65:00
Liberec právě vstřelil branku! Rozhodující samostatný nájezd proměnil MILAN BARTOVIČ.
Milan Bartovič (LIB) proměnil, Liberec vítězí.
Jaroslav Balaštík (MBL) trefil jen Pincovu vyrážečku.
Petr Nedvěd (LIB) také podruhé neuspěl, drama pokračuje.
Otáčí se pořadí, znovu jede Bahenský (MBL). Ale tentokrát neuspěl.
Zdeněk Bahenský (MBL) trefil k tyči, nájezdy pokračují.
Dalibor Bortňák (LIB) po kličce branku netrefil.
Jaroslav Balaštík (MBL) branku minul.
Petr Nedvěd (LIB) trefil přesně pod břevno, Liberec jde v sérii do vedení.
Andrej Podkonický (MBL) rovněž neuspěl.
Michal Bárta (LIB) svůj nájezd neproměnil. Hübl si mezírku mezi betony pohlídal.
Samostatné nájezdy začínají.
Po krátké úpravě ledu budou samostatné nájezdy zahájeny.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Kotouč ukořistili Liberečtí, na řadu přijdou samostatné nájezdy.
64:40
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas. Dvacet vteřin před koncem prodloužení se bude vhazovat u Pince.
64:01
Nadějná příležitost také na opačné straně hřiště. Závěrečné minuty přináš zajímavé momenty, Podkonického střelu odrazil Pinc před sebe. Volný Demel ale poskakující kotouč do sítě nedoklepl.
63:23
Další šance Bílých Tygrů, kteří rázem ožili. Z Trončinského pasu mohl těžit Bartovič, Hübl však předvedl pohotový zákrok. Proti střele slovenského útočníka se stihl včas přemístit.
61:43
Tomáš Urban mohl rozhodnout, když přebruslil hostující obranu a mířil sám na Hübla. Svoji kličku ovšem do kýženého konce dotáhnout nedokázal.
61:29
Protiútok Boleslavi táhl Demel, jeho střela přes obránce Výtiska však úspěch neslavila.
60:48
Liberečtí drží kotouč na svých holích, ale k výraznějšímu ohrožení Hübla se zatím nedostali.
60:01
Začalo prodloužení.
Po tříminutové přestávce je na programu prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:31
Zřejmě nás čeká prodloužení, bojuje se převážně ve středu hrací plochy.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:14
Domácí se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době, Bárta rozčísl soupeřovu obranu a pálil zleva. Ovšem jeho pokus blokuje mladoboleslavská defenziva.
56:31
Slabé nahození Výtiska od modré čáry středočeského gólmana naohrozilo, buly po jeho pravici.
55:09
Stieler prověřil Pince, ten vyráží i s trochou štěstí.
54:46
Pokračuje se bez šancí.
53:48
Na druhé straně prověřil Hüblovu pozornost Bartovič, mladoboleslavský muž s maskou zasáhl lapačkou.
53:29
Za libereckou klecí zůstal ležet otřesený zadák Kajínek, s bolestivým výrazem ve tváři odchází na střídačku do péče lékařů.
53:04
Icing vzápětí také na druhé straně, hra se stěhuje k Marku Pincovi.
52:43
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, Hayův pas volného Podkonického nenalezl. Buly u Hübla.
52:07
Aktivní Podkonický dotíral u libereckého brankoviště, ale Pinc se výrazněji nezapotil. Následuje komerční přestávka.
51:18
Na útočný výlet se vydala také čtvrtá liberecká formace, Hübl však nájezdu protivníků bez problému odolal.
50:02
Podkonický přenechal kotouč Balaštíkovi, ten zkoušel štěstí ranou z vrcholu kruhu. Ale svůj pokus mezi tři tyče nenamířil.
48:41
Zápas v těchto minutách nikterak struhující boj nepřináší, ani jednomu z týmu se nedaří usadit na delší čas v útočné třetině.
47:50
Kotouč vyskočil na střídačku, hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
46:58
Bruslařský klub v pěti.
46:05
Při vlastním oslabení vystartoval před Pincovu klec Balaštík, jeho svižný pokus zprava rozduněl pouze mantinel za brankou.
45:47
Trončinský přenechal kotouč Nedvědovi, který zavezl černou pryž do útočného pásma. Hosté se však zanedlouho dokázali osvobodit.
44:58
Baldwin si jde odpočinout na trestnou lavici, Liberečtí si zahrají přesilovku.
44:16
Třetí dějství začíná opatrně, brankáři zatím příliš práce nemají.
43:52
Dnešní utkání sleduje 6 211 diváků.
43:43
Andrej Podkonický se dostal k odraženému kotouči na levé straně, ovšem svoji střelu namířil vysoko nad branku stráženou brankářem Pincem.
42:15
Ofsajd brzdí Bílé Tygry v útočném přechodu, následuje vhazování ve středním pásmu.
41:13
Liberec v plném počtu.
