Brno - Zlín | ONLINE | 26.2.2012 18:10 | Tipsport Extraliga 2011/2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Díky za pozornost. Loučím se s vámi ze slavící KAJOT ARENY, kde si domácí hráči užívájí děkovačky s diváky.
Je konec. Kometa vítězí o tři branky a kráčí do předkola play-off a to stejné čeká i Zlín. Uvidíme, z jakých pozic kdo postoupí, zápas ve Vítkovicích se totiž teprve hraje.
Nejlepší hráči zápasu: Jiří Trvaj - Petr Holík.
Zákroky brankářů ve třetí části: Sedláček 9, Trvaj 11.
60:00
Konec zápasu.
59:28
Puk se dostal d ostředního pásma a Kometa jej veze až za Trvaje.
59:12
Kometa drží kotouč v útočném pásmu. Od modré nakonec pálil Švrček. Sedláček si na jeho střele smlsl a lapl ji do náruče.
58:59
Brno pokazilo přesilovkovou rozehrávku - zakázané uvolnění.
58:37
Lukáš Finsterle (ZLN) osedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
58:36
Kapitán Čajánek vypálil od pravého mantinelu mimo.
58:12
Po velké hrubce Zlína to hořelo před Sedláčkem. I když se nejprve Dlouhý dostal za bránu, stihl puk vrátit mezi kruhy, zde jej posunul Divíšek na Hrušku, jenž chumel těl nepropálil. Nebo propálil, ale zasekl se na posledním - Sedláčkovi.
57:23
Erat byl vytlačen až k modré čáře a musel puk nahodit na bránu. Hodně minul.
56:56
Kometa kombinuje v útočném pásmu.
56:47
Namísto přesilovkového zámku Komety je tu další přerušení hry a i vyloučení. Petr Zámorský (ZLN) a Jozef Kováčik (KOM) dostávají oba 2+2 minuty za hrubost.
56:25
Podruhé a v klidu vyhazuje kotouč Zámorský.
56:07
Ševci se zatím brání.
55:28
Petr Čajánek (ZLN) inkasuje dvě minuty za krosček. Domácí Miroslav Holec dostává osobní desetiminutový trest. Kometa hraje přesilovou hru.
55:20
Čtvrtá hostující formace je dnes velice aktivní. Svým pohybem dělá Kometě velké problémy.
54:55
Po zlínském náporu prošel puk na modrou čáru až k Linhartovi. Obránce PSG se rozhlédl a vypálil do chumelu těl. Puk našel Trvaj v náruči.
54:02
Stadion zajásal nad vyhlášením výsledku zápasu Mountfield - Kladno (2:1).
53:36
Po vhazování minul od modré čáry Milan Hruška.
53:03
Holec a Jaroslav Svoboda byli v přečíslení dva na jednoho. Holec vylsal přes hůl obránce Zlína žabičku, kterou netrefil ani hráč Zlína ani Jaroslav Svoboda před prázdnou bránou. V hledišti to jen zahučelo.
52:46
Důrasova rána z pravého kruhu prosvištěla kolem pravé tyče.
52:17
Jakub Svoboda byl vyslánem svýj jmenovcem Tomášem, a kdyby kotouč zpracoval, mohl jet na Sedláčka sám. Nestalo se tak.
51:50
Odvážné Trvajovo vyhození k pravému mantinelu zachytil Finsterle a ihned puk nahodil zpět směrem do brány. Trvaj jeho bekhend v polidu chytil.
51:33
Po předešlých emocích se hra opět zklidnila.
50:36
Kováčik chyboval v obranném pásmu a Vlach hned hledal výhodně najetého spoluhráče. Přihrávka mezi kruhy však nebyla přesná.
49:42
Veselý měl velkou rychlost a po projetí středního pásma vypálil. Bránu minul, ale puk se odrazil zpět do brankoviště, kde Trvaj zvláštně upadl a puk projel před odkrytou branou. Nikdo z hráčů PSG tu však nebyl. Po následném přerušení museli rozhodčí brzdit emoce Veselého a Hrušky.
