Plzeň - Pardubice | ONLINE | 24.2.2012 18:10 | Tipsport Extraliga 2011/2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Loučím se s vámi z Plzně, příště se v Plzni setkáme už při sledování prvního čvrtfinálového zápasu! Pěkný večer a víkend.
Plzeň po zásluze vítězí, i když si v závěru zápasu situaci zkomplikovala zbytečnými vyloučeními. Hosté však nedokázali ani několik minut přesilovky pěti proti třem, ani nepotrestali Stránského vyloučení na pět minut, a tak se nemůžou divit, že z Plzně odjíždějí bez bodu. TO domácím se povedlo ukončit sérii bez vítězství a chybí jim jediný bod k dosažení magické hranice 100 bodů.
Zásahy brankářů ve třetí třetině: Svoboda (PLZ) - 7 zásahů, Růžička (PCE) - 9 zásahů.
60:00
Konec zápasu.
59:27
Zoufalost hostí je patrná právě teď, protože snaha o rychlý přechod do útoku vedla jen k icingu.
59:10
...a i když teď střela od modré mířila na Svobodu, tomu nikdo neclonil a plzeňský brankář bez problémů puk vyrazil.
58:56
Indiáni s pukem ve středním pásmu a hostům moc času nezbývá...
58:44
Svoboda teď chytil puk a drží svůj tým nad vodou.
58:27
Havlíček i napodruhé dostal puk z obranného pásma Plzně, ale jen na chvíli.
58:07
Domácí hned získali puk a vyhazují.
57:41
Plzeň jde opět do tří! Růžička (PLZ) vyloučen za podražení.
57:10
Další střela od obránců hostí, která o velký kus minula branku Svobody. Hosté se nemohou dostat k žádné překvapivé kombinaci a střely od modré nemají přesné.
56:40
Svoboda si připsal důležitý zákrok, protože puk nevyrazil ale chytil a uklidnil tak domácí, kteří mezitím už hrají ve čtyřech.
56:22
Rozhodčí viděli přihrávku rukou a tak se přerušuje. Domácí střídají a vhazovat se bude ve středovém kruhu,
55:54
Píšova střela byla tak prudká, že se za brankou Plzně odrazila a doputovala až do středního pásma.
55:08
Komplikace pro domácí! Stránský si za vražení na hrazení vykoledoval trest na pět minut a do konce utkání! Hosté tak budou hrát nejdříve v pěti proti třem a do konce základní hrací doby jednoduchou přesilovku!
54:52
Hosté se sérií krátkých přihrávek dostali až ke Svobodovi, ten ale rychle puk pokryl, přesto se k němu sjelo klubko hráčů, které opět uklidňovali rozhodčí.
54:38
Na ledě se hodně jiskří po zákroku jednoho z hostujících hráčů, který si neodpustil krosček protihráče, který již byl na zemi. Pošťuchování se ale v opravdovou šarvátku nezměnilo, na trestnou nakonec usedl St.Pierre a Heřman na straně Plzně, a Koukal na straně Pardubic.
53:26
Havlíček si hodně odvážně počínal za brankou, kde obhodil jednoho z napadajících hráčů a pak vyvezl puk středem, ale i se štěstím se tak jeho útok dostal do útočné třetiny, tam ale nevymyslel nic zázračného.
52:34
Duda střílel z vrcholku kruhu a Růžička vyrazil puk jen ke Kovářovi, ten jej ale uklidil jen zpět pod gólmana Pardubic.
52:15
ČEZ Aréna už křičela gól po Kovářově střele z úhlu, ale puk jednak trefil jen boční síť, ale hlavně byla hra opět vykázána do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
51:41
Další icing Plzně. Domácí už raději neriskují a vyhazují, často poměrně zbytečně.
51:10
Borer od modré nastřelil tyč! Svoboda už byl překonán, ale správně si postavil branku, a Plzeň tak stále vede o tři góly.
Dnešní utkání sleduje 5812 diváků.
50:21
Jan Heřman se rozjel po levém křídle a tvrdě vypálil, ale Růžička zmenšil prostor včasným vyjetím a dobře zasáhl.
49:40
Jan Kolář II jen nahazoval puk od modré aby udržel útočné pásmo, ale jeho pokus se odrazil před Svobodou a nepříjemně plzeňského gólmana vylekal.
48:50
Hosté už jsou v pěti, ale Plzeň pokračuje v tlaku, jako by stále hrála přesilovou hru.