40:43
V akci znovu kanadský zadák, tentokrát vyslal tvrdý projektil na Pincovu branku z levého kruhu. Domácí brankář jeho pokus odrazil.
40:18
Obránce Hay se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný a skončil v ochranné síti nad domácí klecí.
40:01
Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný. Bílí Tygři měli v prostřední dvacetiminutovce více ze hry a dočkali se zaslouženého vyrovnání, v šestadvacáté minutě zacíll v přesilové hře přesně Bartovič.
40:00
39:31
Nedvěd vyhazuje a střídá, Chaloupka posléze zahajuje útočný výpad svého celku až od vlastní klece.
39:13
Urban obdržel dvouminutový trest, provinil se sekáním.
37:45
37:41
Bílí Tygři ostřelují soupeřovu svatyni, nebezpečně pálil Nedvěd. Jeho prudký pokus mířil jen těsne vedle.
37:02
Kotouč poskakující v brankovišti raději Hübl přikryl lapačkou, vhazování po jeho levici.
36:40
Petr Nedvěd dlouho míchal s pukem na modré čáře, nakonec vypálil a jeho pokus se snažil tečovat Urban. Hostující muž s maskou ale zasahovat nemusel.
35:45
Mozík dostává dvě minuty za držení - přesilovka Liberce.
35:11
Oba týmy hrají v plném počtu.
34:50
Derner se odvážně probil až před soupeřovu tvrz, přes bránící protihráče ale nedokázal zakončit zrovna podle představ.
34:02
Rozhodčí si ještě nechal vyžádat pomoc kolegy u videa, po kratší poradě ale rozpažil. Hayova střela za brankovou čáru neprošla.
33:46
Darrel Hay mohl zvrátit vedení na stranu na hostujícího týmu, ale svoji střelou z úhlu orazítkoval pouze tyč.
33:11
Liberečtí odehráli proti oslabenému protivníkovi pouze devět vteřin. Vantuch obdržel trest za vysokou hůl a počet sil na ledě se vyrovná.
33:02
Tygři si zahrají znovu v přesile, Baldwin obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
32:40
Liberec je aktivnější, Bartovičova přihrávka se v mezikruží přilepila na Kudrnovu čepel. Ten v nadějné šanci orazítkoval pouze Hüblovy betony.
31:06
Hraje se dlouho bez přerušení, ovšem šancí se rodí poskromnu.
30:11
Tomáš Urban se o chvilku později prosmýkl po pravé straně až před mladoboleslavskou klec, Hübla ale svým nájezdem nepřekvapil.
28:03
Pince vzápětí prověřil Chaloupkův pokus z dálky, domácí gólman šel do rozkleku a protihráčovu střelu vytěsnil.
26:52
Domácí jsou při chuti, Kajínkovo nahození tečoval před brankou postavený Kica. Brankář Hübl stihl na poslední chvili zareagovat na změnu letícího kotouče.
25:47
Liberec právě vstřelil branku! Bílí Tygři tentokrát početní převahu využívají a dorovnávají soupeřův náskok. Trončinský nalezl na pravém kruhu volného MILANA BARTOVIČE, jenž tvrdou střelou propálil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Marek Trončinský, Jaroslav Kudrna - 1:1.
25:18
Severočeský tým si zahraje znovu v přesile, Žabka obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
24:44
Modrobílí usilují o vyrovnávací trefu, zatím se jím ovšem příliš nedaří. Kostrbaté kombinaci soupeře se Mladá Boleslav pohodlně brání.
23:39
Bruslařský klub v pěti, domácím se přesilovka nepovedla.
23:07
Hosté se znovu osvobozují, Nedvěd zakládá útočnou akci svého týmu až od vlastní klece.
22:13
Tygrům se zatím v početní převaze příliš nedaří, kotouč klouže daleko od boleslavské branky.
21:39
Liberec si zahraje druhou přesilovku v dnešním klání, Mikulík pyká za hákování.
21:02
Vakova formace se drží v útočném pásmu, o kotouč se však zatím bojuje především v rohu kluziště.
20:01
Dvacet minut zápasu je minulostí. Slušně zaplněná Tipsport aréna zatím sleduje vcelku pohledný hokej. Více slibnějších příležitostí si zatím vytvořili hostujícího hokejisté, kteří nakonec svůj drobný nápor dokázali přetavit ve vedoucí trefu. V poslední minutě skóroval kapitán Balaštík.
20:00
19:38
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Středočeši otevírají dvacet dva vteřin před koncem úvodního dějství gólový účet dnešního klání. Podkonický vyhrál vhazování v útočném pásmu, na vrcholu kruhu se do kotouče opřel JAROSLAV BALAŠTÍK a trefil přesně nad lapačku. Asistence: Andrej Podkonický - 0:1.
18:22
Svižné tempo hry nyní trošku opadlo, o černou pryž se bojuje především ve středním pásmu. Mírnou převahu mají Boleslavští.
17:23
Po souboji u hrazení vyskočil kotouč na libereckou střídačku, hra je přerušena.
