Calgary - Chicago | ONLINE | 28.11.2013 04:00 | NHL 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz

3. Duncan Keith (CHI): 0+1
Třetí třetina byla na góly už o poznání bohatší. Nejprve ve 43. minutě zvyšoval na 2:0 pro domácí Monahan. Ovšem v 50. minuta snížil za hosty Patrick Kane, který si tak spravil chuť po trefené tyči a o 56 vteřin později dokonce vyrovnal Sharp. Už to vypadalo že zápas dospěje do prodloužení, ovšem 18 sekund před koncem se trefil znovu dnes výborný Kane, který tak rozhodl o vítězství Chicaga 3:2. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.
60:00
59:42
Chicago právě vstřelilo branku!
Pouhých 18 vteřin před koncem třetí třetiny se k odraženému puku dostal PATRICK KANE, jehož bekhendový pokus končí za Berrovými zády a hosté tak těsně před začátkem prodloužení získávají vedení. Asistence: Niklas Hjalmarsson.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:34
Sharpovův pokus o najetí před branku, se kterým si ovšem výborně poradili domácí obránci.
57:50
Hraje se ve velmi rychlém tempu.
57:05
Andrew Shaw vystřelil, ovšem trefil pouze boční konstrukci branky.
55:10
Komerční přestávka.
54:55
Domácí se dostali z tlaku a sami teď postupují dopředu.
53:29
Po tvrdé střele Hjalmarssona si připisuje Berra další zákrok.
52:10
Hra se přerušuje poté, co puk končí v ochranné síti.
51:44
Domácí získali útočné pásmo.
50:46
50:46
Hosté dokázali během 56 vteřin vyrovnat a utkání může začít od začátku.
50:46
Další Berrův zákrok.
50:38
Po další velmi rychlé akci hostů dostal do mezikruží krásnou přihrávku PATRICK SHARP, který gólem do odkryté branky vyrovnává stav utkání na 2:2. Asistence: Marián Hossa, Niklas Hjalmarsson.
49:42
Po rychlé a nenápadné akci snižuje PATRICK KANE střelou švihem z levé strany. Asistence: Brandon Saad, Duncan Keith.
49:33
Hra se rychle přelévá a vidíme velké nepřesnosti na obou stranách.
48:06
Po menším náporu Chicaga zasahuje Berra. Vhazovat se bude po pravé straně domácího brankáře.
46:15
46:15
Baertschi v obrovské příležitosti nedokázal trefit odkrytou bránu.
45:45
Postavení mimo hru domácích.
44:55
Opakované vhazování před Berrou.
43:26
Hra se teď velmi rychle přesouvá ze strany na stranu.
42:41
Flames pokračují v útočné aktivitě.
42:05
Calgary právě vstřelilo branku!
Přesnou střelou z mezikruží zvyšuje na 2:0 pro domácí SEAN MONAHAN. Asistence: Asistence: Jiří Hudler, Kris Russell.
41:35
Domácí se ubránili náporu hostů a sami jdou teď dopředu.
41:05
Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva opatrně.
40:01
Třetí část začne přibližně v 6:04.
Ve druhé třetině domácí nejen, že vyrovnali hru, ale také se jim podařilo vsítit vedoucí branku, o kterou se zasloužil přesným pokusem od modré čáry Matt Stajan. Domácí tak vedou po dvou třetinách těsným poměrem 1:0.
40:00
39:16
Zakázané uvolnění Chicaga.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Blackhawks zamkli domáví v jejich třetině.
37:36
Domácím se nepodařilo vysunout útočníka do brejku a Raanta rychle rozehrává.
36:43
Vhazování před Raantou.
36:15
Vidíme teď veliké nepřesnosti na obou stranách, žádné mužstvo si nemůže vytvořit větší příležitost.
34:44
33:32
Nakonec se ujala až střela domácího útočníka MATTA STAJANA, který ranou od modré čáry otevírá skóre a dává tak domácím vedení 1:0. Asistence: Jiří Hudler, Lance Bouma.
32:23
31:58
Cammalleriho střela švihem bylo zblokována a vyražena do rohu kluziště.
31:15
Domácím se zatím přesilová hra příliš nedaří.
30:23
Brandom Pirri dostává menší trest za nedovolené bránění. Přesilovku si tak vyzkouší také domácí.
30:11
30:11
Domácí brankář si připisuje další zákrok, po kterém se bude vhazovat po jeho levici.
29:45
Kotouč je znovu v obranném pásmu domácích a Berra musí být na pozoru.
28:38
Několika střelami teď hosté prověřili Berru, který drží bezbrankové skóre.
27:40
Vertsteeg se obtočil okolo brány a zvládl vystřelit, ovšem nepřesně.
27:00
27:00
Patrick Kane nastřelil od modré čáry tyč.
25:54
Hráči Chicaga pokračují v náporu.
24:38
Cammalleriho prudkou střelu švihem chytá Raanta.
23:45
Hosté pokračují v ofenzivním hokeji, ovšem nedaří se jim vytvořit si lepší příležitost k otevření skóre.
Druhá třetina začne přibližně v 5:08.
V první třetině jsme viděli sice převahu favoritů z Chicaga, kteří ovšem žádnou z šancí nedokázali proměnit. Hosté hrozili spíše z nebezpečných protiútoků a zvlášť ke konci třetiny měli velkou příležitost ke skórování, ovšem ani oni brankáře svého soupeře nepřekonali a po první třetině je tak stav 0:0.
20:00
19:41
Domácí se dostali do nebezpečného náporu, který vyřešil až Raanta svým zákrokem.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:15
Hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.
17:49
Berra si připisuje zákrok a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
17:41
Hosté podnikají další útočnou akci.
16:29
Postavení mimo hru hostí.
15:59
Viděli jsme pěstní souboj McGrattana s Bolligem. Oba aktéři sice od začátku až do konce zůstali na nohou, ovšem na body by jednoznačně zvítězil domácí bijec.
15:52
15:52
Raanta musel po delší době zasahovat proti střele z levé strany.
14:55
Domácí dokázali posunout kotouč do středního pásma, ale puk mají na hokejkách stále hráči Blackhawks.
13:37
Hosté pokračují v aktivní hře a vybojovali vhazování před Berrou.
12:47
12:24
Domácí se již osvobozují, ovšem útočnou akci se jim založit nepovedlo.
11:40
Chicago znovu zamklo domácí v jejich třetině a drží svého soupeře pod tlakem.
10:51
10:45
Hosté drží útočnou třetinu.
10:01
09:38
Saad vystřelil zpoza domácího obránce, který střelu zblokoval.
08:54
Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu.
07:14
06:32
Při vlastním oslabení si dokázali hosté vytvořit obrovskou šanci v podobě bekhendového pokusu Mariána Hossy, který jen tak tak zlikvidoval Berra.
05:14
A vidíme další vyloučení na straně domácích. Tentokráte si odsedí 2 minuty TJ Brodie za zdržování hry.
04:20
Do vynikající šance se dostal útočník domácích Matt Stajan, který se ocitl sám před Raantou, ovšem jeho střelu švihem brankář hostí vytěsnil.
03:29
O útočný hokej se teď snaží také domácí, ovšem Chicago zatím dobře brání obrannou modrou.
02:53
02:15
Seabrookovu tvrdou střelu Berra chytá.
01:40
01:10
Sharpova nepřesná střela a domácí se osvobozují.
00:53
Hned v úvodní minutě dostává Mike Cammalleri menší trest za drženní a Chicago si vyzkouší první početní výhodu.
00:07
00:01
Zní státní hymny.

