2. Brandon Dubinsky (CBJ) (0 + 0)
3. Jake Muzzin (LAK) (1 + 0)
Československá stopa v utkání

Ani za jeden z týmů nenastoupil v tomto utkání některý z Čechů nebo Slováků.
Dá se říci, že větší část zápasu byli na ledě lepší hráči Columbusu. Los Angeles dalo vyrovnávací gól až v poslední části a poté dokráčelo za dvěma body díky výhře v prodloužení. Určitě smolný závěr pro hostující výběr.
62:33
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Nakonec samostatné nájezdy ve Staples Center neuvidíme, rozhodunutí totiž nastává ještě v nastavených pěti minutách hry. Puk na modré získal obránce Los Angeles ROBYN REGEHR, vyjel s ním až na pravý kruh, vypálil a Bobrovský se už jen ohlížel za pukem ve své brance. Asistence: Mike Richards, Jeff Carter.
62:12
Jonathan Quick pouze vyrazil střelu do pravého rohu a puk berou do moci jeho spoluhráči.
61:32
Snadný zásah pro Sergeje Bobrovského u pravé tyčky.
61:16
Teď to ale mohlo být vše jinak, Vojnov měl dobrou možnost střílet z první, nakonec mu ale pecka nesedla.
60:42
Domácí dávají pozor na to, aby nechybovali a zatím pouze vyhazují puk na soupeřovy hokejky. Nejspíš chtějí počkat až do nájezdů.
60:15
Hned po vhazování dostali touš do útočné třetiny hokejisté Columbusu, jenže netrvalo dlouho a přišli o něj.
60:01
60:00
Na góly chudý zápas nabídl za průběh základní hrací doby dvě branky, na každé straně jednu. O tom, kdo si odnese bod navíc, rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
59:44
Ještě jedno přerušení na konci třetí třetiny.
59:10
V poslední minutě začali aktivněji Modrokabátníci, kteří hned dvakrát ohrozili branku Quicka. Johansen ale trefuje pouze betony gólmana Kings.
58:28
Kotouč létá za svatyní Sergeje Bobrovského, kde se jej domácí nemohou na delší dobu zmocnit.
57:42
Vyhození na zakázané uvolnění, v tomto případě se proti pravidlům provinil muži Los Angeles Kings.
57:06
Hosté rozjížděli akci zpoza vlastní svatyně, když měli možnost unikat ve třech. Ale obrana Los Angeles byla včas tam, kde být měla.
56:28
Neustále přerušování hry rozhodně nepřidává zápasu na kvalitě, zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení a případně také samostatných nájezdů.
55:56
Rychlý únik jedno z útočníku Blue Jackets po levém mantinelu nenachází prostor v brance, pouze nad úrovní horní tyče branky Quicka.
55:43
Ještě se chystá jedna komerční přestávka. Puk končí po střele Doughtyho ještě před tím v ochranné síti za brankou Bobrovského.
54:35
Horko je nyní kolem svatyně Jonathana Quicka, jenž má daleko více práce než jeho protivník na druhé straně ledové plochy.
53:43
Ještě jedna střela během početní výhody a v tuto chvíli už jsou domácí kompletní, budeme opět sledovat hru pět na pět.
52:50
Začala druhá minuta domácí oslabení, se kterým Králové zatím problémy nemají. Navíc puk poletuje ve středním pásmu.
52:26
Kings na chvíli dostali touš ven z obranné třetiny, pak se dostali Jackets do ofsajdu. Buly ve střední třetině.
52:06
Hned dvě střely po vhazování vyslali hokejisté Columbusu, nakonec hra přerušena a puk bude padat na led na stejném místě.
51:42
Nyní dostanou výhodu přesilové hry hostující hokejisté. Vyloučení totiž odpyká Tyler Toffoli (LAK), provinil se vysokou holí.
51:45
Opět dostali Králové kus černé gumy do obranné třetiny Jackets, jenže nic to nebylo platné.
50:57
Také Anže Kopitar dělá vše pro to, aby jeho tým dokázal skóre otočit, ale obrana Columbusu je jednoznačně proti.
50:15
Kotouč za brankou Jonathana Quicka rozesílá Drew Doughty, ale nenachází přesně žádného ze spoluhráčů.
50:00
Hra probíhá převážně ve střední pásmu, je jasné, že nikdo v tuto chvíli nebude chtít udělat chybu, která by rozhodla.
46:37
Odpískano postavení mimo hru pro Los Angeles, reklamní přestávka a hned po ní bude hra pokračovat.
46:06
Obrovská příležitost pro Mitchella, jenž míjí odkrytou branku, to už ale hrají hosté v plném počtu.
45:12
Až nyní dokázal Columbus vyhodit přes všechny čáry. Hráči Blue Jackets by ale potřebovali trochu uklidnit tempo.
44:40
A domácím branka očividně zvedla sebevědomí, v přesilovce velice aktivně obléhají svatyni soupeře.
44:00
Akce na ledě nekončí, další oslabení pro Columbus Bluec Jackets. Hlavní rozhodčí přisoudil dvě minuty za nedovolené bránění Ryanu Johansenovi.
43:09
Přichází situace, které se hokejisté Columbusu zcela určitě ze všeho nejvíce obávali, Kings totiž ještě na začátku třetí periody vyrovnávají skóre na kostce. Ačkoliv muži v černých trikotech čekali déle jak čtyřicet minut, při hře čtyři na čtyři dostal puk k levé tyči na hokejku JAKE MUZZIN. Našel přesně volný prostor mezi betony Sergeje Bobrovského a způsobuje radost v hale. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
42:40
Jenomže početní výhoda domácích trvala pouze pár vteřin. Za podražení už do boxu odchází hráč Králů Slava Vojnov (LAK).
42:25
Přesilová hra pro Los Angeles. Dvě minuty dostává hokejista Columbusu Nikita Nikitin (CBJ) za hákování.
42:00
Stoll a Kingem napadali za brankou, ale nemohou dostat kotouč na své hole. Utkání by určitě znovu prospělo rychlejší tempo.
41:15
Anže Kopitar a Jeff Carter mířil dva proti dvěma. Ale nakonec si věděli s pukem lépe rady obránci Columbusu.
40:28
Hned se znovu Jackets vrhají s pukem dopředu, ale obrana Kings zatím pozorná. Hostí musí zpátky za vlastní branku.
40:08
Hra chvíli po vhazování zase přerušena, buly proběhne před Sergejem Bobrovským.
40:01
Předchozí dvě třetiny sice byli Blue Jackets lepším týmem na ledě, ale domácí Los Angeles ztrácí stále jen jednu branku. Jediná střela může úplně změnit obraz duelu. Počkejme si, co přinese třetí perioda hry.
Střely na branku ve druhé třetině:

