Je dobojováno. Potvrdila se předpověď sázkovýck kanceláří a hokejových expertů. Sparta znemožnila na svém ledě i dalšího soupeře, tentokrát čtvrté mužstvo extraligy - Pardubickou ČSOB Pojišťovnu. Domácí tak pojistili svou pozici na čele ligové tabulky. Tomáš Pöpperle si připisuje čisté konto, čímž srazil svůj průměr už pod dvě celé branky na zápas. Nejlepšími hráči utkání jsou pardubický gólman Martin Růžička a domácí centr Mario Bližňák. Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost, a těším se zase někdy u onlajn přenosu hokeje tady z Holešovic, nebo třeba i jiných sportů. Příjemný víkend!
60:00
59:24
Rozhodčí přesto ještě bude vylučovat. Za sekání odchází pardubický Jan Starý.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, potažmo celého zápasu.
58:48
Zohorna vyváží puk z pásma. Hosté už jsou v plném počtu.
58:02
Další střela Ivana Rachůnka. Růžička vyráží.
57:42
Po Sersenovi pálil ještě Ton. Gól se sSpartě ale nedaří vstřelit.
57:09
Buchtele vyhazuje.
56:32
Šagát vyloučen za vystřelení puku mimo hřištěz obranné třetiny. Přesilovka pro Spartu.
56:29
Na dnešní utkání si našlo cestu 7247 diváků. Holešovická Tipsport Arena patří k nejlépe zaplňovaným stánkům v Tipsport Extralize. Právě je v ochozech k vidění mexická vlna.
55:30
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu hostí jako stoletý prach a nechce se jim ven. Hraje se ve čtyřech bruslařích na obou stranách, ale pražané zjevně prahnou po půlkulaté páté brance.
54:43
Pardubickým zbývala 1:43 přesilové hry, ale i o ten "zbytek" ze čtyřminutového trestu Přibyla se právě okradli. Na trestnou putuje další hráč v bíločervené kombinaci. Je jím Radovan Somík. A verdikt: dvě minuty za hákování.
53:52
Radek Philipp si nepohlídal červenou čáru a nahodil do útočného pásma puk o krok dříve - což se nesmí a píská se zakázané uvolnění.
52:57
Pardubicím nezbývá nic víc, než hrát vabank a snažit se při této situaci bezhlavě útočit. Teď se o střelu pokoušel aktivní kapitán Koukal, hráz hráčů v rudém ale neprostřelil.
52:32
Hosté se ale o čtyřminutovou přesilovku okradli sami. Po několika sekundách je vyloučen Robert Kousal - za stejný přestupek jako jeho pykající kolega na druhé straně - Danicel Přibyl. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
52:26
Daniel Přibyl srazil Tomáše Noska a vyfasoval trest na dvě minuty za vysokou hůl. Protože se v Noskově tváři objevila krev, dostal další dvě minutky jako bonus.
52:04
Domácí kontrolují skóre zápasu a jdou si pro třetí výhru nad Pardubicemi v letošní sezoně. Další tři body navíc Spartě pojistí první místo na další dvě kola hokejové extraligy.
52:04
Icing Sparty.
51:30
Domácí kotel se dožaduje pátého gólu v síti hostujícího celku z Pardubic.
51:08
Sparta právě vstřelila branku! Je dokonáno, vážení. Petr Tenkrát poslal do akce MARIA BLIŽŇÁKA, který jednoduchým blafákem poslal Růžičku k ledu, a pak pohodlně zavěsil do odkryté části branky. Asistence: Petr Tenkrát, Petr Ton.
50:10
Peter Jánský se teď objevuje v první formaci vedle Ivana Rachůnka a Michala Broše. Trenér Jandač věří, že tak může být týmu nejvíce prospěšný.
49:32
Do další šance se dostával Sacha Treille.
48:49
Mario Bližňák poslal s přesností švýcarského hodináře perfektní pas na najíždějícího Tona. Ten vyprášil Růžičkovi chrániče. Bude se vhazovat.
48:19
Sacha Treille vyjel z trestné lavice a hned se dostal do šance. Střelu z první po pasu Pacovského však mezi tři tyče nevměstnal.
48:04
Nepřesným pasem se pro změnu vyhnali z pásma hosté sami. Sparta bude za malou chvilku v plném počtu.
47:49
Teď se domácí osvobozují.
47:02
Konečně přesilovka, která vypadá nebezpečně. Střely Píši a Koukala, a znovu skvělý Pöpperle.
