Litvínov byl nakonec v nájezdech šťastnější a odveze si z Brna dva cenné body. Naopak Kometa protahuje svoji sérii bez výhry. Nejlepší hráči utkání za Brno Róbert Petrovický a za Litvínov František Lukeš. To je z Brna vše. Přeji pěkný zbytek nedělního dne a na počtenou.
65:00
Litvínov právě vstřelil branku!

V nájezdech padlo hned sedm gólů. Nakonec byli o jeden lepší Litvínovští. Druhý bod přisoudil Litvínovu úspěšným nájezdem FRANTIŠEK LUKEŠ.
Róbert Petrovický zkusil střelu mezi betony, ale Francouz mu to nezbaštil.
Střelci jsou zatím bezchybní, Jan Hruška vyrovnává. Jdeme do čtvrté série.
Martin Ručinský volí také střelu a také dává.
Patrik Lušňák taká zkusil střel a ani on se nemýlil.
Viktor Hübl se prosazuje střelou k levé tyči a dostává Litvínov opět do vedení.
Za Kometu jel Róbert Petrovický a perfektním blafákem srovnává stav nájezdů na 1:1.
Lukeš úspěšný a prosazuje se střelou mezi betony.
Litvínov začíná a jede František Lukeš.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení právě skončilo.
64:41
Tvrdou střelu od modré Francouz pouze vyrazil a ještě se pokoušel dorážet Čermák. Puk se posléze dostal k volnému Petrovickému, který si vybruslil před bránu, ale trefil jen skvělého Francouze.
64:15
Petrovický střílel z bezprostřední blízkosti do hrudi brankáře Francouze.
64:08
Čermák zlomil hokejku, takže se před vhazováním čeká, až si vezme novou.
64:04
Vyloučen Richard Jareš (LIT) na dvě minuty za podražení.
62:23
Litvínov hraje v plném počtu.
61:23
Litvínov se v oslabení zatím úspěšně brání. Kometa se nemůže dostat do souvislejší kombinace.
60:23
Karel Kubát (LIT) vyloučen na dvě minuty plus dvě minuty za hrubost. Vyloučen také Jan Hruška (KOM) na dvě minuty za hrubost. Přesilovka čtyři na tři pro Kometu.
60:11
Leoš Čermák dostal puk před bránu a poslal puk na bránu. Francouz chvíli nevěděl, kde má puk, ale měl ho ve své výstroji.
60:01
Začalo prodloužení.
Hned čtyři góly byly k vidění v závěrečné třetině. Litvínov se dostal do dvougólového vedení a zdálo se, že pro Kometu už jsou body ztraceny. V posledních dvou minutách se však Brnu povedlo vyrovnat. Pro hosty hořká pilulka.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:42
Kometa nadále aktivní, ale Litvínov už dohraje bez dalšího inkasování. Blíží se nám prodloužení.
58:35
Kometa právě vstřelila branku!

Vyrovnáno! Kometa využívá power-play a vyrovnává takřka ztracený zápas. JAN HRUŠKA stál kousek za brankovou čarou a pak chytře poslal puk o brankáře Francouze do sítě. Asistence: Jozef Kováčik.
01:53
Jiří Trvaj zůstává na střídačce. Kometa bude hrát v šesti.
58:07
Kometa si bere oddechový čas.
58:07
Velký závar před Litvínovskou bránou. Francouz musel likvidovat několik dorážek, puk se mu ale nakonec povedlo udržet, pomohli mu i obránci.
57:32
Gól Kometu povzbudil a nyní se tlačí dopředu. Litvínov to ještě bude mít s bráněním výhry složité.
57:05

