Neuvěřitelné drama je za námi. Kometa nevstoupila do zápasu dobře. Po první části prohrávala a hra nebyla nic moc. Ovšem od druhé třetiny přišly náznaky zlepšení. Dvě minuty před jejím koncem srovnal na 1:1 Jan Hruška. Ve třetí části se hosté už jen bránili. Kometa Vítkovice přestřílela poměrem 21:4! Velká převaha nakonec vedla k brance 14 vteřin před koncem. JAKUB SVOBODA se trefil přesně a pojistil brněnské vedení v Tipsport extralize. To je od nás z Brna vše. Přejeme příjemný večer.
60:00
59:46
Kometa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Nejproduktivnější hráč Komety JAKUB SVOBODA najížděl po pravé straně do poslední šance utkání. Objel kolem beka a vypálil švihem k pravé tyči. Málek byl příliš krátký a musel se dívat, jak se puk třepotá v síti. Domácí fanoušci bourají stadion radostí. Góman Málek se vzteká. Asistence: Jan Švrček, Jan Hruška.
59:09
A velká šance také pro hosty. Šedivý zakončoval přečíslení střelou, která prolétle těsně nad branou Trvaje.
58:27
Obrovská šance domácího Čermáka! Kováčik jej našel před poloodkrytou branou, jenže útočník s číslem 12 trefil jen beton výtečného Málka.
57:49
Před vhazováním u Málka si domácí fanoušci žádají gól.
57:14
Marek Malík dnes hraje vynikající utkání. Dokáže hru ve svém vlastním obranném pásmu dobře číst a soupeře včas odzbrojit.
56:47
Krátce po sobě hosté dvakrát špatně rozehrávají. Až nyní to však bylo přes tři čáry, takže se hra vrátí před Málka.
56:17
Hosté jsou rádi, když dostanou hru do středního pásma. Ale uvidíme, může se jim povést rychlý brejk.
55:27
Čermák s Hořavou dělali před brankovištěm Vítkovic velké zmatky. Diváci už je prosili o střelu, ale puk se vždy motal někde mezi nohama. Nakonce vypálil Hořava slabou bekhendovou střelu do betonu Málka.
54:55
Rozjetého Jakuba Svobodu našel Hynek Zohorna a prvně jmenovaný se pokoušel dostat po pravém křídle kolem Malíka. Zkušený bek však nakonec střelu stečoval.
54:49
Po delší době se do útočného pásma dostali také hosté, ale ne na dlouho.
53:05
Kometa je i nadále aktivnějším celkem. Další teč těsně před branou ukazuje Čermák. Nyní je Málek trefen do betonu.
52:51
Fanoušci v KAJOT ARENĚ se dostali po náporu nejaktivnější domácí pětky do varu a své hráči vytleskali ve stoje.
52:45
Jan Hruška si vybruslil na modrou čáru a nahodil puk na Málka. Těsně před ním tečoval Jakub Svoboda a kotouč proskočil půl metru vedle pravé tyče. Málek se jen ohlédl.
52:23
Jakub Svoboda byl ve velké šanci atakován Romanem. Vylučovat se nebude.
51:56
Hynek Zohorna se tlačil před Málka z pravé strany. Puk dotlačil někam do výstroje vítkovického brankáře.
51:14
Utkání přihlíží 7200 diváků. V Brně je vyprodáno.
50:43
Burger s Hunou jeli sami na Trvaje, prvně jmenovaný vypálil a domácí gólman střelu vyrazil na slovenského forvarda Hunu. Ten následně trefil břevno branky Komety.
50:19
Čermák z dobré pozice mezi kruhy napálil jen vyrážečku Málka.
49:57
Brno je ve třetí periodě lepší, chybí mu však klid a štěstí v zakončení.
49:15
Bičánek mířil od modré mimo branku, trefil však spoluhráče Jakuba Svobodu, od kterého se puk odrazil jen těsně vedle odkryté části branky.
48:33
Radim Hruška mohl jít do brejku, na útočné modré ale nezpracoval pas přes půl hřiště.
48:23
Posunutou brankou za Málkem končí velký tlak Komety.
