60:00
59:21
Mountfield právě vstřelil branku! Vítkovice otevřely hru a toho domácí HC MOUNTFIELD plně využívá. MILAN GULAŠ zcela sám od mantinelu s pukem na holi najel až před Málka a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Květoň, Němeček.
57:44
Mountfield právě vstřelil branku! Celou akci odstartovat domácí kapitán, když ideálně pozdržel dva vítkovické a pak se už napřáhl Peter Mikuš, k odraženému puku se už téměř v letu dostal VILÉM BURIAN a ťuknul kotouč za čáru. Asistence: Mikuš, Kašpařík
56:59
Oba celky nehrají rozhodně žádnou opatrnou hru před koncem třetí třetiny. Hraje se nahorů dolů.
56:32
5/5.
55:17
Šťastný odraz puku od hole domácího hráče nabízí Jihočechům trochu oddychu po závaru před Kovářem.
54:32
Kašpařík (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.
54:04
Vítkovický kapitán Jiří Burger míří sám na Kováře, ale ten si se střelou poradil v pohodě.
53:13
3604 diváků v Budvar aréně zatím sleduje jednoznačně nejhezčí část dnešního zápasu.
52:09
Domácí se zvedají a je na nich vidět, že chtějí urvat ještě nějaký bod. Málek je ve velké pohotovosti.
51:34
Duo Gulaš - Květoň nadělala Málovi pěkné vrásky na čele, ale nastěstí pro něj puk míří mimo bránu.
50:54
5/5.
50:41
Budvar aréna tleská Kovářovi za jeho vydařené zákroky. Při konci přesilovky svůj celek opravdu podržel.
49:15
Mountfield právě vstřelil branku! Rozhodčí ukazuje na středový kruh! Opravdu se nejednalo o chtěné kopnutí puku za Málka, takže si PAVEL KAŠPAŘÍK může zapsat do notýsku další kanadský bod. Asistence: Mikuš
49:15
Peter Mikuš jen nahodil puk od modré a naprosto nečekaně jeho nahození Málek u tyčky nepokryl. Jenže situaci jde posuzovat videorozhodčí, jestli se nejednalo o kopnutý puk od Kašpaříka.
48:19
Kasík od modré zkouší přidat druhou b ranku. Ale trefuje pouze Kováře do břicha, ten ale jeho střelu dobře viděl. Vzápětí si připisuje domácí jednička další důležitý zákrok.
47:24
Vítkovice to teď měly jen tak tak, jak se říká. Na poslední chvíli na brankovišti puk odtečoval pryč Ptáček.
46:54
Novák (CEB) - 4 minuty - vysoká hůl - 4/5.
46:12
A zase Lukáš Květoň, tentokrát poslal na Málka rozskákaný puk, který ale ke smůle domácích nikdo netečoval.
45:09
Rozhodčí vhazuje ve středním pásmu a ke kotouči se ženou Jihočeši, ale nepřesnými přihrávakami se o něj zase brzy připravují.
44:35
Lukáš Květoň se napříhl holí skoro až ke stropu a střílí na Málka. Jenže tvrdý projektil míří nad.
43:17
Vítkovičtí vytahují svůj forčeking stále více dopředu, hráči HC MOUNTFIELD tak mají potíže s rozehrávkou.
42:40
5/5.
41:36
Při hře ve čtyřech na obou stranách si vytvářejí šance domácí i hosté, ale také oba golmani se nenechávají rozhodit.
40:40
Ovčačík (VIT) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/4.
40:31
Kranjc (CEB) - 2 minuty - držení - 4/5.
40:20
Hosté na nic nečekají a jdou do toho naplno hned od úvodního hvizdu ve třetí třetině. Kováře zkusil Burger.
40:01
Střely na branku: 25 - 20 Vyloučení: 5 - 9 Využití: 0 - 1 Třetí třetina začně přibližně v 19.21
40:00
39:55
5/5.
38:43
Nemít Budějovice Kováře, mají v brance další gól. Teď domácí golman čaroval!
37:55
Mikuš (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.
37:45
Vítkovice zase hned po přesilovce tlačí a vykoledovaly si další přesilovku.
37:39
5/5.
36:20
Minuta z přesilovky domácích je pryč. Největší šanci měl na holi Mertl, když zkušeně tečoval Ptáčkovu střelu. Ale Málek puk na poslední chvíli vytěsnil.
35:19
Punčochář (VIT) - 2 minuty - hákování - 5/4.
35:11
Radim Hruška ze strany střílí na Kováře, ale ten se neskutečně natáhl a posílá puk od brány.
34:45
5/5.
33:35
Přesilovka dnes domácím ne a ne vyjít, ale oslabení hrají dobře a poctivě vyhazují puky.
32:45
32:04
Jenže hosté se dobrými nahrávkami dostali vzápětí před Kováře. Ten ale puk raději kryje do lapačky.
30:48
Hráči HC MOUNTFIELD přidávají na bruslení a zkoušení všemi možnými způsoby dostat puk za Málkova záda.
30:14
Tyč! Tomáš Mertl tečoval puk jen o pár centimetrů mimo branku Málka.
29:18
Hra čtyři na čtyři přináší více pro hosty. Ti si dokáží vytvořit slibnější šance.
27:31
Střílí jen René Vydarený, ale mušku si dnes dobře rozhodně neseřídil.
26:29
Je tu první dvojnásobná přesilovka, výhodu mají domácí. Těm ale přesilovky dnes nejdou.
26:29
Káňa J. (VIT) - 2 minuty - podražení - 5/3 - 1.19 min
25:48
Klimek (VIT) - 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.
