Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Tomáš Klimenta, ze zlínského tábora přebírá stejné ocenění Petr Holík. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:57
Domácí příznivci odpočítávají poslední vteřinky duelu.
59:09
Útočné komando vedené Leškou libereckého gólmana výrazněji neprověřilo. Domácí se poté osvobodili.
58:43
Sudí ovšem s trestami nekončí, vrátka na trestné lavici se opět otevřou. Tomáš Urban si míří odpočinout za podražení.
57:54
57:46
Tomáš Klimenta mohl o chvilku později zaslat kotouč do sítě. Zjevil se na chvilku u zlínského brankoviště, ale v tísni protivníka nedokázal puk do poloprázdné branky postrčit.
56:36
Klimenta nabil na pravý kruh Kudrnovi, který bez váhání pálil. Mířil však pouze doprostřed branky, kde operoval brankář Sedláček.
56:18
Zápas se již spíše dohrává, o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Tygrům nevyšla rozehrávka - icing.
55:54
Dvě minuty pro hostujícího Finsterleho - hákování.
54:51
Oba celky hrají v plném počtu.
54:00
Dernerův příklep rozezvučel pouze mantinel za zlínskou klecí, hosté posléze vyvezli kotouč do středního pásma.
52:51
Na dvě minuty si míří odpočinout Kudrna, hrubost.
52:46
Trončiského střelu odrazil Sedláček betonem, před hostujícím brankovištěm následně šermoval svoji holí Kudrna. Bude se opět vylučovat.
51:52
Zlín se bude muset bránit ve třech! Ondráček - vysoká hůl.
51:16
Holík vzápětí odklouzal na trestnou lavici, provinil se sekáním.
51:15
Hosté mohli snížit. Hamerlíkova sražená rána skončila na holi Holíka, jenž mohl pálit do poloprázdné svatyně. Ovšem neuspěl, i díky hbitému zákroku domácího gólmana neskončil puk v síti.
49:33
Na opačné straně hřiště si sjížděl před brankoviště Klimenta, spoluhráčův pas jej oslovil. Domácí forvard však puk nezasáhl zrovna podle představ.
48:45
S pokusem Linharta si Pinc poradil, letící kotouč stáhl ze vzduchu svoji lapačkou a přerušil hru.
47:59
Přihrávka rukou brzdí útočný rozlet zlínského výběr, následuje vhazování ve středním pásmu.
47:06
Hostující celek je v plném počtu, Hamerlík je zpět na ledě.
46:49
Zápas nyní nikterak strhující podívanou nenabízí. Liberečtí sice hrají v přesile, ale Zlín se bez větších potíží brání.
45:48
Po průniku středním pásmem oslovil Nedvěd svým pasem Trončinského, jeho ale zastavuje ofsajd.
45:05
Znovu se vylučuje, sudí dnes trestají i sebemenší náznak faulu. Hamerlík nedovoleně zastavil Kicu, za což jde pykat.
44:02
Ševci v plném počtu.
43:51
Liberečtí se nastěhovali do útočného pásma, ale po sérii kostrbatých přihrávek Sedláčka příliš neohrozili.
43:05
Dnešní utkání sleduje přímo v Tipsport areně 5 080 diváků.
42:33
Tygři v pěti a začíná jejich zkrácená přesilovka.
42:02
Důras pyká za hrubost, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
41:57
Před hlídkujícím Köhlerem raději domácí gólman přerušil hru. U libereckého brankoviště se vzápětí strhla menší potyčka, vylučovat se však bude.
41:36
Hamerlík pálil příklepem z dálky, ale se střelou doprostřed branky si Pinc poradil. Domácí se vzápětí osvobozují.
40:32
Holík byl před severočeským brankovištěm nedovoleně zastaven Trončinským, liberecký bek dostává dvě minuty.
40:01
Domácí mají po čtyřiceti minutách tříbrankový náskok a míří za pátou domácí výhrou v řadě. Dokáže Zlín v závěrečné části ještě průběh zápasu zdramatizovat?
40:00
39:54
V posledních vteřinkách druhé části se ještě snažil podél mantinelu protáhnout Bulíř, nevedl si však úspěšně.
39:01
S aktivitou první útočné formace domácích mají hosté problémy. Po Kudrnově pasu pálil aktivní Klimenta, zlínský gólman střelu protivníka zastavil.
38:12
PSG Zlín hraje v plném počtu.
37:48
Zlínský gólman musel vzápětí znovu zaujmout brankářský postoj. Rovněž si však počínal neomylně.
37:24
Moravec se dostal ke střele z dálky, Sedláček jeho ránu viděl a zneškodnil. Hra se začíná také hodně kouskovat.
36:11
Köhler atakoval svým kolenem protivníka a dostává dvě minuty.
36:08
Holík se drze probil až před libereckou klec, vyjetého Pince oklamal kličkou, ovšem kotouč se mu do branky zasunout nepodařilo. Poskakující puk vzápětí odpálil do bezpečí Vantuch.
35:03
Zlín v pěti.
34:27
Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka. Modrobílí kombinují před brankou soupeře.