49:21
A máme tu další společné vyloučení. Tomáš Linhart (ZLN) 2+2 minuty za hrubost a Tomáš Žižka (KOM) 2+2 minuty za hrubost a navíc 10 minut osobní trest za nesporotvní chování. Hra pokračuje v počtu 4 na 4:
58:51
Hrát se bude 4 na 4.
49:01
Petr Zámorský (ZLN) je vyloučen za sekání. Zřejmě však jen oplácel, protože stejný trest dostává i Jakub Svoboda (KOM). Diváci hlasitě pískají. Verdikt sudích se jim nelíbí.
49:01
Zámorský zasáhl Jakuba Svobdou holí do obličeje a hned jej chtěl usměrnit Divíšek. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
48:32
Vlach obkroužil bránu Trvaje a posunul puk do brankoviště, kde číhal Kubiš. Ten byl bráněn Malcem a ze souboje vyšel lépe obránce Komety, který si kotouč odvezl.
48:07
Kometa v oslabení opět vyhodila a vrátí se do plného počtu.
47:11
Důras zabral u mantinelu a namazal puk Čajánkovi, jenž z jasné pozice na pravém kruhu pálí do náruče nachystaného Trvaje.
46:54
Zámorského střela od modré prolétla těsně kolem pravé tyče. Trvaj by se k ní přesunout nestihl.
46:37
U levého mantinelu zabojoval Švrček a vyhodil.
46:25
Zámrský měl na modré čáře málo času a Holec jeho puk, jenž měl směřovat podél mantinelu za bránu, tečoval do diváků.
46:10
V oslabení se objevuje na ledě Petrovický, takže zraněn není.
46:10
Po dvou zákrocích hostů v rámci mezí přichází držení Tomáše Žižky (KOM). Diváci si nejrpve mysleli, že půjde ven jeden z hostů. Jakmile zjistili, že si sedne Žižka, ozval se hlasitý pískot.
45:49
Zlínský odchovanec Žižka zahájil na levé straně nebezpečnou akci, ve které prodloužil hru na Divíška. Ten z levého kruhu pálil do hrudi Jakuba Sedláčka.
44:46
Rozvážnou domácí rozehrávku hsoté napadají jako vosy. K puku se dostal Ondráček, jenž vypálil z mezikruží. Jiří Trvaj jeho pokus holí vytěsnil do ochranné sítě.
44:20
Hraje se 5 na 5.
43:42
Malec pálil od modré čáry a dorážet se snažil Holec, jenž byl podražen. Rozhodčí mlčí, hosté vyhazují a odjíždějí střídat.
43:17
Z úhlu prověřil Trvajovu lapačku Melenovský.
43:05
Po Žižkově nahození od modré čáry drží kotouč Sedláček v náruči. Před ním se chytli Linhart (ZLN) s Dlouhým (KOM). Po zásluze dostanou oba dvě minuty za hrubost.
42:29
Kováčik napřáhl na modré a všiml si, že před branou číhá Čermák. Vyslal na něj střílenou přihrávku, kterou útočník Komety nedokázal zpracovat.
42:20
Petr Zámorský (ZLN) dostává po faulu na Jakuba Svobodu dvě minuty.
42:10
Finsterle se pokusil nahodit puk na Trvaje z úhlu, který byl už za brankovou čarou a trefil boční síť. Krátce na to musel hasit nebezpečí Trvaj znovu. Před Fořtem rychle přikryl puk.
41:25
Erat se prohnal do útočného pásma po pravém křídle a po otočce chtěl nabít Koreisovi. Jeho myšlenku však přečetl jeden ze Zlíňáků a kotouč protečoval do středního pásma.
41:01
Při rodícím se přečíslení dvou na jednoho brněnskou akci rozhodčí přetíná hvizdem. Na ledě totiž zůstal ležet Róbert Petrovický, který byl zřejmě někým dohrán mimo aktuální dění. Po chvíli odjíždí střelec úvodní branky na střídačku.