Že by ještě naděje pro Kometu? Roman Erat přihrával z levé strany před bránu a puk do brány usměrnil RÓBERT PETROVICKÝ, který tak zaznamenává druhý gól v utkání. Asistence: Roman Erat, Tomáš Malec.
56:06
Kometa hraje zkrácenou přesilovku, ale nedaří se ji prakticky vůbec nic. Hráči nejsou v pohodě a na ledě se to hodně projevuje.
55:19
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, vyprodáno!
54:45
Tomáš Svoboda pálil z levého kruhu, ale střílel pouze na Francouze, který neměl s likvidací puku žádný problém.
54:14
Róbert Petrovický se protahoval mezi dvěma hráči a byl faulován. Na trestnou lavici usedne Ján Brejčák (LIT) za podražení. Bude se hrát čtyři na čtyři.
53:26
Tomáš Žižka (KOM) vyloučen na dvě minuty za krosček. S šancemi Komety na body to vypadá už hodně bledě.
52:47
Kometu nyní zastavilo při cestě do útočného pásma ofsajdové postavení. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
52:04
Lušňák nahodil puk na Francouze a vybojoval vhazování v útočné třetině.
51:35
Jan Hruška projel celé kluziště, ale střílel z nevýhodného úhlu. Francouz měl místo u svoji tyče dobře utěsněné.
50:48
Roman Erat dostal přihrávku před bránu a byl úplně sám. Svoji střelu však poslal v jasné pozici pouze nad bránu a domácím fanouškům už dochází trpělivost.
50:06
Viktor Hübl jel na bránu z pravé strany, ale zasáhl pouze pravý beton Trvaje.
49:38
Litvínov nehraje přesilovku nějak zvlášť útočně, ale poměrně v poklidu.
48:52
Roman Erat projel v oslabení projel celý kluziště a pak vypálil na bránu, ale pouze do lapačky Francouze.
48:34
Kometa hrála v šesti. Trest si za hráčskou lavici odsedí Miroslav Holec (KOM).
48:12
Leoš Čermák dostal puk před bránu, ale jeho zakončení z levého kruhu nebylo vůbec podařené.
47:52
Kometě se dlouho nedařilo projít do útočné třetiny a Litvínov poměrně v klidu bránil střední pásmo.
47:21
Vyloučen Karel Kubát (LIT) na dvě minuty za podražení. Kometa bude hrát přesilovku čtyři na tři.
47:11
Ján Brejčák (LIT) vyloučen na dvě minuty za krosček. Tomáš Svoboda vyloučen za sekání (KOM).
47:05
Situace pro Kometu už začíná být značně zoufalá. Dvoubrankové manko to už je pořádně sousto zvláště, když se Kometě dlouhodobě nedaří.
46:16

Kometa propadla ve středním pásmu a Litvínov se dostal do přečíslení. KAMIL PIROŠ jel sám na Trvaje a trefil se přesně pod břevno. Asistence: Rostislav Martynek, Martin Ručinský.
45:40
Jak se dalo předpokládat, je to ještě urputnější bitva než za stavu 1:1. Nyní zakázané uvolnění Litvínova.
44:42
Kometa chybně rozehrála a Baláž měl tak možnost ke střele, puk však zalehl jeden z brněnských hráčů.
43:55
Hynek Zohorna dostal přihrávku před poloprázdnou bránu, ale Kometě není přáno a Zohorna napálil puk jen do Francouze.
43:32
Litvínov zamkl střední pásma a Kometě se těžce překračuje právě toto území.
42:54
Kometa bojovala o puk v útočném pásmu, ale její boj nakonec nedopadl úspěšně a přes dobře bránící to budou mít Brňané těžké.
42:30
Hruška střílel přes Posmyka, ten mu však do jeho rány dal hokejku a puk skončil v ochranné síti.
42:06
Žižka si najel do útočného pásma a ostře vypálil, jeho tvrdá střela šla však na bránu.
41:30
Oba dva týmy tak dnes daly po gólu z přesilových her, byť Kometa jich měla podstatně více.
40:49