16:35
Svůj příklep z levého kruhu vzápětí otestoval Cetkovský, domácí gólman proti střele protivníka zareagoval na výbornou. Letící puk odrazil do bezpečí.
15:58
Zakázané uvolnění Liberce, vhazuje se před Pincem.
14:28
V mezikruží se k odraženému kotouči prodral Bortňák, jenže kotouč z jeho hole orazítkoval pouze Hüblovu výstroj.
13:26
Na druhé straně ledového oválu vypálil svižně Tomas, domácího strážce svatyně nepokořil.
13:08
Hosté hrají v plném počtu, první početní převaze soupeře se dokázali ubránit.
12:25
Domácí jsou stále nastěhování v útočném pásmu, střelu libereckého kapitána z kruhu vytěsnil hostující gólman ramenem.
12:01
Liberec v náporu, Nedvěd ve spolupráci s Kudrnou několikrát ohrozil soupeřovu tvrz. Hübl zatím úspěšně odolává.
11:08
Bílí Tygři si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení dostává Bahenský.
10:04
Na vyložené šance zatím hosté vedou. Pinc nyní hbitým zákrokem zlikvidoval šanci Balaštíka, kterého našel před brankovištěm skvěle načasovaným pasem Podkonický.
9:01
Radan Lenc se probíjel před libereckou svatyni, ale střelecký pokus si nepřipsal. Po menším závaru na opačné straně hřiště se bude vhazovat u Hübla.
8:06
Na delší čas se před územím soupeře usadili také Boleslavští, brankáře Pince však neohrozili.
6:57
Komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.
6:19
Hraje se zatím poměrně svižně, oba výběry se pravidelně střídají v útočné aktivitě. Hostujícího muže s maskou prověřil slovenský forvard Bartovič, gólman Hübl kryje.
4:48
Do vedení však mohli jít hosté! Po Trončinského zaváhání se Mladá Boleslav řítila do přečíslení, nebezpečná střela Mikulíka jen těsně minula libereckou klec.
3:48
Severočeši se v těchto minutách drží před brankářem Hüblem, z kostrbaté kombinace ovšem zatím soupeřovu obranu nepozlobili. Vantuch před malým okamžikem poskakující kotouč v mezikruží svoji holí zasáhnout nedokázal.
2:43
Vzápětí zahrozila první formace domácích, Nedvědův pas před brankoviště ale nikdo v modrém dresu za hostujícího brankáře nedošťouchl.
2:06
Jiránek získal kotouč na středovém kruhu a proklouzl až do útočného pásma, Pinc jeho střelu bez větších potíží zneškodnil.
0:56
Balaštík svoji přihrávkou volné spoliuhráče nenalezl - zakázané uvolnění hostů.
0:22
Domácí založili první útočnou akci v dnešním klání. Kudrna vyslal kupředu Bartoviče, ten prolétl podél mantinelu a vzápětí obkroužil mladoboleslavskou klec. Hübl byl připraven.
00:01
Následuje státní hymna.
Týmy právě vstupují na ledovou plochu. Liberec v modrém, hosté v zelenobílém.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Blažíček) - Čakajík, Výtisk "A", Trončinský, Derner, Pavlů, Holub, Kajínek, Štich - Bárta, Dušek, Kudrna, T.Urban, Kica, Bartovič "A", Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd "C". BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Dudáš, Beňovič, Hay, Baldwin, Chaloupka, Mozík, Žabka "A", Rýgl - Tomas, Goertzen, Mikulík, Jiránek, Demel, Bahenský "A", Podkonický, Svačina, Lenc, Stieler, Cetkovský, Balaštík "C". Rozhodčí: Hradil, Hribik - Rozlílek, Horinek.
Bílé Tygry táhne především nestárnoucí matador Petr Nedvěd, který vede kanadské bodování celé extraligy se ziskem třiceti bodů. Centr první formace si vysloužil také pozvánku do reprezentačního výběru, na finském Karjala Cupu se trefil do černého hned třikrát a stal se nejlepším českým střelcem na turnaji.
Bruslařský klub v průběhu sezóny několikrát obměnil svoji sestavu, avšak ani nové tváře v mladoboleslavském výběru zatím Hniličkův výběr nenastartovaly. Zelenobílí získali v posledních dnech do útoku Andreje Podkonického a obranu vyztužil obránce Hay. Pro kanadského zadáka bude mít dnešní klání zvláštní náboj, právě z města pod Ještědem totiž nedávno odešel.
Liberečtí se v tabulce nachází na druhém místě a atakují vedoucí Spartu, která se na vedoucí příčce vyhřívá jen díky lepšímu skóre. Zato Středočeši mají opačné starosti, s osmnácti body se krčí na poslední pozici se ztrátou tří bodů na třinácté Karlovy Vary.
Příjemný podvečer z Liberce! V Tipsport aréně je dnes na programu duel dvaadvacátého extraligového kola, v němž Bílí Tygři změří síly s Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.