Nejlepší hráči: Jan Výtisk (LIB) a Peter Húževka (VIT).
Neskutečné, Liberec vyhrává i popáté v řadě! O třech bodech rozhodly dva rychlé góly na začátku třetí třetiny, Vítkovice se už na srovnání nezmohly.
60:00
59:38
Vítkovice ani neodvolávají gólmana, Liberec má vítězství jasné.
59:20
Další pošťuchování hráčů v rohu za Lašákovou brankou, ale rozhodčí už vylučovat nebudou.
59:08
Liberečtí se snaží ubránit poslední minutu, Vlach vyhazuje do obranného pásma Vítkovic.
57:52
Kolouch se prosmýkl do pásma a rychle vypálil zleva, Lašákovi kotouč sice vyklouzl z rukavice, ale odskočil naštěstí pro domácí do rohu.
57:15
Liberec je v plném počtu.
57:14
Kudělka trefil hůl libereckého obránce, ten vyhazuje.
56:35
Hostům se přesilovka moc nedaří, jedinou šanci měl zatím Sloboda, který však minul branku.
55:15
Vyloučení: Martin Bartek (LIB) dvě minuty vysoká hůl, Richard Stehlík (VIT) dvě minuty sekání, pět minut + do konce utkání za hrubost. Koba Jass (LIB) dvě minuty sekání, pět minut + do konce utkání za hrubost. Vítkovice budou hrát přesilovou hru pět na čtyři, tresty bitkařů se vyruší.
55:15
Počkáme si na tresty, bitce předcházel ještě jeden faul.
55:15
Jass a Stehlík se pustili do pěstního souboje!
54:46
Hra se přesunula na druhou stranu, ovšem také nepřicházejí žádné střely.
53:56
Nyní se hraje chvíli bez šancí, Liberečtí napadli rozehrávku hostů, ale k puku nedostali.
52:42
Bulíř chtěl oslovit Vlacha, který přijížděl mezi kruhy, ale na puk nedosáhl.
52:08
Stále pokračuje snaha Vítkovic o kontaktní gól, ale přímo vyložené šance nepřicházejí.
51:39
Barinkův pokus od modré krývá Lašák v lapačce.
51:01
Na druhé straně uniká Martin Bartek, ale jel si moc z úhlu a minul tak branku hostů.
50:42
Dvě postupné střely Koloucha a Němce byly nebezpečné, ale liberecká obrana si dokázala poradit.
49:55
Dnešní utkání sleduje 4 821 diváků.
49:19
K Hunkesovi odskákal na modrou puk, místo střely nahrával na teč, ale žádný z jeho spouhráčů na kotouč nedosáhl.
48:18
Spolupráce Valského a Barteka nevychází, druhý jmenovaný byl u puku pozdě.
47:35
Němec je hodně aktivní, dvakrát posouval puk před branku, ale ani jednou jeho spoluhráči černou pryž nezachytili.
47:20
Výtisk zůstal ležet u své branky, ale zvedá se a asi bude v pořádku.
47:03
Tygři se dopouštějí zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Lašákem.
46:03
Na druhé straně bojoval o puk Valský za brankou, nakonec si vyjel a jeho pokus chtěl ještě dorážet Jass, ovšem obránci hostů si dokázali poradit.
45:19
Káňa posouval puk na Szturce, který však pálil mimo. Vítkovice se trochu sebraly a snažejí se zkorigovat nepříznivý stav.
44:57
Němec zkoušel vybojovat puk u tyčky Lašákovy klece, ale nebyl úspěšný.
43:58
Vítkovice jsou po dvou brankách jako opařené, zato libereckých hráčů je plný led.
41:58
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí jsou při chuti a přidávají další fík do branky hostů! Urban vybojoval kotouč ve středovém kruhu, přistrčil JAKUBOVI VALSKÉMU, který přejel modrou čáru a tvrdě vystřelil a trefil se pod horní tyčku. Asistcence: Tomáš Urban, Martin Čakajík.
41:50
Liberečtí jdou opět do vedení! JAN VÝTISK si najel před branku, kde prudce vypálil, ale klec minul. Kotouč se však odrazil od tvrzeného skla zpět k Šindelářovi a zapadl do jeho svatyně! Asistence: Tomáš Filippi, Jiří Hunkes.
41:28
Liberec je v plném počtu, má k dispozici něco málo přes minutu přesilovky.
40:59
Svačina se snažil probojovat k puku na brankovišti, Lašák ale pohotově zasáhl a přikryl ho lapačkou.