40:29
Z velké dálky procvičil Trvajovu lapačku Linhart. Brankář Brna hned rozehrál.
40:01
Začala třetí třetina.
Branka Radima Bičánka v dvojnásobné početní výhodě byla jeho první letošní sezóny. Kapitán Komety čekal na gól bez měsíce celý rok.
Druhou dvacetiminutovku načal přesilovkovou trefou zlínský štírek Petr Holík a vypadalo to, že bude zápas znova pořádně dramatický. Ovšem díky využité přesilové hře pět na tři Brno znovu odskočilo na dvoubrankový rozdíl, který dvě minuty před druhou přestávkou zvýšil obránce Vašíček.
Další třetina začne přibližně v 20:00.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Čermák zaútočil po levém křídle, nechal kotouč do tandemu Bičánkovi, jenž trefil před sebou blokujícího obránce.
39:03
Kometa drží kotouč na holích a trošku nebezpečně kombinuje v obranném pásmu. Mohlo by se jí to vymstít.
37:20
Kometa právě vstřelila branku!U levého mantinelu vybojoval kotouč Holec a poslal jej na modrou čáru. Zde byl nachystán JIŘÍ VAŠÍČEK, jenž udělal krok směrem k bráně a vypálil příklepem. Jeho prudká rána zapadla přesně do levé šibenice. Obránce Komety tedy oslavuje návrat do sestavy po jednozápasové pauze brankou. Asistence: Miroslav Holec, Róbert Petrovický.
37:13
Po levém křídle uháněl do útočného pásma Němec, kterého bránil poslední obránce Zlína Hamrlík. Brněnský hráč se rozhodl pro střelu švihem a kolem nohy Hamrlíka trefil lapačku.
36:28
Pak se domácí dostali do útočného pásma a i když Čermák vykroužil ladný oblouk a nedostal se s pukem do středního pásma, rozhodčí hru přerušil. Jaroslav Svoboda se totiž u brány Sedláčka zaklínil s Filipem Čechem a bránu posunuli.
36:05
Hra se zklidnila a na chvíli přesunula do středního pásma.
34:58
Jako lavina se valil na brněnskou bránu útok první hostující formace. Trvaj nakonec vyjel trošku z brány a před Holíkem byla prázdná brána. Mladý útočník těsně minul a jeho ránu navíc neuvěřitelným zákrokem holí pojistil natahující se Trvaj.
34:20
Holec dostal pěknou nahrávkou na levé křídlo a pokusil se propálit Sedláčka do pravé šibenice. Brankář Zlína byl rychlejší a ramenem skulinku utěsnil.
33:39
Radek Dlouhý (KOM) inkasuje dvouminutový trest. Stejně tak Roman Vlach (ZLN) - hrubost. Osobní trest na 10 minut inkasuje Petr Čajánek, jenž na střídačce udeřil holí do plexiskla.
33:39
Brno pokračuje v početní výhodě. Po pasu na modrou čáru se do puku opřel falšný obránce Čermák a vyprášil pravý Sedláčkův beton.
32:41
Kometa právě vstřelila branku!Dvojnásobnou početní výhodu Kometa využila po 15 vteřinách. RADIM BIČÁNEK se na modré čáře nejrpve rozhodoval, co s pukem provede a když si všiml, že Divíšek Sedláčkovi cloní, vypáli. Vyplatilo se. Puk prolétl kolem levé ruky Sedláčka až do sítě. Asistence: Tomáš Divíšek.
32:26
Buly vyhrálo Brno.
32:24
V souboji před branou sekl Petr Čajánek (ZLN) Milana Hrušku. Kometa si také zahraje dvojnásobnou přesilovku. Bude trvat 39 vteřin.
32:16
Holec zblízka nevypálil, jeho pokus někdo zblokoval.
31:52
Brno je nastěhováno v útočném pásmu.
31:32
Kováčik tedy vybruslil zpět na modrou čáru a ihned pálil do náruče Sedláčka.
