1. Ben Bishop – 24 zásahů, 100%
2. Mika Zibanejad – 2 body (0+2)
3. Erik Condra – 0 bodů
Je to jasné, Ottawa na svém ledě poráží Rangers z New Yorku poměrem 3:0.

Dlouho jsme v dnešním zápase čekali na první branku. Tu jsme viděli až v poslední minutě druhé části, kdy domácí Senators poslal do vedení obránce Benoit. Ve třetí části přidal druhou trefu domácích Latendresse a bylo téměř rozhodnuto. Jezdci poté ještě zkusili hru bez brankáře, ta však ale vyústila pouze ve třetí branku Ottawy, kterou měl na svědomí Greening.

Velkou měrou se na výhře svého celku podílel brankář Ben Bishop, jenž si připsal první čisté konto v sezóně poté, co dokázal zlikvidovat všech 24 střel Rangers.
60:00
59:54
Ještě jednou útočnou akcí se blýskl Carl Hagelin, tou však nemohl Bishopa obrat o čisté konto.
59:16
Už probíhá poslední minuta poslední třetiny a s největší pravděpodobností také zápasu. Rangers mají kotouč na svých holích, ale jen ve svém pásmu.
58:44
Vypadá to, že se nyní bude bojovat už jenom o Bishopovu nulu, kterou by si domácí brankář za dnešní výkon opravdu zasloužil.
57:58
Ottawa právě vstřelila branku!
Je zřejmě definitivně rozhodnuto o tom, kdo dnes zvítězí! Gól do prázdné branky přidává COLIN GREENING! Asistence: Chris Neil, Marc Methot.
57:40
Boyle projel přes modrou čáru a usadil tak svůj tým v útočném pásmu. Trenér Tortorella toho využívá a posílá Lundqvista na střídačku!
57:00
Na druhé straně z protiútoku zahrozil Mika Zibanejad, tentokrát ale další bod v dnešním zápase na svůj účet nepřidá.
56:26
Brad Richards ještě udržel puk v pásmu, jenže střela od obránce Emingera nebyla moc důrazná a navíc byla zblokována.
55:45
Erik Condra si odkroutil na trestné lavici celé dvě minuty, Rangers mají na vstřelní dvou branek něco okolo čtyř minut.
55:00
Další důkaz výborné Bishopovy formy! Marián Gáborík se individálně prosmýkl přes tři hráče Senators, s pokusem trefit mezeru mezi betony domácího strážce svatyně ale neuspěl.
54:29
Pěkná kombinace, který nakonec byla zakončena Richardsovou střelou, ta však neměla potřebné parametry na to, aby výrazněji ohrozila brankáře Bishopa.
53:51
Ottawa se vašk bleskově po buly osvobozuje, hosté musejí začínat svou další akci od svého brankáře.
53:45
Rangers tu však mají šanci na vstřelení kontaktního gólu. Za nebezpečnou hru vysokou holí si jde na trestnou lavici odpočinout domácí Erik Condra (OTT).
53:38
Rangers už musejí vložit všechny síly do ofenzívy, Bishop ale dál zdatně odolává všem náporům.
52:16
Tak tohle vypadá pro domácí Senátory už hodně nadějně! Po dalším výborném zákroku Bishopa si vzal puk na svou hůl Mika Zibanejad, který po přejet modré čáry předal na GUILLAUMA LATENDRESSE, který střelou švihem nedal Lundqvistovi žádnou šanci! 2:0 pro Ottawu! Asistence: Mika Zibanejad, Jakob Silfverberg.
51:26
Před brankou Senators se k puku dostával Callahan, ovšem byl v tísni dvou hráčů domácího mužstva, proto mu zakončení nevyšlo úplně podle svých představ.
50:51
Tohle je důkaz, že by to však mohlo vyjít! Další parádní postřeh z dílny brankáře Bena Bishopa!
50:09
S přibývajícími minutami se Rangers zřejmě začnou více a více tlačit dopředu, otázkou je, jak dlouho dokáže domácí obrana v čele s Bishopem odolat.