46:38
Koukal dostal pas mezi dva sparťany do tandemu. Pöpperle si povyjel z brány a předvedl sedmi tisícovkách fanoušků, jak umí pracovat s holí.
46:15
Bude se vylučovat: Hosté si zahrají další zpočetních výhod. Vyloučen je Sacha Treille.
46:13
Precizní klička Daniela Přibyla, kterou se dostal až před Růžičku. Puk do brány nakonec nedostal, tak se "vsítíl" alespoň sám.
45:38
Kousal se proti dvěma sparťanům neprosadil.
45:08
Pacovský kombinoval s Husákem v útočném pásmu, pak se ale z útočné třetiny sami vyhnali.
44:46
Teď pro změnu zakázané uvolnění Sparty po "plácnutí" do puku Patrika Husáka.
44:38
Chvíle ofenzivního bezradna pokračují. Přichází icing hostů. Hra se přesunuje před Růžičku.
44:23
Vhazování ve střením pásmu.
44:05
Pardubičtí začínají zpoza vlastní brány.
43:32
Nahodil zastaven při přechodu do pásma. Puk má Sparta.
42:22
Střela Šagáta Pöpperlemu nenadělala velké problémy.
42:00
Aktivní Zohorna přenechával puk Buchtelemu, přihrávka ale nebyla přesná.
41:29
Bližňák ztratil puk, a Sparta tak přichází o útočné pásmo.
41:03
Domácí celek už je plném počtu a šine si to do útočného pásma.
40:42
Domácí teď ve dvou vyvezli puk až k Růžičkovi a získali cenné vteřinky.
40:13
Pöpperle za bránou zastavil kotouč a vyhodil jej do středního pásma.
40:03
Koukal hned nahazuje puk za Pöpperleho.
40:01
Koukal, Kolář, Starý, Píša a Kolář II. To je přesilovková lajna Pardubic.
Hráči už se trousí na led, třetí dějtví dnešního představení za minutku začne.
Pardubicím zbývá ze druhé třetiny ještědevětačtyřicet sekund početní výhody. Uvidíme, zda se jim povede zužitkovat.
Po druhém dějství je už skóre o mnoho jednoznačnější. Sparta kontroluje skóre zápasu, vede 3:0, navíc ji zezadu drží skvěle chytající Pöpperle. Pardubičtí se snaží, ale zatím nemohou najít recept na překonání domácího brankáře. Perníkářům zbývá na vyrovnání poslední dvacetiminutovka. Ta začne v Holešovicích asi ve 20:18. Nenechte si ji ujít.
40:00
39:34
Po pohledné kombinaci útočící pětice Václav Kočí opustil pásmo, když mu puk přeskočil hokejku.
38:49
Pardubičtí mají další možnost početní výhody. Alex Foster odjíždí pykat za krosček.
38:44
Hosté teď ostřelují Pöpperleho klec, ale nemohou trefit přímo.
38:14
Hra je teď plná nepřesností, píská se zakázané uvolnění Pardubic.
38:07
Puk končí v prostoru mezi střídačkami. Bude se vhazovat před Růžičkou.
37:53
Domácí se hned ženou do útoku, chtějí vstřelit ještě další branky. Růžička ale zatím pozorný.
37:09
Sparta právě vstřelila branku! Domácí se ujímají vedení, když Mario Bližňák poslal úžasný pas na úplně volného PETRA TONA, který konečně překonal Růžičku. Asistence: Mario Bližňák, Petr Tenkrát.
36:58
Nahození Tomáše Zohorny kryje jeho jmenovec Pöpperle.
36:09
Kučný pálilod modré, jeho střelu nadvakrát dorážel Yorick Treille. Ani jeden z jeho pokusů se však neujal. Skvěle Růžička!
36:02
Po dlouhé době se osmělili také domácí. Adam Lapšanský vyzkoušel pozornost Martina Růžičky.
35:57
Střelu Starého znovu vyráží Pöpperle.
35:49
Dalěí nepřesná rozehrávka domácí obrany a druhé zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu.
35:39
Hra se ale zakrátko vrátí zpět k domácí brance, píská se totiž icing Sparty.
35:29
Košťálek vyváží puk ze třetiny.
34:53
Pardubická ofenzíva, podpořená přesilovou hrou,je teď dosti nebezpečná. Pražané už dlouho Růžičku nezaměstnali.
34:28
Václav Benák pálil z kruhu. Pöpperle klouzal po ledu na opačnou stranu branky, puk nakonec schoval v podpaží. Další skvělý zákrok. Tomáš Pöpperle teď drží Spartu.
34:24
Sparta v plném počtu.