34:02
Rothovu střelu tečoval před brankovištěm hlídkující Vantuch, kotouč se obtiskl brankáři na hrudi. Následuje komerční přestávka.
33:02
Dvojnásobná početní výhoda hostujícího celku ale končí. Pykat odchází také Zámorský.
32:44
Zámorského střelu zblokoval Výtisk, o kotouč se bojuje v rohu kluziště.
32:22
Minutu a patnáct vteřin si zahraje Zlín proti třem. Dvě minuty obdržel Nedvěd za hákování.
31:37
Znovu se vylučuje. Tentokrát na straně domácích. Vantuch - nedovolené bránění.
31:18
Liberec právě vstřelil branku! Domácí odpovídají na soupeřův zásah již čtvrtou trefou. Nedvěd z rohu kluziště naservíroval kotouč mezi kruhy, odkud zacílil neomylně TOMÁŠ KLIMENTA. Bílí Tygři využívají třetí přesilovku v dnešním klání. Asistence: Petr Nedvěd, Vladimír Roth – 4:1.
31:05
Čajánek odchází na trestnou lavici, provinil se podražením.
30:36
Zlín právě vstřelil branku! Hosté snižují, domácí nechali soupeři v útočné třetině až příliš mnoho prostoru. BEDŘICH KÖHLER se dostal ke kotouči v mezikruží a bekhendovou střelou prostřelil Pince mezi betony. Asistence: Petr Holík – 3:1.
29:17
Ve středním pásmu se posléze do puku opřel Galvas, liberecký strážce se překvapit nenechal. Černou pryž opět nalezl ve své lapačce.
28:30
Köhler se vydal na ofenzivní výlet. Vypálil přes obránce, jenž ztečoval střelu do výšin. Puk vzápětí zaplul do Pincovy lapačky.
27:21
V samém závěru početní převahy nalezl Bárta svým pasem u brankoviště operujícího Urbana, proti jeho střele dokázal Sedláček bezchybně zasáhnout.
27:11
Bílí Tygři si nerozuměli při rozehrávce - zakázané uvolnění.
26:28
Zlín ve čtyřech, Vak pálil z pravého kruhu. Ale pouze do brankářovy hrudi.
26:01
Hostující gólman se ocitl pod sprškou střel. Domácí mají ve dvojnásobné přesilovce tlak, Víškův pokus Sedláček zbrzdil betony.
25:38
Nedvěd svoji ranou trefil Sedláčka do masky, rozhodčí raději přerušili hru. Buly po pravici zlínského gólmana.
25:22
Pět na tři! Čajánek vyhodil puk za mantinel a odchází na trestnou lavici.
24:50
Po sérii přihrávek v útočné třetině se tvrdým příklepem od modré čáry prezentoval Roth. Stadionem to jen zahučelo, puk mířil těsně vedle tyče.
24:27
Přesilovka Liberce však bude pokračovat. Linhart - hrubost.
24:02
Hosté v pěti.
23:32
V pozoru musel být naopak Pinc, který před atakujícím Čajánkem raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
22:57
Libereckému výběru se zatím početní převaha příliš nedaří. Hosté drží kotouč daleko od vlastní klece.
22:01
Domácí jsou při chuti, zahrají si další přesilovku. Míka odpočívá za podražení.
21:03
Liberec právě vstřelil branku! Zanedlouho se však kotouč za brankovou čarou začernal. Vantuchovu střelu neudržel Sedláček ve výstroji, puk mu vypadl před brankoviště, odkud jej do sítě dorazil TOMÁŠ URBAN. Asistence: Lukáš Vantuch, Michal Bulíř – 3:0.
20:25
Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky mohl domácí výběr navýšit svůj náskok. Klimenta naservíroval kotouč na pravý kruh, kde operoval Nedvěd. Sedláček ale zasáhl na výbornou.
20:01
Severočeši vedou po dvaceti minutách o dvě branky. Zápas zatím provází hodně vyloučených hráčů, Tygři dokázali na rozdíl od svého soka dvakrát přesně zacílit. Zlín se i přes pár slibných příležitostí prosadit nedokázal.
20:00
19:54
Domácí celek dohrává první dějství s kotoučem na holích, Výtisk míchá s pukem ve vlastním obranném pásmu a ještě vyhlíží hlídkující spoluhráče.
19:10
17:56
Kudrna si sjížděl před brankoviště soupeře, ovšem neuspěl. Na opačnou stranu se posléze vydal Leška, jeho střela z vrcholu kruhu mířila vedle.
17:10
Vak již kroužil po ledové ploše, domácí hráli v plném počtu. Ovšem zanedlouho se dvířka na trestné lavici opět otevřela. Tentokrát na zlínské straně. Linhart - hákování.
16:27
Tesařík napřáhl k příkleku, ale jeho střela byla zblokovaná. Bílí Tygři se statečně brání.
15:23
Krásná akce zlínských hokejistů brankou nekončí. Veselý posunul kotouč k volnému Leškovi, ten se zjevil na okamžik neobsazen u libereckého brankoviště. Z nadějné pozice ovšem přestřelil.
14:56
Vak odchází na trestnou lavici - hrubost. Na hosty čeká další přesilová hra.