48:17
48:00
Domácí pálí o sto šest, zatím ale míjí branku.
47:04
Jakub Svoboda střelou z levého kruhu trefuje pouze Málkovu lapačku.
46:17
Na minutu a osmnáct sekund jdou hosté do tří! Roman Polák také vyhodil puk mimo hřiště a musí tak být vyloučen.
46:12
Švrček si sjel mezi kruhy, nedokázal ale prostřelit klubko těl před Málkem.
45:45
Bičánek pálil od modré velmi prudce, o pár decimetrů ale minu branku.
45:35
Kometa si znovu zahraje proti čtyřem. Michal Barinka je vyloučen za zdržování hry, vystřelení puku mimo hřiště.
45:07
Po delší době šance Vítkovic. Svačina pálil zcela sám z pravého kruhu a mířil mezi betony Trvaje. Tam ale prostor na puk nebyl.
44:37
Valábik posílal puk před branku na teč, žádný ze spoluhráčů ale touš netrefil.
44:23
Malec nezastihl puk na modré čáře, je z toho ofsajd Komety.
44:11
Kometa je nyní jasně aktivnější, hosté znovu pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
44:00
Hořava trefil z pravého kruhu jen brusle Poláka.
43:33
Icing hostujícího mužstva.
43:24
Krátký tlak Brna končí střelou od modré, kterou Málek v klidu kryje.
43:07
Jakub Svoboda se po odrazu puku od zadního hrazení na chvíli zjevil sám před Málkem, pod nohy se mu ale vrhl Sloboda a čistě mu sebral puk.
42:42
Zakázané uvolnění Komety.
42:36
42:29
Stejní hráči znovu v akci, nyní však Koreis trefil nahozením spoluhráče Petrovického do hlavy. Ten se po chvíli zvedl z ledu a bude pokračovat.
42:12
Po Malcove nahození se před Málkem zjevil zcela sám Koreis, nadvakrát ale nedokázal puk dostat za brankovou čáru. S dorážkou pak neuspěl ani Petrovický.
41:55
Barinka srazil Kováčikovu střelu do ochranné sítě.
41:43
Káňa znovu vyhazuje až do útočné třetiny Vítkovic.
41:19
Brnu se stále nedaří usadit před Málkem.
40:49
Početní převahu začne Kometa od Trvaje.
40:36
A vynutili si faul Lukáše Klimka, který je na dvě minuty vyloučen za sekání. Následně dostal osobní trest za řeči a nepřestal, vysloužil si tak osobní trest do konce utkání.
40:28
Do útočné třetiny se jako první dostávají domácí.
40:01
Stejně jako v první třetině padl i v té druhé jediný gól. Ve 39. minutě se o něj postaral Jan Hruška. Jinak jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i počet střel na branku obou týmů. Došlo také k několika vyhroceným situacím, domácí příznivce dráždí především obr Malík.
Další třetina začne přibližně v 20:25.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Jiří Trvaj 10 - Roman Málek 9.
40:00
39:42
Hořava to zkoušel individuálně, nakonec ho ale ubránil Barinka.
39:33
Jiří Trvaj se svíjí na ledě v bolesti, z bezprostřední blízkosti jej totiž trefil do masky jeden z protihráčů. Ochrana hlavy domácímu brankáři ihned odpadla na led, nakonec však bude zkušený Trvaj pokračovat.
39:23
Inkasovaná branka nutí Vítkovice k aktivitě.
38:46

Přeci jen Kometa srovnává stav utkání. Švrček se z pozice obránce vydal na útočný výlet, sám však ještě se svou střelou neuspěl. K dorážce se však dostal JAN HRUŠKA, který dokázal pukem přehodit levé Málkovo rameno a rozvlnit síť. Asistence: Jan Švrček.
38:27
Jakub Svoboda hledal zprava před brankou Zohornu, toho ale dokázali hostující beci odstavit.
38:08
Útočnou akci první domácí formace zastavuje ofsajd.
37:36
Kometa je ke konci třetiny aktivní, nyní si vynutila buly před Málkem.
37:11
Petrovický hledal zadovkou Erata v dobré střelecké pozici, ten ale jeho myšlenku nepochopil.
