Ode mne je to z Budvar arény vše, hezký zbytek pátečního večera.
Utkání 3. kola extraligy mezi Mountfieldem a Libercem je minulostí a Jihočeši si do tabulky připisují první tři body. I když tak konečný stav nevypadá, duel byl hodně vyrovnaný a rozhodla především efektivita domácích v zakončení. Z Mountfieldu si tři body připsali hned tři hráči - Kašpařík (1+1), Kotalík (0+2), Rousek (0+2). Ondřeji Pavelcovi se tak nevyvedla premiéra v dresu Liberce. Největší hvězdou duelu byl ale František Ptáček, který překonal rekord extraligy v počtu startů.
Nejlepší hráči dnešního duelu:
Peter Frühauf - Ondřej Pavelec.
60:00
59:30
Liberec se ještě snaží o korekci, ale to už si domácí asi pohlídají.
59:00
Rozběhla se poslední minuta dnešního střetnutí.
58:47
Tři body dnes zůstanou na jihu, to už je jasné.
57:58
Mountfield právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Do prázdné branky odvezl kotouč JIŘÍ ŠIMÁNEK. Asistence: Aleš Kotalík.
57:46
Oddechový čas i pro Mountfield.
57:46
Icing domácích, kotouč se znovu vrátí před Kováře.
57:10
Pavelec zůstává na střídačce!
57:10
Time out Liberce.
57:10
Soudek vystřelil slabě a Pavelec jeho pokus zkrotil.
56:30
Hosté tečovali kotouč do ochranné sítě, buly ve středním pásmu.
55:26
Domácí jsou trošku zaskočeni a nejraději už by se viděli v šatně s třemi body na kontě.
Dnešní utkání sleduje 3875 diváků.
54:26
Liberec je kompletní.
53:43
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí si tak dlouho hráli s ohněm, až se Liberečtí trefili. Čakajík vyslal do samostatného úniku MICHALA BULÍŘE, který krásným bekhendovým blafákem pokořil Kováře. Asistence: Martin Čakajík.
53:10
Víšek s Bulířem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný si s výborným Kovářem neporadil.
52:26
Jakub Čutta (LIB) - 2 minuty za hákování. Šance na další navýšení domácího celku.
51:33
Tak to by mohl být hřebíček do liberecké rakve. MARTIN PODLEŠÁK se dostal do úniku, krásnou kličkou si roztáhl Pavelce a pak mezi jeho nohy zkušeně poslal kotouč. Asistence: Pavel Kašpařík a Tomáš Rousek.
51:05
Nedvěd znovu úspěšně spolupracoval s Netíkem, tentokrát však šla jeho střela do boční sítě.
50:24
Soudek si vyšlápl na Víška a sklidil potlesk domácích fandů.
49:52
Kicův pokus sražen vysoko nad branku.
49:25
Lukáš Květoň schytal tvrdou ránu pukem, ale už je na střídačce a snad bude v pořádku.
49:14
48:45
Ptáček vyhazuje a přesilovka Liberce brzy skončí.
47:49
To samé zvládl i Kašpařík.
47:30
Šimánkovi se povedlo vyhodit.
47:14
Rastislav Dej (CEB ) - 2 minuty za vysokou hůl. Šance na snížení pro Bílé Tygry.
46:51
Dej nevypustí jediný kotouč a je jedním z nejlepších hráčů v dnešním utkání.
46:01
1. formace domácích zamkla soupeře v útočném pásmu, ale ke střele se nedočkala.
45:00
Kolarzovo nahození se stalo snadnou záležitostí pro Pavelcovo lapačku.
44:44
Knotek střílel po souhře se Sujou jen těsně vedle.
43:35
5/5.
43:15
V oslabení dokázal zahrozit Nedvěd, ale Kovář jeho střelu dokázal zastavit.
43:00
Hostům se povedlo dvakrát vyhodit.
42:27
Kotalíkovo nahození od modré zlikvidoval Pavelec.
41:35
Štěpán Novotný (LIB) - 2 minuty za držení.
41:00
Langhammer střílenou přihrávkou našel Květoně, který nedokázal puk poslat do odkryté branky.
40:45
Útočnou akci vedenou Petrem Nedvědem zastavil ofsajd.
40:01
Oba celky jsou již na ledě, 3. třetina za malou chvíli začne.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:
Jakub Kovář 7 - Ondřej Pavelec 7.
Jihočeši vedou i po druhé třetině 2:0. Utkání nadále nabízí hodně vyrovnanou podívanou, ve které září oba brankáři. V největší šanci druhé části trefil liberecký Nedvěd pouze břevno. Druhá třetina začne okolo 20:10.
40:00
39:58
Ještě vhazování před Kovářem, ale už se zřejmě nic nestane.
39:02
Vráblík se vydal na velké sólo, ale skončil pouze za brankou.
38:19
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude u Pavelce.
37:54
Severočeši v plném počtu.
37:15
Liberec vyhazuje.
36:32
Sice s problémy, ale odjíždí na střídačku.
36:32
Domácí pokračují v tlaku, ale hra je zastavena. Na ledě leží obránce Výtisk.