40:44
Síly na ledě se srovnají, vyloučen je Peter Húževka (VIT) za krosček.
40:32
Vhazování před Lašákem, Liberečtí hned vyhazují.
40:08
Vítkovice dohrávají přesilovou hru.
40:01
Domácí se dokázali dostat do vedení, když využili přesilovku pět na tři, ale Vítkovičtí odpověděli o chvíli později, když využili svou přesilovku pět na čtyři. Stav je tak po druhé třetině nerozhodný 1:1 a závěrečná část začne v 18:55.
40:00
39:57
Liberečtí vyhazují, nic víc se asi už nestane.
39:38
Stehlíkovu dělovku od modré vyráží Víšek.
39:29
Vylučuje se na straně Liberce, Tomáš Voráček (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
39:20
Poslední minuta se dohrává v pásmu Vítkovic.
38:47
Vítkovice jsou v plném počtu.
38:05
Bartek nakonec pálí od modré, kotouč se odráží od tyče až do tvrzeného skla za brankou.
37:49
Bartek s Gřegořkem si vyměnili několik kotoučů na modré, ale střela nepřišla, navíc se Tygrům nedaří přihrávky.
37:02
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
36:47
Tomáš Kudělka (VIT) nepříjemně srazil Barteka a půjde na trestnou za držení protihráče.
36:10
Vítkovice jsou při chuti, nyní Barinka prudce pálil, ovšem puk se odráží od bránících hráčů.
35:45
Erik Němec se opřel do kotouče a trefil břevno!
34:57
Liberečtí se vydali do útoku, Bartekovu střelu mohl dorážet Víšek, ovšem puk mu ukradl Bulíř a ten nedokázal zakončit.
34:33
Přichází další úsek hry bez šancí, hraje se především na polovině Liberce.
34:05
Skrytá střela Burgera neprošla před semknutou obranu Liberce.
33:13
Vitásek s Nedvědem a Vlachem vymýšleli akci před brankou, nakonec se Vlachovi nepodařilo prohodit puk do brankoviště a domácí se musejí vracet.
32:16
Na druhé straně dostal dobrou přihrávku Stehlík, který si popojel od modré a vyslal nepříjemný kotouč. Lašák je však bez práce, puk jde vedle branky.
31:20
A znovu aktivní Valský, tentokrát vyslal prudkou střelu od modré, kterou schovává ve výstroji Šindelář.
30:56
Valský se otočil v útočném pásmu, ale jeho střela nebyla přesná.
30:26
Vlevo unikal Filippi a najížděl si před Šindeláře, ovšem pokus o střelu byl hned přerušen domácími obránci.
30:15
Hraje se hodně nahoru-dolů, ale šance nyní moc nevznikají.
29:16
Nyní Valský s Jassem a Vitáskem zkoušeli něco vymyslet před svatyní Vítkovic, ovšem nakonec se puk odráží do středního pásma.
28:16
Z pravé strany zkoušel uniknout Svačina, nakonec volí střelu, ale míří moc vysoko.
27:38
Hosté jsou v plném počtu.
27:20
Jedovka Urbana z mezikruží míří na branku, ale Šindelář vyráží.
26:59
Gřegořek na modré zkoušel pálit, ale kotouč se odráží od bránících hráčů.
26:00
Proháčkovat se snažil mezi obranu hostů Nedvěd, ale střel už nebyla dost razantní a Vítkovice vyhazují.
25:38
Další vyloučení, na trestnou míří Vladimíř Svačina (VIT) za držení hole.
25:11
Vítkovice právě vstřelily branku!
A hosté tutopočetní výhodu využívají! Před branku servíroval kotouč Burger, kde ve velké skrumáži dokázal posunout kotouč do branky PETER HÚŽEVKA a srovnává tak skóre. Asistence: Jiří Burger, Michal Barinka.
24:48
Hosté jsou v plném počtu a budou hrát minutu čtyřicet přesilovku.
24:26
Do výhody však půjdou Vítkovice, za pád nohy půjde sedět Jan Výtisk (LIB).
24:17
Liberci ještě zbývá půl minuty přesilovka pět na čtyři.
23:57
Domácí využívají přesilovku pět na tři a otevírají skóre! Gřegořek posunul puk na Nedvěda, který našel na modré čáře MARTINA BARTEKA. Ten dokázal prostřelit vše před sebou a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Petr Nedvěd, Petr Gřegořek.
