Důležitý druhý bod získali nakonec v prodloužení domácí zásluhou Pavla Kašpaříka. Sledovali jsme pěkný duel, ve kterém byli nakonec šťastnější Jihočeši. To je ode mne pro dnešek vše, pěkný zbytek večera.
65:00
63:45
Mountfield právě vstřelil branku! Je rozhodnuto. Důležitý druhý bod získává pro domácí získává PAVEL KAŠPAŘÍK, když dorazil střelu Krajnce. Asistence Aleš Krajnc a Aleš Kotalík.
63:30
Gulaš nezamířil přesně.
63:16
Liberec byl v pěti a bude za to pykat. Dvě minuty odsedí Bulíř a bude sledovat zajímavou početní výhodu Jihočechů.
62:47
Novák pokazil rychlý protiútok nepřesnou přihrávkou.
62:15
Vantuch stál příliš dlouho v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
61:20
Za vzájemný souboj vyloučeni současně Květoň (CEB) a Nedvěd (LIB). Hraje se čtyři na čtyři.
61:14
Střelou švihem to zkoušel Květoň, ale neuspěl.
60:30
Roth pálil z úhlu, Kovář střelu vyrazil.
60:01
Začalo prodloužení.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Jakub Kovář (CEB) - 9 zásahů, Marek Pinc (LIB) - 12 zásahů.
Po šedesáti minutách je skóre nerozhodné a následuje prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:34
Vše nasvědčuje stavu 1:1 po šedesáti minutách.
59:01
Němeček ve velké šanci netrefil kotouč, začala poslední minuta třetí části.
57:59
Langhammerův únik zneškodnila čtveřice obránců.
57:11
Dnešní utkání sleduje 4473 diváků.
57:05
Nikterak důrazná střela Výtiska nadělala Kovářovi nemalé problémy.
57:03
Hraje se dlouho bez přerušení i zajímavé akce.
55:51
Nedvědovi se nepodařilo zavést kotouč do útočného pásma.
54:45
Po dlouhé mele v rohu kluziště jsou v útoku hosté.
53:51
Novák střílel od modré, Kašpařík se k dorážce nedostal.
53:28
Icing Bílích Tygrů.
53:20
Hra je přerušena, řeší se problémy s časomírou.
53:09
Krajnc zvolil kličku na modré, která obvykle končí ofsajdem. Nejinak tomu bylo i v tomto případě.
52:07
Gulaš vyhodil kotouč mimo hrací plochu, ale puk tečoval plexisklo.
51:30
Obrovský závar před brankou Pince. Po střelách Krajnce doráželi Gulaš s Kašpaříkem, ale neuspěli.
51:00
Nebezepčnou střelu Krajnce Pinc vyrazil.
50:05
Další nebezpečný protiútok a teč Vantucha likviduje Kovář.
49:15
Bárta nepříjemně střílel, Kovář si s jeho pokusem nadvakrát poradil.
49:00
Kašpařík nahodil puk na branku, Pinc přerušuje hru.
48:31
Kica ujížděl z úhlu sám na branku, naštěstí pro domácí minul.
48:01
Burian je zpět na ledě.
47:37
Tvrdou střelu Rotha od modré Kovář kryje.
47:32
Na ledě ležel Burian, hra však pokračovala. Následovalo zakázané uvolnění Jihočechů.
46:47
Severočeši zatlačili Mountfield, ke střele se ale nedostali.
45:51
Domácí aktivně napadají a Liberci to dělá problémy.
44:45
Liberec právě vstřelil branku! Liberec z čista jasna vyrovnává. Ve středním pásmu kotouč propadl až k LUKÁŠI VANTUCHOVI, který krásně vymetl šibenici Kovářovy branky. Asistence Petr Nedvěd.
44:15
Kašpařík hledal v přečíslení Gulaše, marně.
43:13
Kuchejda zalehl kotouč v rohu, vhazuje se ve středním pásmu.
40:44
Jihočeši vstřelil branku, která neplatí! V pokračující přesilovce trefil Kotalík prudkou ranou Pince do masky, gól, který padl po odpískání pochopitelně neplatí.
40:01
Třetí část začně přibližně v 18:53.
Zákroky brankářů ve druhé třetině: Jakub Kovář (CEB) - 9 zásahů, Marek Pinc (LIB) - 9 zásahů.