Dvě vteřiny před koncem přesilovky hosté skórují. FRANTIŠEK LUKEŠ si vyjel od mantinelu a pak příklepem nedal Trvaji v bráně šance. Brněnský brankář neměl moc dobrý výhled. Asistence: Karel Kubát.
40:11
Litvínov bude na začátku třetí třetiny dohrávat přesilovky ze závěru druhé části.
40:01
Druhé dějství žádné branky nepřineslo. Aktivnější byla Kometa, ale i Litvínov měl především v přesilových hrách šanci. Jinak je to převážně velký boj o každý puk. Třetí třetina ještě nabídne zajímavé podívání.
40:00
39:49
Po závaru před brněnskou bránou pálil tvrdě Zeman a ještě dorážel Martynek.
39:37
Jakub Černý pálil z pravého kruhu, zlomil sice při své střele hůl, přesto ale musel Trvaj zasahovat pravým betonem.
39:19
Litvínov rozevřel zámek a rozjel kombinaci, ke střele se však hosté nedostali.
38:51
Vyloučen Hynek Zohorna (KOM) na dvě minuty za nedovolené bránění.
38:40
Holec se vymanil od pravého mantinelu a poté střílel švihem, bránu však přestřelil.
38:10
Bičánek byl na modré čáře úplně sám. Napřáhl a pak vyslal tvrdou střelu na bránu. Francouze zasáhl levým betonem.
37:33
Tomáš Svoboda mohl zakončovat ve velmi dobré pozici, na poslední chvíli mu však dal hůl do rány Černý.
37:01
Přesilovka se zatím Kometě vůbec nedaří a Litvínov se v pohodě brání. Brno měla dnes dostatek přesilových her, aby skóre přiklonilo na vlastní stranu.
36:22
Hostům se povedlo rychle osvobodit a poté delší dobu drželi Kometu ve středním pásmu.
36:03
Vyloučen Fratišek Lukeš (LIT) na dvě minuty za krosček na Tomáše Svobodu. Přesilovka pro Kometu.
35:34
Lušňák nabral v útočném pásmu rychlost, projel za bránou a puk následně z pravého kruhu nasměroval před bránu, kde ho však nikdo netečoval.
35:15
Zakázané uvolnění Litvínova, bude se vhazovat před Francouzem.
34:51
Litvínov hraje i v plném počtů hráčů na ledě aktivně a teď se hosté dlouho drželi v obranném pásmu Komety.
34:12
Brejčák střílel od modré čáry, ale jeho střela byla tečována mimo tři tyče.
33:30
Z nejhoršího už je Kometa venku, nyní hraje Litvínov už pouze přesilovou hru pět na čtyři.
33:01
Litvínov zamkl Kometu v obranném pásmu a rozehrál velkou souhru. Nejpve z mezikruží nepřesně zakončoval Majdan, kterému nesedla střela. Poté u pravé tyče hlídkoval Hübl, ale Jiří Trvaj měl beton u tyče včas.
32:13
Litvínov měl velkou šanci, ani Lukeš, ani Majdan však z bezprostřední blízkosti Trvaje neprostřelili. Litvínov ale bude hrát přesilovku pět na tři po faulu Radima Bičánka (KOM), který dostává dvě minuty za hákování.
31:44
Vervě se nezdařila kombinace v útočném pásmu a puk se po nepřesné přihrávce dokodrcal do středního pásma.
31:02
Vyloučen je Leoš Čermák (KOM) na dvě minuty za vysokou hůl, Za pár chvil budou hrát hosté první přesilovou hru v utkání.
30:39
Hruška přešel přes modrou čáru do útočného pásmu a dával perfektní přihrávku ke vzdálenější tyči na Hynka Zohornu. Ten však nezakončil ideálně a trefil pouze betony Francouze.
29:26
Komety vyhrála buly a od modré čáry pálil tvrdě Malec, mezi tři tyče však nezamířil. Po chvíli pak Litvínov dokázal vyhodit.
29:11
Kometa byla v tlaku a Litvínov si musel pomoci faulem. Fauloval Martin Ručinský (LIT), který si odsedí dvě minuty za hákování.
28:22
Holec posílal prudkou přihrávku před bránu, kde byl úplně volný Róbert Petrovický, který svou tečí mířil mezi betony, ale Francouz je stihl sklapnout včas.
28:14
Malec vypálil od modré, ale jeho střela byla dobře čitelná a Francouz puk vyrazil do bezpečí.
27:18
Vladislav Baláž pálil ihned po vhazování, ale střela mu nesedla a navíc byla nepřesná. Puk letěl kolem pravé tyče.
26:45
Litvínovu se povedl přechod přes střední pásmo do útočného a puk skončil za bránou, kde se strhl boj o puk. Dílčí vítězství nakonec slavili hosté, kteří poté nahodili puk na Trvaje, jenž přerušil hru.
25:39
Litvínov už hraje v plném počtu. Kometě se další přesilovku nepovedlo využít. I pře hře pět na pět se domácí tlačí do útoku.
24:56
Róbert Petrovický se ocitl v pravém kruhu v dobré střelecké pozici, ale svým pokusem trefil pouze hráče stojícího před ním do brusle.
24:19
Jan Hruška stál s pukem za bránou a viděl, že před bránou je místo, tak se pokusil zakončit, ale stihli se k němu stáhnout obránci a zakončení tak nebylo to pravé ořechové.
23:47
Litvínov se osvobozuje díky Martinu Ručinskému, který puk dostává až za brněnskou bránu.
23:33
Petr Kousalík (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
23:27
Hosté teď Kometě trochu zatopili, ke střele se dostal Lukeš, ale střílel nad.
22:22
Kometa se usadila v litvínovském pásmu, ale moc dlouho se tam nezdržela. Po chvíle se však brněnští vrátili a z pravého kruhu střílel nepřesně Hruška.
22:06
Nepříjemnou žabičku teď musel likvidovat Francouz, nebylo to však nic vážného.
21:26
Na ledě se zatím nic zajímavého neděje. oba týmy se střídavě vydávají do útoku, ani jeden se však nedostal do zakončení.
20:25
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Francouze.
20:01
Kometa úvod první třetiny zaspala a vůbec se jí nedařila rozehrávka, ze série zakázaných uvolnění nakonec resultoval vedoucí gól Litvínova. Domácí poté začali být aktivnější a pomohly jim k tomu i přesilové hry, v jedné z nich přišlo vyrovnání z hole Róberta Petrovického.
20:00
19:17
Kometa teď málem propadla ve středním pásmu, pokud by se tak stalo Roman Pšurný, byl jel úplně sám na prázdnou branku.
18:28