Los Angeles Kings: 11

Columbus Blues Jackets: 10
Zatímco první třetina nabídla jednu branku, v prostřední periodě diváci ve Staples Center neviděli ani jeden gól, ačkoliv na gólmany létalo daleko více střel. Rozlousknutí přijde v závěrečných dvaceti minutách.
40:00
39:24
Ohlášena poslední minuta druhé části. Anže Kopitar ještě alespoň zvládne dostat puk dostat puk před Bobrovského.
38:53
Jakoby už Králové neměli po této vysilující třetině síly útočit a pouze přenechávají soupeři puk na jeho území.
38:10
Kouskovaná hra nebere konců, nahození Richardse se odrazilo od hrazení mezi diváky do hlediště.
37:33
Kings znovu rozehrávají puk zpoza vlastní branky, ale chybují tam. Blue Jackets ovšem nedokázali využít minely soupeře.
37:01
Střela Atkinsona za pravým kruhem Jonathana Quicka nezaskočila, moc dobře na ni viděl a nikdo mu nestínil ve výhledu.
36:36
Opět rozhodčí hvízdá na svou píšťalku, puk totiž končí mimo hrací plochu.
36:08
Po zběsilé první polovině druhé části sleudjeme trošku klidnější průběh hry, zakázané uvolnění Los Angeles.
35:40
Příliš dlouho hra bez přerušení neprobíhala, Bobrovský má kotouč v náruči po střele Anžeho Kopitara.
35:28
Columbusu při přechodu přes modrou čáru odpískán ofsajd, teď následuje krátká reklamní pauza.
34:45
Je po přesilovce, hosté zvládli také další početní nevýhodu a už hrají v pěti. Mohou tak znovu myslet na útočné pozice.
34:10
Když už se zdálo, že by mohli Kings lépe zaútočit, obránci na modré čáře utekl kotouč. Následně lehké přikrytí puku Bobrovským.
33:20
Ani teď se nezdá, že by někam měla početní výhoda Králů mířit. Modrokabátníci opět vyhazují mimo vlastní pásmo.
32:47
První střelu v oslabení gólman Jackets v pohodě likviduje.
32:40
Ale příliš dlouho diváci hru bez vyloučení neviděli. Rozhodčí signalizoval výhodu a následně také vylučuje. Znovu je to trest pro Columbus, když za vrátka trestné lavice odjíždí Fjodor Ťjutin (CBJ). Provinil se nedovoleným bráněním.
31:55
Už se hraje v plném počtu na obou stranách, dá se očekávat, že hra trošku ubere na tempu.
31:13
Hlediště je ropzrouděné nastaveným tempem hokeje na ledě, ale k nelibosti fanoušků Kings je Bobrovský stále stoprocentní.
30:37
Znovu končí touč až na druhé straně kluziště a Los Angeles zatím vůbec nezvládá tuto možnost přesilové hry.
29:52
Ale zatím jsou to hosté, kdo má ve vlastním oslabení větší šance, než domácí v přesilové hře.
29:27
Je tu možnost pro Krále, jak zúročit své zvýšené tempo. Dvě minuty totiž od hlavního rozhodčího dostal za zdržování hry Umberger (CBJ).
29:17
Jeff Carter sice střílel pouze přes obránce, ale nakonec jen těsně netrefil volný prostor mezi betony Bobrovského.
28:38
Kopitar s Muzzinem dostali puk pryč od vlastní branky a vrátili jej před svatyni Blue Jackets. Tam je v posledních minutách opravdu vedro.
27:48
Domácí mají už v tuto chvíli na svém kontě více střel na branku než v první třetině, ale gól z toho zatím nepramení. Už ale vidíme daleko pohlednější hokej.
27:20
Je po další přesilovce Jackets a tentokrát z něj hosté branku nevytěžili. Naopak si musí dávat pozor Bobrovský na střelu od Richardse na druhé straně.
26:36
Sergej Bobrovský musel zasahovat dokonce ve vlastní přesilovce, hned dva hokejisté v černých trikotech vyrazili proti němu.
25:58
Jenže Los Angeles na nic nečeká a okamžitě posílá puk mimo dosah svého brankáře. Na ledě se značně přiostřilo.
25:35
V tuto chvíli už začala další o pár vteřin zkrácená přesilovka Blue Jackets.
25:16
V obranném pásmu Blue Jackets se strhla rozmíška a jediný, kdo po této situaci odjíždí za katr, je domácí kapitán Dustin Brown (LAK). Dostává dvě minuty za ošklivý zákrok do oblasti hlavy.
24:54
Tak tohle byl klíčový zákrok Sergeje Bobrovského! Na poslední chvíli dokázal brankář Columbusu utěsnit místo betonem u své levé tyče, když jej tam zkoušel zasunout Muzzin!
24:30
Anže Kopitar a Drew Doughty stříleli jen pár vteřin po sobě, jenže střely obou domácích hráčů skončily umístěny pouze na zadním mantinelu.
23:50
Jenže Kings nezačali svou početní výhodu vůbec dobře a Columbus hned vyhazuje puk přes všechny čáry.
23:30
Dvě minuty za nedovolené bránění, které míří na trestnou lavici odsedět hostující Dubinsky (CBJ). Početní výhoda pro Los Angeles Kings.
22:58
Umberger už nabral puk na hokejku za brankou soupeře, ale byli proti němu dva hokejisté v černých dresech, a tak v následujícím souboji podlehl.
22:22
Los Angeles očividně dostalo od trenéra v kabině jasný úkol – více střílet a útočit. To se projevu v posledních vteřinách, kdy musí Sergej Bobrovský dávat pozor.
21:37
Už skončila také zkrácená početní výhoda Columbusu a Kings hrají v pěti.
21:08
Domácí ochránce tří červených tyčí musel tasit další ze svých zákroků, když měl komplikovanou situaci před sebou v brankovišti.
20:42
Ale také při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jsou znovu lepší hosté, když se snaží usilovně obléhat branku soupeře.
20:09
Ještě chvíli hra bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách a hned poté začně zkrácená přesilovka Columbusu.
20:01
Za malou chvíli započne druhá třetina dnešního utkání, v té předchozí periodě jsme viděli celkem pouze dvanáct střel na branku a jediný gól.
Střely na branku v první třetině:

