Vyrovnané dvě třetiny již směřovali k prodloužení, jenže to se nekonalo. Domácí tým totiž v rozmezí necelých tří minut (!) prostřelil Pöpperleho hned pětkrát a došel si tak pro tři body. Poslední branku zaznamenal v přesilové hře ranou od modré Aleš Píša.
60:00
59:49
Teď se jim však nepovedla rozehrávka a puk je ve středním pásmu.
59:34
Domácí kombinují v útočném pásmu a snaží se o další zakončení.
58:10
Pardubice právě vstřelily branku! Přesilovka využita a domácí tým již vede o šest branek! Pöpperleho černý den korunuje ranou od modré ALEŠ PÍŠA. Prudkou ránu domácího beka pouští brankář Sparty za svá záda mezi svojí vyrážečkou. Asistence: Jan Starý.
57:25
Další trest pro Spartu. Jedenáctý dvouminutový trest odsedí Troy Milam, který dostává dvě minuty za zdržování hry.
57:16
David Kočí neudržel nervy na uzdě, když v brankovišti povalil Nahodila a shodil rukavice. Za úplně zbytečný prohřešek tak vidí trest pěti minut + osobní trest do konce utkání. Trest za něj odpyká Forman.
56:27
Teď už to měl hostující brankář těžší, když pálil Jan Buchtele, ale i tak si poradil. Vyraženou střelu si pohlídal a do zakončení již domácí hráče nepustil.
55:36
Neuvěřitelný příděl pěti branek prakticky rozhodl dnešní duel, aale domácí tým se i nadále tlačí do zakončení. Pöpperle však zakročil na jedničku.
54:32
Pardubice právě vstřelily branku! Sedmou branku domácích přidává TOMÁŠ ZOHORNA. Po vhazování v útočném pásmu pálil bleskově Bartek, ale Pöpperle jeho ránu vyrazil na levou stranu, kde si již Zohorna poradil na jedničku, když volný kotouč doráží bez problémů za záda brankáře hostů. Asistence: Martin Bartek a Lukáš Nahodil.
54:27
Pardubický celek se i nadále tlačí do útoku, ale teď to celku kouče Hynka nevyšlo. Dnešnímu duelu navíc přihlíží 9 685 diváků.
53:33
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí uragán přináší šestou branku! Píša pálil v přesilové hře od modré čáry. Tomáš Pöpperle ještě jeho pokus stačil betonem vyrazit, ale pouze na volného kapitána Pardubic PETRA KOUKALA, který si již před odkrytou klecí věděl rady a skóruje. Asistence: Aleš Píša a Jan Starý.
53:12
Pardubice právě vstřelily branku! Po další ráně od modré domácí tým odskakuje již na rozdíl tří branek a Sparta to už bude mít s návratem do útkání velmi složité. Sičák pálil od modré čáry, Pöpperle ještě jeho pokus vyrazil, ale v následném klubku hráčů se již ke kotouči nedostal. Ten si našel JAN BUCHTELE, jenž do prázdné branky přidává svůj druhý gól večera! Asistence: Robert Kousal a Vladimír Sičák.
52:55
Domácí tým hraje v plném počtu. A má také výhodu přesilovky pěti proti třem.
52:35
Festival vyloučených pokračuje. Znovu bude pykat hostující tým, který se provinil po nedovoleném bránění Caseyho Borera. Dvě minuty dostává Michal Broš.
52:21
Přesilovka pro domácí tým. 4/3 budou Pardubice hrát po vysoké holi Miroslava Formana.
52:12
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí tým se znovu prosazuje při hře ve čtyřech a utíká Spartě na rozdíl dvou branek! Chybnou rozehrávku Hanzlíka zachytil aktivní MARTIN BARTEK, který v samostatném úniku propaluje prudkou ranou Tomáše Pöpperleho. Bez asistence.
51:47
Pardubice právě vstřelily branku! Teď už to ale domácímu mladíkovi vyšlo a domácí tým jde poprvé v dnešním utkání do vedení! Bekhendovou ránu Borera hostující brankář Pöpperle vyrazil pouze na hůl JANA BUCHTELEHO, který se nadvakrát prosazuje, když z těžkého úhlu dokázal zavěsit. Asistence: Casey Borer
51:28
Hostům prchnul Kousal, který vpádu nahrál na Buchteleho, jenže ten svůj pokus neproměnil.
51:12
Vyloučení na obou stranách. Za hrubosti odchází domácí Aleš Píša i útočník hostů Alex Foster.