48:15
Vykoukal vyslal dělovku od modré a v publiku to jen zahučelo, jak těsně minula tyč!
47:45
Vysoká hůl modrobílých, vhazuje se až před Svobodou.
47:13
Kratěna, který evidentně vážně zraněný není, si vyměnil puk s Vlasákem, najel si před branku a minul v jasné šanci!
46:29
Hosté se oslabují dalším zbytečným vyloučením. Za faul v útočném pásmu si dvě minuty odsedí Starý (PCE).
45:54
Stránský vybojoval nahozený puk a vrátil jej do druhé vlny Havlíčkovi, jehož střela mezi betony Růžičku sice překvapila, ale do branky neprošla.
45:29
A následuje další icing indiánů.
44:58
Kovář a spol teď zle zatopili Růžičkovi a jeho obráncům, k přímému ohrožení se ale nedostali.
44:23
Indiáni znovu vyhodili jen nedovoleným způsobem a sami dali šanci hostům dostat se do útočného pásma.
43:27
A Dvořák teď rozhodčím zřejmě vynadal, že na něj nebyl odpískán faul, protože po nechvalně proslavené "panence" odchází na deset minut na trestnou lavici.
43:20
Michal Dvořák si dlouho hrál za brankou s pukem až se vymotal před gólmana a nadvakrát jej zkusil překonat, ale Růžička mu nedal prostor.
42:41
Cetkovský byl tvrdě ale v rámci pravidel zastaven a sražen k zemi, puk díky tomu navíc získali domácí. Sice jej hned vrátili zpět, ale díky icingu hostí je to nemusí tolik trápit.
41:45
A Svoboda se musel po buly rychle vrhnout po puku, ale úspěšně jej skryl pod svým tělem.
40:37
A následuje hned další, poměrně zbytečné, nedovolené vyhození puku přes všechny čáry. Bude se tak opakovat buly po pravé ruce Svobody.
41:22
Zakázané uvolnění indiánů.
40:50
Duda puk vracel do pásma, ale nemohl nikoho najít a tak s ním jen objel podél celého mantinelu a skončil opět ve středním pásmu.
40:18
Domácí začali rozvážnou rozehrávkou a nahozením na Růžičku, který ale puk hned rozehrál.
40:01
Začala třetí třetina.
Z útrob stadionu už na led opět nastupují hráči obou celků, tedy kromě zraněného Kratěny. Budeme doufat, že při nebezpečném zákroku od Benáka nedošlo ke zranění, které by plzeňského útočníka připravilo o play-off.
Je za námi i druhá třetina dnešního zápasu a ve vedení jsou stále domácí indiáni, kteří své vedení v prostřední části ještě o jednu branku navýšili, přestože se Pardubice díky brance Somíka dostaly na dostřel. Domácí ale kontrovali o necelé dvě minuty později, kdy se Kovář zorientoval před brankou a pohotově dorazil střelu Jakuba Lva. A právě tento hráč svým druhým gólem v zápasu upravil stav na 4:1, byl tedy posledním střelcem v druhé části, zároveň byl také jediným úspěšným řešitelem plzeňského pětiminutového rébusu po vyloučení Benáka.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Svoboda (PLZ) - 11 zásahů, Růžička (PCE) - 11 zásahů.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:40
Jenže při přechodu du útoku si hosté nedali pozor na modru čáru a vystavili se do postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
39:29
Indiáni se ženou za dlouhým náhozem, ale obránci Pardubic jsou u puku dříve.
39:06
Pardubice vrhly síly do útoky a jejich hráči málem překvapili Svobodu, jeho obránci ale puk včas odehráli z dosahu dorážejících hráčů v bíločerveném.
38:01
Domácí už zase drží soupeře pod zámkem, ale zapomněli střílet. Pardubičtí se tak blíží ke konci oslabení jen s jedním inkasovaným gólem.
36:19
Vlasák vymyslel krásnou přihrávku přes celé pásmo, ale tvrdá rána z hole Heřmana mířila nad odkrytou branku.
35:29
Domácím se teď nepovedla přihrávka za brankou a o puk přišli, hosté logicky vyhazují tak daleko, jak jen to jde.
34:56
Tomáš Vlasák byl v obrovské šanci, se kterou si sice neporadil ideálně, ale rozhodčí se jede poradit s kolegou u videa! Vlasák si sám sjel před gólmana a dostal nečekanou přihrávku zadovkou, která mu ale vyšla na bekhend a tak nemohl zakončit z první. A gól nakonec nebyl uznán, nebo spíše ani dosažen, ať už podle pravidel, či ne.