36:29
Voráček dobře zblokoval střelecký pokus Jana Hrušky.
36:12
Další střela ze stejné pozice už Polákovi vůbec nesedla.
35:46
Polák bombou od modré rozduněl betony Trvaje.
35:06
Petrovický dostal od Erata pas přímo před prázdnou branku, zkušený Slovák ale nyní zaváhal, když dlouze zpracovával puk a nakonec vůbec nevystřelil.
34:22
Většinu zápasu dnes sledujeme hokej hraný nahoru dolů. Oba celky se nedokáží nadlouho usadit v útočné třetině.
33:57
Kometa si vytvořila lehký tlak, který řeší Szturc vyhození na zakázané uvolnění.
33:23
33:20
Klimek je také za sekání vyloučen. Na druhé straně si trest za hrubost odpyká Holec. Po třech sekundách tak skončí hostující přesilovka a bude hrát v plném počtu hráčů na obou stranách.
33:20
Po Polákově střele od modré vznikla před Trvajem obrovská mlýnice. V ní doslova dostrkal puk do branky Klimek, bylo to však poté, co Trvaje sekal do vyrážečky, v níž domácí brankář držel puk poté, co odhodil hůl.
32:58
Nic to však nemění na tom, že hostím tato přesilovka také příliš nevychází.
32:45
Po ofsajdu hostí se ještě prohlížel záznam hry, sudí ale rychle rozpažil, Dlouhý skutečně trefil jen brankovou konstrukci.
32:32
Radek Dlouhý se v oslabení dostal ke střele z levého kruhu a prudkou ránou napálil břevno za již překonaným Málkem.
32:01
Již potřetí v dnešním duelu zahrály Vítkovice icing při vlastní přesilové hře.
31:34
Valábik výborně přečetl pas Poláka před branku a lehl si do něj.
31:23
Juraj Valach bude vyloučen na dvě minuty za vyhození puku z obranného pásma mezi fanoušky. Hosté mají šanci na vstřelení druhé branky.
31:01
Holec z velkého úhlu minul vítkovickou branku.
30:49
Klimek se řítil na Trvaje po levém křídle, tísněn Zohornou ale vypálil jen doprostřed branky, kterou následně posunul z jejího předepsaného postavení.
30:06
Znovu v akci Radim Hruška, nyní se však blýskl dobrým obranným zákrokem, když sebral puk Žižkovi ve střelecké pozici.
29:23
Radim Hruška šikovně tečoval před Trvajem Malíkovo nahození, domácí gólman se štěstím udržel puk mezi betony.
29:16
Huna vypálil štiplavě z levého křídla, těsně však přestřelil branku.
28:57
Další prudký pokus Holce končí v lapačce Romana Málka.
28:43
Burger zkusil překvapit Trvaje hned jak přejel modrou čáru, vůbec ale netrefil branku.
28:16
28:00
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by právě v této přesilovce mohla Kometa skórovat.
27:50
Kotouč opustil hrací plochu, následuje buly mezi modrými čarami.
27:36
Rehákovi se daří hned po vhazování poslat puk z obranného pásma.
27:27
Málkova pověstná lapačka zastavila Holcovu prudkou střelu z pravého křídla.
27:06
Rozhodčí nakonec Marka Malíka poslali na střídačku, ze které něco pořvává směrem k té brněnské.
27:06
Marek malík zůstal chvíli ležet na ledě po souboji u hrazení. Nakonec však ani nestřídá a je ve při s domácím publikem.
26:43
Přesilovky zatím Kometě vůbec nejdou, tato pokračuje v trendu.
26:22
Rehák ihned vyhazuje za Trvaje.
26:16
Těsně po buly hákoval vítkovický Barinka a dostává dvě trestné minuty.
26:12
Po komerční přestávce se bude vhazovat před Málkem.
25:54
Hořava mohl jít do brejku, než ale zpracoval puk, byl dostihnut hostujícími obránci.
25:34
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří pořádně rozehrát.
24:46
Šedivý se po zvláštním odrazu puku od hrazení dostal ke střele z mezikruží, v tísni ale minul branku.
