Boston sice ještě osm minut před koncem třetí třetiny vedl o dvě branky, tento náskok si ale nechal vzít a nakonec po dnešním utkání opustí první místo Severovýchodní divize. Montreal totiž zvítězil díky jedinému úspěšnému samostatnému nájezdu Brendana Gallaghera a předskočí svého soka o jeden bod. Gallagher podle oficiálních statistik vstřelil i vyrovnávací branku na 5:5, ta ale zřejmě později bude připsána Markovovi, neboť to nebyl Gallagher, nýbrž Chára, kdo nahození ruského beka tečoval za Raskova záda. Děkujeme za pozornost.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Michael Ryder
2. Patrice Bergeron
3. Tyler Segun
V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens. Autorem branky je BRENDAN GALLAGHER, který prostřelil Raska mezi betony.
Budaj se nenechal zmást pohybem Richa Peverleyho a jeho špatně umístěnou střelu zastavil. – 0:0
I Tomáš Plekanec zvolil kličku do bekhendu, Rask ale zasáhl pravým betonem. – 0:0
Nathan Horton podobně jako Krejčí trefil jen Budajovu lapačku. – 0:0
Michael Ryder zvolil kličku do bekhendu, Rask ale zasáhl pravým betonem. – 0:0
Brad Marchand se rychle rozjel, dostal Budaje k pravé tyčce, pak ale minul levou. – 0:0
Lars Eller nastřelil jen Raskovy betony. – 0:0
David Krejčí trefil jen nastraženou Budajovu lapačku. – 0:0
Gól skutečně nebyl uznán.
Rozhodčí se ale ještě poradí s kolegou u videa, zda puk nepřešel přes brankovou čáru předtím, než Deharnais zatlačil do branky i Raska.
David Deharnais při kličce do forhendu podklouzl a puk pod Raskovými betony neprotlačil. – 0:0
Patrice Bergeron toho podobně jako Seguin příliš nevymyslel a v podstatě ani nezakončil. – 0:0
Alex Galchenyuk si položil Raska, pak ale bekhendem trefil levou tyč. – 0:0
Tyler Seguin zamíchal s pukem mezi kruhy, více ale nevymyslel a jeho střelu vyrazil Budaj hokejkou. – 0:0
Samostatné nájezdy začínají.
V brance začne Budaj, jako první pojede Seguin.
Duel o první místo v Severovýchodní divizi definitivně dospěl k samostatným nájezdům.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Ještě se musela posunout časomíra, hrát se budou ještě dvě sekundy.
64:58
V samotném závěru prodloužení měl rozhodnutí na hokejce Krejčí, Budaj ale jeho ostrou ránu z pravého kruhu pro vhazování zastavil.
64:50
Puk ve středním pásmu.
64:34
Chárovu ránu od modré zastavil před Budajem jeden z obránců Montrealu a Canadiens pak vyhodili.
64:15
Boston až teď pevně v útočném pásmu.
63:40
Oddechový čas pro domácí.
63:40
Seidenbergovu ránu pravým betonem vykopl Budaj, Alexej Jemelin pak ale u branky zahákoval Hortona a je za to odměněn dvouminutovým trestem.
63:30
Budaj u pravé tyče po Chárově pokusu raději přerušil hru.
63:08
Plekanec se opět otočil s pukem v útočném pásmu, tentokrát ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
61:34
Stejný průnik se stejným koncem po levém křídle předvedl na druhé straně Pacioretty.
61:17
Seguin z pravého křídla trefil jen Budajovy betony.
60:46
Boston se pokusil začít prodloužení aktivně, po ztrátě kotouče se ale pochopitelně zatáhl zpět.
60:01
Bostonu na vítězství nestačil ani gól Seguina na 5:3 v 52. minutě, Montreal totiž ve třetí třetině předvedl skvělý comeback a díky gólům Rydera, Gallaghera a Markova dovedl zápas do prodloužení.
60:00
59:51
Montreal právě vstřelil branku!
Montrealu se risk bez brankáře vyplatil! ANDREJ MARKOV nahodil na teč před branku Gallagherovi, místo něj ale celou práci vykonal Chára, jenž si puk sám srazil do branky. Asistence: Tomáš Plekanec.