34:19
Přesilová hra pokračuje, ale hosté vyhodili puk na Svobodu.
33:51
Plzeň právě vstřelila branku! A dlouhé oslabení nezačíná pro hosty vůbec dobře! Hned po 13ti vteřinách inkasují další gól z hole JAKUBA LVA! Asistence: Radek Duda, Jan Kovář.
33:38
Obrovská šance domácích! Kovář na šířku hřiště našel samotného Kratěnu, který místo střelu volil kličku, ale byl podražen a zraněn odchází do šatny. Faulující Benák (PCE) už se zvedl z trestné lavice a zamířil do šaten, inkasoval totiž trest do konce zápasu! Domácí tak budou hrát pětiminutovou přesilovku, ale opět přišli o jednoho ze svých útočníků.
32:54
Petr Koukal, pardubický kapitán byl v ideální pozici pro dorážku, ale v rychlosti nestihl zvednout puk přes ležícího gólmana Plzně a druhou možnost k zakončení nedostal!
32:42
Střelu jednoho z plzeňských beků vyrazil protihráč kolenem až za tvrzené sklo. Vhazovat by se mělo v útočném pásmu indiánů.
31:50
Modrobílým teď zrovna nevychází rozehrávka, ale puk se k nim vždy záhadně vrací. Hosté si nevedou ale ani tak dobře, rozehrávku jen zkazili a o puk přišli.
31:03
Hosté se už v plném počtu vydali do útočného pásma, jejich střela ale Svobodu nemohla ani postrašit. Vhazování ale vybojovali.
30:13
Indiánům se nedaří udržet pásmo, opět se musí vracet pro puk až k vlastní brance.
29:46
Hosté vystihli domácí rozehrávku a vyhazují. Útočníci stihli i vystřídat.
29:28
Kotouč opustil ledovou plochu a namířil si to někam mezi diváky, vhazovat se bude před plzeňskou střídačkou.
29:10
Tomáš Vlasák se teď zamotal s pukem u mantinelu a hosté jej dokázali i vyhodit.
Nyní se chvíli nehraje, protože se opravuje díra v ledu za brankou Pardubic.
28:48
A domácí mají příležitost svůj náskok ještě navýšit v přesilové hře. Na trestnou totiž usedl pardubický Benák, který bude pykat dvě minuty za sekání.
27:42
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí dlouho s odpovědí neváhali a po individuální akci a dorážce zvyšují na 3:1! JAN KOVÁŘ byl na správném místě před Růžičkou, aby dorazil do branky puk, který pardubický gólman nezkrotil po štiplavé střele Jakuba Lva, který přidává svůj druhý bod v zápase. Asistence: Jakub Lev
26:29
Radil se ocitl před brankou a i když si jej všímali dva obránci, tak bekhendem dokázal tečovat nahozený puk a málem tak zaskočil Svobodu v brance Plzně.
26:01
Pardubice právě vstřelily branku! Hosté se znenadání prosazují a snižují! RADOVAN SOMÍK dostal od Zohorny nádhernou přihrávku, kterou se dostal za všechny obránce, a pohodlně zavěsil puk pod břevno Svobodovy branky! Asistence: Tomáš Zohorna, Jaroslav Markovič.
25:37
Jan Starý se ocitl v úniku, ale přihrávka mu přeskočila hůl a z šance nic nebylo.
24:52
Do šance se pro změnu tlačili hosté, ale vyměnili si puk vícekrát, než bylo zapotřebí, a tak o něj rychle přišli.
24:03
Pardubičtí teď poprvé výrazně ohrozili branku domácích, ale Svoboda vyjel daleko před branku a puk vytěsnil! Vzápětí icing hostů.
23:06
Indiáni dál pokračují v tlaku a v krátké době si vybojovali třetí vhazování v útočném pásmu a donutili Růžičku k dalším zákrokům.
22:06
Teď už pardubický gólman zasahovat nemusel, puk ale po překvapivé střele prosvištěl jen centimetry nad břevnem.
21:16
A domácí začínají opět hodné rychle. Po zajímavém odrazu nahozeného puku a následné střele musel střídající Růžička vytáhnout první ostrý zákrok!
20:40
Nyní už ale nemají ani puk, ani výhodu přesilové hry.
20:10
Hosté pokračují přesilovkou a už jsou v útočném pásmu.
20:01
Začala druhá třetina.