24:18
Radim Hruška vypálil z plné jízdy, Trvaj ukryl puk mezi betony.
24:14
24:05
Druhý icing Vítkovic, z přesilovky jim zbývá devět sekund.
23:51
Hosté zahráli při přesilové hře zakázané uvolnění.
23:37
Jakub Svoboda obral Burgera o puk zrovna v momentě, kdy chtěl vypálit. Výtečný obranný zákrok.
23:06
Čermák osvobodil Brno a střídá.
22:49
Hosté kombinují v útočné třetině.
22:22
Polák hledal Burgera v dobré pozici, poslal ale příliš prudký pas.
22:14
Naopak do oslabení jde Kometa. Holec se dle sudího Hradila dopustil držení při útočné snaze a je vyloučen na dvě minuty.
22:03
A teď už je vítkovických bruslařů na ledě plný počet.
21:49
Hosté již hrají ve čtyřech.
21:38
Žižka zůstal chvíli ležet na ledě a hra se přerušila, následuje buly ve středním pásmu.
21:27
Jan Hruška našel križným pasem Jakuba Svobodu, ten ale trefil jen boční síť.
21:11
Vítkovice ale přesto vyhazují.
20:57
Kometa už je v pěti.
20:42
Čermákův pokus ze střední vzdálenosti Málek vykopl.
20:14
Čermák promáchl při dorážení střely Žižky od modré.
20:04
Hosté jdou do tří. Za nedovolené bránění je vyloučen Ujčík, 53 vteřin bude hrát Brno ve čtyřech proti třem, poté dokonce v pěti.
20:01
Úvodních 57 vteřin druhé třetiny se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne zhruba padesáti sekundová přesilovka Brna.
Další třetina začne přibližně v 19:34.
O jednu střelu na branku více vyslaly Vítkovice v první třetině a právě tato rána zatím dělá i rozdíl ve skóre. Jako jediný se totiž zatím trefil v sedmnácté minutě nejproduktivnější hráč Vítkovic Roman Szturc. Jinak však v úvodní dvacetiminutovce hráli prim především obrany a brankáři.
Zásahy brankářů v první třetině: Jiří Trvaj 9 - Roman Málek 9.
20:00
19:58
Burger s Polákem ještě mohli jít do přečíslení dva na jednoho, zastavil je ale ofsajd.
19:48
Síly na ledě se vyrovnají. Barinka se nechal obrat o puk Jakubem Svobodou a následně jej hákoval.
19:36
Jan Švrček se postaral o další vyhození puku z obranného pásma.
19:18
Domácí vyhazují a střídají.
19:02
Barinkovu střelu od modré Trvaj vyráží.
18:57
Miloslav Hořava vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a je tedy vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Hosté si zahrají druhou přesilovku.
18:26
Hosté jsou teď nastěhováni v útočné třetině, hrají však jenom u mantinelů.
17:42
Střela MIlana Hrušky od modré jen prosvištěla okolo branky Málka.
17:04
Kometa chtěla hned zaútočit, zastavil ji ale ofsajd.
16:57
Vítkovice právě vstřelily branku!

Nakonec jdou však právě hosté do vedení. Roman zavezl puk do pásma a hosté rozjeli krátkou kombinaci. Na jejím konci byl z pravého kruhu pálící ROMAN SZTURC, který střelou po ledě překonal Trvaje pravděpodobně mezi betony. Asistence: Ondřej Roman.
16:23
Nadále Brno svírá Ostravany, domácí však zatím pálí mimo tři tyče.
16:04
Tlak Brna končí zakázaným uvolněním Vítkovic.
15:55
Po střele Milana Hrušky vznikl závar před brankou hostí, nakonec se však nikdo z domácích k dorážce nedostal.
15:24
Petrovický nejprve z mezikruží trefil jen protihráče, puk se k němu však znovu odrazil a napodruhé slovenský forvard mířil mnohem lépe. Málek ale předvedl parádní zákrok lapačkou.
14:27
Zatím sledujeme zápas, kterému dominují spíše obrany, o čemž samozřejmě svědčí i skóre.
13:57
Dlouhý mohl střílet ze solidní pozice, nedokázal však zpracovat puk a nakonec skončil v brance sám.