14:38
Ondráček se skrz dvojici protivníků neprosmýkl, kotouč ukořistili Liberečtí a zahajují útočnou akci.
13:43
Lehkou střelu Urban zleva uschoval zlínský gólman ve své lapačce a přerušuje hru.
13:09
V ofsajdové pasti byl tentokrát lapen liberecký kapitán Nedvěd. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v neutrálním pásmu.
11:49
Ofenzivní počin tygří smečky zastavuje ofsajd.
10:48
Domácí v plném počtu. Zlín dvojnásobnou početní převahu nedokázal zužitkovat.
10:29
Hamrlíkova dělovka od modré čáry rozezvučela pouze mantinel za domácí klecí, Derner vzápětí postrčil kotouč do středního pásma.
09:52
Tygři se dokázali osvobodit, oba celky střídají.
09:20
Po sérii přihrávek v útočné třetině pálil z poměrně velkého úhlu Leška. Pinc se prezentoval trošku nejistým zákrokem, kotouč mu spadl z lapačky a poskakoval v brankovišti. Nakonec ale ošemetnou situaci zažehnal.
08:48
Liberec jde do tří! Čakajík si jde odsedět menší trest za nedovolené bránění. Ševci mají slibnou příležitost k tomu, aby snížili náskok soupeře.
08:38
Pravice sudího opět vystřelila do vzduchu. Na trestnou lavici odchází Čajánek. Menší trest hrubost + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Dvě minuty obdržel také domácí Moravec, pokračuje zlínská přesilovka.
08:20
Přesilovku si zahrají také Zlínští, Derner odpočívá za nedovolené bránění.
07:35
Liberec právě vstřelil branku! Severočeši využívají i druhou nabídnutou početní výhodu. Roth posunul kotouč PETRU NEDVĚDOVI, který si popojel na vrchol kruhu a prostřelil brankáře. Asistence: Tomáš Klimenta, Vladimír Roth – 2:0.
06:59
Leška pyká za sekání, vhazování po Sedláčkově levici.
06:48
Hamrlíkova střela od modré čáry Pince neohrozila, hosté se poté provinili proti pravidlům. Liberec si zahraje znovu v přesile, zatím má ponechanou výhodu.
06:22
Domácí jsou při chuti, vzápětí pálil z dálky Vantuch. Jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě nad zlínskou klecí.
05:09
Liberec právě vstřelil branku! Bílí Tygři početní převahu využívají a v šesté minutě zápasu jdou do vedení. JAROSLAV KUDRNA nejprve tečoval letící kotouč do břevna, ovšem posléze vložil hůl do Trončinského nabídky znovu. Sedláček nestihl reagovat. Asistence: Marek Trončinský, Tomáš Klimenta – 1:0.
04:38
Severočeši si zahrají v přesile. Melenovský zahákoval ve středním pásmu Vaka a odchází na trestnou lavici.
03:26
Trončinský následně nalezl pasem od mantinelu v mezikruží hlídkujícího Bulíře. Ten ale svůj výběr do vedení neposlal, proti jeho střele vymrštil Sedláček lapačku.
02:57
Sledujeme opatrný úvod duelu. Ani jednomu z celků se nedaří prodrat se přes útočnou modrou čáru.
02:01
Melenovský nahodil kotouč do zlínské útočné třetiny, jeho spoluhráči ale Pince neprověřili.
01:00
Vzápětí si na opačné straně hřiště připsal úspěšný zákrok domácí gólman. Střelu Zámorského zastavil na hrudi a přerušil hru.
00:31
Liberečtí zahájili první útočnou akci. Spolupráce Klimenty s Kudrnou však úspěch neslavila, Sedláček zasahovat nemusel.
00:01
Po státní hymně bude duel zahájen.
Hráči vstupují na ledovou plochu. Domácí v modrém, hosté ve žlutých dresech.
Úvodní sestavy: Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) – Čakajík, Výtisk "A", Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub – Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Kica, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Vak, Nedvěd "C". PSG Zlín: Sedláček (Kašík) – Tesařík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Linhart, Zámorský, Hamrlík "A", Míka – Köhler, Čajánek "C", Leška "A", Vlach, Ondráček, Honejsek, Šlahař, Melenovský, Finsterle, Holík, Veselý, Důras. Rozhodčí: Kalivoda, Polák – Lhotský, Svoboda.
Pro hostující mužstvo ale hovoří bilance letošních vzájemných zápasů. Ze tří duelů přetlačit Zlín severočeského soka dvakrát, jednou padl po prodloužení.
Bílí Tygři se drží v tabulce na pátém místě, zlínský výběr je s dvoubodovým odstupem sedmý. Ševci budou bezesporu usilovat o kýžený vzestup, ovšem na hřišti soupeře vyhráli naposledy před vánočními svátky. Liberečtí si navíc své teritorium pečlivě střeží, na vlastním ledě uspěli čtyřikrát za sebou.
Příjemný páteční podvečer z mrazivého severu, kde je dnes na programu šestačtyřicáté extraligové kolo. Do liberecké Tipsport areny přicestoval celek Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.