Tímto se s vámi z brněnské KAJOT ARENY loučím a přeji vám hezký zbytek večera.
Kometa proti Kladnu uhájila i druhé letošní domácí vítězství 1:0. Díky tomu Rytíře stáhla v tabulce na rozdíl tří bodů a o stejný kousek unikla i jedenáctému Litvínovu. Střely na bránu: 35:27
Nejlepší hráči utkání: Jiří Trvaj - Jan Chábera.
60:00
59:53
Balej minul odkrytou bránu!
59:35
Brno je v útočném pásmu.
59:19
Procházka si kotouč ve středním pásmu zpracovával rukou a nechtěně jej přihrál spoluhráči. Hra byl přerušena.
59:02
Nyní je na střídačce. Kladno je v šesti.
58:47
Hosté jsou v útočném pásmu, ale brankář zatím zůstává v bráně.
58:33
Teď už se Chábera dívá směrem ke střídačce.
58:29
Hostující trenér Zdeněk Vojta si bere v tuto chvíli oddechový čas. Chábera zatím zůstává v brance. Vhazuje se totiž u jeho levice.
58:29
Jako osamělý jezdec se do útoku vydal domácí Koreis. Z levé strany nahodil kotouč na Cháberu, který musel přerušit. Kometa získala alespoň pásmo.
58:13
Ovšem za branou Chábery se jej zase rychle zmocňuje.
58:01
Paterova formace ztratila kotouč.
57:32
Jakub Svoboda se vydal do rychlého brejku, namířil mezi dva obránce Rytířů, kde neměl šanci na úspěch.
57:00
Čermák si pokusil obhodit posledního beka Kladna, ovšem přepadl přes něj a zboural Cháberu. Hraje se dále.
56:26
Rytíři se opět ženou dopředu.
56:08
Posmykovo nahození od modré čáry se trošku prapodivně odrazilo do plexiskla přímo na Trvaje, který kotouč chytil do lapačky.
55:46
Kometa se vydala do útoku. Holec s Petrovickým však kotouč v rozích kluziště příliš dlouho neudrželi.
55:23
Po přerušení hry, kdy rozhodčí ztratil kotouč z očí v chumlu těl, hledí Zdeněk Venera vzhůru a studuje časomíru. Byl by rád, kdyby utkání končilo.
54:53
Hovorka se pokusil přelstít obránce Kováčika rychlou kličkou, ale nepovedlo se mu to. Slovenský bek jej odstavil od puku.
54:12
Posmyk nyní jen těsně nezachytil kotouč na modré čáře. Hosté přišli o pásmo.
53:39
Bicek se po obrkoužení branky nacpal na pravý kruh a pokusil se z otočky napálit Trvaje. Ten ránu betonem vykopl.
53:25
Kladno rozjíždí další útok.
53:10
Zatím se jim to nepovedlo. Kometa pozorně brání.
52:46
Rytíři se snaží usadit v útočném pásmu.
52:35
Nahození ze středního pásma ukryl pod lapačku před najíždějícím Kuchlerem Trvaj. Hráči obou celků si mohou odpočinout - komerční přestávka.
52:15
Hosté se znova urbánili. Už se hraje 5 na 5.
51:56
Po špatné přihrávce vyvezl kotouč až do útočného pásma Hovorka.
50:47
Nyní rozehrávala Kometa trošku vlažně, takže se musí vracet až k Trvajovi.
50:07
Marek Posmyk (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
50:07
Clonícího Žižku trefil jeden z Kladenských do chráničů a Žižka ujížděl téměř sám. Faulován se pokusil o technické zakončení, které Chábera odjíždějící z brány tak tak trefil betonem.
48:45
Za branou Chábery zůstal ležet Dlouhý a hosté se vydali do útoku. Než stihl Dlouhý vystřídat, vznikl v obraně Komety pořádny zmatek. Jiří Trvaj předvedl několik parádních zákroků. S problémy vyrazil i ránu Kameše, ke kterému se puk odrazil přesně na střed modré čáry.
47:07
Poté co v brněnské obraně neuspěl Bicek, vyrazil do protiútoku Holec. Na nic nečekal a z levé strany tvrdě vypálil příklepem. Chábera sice střelu jen vyrazil, ale nikdo z hráčů Komety před ním na dorážku nečekal.
46:53
Po upadnutí Zohorny jeli hosté tři na dva. Ovšem Lepine se nedostal ani ke střele.