51:12
Od modré pálil hostující Kučný, jenže prudký pokus zastavuje Růžička.
50:51
Výhoda domácích končí velmi záhy. Petr Koukal dostává dvě minuty za lehké hákování Jana Hanzlíka.
50:38
Přesilovka pro Pardubice. Po menší šarvátce v brankovišti Sparty dostává Mario Bližňák dvě minuty za hrubost.
50:09
Druhá minuta přesilovky se hostům povedla, ale ani další pokus z mezikruží na branku neletěl. Pardubický tým již je následně v kompletním složení.
49:52
Znovu pálil Tenkrát, tentokrát z levé strany, ale branku o pár centimetrů netrefuje.
49:21
Teď už to pro hosty vypadalo nadějně! Z pravého křídla projel až ke střele Petr Tenkrát, který následným pokusem pálí do tyče!
48:51
Sičák vyhazuje z obranného pásma a domácí tým se zatím bez problémů brání.
48:06
Koukal dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a tak tu máme přesilovku Sparty.
47:32
Po výjezdu zpoza branky zakončoval přízemní ranou Forman, ale Růžička stačil pomalý puk vyrazit na tyčku! K dorážce již díky dobré práci zadáků nedošlo.
46:10
Buchteleho zakončení z pravého křídla Pöpperle vyrazil pouze před sebe, kde dojížděl Kousal, jenže ten bohužel pro domácí v dobré pozici netrefuje.
46:00
Po přihrávce rukou Sičáka se bude po reklamní pauze vhazovat ve středním pásmu.
45:26
V posledních okamžicích se hra hodně kouskuje, a tak zajímavé momenty nevidíme. Po zakázaném uvolnění hostí se vhazuje po levici Tomáše Pöpperleho.
44:00
Sparta Praha již hraje v plném počtu.
43:58
Milan na modré vybojoval puk a namířil si to do zakončení. Tam však bekhendem nemohl zakončit, a tak pouze posouvá puk.
43:34
Pardubickým se zatím v přesilové hře nedaří. Přihrávka na Kousala z levé strany míří do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
42:51
Kolář I na modré nepřesně nahrál na Píšu, ale k jeho štěstí Alex Foster v útočném pásmu do zakončení nejde a pouze vyhodí.
42:00
Přesilovka pro domácí. Dominik Pacovský dostává dvě minuty za podražení.
41:58
Kousal si ve středním pásmu krásně stáhnul puk pod sebe a ujížděl sám na Pöpperleho. Zakončení však bohužel pro domácí posílá mimo!
41:42
Prudkou přihrávku na pravé křídlo Kousal nezastavil, a tak tu máme zakázané uvolnění domácích.
41:24
Domácí tým již hraje v plném počtu. Po ofsajdu Koukala se bude vhazovat ve středním pásmu.
41:06
Tam pálil Sersen, jenže jeho táhlý pokus končí ve výstroji Růžičky.
40:47
Starého přízemní rána končí na hokejce Pöpperleho, který následně rozehrál a vysunul tak spoluhráče do útočného pásma.
40:36
Po nahození od modré Píša raději přisouvá puk pod lapačku Růžičky.
40:01
Sparta vstoupí do třetí třetiny s výhodou přesilové hry. Ještě něco přes minutu bude na trestné sedět zadák Pardubic Kočí.
Třetí třetina začne asi v 19:48.
Vyrovnaný souboj o každý puk pokračoval i ve druhé třetině. Když se v závěru trefil Yorick Treille, tak již to vypadalo, že Sparta půjde do kabin s jednobrankovým vedením, jenže proti tomu stál domácí výběr. Po chybě Tona našel Koukal Jana Koláře I, který vteřinu před koncem propálil Pöpperleho.
40:00
39:59
Pardubice právě vstřelily branku! Tak to je pro domácí tým znamenitý konec třetiny! V oslabení po chybě hostujícího Tona nahrál z levé strany Koukal na svého spoluhráče JANA KOLÁŘE I, který z mezikruží prudkou ranou k levé tyči propaluje Pöpperleho! Asistence: Petr Koukal
39:52
Philippovu ránu od modré Růžička vyráží helmou mimo svoji klec.
39:18
Přesilovka pro Spartu. Dvě minuty dostává za podražení Václav Kočí.
38:35
Sparta právě vstřelila branku! Hosté jdou v závěru druhé třetiny do vedení! Zpoza branky vyjel Tomáš Rachůnek, který zakončoval bekhendem na Růžičku. Ten jeho ránu ještě stačil u pravé tyče vyrazit, ale na důraznou dorážku z hole YORICKA TREILLEHO již nestačil. Asistence: Tomáš Rachůnek.