A tlak Kometa zúročila ve vyrovnávací branku. Jozef Kováčik střílel od modré, brankáře Francouz tvrdou střelu vyrazil jen vedle sebe a RÓBERT PETROVICKÝ měl pak jednoduchou práci doklepnout puk do prázdné brány. Asistence: Jozef Kováčik, Tomáš Svoboda.
17:48
Kometa vyhrála vhazování a uzamkla Litvínov v obranném pásmu. Několik střel se však nechytlo a šlo vedle. Kometa ale dál pokračuje v tlaku.
17:19
Vyloučen Jiří Zeman (LIT) na dvě minuty za nedovolené bránění. Kometa bude hrát přesilovku čtyři na tři.
17:01
Vyloučení na obou stranách. Bude to Karel Kubát (LIT) a Jan Švrček (KOM) oba na dvě minuty za hrubost.
16:24
V první třetině se nehraje moc záživný hokej, je to hodně ubojované a často se přerušuje.
15:28
Domácí obrana nechala vybruslit Jakuba Černého před bránu, který měl tak dostatek prostoru na střelu, Trvaj zasáhl úspěšné. Na druhé straně pálil švihem Holec, ale puk se zastavil o chumel hráčů před bránou.
14:32
Kometa o trochu aktivnější, ale Litvínov zatím nemá menší problém s bráněním a vůbec nikam se nežene a vyčkává, co předvede soupeř.
13:39
Hruška kombinoval s Čermákem, ale finále přihrávka nakonec k druhému jmenovanému nedoputovala.
13:02
Nahození na litvínovskou branku ztlumil Francouz betonem a v poklidu rozehrál na spoluhráče.
12:45
Nyní pro změnu puk podržel zase Jiří Trvaj a vhazovat se tak bude v obranném pásmo Komety.
12:07
Kometa udržela útočné pásmo, u puk byl Erat, ale obtěžován protihráčem nakonec po delší chvíli o puk přišel a Litvínov vyvezl puk do středního pásma.
11:34
Francouz přerušil hru po nahození, bude se tedy vhazovat po jeho pravici.
11:05
Nepřesná přihrávka teď dala možnost ke střele Kubátovi, ale skóre se nemění.
10:45
Kometa se snaží, ale zatím se ji příliš nedaří a vázne již zmíněná rozehrávka.
09:55
Bičánek střílel od modré čáry, ale Francouzovi před brankou nikdo nestínil, takže na Bičánkovu střelu dobře viděl a vyrazil ji do bezpečí.
09:33
Kometa se dostává díky přesilovkám do tempa, brankář Francouz zatím ale všechny její pokusy likviduje.
08:49
Matěj Stříteský (LIT) vyloučen za předchozí hákování Romana Erata na dvě minuty.
08:49
Erat se řítil sám na Francouze a ač byl hákován, dokázal svůj blafák ještě dokončit. Jenže puk se zastavil zřejmě o položenou hokejku Francouze.
08:26
Litvínov přesilovku ustál a nyní může opět spřádat útočné plány. Aktivní by měli být ale především domácí, kteří potřebují dotáhnout nepříznivé skóre.
07:21
Kometa se sice usadila v obranném pásmu Litvínova, ale chyběla střelba, takže hosté neměli výraznější problémy s bráněním.
06:32
Hruška poslal pěknou nahrávkou do šance Hynka Zohornu, který jel sám na Francouze. Předvedl dobrý blafák, ale Francouz ještě lepší zákrok, když vychytal Zohornu lapačkou.
06:17
Kometa začala přesilovku neúspěšně, prohrála vhazování a Brejčák mohl vyvést puk středního pásma.
06:08
První vyloučení utkání. Vyloučen je Jiří Zeman (LIT) na dvě minuty za držení hole. Šance pro Kometu na vyrovnání.
05:48
Hra vysokou holí v obranném pásmu Komety, hra se přerušuje a stěhuje se do středního pásma.
05:23
Žižka se dlouho rozmýšlel, jestli vystřelí, ale před ním byl stále bránící hráč. Nakonec o puk přišel, ale ten se dostal opět do útočného pásma Komety a odrazil se do mezikruží k Čermákovi, který střílel z otočky, ale puk špatně trefil.
05:07
Petrovický nahodil puk ze středního pásma na Francouze, který puk raději podržel a Kometa tak získává vhazování v útočném pásmu.
04:48
Posunutá litvínovská brána, vhazovalo se před Francouzem. K dobré střele se krátce po vhazování dostřel Švrček, ale Francouz dobře viděl a střelu vyrazil.
03:56
Kometa se probudila a od modré teď pálil Žižka. Francouz puk sice vyrazil, ale Brno se ještě k puku dostalo a delší čas drželo Litvínov v obranném pásmu.
03:13
Kometě se naprosto nedaří rozehrávka, vůbec se nedostává přes střední pásmo, a co přihrávka to nepřesnost. Ještě připomenu, že Kometu hraje od začátku na tři formace, Litvínov na čtyři.
02:53
Hádejte, co přišlo nyní? Ano, zakázané uvolnění Komety. Bude se tedy už poněkolikáté vhazovat před Trvajem.
02:15