Hráči se již vracejí z kabin a za necelé dvě minuty začne druhá část.
Je za námi úvodní dějství zápasu mezi Plzní a Pardubicemi, po které domácí vedou 2:0, a to ještě hosté můžou být rádi. Nejen, že indiáni vstřelili i třetí gól, který nebyl uznán, ale byli celkově aktivnější a měli více šancí. Tu největší "zazdil" navrátilec Tomáš Vlasák, který v přesilové hře netrefil zcela odkrytou branku. Jedinými střelci tak po dvaceti minutách zůstávají Johnson a Lev, který dal hodně kuriózní gól až ze středního pásma. Na straně Pardubic hrozili hlavně obránci, kteří zaměstnali Svobodu svými důraznými pokusy z větší vzdálenosti, ale plzeňský brankář zatím odolává.
Zásahy brankářů: Svoboda (PLZ) - 8 zásahů, Salfický (PCE) - 9 zásahů.
20:00
První třetina skončila.
19:53
Ještě jeden zákrok plzeňského brankáře.
19:20
Aleš Píša z pravého kruhu nepříjemně vystřelil a Svoboda jen špičkou betonu puk vykopl mimo tři tyče.
18:27
Lukáš Radil, který dokázal dát Plzni gól v domácím zápase, se teď dostal k zakončení a ještě Svobodu postrčil ve snaze natlačit ho do branky i s pukem. Byl při tom ale faulován Frolem (PLZ), a tak mají i hosté možnost zahrát si přesilovou hru.
17:38
A hosté jsou v plném počtu a mají puk na svých holích.
17:16
Hosté teď snad poprvé v oslabení vyhazují přes všechny čáry a šetří tak čas z dlouhého oslabení.
17:08
Pardubice z brání ve čtyřech a mají možnost střídat poté, co tečovaný puk opustil mantinely.
16:28
Vlasák minul prázdnou branku sám na brankovišti! Puk ale projel podél brankové čáry napříč územím gólmanů!
15:59
Tentokrát si ale Salfický na střelu od modré počkal a protože ji dobře viděl, tak puk bez problémů ukryl do rukavice.
15:29
Zohorna posílá svůj tým do tří!
14:46
Gól sice padl opravdu rychle, ale nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti!
14:32
Teď hosty opět čekají krušné chvilky, budou se totiž znovu bránit jen ve čtyřech. Vyloučen byl pardubický Píša.
14:05
Hosté musí kvůli signalizovanému ofsajdu vyklidit pásmo a hra se stěhuje opět na druhou stranu.
13:16
A tak to také zůstalo. Puk už mají ve své moci zase indiáni a Adam Svoboda se kotouče ani nedotkl.
12:19
Pardubičtí po delší době hrají s pukem a nesnaží se jej jen vyhazovat. Ke Svobodovi se ale zatím nedostali.
12:00
Po nahození z téměř nulového úhlu hostující obránci ve spolupráci se svým gólmanem zašlápli puk u branky hostí.
11:10
A další šance modrobílých. Kovář chtěl nahrávat, ale puk se mu odrazil zpět na hůl a tak mladý reprezentant pokračoval až k brance, tam se ale kličkou dostal z úhlu.
10:36
A nebylo daleko ke třetí brance Plzně! Ondřej Kratěna hned po buly příklepem vystrašil Salfického, ten byl ale tentokrát bezchybný!
10:08
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí jdou do dvougólového vedení! Salfický se pod maskou musí hodně červenat, protože jej JAKUB LEV překonal střelou zápěstím až ze středního pásma! Puk se odrazil o tyč a skončil v síti - 2:0! Asistence: Dan Růžička.
09:12
Plzeň právě vstřelila branku! Domácí svojí typickou přesilovkovou kombinací otevírají skóre zápasu! NICHOLAS JOHNSON si sjel do prostoru přímo před Salfickým, kde ho pasem zpoza branky našel Kratěna a zámořksý forvard se trefil přesně! Asistence: Ondřej Kratěna, Tomáš Vlasák.
08:58
Jenže hosté se sami připravují o možnost vyrovnat hru, protože budou hrát oslabení. Na trestnou zamířil Kolář II (PCE).
08:40
Pardubičtí se dostávají do hry. Daniel Rákos se mohl dostat sám do dobré šance, ale přihrávku vzduchem nezpracoval.
07:50
Obdobná situace na druhé straně, ale i Salfický byl pozorný a s bekhendovou střelou si poradil.
