Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Rostislav Martynek a specialista na HC Mountfield, Jiří Trvaj. Domácí nevstřelili svému soupeři z Brna ani branku a prohráli 0:3, střelecké mlčení týmu z jihu Čech proti Kometě pak trvá už 150 minut. Góly Komety nastříleli Tomáš Svoboda, Miroslav Holec a Jozef Kováčik. Z Českých Budějovic je to vše, příjemně strávený zbytek pátečního večera přeje Michal Špírek.
60:00
59:36
Rozhodčí před závěrečnou sirénou ještě potrestali za držení Němečkovy hokejky Jakuba Svobodu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, teď už jde jen o to, zda Českobudějovičtí vstřelí čestný gól a zkazí Trvajovi radost z další nuly.
56:20
Kovář už si po zbytek zápasu mnoho zákroků nepřipíše, nejvíce vysunutý hráč Komety se vyskytuje na polovině hřiště. Jihočeši si neví s brněnskou obranou rady.
55:05
Trvaj je pět minut od unikátního kousku - už druhý zápas po sobě může vychytat českobudějovické střelce. Vše sleduje 4805 diváků.
54:00
Zakázané uvolnění domácích, Kometa jistě kráčí za tříbodovým ziskem.
52:37
Divíšek již naskočil na led.
52:23
Žižka vyhodil puk ke Kovářovi, ani tuto přesilovku domácí nevyužijí.
51:20
Petrovický s bolestivou grimasou odjíždí z ledu, ale tam ho trenéři jistě pochvalně poplácají po helmě - centr zblokoval ránu Horny, Trvajovi dnes jeho spoluhráči vydatně pomáhají.
50:37
Tomáš Divíšek (KOM) - 2 min - hákování.
50:11
Hosté hrají v plném počtu. Kometa hru v oslabení přežila bez úhony, naopak dokázala přidat třetí gól do Kovářovy sítě.
49:05
Kometa právě vstřelila branku!JOZEF KOVÁČIK asi rozhodl o vítězi utkání. V oslabení se tento obránce po Dlouhého přihrávce dostal k pumelici, na kterou Kovář neměl nárok. Asistence: Radek Dlouhý, Leoš Čermák
48:30
Novák vystřelil od modré, jenomže protože před Trvajem nikdo nestínil, byl puk pro gólmana v modrobílém snadným soustem.
48:11
Roman Erat (KOM) - 2 min - vysoká hůl.
48:05
Erat to přehnal s razancí přihrávky, Trvaj se musí mít na pozoru, buly po jeho pravé ruce.
47:37
Komerční přestávka dává šanci Františku Výbornému vysvětlit svým svěřencům, jak že se ten kus černé gumy vlastně dopravuje do brány. Jihočeši mají na srovnání přes dvanáct minut, ve třetí třetině se ale do šance zatím prosadit nedokázali.
45:45
Trvaj do lapačky schoval další nahození soupeře. Jihočeši celkem už 135 minut hry nedokázali překonat brankáře Komety. V posledním vzájemném střetnutí si Trvaj dokráčel pro čisté konto, dočká se i dnes?
44:41
Kometa právě vstřelila branku!Kometa a její fanoušci slaví druhou branku v Kovářově síti! Do prázdné brány zakončoval po předložení puku od Petrovického MIROSLAV HOLEC. Toho nedokázal obsadit Kolarz, Kovář už se situací nemohl dělat vůbec nic. Asistence: Petrovický, Erat.
43:09
Českobudějovičtí se zrovna dvakrát ladně do útočného pásma nedostávají, hosté jejich akce likvidují bez větších problémů.
42:44
Kometa zatopila domácí obraně a Petrovický měl na hokejce druhou branku, jenomže kotouč se mu svezl po čepeli a Kovář zasahovat nemusel.
40:31
Po jednatřiceti sekundách rozhodčí přerušili děj třetí třetiny, buly po pravici Trvaje.
