Liberecká mizérie pokračuje, Bílí Tygři nebodovali poosmé za sebou. Českobudějovičtí si mohou užít děkovačku se svými fanoušky. Z Liberce přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:19
Puk daleko od hostující brány, je s největší pravděbodobností rozhodnuto.
58:31
Květoň mohl rozhodnout střelou do prázdné branky, jenže v tísni dvou protihráčů netrefil z otočky přesně.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části.
57:51
Po obléhání soupeřovy tvrze se dostal ke střele Urban, ovšem mířil jen do Kovářovy hrudi. Následuje vhazování v útočné třetině domácích.
57:14
Marek Pinc zůstává na střídačce, domácí v šesti v útočném pásmu!
57:14
Liberecký trenér Kalous si vyžádal oddechový čas.
57:13
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů, vhazovat se bude u brankáře Kováře.
56:21
Ulrychovu nepřesnost Květoň nepotrestal, byl totiž včas přimáčknut na mantinel libereckými zadáky.
54:30
Rychlý protiútok vzápětí podnikl Gulaš, střílel prudce ze strany. Pinc se pouze ohlédl, kotouč jeho pravou tyč minul.
53:44
Bartovič vyslal na soupeřovu tvrz nadějný pokus zleva. Kovář předvedl trošku nejistý zákrok, černou pryž však za svá záda nepustil.
52:21
Zápas nyní příliš divácky atraktivní boj nepřináší. Liberečtí usiliují o kontaktní branku, na jejich hole se však evidentně vkrádá nervozita.
51:53
V ochranné síti skončil pokus Gulaše, buly po Pincově pravici.
51:00
K liberecké kleci se prosmýkl Mertl, následným střeleckým pokusem ale Pince nepřekvapil. Liberecký gólman bezchybně zasáhl.
50:03
Před českobudějovickým brankovištěm dotíral dlouhán Urban, ale ve spolupráci se spoluhráčem neuspěl.
48:28
Mountfield právě vstřelil branku! Odhodlaného protivníka ale České Budějovice přibrzdily třetí úspěšnou trefou, čímž se přibližují k plnému bodovému zisku. Gulaš skvěle načasoval přihrávku na rozjetého VILÉMA BURIANA, který v samostatném úniku trefil přesně nad Pincovu lapačku. Asistence: Milan Gulaš, Aleš Kranjc - 1:3.
47:32
Stále však musí být připraven také gólman Kovář, na něhož před malým okamžikem letěl kotouč vyslaný z Vantuchovy čepele.
46:51
Bartovič se dostal ke střeleckému pokusu na vrcholu pravého kruhu, ale obrana Jihočechů si připsala další zblokovanou střelu.
46:33
Dnešní utkání sleduje přímo v Tipsport aréně 6 913 diváků.
46:11
Bílí Tygři přidali, v těchto minutách mají více ze hry. Hostující defenziva odolává.
44:53
Vak v obrovské šanci neuspěl. Domácí forvard dostal kotouč na zlatém podnose před budějovickou klecí, ale úspěchanou střelu nenamířil do kýžených míst.
43:27
Gulaš operoval za svatyní protivníka, ale pro své spoluhráče větší příležitost nepřipravil.
41:32
Budějovičtí již krouží na ledové ploše v plném počtu, domácí dlouhou početní výhodu nezužitkovali.
40:38
Modrobílí v útočné třetině. Trončinského nahození tečoval Kudrna mimo tři tyče.
40:01
České Budějovice zvrátily v prostředním dějství vedení na svoji stranu, když dokázaly zužitkovat dvě početní převahy. Liberci se dnes naopak přesilové hry vůbec nedaří. Pošramocenou statistiku ale mohou domácí napravit hned v úvodu třetí třetiny, kdy budou dohrávat pětiminutovou přesilovku po trestu Kuchejdy.
40:00
39:43
V samém závěru třetího dějství mohl Mountfield navýšit své vedení. Šimánek poslal kotouč do mezikruží, kde hlídkoval úplně volný Kotalík. Kotouč mu však přeskočil hůl.
38:49
V oslabení naopak zahrozil Langhammer, Pinc rychle vyklepal kotouč ze své lapačky a jeho spoluhráči zahajují útočný výpad.
37:42
Zásluhou Kotalíka se hosté osvobozují, Severočeši zatím nepředvedli v nabídnuté výhodě vůbec nic.
36:28
Pětiminutovou početní výhodu nezahajují domácí nejlépe. Bílí Tygři se nemohou dostat do útočného pásma, z tribun se line pískot.
35:55
Pšurný dostává dvě minuty za hákování, Kuchejda pět minut + trest do konce utkání za faul loktem. Štich odchází za hrubost. Suma sumárum, Liberec hraje přesilovku pěti proti čtyřem.
35:55
Krejčík zůstal po jednom ze soubojů otřesený u hrazení. Vzápětí se strhla ještě drobná potyčka, bude se vylučovat.