45:24
Růžička krásně našel najetého Látala, jenž ujel domácím bekům a jemnou tečí nechal vyniknout Trvajův beton. Krátce po něm pálil těsně vedle ještě Bicek!
44:59
Ten skončil nepřesnou přihrávkou.
44:41
Zohornova zadovka byla nepřesná a založila hostující útok.
44:16
Kladno už je v plném počtu.Zůstává však u své brány.
44:00
Ovšem po tečované střele vyhazuje puk Eberle a odchází střídat.
43:43
Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu.
43:23
Eberle opět vyhodil.
42:59
Kometě se v přesilové hře nedaří.
42:38
Valský výborně zapracoval, objel Trvajovu bránu a poslal kotouč zpět do svého obranného pásma.
42:23
Z levé strany pálil švihem Dlouhý. Mířil nad beton Chábery, kde byla ještě brankářova lapačka.
42:08
Aktivní Jozef Balej si vynutil faul Michala Pavlů (KLA), jenž je potrestán za držení protihráče.
41:44
Malec si sjel za bránu Chábery a pokusil se přihrát před brankoviště, kde trefil něčí brusli.
41:09
Když vraceli Hruška s Hovorkou na led, Svoboda po hezké zasekávačce procvičil Cháberovu lapačku.
41:01
Látal obkroužil domácí bránu, nahrál na modrou, odkud jeho spoluhráč vyslal hodně nepřesnou ránu.
40:30
Patera si dobře višml, že Bicek cloní Trvajovi a nahodil kotouč od pravého mantinelu na bránu. Trvaj kotouč našel v náruči.
40:10
Ze začátku hrají oba týmy ve čtyřech hráčích.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Chábera 14 - Trvaj 9 Střely na branku po dvou třetinách: 27:17 Třetí třetina začně přibližně v 19:44.
Nádherný hokej nahoru dolů byl k vidění v brněnské KAJOT ARENĚ ve druhé dvacetiminutovce. Brno svůj tlak dokázalo násobit i díky přesilovým hrám, ovšem přes vyložené šance zůstalo skóre zatím 1:0. Šance měli i hosté. Kdyby se jim podařilo vyrovnat, nikdo by se tomu nemohl divit.
40:00
39:32
Petrovický krásnou křižnou přihrávkou našel Holce, jenž z první trefil nastavenou hůl protihráče.
39:12
Kometa má puk na holích.
39:07
Milan Hruška (KOM) a Marek Hovorko (KLA) dostanou dvě minuty za hrubost. Něco si vysvětlovali u Trvajovy brány, což se rozhodčím nelíbilo.
38:53
Nejprve se před Trvajem hezkou ranou prezentoval Patera, jenž trefil beton a z následného protiútoku zůstal mezi kruhy ze druhé vlny najetý Zohorna. Ovšem puk mu před střelou sjel z hole.
38:26
Divíšek nahrál z rohu mantinelu před bránu, kde byl najetý Holec, jenž kotouč jemně usměrnil jen do náruče Chábery. Hosté mohou konečně střídat.
38:13
Kováčik pálil mimo.
37:59
Kladno už musí být hodně unavené.
37:26
Hezká kombinace byla pro Čermáka příliš na paty.
37:08
Brno zůstává v blízkosti Chábery.
36:51
Hynek Zohorna si sjel z levého kruhu blíže bráně a zamířil do náruče Chábery.
36:33
Erat s Petrovickým doráželi z přesprostřední blízkosti Chábery. Ovšem kvůli hákování Kuchlera (KLA) nestihl zakončit. Kometa má další výhodu přesilové hry.
35:53
Svoboda zůstal před Cháberou na chvíli sám, zpracoval nahrávku a vypálil těsně nad břevno.
35:41
Až teď je Kometa v útočném pásmu.
35:01
Lukáš s Eberlem výborně sbírají vteřiny v obranném pásmu Komety.
34:22
Nyní se jako blesk z čistého nebe zjevil Čermák před Cháberou, položil si jej, ale při zasunutí puku do prázdné brány mu sjel kotouč z čepele.
34:02
Čermák však přihrával na slepo jen na hůl protihráče.
33:55
Kolem mantinelu jedoucího Jakuba Svobodu nedovoleně přidržel Jason Lepine (KLA). Obránce Kladna si na dvě minuty odpočine.