07:41
Radovan Somík teď vzal zodpovědnost na sebe, sám se ujal puku, odmítl si protihráče a bekhendovým pokusem prověřil Svobodu, který měl s pukem co dělat.
07:05
Jan Starý vyslal od modré nepříjemnou a hlavně důraznou ránu na Svobodu, ten ale nemusel zasahovat, protože kotouč z hole zkušeného obránce prolétl kolem jeho branky v obou směrech a zamířil ven z pásma.
05:59
Se štěstím se dostal Straka do šance, ale najednou byl sám mezi kruhy a střelou zápěstím ohrozil Salfického, ten betonem vyrazil puk do rohu hřiště.
05:31
Modrá čára a pozorný rozhodčí teď přerušili akci Plzně. Stránský byl v pásmu o zlomek vteřiny dříve.
04:47
Hosté jen vyhodili a zase čelí plzeňskému tlaku. Salfický ale zachytil puk a rychle rozehrál.
04:14
První veliká příležitost zápasu a v ní Duda! Jeden z plzeňských beků nahazoval puk před bránu a našel tak Dudu, kterému ale puk v dobré pozici na vrcholu brankoviště přeskočil čepel hole!
03:20
Kovář nečekaně vystřeli, i když mohl nahrávat Dudovi, ale jeho pokus mířil mimo branku.
02:20
Stránský se tlačil do útoku po pravém křídle, ale nevymyslel nic, čím by zaskočil obránce a tak puk jen nahodil za branku Salfického. Indiáni sice v pásmu z§stali, ale posléze sami puk vyvezli až za modrou.
01:42
...který skončil zakázaným uvolněním. Zpět před Svobodu teď tedy míří všichni hráči.
01:32
Indiáni zpoza brány rozjíždějí nový útok...
01:16
A i Svoboda se již zapojil do hry. Příliš náročnou práci ale zatím neměl.
00:49
Domácí Růžička na poslední chvíli skvěle zastavil pas, který mířil na rozjeté hráče Pardubic, čímž zabránil přečíslení.
00:38
A druhý zákrok bývalého gólmana Plzně v krátkém sledu, teď už puk podržel a bude se znovu vhazovat.
00:14
A je tu hned první zákrok Dušana Salfického. Puk od jeho hole zamířil do sítě za mantinely.
00:01
Utkání právě začalo.
Máme za sebou slavnostní nástup v potemnělé ČEZ Aréně a za malou chvíli již startuje poslední domácí zápas základní části této sezóny na plzeňském ledě!
Ještě jeden souboj budou sledovat diváci v ČEZ Aréně. Radek Duda ztrácí v tabulce produktivity jen tři body na libereckého Nedvěda. Plzeň tak stále živí šanci mít i druhý rok po sobě ve svém týmu nejproduktivnějšího muže základní části.
Hostům se ale nedaří o moc více. Jen tři body totiž získali v posledních čtyřech zápasech a nakonec se tak ještě musí strachovat o umístění v první čtyřce. Čtvrtý Liberec a páté České Budějovice totiž na dnešního soupeře ztrácí před závěrečnými dvěma zápasy pouhé tři body.
Plzni se v posledních zápasech zrovna nedařilo. Z posledních tří utkání získala bod jen za remízu v Boleslavi, ale z Litvínova odjela z prázdnou a bez bodu hrála i doma s Kladnem. I když už indiánům nejde o změnu umístění v tabulce, určitě nebudou chtít do play-off vkročit po výsledkově nejhorší pasáži základní části.
Dobrou zprávou pro domácí je, že do sestavy se vrací Tomáš Vlasák, který velikou část sezóny zmeškal kvůli problémům s koleny. Nyní se ale dal do pořádku a stihne ještě poslední dvě kola před play-off. Naopak ze sestavy pro dnešní utkání vypadl Václav Pletka.
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Svoboda - Jeřábek, St.Pierre, Kaberle, Frolo, Marušák, Vykoukal, Růžička - Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Stránský, Heřman. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Kočí, Benák, Píša, Kolář II, Drtina, Havíř, Borer - Starý, Markovič, Koukal, Kolář I, Rákos, Radil, Nahodil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík. Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Charvát, Bejček.
Dobrý večer z plzeňské ČEZ Arény! Vítejte při sledování onlajnu ze zápasu mezi domácími indiány, kteří skončí základní část určitě na druhé příčce, a hostujícími Pardubicemi, které ještě potřebují nějaký bod k tomu, aby uhájili umístění v první čtyřce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.


Články odjinud