31:22
Obránce Kováčik předvedl neuvěřitelný průjezd přes celé hřiště, kličkou se zbavil i posledního beka Zlína, ale při zakončení mu před Sedláčkem puk přeci jen ujel z hole.
31:03
Vylučovat se bude na druhé straně. Hosté hráli v šesti. Trest odsedí Filip Čech (ZLN).
31:00
Melenovský zaměstnal domácí obranu a nakonec za branou Trvaje upadl zřejmě po domácím faulu. Díval se na rozhodčího, který však nevylučoval.
30:20
Na druhé straně skončila hostující akce ofsajdem.
29:51
Zajímavou kombinaci předvedli domácí. Erat nakonec hledal ve druhé vlně najetého Holce, ale puk se od Veselého brusle odrazil mimo dosah brněnského střelce.
29:18
Hned po něm zkoušel štěstí z otočky Vojtěch Němec, ale pozorný Sedláček si připsal další úspěšný zákrok. Puk vyrazil nejrpve nad sebe a poté, co dopadl na led, zachycení dokončil.
28:54
Dlouhý se prokličkoval až před bránu a jeho střelu se štěstím vyrazil Sedláček.
28:19
Puk se nakonec z ničeho nic dostal před Sedláčka, který po něm skočil jako tygr, ale minul. Jaroslav Svoboda ani Hynek Zohorna ale vypálit nestihli.
27:55
Kometa obléhá Zlín v útočném pásmu.
27:12
Po chybě v obranném pásmu musel nebezpečí hasit Trvaj. Ondráček měl na pravém kruhu rychlost, ale rozhodl se pro střelu. Trvaj ji chytl do lapačky.
26:52
Vypadá to, že vstřelená branka zapla zlínské motory.
26:34
Zlín právě vstřelil branku!Hosté se prosadili v přesilové hře. Zpoza brány nahrál Důras křižně před braknoviště, kam si sjel PETR HOLÍK a i když trefil výstroj Trvaje, puk po odrazu skončil v bráně. Asistence: Michal Důras, Ondřej Veselý.
26:27
Zlín už je u Trvaje.
26:02
Domácí se dostali do středního pásma a přihrál si rukou, rozhodčí hru přerušil
25:57
Hezkou přihrávku na Důrase vymýšlel Galvas, ovšem zlínský útočník se po puku u Trvaje natahoval marně, projel mu půl metru od hole.
25:20
Do ramene Trvaje zamířil Leška. Brankář Komety měl velké štěstí.
25:03
Galvas hledal spoluhráče na levém kruhu, ale minul.
24:52
Které hosté stejně vyhráli.
24:48
Čajánek je vyloučen z buly.
24:48
Kapitán Komety Radim Bičánek dostane dvě minuty za napadení. Hosté budou hrát 32 vteřin pět na tři.
24:16
Hezkou přihrávku dostal na pravý kruh kapitán Čajánek a opřel se do puku z první. Trvaj jeho příklep v přesunu zachytil na hrudi a vysloužil si potlesk diváků.
24:03
Jeden z beku Zlína chyboval na modré čáře a puk se dostal do středního pásma.
23:37
Hamrlíkovo nahození se pokoušel tečovat před branou osamocený Leška, ale minul jej. Puk prolétl až do rohu kluziště.
23:27
Hned po buly si na modré čáře vyměnili beci puk a Hamrlík pálil z první do pravého betonu Trvaje. K dorážce se dostal Holík, jenž trefil protější beton brankáře Komety a chytl se za hlavu.
23:20
Jiří Vašíček (KOM) srazil Kubiše k ledu. I když si u rozhodčího stěžuje, dostává dvě minuty za faul loktem.
22:54
Prudkou Kubišovu přihrávku nedokázal Fořt najetý na levém křídle zpracovat a tečoval ji do hlediště.
22:11
Ondráček s Tesaříkem trefili domácí hráče a Řezníček následně minul bránu.