34:49
Na opačnou stranu hřiště se posléze vydal Dušek, jenž vybídl svoji přihrávkou k zakončení Kudrnu. Ten ale trefil jen betony připraveného Kováře.
33:49
Mountfield právě vstřelil branku! Hosté dnes využívají svoji druhou přesilovku a jdou poprvé v zápase do vedení. Po sérii přihrávek v útočném pásmu napřáhl na modré čáře ALEŠ KRAJNC a prudkou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Sailer - 1:2.
33:13
Do čtyř jdou také Bílí Tygři, Nedvěd ochází na trestnou lavici za sekání.
32:53
Mohlo udeřit na druhé straně! Střelu Kotalíka z bezprostřední blízkosti ale zneškodnil liberecký brankář.
31:51
Mountfield v pěti.
31:39
Před Bártou se otevřel prostor na pravém kruhu. Domácí útočník kotouč dlouze potáhl, ale Kovář nemusel zasahovat. Puk zastavila českobudějovická defenziva,
31:06
Štich si pohrával s kotoučem ve své rukavici až příliš dlouho. Hra je přerušena pro sevření puku.
30:53
Minuta přesilovky je pryč, Bartovič se dostal k zakončení na pravé straně. Letící kotouč byl však zblokován vysoko nad. Buly v útočném pásmu domácích.
29:53
Liberec si zahraje znovu v početní převaze, za faul kolenem odchází na trestnou lavici hostující Němeček.
28:43
Komerční přestávka. Přestože Liberečtí ve druhé části inkasovali vyrovnávací branku, jsou lepším týmem.
27:53
27:41
Severočeši nyní mačkají svého soka před vlastní klecí. Několikrát napřáhl na modré čáře Čakajík, před brankou hlídkoval také Urban. Ale Kovář všechny střelecké pokusy odrazil.
26:39
Tygři se vlastní nepřesností vyhnali z útočného pásma, Bartovič zahajuje další akci svého týmu ze středového kruhu.
25:53
Domácí si zahrají v přesilové hře, Kuchejda pyká za podražení.
25:29
Vantuch se prosmýkl až do útočného pásma, kotouč ale poslal do ochranné sítě.
24:28
Po vyrovnávací brance protivníka domácí výběr ožil, Kovář musel čelit další spršce střel. Těžší zákrok si však nepřipsal.
23:07
Domácí mohli zanedlouho strhnout těsné vedení zpět na svoji stranu. Duškův pas skončil na holi Nedvěda, ten pálil z nadějné pozice jen do brankáře.
21:54
Mountfield právě vstřelil branku! České Budějovice ale početní převahu přeci jen využívají, a to hodně netradičním způsobem. RENÉ VYDARENÝ se zmocnil kotouče za libereckou brankou, ze stejné pozice trefil Pince do jeho zad, odkud černá pryž zaplula do sítě. Asistence: Jiří Šimánek, Aleš Kotalík - 1:1.
21:42
Tygři se vzápětí znovu osvobozují, hostům se přesilovka příliš nedaří.
21:12
Nahození Vydareného úspěch neslavilo, pro postavení útočícího hráče v brankovišti je vzápětí hra vykázána do středního pásma.
20:21
Liberec jde do čtyř, dvě minuty za vysokou hůl dostává Trončinský.
20:01
Severočeši vedou po úvodním dějství nejtěsnějším možným rozdílem. Hosté sice měli po dobu dvaceti minut drobnou převahu, nicméně zásluhou přesné Vakovy trefy odchází do kabin šťastnější domácí tým.
20:00
19:48
Liberec právě vstřelil branku! Bílí Tygři ovšem udeřili hned posléze a dvanáct vteřin před koncem první části se dostávají do vedení. Urbanův pas zprava doputoval na hůl TOMÁŠE VAKA, jenž se dostal k zakončení na levé straně. Byl v poměrně velkém úhlu, přesto však dokázal prostřelit přesmísťujícího se Kováře. Asistence: Tomáš Urban, Michal Bárta - 1:0.
19:36
České Budějovice hrají v plném počtu.
19:12
Domácím se v přesilovce zatím vůbec nedaří, po souboji u mantinelu skončila černá pryž za hrazením.
18:20
Trončinský zaváhal na modré čáře, čímž daroval Kašpaříkovi možnost samostatného úniku. Hostující útočník ale svůj nájezd neproměnil, vůbec netrefil branku.
17:36
V přesile si zahrají také Liberečtí, na trestnou lavici odchází Červený. Provinil se nedovoleným bráněním.
17:16
Bílí Tygři v pěti.
17:09
Květoňovi utekl kotouč do středního pásma, hosté musí vyklidit ofenzivní třetinu.
15:59
Hosté rozestavěli přesilovkový vzorec v útočném pásmu, ale k vážnější střele se nedostali. Nedvěd vzápětí vyhodil a oba týmy střídají.