59:35
Subban trefil od modré jen ležícího Thorntona.
59:21
Subban neuspěl na modré a Boston dostal puk ven z pásma.
59:12
Vhazování po pravé Raskově ruce.
58:57
Boston přežil valnou hromadu na svém brankovišti, Rask za svá záda nepustil několik pokusů hostí!
58:33
Budaj po oddechovém času Michela Therriena zůstal na střídačce! Canadiens v šesti proti čtyřem.
58:33
Oddechový čas pro hosty.
58:33
Definitivně poslední šance pro Montreal, který zřejmě ještě v závěru odvolá Budaje z branky. Na dvě minuty za zdržování hry je i přes protesty trenéra Bostonu Clauda Juliena vyloučen Aaron Johnson.
57:56
Hamilton ostře zastavil Tinordiho a vysloužil si za to potlesk domácích fanoušků.
57:11
56:40
Gallagher prošel po levé straně, Rask ale nejistým zákrokem odvrátil případnou katastrofu.
56:33
Domácí diváci se teď dvakrát dožadovali srovnání počtu hráčů na ledě, ani v jednom případě se ale nedočkali.
56:16
Další nedorozumění hostů a jejich další ztráta útočného pásma.
55:46
Boston dostal puk za Budajovu branku.
55:30
Giontova snaha o zneklidnění Raska na brankovišti k ničemu nevedla, domácí brankář zasáhl.
55:11
Habs se dnes při přesilovkách vůbec nedaří, ze čtyř nevyužili ani jednu a vystřelili pouze jedenkrát na branku
55:11
Zdeno Chára se teď hodně zlobí, ale po verdiktu sudích o jeho úderu loktem se musí smířit s dvouminutovým trestem.
53:50
Ryder se po pohledné kombinaci svého útoku dostal ke střele z levého křídla, Rask ji ale ucítil na břiše a nedovolil případnou dorážku.
53:15
Rask si po Giontově střele nebyl jistý, nakonec ale dokázal zakročit.
52:52
Horton se s důrazem sobě vlastním tlačil k Budajovi, ten ale zavřel branku.
52:32
Zakázané uvolnění Canadiens.
52:18
Canadiens se po vhazování udrželi v útočném pásmu, Pacioretty pak z otočky našel BRENDANA GALLAGHERA, který nejprve trefil do obličeje Seidenberga a pak si pohrál Raskem. Asistence: Max Pacioretty, David Desharnais.
52:08
Rask si opět nechtěl dělat komplikace a raději s pukem v rukavici přerušil hru.
51:50
Bruins právě vstřelili branku!
Markov od modré minul Raskovu branku a Bruins pak předvedli svůj další smrtící protiútok. Marchand z levé strany našel mezi kruhy TYLERA SEGUINA, jenž si rozpohyboval Budaje a pak bekhendem pod břevno vrátil domácím dvoubrankový náskok. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.
51:20
50:56
Budaj teď vůbec nic neviděl, Thornton ale puk tečoval jen do jeho betonů.
50:46
50:19
50:08
Puk putuje do obranné třetiny Montrealu.
49:23
Dopředu ujel po chybě obrany Montrealu Campbell a Habs mohou děkovat Budajovi, že jeho samostatný únik nepustil za svá záda!
48:55
Puk je vestředním pásmu.
48:45
Montreal začal přesilovku v útočném pásmu, Subbanovu ránu od modré Rask vykopl pravým betonem.
48:18
Montreal bude mít velkou příležitost srovnat stav, neboť bude hrát dvouminutovou přesilovku. Za držení byl vyloučen Dougie Hamilton.
47:53
Následně se k domácímu brankáři dostal zoufalý pokus Halperna od hrazení. Rask ale opět pro jistotu hru pozastavil.
47:35
Rask před dojíždějícím Armstrongem raději podržel puk a přerušil hru.
47:02
Chára si to od vlastní branky namířil přes střední pásmo až k Budajovi, kde jeho pokus o zakončení nadzvedl Gorges.