21:20
Čajánek s Veselým se dostali do přečíslení dva na jednoho, zlínský kapitán na svého spoluhráče nasměroval žabku, která Veselému před Trvajem přeskočila hůl.
20:17
Z pravé strany pálil nepříjemně Němec. Sedláček vyrazil.
20:01
Začala druhá třetina.
Po první části vedou domácí o dvě branky. A o stejný počet vedou i ve střelbě, na Sedláčka totiž vypálili 12krát. Vedení se dá považovat za zasloužené, i když Kometa obou branek dosáhla v oslabení. I hosté si vypracovali slibné příležitosti, jeblíže brance byl kapitán Čajánek, jenž pelášil na Trvaje sám. Ovšem i kvůli jeho minele je stav 2:0.
Další třetina začne přibližně v 19:03.
20:00
První třetina skončila.
19:45
Ne, hra se přelévá z domácí hole na soupeřovu, ale neděje se tak v oblasti před brankáři.
19:30
Zlínští si opět poradili. A sami pojedou na steč.
19:20
Nebyl však moc úspěšný a musí si to zopakovat.
19:01
Domácí rozjíždějí zpoza vlastní brány útok v poslední minutě.
18:23
Mladý Holík pálil z otočky na Trvaje, který poprvé nepředvedl příliš jistý zákrok, ale proti Holíkově ráně už byl úspěšnější. U levé tyče ještě dvakrát dorážel Köhler, ovšem puk skončil za branou.
18:11
Krátce po návratu do plného počtu se Brno dopustilo zakázaného uvolnění.
17:46
Petrovický přihrál do středního pásma Holcovi, jenž z útočného pásma narýsoval zpětnou "spořící" přihrávku do obranného.
17:25
Hosté se v útočném pásmu neusadili. Malec poslal puk k Sedláčkovi.
17:05
Puk vyvezl do středního pásma, za modrou čarou udělal nečekanou kličku a nahrál rozjetému Holcovi. Jeho přízemní ránu Sedláček tak tak vykopl pravým betonem.
16:53
Zlín se dostal do náporu, ze kterého Kometu dostal Čermák.
16:21
Hamrlíkovu bombu od modré čáry tečoval těsně vedle pravé tyče Vlach.
16:05
Milan Hruška (KOM) podrazil hostujícího Vlacha a bude potrestán. Hosté si zahrají třetí přesilovou hru. V prvních dvou dostali gól.
15:55
Druhá zlínská formace se usadila v útočném pásmu a po chvíli hraní u mantinelů se dostal puk na modrou čáru. Lukáš Galvas vypálil přímo do lapačky Trvaje.
15:40
Důrasova nahrákva na Galvasa byla nedovolená - rukou. Hosté se kvůli tomu musejí stěhovat zpět do středního pásma.
15:13
Švrčkovu ránu od modré Sedláček nechytil a Divíšek s Tomášem Svobodou se pokoušeli dorážet. Zlínský gólman však zaváhání napravil a v leže zachytil kotouč ležící před brankovištěm pod lapačku.
15:00
Ovšem brněnský obránce Milan Hruška zachytil hostující rozehrávku, jako velká voda vlétl do útočného pásma a snažil se z pravé strany nahodit puk před bránu. Přihrávka však skončila v náruči Sedláčka.
14:23
Hra se uklidnila. Zlín se pokouší vrátit do utkání.
14:17
Leoš Čermák byl natlačen na Sedláčka, zalehl jej, a proto musel rozhodčí přerušit hru. Kováčik už se přitom chystal ke střele od modré čáry.
14:12
Berani se dostali do plného počtu a mohou si odpočinout.
13:48
Hruško nahození zpracoval Čermák a vypálil z pravého křídla těsně vedle.
13:30
Až po Divíškově ráně, která se po mantinelu svezla až do středního pásma se osvobodili.
13:00
Hosté jsou obranném pásmu dlouho.
12:46
Kometa však zůstala v pásmu.
12:21
Divíšek narýsoval krásnou nahrávku před odkrytou bránu na Tomáše Svobodu, jený skákající puk minul!