15:16
Mountfield si zahraje první přesilovku v dnešním klání. Květoň byl zasažen vysokou holí do obličeje, na trestnou lavici míří Kudrna.
14:08
Tomáš Vak dlouho váhal se střelou na vrcholu kruhu, nakonec napřáhl k příklepu. Ovšem ke Kovářovi jeho projektil ani nedoputoval, zastavil se v klubku těl před brankou.
13:31
Lehký zákrok si připisuje také hostující strážce svatyně, puk uschoval do lapačky a přerušuje hru.
12:56
Kašpařík zkoušel štěstí ranou zleva, Pinc byl připraven. Následuje komerční přestávka.
12:35
Ani jeden z celků se v těchto minutách nemůže výrazněji prosadit, o kotouč se bojuje převážně v okolí středového kruhu.
11:16
Tvrdým pokusem se prezentoval domácí zadák Derner, letící kotouč zblokovala hostující obrana do ochranné sítě.
10:47
Českobudějovický přesun tentokrát brzdí ofsajd, hráči se rovnají na vhazování v neutrální třetině.
09:28
Hosté jsou mírně aktivnější, častěji se drží u liberecké branky. Domácí obrana však v těchto chvílích pracuje bezchybně, Kuchejdovu lehkou střelu zabrzdil Pinc.
08:12
Střelou zpoza obránce se posléze prezentoval Nedvěd, prudký pokus namířil jen těsně nad.
07:27
Bárta nezastihl spoluhráčův pas na útočné modré čáře - zakázané uvolnění.
06:28
Domácí gólman má zatím více práce než jeho kolega na opačné straně hřiště. Z pravé strany pálil před malým okamžikem Kotalík, mířil do betonů brankáře.
05:24
Vzápětí brzdí poměrně svižné tempo hry také liberecký icing, bude se vhazovat po Pincově levici.
05:12
Kotouč vyskočil za hrazení, hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
04:32
Na druhé straně se k zakončení probil Vak, jeho nepříliš prudkou střelu z mezikruží odrazil Kovář.
03:56
Útočné komando vedené velezkušeným Alešem Kotalíkem se nastěhovalo do útočného pásma, ovšem Pinc si těžší zákrok nepřipsal.
02:47
Zanedlouho se však Severočeši před svatyní protivníka přeci jen ocitli. Špaček poslal kotouč před brankoviště a jeho pas se snažil za Kovářova záda přesměrovat Víšek, puk ale do sítě neprošel.
02:33
Bílí Tygři se nemohou dostat před soupeřovu klec, hosté zatím rozehrávku domácích aktivně napadají.
01:44
Liberecký muž s maskou musel znovu zasahovat. Květoň si sklepl skákavý kotouč na modré čáře a bez váhání pálil, Pinc zakročil svoji lapačkou.
00:27
Hokejisté Mountfieldu již po několika vteřinách pořádně zavařili domácí obraně. Martynkovo nahození z rohu kluziště se od Nedvědových bruslí odrazilo k Pincovi, domácí brankář dokázal na nečekanou situaci na poslední chvíli zareagovat.
00:01
Nedvěd proti Kašpaříkovi na úvodní vhazování.
Týmy právě vstupují na ledovou plochu. Domácí v modrých dresech, hosté v červenobílém.
Tipsport aréna se hodně slušně zaplňuje, možná bude vyprodáno.
Hostům dnes stále chybí zranění útočník Podlešák, domácí výběr postrádá obránce Kajínka. Do liberecké sestavy se naopak vrací Dušek, jenž byl na hostování ve Slavii.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk "A", Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Špaček, Kudrna, T. Urban, Bartovič "A", Vantuch, Bulíř, Krejčík, Vak, Nedvěd "C". HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Ptáček "C", Dvořák, Novák, Kranjc, Vydarený "A", Němeček, Mikuš - Mertl, Červený, Burian, Langhammer, Květoň, Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Pšurný, Šimánek "A", Kuchejda, Kašpařík. Rozhodčí: Hribik, Turčan - Kajínek, Podrazil..
Jihočeský celek nejezdí v poslední době pod Ještěd pro body, Mountfield zde totiž nebodoval již v šesti předešlých zápasech. Liberečtí navíc v letošní sezóně udolali svého soka v obou vzájemných duelech.
Severočechům se nedaří, modrobílí prohráli sedm zápasů v řadě a propadli se tabulkou na šesté místo. Českobudějovický motor se po vítězné krasojízdě na přelomu prosince rovněž zadrhl, družina trenéra Výborného padla třikrát za sebou. V tabulce se však drží na druhé příčce.
Krásné středeční odpoledne z Liberce! V Tipsport aréně je dnes na programu duel čtyřiatřicátého extraligového kola, v němž domácí Bílí Tygři změří síly s českobudějovickým Mountfieldem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.