38:18
Vhazuje se v útočném pásmu hostů, když tečovaná rána Hanzlíka skončila vysoko nad.
38:06
Domácí tým v plném počtu.
37:42
Zblokovanou ránu hostů zastavil Casey Borer, který poté vyhazuje do útočného pásma.
37:15
Starý nevyhodil puk, ten se dostal na Milama, jenže zadák hostí ranou od modré branku netrefil. Sparta stále v útočném pásmu.
36:44
Teď hosty prozměnu zastavuje ofsajd. Vhazovat se poté bude ve středním pásmu.
36:26
Domácí odraží začínající tlak a vyhazují kotouč ze své třetiny.
36:06
Přesilovka pro hosty. Za příliš mnoho hráčů na ledové ploše odchází na trestnou lavici Lukáš Nahodil.
35:54
V útočném pásmu Sparty dostal dost prostoru Michal Broš. Puk si stáhnul pod sebe a prudkým švihem vypálil na Růžičku. Prudká dělovka však bohužel pro zkušeného hráče hostů branku netrefuje.
34:26
Dobré střídání hostů málem skončilo brankou! Ton hledal na pravé straně Tenkráta, jenže toho v poslední možnou chvíli připravil o snadné zakončení výborným zákrokem Sičák.
34:00
Hanzlík pálil v útočném území od modré, jenže trefil pouze Píšu. Následný pokus Kučného brankář domácích neviděl, a tak mohl být rád, že neskončil v brance.
33:33
Nahodil si neporozuměl s Bartekem a pro domácí to znamená ofsajd. Po něm se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:38
Na druhé straně se do zakončení tlačil Žalčík, jenže Růžička zasahovat nemusel. K puku se poté na modré dostal Hanzlík, ale i jeho pokus v brance nekončí.
31:52
Rychlý útok se dostal na levou stranu, odkud pálil Lukáš Radil, jenže bohužel pro domácí rána končí vedle branky.
31:32
Domácí výběr hraje v plném počtu.
31:02
Hosté opět v útočném pásmu, ale tentokrát to nevypadalo ani na zakončení. Sičák tak pro domácí získal puk a vyhazuje až před Pöpperleho.
30:06
Buchtele zkusil v obranném pásmu ještě nahrát, ale neudělal to dobře. Sparta pak měla nadějnou pozici, jenže její hráči si nerozuměli.
29:32
Ivan Rachůnek se dobře dostal z pravého křídla před Růžičku, kde se chystal zakončit, ale byl hákován. Sparta bude hrát přesilovou hru, když dvě minuty dostává Aleš Píša.
28:35
Domácí tým ve středním pásmu zaváhal, a mohla z toho být šance Sparty. Alex Foster ale za modrou nepřesně nahrál na hokejku Treilleho, a tak mají puk opět hráči Pardubic.
27:49
Na druhé straně ujížděl sám na branku Martin Bartek. Zakončil bekhendem, jenže Pöpperle puk z vypětím všech sil udržel pár centimetrů před čárou! Dojíždějící hráče již zpacifikovala obrana Sparty, která dorážku nepovolila.
27:24
Po levém křídle prošel Ton, který zadovkou krásně našel před brankou Bližňáka. Slovenský útočník však puk v nadějné pozici netrefuje.
27:03
Před brankou domácích je také živo. Nejprve Ivan Rachůnek, a po něm i Brož zkoušejí připravenost Růžičky, který spolehlivě vyráží.
26:09
Vysoké tempo hry pokračuje. Domácí tým pálí na branku Sparty ze všech možných pozic, jenže Pöpperle zatím odolává. Po ráně Koukala z levého křídla jde puk nad.
25:31
Na druhé straně pálil od modré bez přípravy Michal Sersen, jenže Růžička jeho ráně vystavuje stopku a vyráží betonem.
24:58
Radil zadovkou pěkně našel Buchteleho, který ale v nadějné pozici Pöpperle neohrozil.
24:35
O pár vteřin později to již vypadalo zajímavěji. Bartek pálil přízemní ranou z pravého křídla, jenže Pöpperle vyráží.
24:21
Zohorna v útočném pásmu posílal na Barteka, jenže ten už se k ráně nedostal.
22:59
V obranném pásmu domácích zaváhal Píša, ale hosté se do zakončení nedostávají. Po nahrávce Brože totiž Hanzlík od modré pouze zahrál bruslí.