12:05
A domácí zůstali v pásmu.
11:58
Bedřich Köhler (ZLN) inkasuje dvouminutový trest za hru vysokou holí. Brno bude hrát poprvé v utkání přesilovou hru.
11:47
Ovšem Brno se do zakončení nedostalo.
11:42
Puk končí po odrazu od hostující hole na střídačce Zlína. Vhazovat se bude před Sedláčkem.
11:13
Boj se odehrává nejen před brankáři, ale i ve středním pásmu, kde si hráči nedarují ani centimetr ledové plochy.
10:05
Petr Čajánek vypíchl kotouč na modré čáře, újížděl na Trvaje sám, zvolil zakončení příklepem a asi o 20 cm minul brněnskou bránu. Ještě se pak ohližel na rozhodčího, ale faulován nebyl.
09:19
Hruška následně nezazmatkoval, opět na modré čáře posunul puk na brněnského kapitáne, jenž si popojel na levý kruh a příklepem napálil hruď Sedláčka.
09:05
Krátce po buly minul od modré čáry Bičánek.
09:00
Puk směřující na modrou čáru zachytil Tomáš Malec a ihned jej vypálil na Sedláčka. Těsně před brankářem změnil dráhu kotouče zřejmě Jakub Svoboda a skončil až v ochranné síti. Zlínští i brněnští hráči si jedou odpočinout ke střídačkám, přichází komerční přestávka.
08:42
Kometa se vrátila do plného počtu a hraje s velkou chutí.
07:15
Kometa právě vstřelila branku!A LEOŠ ČERMÁK se nymýlil! I když téměř upadl, po kličce do forhendu poslal puk pod levým betonem Sedláčka, ten se odrazil do tyče a poté od Sedláčkova betonu do brány. Kometa vstřelila druhý gól v oslabení v tomto utkání a dvanáctý v sezóně. Bez asistence.
07:15
V oslabení ujel Čermák a fauloval jej Tesařík. Čermák pojede trestné střílení.
06:49
Petr Čajánek od pravého mantinelu nahrál na střed modré čáry, kde nikdo nestál. Puk končí ve středním pásmu.
06:35
Ovšem Kometa opět vyhodila.
06:25
Jiří Trvaj drží před rozjetým Köhlerem puk pod lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.
06:17
Jakub Svoboda vyhodil puk do středního pásma a odjel na střídačku
06:00
Od modré pálil Hamrlík a jeho střela prolétla vedle levé tyče.
05:56
Tomáš Svoboda (KOM) podrazil útok zakládajícího beka Tesaříka. Zlín si zahreje další přesilovou hru. Trest je nakonec za faul kolenem.
05:09
Švrček pálil od modré a Sedláček puk vyrazil před sebe. Nikdo nevěděl, kde puk je, dokud jej nenašel Řezníček a odpálil jej do bezpečí.
04:50
Útok Komety se vydal podpořit bek Žižka, ovšem jeho finální přihrávka směřovala za bránu, kde ji Dlouhý nezpracoval.
04:10
Jakub Koreis přeslechl píšťalku sudího a pokusil se po ofsajdu vypálit. Sedláček puk chytil a zlínští borci se do útočníka Komety nepusitili, zřejmě hvizd také příliš dobře neslyšeli.
03:40
Od modré pálil po ledě Řezníček. Jeho rána byla hodně slabá a Trvaj si na ní procvičil pravý beton.
03:05
Kometa právě vstřelila branku!V oslabení dohnal vyhozený kotouč slovenský legionář RÓBERT PETROVICKÝ a v samostatném úniku předvedl hezký bekhendový blafák. Asistence: Milan Hruška.
02:48
Zámorskému puk na modré čáře uskočil z hole do středního pásma.
02:40
Až nyní se hosté dostali do pásma.
02:17
Ve středním pásmu výborně zapracoval Čermák a vypíchl hostující rozehrávku.
01:58
Napodobil jej i Kováčik.
01:42
Navrátilec do brněnské sestavy Vašíček hned vyhodil.