33:11
Knotek s Kallou nepříjemně zatopili domácí obraně. Na kotouč směřující před bránu si však nikdo nenajel a následnou Knotkovu střelu z otočky Trvaj našel v lapačce.
32:37
Bicek se prohnal středním pásmem, najel si na přihrávku za modrou čarou a z velké dálky hodně minul bránu.
31:52
Na druhé straně musel dobrý reflex předvést i Trvaj, jenž zkrotil do lapačky tečovanou Valského střelu.
31:40
Káňa nabil na modrou čáru Žižkovi, který vyprášil beton Chábery.
30:47
Slovenský útočník ve službách Komety Petrovický dlouho čekal, komu nahraje a z levé strany se nakonec rozhodl vypálit. Bránu však minul.
30:16
Nadějně vypadající domácí útok zakončil Jakub Svoboda střelou do brusle Drtiny.
29:40
Kotouč padající na střed levého kruhu našel jako první Hluchý, jenž nekompromisní bombou napálil levou tyč!
29:05
Valský se dostal k ráně zblízka a trefil beton Trvaje.
28:45
Stejnou chybu jako Lepine udělal i Drtina. Poměrně klildný kotouč na modré čáře minul.
28:18
Jozef Balej vyvezl kotouč až do středního pásma.
27:57
Po chvilkovém útoku Komety hosté znova nedokázali přejet modrou čáru - ofsajd.
27:36
Ovšem Lepine zaváhal na modré čáře a musel se rychle vracet, aby zabránil brejku Petrovického.
27:15
I napodruhé se hosté usadili u Trvaje.
27:11
Tvrdý Posmykův projektil prolétl kolem natahujícího se Trvaje i pravé tyče.
26:58
Rytíři se ihned usadili v útočném pásmu.
26:51
Jiří Trvaj (KOM) podobně jako jeho protějšek vyhazuje kotouč do ochranné sítě a dostává dvě minuty. Trest odsedí Vojtěch Němec.
26:33
Dlouhého možný útok zastavuje Knotek. Kotouč mu vypíchl až do míst časoměřičů.
26:19
Řítící se Rytíři musí rychle brzdit svoji rychlost. Jejich útok a zároveň přečíslení tři na dva brzdí ofsajd. Hosté měli velkou smůlu, chybělo jim pár centimetrů.
25:54
Drtinova rána skončila na betonu pozorného Trvaje.
25:47
Druhé zakázané uvolnění Komety v krátké době.
25:25
Trošku zbrklá rozehrávka však znamená domácí icing.
25:15
Hráči Komety dostávají diváky do tempa.
25:03
Hra se opět stěhovala před Cháberu. Hručka si vyjel od mantinelu na pravý kruh a schovanou střelou těsně minul.
24:45
Na druhé straně výborně zblokoval přečíslení dva na jednoho obránce Kováčik.
24:07
Hynek Zohorna se na chvíli zjevil před Cháberou sám, ovšem z otočky pálil těsně vedle pravé tyče.
23:29
Domácí kapitán Bičánek nyní uhasil nebezpečnou situaci. Kuchler byl mezi kruhy uplně sám, ovšem trefil hranu brusle padajícího hráče Komety.
22:58
Bicek hezky tečoval nahození od modré čáry. Kotouč projel těsně kolem levé tyče.
22:28
Eberle rýsoval svoji prudkou nahrávku na Hluchého, jenž projel do útočného pásma rychleji než kotouč - ofsajd.
22:08
Nyní si u rozhodčího stěžovali Libor Procházka a Roman Erat. První na neodpískaný faul a druhá na odpískané zakázané uvolnění. Obě chtěli situaci posoudil přesně naopak.
22:03
Vše uklidnil až Tomáš Malec.
21:34
Rytíři se natlačili za domácí bránu.
21:10
Divášek nyní v přečíslení dva na jednoho poslal kotouč Jakubu Svobodovi na paty.
20:45
Bičánkovo nahození od modré čáry tečoval těsně vedle brány Tomáš Divíšek.
20:24
Hosté se začínají hned na začátku druhé části bránit. První domácí formace si vynutila zákrok Cháberu, jenž puk schoval do lapačky.
20:01
Zásahy brankářů v první třetině: Chábera 13 - Trvaj 8 Střely na branku: 14:8. Další třetina začně přibližně v 18:53.
