Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Vítkovice - 29. října 2017   15:00

Pardubice
05:19' J. Sýkora (Rolinek) • 25:33' Beran (Čáslava) • 30:00' Ščotka (Tomášek)
3:4
(1:2, 2:2, 0:0)
Vítkovice
10:49' Baranka  (Tybor, O. Roman) • 16:38' Lev  (O. Roman, Baranka) • 26:56' Hudeček  (Výtisk) • 33:10' O. Roman  (Lev, Tybor)
Pardubice
Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík
Tipsport arena
7 024 diváků
Vítkovice

Pardubice - Vítkovice: Problém s osvětlením nepřestává, hráči míří do kabin

Dynamo bylo v poslední třetině u všeho dřív, sehrálo čtyři přesilovky a ze všech sil se snažilo vyrovnat stav utkání. Hodně divoký zápas se dvěma přerušeními vinou výpadku světel nad hrací plochou ale nakonec lépe vyzněl pro Vítkovice. Vítězný gól na 4:3 z jejich pohledu vstřelil ve 34. minutě Ondřej Roman. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
59:30'
Zbývá poslední půl minuta, o puk se bojuje v rohu hřiště za Bartošákem.
59:05'
Dynamo dostává kotouč za Bartošáka.
58:48'
Oddechový čas pro domácí tým.
58:48'
Po čtyřech oslabeních v řadě si přesilovku konečně zahrají Vítkovice. Domácí kapitán Rolinek dostává dvě minuty za krosček.
58:21'
57:57'
Cardwellovu střelu se ze všech sil snažil za Bartošáka dorazit Treille, ale Vítkovicím se daří vyhodit.
57:08'
Tři veliké šance Dynama Pardubice! Ani jednou ovšem kotouč neskončil za Bartošákem.
56:21'
Šestá přesilovka pro Dynamo. Špatné vítkovické střídání odsedí na trestné lavici Radoslav Tybor.
56:05'
Po kombinaci domácích v útočném pásmu Vítkovice raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
55:19'
Ján Sýkora ve středním pásmu chtěl zpracovat přihrávku, ale kotouč mu odskočil mimo mantinely.
54:20'
Zakázané uvolnění Dynama.
54:14'
Wishart nepříjemně tečoval přízemní vítkovický pokus od mantinelu a Klouček se musel mít hodně na pozoru.
53:37'
Střela Jána Sýkory byla sražena do ochranné sítě.
53:12'
Tomášek bekhendem pálí mimo. Vítkovice jsou díky sérii oslabení úplně mimo hru.
52:21'
Patrik Bartošák se skvěle přesunul proti střele Matěje Berana z pravého křídla! Pardubický útočník už málem zvedal ruce nad hlavu.
52:20'
51:42'
Ščotkův příklep trefil do brusle Patrika Zdráhala.
51:15'
Cardwell posílal od modré čáry před branku kotouč na teč, ale Rolinek na puk nedosáhl, Bartošák si připisuje další zásah.
50:53'
Vítkovice vyhazují kotouč.
50:44'
Po Cardwellově přihrávce pálil z první Ty Wishart, ale Bartošák kryje.
50:20'
Je tu další přesilovka pro Dynamo Pardubice! Za podražení míří na trestnou lavici na dvě minuty Ivan Puzič.
49:48'
Starý od mantinelu pálil mimo.
49:25'
49:08'
Treille posílá kotouč z dorážky jen těsně vedle!
48:37'
Cardwell trefil pouze obránce před sebou.
48:00'
Marosz posílal kotouč před branku, ale Vítkovice jej zachytily a dostaly ven z pásma.
47:25'
Hokejisté Dynama budou mít možnost reparátu. Dvě minuty za podražení dostává Radoslav Tybor a posílá svůj tým znovu do čtyř.
46:52'
46:47'
Dynamo se snaží dostat se do šance, ale zatím to moc nevychází.
46:04'
Tentokrát Ostravané dostávají kotouč až za Kloučka.
45:22'
Jakub Lev dobře bránil na modré čáře a dokázal kotouč procpat do středního pásma.
44:52'
Přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo. Petr Kolouch inkasuje menší trest za hákování.
44:28'
Od mantinelu střílel Marek Trončinský, zasáhl ovšem Bartošáka přímo do hrudi a Vítkovice dostávají kotouč do bezpečí.
43:51'
43:32'
Marek Hrbas pálil příklepem od modré, Klouček jeho pokus vyrazil.
41:51'
Vítkovice budou hrát další přesilovku. Jacob Cardwell fauloval v šanci Davida Květoně a dostává dvě minuty za sekání.
41:17'
Střela Daniela Kurovského byla tečována do ochranné sítě a hra je přerušena.
40:41'
Patrik Poulíček obkroužil vítkovickou klec a bekhendem posílal kotouč před Bartošáka, ten ale puk zametl do bezpečí.
40:26'
Od modré pálil Jan Výtisk, Klouček jeho střele vystavil jasnou stopku lapačkou.
40:01'
40:00'
39:41'
David Květoň si nadvakrát vyměnil kotouč s Radoslavem Tyborem a stála před ním úplně prázdná branka! Vítkovický útočník byl ale hodně nepřesný.