49:30
Ve slivně rozjíždějící se akci jsou domácí zastaveni píšťalkou čárového sudího, jenž odpískal postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.
48:48
V momentě, kdy trestnou lavici opustil Silfverberg, se do šance dostal McDonagh, jehož střelu mohl tečovat ještě Nash, Bishop ale sklidil ovace domácího publika. Ben Bishop ukazuje, že i když je jednička Craig Anderson zraněn, Ottawa se ve svém brankovišti má o koho opřít.
48:03
Díky dobré spolupráci brankáře Bishopa s obránci Senators za brankou se domácí zase osvobodili, takže Rangers musejí začínat až ze svého pásma.
47:30
Del Zotto to teď nyní udělal parádně, když obešel jednoho z bránicích hráčů a nabil na levý kruh kapitánu Ryanu Callahanovi, ten však z "jedničky" branku Senators minul.
46:48
Na trestné lavici už sedí Jakob Silfverberg (OTT), který dnes patří k nejaktivnějším hráčům.
46:38
Rangers jsou v pásmu domácích, navíc mají ponechanou výhodu. V šanci se objevil Stralman, který mohl s trochou štěstí srovnat, jenže Bishop zatím drží čistý štít.
46:07
Hagelin s Nashem napadají rozehrávku Ottawy, zatím se jim však nepovedlo zastavit domácí v rozletu, který končí vystřelením puku do rukavice Henrika Lundqvista. Ten se dnes opravdu nenudí.
45:33
Lundqvist si připisuje další důležitý zákrok, kterým drží svůj tým dál ve hře o body. Poté měl štěstí, že Phillipsovu ránu nedorazil za jeho záda Jim O'Brien!
44:44
Rangers se snaží útočit, co to jen jde, zatím se ale domácí obrana brání velice dobře, když pak přidají ruku k dílu útočníci pomocí nějakého brejku, je to jen ku prospěchu věci.
43:57
Na druhé straně si ale dalaší parádní zákrok musel připsat Lundqvist! V akci dva na jednoho přihrával Erik Condra na Jakoba Silfverberg, který se svou střelou ztroskotal na betonech loňského vítěze Vezina Trophy.
43:30
Nyní se hra přelil do pámsma Ottawy, ke střeleckému pokusu se dostal obránce McDonagh. Byl však ve velkém úhlu, takže Bishopa příliš neohrozil.
42:49
Boj v rohu kluziště vyhrál sice hostující Miller, terý následně puk vyvezl z pásma, potom ale o kotouč přišel a Ottawa je znovu v pásmu hostů.
42:30
Podruhé za krátkou chvíli se bude vhazovat v pásmu Rangers, hosté se totiž nyní provinili posláním puku přes všechny čáry, takže se muselo pískat zakázané uvolnění.
42:00
Hosté nyní dlouho operují za brankou Bena Bishopa. Vše nakonec střelu z těsné blízkosti domácí klece zakončil Rick Nash, domácí gólman si však připisuje poměrně poklidný zákrok.
41:02
Henrik Lundqvist si musí připsat zákrok, když na něj stříel Zibanejad. Brankář Rangers si však nakonec celkem v pohodě poradil.
40:25
Uvidíme, jak Rangers zareagují na současný stav, který by pro Rangers znamenal prohru, což v situaci, ve které aktuálně svěřenci kouče John Tortorelly jsou, nebylo vůbec dobré. Rangers si nemohou dovolit ztrácet moc bodů.
40:01
Dlouho to vypadalo, že ani druhá dvacetimintovka mezi Ottawou a NY Rangers nám branku nepřinese, ovšem to se naštěstí nestalo. Čtyřicet vteřin před koncem druhého dějství využil tvrdou ránou přesilovku Senators obránce Benoit, díky kterému domácí vedou po druhé části nad Rangers 1:0.

Třetí část začne přibližně v 2:28.