01:35
Jan Švrček (KOM) přidržel Vlacha a inkasuje dvě trestné minuty. Zlín hraje první přesilovku.
01:20
Kubiš zkoušel vypálit přes obránce. Brankář Komety puk vykopl betonem do rohu kluziště.
00:39
Čajánek v nadějné pozici přiťukl puk Veselému, jenž z levého kruhu treril Trvaje do pravého betonu.
00:12
Do zakončení z pravé strany se cpal Holík, ale bekhendem Trvaje nepřekvapil.
00:01
Utkání právě začalo.
V brankách od začátku nastoupí Jiří Trvaj a Jakub Sedláček.
Brněnští fandové už jsou nacpaní na stadionu a ladí hlasivky na poslední kolo základní části. Ve svém sektoru už jsou samozřejmě i fanoušci ze Zlína. Dnes ale asi moc slyšet nebudou. Už v pátek KAJOT ARENA zavírala své pokladny, bylo vyprodáno. Brněnský postup do předkola play-off nejvyšší české hokejové soutěže přišel po 25 letech. Očekávání jsou velká.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Malec, Hruška, Bičánek (C), Švrček, Vašíček - Němec, Čermák, Dlouhý - Holec, Petrovický, Erat - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Zohorna, Koreis, Jar. Svoboda. PSG Zlín: Sedláčka (Horčička) – Tesařík, Galvas, Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Míka – Fořt, Köhler, Čech Filip, Čajánek (C), Leška, Vlach, Ondráček, Kubiš, Melenovský, Finsterle, Holík, Veselý, Důras. Rozhodčí: Hradil, Kalivoda – Gebauer, Lederer.
Nejnebezpečnějšími hráči v týmech jsou Miroslav Holec, Leoš Čermák, Petr Leška a Bedřich Köhler. První tři jmenovaní přesáhli v kanadském bodování hranici třiceti bodů. Zlínský patriot Leška nasbíral bodů dokonce 40.
Posledních pět utkání Komety: Kometa – Vítkovice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0) Kometa – Slavia 3:4p (3:0, 0:2, 0:1 - 0:1) Karlovy Vary – Kometa 5:4p (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0) Mountfield – Kometa 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Ml.Boleslav – Kometa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Posledních pět utkání Zlína: Zlín – Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Sparta – Zlín 1:2pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Zlín – Karlovy Vary 2:3pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1) Vítkovice – Zlín 1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0) Zlín – Mountfield 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Oba týmy v posledním kole vyhrály. Kometa dokonce dvakrát venku v řadě. Poprvé vyzrála na České Budějovice (0:3), které podlehly také v pátek ve Zlíně (2:1) a následně přetlačila Mladou Boleslav ve ŠKO-ENERGO ARÉNĚ (2:3).
Utkání 52. kola, která přímo ovlivní postavení dnešních brněnských soupeřů v tabulce: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec HC MOUNTFIELD – Rytíři Kladno
Zatímco účast Komety v předkole play-off je jistá, Zlín se mu může vyhnout. Musel by však zůstat na šestém místě, kde má na Vítkovice a Kladno dvoubodový náskok. Ostatně podívejte se na důležitá místa tabulky sami: 6. Zlín – 76 bodů 7. Vítkovice – 74 bodů 8. Kladno – 74 bodů 9. Třinec – 73 bodů 10. Kometa – 72 bodů Ševci již nemohou dosáhnout na páté místo, kde má Mountfield čtyřbodový náskok. Stejně tak Kometa nemůže spadnout do play-out. Na jedenáctou Slavii má náskok šesti bodů.
Zdravíme vás z brněnské KAJOT ARENY. V beznadějně vyprodaném domácím stánku Komety se bude v posledním kole Tipsport extraligy 2011/2012 bojovat o výhodu domácího prostředí do předkola play-off, ale také o přímý postup do čtvrtfinále. O domácí prostředí bude bojovat Kometa a o udržení šesté příčky Zlíny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.


Články odjinud