38:31'
Sacha Treille uháněl sám na Bartošáka, nakonec ale celou akci zbrzdil a přihrával do lepší pozice Davidu Tomáškovi. Ten byl ale tísněn obráncem a k zakončení se vůbec nedostal.
37:48'
36:56'
Přímo před Jakuba Lva se od Kloučka odrazil kotouč a vítkovický útočník měl před sebou odkrytou branku! Kotouč ale ze vzduchu nezasáhl.
36:25'
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
35:56'
Vítkovická přesilovka může pokračovat. Rozhodčí hodil buly v útočném pásmu hostů.
Osmnáctiminutová pauza došla ke svému konci, ale v Tipsport areně stále není dostatek světla potřebný k pokračování hry. Přestávka se prodlužuje o pět minut.
Nastává stejná situace jako v první třetině. Druhá část hry bude dohrána až po osmnáctiminutové pauze.
35:55'
V Pardubicích ovšem znovu zhasíná hala a hra je přerušena.
35:48'
K velké nelibosti domácích příznivců budou Vítkovice hrát další přesilovku. Rozhodčí teď odpískal faul nefaul a Sacha Treille míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
35:00'
Milan Klouček do lapačky schovává tvrdý vítkovický příklep od modré čáry.
33:10'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Přesilovkám se v dnešním utkání daří, další takovou využívají Ostravané a jdou znovu do vedení! K odraženému kotouči se před Kloučkem dostal ONDŘEJ ROMAN a uklidil jej do sítě. Asistence: Jakub Lev a Radoslav Tybor.
33:00'
Také Vítkovice si zahrají přesilovku. Dynamo špatně vystřídalo a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě bude muset odsedět Jordann Perret.
32:44'
Těsně před Bartošákem nepřesně tečoval přihrávku od mantinelu Ján Sýkora.
32:27'
Do útoku se hnali domácí, ale zastavil je ofsajd.
31:34'
Z úhlu nepříjemně střílel Marek Hrbas, ale Klouček jeho pokus vyrazil betonem.
30:00'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Druhou využitou přesilovkou Dynamo znovu vyrovnává stav dnešního utkání! David Tomášek viděl na modré čáře dobře postaveného JANA ŠČOTKU, který napřáhl ke střele a kotouč propadl Bartošákovi do sítě! Asistence: David Tomášek.
29:39'
Přesilovka pro Dynamo Pardubice. Dvě minuty za hákování si odpyká Daniel Kurovský.
29:07'
Vondráčkovi stačilo bekhendem zasunout kotouč do odkryté branky, ale puk mu v poslední chvíli odskočil!
28:43'
Před Kloučkem se už ke kotouči dostával Radoslav Tybor, ale pardubický gólman zareagoval rychleji a kotouč vítkovickému útočníkovi sebral.
26:56'
Vítkovická odpověď na sebe ale nechala čekat jen půl minuty! Přesně mířenou tečí Kloučka překvapil JAN HUDEČEK a posílá Ostravany znovu do vedení. Asistence: Jan Výtisk.
25:33'
Do třetice je ale znovu vyrovnáno! Ve druhém zápase v řadě skóruje MATĚJ BERAN, když za Bartošákova záda na druhý pokus dorazil Čáslavovu střelu od modré čáry! Asistence: Petr Čáslava.
25:14'
Nejprve se v mezikruží o střelu pokoušel Jacob Cardwell, ihned na to se jeho nepovedený pokus snažil napravit Sacha Treille! Bartošák byl ale připraven.
24:11'
Veliká šance také pro Dynamo! Tomáš Rolinek dostal přihrávku přímo před Bartošáka, ale skákavý kotouč nezpracoval.
23:57'
Ihned po vhazování v útočném pásmu Vítkovic se ke střele dostal Jan Výtisk, branku ale netrefil.
23:10'
Domácí propadli v obraně a podél mantinelu pláchl Patrik Zdráhal. I jeho střelu si ale Klouček pohlídal.
22:47'
Nepříjemně pálil Trška, Klouček skákavý kotouč zkrotil.
21:11'
Po přihrávce zpoza branky pálil z první Jan Hudeček, Klouček jeho pokus vytěsnil na tyč.
20:19'
Peter Trška se snažil dostat kotouč do útočného pásma přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů, nebyl ale úspěšný.
20:01'
První třetina nám tedy oficiálně skončila. Hráči si ale jen vymění strany a hned budeme pokračovat.
20:00'
19:20'
Jakub Lev napřáhl ke střele v útočném pásmu, ale branku netrefil.
19:03'
Nepovedená přihrávka hostů znamená zakázané uvolnění.
18:15'
Utkání pokračuje. Vítkovice získaly vhazování v útočném pásmu.
18:12'
Oba týmy jsou již na ledě, utkání snad bude moci pokračovat.
18:12'
Vzhledem k přetrvávajícím problémům bude přestávka prodloužena o dalších patnáct až dvacet minut.
18:12'
Nebudeme. S elektřinou jsou stále potíže a těsně před vhazováním hala potemněla znovu.