46:31
Ryder se toho teď vůbec nebál a ihned poté, co si za modrou srovnal puk s velkým nápřahem vystřelil. Naneštěstí pro Les Habitants trefil jen Raska.
45:47
Markov zůstal sám jako poslední obránce Montrealu proti nájezdu dvou domácích hokejistů a zkušeně si poradil nastraženou hokejkou.
45:26
Gallagher těsně za modrou přiťukl puk Paciorettymu, jeho pohotovou ránu ale betony vyrazil Rask.
44:21
Galchenyukův důsledný průnik skončil pukem v Raskově moci.
43:58
Montreal špatně vystřídal a vypadalo to na další průšvih z jeho pohledu. Pak si ale puk u hrazení vzal Plekanec, zavezl jej do útočného pásma a přes posledního bránícího Ference našel MICHAELA RYDERA, který druhou brankou proti svému bývalému klubu zdramatizoval utkání. Asistence: Tomáš Plekanec, Brian Gionta.
43:33
Chára to zkusil od modré, jeho krajan v brance Montrealu ale betony zasáhl.
43:14
Deharnais z otočky před brankou hledal Gallaghera, tomu ale na okraji brankoviště puk minul hokejku.
42:44
Boston momentálně vede na střely 31 – 11:
42:32
42:22
Montreal opět vyhodil a toto oslabení přežije bez úhony.
42:19
Peverley se teď zjevil naprosto sám před Budajem, byl ale příliš blízko slovenskému brankáři, a tak za něj puk nepropasíroval.
42:00
Peverleyho pokus ze zajímavé pozice přeletěl Budajovu branku.
41:30
Montreal hraje toto oslabení skvěle a znovu se mu podařilo vyhodit.
41:08
Další úspěšné vyhození Canadiens.
40:49
Boston ale musí začít z obranného pásma.
40:32
Ference vyrazil směrem k Budajovi, v ten moment jej ale zahákoval Michael Ryder, jenž je za celý incident vyloučen na dvě minuty.
40:19
40:01
Careyho Price do třetí třetiny v brance nahradil Peter Budaj.
40:01
Montreal se na závěr druhé třetiny ani přes výhodu jednoho muže nedokázal usadit v útočném pásmu a ještě mohl inkasovat po střele Pailleho, což se ale nestalo díky levému betonu Price. I tak ale Montreal druhou třetinu naprosto nezvládl. Po ostré ráně Subbana od modré z 23. minuty sice vedl 2:0, pak ale přišel velký návrat Bostonu, jenž odstartoval mladík Hamilton. Na něj navázali Marchand, Bergeron a Horton. Za povšimnutí stojí hlavně výkon Patrice Bergerona, jenž byl u prvních tří branek Bruins a hraje zatím jednu z nejdůležitějších rolí v utkání. Třetí třetina začne cca v 2:32.
40:00
39:31
Po dalším neúspěšném nahození Markova dopředu vyrazil Seidenberg, z pravého křídla ale Pricovu branku přestřelil.
39:03
A znovu. Pro Montreal je jedinou útěchou, že třetina hrůzy z jeho pohledu se chýlí ke konci.
38:40
Boston ihned po buly vyhodil až k Pricovi.
38:36
Rask s klidem zkrotil kotouč.
38:14
Za hru vysokou holí je vyloučen Andrew Ference.
38:14
37:36
Montreal propadl ve středním pásmu, odkud puk vyvezl Krejčí a přihrávkou pod Jemelinovou holí našel NATHANA HORTONA, který překonal Priceho. Velkou vinu na tom nese hlavně Eller, jenž puk po přechodu červené čáry ztratil. Eller se tak během půl minuty postaral o dvě branky Bruins. Asistence: David Krejčí.
37:01
Domácí vytrvali při střelbě ze všech možných pozic a udělali jak nejlépe mohli. Chára předal puk Krugovi, jeho střelu od modré Price jen vyrazil a odkryl celou pravou stranu branky, kam z dorážky neomylně zamířil skvělý PATRICE BERGERON. Asistence: Torey Krug, Zdeno Chára.
36:36
Pak Bergeronovu střelu tečoval Peverley, Price ale díky tomu nemusel zasahovat.
