To je ode mě vše, dobrou noc a u NHL brzy nashledanou.
Úchvatnou bitvu dokázali domácí borci dotáhnout do vítězného konce, soupeři ale dovolili bodovat, což pro ně není pozitivní zpráva. Maple Leafs přitom celou polovinu zápasu vedli, nakonec se na půdě Sabres musejí spokojit s bodem.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres
Rozhodující nájezd si na své konto připisuje až STEVE OTT, který na Reimera vyzrál bekhendem v šesté sérii. Předtím se už dokázal trefit Bozak (TOR), na jeho ránu ale odpověděl Stafford (BUF) což byl nakonec také klíčový okamžik tohoto rozstřelu.
Samostatné nájezdy začínají.
Opatrnější prodloužení nám vítěze určit nemohlo. Jdeme na loterii jménem samostatné nájezdy, v nich už se vše dozvíme.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
V závěru měli ještě oba celky po jedné šanci. Bozak s Leopoldem ovšem na Millera, respektive Reimera, nevyzráli.
63:29
Gardiner nyní prověřil schopnosti Millera. Ten se ale nenechal překvapit.
62:42
V prodloužení se hraje dost opatrný hokej. Nyní mimo tři tyče pálil hostující MacArthur.
61:15
Buffalo dohrávalo početní výhodu. O střelecké pokusy se postarali Ennis a Hodgson, Reimer si ale s oběma poradil.
60:43
60:01
Vyrovnaný duel nakonec nerozhodly ani tři třetiny. O skvělou porci zábavy se nám tak postará prodloužení, do nějž oba týmy vstoupí za divokého stavu 4:4.
60:00
59:13
To je vzruchu! Z blízkosti se nepodařilo skórovat Ennisovi, naopak po velké chybě spěchal do brejku Frason. Ale svůj únik gólově nezakončil.
58:43
Buffalo dostává v závěru utkání velkou šanci. Kuljomin (TOR) jde na dvě minuty za hru vysokou holí.
57:56
Kdyby nyní Foligno dostal přihrávku, střílel by do poloodkryté branky. Toronto se však ubránilo.
57:28
Až nyní je hra přerušená. Miller pro jistotu schoval puk do lapačky. Následuje komerční přestávka. A nutno dodat, že vše směřuje k prodloužení.
56:28
Dvě tutovky na každé straně! Toronto v té druhé nastřelilo tyčku. Buffalo zase nevyužilo brejk tři na dva, perfektně zakročil Reimer.
55:43
Kadri se snažil dostat k dorážce, ovšem neuspěl. Miller navíc vše jistil u tyčky.
54:56
Dlouho se Sabres drželi v útočném pásmu, teď mají více ze hry. Reimera ale výrazněji neohrozili. A nakonec Foligno ztratil touš.
53:51
Dlouho se u puku držel Hodgson, létal od jenoho rohu, pak do druhého, až nakonec vystřelil z otočky. Reimera ale nepřekvapil.
52:57
Krása! Leino vzal vše na sebe, přešel přes jednoho, pak se obtáhl i kolem druhého obránce, až nakonec jeho střelu zastavila fantastická lapačka Reimera.
51:53
Franson si s touhle situací poradil. Perfektně zastavil únik Foligna, který se nepříjemně prodíral do útočného pásma.
50:51
Gunnarssonův hit vůči Myersovi nepatřil mezi nejpřátelštější. Rozhodčí pískají, ale nevylučují.
50:05
Buffalo se dostávalo do brejku, akci ale zbrzdila špatná přihrávka Portera, který nepřesnou zadovkou vše pokazil. Následně se Sabres dostali do ofsajdu.
48:57
Maple Leafs jsou v pořádné ráži! Miller vůbec nevděl, odkud se střela od mantinelu odrazila, a hlavně kam, z pádu ale puk do prázdné branky nakonec nedorazil McClement. Proč? Millerova hokejka zasáhla na poslední chvíli! Minimálně je tohle zákrok večera.
48:02
Velká chyba obrany Sabres! Kessel se tak dostával do úniku od levé strany, nakonec mu klička nevyšla po zákroku od Webera. Miller si poradil s následnou tutovkou jen s velkou dávkou štěstí.
47:34
Porter dnes hraje skvělý zápas, nyní se snažil dotírat před Reimerem, ten si se situací poradil.
47:20
Buffalo se dostalo do zakázaného uvolnení, Franson totiž v rozhodující moment skvěle zvedl hokejku soupeři.
46:33
Toronto právě vstřelilo branku!
Další využitá přesilovka! Je vidět, jak oba týmy prahnou po vítězství. NAZEM KADRI si důrazně počínal před Millerem a skvěle tečoval střelu z mezikruží od Fransona. Puk zapadl přesně k tyči. Maple Leafs jsou zpátky ve hře. Asistence: Cody Franson, Phil Kessel.