18:12'
Za dvě minuty budeme pokračovat v utkání.
18:12'
V pardubické Tipsport areně došlo k výpadku elektřiny a rozhodčí se rozhodli pro předčasné "ukončení" první třetiny. Nyní proběhne klasická osmnáctiminutová přestávka, úprava ledu a po té bude zbývající minuta a osmačtyřicet vteřin dohrána. Ihned na to naváže druhá třetina.
16:38'
Ostravané využitou přesilovkou otáčejí vývoj utkání! Dynamo sice v první části přesilovky šetřilo cenné vteřinky, ale poté se do útočného pásma Vítkovice přece jen prokousaly a z mezikruží rozvlnil síť za Kloučkem JAKUB LEV! Asistence: Ondřej Roman a Ivan Baranka.
16:03'
Přesilovku si vyzkouší také ostravský celek. Matěj Beran dostává dvě minuty za sekání.
15:43'
Poulíček se protáhl do útočného pásma a přistrčil kotouč najetému Beranovi, jeho střela ale Bartošákovi život neznepříjemnila.
14:58'
Dlouhá přihrávka Dynama nakonec skončila až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po levici Kloučka.
13:57'
Dynamo znovu hrozí v útočném pásmu! Rostislav Marosz opět rychlým pohybem zmátl vítkovického obránce a vymyslel příležitost pro Jána Sýkoru, jehož střelu z první ale Bartošák zlikvidoval!
12:39'
Bekhendový pokus Jana Starého Bartošák vyráží.
10:49'
Z nenápadné akce je ovšem vyrovnáno 1:1! Kousek za modrou napřáhl ke střele IVAN BARANKA, to Klouček sice viděl, ale nestihl zareagovat na nešťastnou teč někoho z domácích hráčů. Asistence: Radoslav Tybor a Ondřej Roman.
09:54'
Východočeši drží útočné pásmo, vítkovická obrana je ale důsledná a o kotouč se ze všech sil bojuje hlavně po mantinelech.
08:55'
Dynamo svého soupeře k ničemu nepouští, teď je ale hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:19'
Dynamo je ve velikém tlaku! Asi největší šanci měl Antonín Dušek, který se dostal před Bartošáka a už mu posílal kotouč mezi betony, vítkovický brankář ale jeho pokus zastavil!
06:44'
Ty Wishart napřáhl ke střele na modré čáře, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce.
05:19'
Branka platí! Střelcem branky je JÁN SÝKORA, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a po patnácti vteřinách přesilovky protlačil kotouč za záda Patrika Bartošáka. Asistence: Tomáš Rolinek.
05:19'
Domácí hráči překonali Bartošáka a zvedají ruce nad hlavu! Bude se ale volat videorozhodčímu.
05:04'
První přesilovka dnes odpoledne bude patřit Dynamu. Roman Szturc putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
04:48'
Dopředu uháněl Patrik Poulíček a ve druhé vlně se mu nabízel spoluhráč. Mladý útočník ale s přihrávkou tak dlouho otálel, až jej o puk připravil bránící hráč.
04:13'
Jakub Lev se protáhl s kotoučem do útočného pásma Vítkovic a nebezpečně přihrával před branku, kotouč ale pouze prolétl kolem Kloučka na druhou stranu hřiště.
02:54'
Do zakončení se sice dostal vítkovický Jan Hudeček, ale rozhodčí si předtím všiml přihrávky rukou a hru ihned zastavil.
02:16'
Roman Szturc se snažil před Kloučkem tečovat letící kotouč, ale pardubický brankář se nenechal překvapit a přerušil hru.
01:31'
David Tomášek se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu, ale jeho rychlá střela letěla hodně mimo.
01:15'
Je pískáno zakázané uvolnění Vítkovic.
00:38'
Rostislav Marosz se rychlým pohybem s pukem hezky uvolnil ve středním pásmu, ale jeho přihrávka na pravé křídlo neprošla přes bránícího hráče Vítkovic.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Puzič, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský – T. Jáchym.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík.
Ostravané jsou na tom o něco lépe. Se čtyřbodovým náskokem na Dynamo hájí s celkovým ziskem 24 bodů poslední příčku zaručující přímý postup do čtvrtfinále, tedy šesté místo. Po pátku to mohlo být ještě o něco lepší, ale Vítkovice doma nestačily v derby na Třinec a podlehly mu těsně 1:2. Slezané tak svému rivalovi oplatili porážku 3:4 z předehrávky 30. kola, která se odehrála v Třinci tři dny předtím.
Východočeši mají před sebou druhé domácí utkání v řadě. V pátek v Tipsport areně v čele s Milanem Kloučkem vynulovali Mladou Boleslav a výsledkem 3:0 ji porazili po bezmála dvou letech. V tabulce si tedy svěřenci Miloše Holaně polepšili o další tři body a aktuálně jim patří jedenácté místo.
Nastavte si na hodinkách správně zimní čas a vězte, že extraliga je tu s dalším kolem! Dnes se proti domácímu Dynamu Pardubice představí celek HC Vítkovice Ridera. Začínáme netradičně, již v 15:00.