Marek Bail.
21:04
Znovu Bartek u puku, dostal se k němu po vhazování a neváhal se střelou.
20:56
Střela Barteka byla sražena a navíc je pískána hra vysokou holí.
20:23
Burger se snažil probruslit do útočné třetiny, ale o puk byl připraven.
20:01
V první třetině byl aktivnějším týmem Liberec, který od začátku své soupeře tlačil v pásmu. Ke konci periody však nakonec zasáhl Petr Nedvěd, který dokázal otevřít skóre a tak Liberec vede 1:0. Další část začne přibližně v 16:19.
20:00
19:58
Oba týmy jsou v plném počtu.
19:36
Tvrdá střela Valčáka dělala Melicherčíkovi trochu problémy, odražený puk od betonů však dokázala kontrolovat domácí obrana.
18:44
Domácí otevírají skóre! Vampola přejel do útočného pásma, kde na modré nechal puk dojíždějícímu PETRU NEDVĚDOVI. Ten svou skrytou střelou dokázal prostřelit Málka v bráně. Asistence: Petr Vampola.
17:58
Vyloučen Vladimíř Svačina (VIT) za sekání, z Liberce jde na trestnou Lukáš Derner (LIB) za hrubost.
17:01
Jaroslav Vlach si vytvořil dvě šance, první nahození před branku nikdo nesebral, o chvíli později se však Vlach dostal k další příležitosti, když z osy hřiště napálil kotouč prudce směrem na branku. Málek vyráží do výšky těsně nad břevno.
15:55
Ze středního pásma nahazoval směrem na brankáře Voráček, gólman hostů však s přehledem oblouček chytá a vyklepává ho z rukavice pro své hráče.
15:08
Vandas střílel z ofsajdové pozice, hra je přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.
14:19
Spolupráce Bulíka a Víška končí střelou druhého jmenovaného z nulového úhlu. Málek si vše pohlídal.
13:38
Výtisk rozjíždí akci zpoza branky svého týmu.
11:47
Obránce Stehlík si sjel až na brankoviště a zkoušel pozlobit Melicherčíka.
11:14
Vítkovičtí se dostávají do hry, nyní Strapáč vyprášil betony libereckému gólmanovi.
10:15
Huna má první velkou příležitost hostů! Ve svém sólu zakončoval blafákem do brankové konstrukce.
09:36
Před brankou hledal Pospíšil Bulíře, ale přihrávka postádala přesnost. Tygři nakonec ani neudrželi pásmo a Vítkovičtí budou rozehrávat.
09:09
Valčák se spoluhráči se snažili něco vymyslet před brankou Melicherčíka, ten ale nakonec kotouč skrývá v lapačce a je tu první komerční přestávka.
08:25
Tak přece jen se hosté dočkali náznaku příležitosti, Hlinka se snažil protlačit v útočném pásmu, ale těsný blok obránců Liberce ho ke střele nepustil.
07:10
Domácí Tygři zatím své protivníky drtí, hosté se k puku dostávají pomálu a ani ještě nevystřelili na branku.
06:42
Hosté jsou v plném počtu.
06:33
Pospíšil lehkou střelou branku netrefil.
05:52
Ze středního pásma rozjel útočnou akci Filippi, který si obhodil bránící hráče a hezkou střelou bekhendem zakončoval pod betony. Málek však všechny mezery utěsnil.
05:20
Hunkes namazal Bartekovi na modré, který branku přestřelil.
04:42
Vítkovičtí se dopustili hry v šesti. Rudolf Huna (VIT) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
04:20
Bulík čelili pouze Slobodovi, který se mu položil do střely a vypíchnul mu puk.
03:28
Začíná přituhovat, Urban z osy hřiště minul branku, o chvíli později ze stejné pozice napálil Valský puk přímo do náruče Málka.
02:37
Nyní Filippi s Bulířem kombinovali v útočném pásmu, střela ale nepřišla. Tygři jsou však hodně aktivní a nepouští Ostravany k puku.
01:57
Vitásek nezachytil puk na modré včas a je z toho ofsajd domácích.
00:59
Tygři dlouho operovali v útočném pásmu, výrazný Urban se však nedokázal prosadit. Nakonec Vampola vymýšlel přihrávku, ale o kotouč přišel.
00:11
Hosté po vhazování chtěli založit akci, ale o puk je připravil Urban, který se chtěl prosadit z útočného pásma. Ovšem střela z otočky mu nevyšla.
00:01
Aktéři jsou na ledě, po hymně začínáme!

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Voráček, Výtisk, Hunkes, Vitásek, Šimek – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, J. Vlach, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Nedvěd, Zacha

HC Vítkovice Steel: Málek (Dolejš) – Kovář, Sloboda, Barinka, Bail, Stehlík, M. Hruška, Kudělka – Svačina, Hlinka, Huna, Roman, Šedivý, Húževka, Valčák, Strapáč, Szturc, Burger, Vandas

Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel.
První vzájemný zápas byl velmi vypjatý až do samotného konce. Tygři po většinu času vedli, ovšem Ostravané dokázali vyrovnat několik sekund před koncem a pak si vystřelit body v nájezdech. Konečný stav byl tedy 6:5sn ve prospěch Steelu.
Ostravští hokejisté mohou být trochu klidnější než jejich dnešní soupeři, ovšem také to není to pravé ořechové. Devátá pozice v tabulce sice zajišťuje předkolo, ovšem každý by chtěl ještě výše a Vítkovičtí budou chtít využít šance, dokud je střed tabulky velmi těsný. Útok i obrana fungují vcelku dobře a je jen otázka, zda je Tygři dokáží překonat nebo body poputují na východ.
Domácí Tygři se nacházají v tabulce na propastném dvanáctém místě. Momentálně hledají formu, v posledních dvou utkáních nebodovali a navíc nedokázali ani vstřelit branku. Pokud tedy nepřijde rapidní zlepšení ofenzívy, hrozí opakování loňského scénáře. Propast mezi play-off a play-out se začíná zvětšovat a proti Vítkovicím by tak Tygři určitě chtěli vyhrát.
Dobré odpoledne z liberecké Tipsport arény. Dnes budeme svědky utkání mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Steel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.