34:13
Nebezpečnou střelu Buchteleho kryje domácí brankář.
34:03
Domácí se osvobozují.
33:24
Aleš Píša pálil od modré. Střela se od Pöpperleho odrazila a mírným obloučkem si to šinula do brány. Sparťanský brankář reflexivně mávnul lapačkou za zády a puk do ní schoval. Řekl bych zákrok měsíce.
32:54
Sparťané vyhazují.
32:23
Troy Milam je v témže čase vyloučen za hákování. Pardubická přesilovka startuje.
32:23
Podle videorozhodčího puk skončil "jen" na břevnu Pöpperleho branky. Stav utkání zůstává.
32:23
Střela jednoho z pardubických se odrazila od břevna ven. Hostující kotel už křičel "Gól", rozhodčí teď jede prozkoumat záznam na video. Težko říct, zda bylo dosaženo branky. Každopádně za pár vteřin se to dozvíme.
32:02
Třetí formace hostů se snaží něco vymyslet.
30:41
Ton znovu vystihl rozehrávku hostujících obránců a řítil se sám na Růžičku. Hostující brankář znovu skvěle zakročil.
30:12
Domácí vyhazují a střídají.
30:07
Domácí zašlápli puk u hrazení a snaží se ho získat, stejně tak pardubická dvojice.
29:50
Střelu Koláře kryje Pöpperle. Bude se vhazovat v útočném pásmu perníkářů.
29:37
Až teď se hostující pětice dostává do pásma.
29:08
Broš vyhrál vhazování ve středním pásmu a pustil se za zběsilým napadáním hostující obrany.
28:59
Domácí se už už dostávali z pásma, obránce Kolář ještě zachytil puk na modré, podle rozhodčího však kousek za ní - ofsajd.
28:46
Hosté si alespoň vykoledovali faul. Tomáš Rachůnek nasadil jednomu z trojice pardubických forčekujících krosček.
28:46
Hned trojice pardubických se nacpala před Pöpperleho. Střílel Nahodil, Pöpperle schoval puk pod rukavicí.
28:32
POkus o útok na druhé straně kluziště. Zohornův pokus bylzblokovaný.
28:19
Sparta je v polovině utkání lepším týmem. Pöpperle toho zatím v prostředním dějství neměl příliš co k řešení.
28:01
Sacha Treille se dostal ke střele. Růžička zůstal pozorný.
27:34
Lapšanský byl zastaven při přechodu do pásma.
26:52
Ladný přechod do útoku první sparťanské formace končí nakonec střelou vedle branky.
26:32
Po komerční pauze se vhazuje ve středním pásmu.
26:32
Sparta proti posledním sezonám daleko více zkouší mládí. V rudém dresu se letos představilo plno mladíků v čele s Miroslavem Formanem a Tomášem Rachůnkem. Raritou je také start obránce Jana Košťálka, narozeného v únoru roku 1995.
26:32
Ofsajd Sparty.
26:00
Petr Ton vs. Martin Růžička 0:3. Další samostatný únik, ale Petr Ton na hostujícího brankáře prostě nemůže vyzrát.
25:40
Hostující kotel si vyžaduje vyloučení jednoho ze sparťanů, rozhodčí ale zůstává klidný.
24:49
Sersen jen tak plácnul do puku v souboji s Koukalem, zrodila se z toho ale přesná přihrávka do šance Tomáše Rachůnka. Růžička chytá.
24:11
Pöpperle tlumí Píšovo nahození a rozehrává puk na hokejky svých spoluhráčů.
23:55
Pardubičtí zakládají útok.
23:29
Vminulých ročnících Sparta často doplácela na pálení vyložených šancí. Letos už se koncovka znatelně zlepšila, přesto nevyužitých šancí je stále dosti.
23:19
A Sparta mohla jít do tříbrankového vedení a nikdo by se vůbec nedivil! Dominik Pacovský se octnul sám před Růžičkou, ale ani nadvakrát nedokázal ležícího gólmana překonat.
22:31
Václav Kočí zároveň dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
22:31
Sparta právě vstřelila branku! A Sparta využívá přesilovku! Ton nabil na modré MICHALU SERSENOVI, který svým třetím gólem v sezoně posíla pražské mužstvo do vedení 2:0. Asistence: Petr Ton, Mario Bližňák.
22:00
Václav Kočí po vyhraném buly osvobozuje Pardubice.
21:55
Ve středním pásmu srazil Benák Fostera a dostane dvě minuty..