Ihned po vhazování se dostal puk k JURAJI MAJDANOVI, který prostřelil Trvaje pod levou rukou a dostává Litvínov do rychlého vedení. Asistence: Viktor Hübl.
02:10
Další zakázané uvolnění Komety, Hra je na začátku třetiny hodně rozkouskovaná a dosti nezáživná.
01:57
Další přerušení hry, které zapříčinil Trvaj, který raději podržel puk pod lapačkou před dotírajícími útočníky.
01:29
Po dalším zakázaném uvolnění Komety se vhazovalo před Trvajem a ihned po vhazování přišla střela, na kterou však Trvaj dobře viděl.
01:13
Litvínov zamkl Kometu na chvíli v obranném pásmu a Trvaj musel řešit menší problémy, ale nebylo to nic vážného.
00:54
Kometě se zatím přechod do útoku příliš nedaří a nyní nepřesná přihrávka znamenala zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Trvajem.
00:21
Zápas začal útokem Komety, která se však při svém ofenzivním snažení dostala do ofsajdového postavení při přechodu modré čáry.
00:01

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Dujsík, Erat, Holec, Čermák, H. Zohorna, T. Svoboda, Burian, Lušňák, Dlouhý, Koreis, Bičánek, Petrovický, Švrček, J. Hruška, M. Hruška, Malec, Dočekal. Trenér: Zdeněk Venera.

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) - Zeman, Ručinský, Střiteský, Pšurný, Lukeš, Černý, Kousalík, Hübl (C), Kubát, Posmyk, Gula, Piroš, Martynek, Jareš, Majdan, Rapáč, Bojer, Baláž, Brejčák, Smolka. Trenér: Vladimír Jeřábek.

Rozhodčí: Šindler, Minář - Hlavatý, Tošenovjan..
Starosti Litvínovských jsou momentálně diametrálně odlišné od těch brněnských. Severočeši drží šestou příčku v tabulce, na sedmé Kladno se dívají se tříbodovým náskokem. Pátý Třinec drží nad Litvínovem sice již šestibodový rozdíl, Vervu ale aktuálně nejvíce zajímá udržení šesté příčky, tedy přímého postupu do vyřazovacích bojů. Zatímco doma je VERVA LITVÍNOV téměř k neporažení, venku jí to lehce drhne. Naposledy si Severočeši odvezli ze soupeřova stadionu plné tři body jedenadvacátého prosince, kdy těsně přetlačili Karlovy Vary poměrem 3:2. Od té doby šestkrát na cizím stadionu padli.
Brněnské trápení nezná konce. Kometa nezvládla ani důležitý souboj o pomyslných šest bodů s českobudějovickým Mountfieldem, kterému na jihu Čech podlehla 6:3. Brňané poprvé v sezóně klesli na desátou příčku, která jako poslední zajišťuje postup do předkola play-off. Na jedenácté Pardubice přitom mají náskok už jen pěti bodů. Chce-li KOMETA BRNO pomýšlet na další dramatické souboje ve vyřazovací části, musí se co nejrychleji zotavit a přerušit sérii porážek.
Pěkný nedělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 46. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Litvínovem. Utkání začíná v 17:00.