40:00
39:11
Před koncem první části Ottawa využívá přesilovou hru a dostává se do vedení 1:0! Mika Zibanejad nabil ANDREMU BENOITOVI, který tvrdou ránou rozvlnil síť za Henrikem Lundqvistem! Parádní práci před brankovištěm Rangers odvedl Chris Neil, který se před chvílí teprve vrátil z šatny, když bylo podezření na zranění jeho kolena. Asistence: Mika Zibanejad, Chris Neil.
38:45
Už téměř minutu t přesilové hry mají za sebou domácí hokejisté. Zajímavým projektilem se zatím prezentoval jen Mika Zibanejad.
37:48
Anton Stralman (NYR) nyní v úniku nedovoleně zastavil Hoffmana a pro mě trochu nepochopitelně rozhodčí neodpískal trestní střílení. Švédský zadák si tak půjde jen sednou na trestnou lavici.
37:21
Dobrá zpráva pro fanoušky Ottawy, Chris Neil se z šatny vrátil na střídačku Senátorů.
37:06
Jako bych to ale málem přivolal. Kolem levého hrazení se prosmýkl Kyle Turris, který následně mířil svou střelu do levého horního rohu, tam se ale najednou zjevila rukavice Henrika Lundqvista!
36:46
Zatím to vypadá, že na branku si budeme muset počkat až do třetí třetiny, zatím nenasvědčuje nic tomu, že by se bezbanková situace měla změnit.
36:11
Poté co byl puku dříve hostující Arron Asham se zakázané uvolnění Rangers pískat nebude. Ovšem icing na druhé straně už se píská, buly tedy před brankářem Senators.
35:24
Na ledě čtvrté formace. Ke střele se dostal domácí Condra, jenže jeho pokus do škatulky "brankové rány" vůbec nepatřil, proto Lundqvist zůstal naprosto v pohodě.
34:36
Domácí už jsou v plném počtu. I po této přesilovce tedy svítí na kostce bezbrakové skóre.
34:30
Až nyní se ke střele z levého kruhu dostal Kreider, tato rána však byla pouze soustem pro pravý beton brankáře Bena Bishopa.
34:09
Zatím to vypadá, že ani třetí početní výhoda zápasu zůstane bez využití. Rangers zatím Bishopa vůbec nevyvedli z rovnováhy.
33:34
Jakob Silfverberg se nyní v oslabení dokonce dostal do šance, když po levém křídle nabral rychlost a prověřil brankáře Rangers rychlou střelou zápěstím.
32:55
Zatím se ale hosté v pásmu Ottawy vůbec neusadili, naopak Condra posílí puk až za Lundqvistovu klec.
32:36
K nevoli domácího publika si zahrají Rangers druhou početní výhodu v zápase. Na trestnou lavici za nedovolené bránění putuje Patrick Wiercioch (OTT).
32:18
V přečíslení se teď hnali domácí proti obraně Rangers. Vše zakončil střelou už od modré čáry Methot, který však se svou střelou Lundqvista nemohl vůbec rozhodit.
31:42
Rangers se dopustili zakázaného uvolnění, proto si Lundqvist zřejmě moc dlouho neodpočine.
30:58
Neuvěřitelná šance, kdy se před Lundqvistem nyní zjevila samotní dva hráče Senators, ovšem Král Henrik i tuto situaci zvládl! Zakončující Condra už se pomalu radoval z branky, jenže opak byl pravdou! Parádní přesunutí brankáře Rangers.
30:29
Scénu dnešního zápasu před několika momenty opustíl Chris Neil, až opakovaný zábět nám rozluštil proč. Stralman totiž nešťastně upadl a domácího útočníka trefil zezadu do nohy. Neilovi se nepříjemně podlomila noha, zatím domácí útočník ve hře nepokračuje.
30:29
Marián Gáborík, který je v dnešním zápase zatím naprosto neviditelný, nyní posouval na Kreidera, ovšem ani ten dnes zrovna nezáří, což jde vidět i na jeho zpracování. Nakonec si musel zákrok na druhé straně připsat Henrik Lundqvist.