22:01
Rychlá akce domácích od pravého mantinelu končí zajímavým zakončení. To posílal po nahrávce Zohorny na branku Bartek, ale na dobrý zákrok Pöpperleho nevyzrál.
21:45
Oba celky již jsou v plném počtu. Vhazuje se po pravici Martina Růžičky.
21:20
Znovu v akci domácí brankář, který musel vyrazit ránu bekhendem v podání Jiřího Kučného.
20:33
A málem tu byla branka hostí! Po nahrávce z pravé strany zakončoval před Růžičkou Ivan Rachůnek, ale ten z bezprostřední blízkosti pálí pouze do betonu domácího brankáře!
20:01
Do té vstoupíme při hře čtyři na čtyři. Za domácí sedí na na trestné Petr Koukal, za hosty pak Miroslav Forman.
Druhá třetina začne asi v 18:54.
ČEZ Arena viděla v první části vyrovnanou bitvu, ve které šla do vedení Sparta. Po chytré nahrávce Treille zakončoval Alex Foster. Domácí tým se tlačil za vyrovnáním, a to přišlo v přesilové hře, když se radoval Koukal. Po zbytek třetiny měl celek trenéra Hynka převahu, jenže tu už v branku nepřetavil.
20:00
19:52
Zaváhání domácích dostal hosty do nadějného brejku 4/2, jenže Bližňák z pravého křídla přihrál pouze na hůl Caseyho Borera.
19:32
Přesilová hra domácích však končí rekordně rychle. Za hákování je totiž po vhazování vyloučen Petr Koukal.
19:27
Tam se hosté proviňují faulem a budou hrát v oslabení. Miroslav Forman dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:02
Po nahození do útočného pásma domácích se k puku dostal zadák Sparty Sersen, který posouvá do středního pásma.
18:25
Nyní už je Sparta Praha v plném počtu.
17:50
Dobrou práci v oslabení předvedl Tomáš Rachůnek, který vyvezl puk do středního pásma a ušetřil cenné vteřiny.
17:10
Bartek z pravého křídla našel Starého, který si přisunul bruslí a vypálil. Táhlý pokus ale míří vysoko nad branku.
16:25
Přesilová hra pro domácí barvy. Za příliš mnoho hráčů na ledě odchází na dvě minuty Peter Jánský.
16:12
Pohlednou akci domácích hráčů zakončil v útočném pásmu zadák Sičák, který pálil po přihrávce Martina Barteka. Bohužel pro domácí jen do brankáře Pöpperleho.
15:32
Nosek pálil z levého křídla, jenže jeho tečovaná dělovka končí nad brankou. Domácí přesto drží útočné pásmo.
15:13
Kolář II pálil od modré, jenže Pöpperle vidí a chytá do lapačky. Vhazovat se následně bude po pravici brankáře Sparty Praha.
14:51
Útok domácích dva na dva režiroval Kousal, který zkusil žabkou najít před brankářem Buchteleho. Nahrávka je však tečována a hostující brankář ji v klidu ukrývá pod lapačkou.
14:24
Yorick Treille nahazoval z pravého křídla na Růžičku, ale brankář domácích bez větších problémů betonem vyráží.
13:05
Na druhé straně zakončoval na Pöpperleho útočník domácí Tomáš Zohorna, jenže prudkou ránu švihem brankář Sparty v klidu vyráží do rohu kluziště.
12:32
Rychlý vpád do útočného pásma hostů plánoval Dominik Pacovský, jenže je zastaven na modré, kde jej o puk připravuje Václav Benák.
12:08
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí využívají přesilovou velmi rychle a vyrovnávají na 1:1! Po přesilovkové kombinaci pálil od modré zadák Píša. Jeho pokus výborně tečoval PETR KOUKAL, který umístil puk pravé tyči. Na rychlou změnu směru kotouče nedokázal brankář Pöpperle reagovat. Asistence: Aleš Píša a Jan Kolář I.
11:34
Radek Phillip dostává dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Pardubice.
11:12
Znovu nebezpečí před domácí brankou a znovu v tom má prsty Petr Ton. Ten dostal po menším zaváhání domácích prostor a unikal sám na Růžičku. V nájezdu se však neraduje, když svoji ránu posílá nad!
10:42
Ohrožení branky i na druhé straně. Ton našel z druhé vlny zadáka Kučného, který však bohužel pro hosty pálí pouze do ležícího Martina Růžičky!
09:53
Buchtele poslal mezi bruslemi puk na Kousala, který najel do útočného pásma a ranou švihem zakončil. Pöpperle je však na místě a vyráží.