45:56
Tohle domácím plně vyhovuje. Hodgson skvěle pracuje, drží puk u pravého mantinelu v útočné třetině soupeře.
45:19
Kessel se tlačil před branku, kde se snažil dorážet. Nakonec Toronto přišlo o útočné pásmo.
44:57
Sekání se nyní dopouští Ennis (BUF), který zbytečně oplácel a oslabil svůj tým.
44:45
Hraje se nahoru dolů, hokej, jak má být! Oba gólmani se nyní musí mít pořád na pozoru.
43:23
Maple Leafs jsou pod velkým tlakem. Těžko se dostávají k puku, Sabres tak v klidu operují v jejich pásmu. Zakázané uvolnění Toronta zastavuje hru.
41:42
Pysykova rána se neujala. Přesto Buffalo drží útočné pásmo. A nakonec Reimer musí schovat puk do výstroje o pár chvil později.
40:31
Van Riemsdyk pořádně zaměstnal Millera z úhlu. Nakonec ho ale nepřekonal. To by byla ale odpověď na Ehrhoffův gól.
40:20
Sabres právě vstřelili branku!
Využitá početní výhoda! Dělovka od CHRISTIANA EHRHOFFA, jenž se s ničím nemazal a prostě napřáhl od modré čáry, Reimer neviděl, takže zapadla přesně nad jeho betonem do branky. Obrat je dokonán. To je šok pro Toronto jako hrom. Asistence: Cody Hodgson, Tyler Ennis.
40:01
Pořádně zajímavý zápas, plný obratů a krásných momentů. Maple Leafs přišli o svůj dvougólový náskok během jedné minuty a Sabres díky své bojovnosti srovnali stav na 3:3. Můžeme se jenom těšit na dějství třetí.
40:00
39:39
Na závěr rozhodčí ještě vylučují. MacArthur (TOR) si tuhle třetinu již nedohraje kvůli svému dvouminutovému trestu za faul na bouřliváka Otta.
38:50
Grabovski se dostával do úniku dva na jednoho, nakonec si nabruslil do mezikruží, odkud však vystřelil jen do obránce před sebou.
37:35
Kessel unikl po levé straně, následně přihrál doprava na Gardinera, ten si puk ale špatně zpracoval. A tak následná přihrávka dopadla podle toho rovněž nehezky.
36:23
Ehrhoffova střela od modré byla zablkována. Následně se snažil dorážet Ott, ale bez úspěšně. Hosté pro jistotu vyhazují na icing.
36:02
Kuljomin se snažil natlačit před branku po střele od modré čáry, Sabres si ale tuhle situaci pohlídali. Následuje komerční přestávka.
35:30
34:39
Toronto se tlačí za další brankou, vyvíjí neuvěřitelný tlak! Franson s Kesselem pořádně zaměstnali Millera, který v jednu chvíli nevěděl, kde mu nohy stojí.
33:44
Bozakova rána, a to hodně nebezpečná! Ale Miller skvěle drží svůj tým nad vodou pohotovým zákrokem.
33:30
Myers (BUF) jde na dvě minuty ven za nedovolené bránění. Euforie Buffalo je tak trochu zkrocena.
32:24
Autorem branky je JASON POMINVILLE, který už jen pohodlně zacílil, jakmile byl nehlídaný před Reimerem. Jeho lapačka byla už zbytečná, mohl si jen vztekle zanadávat. Hodgson si zaslouží pochvalu, jeho přihrávka zpoza branky na volného spoluhráče byla exkluzivní. Vyrovnáno! Asistence: Cody Hodgson.
31:48
Vyloučení na obou stranách. Opět se na ledě přiostřilo a za potyčku to odnesli Kessel (TOR) a Scott (BUF) dvěma minutami.
31:39
Buffalu se vyplatila obrovská bojovnost. Nadvakrát byli hosté přibroušeni u mantinelu, a i když se úvodní sólo MARCUSOVI FOLIGNOVI nepovedlo, o pár vteřin později již sám před Reimerem dorážel důrazně puk do branky po střele od Ehrhoffa a neúspěšné teči Portera. Asistence: Kevin Porter, Christian Ehrhoff.
29:23
Sabres dusí soupeře na jeho polovině. Pominville opět nebezpečně vypálil, Reimer na jeho pokus dobře neviděl, gólu se nakonec domácí nedočkali.
29:46
Šance jako blázen! Pominville se ocitl sám před Reimerem, jenž si musel poradit v těžké situaci. Ale zasáhla skvěle jeho lapačka. Následuje komerční přestávka.