36:05
Kotalík pálil od modré, Pavelec s potížemi vyráží.
35:54
Jakub Čutta (LIB) - 2 minuty za sekání.
35:41
Nedvěd nabízel přihrávku Netíkovi, vše na poslední chvíli zachránil obránce Vráblík.
34:39
Na ledě se poprvé objevil liberecký Michal Bulíř.
34:05
Po zalehnutí kotouče u hrazení se vhazuje v pásmu Tygrů.
33:24
Liberecký kapitán se dožaduje ještě přezkoumání videozáznamu, ale kotouč prokazatelně vyletěl od břevna zpět do hry.
33:08
Petr Nedvěd zakončil protiútok střelou do břevna!
32:29
Sympatický moment: Domácí kotel vyvolával jméno Ondřeje Pavelce, který fanouškům odpověděl zdvižením lapačky.
31:48
Šimánek zakončil přečíslení tři na dva střelou do lapačky libereckého brankáře.
31:12
Knotek se řítil do šance, ale Pavelec ho dobře vybruslil a z šance nic nebylo.
30:29
Ofsajd znovu zastavil akci Bílých Tygrů.
30:08
Agilní Dej vybojoval kotouč pro Květoně, za což si vysloužil potlesk.
29:10
Sérií několika střel domácí znovu trošku rozproudili Budvar arénu.
28:03
Frühauf vyhodil kotouč o plexisklo mimo hrací plochu, čímž vystrašil nepřipraveného brankáře Pince na střídačce.
27:34
Langhammer donutil zalehnout kotouč libereckého beka, vhazuje se po pravici Pavelce.
26:53
Květoň rychlou střelou provětral Pavelcovu lapačku.
26:39
Dej je na ledě, což je známka toho, že by měl být v pořádku.
26:39
Netík se dral do samostatného úniku, ale zastavil ho ofsjad.
25:45
Icing Mountfieldu.
25:25
Čtvrtá formace domácích se nemohla dostat z obranného pásma, ale nakonec se jí to povedlo.
24:31
Cebák srazil Podlešákův pokus do sítě za Pavelcovo brankou.
23:50
Dej byl zasažen do obličeje a s bolestivou grimasou odjel na střídačku.
23:22
Liberec je v pěti.
22:43
Tečovaný kotouč vyletěl z hrací plochy.
22:10
Šimánek pálil z mezikruží nepřesně, hosté vyhazují.
21:35
Kotalíkova střela rozvlnila pouze boční síť.
21:22
Martin Čakají (LIB) - 2 minuty za držení. Jihočeši mohou navýšit svůj náskok.
21:05
Na druhé straně se natahoval za třetí brankou Dej, ale Pavelec byl připraven.
20:34
Po rozpacích v domácí obraně se do šance dostal Netík, ale na kolenou Kováře nepřekonal.
20:01
Hokejisté už se vrací na led, start druhé části je na spadnutí.
Ondřej Pavelec má za sebou první třetinu v dresu Liberce a nebude na ní vzpomínat v dobrém. Severočeši totiž po ní prohrávají 0:2. Hra byla velmi vyrovnaná, ale Mountfield své šance na rozdíl od soupeře využíval. V 8. minutě se v přesilovce trefil tečí střely Kotalíka důrazný Pavel Kašpařík. Ve 14. minutě pak přidal druhý gól po parádní akci Peter Frühauf. Druhá třetina začne přibližně v 19:14.
Zásahy brankářů v 1. třetině:
Jakub Kovář 15 - Ondřej Pavelec 7.
20:00
19:01
Začala poslední minuta první části.
18:29
Rousek nepřesně rozehrál na Kašpaříka, icing se však nepíská.
18:05
Dej zblokoval střelu od modré až na vlastní střídačku.
17:41
Nedvěd střílel z mezikruží a trefil pouze jednoho z bránících hráčů.
16:58
Liberec na chvíli zavřel domácí v obranné třetině, ale ti se zásluhou Soudka dostali ze třetiny.
16:04
Budvar aréna bouří, hosté se osvobozují dalším icingem.
14:35
Květoň vybojoval kotouč, vystřelil a Pavelec ho pouze vyrazil. Následnou střelu Rouska však lapil.
13:38
Jihočeši jsou na koni, hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
13:04
Domácí jdou po krásné akci do dvougólového vedení. Rudolf Červený vyslal do úniku Tomáše Rouska, ten posunul kotouč na PETERA FRÜHAUFA, který našel mezírku mezi betony Pavelce a skóroval poprvé v dresu Mountfieldu. Asistence: Tomáš Rousek, Rudolf Červený.
11:45
Netík s Novotným měli obrovské šance, ale Kovář i s trochou štěstí odolal.
11:11
Ptáček tečoval přihrávku do hlediště, hra je přerušena.
10:50
Tomáš Rousek (CEB) - 2 minuty za sekání. První početní výhoda Bílých Tygrů.
10:28
Tečovaná rána nadělala Kovářovi problémy, ale nakonec si s ní poradil.
09:30
Od modré pálil Výtisk, domácí brankář připraven.
08:50
Čuttovu ránu od modré vyráží Kovář do ochranné sítě.