23:30
Vampola chtěl nahrávat na modrou, ale trefil prvního bránícího hráče Vítkovic, který vahzuje přes všechny čáry.
22:49
Bartek se opřel do puku na modré, ale trefil pouze clonícího Výtiska.
22:27
Liberec bude hrát pět na tři! Petr Strapáč (VIT) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
22:24
Bulířovu střelu chtěl ještě dorážet Urban, ale nebyl u tyčky úspěšný.
21:55
Filippi unikal, jeho střelu dokázal chytit Šindelář. Ovšem libereckého útočníka ještě dohrál u mantinelu Pastor a Filippi má zřejmě poraněné koleno.
21:49
Tygrům se přesilovka nedaří a musejí se bránit.
20:47
Peter Húževka (VIT) dostává dvě minuty za hákování a dvě minuty za podražení.
20:01
V první třetině žádná branka nepadla, Liberec byl aktivní při přesilovkách, ale žádnou neproměnil. Ani Vítkovicím se nepodařilo využít dlouho přesilovku pět na tři, a na úvodní gól si musíme počkat. Druhé perioda začíná v 17:55.
20:00
19:33
Liberečtí vyvýjejí závěrečný tlak v první třetině, ale Bartek nedokázal za brankou nic vymyslet.
19:01
Po levé straně se uvolnil Filippi, ovšem jeho servírovaný puk před branku nenechází žádného z jeho spoluhráčů.
18:37
Nedvěd se ujal rozehrávky za brankou, ale našel pouze vítkovické hráče.
17:50
Lašák vybruslil skoro až k modré čáře, odkud odehrával puk, ale dostal se k němu Kucsera a domácí gólman měl co dělat, aby se vrátil zpět do své klece.
17:28
Vlachova dělovka z druhé vlny má sice dobré paramtry, ale Šindelář ji krotí.
16:53
Pokus o střelu z otočky Nedvědovi nevychází a kotouč končí v ochranné síti.
16:24
Svačina se uvolnil po pravé straně, ale při přechodu pásma se Ostravané dopouštějí ofsajdu.
15:54
Liberec po dlouhé době v útočném pásmu, Urban však nikoho nenašel a jeho střela z nulového úhlu prošla pouze kolem Šindeláře.
15:32
Hosté však zůstávají v pásmu, Kucsera trefil pouze kraj betonu domácího brankáře.
15:15
Liberec je konečně v plném počtu.
15:11
Stehlík a Strapáč nyní zkoušeli ohrozit Lašáka, ale jejich střely liberecký gólman dobře krotí.
14:44
Barinkova přízemní střela končí v lapačce Lašáka.
14:15
Roman zkoušel snad pětkrát vymyslet nějakou střelu na branku, ale ani jednou se mu nepodařilo pořádně vypálit a ani se mu nedaří najít své spoluhráče. Nakonec kotouč zalehl Výtisk.
13:37
Kudělkův pokus sráží do ochranné sítě Víšek.
13:25
Huna z metrové vzdálenosti střílel, ale Lašák se blýskl dobrým zákrokem lapačkou.
13:14
Liberec jde do třech, Petr Nedvěd (LIB) dostává trochu přísný trest za vysokou hůl.
13:06
Jaroslav Vlach (LIB) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
12:50
Na modré se ke kotouči dostává Sloboda, ovšem orazítkoval pouze mantinel za brankou Lašáka. Vítkovice nyní mají dobré tempo a nepouští Liberecké k žádné akci.
12:19
Na druhé straně zkoušel Filippi zasólovat, ovšem i on narazil na obranu.
11:50
Húževka spěchal za kotoučem, ale v rohu o něj byl zbaven důslednými obránci Tygrů.
11:26
Vítkovičtí ve hře v pěti zkoušejí zakládat dobrý útok.
10:54
Před brankou se mihl Valčák a ačkoliv se puk odrazil do výšky, tak mohl spadnout i do branky. Nakonec tomu tak není a hra pokračuje dál ve středním pásmu.
10:21
Nyní v rohu leží Stehlík, který schytal nepříjemný úder. Nakonec se však zvedá a odjíždí na střídačku.
09:50
Vítkovice jsou opět v plném počtu.
09:45
Szturc se vydal na výlet v oslabení, ale jeho střela nedělala Lašákovi velké problémy.
09:28
Liberec je hodně při chuti, nyní Gřegořek prudce vypálil od modré, ale opět skvělý Šindelář skáče po kotouči.