Los Angeles Kings: 2

Columbus Blue Jackets: 10
Je konec první třetiny a není se čemu divit, že jsou do Blue Jackets, kdo vede 1:0. Vždyť Králové během úvodních dvaceti minut vypálili na branku soupeře jen dvakrát.
20:00
19:33
Navíc se počet hráčů na ledě ještě srovná, protože Los Angeles hrálo o jednoho muže v poli více. Dvě minuty za tento přestupek odsedí na trestné lavici Dustin Brown (LAK).
19:24
Znovu zavezli Kings touš do útočné třetiny, ale scénář zůstává stejný. Technické chyby a konec šancí.
19:02
Nátlak na branku nakonec vyřešila hostující obrana ještě dříve, než se kotouč dostal k Bobrovskému.
18:10
Početní výhodu si vyzkouší také domácí. Svou první přesilovku získávají právě v tuto chvíli, když míří dvě minuty za držení odpykat David Savard (CBJ).
17:56
Už se zdálo, že by domácí mohli alespoň trochu vzdorovat nátlaku Jackets, jenže nakonec je to opět Quick, kdo si připisuje další zákrok do sbírky.
17:14
Znovu ale hrají Blue Jackets, nahození od modré čáry po mantinelu tentokráte nepřineslo úspěch pro útočící Columbus.
16:58
Domácí už získali kotouč na své hokejky v útočné třetine, jenže místo střely na branku vyslali kus černé gumy pouze do ochranné sítě.
16:30
Následuje ještě jedna reklamní přestávka v první třetině. Gólman hostujícího celku doposud musel zasahovat pouze proti dvěma střelám.
16:10
Los Angeles jakoby po konci vlastního oslabení alespoň trochu ožilo. Jenže Bobrovský stále zasahovat nemusí.
15:39
Nejhorší chvíle mají Kings opět za sebou. Už jsou v pěti a měli by začít myslet také směrem do útoku.
15:05
Teď ale mohlo být všechno jinak, protože Ťjutin nastřelil střelou z dálky tyčku Quickovy svatyně!
14:37
Ani v tomto případě nedokázali Blue Jackets v přesilovce přesně zakončit, vypadá to, že by Králové toto oslabení mohli zvládnou daleko více v pohodě.
14:00
Kings se ale zatím dobře brání, už podruhé v krátké době vyhazují kus černé gumy přes všechny čáry na ledě.
13:29
Další nepříjemnost pro domácí, dostávají další dvě minuty. Tentokrát jsou Králové potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Frattin (LAK).
13:18
Anže Kopitar po dlouhé době získal útočné pásmo pro Los Angeles, ale ani v tomto případě nic slavného nepřišlo. Na druhé straně odpískán ofsajd.
12:36
Dá se říci, že Columbus zatím ještě domácí klub k ničemu nepustil. Blue Jackets se stále pohybují hodně v blízkosti soupeřovy svatyně.
12:19
Další pořádná střela kousek za modrou čárou a Jonathan Quick proti ní musel do rozkleku. Je to právě on, kdo zachraňuje svůj tým od další inkasované branky.
11:30
Blue Jackets i nadále vypadají daleko jistější s pukem na holi, Wisniewski zkoušel obtáhnout hned dva hokejisty v černém dresu, nakonec těsně padl.
10:35
Kings jsou opět nuceni rozehrát před vlastním brankářem. Když už drží puk, většinou právě v těchto místech kluziště.
09:40