13:36
Roman posílal naslepo puk před branku, nikoho ze spoluhráčů nenašel.
13:30
A následuje druhá komerční pauza první periody.
13:27
13:24
Barinkův pokus od modré Trvaj vyrazil.
13:06
Teď už ano, k palbě se však Vítkovice stále nemají.
12:44
Hostům se nedaří rozjet přesilovkovou kombinaci.
11:55
Ujčík dlouze držel puk na pravém kruhu, nakonec vypálil jen do boční sítě.
11:34
Holec na úvod oslabení osvobozuje domácí mužstvo.
11:27
Szturc se dral před branku a byl přitom držen Švrčkem. Ten je tedy vyloučen na dvě minuty.
11:05
Ujčíkovu střelu z druhé strany Trvaj podržel ve výstroji.
10:55
Klimek bekhendem z pravého křídla minul branku.
10:24
Švrček vyslal Čermáka do brejku, brněnského forvarda ale dobruslil Rehák a čistě mu odebral puk.
09:48
A další icing Vítkovic. Hra se teď kouskuje.
09:28
Následuje ofsajd Brna.
09:02
Prvního zakázaného uvolnění zápasu se dopouští hostující celek.
08:13
Hořava s Dlouhým chvíli kombinovali v útočné třetině, nakonec si ale neporozuměli a poslali puk zpět do středního pásma.
07:44
Kováčik napřáhl na pravém kruhu, trefil však pouze Sedláka, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
07:15
Klimek to zkusil od levého hrazení, branku ale hodně přestřelil.
06:38
Malcovo nahození ze středního pásma nemohlo Málka rozhodit. Slovenský bek však aspoň vybojoval buly v útočné třetině.
06:30
A ihned následuje první komerční přestávka zápasu.
06:29
06:28
Barinka přečetl Holcův pas na Erata, který by jinak pálil do odkryté branky.
06:02
Hostům se znovu daří dostat puk až za branku Brna.
05:31
Jakub Svoboda se po šťastném odrazu do mantinelu ocitl sám před Málkem a zkusil jej propálit z voleje. Skulinu ale nikde nenašel.
05:14
Ofsajd Brna.
05:09
Kováčik si na modré neporozuměl s Žižkou, Kometě zatím přesilovka vůbec nevychází.
04:51
Rehák se postaral o další osvobození Vítkovic.
04:35
Sloboda vyhazuje, Kometa musí začít zpoza vlastní branky.
04:29
Nakonec z něj ale nic nebylo. Vyloučen je Lukáš Kucsera, který vysokou holí trefil obličej Dlouhého.
04:16
Je signalizován faul hostí v útočné třetině a Kometa rozjíždí útok v šesti.
03:43
Šedivého nahození na branku mohl dorážet Roman, Trvaj ale nakonec puk před ním přikryl.
03:10
Další zákrok byl pro Trvaje mnohem snadnější a brněnský brankář přerušuje hru.
02:46
Sloboda si sjel z druhé vlny mezi kruhy a dostal nabito. Ve velmi dobré pozici napálil vyrážečku Trvaje.
02:26
Hra se odbývá ve středním pásmu.
01:50
Kucsera podnikl výpad po levém křídle, zakončil však přímo doprostřed branky a Trvaj v klidu zakročil.
01:20
Kotouč v ochranné síti za Trvajem, vhazování před ním.
01:18
Trvaj zkusil z plné rychlosti ohrozit Szturc, branku ale netrefil.
00:36
Roman Málek si poradil i se Švrčkovou střelou od modré.
00:21
Dlouhý z velkého úhlu naťuknul Málkovu pozornost, zkušený gólman nezaváhal.
00:09
Jako první rozehrají útok domácí hráči.
00:01
Oba týmy jsou nastoupeny, začátku zápasu nic nebrání.
Domácího trenéra Veneru může těšit, že se mu po jednozápasové absenci vrátil do týmu kapitán mužstva Radim Bičánek, který se lehce zranil v úterním utkání s Plzní. O místo v sestavě na jeho úkor přišel mladý bek Filip Krejčiřík.