29:50
Greenin se nyní ukázal také v defenzivní činosti, když zabránil Stralmanovi v projití do pásma svého týmu.
29:04
Greeening si najížděl do prostoru před brankou Rangers, ovšem puk mu při zpracování trochu sjel, a proto nemohl domácí útočník zakončit! Velká škoda pro Senators.
28:08
Po delší době se do útočného pásma usadili Rangers. Kapitán NYR Ryan Callahan dlouho míchal s pokum okolo Bishopovy branky, nakonec však nabil na modrou čáru Del Zottovi, který z první provětral betony domácího brankáře.
27:16
Po minutě má "Král Henrik" další práci, už poněkolikáté v zápase ho zaměstnal o hodně mladší krajan Jakob Silfverberg. Lundqvist však i nadále drží čistý štít.
26:14
Skvělý hokejový moment! O'Brien se hnal sám na brankáře Lundqvista, jenže ten viděl, že má domácí útočník kotouč dva metry před sebou a vydal se do risku. Ten se mu ale vyplatil, když parádním vyjetím úplně zlikvidoval i samotného O'Briena!
26:04
Rick Nash našel cestu, jak procedit puk do útočného pásma. Když už byl s černou gumou na holi ve třetině Ottawy, předal na Michaela Del Zotta, který se z první opřel do puku, ovšem Bishop zasahovat nemusel, a to proto, že střela byla zblokována jedním z obránců Senators.
25:30
Mladý Švéd Mika Zibanejad se ale po chvíli ke střele přeci jenom dostal, svého krajana v brankce týmu z Manhattanu ovšem nepřekonal.
25:14
Parádní práce obránce Rangers McDonagha, který možná zabránil gólu! Silfverberg totiž předkládal na zcela volného Zibanejada a nebýt včasného položení hole právě hostujícího zadáka, kdo ví, jak by celá situace dopadla.
24:45
Greening s Neilem bojovali za brankou Rangers, hostující obrana si ale nakonec počínala lépe než dvojice útočníků Ottawy.
24:23
Další zakázané uvolnění ze strany Senátorů, hra se zase přesouvá do pásma domácího mužstva.
23:59
Daniel Alfredsson se s ničím narozpakoval, najel s pukem do pásma Rangers a tvrdou střelou příklepem nadělal Lundqvistovi nemalé starosti! Švédský brankář ale nakonec svou vyrážečku vystavil proti kotouči včas.
23:31
Nyní se domácí provinili posláním puku přes všechny čáry, což neznamená nic jiného než to, že další buly bude před Benem Bishopem.
23:22
Kromě pár náznaků šancí zatím pokračuje ve stejném stylu jako v první třetině, doufejme, že branka přijde co nejdříve.
22:15
Od hokejky Kyla Turrise se puk odrazil na střídačku Senators, proto se bude vhazovat v pásmu středním.
21:41
Silfverberg nyní statečně bojoval mezi početnou převahou Rangers v jejich pásmu, nakonec se mu ale kotouč nepovedlo urvat pro barvy svého mužstva.
20:44
Konec první třetiny nebyl od Rangers vůbec dobrý, a tak to vypadá, že byl o přestávce v šatně pořádný vítr. Další dobrou šanci si vytvořil Miller, Bishop chvíli vůbec nevěděl, kde puk je.
20:15
Stejně rychle jako si v první třetině vytvořil velkou šanci domácí Hoffman se to damé nyní povedlo Carlu Hagelinovi, který se najel do míst levého kruhu a tvrdou ránou vystrašil Bishopa, ten se ale blýskl zákrokem lapačkou.
20:01
První třetina mezi Ottawou a NY Rangers je minulostí a bohužel musíme konstatovat, že jsme žádnou branku neviděl a ani počet vyložených šancí nebyl nijak vysoký. Možná největší šanci zápasu si hned v úvodní minutě vytvořil domácí útočník Hoffman, jenže Lundqvist v této situaci předvedl kvality loňského vítěze Vezinovy trofeje. SENATORS vs. RANGERS po první třetině tedy 0:0.