08:45
Icing domácích a komerční přestávka.
08:30
Severočeši mohli odpovědět, ale přečíslení dva na jednoho nezakončili dobře.
07:21
Jihočeši jdou v přesilovce do vedení. Od modré vypálil Kotalík, kotouč před brankou trefil PAVLA KAŠPAŘÍKA, od kterého se obloučkem odráží za Pavelcova záda. Asistence: Aleš Kotalík
06:40
Dvě obrovské šance Mountfieldu. Nejprve Langhammer trefil boční síť, následně Dej netrefil prázdnou bránu.
06:31
5 na 4.
05:45
Nedvěd okamžitě vyhazuje.
05:43
Tomáš Urban (LIB) - 2 minuty za podražení. Jihočeši budou hrát 58 vteřin 4 na 3.
04:58
Netíkův pokus Kovář vyráží do rohu.
04:31
Vyloučení na obou stranách. Za vzájemné držení jsou na dvě minuty vyloučeni Pavel Kašpařík a Lukáš Derner.
04:10
Víšek srazil Květoňův pokus do ochranné sítě.
03:49
Po nepřesnostech na obou stranách mohou hrát Jihočeši.
02:53
Suja byl v ofsajdu, jinak by se řítil sám na brankáře.
02:33
Kotouč zůstal v mlýnici hráčů, vhazuje se po levici Pavelce.
01:55
Nedvěd střílel z úhlu a branku minul.
01:23
Icing Bílých Tygrů.
01:01
Lukáš Květoň střelou zápěstím poprvé zaměstnal Pavelce.
00:21
První střelu utkání vyslal na Kováře obránce Výtisk, domácí brankář byl připraven.
00:01
Úvodní ceremoniál je za námi, jdeme na to.
Obě dvě dcery Františka Ptáčka nyní zahrají svému tatínkovi na flétnu. Ptáček se v mládí hře na flétnu věnoval a i jeho dcery se věnují tomuto hudebnímu nástroji.
Domácí obránce odehraje každou třetinu v jiném dresu. Jeden půjde do dražby, druhý zůstane rekordmanovi extraligy a třetí bude zarámován v Budvar aréně.
Diváci Ptáčkovi aplaudují ve stoje.
Františku Ptáčkovi předávají dres s číslem 1036 Zdeněk Blažek, dosavadní rekordman Josef Řezníček a Antonín Vansa.
V brance Liberce nakonec nastupuje Ondřej Pavelec.
Oba soupeři již nastupují na ledovou plochu, za malou chvilku přejdeme ke gratulacím Františku Ptáčkovi k jeho rekordnímu 1036. zápasu.
Po rozcvičce zamířili všichni hráči do kabin. Podle rozcvičky i zápisu to vypadá, že Ondřej Pavelec začne na střídačce.
Mountfield: Jakub Kovář (Sáblík) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Kříž - Šimánek, Kotalík, Soudek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Kašpařík, Podlešák - Červený, Knotek, Suja - Švihálek.

Liberec: Pinc (Pavelec) - Výtisk, Čakajík, Cebák, Derner, Čutta, Jánošík, Štich - Vlach, P. Nedvěd, Netík - Urban, Filippi, Novotný - Víšek, Dušek, Bárta - Krejčík, Galamboš, Kica - Bulíř.

Rozhodčí: Homola, Trombík - Jindra, Hlavatý
Oba celky jsou již na ledě a nechybí ani Ondřej Pavelec!
Utkání startuje v Budvar aréně v pátek v 18.15 a v přímém přenosu ho odvysílá stanice ČT4.
Bílí Tygři Liberec zahájili extraligový ročník o trošku lépe. Po výhře v prvním kole na nájezdy na Kladně, Severočeši podlehli v domácí premiéře Spartě 2:4. Liberec chystá pro páteční duel velkou bombu. V brance by mohl naskočit Ondřej Pavelec, který se nedohodl na angažmá během výluky v Třinci a zkouší to v severočeské metropoli. Další posila z NHL obránce Ladislav Šmíd zatím ještě na republiky nedorazil. Proti Mountfieldu naskočí již Tomáš Netík, naopak David Havíř je stále na seznamu zraněných.
Přejděme k utkání. HC Mountfield nevstoupil do nového ročníku dobře. Po prohře doma s Vítkovicemi nebodoval ani v Litvínově a v tabulce je na posledním místě. Trenéru Draisaitlovi nadále chybí obránce Mikuš, naskočit by měl brankář Jakub Kovář. Jihočechům přislíbili start při výluce NHL zatím dva obránci. Ale Radek Martínek ani Andrew Ference však zatím do hry nenaskočí.
V neděli rekord vyrovnal v Litvínově, s Tygry z Liberce ho v pátek posune na novou metu, jež se bude s každým jeho startem zvyšovat. „Čím je to číslo vyšší, můj čas se krátí,“ řekl s úsměvem zkušený obránce.
V Budvar aréně se dnes uskuteční velmi zajímavý duel. Českobudějovický obránce František Ptáček odehraje rekordní 1036. utkání, čímž překoná dosavadní rekord Josefa Řezníčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.