Atkinson se obtáčel kolem pravé tyče branky Quicka a nakonec zakončil do jeho betonů, ty měl ovšem gólman domácích včas na svém místě.
09:09
S pukem si zahrál také Sergej Bobrovský, který rozehrál zdařile na své spoluhráče. Ti už nabírají rychlý vítr na branku Quicka.
08:36
Jen zřídka vidíme, že by se Králové ocitali v útočné třetině. Je zřejmé, že se neocitají v úplně nejlepší herní pohodě.
07:30
Domácí by měli dávat větší pozor, zbytečně chybovali u vlastní modré čáry a málem je to stálo problémy. Quick ale na poslední chvíli vyráží střelu.
06:58
Zákrok Jonathana Quicka proti střele Johnsona v rozkleku. Tohle ale nebyla příliš složitá práce pro strážce domácí svatyně.
06:33
Kings už dávají větší pozor, aby nechybovali před vlastní brankářem. Z holí na druhé straně barikády míří kotouč na icing.
06:09
Znovu nic líbivého pro oko fanouška – odpískaný ofsajd Los Angeles. Následuje krátká reklamí pauza a po ní budeme pokračovat.
05:45
V posledních chvílích mají problém najít přesné přihrávky také Modrokabátníci. Další zakázané uvolnění z jejich hokejek je vrací zpět před vlastní branku.
05:15
Hra přerušena ve střední třetině, na stejném místě se bude za chvíli puk znovu vhazovat.
05:03
Anže Kopitar zkoušel uniknout soupeřům podél levého mantinelu, jenže byl včas zastaven.
04:16
Králové už dostali dostatek prostoru zaútočit, zatím ale mají problém vytvořit lepší zakončení. Gólman Columbusu nemá ani zdaleko tolik těžké úkoly.
03:51
Zahanbit se nechtějí ani Králové, Stoll měl dost času ke střele v útočné třetině. Nakonec nachází výstroj Sergeje Bobrovského.
03:24
Columbus i nadále zkouší rychle napad kolem branky Jonathana Quicka, teď se ale hosté o kus černé gumy připravili vyhozením na zakázané uvolnění.
01:40
Columbus právě vstřelil branku!
Tohle byla rychlá odpověd na pobídku Králů v podobě nabídnutí přesilové hry soupeři. Nejdříve sice dokázali Kings vyhodit kotouč mimo vlastní třetinu a osvobodit se. Jenže následně Blues nabrali zpět směr území soupeře, kotouč si na hokejce u modré čáry srovnal JACK JOHNSON a jeho střela našla finálovou podobu až v síti Jonathana Quicka. Asistence: Ryan Johansen, James Wisniewski.
01:04
Sledujeme první vyoučení dnešního utkání. Dvě minuty za hákování míří za vrátka trestné lavice odpykat domácí Toffoli (LAK).
00:40
Na druhé straně také propukly útočné chutě, Anisimov uháněl skoro osamocený, jenže zakončení bekhendem mu nevyšlo.
00:18
Jako první se s kotoučem dopředu dostali domácí Králové, ale Bobrovský si zákrok připisovat nemusel.
00:01
Už odezněla hymna a za malou chvíli budeme moci očekávat úvodní vhazování. Bude zajímavé sledovat, jak se domácí Kings poperou se vzrůstající formou Columbusu.
Ještě jednou vítejte u dnešního online přenosu. V brance domácích bude stát Jonathan Quick, jenž za několik dní vyrazí reprezentovat Ameriku na olympiádu do Soči. Na stejné místo zavítá také dnešní gólman Columbusu Sergej Bobrovskij.