21:43
Obránce Kolář trefil střelou od modré bránícího Tomáše Rachůnka, ten jen těžce odjíždí na střídačku.
21:22
Starý to zkoušel z otočky. Pöpperle vyráží.
20:36
Petr Ton vypíchnul na modré puk obránci a pustil se do druhého samostatného úniku. Tentokrát zvolil střelu, ale Růžička Tona znovu znemožnil.
20:27
Střelu útočníka Jana Koláře ztlumil Pöpperle na hrudi, bude se vhazovat po jeho levici.
20:06
Pardubičtí vyhráli úvodní buly prostředního dějství a hrnou se za vyrovnáním.
20:01
Shlédli jsme první třetinu atraktivního duelu mezi prvním a čtvrtým týmem tabulky. Zatím se rozhodně nemůžeme nudit, ikdyž první desetiminutovka byla spíše opatrnější. Sparta se ujala vedení po brance čerstvého šestatřicátníka Michala Broše, zdaleka ale není nic rozhodnuto. Druhé dějství začne v Holešovicích asi v 19:22, buďte u toho!
20:00
19:38
Asi poslední útok Sparty byl zastaven nepřesnou přihrávkou. První třetina už se pouze dohrává.
19:17
Icing Pardubic.
19:02
Yorick Treille se dostával do výhodné střelecké pozice. Dlouho váhal, a tak jeho střela byla pouze dekorační.
18:28
Bližňák nabil zpoza brány mezi kruhy Petru Tonovi. Ten střelou z první trefil jen těsně vedle klece Martina Růžičky.
17:48
Pardubičtí se snaží rychle odpovědět, ale domácí obrana je rázem pevně semknutá a nedovoluje hostům jediný průnik.
16:45
Sparta právě vstřelila branku! Hned po vypršení trestu se ale Sparta prosazuje! MICHAL BROŠ se šikovně prodral před bránu a z boku překonal Růžičku. Sparta se tedy ujímá vedení 1:0. Asistence: Milam, Pacovský.
16:27
Další vyhození. Jako by se ani nehrála přesilovka.
16:13
Puk mezi diváky, bylo to s tečí jednoho ze sparťanů, proto se vhazuje u modré čáry ve středním pásmu.
15:48
Domácí přesilovková pětice je dnes poměrně bezzubá. Růžička moc práce neměl.
15:12
Pražané pouze zavezli puk za bránu, kde umožnili Píšovi znovu vyhodit.
14:49
Znovu skvěle vyhrané buly Petrem Koukalem a následné pardubické osvobození.
14:41
Přichází útočný faul Pardubic, který trenéra Hynka určite nepotěší. Jan Starý oslabuje svůj tým na dvě minuty.
14:37
Tomáš Zohorna zkoušel pozornost Pöpperleho. Ten nadvakrát jeho střelu zneškodnil.
14:11
Yorick Treille se z pozice levého křídla probil až před Růžičku. Ten kotouč zalehl v brankovišti, bude se vhazovat.
13:38
Pardubičtí kombinují v pásmu. Ke střele se zatím nedostali.
13:26
Procentuální úspěšnosti zákroků brankářů v extralize vévodí sparťanský Tomáš Pöpperle. Jeho čísla (93.52% a 2.03 gólu na zápas) jsou jednoznačná. Pardubická jednička Martin Růžička si stojí rovněž skvěle. S 92.07% a 2,31 se usadil na osmé pozici v lize.
13:26
Radil se probíjel do útočného pásma, ale byl zastaven ofsajdem.
13:20
Hosté jsou v plném počtu.
12:55
Domácí se na chvíli usadili v pásmu, ale ke střele se nepropracovali. Hostující čtveřice, poháněná mohutným pokřikem "Dynamo, Dynamo!" z pardubického kotle, se brání skvěle.
12:07
A perníkářům to jde! Koukal s Kolářem dokonce ohrožují Pöpperleho.
11:27
Pardubičtí začínají skvěle - vyhozením. Teď se ještě ubránit další minutu a padesát sekund.
11:21
Druhou přesilovku si zahrají domácí. Aleš Píša si připsal malinnký háček, který se trestá dvěma minutami.
10:56
Znovu zafungovala stará známá kombinace Koukala s Kolářem. Ujížděli proti jedinému obránci. Koukal ale na přihrávku nedosáhl.
10:18
Sparta dobře forčekuje, pardubičtí díky tomu kazí rozehrávku zpoza vlastní brány. Tempo hry se trochu uklidňuje.
09:29
Ivan Rachůnek si nabrulil do střelecké pozice a trefil Růžičku do ramene. To už jsou holešovičtí v plném počtu.