V první třetině jsme v podstatě neviděli žádný klidný hokej. Nejprve byli na koni domácí, na které navázalo kolem sedmé minuty Kladno. Ovšem i díky nedisciplinovanosti hosté svůj tlak ztratili a dostali se do náporu Brněnských. Kometa jej zužitkovala v deváté minutě hezkou brankou obránce Tomáše Žižky.
20:00
19:40
Malec se z první opřel do puku a jen těsně minul levou hostující tyč!
19:25
Bičánkovo nahození od modré čáry trefilo jen protihráče.
19:08
Kometa je v útočném pásmu.
18:44
Po hezkých nahrávkách se kotouč dostal na modrou čáru k Bičánkovi, jenž z voleje mířil do šibenice. Ovšem Chábera si jeho ránu efektním semaforem schoval do lapačky.
18:32
Podobně jako Chábera nyní vyhodil kotouč i asistent kapitána Libor Procházka. Má však štěstí, protože jej otřel o mantinel.
18:15
Kotouč vyhodil Hovorka.
17:52
Po zmatcích ve své obraně nakonec Chábera vyhazuje puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest odsedí Patera.
17:43
Dnes útočně laděný Tomáš Malec vyjel podpořit Erata a Káňu.
17:14
Až nyní k Cháberovi doklouzalo nahození z pravého křídla a kladenský brankář hru raději uklidňuje.
16:59
Bičánek výborně udržel kotouč u modré čáry, nahodil jej na Cháberu, který jen vyrazil. Divíšek měl velkou šanci, ale prohrál souboj s domácím bekem, který puk rychle uklidil. Hosté zahráli na icing, takže musí zůstat stále u Chábery. Už jsou hodně vyčerpaní.
16:35
Hosté jsou kompletní, ale stále se musí bránit.
16:06
Ve výborné pozici byl po Bičánkově žabce Jakub Svoboda, jehož střela byla zblokována.
15:47
Hodně odvážné kladenské vyhození po mantinelu se ve středním pásmu odrazilo od domácí střídačky. hra byla přerušena.
15:37
Domácí komninace směřovala na modrou čáru, kde kotouč o pár centimetrů utekl Žižkovi do středního pásma.
14:52
Dragoun se hnal za kotoučem neohreoženě i v oslabení a získal alespoň pár vteřin.
14:36
Kometa zamotala hosty v obranném pásmu a výsledkem je vyloučení Marka Posmyka, jenž podrazil Petrovického.
13:40
Domácí rychlík Holec se vzteká na rozhodčího, který pískal icing, i když byl domácí útočník u kotouče o vteřinu dříve.
13:21
Malec zachytil kotouč letící z obranného pásma Kladna rukou již ve středním pásmu, takže ihned poté, co si jej hodil na led zpět v útočném pásmu, byl pískán ofsajd.
12:46
I díky komerční přestávce si nyní mohou domácí borci odpočinout.
12:39
Po chvilkovém domácím náporu nahodil puk od modré čáry jen do Lukáče Radim Bičánek.
11:53
V závěru přesilové hry dostal kotouč na pravý kruh obránce Drtina, jenž vypálil švihem do vyrážečky pozorného Trvaje.
11:41
Kladenský tlak pokračuje.
11:22
Drtinovo nahození málem tečoval Hovorka. I tak projelo těsně vedle pravé tyče.
10:15
To stejné se podařilo i druhému útočníku Komety Čermákovi.
09:57
Dlouhý kotouč vyhodil.
09:47
Radim Bičánek (KOM) inkasuje dvě minuty za hákování. Přesilovou hru si zahrají i Rytíři.
09:34
Hovorkova rána vypadla Trvajovi z výstroje. K velké smůle hostů však u branky Trvaje na dorážku nikdo nebyl.
08:36
Kometa právě vstřelila branku!Rychlé přečíslení sehráli domácí na jedničku. Jakub Svoboda na pravé straně nahrál Tomáš Divíškovi, jenž se neukvapil a počkal s hezkou žabičkou na najetého obránce TOMÁŠE ŽIŽKU. Ten svojí šestou trefou sezóny posílá domácí do vedení. Trefil se přesně mezi nohy Chábery. Asistence: Jakub Svoboda, Tomáš Divíšek.
08:05
Hovorka se dostal od levého mantinelu až před Trvaje, zamíchal rukama a bekhendem napálil levý beton domácího gólmana.
07:37
Domácí dobíjejí kotouč za vlastní branou. Hosté jej drží čelem k mantinelu. S tím se těžko něco dělá.