09:17
Čakajík si dobře najížděl z levého kruhu, jeho úmysl však byl velmi očividný a střelu lapí gólman hostů.
09:00
Velký závar před brankou vytvořili Vampola s Nedvědem a Gřegořkem. Všichni tři se snažili nějak dostrčit kotouč za záda Šindeláře, ten však po akrobatické sérii drží čisté konto.
08:34
Tygři chvíli kombinovali v pásmu, ale Hunkes na modré přišel o kotouč.
07:50
Gřegořek byl sražen Karlem Slobodou (VIT), který po zásluze fasuje dvě minuty za podražení.
07:25
Valčák se dostal k Lašákovi a posílal kotouč ke vzdálenější tyči, nemířil však přesně a gólman Liberce je bez práce.
07:05
Aktivnější je zatím Liberec, a přesilovka přidala domácím na tempu.
06:21
Vítkovice už jsou v plném počtu.
06:14
Vampola nahazoval do brankoviště, kde chtěl dorážet Čakajík, na kotouč však nedosáhl.
05:44
Čakajík našel mezi kruhy Urbana, který ve vyložené šanci střílel prudce na branku. Dobře se ale blýsknul Šindelář a schoval puk ve své výstroji.
05:30
Nakonec Nedvěd vybruslil s pukem a našel Hunkese na modré, jeho skrytou střelu má pod kontrolou Šindelář.
05:10
Liberci se nedaří získat pásmo, nyní o kotouč za brankou bojoval Nedvěd a vypadá to už slibně.
04:51
Akci Liberce zastavuje hra vysokou holí.
04:21
První vyloučení na straně Vítkovic, Tomáš Pastor (VIT) dostává dvě minuty za napadení.
04:06
Bartek unikl po levé straně a našel zcela volného Víška před brankou, ten byl ale hodně rozjetý a kotouč si dobře nezpracoval a minul branku.
03:33
Filippiho střelu přes obránce dokázal zkrotit Šindelář a posílá kotouč do hry.
02:40
Urban vystihl střelu Vítkovicích a chtěl vyslat do útoku Valského, ten se však nedokázal uvolnit a musel puk nechat ve středním pásmu.
02:01
Další icing Tygrů a vhazování se bude opakovat v jejich útočném pásmu.
01:50
Po zakázaném uvolnění domácích následuje vhazování před Lašákem.
01:45
Szturc pouze lehce nahodil do pásma, jeho spoluhráči však dostřídávali a tak se za pukem ani moc nehrnul.
01:11
Bulíř dojížděl do pásma z druhé vlny, ovšem v dobré pozici mu sklouzl kotouč.
00:53
Nyní druhá útočná formace Liberce po vhazování zkoušela ohrozit branku, ale Bartek netrefil branku.
00:42
V první minutě jsme velkou šanci neviděli. Vítkovice držely po většinu čas kotouč na svých holích, ale zatím se pouze rozehrávají.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Melicherčík) – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Filippi, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Bulíř, Jass

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Pastor, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Kucsera – Szturc, Valčák, Káňa

Rozhodčí: Turčan, Horák – Hlavatý, Tošenovjan.
V předchozích třech čtvrtinách extraligy se ve vzájemných střetech daří více domácím týmům. Na svém ledě dokázaly Vítkovice zvítězit 6:5 po nájezdech a poté vysoko 8:4. Při zatím jediném duelu v liberecké Tipsport aréně brali body Tygři po výhře 5:2.
Hokejisté z Vítkovic se nepostupu obávat nemusejí. Získali již 79 bodů a náleží jim sedmá příčka. Dnešní hosté se chtějí poprat o postup z první šestky, tedy přímý postup bez předkola, ovšem na Hradec nad nimi ztrácejí čtyři body. Ostravanům se však moc bodově nedaří, z posledích pěti zápasů získali pouhé čtyři body, což se samozřejmě projevilo v posunu tabulkou právě na sedmou pozici.
Domácí Tygři se stále perou o předkolo play-off. Momentálně mají na kontě 71 bodů, což je posouvá na devátou příčku. Výhodou pro ně je, že na Slavii, která je na jedenáctém místě, mají náskok už šesti bodů a tak mohou konec sezóny dohrávat o trochu klidněji. Ovšem stále bude každý bod důležitý a Liberečtí nesmějí nic podcenit. Momentálně jsou v herní pohodě, mají na kontě sérii čtyř výher.
Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svědky utkání mezi týmy Liberce a Vítkovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.