36:17
Bergeron z okraje kruhu pro vhazování trefil jen Gorgese.
36:10
Boston definitivně v útočném pásmu.
35:31
Pak ještě musel čelit pokusu Halperna, u pravé tyče ale volný prostor nenechal.
35:25
Rask ale na začátku přesilovky sbírá puk za svou brankou.
35:15
Lars Eller je vyloučen na dvě minuty za držení. Ideální možnost pro Boston na dokonání obratu.
35:05
Montreal se po delší době vyskytl v útočném pásmu, Markov pak ale zaváhal na útočné modré.
34:15
Postavení mimo hru Bruins.
34:03
33:55
Skvělý Price! Bergeron z vlastního obranného pásma poslal puk na volného Marchanda, ten takřka od červené čáry postupoval sám na strážce branky Canadiens, avšak nevymyslel žádnou kličku, nýbrž vystřelil a Price zvednutou lapačkou vyrazil puk nad tvrzené sklo.
33:24
Hamiltonův pokus si u levé tyče pohlídal Price a přerušil hru.
33:20
Lucic podruhé v řadě musel přijmout nepříjemný hit.
33:00
Další pokus Bostonu o ovládnutí útočného pásma skončil nezdarem.
32:12
Zakázané uvolnění Bruins.
31:31
Price nepředvedl dvakrát jistý zákrok a mohl být rád, že se nikdo z domácích hokejistů nedostal k puku, neboť by pro něj zřejmě nebyl problém přehodit ležícího brankáře Montrealu.
31:11
Moen zpoza branky před ní hledal Ellera, ten si sice šikovně najel do příjemné pozice, avšak v ní nedokázal zakončit.
30:09
Na ledě se již tak při vyostřené atmosféře začíná hrát ještě tvrději. Utkání po vyrovnání zkrátka dostalo nový rozměr.
28:31
Bouillonova rána od modré se nevešla do hřiště, vhazovat se ale bude opět po pravé Raskově ruce.
28:25
Rask raději přerušil hru po nájezdu Habs před jeho branku.
27:23
Bostonu se během čtyř minut podařilo vyrovnat. Markov nezachytil vysoký puk po vhazování, Bergeron pak před brankou našel BRADA MARCHANDA, jenž sice v první velké příležitosti branku minul, z následné dorážky ale otřel puk od Price, který si jej nešťastně betonem posunul za svá záda. Asistence: Patrice Bergeron, Tyler Seguin.
27:14
26:50
Nejprve se skvěle před Raska dostal Subban, Rask ale nedopustil další změnu skóre a naopak položil základ rychlému brejku, po němž musel Price zakročit proti štiplavé střele Lucice.
26:14
Jemelin od modré trefil prvního bránícího hráče Bostonu, stejné neštěstí jako pro Markova při oslabení to ale neznamenalo.
25:56
25:31
Boston se začíná mnohem více tlačit před Price a Montreal má nečekané potíže.
24:54
Thornton se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před Pricem, pak ale nenašel volné místo, kam by se dal umístit puk.
24:20
Zdá se, že vstřelená branka dodala domácím potřebný impulz, momentálně se hraje nahoru dolů.
23:42
23:33
Domácí se ale velmi rychle vrací do hry. Za Pricem snad zazvonila i tyč, Bergeron pak nedoklepl puk do prázdné branky, nicméně DOUGIE HAMILTON po tom všem z prostoru mezi kruhy zamířil přesně. Asistence: Tyler Seguin, Patrice Bergeron.
23:12
Puk je u Price, před nímž byla po chvilce rozehnána další hrozba potyčky.
22:53
Eller zavezl puk do útočného pásma, Galchenyuk jej pak vrátil na modrou, odkud vypálil P. K. SUBBAN a s pomocí tyče ostrou ránou podruhé překonal Raska. Asistence: Alex Galchenyuk, Lars Eller.
22:21
Peverley nebezpečně nahodil před branku, kde byl Pandolfo, tomu se ale v těsné blízkosti nepovedlo tečovat.
21:24
Postavení mimo hru Canadiens.