25:35
Ihned po naskočení pátého vítkovického hráče pálí na Kováře Juraj Štefanka. Domácí golman kryje puk do lapačky.
25:30
5/5.
24:53
Jihoečeši se pokoušení rozjet další přesilovkovou akci zpoza své brány.
23:30
Punčochář (VIT) - 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.
23:05
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
22:33
Roman Pšurný střílí z otočky, ale trefuje jen boční síťku.
21:33
Štefanka se dostal dobrým pohybem do pásma a posílá přihrávku na svého spoluhráče.
21:09
Vhazuje se ve středovém kruhu a puk si berou na hole domácí.
20:42
Pavel Kašpařík ujel v oslabení, ale byl tísněn vítkovickým obráncem, takže ani Málka neohrozil.
20:10
4/5.
20:01
Střely na branku: 10 - 11 Vyloučení: 2 - 4 Využití: 0 - 1 Druhá třetina začne přibližně v 18.28
20:00
19:24
René Vydarený a jeho střela od mantinelu, jenže neměla potřebnou razanci. Málek úplně v klidu chytá.
18:49
Květoň (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/4 - 1.21 min
18:35
Veliký závar u Málka, až rozhodčí musel hru zastavit. Puk se ale smloně pro domácí za čáru ne a ne dostat.
18:11
Klimek (VIT) - 2 minuty - držení - 5/4.
16:18
Vítkovice právě vstřelily branku! Jako správný kapitán bere odpovědnost na sebe. Vítkovickým stačila jediná přesilovka a vedou o jednu branku. Ukázkový přesilovkový vzorec, kdy Viktor Ujčík nahrává JIŘÍMU BURGEROVI a ten prostřeluje Kováře. Asistence: Ujčík
15:33
Horna (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.
15:05
Rudolf Červený se se svojí partou zase žene do útočného pásma, ale jeho nahození na Málka raději vítkovický golman kryje.
14:04
Po přesilovce se hned Vítkovice stěhují před Kováře a domácí obrana má zase plné ruce práce.
14:00
5/5.
12:39
Ani třetí přesilovka domácím vůbec nevychází.
12:00
Voráček (VIT) - 2 minuty - držení - 5/4.
11:35
David Kuchejda hned několikrát zkoušel přes Málkův beton dostat puk do branky. Ale to se mu nepodařilo. Čtvrtá formace točí Vítkovice v jejich obranné třetině.
10:54
5/5.
09:31
Ptáček střílí od modré a Langhammer zkoušel tečovat těsně před Málkem. Puk ale mířil mimo tři tyče.
08:54
Hlinka (VIT) - 2 minuty - hákování - 5/4.
08:23
Ctirad Ovčačík zkouší střelou zápěstím, ale těsně před Kovářem jej do bezpečí odtečovat jeden z domácích.
07:38
Jihočeši vyhazují kotouč na icing.
06:49
Jakub Langhammer teď bere odpovědnost na sebe a puk si bere na svou hůl u červené čáry, ale z jeho přihrávky dál na spoluhráče nic nebylo.
05:57
A zase další útočná akce Vítkovic. Domácí se jen těžko dostávají do své útočné třetiny.
05:18
Jaroslav Kasík jen tak nahodil na Kováře, ten si ale puk pohlídal. Jenže zase tak bez práce to nebylo.
04:45
Soupeř v bílomodrých dresech v této fázi hry motá domácí hráče před budějovickým golmanem.
02:53
Pavel Kašpařík a prázdná brána. Krásnou nahrávku od Vydareného jihočeský centr ale zahodil!
02:11
Jiří Šimánek si hledal za modrou pozici, ale rozhodčí píská ofsajd. Takže vhazuje se ve středním pásmu.
01:15
Domácí ale nezačínají přesilovku vůbec dobře. Puk za Kovářem.
01:08
Malík (VIT) - 2 minuty - držení - 5/4.
00:26
René Vydarený nahazuje do útočného pásma a Budějovice se ujímají kotouče.
00:01
Jaroslav Pouzar se připravuje ne úvodní buly.
Ještě před samotným zahájením utkání se na ledě odehraje slavnostní ceremoniál. Včera tomu bylo totiž přesně na den 60 let, co se narodila hokejová budějovická legenda Jaroslav Pouzar. Představitelé HC MOUNTFIELD předají hokejistovi drobné dárky a poděkují mu za vynikající spolupráci s jihočeským klubem. Jaroslav Pouzar vyhrál celkem třikrát slavný Stanley Cup za klub Edmonton Oilers. K tomu ještě pomohl vybojovat stříbrné medaile ze světových šampionátů 1978, 1979 a 1982, startoval na XIII. zimních olympijských hrách v Lake Placid 1980 a na Kanadském poháru v roce 1976. Více si o Pouzarovi můžete přečíst zde: http://www.hokejcb.cz/zobraz.asp?t=hc-mountfield-ceske-budejovice-historie-vyjimecni-hraci-jaroslav-pouzar
Vítáme vás u onlajn přenosu z utkání, ve kterém na svém ledě přivítá HC MOUNTFIELD hokejisty z Vítkovic. Proti sobě se tak postaví v dohrávce jedenačtyřicátého kola aktuálně čtvrtý celek extraligové tabulky proti šestému. Naposledy si Jihočeši poradili u sebe doma s vítkovickým Steelem v poměru 4:2, ale na jejich ledě HC MOUNTFIELD prohrál 3:0. Jak tomu bude dnes, to se dozvíme zhruba v osm hodin večer. Přeji příjemnou zábavu s úterním hokejem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.