28:52
Nádherná teč MICHAILA GRABOVSKÉHO, která znamená dvoubrankové vedení Maple Leafs. Opět se domácím nevyplatilo vyloučení Otta, který se na led vrátil tesně po inkasování. Jednoduchá střela Gardinera od modré prostě zapadla po dorážce za záda Millera. Asistence: Jake Gardiner, Nazem Kadri.
27:43
Až nyní se podařilo vypálit Phaneufovi, Miller mu ovšem jeho pokus zlikvidoval.
26:42
Ott (BUF) dostává dvě minuty za faul na Grabovského. Toronto má k dispozici přesilovku.
26:42
Ofsajd ze strany Toronta. Od začátku druhé třetiny se mimochodem hra nepřerušila. Takže logicky následuje komerční přestávka.
26:01
Grabovski nyní bojoval v útočné třetině, dostal se několikrát k puku, ale proti dobře bránící přesile Buffala se nakonec ke střele nedostal.
25:10
Bufdalo se dostalo po rozehrávce Kuljomina dopředu. Nakonec však Leino před brankou nenašel přesně Pominvilla.
24:09
Jen dvě zblokované střely ze strany Toronta. Pak ale dvakrát udeřil z vyložené pozice Kadri, jehož střely musel likvidovat Miller.
23:05
Maple Leafs se drželi v útočném pásmu soupeře. Miller musel být na pozoru, nakonec se Sabres osvobodili.
22:24
Franson ještě zabojoval o puk, dostal se k němu Frattin, ten ale gólmana Miller nijak extra neohrozil.
21:44
Krásná kombinace domácího celku! Reimer musel zasahovat. Pominville nakonec na pravé straně našel Ehrhoffa, který pálil do soupeřovy výstroje.
20:52
Ehrhoffova dělovka od modré čáry zaměstnala Reimera, nedokázal před ním bohužel pro domácí nikdo tečovat.
20:01
Hromadná bitka na obou stranách okořenila tuhle třetinu, ve které bylo Toronto o něco lepším týmem a vedlo v poklidu 2:0. Domácím ale dává naději na dobrý výsledek trefa Ennise, jenž snížil minutu před koncem z početní výhody.
20:00
18:54
Tak se domácím podařilo skórovat. TYLERA ENNISE našel před brankovištěm přihrávkou Ott, jenž operoval za svatyní Toronta, a Reimer na následnou střelu z blízkosti nedokázal reagovat včasným secvaknutím betonů. Asistence: Steve Ott, Christian Ehrhoff.
18:25
Moc nepřeností na straně domácích. Nyní Pominville nabil Ehrhoffovi, jehož střelu zablokovala hostující defenzíva. Tlak Buffala pokračuje...
17:37
Buffalo se nedokáže srovnat v útočném pásmu. Nyní neudržel puk Pominville.
16:54
Fraser (TOR) se dopouští nedovoleného bránění a dostává dvě minuty.
16:51
Sporadický útok Sabres. Kaleta si najel podél pravého matinelu a snažil se přihrát před branku. Byl ovšem faulovaný, Buffalo bude mít přesilovku.
15:38
Velký tlak Maple Leafs! Frattin našel nalevo rozjetého Grabovskiho, ten vystřelil švihem, Miller ovšem skvěle zasáhl.
15:26
Kadri si perfektně počkal se střelou, měl dost času zamířit, až nakonec proti jeho pokusu z levého kruhu zasáhla Millerova lapačka.
15:12
Toronro se drželo v útočné třetině soupeře, Kesselova rána byla zablokována, následně domácí vyhazují na icing.
14:29
Hra se znovu přerušuje kvůli ofsajdu.
14:18
Po přihrávce rukou tu je třetí komerční přestávka první třetiny.
14:04
Buffalo znovu vybojovalo útočné pásmo, jenže se mu nedaří vystřelit.
13:45
Weber pálí od modré těsně vedle.
13:38
Oba celky neudržely útočné pásmo a hraje se nahoru-dolů bez střeleckých pokusů.
12:35
Střela Portera je zablokována Gardnierem.
12:21
Hra přerušena a je tu druhá komerční přestávka první třetiny.
12:00
Ott a Myers atakovali Van Riemsdyka, vylučovat se však nebude.
11:36
Na druhé straně míří těsně vedle Kessel.
11:06
Stafford ani Myers na Reimera nevyzráli, ten zatím drží svůj tým.
10:14
Ihned na to pálí Kadri těsně vedle.
10:04
A ihned na to Toronto přidává další branku. Po krásné rychlé akci si najel před branku NAZEM KADRI a po přihrávce Kuljomina z mezikruží umístil kotouč přímo k pravé tyči. Asistence: Nikolaj Kuljomin, Clarke MacArthur.
08:48
A Ott je za vyloučení spolu se svým týmem následně potrestán. Po přihrávce od mantinelu nahodil TYLER BOZAK kotouč téměř od modré a ten končí za překvapeným Reimerem. Asistence: Phil Kessel, Dion Phaneuf.