20:50
Pailleho schovanou ránu Price vyrazil před sebe, naštěstí pro něj byl Campbell pro dorážku příliš daleko.
20:31
Marchand chtěl Price překvapit u pravé tyče, tam měl ale brankář Montrealu všechny prostory dobře utěsněny.
20:20
20:01
Boston nezachytil začátek utkání, dlouho mu trvalo dostat se před Price a tak je pro něj stav 0:1 celkem milosrdný. V páté minutě totiž dostal příliš prostoru v útočném pásmu Plekanec a díky tomu oslovil svou přihrávkou Rydera, jenž s ledovým klidem otevřel skóre utkání. Boston si největší šanci utkání vypracoval paradoxně při vlastním oslabení, Price se ale proti Marchandově pokusu dokázal dostatečně rychle přesunout. Druhá třetina začne cca v 1:33.
20:00
19:30
Bergeronova rána byla sražena mimo hrací plochu, vhazovat se bude opět po levé ruce Price.
19:04
Chvíli po něm pálil Campbell, Price i přes zakrytý výhled zasáhl.
19:03
Seguin se ale nevzdal a zařídil vhazování před brankou Canadiens.
18:59
Seguin dojel Pricem vyražený kotouč a okamžitě se pokusil o dorážku, Pricovy betony ale byly na místě.
17:45
Volný prostor se otevřel před Gorgesem, ten se ale trochu unáhlil se střelou a navíc ji nevyslal přesně.
17:09
Marchand tentokrát ostře vypálil od modré, k montrealskému brankáři ale puk neprošel.
17:01
Marchand z pravého křídla před brankou hledal Krejčího, po jeho teči Price sice nevěděl, kde má puk, nakonec jej ale našel ve své výstroji.
16:47
16:23
16:13
Markov zachytil pokus o přečíslení a ze středního pásma nahodil k Raskovi, který raději puk podržel ve své lapačce.
15:34
Paille šikovně pronikl do útočného pásma, tam se ale zmohl jen na střelu do boční sítě z levé strany.
14:50
Markovovo nahození od modré bylo sraženo do rohu.
14:46
Brad Marchand pak ale za Pricovou brankou přišpendlil k hrazení Subbana a dostal dvě minuty za hru vysokou holí.
14:26
Montreal ale oslabení zahájil taktéž vyhozením kotouče.
14:23
Přesilovku si zahraje také Boston, Alex Galchenyuk dostal dvě minuty za hákování.
14:17
13:54
13:44
Boston pak narušil další akci soupeře a toto oslabení přežije.
13:31
Gorges od modré minul branku.
12:58
Peverley znovu posunul puk ven z obranného pásma domácích.
12:40
Puk je znovu u Price.
12:09
Montreal ale začátek přesilovky nezvládl, dopředu na jediného obránce ujel Bergeron s Marchandem, po jehož pohotovém zakončení se musel Price bleskově přesunout!
11:54
Za hru vysokou holí je nakonec na dvě minuty vyloučen Zdeno Chára.
11:54
Ještě než k tomu ale dojde, se na ledě strhla další menší potyčka. Avšak rozhodčí jí udělali rychlý konec.
11:48
Montreal si ale zahraje přesilovku.
11:38
Oba nakonec naznali, že to nemá cenu. Travis Moen a Gregory Campbell jsou tedy potrestáni pětiminutovým trestem za bitku.
11:38
Chvíli to vypadalo, že se odehraje potyčka mezi Markovem a Krejčím, nakonec se do sebe pustili Moen a Campbell.
11:16
Hamilton napřáhl na modré, před Pricem se přehnal jeden z domácích hráčů, avšak zákrok mu neztížil.
10:49
Montreal dokázal vyřešit zmatek před svou brankou, puk následně potáhl Pacioretty a těsně za modrou čárou jej bekhendem poslal k Raskovi.
10:17
10:03
Rask si raději ponechal Moenovo nahození od mantinelu ve své lapačce a společně se svými spoluhráči bude čelit buly po jeho pravé ruce.
09:49
Dva hráči Montrealu se srazili za Raskovou brankou, oba pokračují ve hře.