Druhá třetině začne přibližně v 1:30.
20:00
19:46
Del Zottova střela byla hodně nepřesná, skončila pouze u mantinelu, kde puk zašlápl jeden z domácích hráčů, zdá se, že v těchto místech první dvacetiminutovka skončí.
19:10
Vyloučený Hamrlík opuští trestnou lavici a Rangers jsou znovu kompletní.
18:50
Silfverberg se nyní svižnou střelou pokoušel překonat svého krajana v brance New Yorku, jenže zkušenější z této dvojice hráčů si poradil lépe.
18:22
Další vyhození hostujícího celku, Senátoři se před švédským brankářem ještě nedokázali usadit na delší dobu.
17:50
Více jak čtyřicet vteřin už uběhlo z první početní výhody domácího celku, ovšem Lundqvist zatím vůbec nemusel zasahovat.
17:10
Aktivní hra Senators vyústila ve vyloučení Romana Hamrlíka (NYR), který si pomohl hákováním.
16:51
V pásmu Senators operovali dva hráči Rangers, nakonec ale z celé situace nic nebylo a na druhé straně musel znovu zasahovat Lundqvist, který v dobré šanci vyčapal Silfverberga i Latendresse!
16:16
Ottawa je k závěru první části možná o něco aktivnějším celkem, Neilovi se však nyní branku Rangers trefit nepovedlo.
15:42
Parádní záležiost brankáře Henrika Lundqvista! Ten teď ukázal rychlý sevafor, když na něj vyslal střelu domácí zadák Eric Gryba!
15:15
Nepřesný pas od Methota, který měl s pomocí odrazu o mantinel skončit na holi některého z borců v červeném, sbírá jen obránce Eminger.
14:40
Do šance dva na jednoho se dostávali Silfverberg a Zibanejad, protože se ale druhý zadák Rangers vracel rychle, neměli tito dva mladí hokejisté domácí Ottawy dostatek času ke kombinaci. Nakonec vše skončilo nepovedenou střelou prvního jmenovaného, se kterou neměl brankář Lundqvistových kvalit žádné potíže.
14:08
První pětka Rangers se dostávala do slibné příležitosti, nakonec však Bishop zasahovat nemusel, protože se před jeho brankovištěm trochu komicky střetli Kreider s Richardsem.
13:56
Kotouč je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu, protože se černé gumy jako poslední dotkl jeden z hráčů Ottawy.
13:23
Je za námi už několik minut z prvního dějství, ovšem kromě řady nepřesností zatím nesledujeme příliš atraktivní podívanou. Doufejme, že by to mohla změnit první branka, ať už na jedné či druhé straně.
12:44
Zdálo se, že se Eminger vydá vstříc domácí brance, nakonec však jenom nahodil a odešel na střídačky. Jeho čerstvý spoluhráči ale pásma před Bishopem vybojovali, když domácího strážce svatyně přinutili přidržet kotouč pod lapačkou.
11:59
Na druhé straně v šanci Newbury, který málem potrestal chybu domácích v obraně!
11:17
Do útočné třetiny jako vítr vletěl Silfverberg, ten poté však zadovkou vrátil na modoru čáru na Latendresse, který svou sřelu nedokázal poslat mezi tři tyče.
10:39
Nyní se ale hosté do pásma Senators dostanou, domácí se totiž provinili zakázaným uvolněním, které tak přesouvá hru právě před Bishopa.
10:16
Miller nahodil koutouč podél pravého hrazení do třetiny Ottawy, proti několikanásobné převaze domácích však neměl šanci prosadit se.
10:00
Lundqvist chytá do své výstroje i další střelu. Když viděl, že se k němu blíží Neil s Greeningem raději puk ponechal přikrytý. Hrát se tedy bude po komerční přestávce přd jedničkou NYR.
09:25
Proti hostující brance si po pravém křídle našlápl Kyle Turris, jeho ránu se však Henriku Lundqvistovi povedlo vykrýt.