Domácí nezvládli úvod dlouhé přesilovky pět na tři. Ve třetí třetině budou mít k dispozici ještě 49 vteřin. Druhá část byla hodně vyrovnaná s řadou šancí na obou stranách.
40:00
39:25
Gulaš přestřelil.
39:14
Za krosček vyloučen na dvě minuty Petr Nedvěd (LIB). Jihočeši mají k dispozici 1:36 pět na tři!
38:50
I Liberec hrál v šesti mužích na ledě. Trest odpyká Bortňák.
37:59
Zakázané uvolnění Bílích Tygrů.
37:39
37:20
Langhammer osvobodil Mountfield.
36:33
Jakub Kovář vychytal krásnou teč útočníka Urbana a stále drží čisté konto.
36:20
Domácí znovu vyhazují.
36:00
Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.
35:39
Domácí hráli v šesti. Dvě minuty odpyká za jihočeskou lavičku Rudolf Červený.
35:34
Únik dva na jednoho zakončil Ptáček střelou těsně mimo.
33:16
Ptáček (CEB) v šanci fauloval Bártu a odsedí si dvě minuty za sekání.
32:47
Na nahrávku si najel Moravec, ale na českobudějovického brankáře si nepřišel.
31:48
Sraženou střelu a následný odraz od mantinelu si Kovář pohlídal.
31:16
Štichova střela od modré nenadělala Kovářovi žádné problémy.
30:25
Gulašova dělovka se odrazila od mantinelu přes branku zpět před Pincem, ale puk proskotačil brankovištěm pryč.
29:43
Čárový rozhodčí posoudil ofsajd domácích jako úmyslný.
29:20
Šimánek střelou zápěstím trefuje tyčku.
28:54
Nedvěd se tlačil do šance, puk ale netrefil.
28:10
Jakub Kovář má nějaké problémy s maskou a půjčil si jeho náhradníka Pavla Kantora.
28:10
Třetí řada Liberce teď domácím krutě zatápěla, vše vyústilo v zakázané uvolnění.
27:43
Špaček napálil odražený kotouč pouze do Kováře.
27:08
26:38
Ptáček střílí mimo, Kašpaříkova teč trefila brankáře Severočechů.
26:28
Velké věci na obou stranách. Nejprve Aleš Kotalík krásnou rybičkou zastavil sólo Petra Nedvěda. Následné velké šance Gulaše likviduje Pinc.
26:00
Víšek vystihl přihrávku domácích a vyhazuje.
25:29
Lukáš Derner se vrhl do přihrávky, ale přitom srazil Milana Gulaše. Vylučovat se však nebude.
25:08
Za zdržování hry vyloučen Michal Bárta (LIB).
25:01
Obrovská šance Krajnce po nahrávce od Mertla, Pinc chytá.
24:38
Zajímavé příležitosti na obou stranách. Urbana vychytal Kováře, Kašpaříka Pinc.
24:05
František Výborný hodně točí se sestavou.
23:35
22:54
Vantuch vyhazuje.
21:52
Obrovská šance domácích! Pinc nezachytil pomalu letící puk, který se odrazil k Tomáši Mertlovi. Ten byl tak překvapen, že odkrytou branku netrefil.
21:35
Dvě minuty za podražení si na trestné lavici odsedí Martin Čakajík (LIB).
20:30
Trončinský nahrával Klimentovi, tomu chyběly centimetry.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
Zásahy brankářů v 1. třetině: Jakub Kovář (CEB) - 13 zásahů, Marek Pinc (LIB) - 13 zásahů.
Máme za sebou první třetinu, která skončila zaslouženým vedením domácího Mountfieldu 1:0. Jedinou branku vstřelil v 6. minutě z dorážky Lukáš Květoň. Liberec byl až na výjimky málo nebezpečný.
20:00
19:48
Nahození Bárty trošku zaskočilo Kováře.
19:01
Začala poslední minuta první části.
18:45
Urbanovu přihrávku si málem srazil do branky Němeček.
18:18
Icing Liberce.
17:49
Střelu Trončinského Kovář vyrazil.
16:58
Hra se trošku uklidnila, ale domácí jsou stále aktivnějším celkem.
15:51
Mertl v útočném pásmu motal hlavy soupeřům, ti ho však obrali o kotouč.
15:04
14:57
Po pěkné přihrávce od Šimánka pálil nedůrazně Ptáček.