Los Angeles Kings: Quick – Doughty, Mitchell, Vojnov, Regehr, Greene, Muzzin – Carter, Kopitar, Toffoli – Williams, Richards, Brown – Lewis, Stoll, King – Frattin, Fraser, Clifford

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij – Ťjutin, Johnson, Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Umberger, Anisimov, Foligno – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Trop, Latestu, MacKenzie.
Vítejte u dalšího online přenosu utkání ze zámořské National Hockey League. Tentokrát proti sobě nastoupí týmy Západní a Východní konference, konkrétně Los Angeles Kings a Columbus Blue Jackets.

Marián Gáborík (CBJ) (5 + 7)
LOS ANGELES KINGS

Fanoušci tohoto západoamerického klubu už si snad po předchozích letech ani nedovedou představit, že by se Kings nezúčastnili vyřazovacích bojů o Stanley Cup. Králové ale musí bojovat, protože jim patří těsné sedmé místo v Západní konferenci, každá ztráta bodů je může ještě před olympijskou pauzou posunout směrem tabulkou dolů. Není žádným překvapením, že nejvíce produktiviní hráč dnešního domácího výběru je Slovinec Anže Kopitar (17 + 29). Ten stejně jako brankářská jednička Jonathan Quick zamíři na olympiádu do Soči.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Hokejisté z Columbusu zažívají zcela určitě jednu z nejlepších sezón za poslední roky v NHL. Modrokabátníci se dlouho snaží procpat mezi nejlepší osmičku ve Východní konferenci, která zajišťuje postup do play-off. Aktuálně náleží Blue Jackets sedmá pozice, ale na stejnou příčku se ovšem tlačí také Detroit Red Wings a Philadelphia Flyers. Čeká nás tak zcela určitě zajímavý závěr základní části. Columbus spoléhá zejémna na produktivitu Ryana Johansena (23 + 20) a v brance na výkony skvělého Sergeje Bobrovského.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.