06:58
Kuchler dlouho čekal za Trvajovou branou, komu nahraje a nakonec se rozhodl, že vyjede a zkusí brankáře Komety překvapit. Ten však nechal u pravé tyče beton.
06:38
Po dlouhé Kováčikově nahrávce se na modré čáře marně natahoval Jan Káňa - icing.
06:19
Ze hry měla ze začátku i díky přesilové hře více Kometa. Nyní se poměr obrátil a aktivnější je Kladno.
06:10
Hosté přijeli do Brna s dobrou náladou. Nebojí se domácím v útočném pásmu zatopit.
05:50
Posmykovo nahození od modré čáry Trvaj vklidu chytl. Procvičil si levou ruku - lapačku.
05:42
Pořadatelé ještě čistí ledovou plochu, na které zůstalo po zákroku na Němce trošku krve. Vylučovat se však nebude.
05:42
Tvrdý zákrok inkasoval Vojtěch Němec. Domácí útočník se dlouho zvedal z ledu, rozhodčí hru přerušili a kmenový hráč Havlíčkova Brodu odjel na střídačku.
05:19
Lukáč se ocitl v první vyložené pozici zápasu. Ovšem ze tři metrů mu kotouč nesedl a proletěl daleko kolem tyče.
04:49
Milan Hruška nahrál na modrou Drtinovi, jenž pálil hodně vedle.
04:31
Rytířům se podařilo hru uklidnit.
04:16
Divíšek s Knotkem se natahovali po kotouči, ale jejich teče znamenaly vypadnutí puku na domácí střídačku.
03:51
Po delší době se do útočného pásma dostalo i Kladno. Je to však bez kotouče.
03:25
Tam se jej zmocnil Koreis, který s bekem na zádech vyjel před brankoviště a z otočky trefil beton.
03:00
Mladý Káňa se tlačil před bránu, ale zboku mu to nevyšlo. Kotouč skončil za branou Chábery.
02:47
Rytíři jsou v plném počtu. Hraje se 5 na 5.
02:19
Brno se usadilo kolem Chábery, ovšem Holcova rána se svezla po mantinelu až do středního pásma.
02:08
První pokus v přesilové hře patřil domácímu Čermákovi. Zavezl kotouč do pásma po levé straně a nahodil jej na Cháberu, který raději přerušil hru. Kotouč držel v lapačce.
01:52
Hned po buly Kladno znova vyhazuje.
01:47
Němec v rohu kluziště neudržel kotouč a Kameš jej s tečí mantinelu poslal mimo hrací plochu.
01:28
Začíná zpoza vlastní brány.
01:14
Kometa se v útočném pásmu neusadila.
00:47
Dlouhý pálil z dálky a dorážku mu znemožnil faulem Jason Lepine. Dostává dvě minuty za sekání a Kometa hraje přesilovou hru.
00:38
Bicek se nebojácně porbíjel do útočného pásma, ale Dlouhý jej ke kotouči nepustil.
00:06
Hned po šesti vteřinách skončil kotouč za kladenské střídačce.
00:01
Do branek se od začátku postaví Jiří Trvaj a Jan Chábera. Brněnský gólman minule v Plzni střídal již v první minutě, kdy musel zpoza zad lovit dva puky. To Rytíř Chábera se vyznamenal proti Zlínu. Například Lešku vychytal při dvou soubojích tváří v tvář.
Brněnský stadion je poměrně solidně zaplněný. Očekáváme návštěvu kolem sedmi tisíc diváků.
Na led KAJOT ARENY už přijeli na velkého pískotu hosté z Kladna.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Ostrčil, Bičánek (C), Švrček, Hruška, Malec - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Káňa, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Křivohlávek, Balej, Svoboda Jakub, Divíšek, Němec. Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Procházka, Patera (C), Bicek, Lukáč, Kalla, Kuchler, Lepine, Drtina, Hluchý, Eberle, Hovorka, Látal, Posmyk, Dragoun, Pavlů, Kafka, Valský, Růžička, Knotek, Kameš. Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel.
V KAJOT ARENĚ dnes půjde o hodně důležité tři body. Venkovní tým je před Kometou o šest bodů a je devátý. To Kometa je na desátém místě s počtem 53 bodů. Uvidíme, zda Brno dokáže stáhnout poměrně velký rozdíl, který narostl po kladenské výhře z minulého týdne. Dnes chce jihomoravský celek a všichni diváci odvetu.