14:41
Kašpařík nepříjemně nahazoval na branku soupeře.
14:15
14:00
Početní výhoda domácích postrádá střely. Jedinou zatím vyslal od modré Kotalík.
13:10
Nedvěd hned po buly osvobozuje svůj tým.
13:04
První přesilovka i pro Jihočechy. Na dvě minuty za podražení sedí na trestné lavici Jan Holub (LIB).
12:59
Kotalíkův pokus mířil nad branku.
12:31
Bulířův únik a následnou kličku krásně likviduje domácí brankář.
11:55
Květoňův pokus vyráží Pinc do rohu kluziště.
11:27
11:00
Hosté pěkně kombinují, ale střílel pouze Nedvěd a to nepřesně.
09:27
První přesilovka utkání pro Liberec. Na trestné lavici již sedí Lukáš Květoň (CEB) za hákování.
08:40
Hned tři střely v krátkém sledu vyslali na Pince domácí. Ty první dvě od Gulaše a Buriana Pinc jenom vyrazil, tu závěrečnou od Buriana zastavilo břevno.
08:15
Střelu Vantucha udržel Kovář ve své lapačce.
07:57
Švihálek byl nešetrně sražen ve středním pásmu, hra pokračuje.
07:06
Závar druhé formace Jihočechů vyřešil svou lapačkou Pinc.
06:49
Střela Moravce byla hodně nepřesná.
06:19
Kovář výborně zasáhl proti dvojici střel soupeře.
05:34
Mountfield právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení! Aleš Kotalík zachytil rozehrávku Pince, nabídl puk Langhammerovi, jehož střelu Pinc pouze vyrazil k úplně volnému LUKÁŠI KVĚTOŇOVI, který pohodlně otevřel skóre. Asistence Jakub Langhammer a Aleš Kotalík.
05:16
Kicův pokus z dobré pozice byl sražen mimo hřiště.
05:05
Střelu Šticha podržel Jakub Kovář ve své lapačce.
04:36
Po svižném začátku je nyní hra plná nepřesností.
03:44
Ofsajd Bílích Tygrů.
03:16
Hostující trenér točí od začátku hry pouze tři útočné formace.
02:33
Icing domácích.
02:12
Vakova střela sražena do ochrané sítě.
01:51
Kotalík střílel z velkého úhlu nepřesně.
01:20
Střela Buriana nenadělala Pincovi žádné starosti.
01:07
Bulíř se dral do zakončení, ale Krajnc ho zpacifikoval.
00:45
Šimánek tečoval Krajncovu střelu těsně vedle.
00:15
Kašpaříkův pokus v pohodě likviduje Pinc.
00:01
Oba celky nastupují na ledovou plochu.
Do startu duelu zbývají už jen minutky. Budvar aréna se pomalu plní a začátek utkání se blíží.
Úvodní sestavy: HC Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) – Ptáček, Krajnc, Novák, Vráblík, Němeček, Kolarz, Dvořák – Červený, Kašpařík, Šimánek – Burian, Kotalík, Gulaš – L. Květoň, Langhammer, Švihálek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Sailer. Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Štich, Moravec, Holub - Bulíř, Nedvěd, Klimenta - Urban, Vantuch, Bárta - Špaček, Vak, Kica - Víšek, Bortňák. Rozhodčí: Šindler, Müllner - Dřínovský, Jindra.
Jihočechy trápí početná marodka. Na Spartě se do sestavy vrátil Aleš Kotalík. Mimo hru však stále zůstávají Martynek, Podlešák, Mikuš a Marek. Nejistý je i start René Vydareného. V sestavě Liberce dnes nebude chybět David Štich, který si odpykal trest za bitku s Davidem Kočí. Naopak nadále budou chybět David Kajínek, Lukáš Krejčík a Milan Bartovič.
Vítejte u sledování utkání 47. kola Tipsport extraligy mezi domácím Mountfieldem a hosty z Liberce. Pro oba týmy bude dnešní souboj nesmírně důležitý. Jihočeši nutně potřebují ukončit sérií tří proher v řadě a pojistit si pozici v první čtyřce. Liberec je v tabulce pátý, čtyři body právě za Českými Budějovicemi. O duelu se více dozvíte na oficiálních stránkách obou celků - www.hokejcb.cz a www.hcbilitygri.cz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.