09:17
Tenkrát zkusil po výjezdu zpoza branky bleskově zakončit, jenže se mu to nepovedlo a navíc puk ztratil.
08:57
A nyní již jsou Pardubice v plném počtu.
08:43
Po přerušení se vhazuje po pravici Martina Růžičky. Domácí tým zatím v oslabení slušně brání.
08:13
Až teď, kdy dobře zapracoval kapitán domácích Koukal je celek kouče Hynka u puku.
07:28
Sersenovu dělovku od modré Růžička zvláštně lapačkou vyrazil, ale jeho spoluhráčům se vyhodit nepovedlo.
07:03
Po vhazování v útočném pásmu chtěl pálit Ton, ale netrefil, a tak je puk až v obranném pásmu Sparty.
06:55
Přesilovka pro Spartu. Za hákování je totiž vyloučen Robert Kousal.
06:28
A následně už je celek kouče Jandače v plném počtu. Sersen se v útočném pásmu pěkně proštrikoval až do zakončení, ale v něm na Růžičku nevyzrál.
05:56
Pardubický tým znovu v útočném pásmu, ale teď už proti čtyřem hráčům Sparty Praha.
05:24
Koukal pěkně chystal na Starého, ale ten z mezikruží netrefil. Sparta je ve středním pásmu.
04:56
Domácím se v útočném pásmu nepovedlo vážněji ohrozit branku a hosté tak vyhazují.
04:21
Po vhazování v útočném pásmu pálil Píša, ale Pöpperle jeho střelu vidí a v klidu ji likviduje.
04:15
Pardubice budou hrát přesilovku 5/3. Za podražení je vyloučen Radek Philipp.
04:11
Kousal vyjel zpoza branky a krásně připravil na Tomáše Zohornu. Ten však z nadějné pozice neskóruje, když mu puk sjel z hole!
03:59
Sičákův pokus od modré končí nad brankou.
03:47
Přesilovka pro domácí. Za vysokou hůl je vyloučen Petr Tenkrát.
03:41
Po vhazování v útočném pásmu pálil Benák, ale tečovaný pokus Pöpperle vyrážet nemusí.
02:55
Sparta právě vstřelila branku! Hosté jdou hned v úvodu první třetiny do vedení. Puk od pravého mantinelu poslal krásně Treille žabičkou před branku na hůl ALEXE FOSTERA, který těsně před Růžičkou dobře tečuje a otevírá tak brankový účet utkání. Asistence: Yorick Treille a Radek Philipp
02:44
Postup domácího elitního útoku je zastaven, když sudí vidí ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:01
Jánský ve středním pásmu pěkně uvolnil Brože, který se sice dostal až před Růžičku, ale tam už příliš tvrdě nepálí. Slabý pokus domácí brankář vyráží.
01:45
Icing domácích stěhuje hru před Růžičku, kde se vhazuje.
01:14
V útočném pásmu hostů se po nepřesné rozehře Sičáka dostával k puku Foster, ale do zakončení se již nedostal, když po souboji ztrácí kotouč.
00:48
Zatím stále bez zakončení. Tentokrát Sparta vyhazuje na zákazané uvolnění, po kterém se vhazuje po pravici Pöpperleho.
00:24
Hosté začínají ofsajdem, kterým se provinil po nahození Sersena Ivan Rachůnek.
00:01
Oba celky již jsou na ledové ploše, a tak utkání může za pár vteřin začít. Sparta oproti minulému kolu v sestavě změnu neudělala, domácí výběr jednu, když se do druhé formace vrací Martin Bartek.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Zohorna – Radil, Kousal, Buchtele – Půhoný, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) – Milam, Sersen, Philipp, D. Kočí, Hanzlík, Krstev, Kasík, Kučný – Jánský, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Tenkrát – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Josef Jandač, Richard Žemlička a Patrik Martinec Rozhodčí: Husička, Polák – Jindra, Kis.
Hezký podvečer z Pardubic! Do ČEZ Areny dnes přijede k utkání 30. kola Sparta Praha, a tak se dá čekat opravdu zajímavý duel. Pražané totiž pod taktovkou bývalého kouče domácích Josefa Jandače vedou extraligový peloton a navíc ve třech posledních duelech s týmem kouče Pavla Hynka zvítězili. Poslední kolo znamenalu pro Spartu výhru v Liberci, když v prodloužení trefil dva body Yorick Treille. Domácí i v okleštěné sestavě sbírají body a poslední úspěch znamenal pohodovou výhru 4:0 v Karlových Varech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.