40:01
Už to vypadalo, že stav 0:0 bude trvat v Budvar Aréně i po čtyřiceti minutách. Oba týmy nedokázaly využít přesilovku pěti proti třem, Mertlovu teč nepustil do brány Trvaj, na druhé straně se činil Jakub Kovář. Jenomže byl to právě domácí gólman, kdo nakonec kapituloval. Ve 38. minutě Tomáš Svoboda po Divíškově asistenci otevřel gólový účet utkání a HC Mountfield musí ve třetí třetině dotahovat náskok soupeře.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Střely ve druhé třetině: 9:12.
40:00
38:50
Trvaj nahození HC Mountfield musel nakonec ukrýt pod lapačku.
37:06
Kometa právě vstřelila branku!Druhá třetina se nakonec branky dočkala. A postaral se o ní hostující tým, Divíšek zpoza brány našel neobsazeného TOMÁŠE SVOBODU a útočník Komety z mezikruží propálil Kováře. Asistence: Tomáš Divíšek.
36:51
Martynkovu ránu zblokoval Erat do ochranné sítě.
35:24
Neskutečný zákrok Trvaje! Kolarz se opřek do kotouče a Mertl ze vzduchu dokázal usměrnit střelu mezi betony gólmana. Trvaj ale secvakl betony a i když s velkým štěstím, vychýlil dráhu letu puku mimo tři tyče!
34:10
Kašpařík se proplétal brněnskou obranou a vybruslil do zajímavé pozice, jenomže jeho střela přes obětavého beka k Trvajovi neprošla. Ten zdaleka nemá tolik práce jako v prvním dějství.
33:01
A z českobudějovické hry v přesilovce mohla být branka v Kovářově síti! Holec s Petrovickým pláchli soupeřům a rázem stáli proti jedinému obránci. Holec dokázal najít Petrovického hůl, ovšem domácí gólman se stačil přesunout a podržel svůj tým!
32:12
To se nepovedlo a domácí už se do pásma nedostali, Němec je na ledě. 5/4
31:52
I českobudějovičtí hokejisté si zahrají při výhodě dvou mužů v poli! Vyloučen je Jiří Vašíček. 0:21 5/3. Důležité pro Výborného tým bude vyhrát vhazování.
30:59
Miroslav Holec si v oslabení pohrál s přesilou protihráčů a dokázal i ohrozit Kováře.
30:30
Dělovka ptáčka prosvištěla jen o vlásek vedle Trvajovy brány. Maximálně o dva.
30:12
Vojtěch Němec (KOM) - 2 min - zdržování hry.
29:32
Němeček nezpracoval puk a propustil ho za sebe, před Čermákem ale Kovář puk dokázal včas přikrýt.
29:00
Kotalíkova rána si cestu k Trvajovi nenašla.
28:08
27:38
Až teď se domácí osvobodili a už hrají ve čtyřech. Rozhodčí odpískali přihrávku rukou a i když se Gulaš naoko diví, sám asi moc dobře ví, že sudí rozhodli správně.
26:08
Tomáš Horna (CEB) - 2 min - vysoká hůl. Z tohoto budou horké chvilky pro českobudějovickou trojici, využije Kometa přesilovku pět na tři?
25:34
Ani svou druhou přesilovku si domácí neužijí v plné délce, pád pod nohy odpískali rozhodčí Milanu Gulašovi a odměnili ho dvěma trestnými minutami. Malec už si odsedí za katrem jen sedm vteřin.
24:41
Minuta přesilovky protekla HC Mountifeld mezi hokejkami a Trvaj marně vyhlíží pracovní příležitost.
23:41
A o slovo už se přihlásili i domácí a Tomáš Malec zbrzdil jejich příležitost jen za cenu faulu - 2 min - držení protihráče.
22:42
Tomáš Svoboda se dopustil dalšího ofsajdu, Kometa je v úvodu druhé dvacetiminutovcy aktivnějším týmem, ale šance se z její snahy nerodí.
21:30
Holec byl o krok rychlejší než spoluhráč a ocitl se v ofsajdovém postavení.
20:01
První třetina brankou okořeněna nebyla, ačkoliv šance na skórování měly oba celky. Domácí ohrozili Trvaje celkem sedmnáctkrát a aktivní byli především v první desetiminutovce utkání. Kometa se poté osmělila a stihla zaměstnat Kováře sedmkrát, ale ani ona síť nerozvlnila. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:15
Trvaj raději podržel puk před dojíždějícími protihráči.