V soupiskách najdeme hned tři hráče s příjmením Hruška. V Kometě hraje obránce Milan, který se minulý zápas vrátil po dlouhém zranění, a už zmiňovaný centr druhého útoku Jan. V dresu Vítkovic nastupuje další centr Radim, který si v minulé a předminulé sezoně vyzkoušel i dres Brna.

V akci jsme dnes mohli vidět také tři hráče, kteří mají na zádech jmenovku "Káňa." Nakonec však nastoupí pouze vítkovický Tomáš. Jeho bratr a spoluhráč Jan zraněný, brněnský junior, jenž se také jmenuje Jan, se dnes prostě nevešel na soupisku. Zpravidla nastupuje v prvoligové Třebíči.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Švrček, Valach, Malec, Hruška Milan, Valábik - Erat, Čermák, Dlouhý - Svoboda J., Hruška Jan, Zohorna - Hořava, Petrovický, Holec - Koreis, Dočekal, Wasserbauer

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Malík, Voráček, Rehák, Sedlák, Sloboda, Barinka, Polák - Ujčík, Svačina, Walker, Hruška Radim, Huna, Roman, Šedivý, Klimek, Szturc, Kucsera, Káňa T., Burger (C)

Rozhodčí: Hradil, Polák - Čech, Dřínovský.
Další věcí, která dělá z Komety favorita dnešního duelu, je přípravný duel, který oba celky odehrály v půlce srpna právě zde v KAJOT ARENĚ. V brankové přestřelce nasázela Kometa Vítkovicím osm branek, sama inkasovala pětkrát.
HC Vítkovice Steel mají poněkud jiné starosti, než Brňané. Jeden z týmů, který byl před sezonou považován za spolufavorita extraligy zatím spíše paběrkuje a s devíti body se momentálně nachází na jedenácté příčce čtrnáctičlenné tabulky.

Tým z Ostravy měl sice dobrý vstup do sezony, kdy dokázal s přehledem vyhrát své první dva zápasy, poté se však svěřencům Mojmíra Trličíka dařit přestalo. Ze sedmi utkání vyhrály Vítkovice jediné, před týdnem doma udolaly v poměru 3:0 pražskou Slavii.

Na rozdíl od Brna mají hosté v kádru hráče, který běžně nastupuje v zámořské NHL. Urostlý bek Roman Polák zatím odehrál pět mačů, ve kterých si připsal dvě brankové asistence. Nejproduktivnějším hráčem Steelu je šestibodový Roman Szturc, který je se dvěma vstřeleným góly také jedním ze tří nejlepších střelců mužstva. I to svědčí o tom, že Vítkovice na tom nejsou příliš dobře.
HC Kometa Brno zažívá jednoznačně nejlepší vstup do extraligy po návratu před třemi roky. Z devíti zápasů vydolovalo Brno 21 bodů, ani jednou přitom neprohrálo v základní hrací době. Stačí to na vedení v extraligové tabulce, druhý Třinec aktuálně ztrácí jeden bod.

V posledních duelech se Kometě evidentně líbí výsledek 3:3 po šedesáti minutách hry. Skončily tak čtyři z posledních pěti brněnských klání. Úspěšnost Jihomoravanů v nastavení a nájezdech je pak vyrovnaná. Dva body brala Kometa proti Plzni a Karlovým Varům, jeden ji musel stačit z utkání ve Zlíně a Litvínově.

Kanadskému bodování Brňanů vládne Jakub Svoboda, který navazuje na výtečné výkony v jarním play-off. Zatím nastřílel šest branek a přidal sedm asistencí. Zdatně mu sekunduje jeho centr Jan Hruška. Brněnský rodák se do statistik zapsal již desetkrát. Kvůli zranění Tomáše Svobody momentálně nastupuje se zmíněnou dvojicí Hynek Zohorna, který se také hned chytil šance a v posledním mači v Karlových Varech si připsal dvě asistence.
Přeji vám příjemný nedělní podvečer z brněnské KAJOT ARENY, ve které se dnes odehraje utkání již desátého kola hokejové Tipsport extraligy. První celek tabulky, domácí Kometa, poměří síly s aktuálně jedenáctými Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.