09:04
Hosté pouze zavezli puk do pásma a po několika přihrávkách jej znovu darovali Spartě, která vyhazuje.
08:34
Další vyhození domácí čtveřice podpořené dotěrným forčekingem Yoricka Treille.
08:13
Kapitán Koukal šéfuje celou přesilovku zpoza brány. Pöpperle teď jistou chvíli nevěděl, kde vůbec malý černý nesmysl je. Po zblokované střele nakonec puk končí v hledišti.
07:46
Pardubickým teď utekl puk z pásma a musí se vrátit.
07:30
Pardubičtí vyhráli buly a rozestavují se do palebných pozic.
07:20
Lídrem bodování v pardubickém týmu je útočník Petr Koukal. Z jednačtyřiceti zápasů nasbíral čtyřicet bodů (16+24). V celkovém pořadí soutěže mu patří šestá příčka. Ještě o tři stupínky víc se hřeje sparťanský Petr Ton s pětačtyřiceti body (20+25).
07:20
Teď se bude vylučovat na druhé straně. Kučný dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Pardubičtí budou mít šanci otevřít skóre.
07:10
Buchtele si najížděl před bránu, ale přihrávku nedostal přesně na hůl.
06:35
Dobrou minutu teď puk snadno měnil majitele. Nyní ho mají domácí a snaží se něco vymyslet.
05:45
Střela Petra Koukala skončila na hrudi domácího gólmana.
05:26
Hosté už jsou v plném počtu a míří směrem k Pöpperleho bráně.
04:53
Jan Buchtele ujížděl domácí obraně, nakonec se ale neprosadil. Sparta však v přesilovce zatím nepůsobí nebezpečně, hosté se dobře brání.
03:50
Domácí hned po vyhraném vhazování letí zpět do útočného pásma.
03:42
Po pardubickém vyhození přichází nepřesný pas domácího mužstva a píská se zakázané uvolnění.
03:29
Pražané zašlápli puk v rohu kluziště a snaží se propsacovat před branku.
03:17
První přesilovku si zahraje Sparta. Lukáš Nahodil - dvě minuty za hákování.
02:59
Peter Jánský poprvé od návratu v kontaktu s pukem. Píša jej ale rychle odzbrojil.
02:05
Foster sražen při přechodu do pásma obráncem Kolářem. Puk získávají perníkáři.
01:46
Petr Ton ujel hostující obraně. Jeho bekkhendový blafák Růžička skvěle zlikvidoval.
01:27
Po přihrávce Kousala se ke střele dostal Lukáš Radil. Mezi tři tyče se ale nevešla.
01:15
Další icing Pardubic. Sparťané střídají.
00:25
IvanRachůnek se cpal před bránu hostí. Důrazem získal puk, jeho střela však byla zblokovaná.
00:10
První akcí je však zakázané uvolnění hostujících a buly před Růžičkou.
00:06
Kapitán Koukal vyhrál úvodní vhazování pro hosty. Pardubičtí se mohou vrhnout do útoku.
00:01
Za mohutného burácení poměrně slušně osazených tribun na led vjíždějí obě mužstva. Utkání za malou chvíli začne.
Bookmakeři dnes favorizují domácí celek. Není divu, Sparta doma prostě neprohrává, navíc se nachází ve skvělé formě. S pardubickým mužstvem má letos bilanci 2-1. Perníkáři však ukázali, že si také umí pořádně smlsnout (výhra 8:2 z devátého prosince 2011).
Do sestavy Sparty se vrací navrátilec Peter Jánský, který vrámci hostování vypomáhal právě Pardubicím. Dnes už obleče dres s rudým eSkem na prsou. Do dnešního utkání rovněž po delší odmlce nastoupí Sacha Treille a junior Přibyl. Nehrají Forman, Žalčík a David Kočí. Místo po Jánském by měl v sestavě perníkářů doplnit Martin Šagát.
Zdravím všechny fanoušky sportu, dnes především hokeje. Z holešovické Tipsport Areny se Vám hlásí Oliver Sálus. Dnes je pro nás připraven šlágr s tradičním okořeněním. Na Spartu přijedou Pardubice. Perníkáři jsou v tabulce čtvrtí, přesto z posledních šesti utkání vyhráli jen dvakrát. To pražané se nacházejí na samém čele extraligové tabulky, a už dlouho neprohráli. Podaří se hostům utnout domácí sérii neporazitelnosti a vyloupit Prahu? Odpověď se dozvíte, když budete sledovat onlajny! Začínáme v 18:30.