08:40
První střelu Bostonu v utkání předvedl až teď Seguin, jeho průnik po pravém křídle ale skončil jen pokusem do připraveného Price.
08:03
Po další mizerné rozehrávce Bostonu se k puku ve středním pásmu dostal Armstrong, potáhl jej směrem k Raskovi a pak přihrál Ellerovi, jenž z pozice centra střelu nezvládl a nepříliš jistý Rask přeci jen zasáhl.
07:36
07:17
Ryder našel v útočném pásmu Plekance, ten se opět dokázal s pukem otočit a najít Markova, ten to myslel chytře do Raskova protipohybu, jenomže jeho střelu srazili vracející se obránci Bostonu mimo branku.
06:28
Bostonu se vůbec nedaří projít do útočné třetiny a stále čeká na svou první střelu v zápase.
05:20
Utkání se teď proměnilo v boj o střední pásmo, který zatím lépe zvládají Canadiens.
04:15
Plekanec projel celou útočnou třetinou, nakonec objel i branku a před ní našel MICHAELA RYDERA, jenž s klidnou hlavou z bezprostřední blízkosti překonal Raska. Asistence: Tomáš Plekanec, Brian Gionta.
03:18
Montreal se po dlouhé době zmocnil puku a po rozehrávce od vlastní branky vypálil Gionta, jeho pokus od mantinelu ale minul Raskovu branku.
02:26
02:14
Oba týmy začaly utkání velmi aktivně. Je vidět, že jde o prestižní derby a motivace opravdu nechybí ani jednomu.
01:06
Blunden potáhl puk po pravém křídle a vystřelil, Rask vyrazil puk pouze před sebe a měl štěstí, že se Halpern nenatlačil k důraznější dorážce.
00:27
Plekanec zpoza branky našel Moena a Rask se musel poprvé činit na brankovišti. Moen byl ale příliš blízko.
00:01

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Hamilton, Chára, Johnson, Seidenberg, Ference, Bartkowski – Horton, Krejčí, Lucic – Seguin, Bergeron, Paille – Caron, Peverley, Marchand – Thornton, Campbell, Pandolfo.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Tinordi, Bouillon – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Ryder – Armstrong, Eller, Galchenyuk – Blunden, Halpern, Moen.

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Sericolo, Morin.
Náročný program Bostonu pokračuje i nadále. Bruins si více než den mezi dvěma zápasy neodpočinuli od 22. února a zřejmě i z tohoto důvodu zrušili úterní trénink na ledě. Aby ne, čeká je totiž duel o vedení v Severovýchodní divizi s Montrealem, do nějž půjdou posilněni o výhru na nájezdy proti Torontu. "Jsme teď ve hře hodně těžkopádní. Ztratili jsme rychlost a tím vše, co s tím souvisí. Nic neděláme tak rychle, jak bychom potřebovali. Na vině bude podle všeho únava, protože toho bylo v posledních dnech dost," přiznal po posledním zápase trenér Bostonu Claude Julien, jemuž budou chybět obránci Adam McQuaid a Johnny Boychuk. Situace je vážná hlavně u prvně jmenovaného, jehož zranění ramene si oproti původně předpokládaným čtyřem týdnům odpočinku vyžádá ještě další dva.

Krize ale dost možná dopadla i na Montreal. Ten v posledních dvou utkáních vstřelil jen jednu branku, sám třikrát inkasoval a poprvé v této sezoně prohrál dva zápasy po sobě v normální hrací době. I to je jeden z důvodů, proč Canadiens opustili čelo své divize. "Během sezony odehrajete hodně utkání, která si nezasloužíte vyhrát a přesto je vyhrajete. Poslední dvě utkání jsme odehráli poměrně dobře a zasloužili jsme si lepší výsledky," řekl útočník Michael Ryder, který sám v rozmezí let 2008-2011 působil i v Bostonu. "Musíme si z toho vzít pozitiva. Pokud zůstaneme u hry, kterou jsme předváděli v posledních zápasech, nemůžeme donekonečna prohrávat," doplnil svého spoluhráče brankář Carey Price. Za Montreal dnes nenastoupí Rene Bourque, Brandon Prust a Raphael Diaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.