08:20
Je tomu tak, Gryba je zpět na ledě.
08:11
Po řadě přihrávek se ke střele odhodlal McDonagh, ten však branku domácího týmu snad o dva metry minul, proto to vypadá, že se Senátoři v prvním početním oslabení ubrání.
07:26
Puk je znovu za brankou Rangers, Ottawa svému soupeři v početní výhodě zatím příliš nedovolila.
06:48
Richards dostal puk před branku, jenže v tísni hráče Ottaey se mu nepovedlo vystřelit, by naopak domácí Senators posílají kotouč až k Lundqvistovi.
06:20
Máme tu první vyloučení zápasu. Eric Gryba (OTT) putuje na trestnou lavici za sekání.
05:53
Ve třetině Rangers pojoval o puk u hrazení Turris se Stepanem. Tento souboj vyhrál hostující útočník, který posouvá hru před Bena Bishopa.
05:25
Snad první zákrok zápasu si musí připsat Bishop, který do své rukavice schovat ránu z hole Boylea.
04:37
Přihrávka na Ashama byla příliš dlouho, a tak se mohli dopředu vydat domácí. Na druhé straně však musí vylepšit svá měřidla Latendresse.
04:00
Ottaea se provinila zakázaným uvolněním, bude se vhazovat před Benem Bishopem.
03:20
První šance Rangers si vytvořil nejproduktivnější hráč Jezdců. Rick Nash si však při zakončení nepočínal úplně ideálně, jeho střela nebyla přesná.
02:46
Neil předával na modrou čáru na Benoita, ten však prudkou přohrávku nečekal, a proto mu černá guma utekla do středního pásma.
02:01
Gončarova střela byla jen o trochu vyšší, než by bylo potřeba. Král Henrik se tedy od prvních minut vůbec nenudí.
01:32
Nástup do utkání mají domácí opravdu výborný, zatím prakticky nepustili Jezdce ke slovu.
00:36
Hoffman se zjevil v obravské šanci hned nazačátku utkání, kdy byl ořed Lundqvistem úplně sám! Švédský brankář se však vytáhl parádním zákrokem.
00:01

Ottawa Senators: Bishop (Lehner) – Wiercioch, Gončar, Gryba, Methot, Phillips, Benoit – Hoffman, Turris, Alfredsson (C) – Latendresse, Zibanejad, Silfverberg – Greening, O'Brien, Neil – Kassian, Smith, Condra. Trenér: Paul MacLean.

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – Del Zotto, Girardi, McDonagh, Eminger, Hamrlík, Stralman – Kreider, Richards, Nash – Hagelin, Stepan, Callahan (C) – Miller, Boyle, Gáborík – Powe, Newbury, Asham.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: .
Vítejte u sledování online přenosu ze zámořské NHL, kdy se dnes od 00:40 proti sobě utkají týmy Ottawa Senators a New Yor Rangers, buďte s námi u toho.
Ottawa je ze všech týmů as nejvíce sužovaná zraněními. Bohužel pro Senátory jsou to velice klíčoví hráči. Útočníci Spezza a Michálek, obránce Karlsson a brankářská jednička Anderson, který měl před zraněním našlápnuto k nominaci na Vezinovu trofej. Ovšem tým z hlavního města Kanady se dokáže udržet na postupových pozicích i bez nich. Ottawě aktuálně s 42 body patří pátá pozice Východní konference.
NY Rangers před začátkem zkrácené sezóny patřili k největším favoritům na zisk Stanley Cupu. Do týmu z Manhattanu totiž přišel Rick Nash a už tak silná ofenzíva Jezdců se ještě zvýšila. Mužstvo se navíc může opřít o posledního vítěze Vezina Trophy Henrika Lundqvistam, takže tyto prognózy nebyly vůbec zcestné. Opak je ale zatím pravdou, Rangers se o postup do play-off budou zřejmě prát až do konce osmačtyřiceti zápasové základní části. NYR jsou aktuálně na poslední postupové, tedy osmé, pozici Východní konference, a to s 35 body.