Calgary Flames: Berra (Ramo) – Brodie, Russell, Smith, Wideman, Butler, Šmíd, O´Brien – Stempniak, Stajan, Cammalleri – Hudler, Monahan, Baertschi – Jones, Colborne, Bouma – McGrattan, Backlund, Jones.

Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank – Sharp, Toews, Hossa – Handzuš, Saad, Kane – Versteeg, Shaw, Pirri – Bollig, Kruger, B. Smith..
Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na ledě.
Češi v akci

Za domácí nastupuje český obránce Ladislav Šmíd a útočník Jiří Hudler. Za hosty pak hraje Michal Rozsíval a slovenské duo Michal Handzuš a Marián Hossa.
Posledních 5 vzájemných utkání

Chicago Blackhawks – Calgary Flames 2:3 pr.
Chicago Blackhawks – Calgary Flames 3:1
Chicago Blackhawks – Calgary Flames 2:0
Calgary Flames – Chicago Blackhawks 2:3 náj.
Calgary Flames – Chicago Blackhawks 3:1
Chicago Blackhawks

To hosté jsou zatím letos suverénní a s 38 body na svém kontě a 2 zápasy k dobru vévodí tabulce Západní konference. Z posledních 10 utkání Chicago pouze dvakrát prohrálo a s výjimkou jednoho případu k vítězství ani nepotřebovalo prodloužení, či samostatné nájezdy. Naposledy si přivezlo body z Edmontonu po jasné výhře 5:1.
Calgary Flames

Domácí Flames se v posledních zápasech zlepšili. Šesti zápasovou šňůru proher přerušili vítězstvím ve Winnipegu po samostatných nájezdech a v posledním kole, také po samostatných nájezdech porazili hosty z Floridy 4:3. Ani to však nic nemění na faktu, že do dnešního utkání nastupují z předposlední 13. pozice Západní konference jako jednoznační outsideři.
Dobré ráno, v dnešním utkání kanadsko-americké NHL změří síly domácí mužstvo Calgary Flames, na jehož hřiště zavítají hosté z Chicaga Blackhawks. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině ráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.