17:47
Teď už se hosté dostali k zakončení, Divíšek a Tomáš Svoboda nebyli daleko k překonání Kováře. Domácí brankář nakonec našel puk pod svým betonem.
17:12
Nezáživnou pasáž, kdy se ani jednomu z týmů nedařilo založit útočnou akci, ukončilo zakázané uvolnění HC Mountfield.
15:27
Jaroslav Svoboda se šikovně prodíral skrz obranu domácích, v rozhodující chvíli ho ale přeci jen Jihočeši dokázali zpacifikovat.
14:47
Buly před Trvajem.
14:39
Sailerova přihrávka měla oči, žabička jen těsně minula Gulašovu hokejku, Kometa si mohla zhluboka oddechnout.
13:26
Petrovický si krkolomně zpracoval těžkou přihrávku a stihl i zakončit. Ovšem jen nepřesně.
11:20
Na druhé straně se i domácí dočkali gólovky, Němeček dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Trvaj fantasticky udržel puk před brankovou čárou.
11:04
Tomáš Svoboda a Vašíček měli na hokejkách první gól, ale Kovář předvedl vynikající formu a pokusy soupeřů vykryl.
10:12
Hosté čistě vyhráli buly a dostali se k nebezpečné střele, ta ale byla sražená a čárový rozhodčí uvede puk do hry znovu v blízkosti Kovářovy branky.
09:58
A je po českobudějovické výhodě, ukončil ji svým faulem Pavel Kašpařík. Hraje se 4 na 4.
09:12
Jakub Svoboda (KOM) - 2 min - hákování. Domácí si zahrají první přesilovku zápasu, Květoně, který šikovně prostrkoval puk na Hornu čekajícího před Trvajem, fauloval Jakub Svoboda.
07:53
Gulaš z velkého úhlu prověřil pozornost Trvaje, ten byl připraven.
07:43
Brnu nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
06:44
V nadějné pozici se ocitl Vojtěch Němec, z levého křídla zakončil do Kovářovy náruče.
05:09
Českobudějovičtí zatlačili Kometu do obranného pásma, Gulaš ale puk do brány nezasunul. Hosté se zatím marně snaží ohrozit Kováře.
04:27
Jakub Svoboda, jeden ze tří Svobodů v brněnské sestavě, ztratil hokejku, vyplynulo z toho zakončení Němečka. Trvaj si připsal další pohodový zákrok.
03:57
Hruška dobře vybruslil Kašpaříka a nedovolil mu natlačit se před Trvaje.
03:41
Icing Komety, vhazuje se po levici Trvaje.
03:09
Šimánkovo nahození nadělalo Trvajovi více potíží, než očekával, ale situaci zvládl. Brněnští se následně dopustili ofsajdu.
01:58
Kolarzova rána od modré postrádala přesnost.
00:40
Puk se nečekaně odrazil od zadního mantinelu zpět před Trvaje, kde číhal Martynek, jenž se zařadil do první českobudějovické formace. Gólman Brna byl ale v pozoru a kotouč vypíchl hokejkou do bezpečí.
00:01
Pěkný podvečer z českobudějovické Budvar Arény. HC MOUNTFIELD v utkání 49. kola Tipsport extraligy přivítá desátý tým tabulky, Kometu Brno. Tu Jihočeši v sezóně dvakrát porazili, ale naposledy jí nevstřelili ani gól a prohráli 0:4. Do českobudějovické sestavy se po delší odmlce vrací jeden z klíčových beků Vydarený, do útoku pak Rostislav Martynek. V dresu Komety vyrazí do zápasu mimo jiné i Leoš Čermák, který se dokázal dát dohromady po lehčím zranění z posledního kola. Více informací k zápasu si můžete přečíst na stránkách hokejcb.cz či hc-kometa.cz.
Úvodní sestavy: HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Ptáček, Kolarz, Dvořák, Novák, Němeček, Kranjc, Vydarený - Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Horna, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl. HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Bičánek, Hruška, Malec, Žižka, Švrček, Kováčik, Vašíček - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Svoboda Jar., Dlouhý, Koreis, Petrovický, Jankovič, Divíšek, Svoboda Jakub, Němec, Svoboda Tomáš. Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.