08:32
Ott (BUF) za své nesportovní chování vidí dvě minuty.
08:00
To byl neuvěřitelný hit Otta na Phaneufa! Ve vzduchu visí další rvačka a Ott je dnes opravdu nelítostný.
07:59
Buffalo se po následném protiútoku znovu ubránilo.
07:33
Následně ale bude rozehrávat Toronto z vlastního pásma.
07:14
Buffalo nyní drží útočné pásmo.
06:55
Nahození James van Riemsdyka chytá s přehledem Miller.
06:49
Toronto rozehrává z vlastní třetiny.
06:26
Souboj o kotouč ve středním pásmu, nakonec je úspěšné Buffalo.
06:12
Reimer následně zasahuje proti pokusu Hechta a máme tu první komerční přestávku zápasu.
06:07
Toronto je kompletní.
05:46
Další rána Pominvilleho je zblokována.
05:15
Další velmi dobrá střela Pominvilleho, ten ale znovu vyráží.
04:53
Následně Ehrhoff prověřil Reimera, ten si však připsal velmi dobrý zákrok.
04:47
Dvakrát velmi nebezpečně pálil Ehrhoff, ale jen těsně vedle.
04:18
Buffalo opět musí útočit z vlastní třetiny.
03:31
Toronto se nyní velmi dobře ubránilo.
03:10
Přichází dobrá střela Leopolda a Reimer vyráží.
02:56
Pominville z dobré pozice pálí těsně mimo.
02:07
Orr (TOR) dostává 2+2 minuty, k tomu navrch dalších 5 minut a ještě na narozeninový dort 10+10 minut osobního trestu. McLaren (TOR) a Kaleta (BUF) se Scottem (BUF) obdrželi 5 minut. Buffalo si zahraje přesilovku 5 na 4 v délce čtyři minuty.
02:07
A je to tady. Orr se dostal do pěstní rvačky se Scottem a McClarenem, na druhé straně se rve Kaleta s Frattinem a je to nelítotsná rvačka, vidíme roztrhané dresy. Rozhodčí nyní vymýšlejí tresty.
02:07
Další přerušení hry, rvačka visí ve vzduchu.
01:35
Domácí jsou zatím jasně lepší, nyní těsně vedle pálí Pysyk.
01:21
O dobrou střelu se postaral Leopold, avšak Reimer předvedl skvělý zákrok.
01:03
Po střele Webera skvěle zasáhl Reimer a následně Toronto vyhazuje na zakázané uvolnění. Problémy má Ott, který tvrdě narazil do jednoho z protihráčů a byl blízko rvačce.
00:25
Hned v úvodu je tu ofsajd Buffala.
00:01

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Weber, Ehrhoff, Regehr, Myers, Leopold, Pysyk - Leino, Ennis, Stafford - Pominville, Ott, Hodgson - Flynn, Porter, Foligno - Kaleta, Hecht, Scott

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) - Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Liles, Fraser, Franson - Kessel, Bozak, Van Riemsdyk - Kuljomin, Kadri, Grabovski - Frattin, McLaren, McClement - Orr, MacArthur, Komarov

Rozhodčí: Hasenfratz, St. Laurent - Nowak, Miller.
Letos se oba týmy spolu střetly třikrát a všechny zápasy byly více než vyrovnané. Jedno vítězství po základní hrací době si na své konto připsal každý z nich, 30. ledna pak Toronto venku uspělo v prodloužení díky gólu Frattina dvě vteřiny před koncem.
Maple Leafs budou chtít v SBC Aréně Buffalo napravit poslední nedávné špatné výkony. Jejich pozice v postupové osmičce kvůli tomu notně oslabila a podobně jako Sabres nemohou vesele skotačit. Byť naposledy dokázali skolit Tampu Bay 4:2, předtím si připsali pět porážek v řadě.
Sabres patří třeba společně s Washingtonem nebo Philadelphií k největším negativním překvapením sezóny. Kdo ví, jak moc špatně by na tom byli bez Rakušana Thomase Vaneka, jenž má na svém kontě 31 bodů, v tabulce produktivity je na 9. místě a jako jediný snese z kádru Buffala chválu. On ale nemůže zachránit všechno. Ostatně výsledky z posledních deseti kol hovoří jasně - tým kolem trenéra Rona Rolstona vyhrál po základní hrací době jen jednou.
Dva nejhorší celky Severovýchodní divize stanou proti sobě. Pokud chtějí především domácí zachránit ještě už tak zpackanou sezónu, potřebují vítězit jako na běžícím pásu. Toronto, ačkoli je v konkurenci Ottawy, Bostonu a Montrealu až čtvrté, je narozdíl od soupeře ve Východní konferenci na šestém místě, a drží se tudíž v boji o play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:01.